FALL 2021
BVarstiy All-Area Team
FOOTBALL - FS
MVP
Paul Palomino
PLAID Award
Arturo Ortiz
Most Improved
Thor Barnes
FOOTBALL - JV
MVP
Dayon Cumbry
Offensive Player of the Year
Nicholas Gonzales
Defensive Player of the Year
Sylas Alva
FOOTBALL - VAR
MVP
Jojo Mata
Offensive Player of the Year
Adrian Juarez
Defensive Player of the Year
Andrew Turney
Rookie of the Year
Diego Duenas
SEYL First Team Selections
QB - Jojo Mata
SKILL - Adrian Juarez
O LINE - Rickey Hoyer
D LINE - Andrew Turney
D LINE - Lucian Croney
LB - Jacob Urrea
DB - Zephan Stevens
SEYL Second Team Selections
SKILL - Manuel Veleta
O LINE - Christian Cisneros
D LINE - Angel Cervantes
D LINE - Trevor Jano
All Area
1st Team Offense
QB - JoJo Mata
2nd Team Offense
RB - Adrian Jaurez
Honorable Mention Offense
Christian Cisneros
Rickey Hoyer
Manuel Veleta
1st Team Defense
DL - Andrew Turney
2nd Team Defense
DL - Lucien Croney
DB - Zephan Stevens
Honorable Mention Defense
Angel Cervantes
Trevor Jano
Jacob Urrea
VOLLEYBALL - FS
MVP - Jackie Medina
Most Inspirational - Alicia Gutierrez
Most Improved - Alexis Jackson
VOLLEYBALL - JV
Most Valuable Offensive Player - Jamila Musaad
Most Valuable Defensive Player - Trinity Nunez
Most Improved - Zeruiah Uzzle
VOLLEYBALL - VAR
MVP - Maritza Gonzalez Ortega
Most Valuable Offensive Player - Taniyah Fletcher
Most Valuable Defensive Player - Sadie Salas
Most Inspirational - Breyona Roberson
SEYL First Team Selections
Taniyah Fletcher
Sadie Salas
Emma Garcia
SEYL Second Team Selections
Maritza Gonzalez-Ortega
Madison Edwards
Allison Lopez
Stephanie Alias
All Area
Second Team
Taniyah Fletcher
Honorable Mention
Stephanie Alias
Madison Edwards
Emma Garcia
Maritza Gonzalez-Ortega
Allison Lopez
Sadie Salas
BOYS CROSS-COUNTRY - JV
n/a
BOYS CROSS-COUNTRY - VAR
MVP - Jaxon Sweet
Most Inspirational - Brandon Berry
Most Improved - Gabriel Juarez Sandoval
ALL - AREA
Second Team
Jaxon Sweet
GIRLS CROSS-COUNTRY - JV
MVP - Nicole Almaguer
GIRLS CROSS-COUNTRY - VAR
MVP - Mia Torrecillas
Most Improved - Addison Johnson
Most Inspirational - Lianna Guerra
SEYL Top Ten Finishers
1 - Mia Torrecillas
2 - Lianna Guerra
CIF CS Division III Top Ten Finishers
1 - Mia Torrecillas
2 - Lianna Guerra
ALL - AREA
Coach of the Year
Cedric Hitchcock
Runner of the Year
Mia Torrecillas
First Team
Lianna Guerra
Second Team
Jasmine Vasquez
Honorable Mention
Lesslie Mireles
GIRLS TENNIS - JV
MVP - Darlene Johnson
Coach's Award for Excellence - Gracy Castillo
Coach's Award for Excellence - Jadyn Aguilar
GIRLS TENNIS - VAR
MVP - Maryjane Chavez
MVP - Olivia Carbajal
MVP - Mina Medel
All Area
Coach of the Year Honorable Mention
Sally Bentley
Honorable Mention
Olivia Carbajal
Mary Jane Chavez
Mina Medel
GIRLS GOLF - VAR
Player of the Year - Kymora Harris
Comeback Player of the Year - Maya Varela
Ms. Consistent of the Year - Jayden Mendez
SEYL Top Ten Finishers
2nd - Jayden Mendez
3rd - Kymora Harris
5th - Lilianna Vejarano
6th - Maya Varela
ALL - AREA
Coach of the Year Honorable Mention
Allan Smart
Third Team
Kymora Harris
Jayden Mendez
Honorable Mention
Maya Varela
Lilianna Vejarano
GIRLS WATER POLO - VAR
MVP - Alison Barrera
Most Improved - Micayla Yubeta
Most Inspirational - Isabel Hoffman Carter
ALL - AREA
Honorable Mention
Allison Barrera
Isabela Hoffman Carter
Faith Rivas
Micayla Yubeta
BOYS WATER POLO - VAR
MVP - Riley Gonzales Massie
Most Improved - Alexander Gomez
Most Inspirational - Brady Ruffner
ALL - AREA
First Team
Riley Gonzales-Massie
Honorable Mention
Brady Rufner