SPRING 2022
Baseball - FS
MVP - Xaxier James
Offensive MVP - Johnny Brucker
Defensive MVP - Ashton Tomlinson
Baseball - JV
MVP - Elijah Legan
MVP - Diego Hernandez
Plaid Award - Jack Matthews
Most Inspirational - Ethan Aguirre
Baseball - VAR
MVP - Alejandro Garza
Most Improved - Andrew Gonzalez
Most Improved - Nick Luna
Most Inspirational - Bradley Lievanos
SEYL First Team
MVP - Alejandro Garza
Catcher - Bryson Leyva
Infielder - Manuel Veleta
Infielder - Ryan Morales
SEYL Second Team
Outfielder - Kaleb Pinedo
Utility/DH - Nicle Luna
SEYL Honorable Mention
Seth Meadows
Andrew Gonzalez
Jacob Solis
All-Area First Team
Alejandro Garcia
All-Area Second Team
Bryson Leyva
Manuel Veleta
Honorable Mention
Seth Meadows
Ryan Morales
Softball - FS
MVP - Ysabel Pinales
Most Improved - Camila Cisneros
Coach's Award - Kiana Macias Maldonado
Softball - JV
MVP - Valentina Montiel
Most Inspirational - Breana Brackett
Most Improved - Bella Gonzales
Coach's Award - Savannah Robles
Softball - VAR
Most Improved - Gracie Johnston
PLAID Award - Chloe Garcia
Rookie of the Year - Lauren Morales
Outstanding Defensive Player - Sadie Salas
Outstanding Offensive Player - Lucia Jano
Coaches Award - Roxane Garza
Coaches Award - Madison Edwards
Four Year Award - Isabella Flores
Four Year Varsity Award - Chloe Garcia
Four Year Varsity Award - Briana Solis
Four Year Varsity Award - Roxane Garza
Four Year Varsity Award - Madison Edwards
Four Year Varsity Award - Natalie Moreno
MVP - Alexia Castro
SEYL First Team
MVP - Alexia Castro
Catcher - Chloe Garcia
Infielder - Sadie Salas
Outfielder - Jennifer Padilla
Utility - Lucia Jano
Utility - Briana Solis
SEYL Second Team
Pitcher - Madison Edwards
Infielder - Natalie Macias
Outfielder - Roxane Garza
All-Area First Team
Infielder - Alexia Castro
Catcher - Chloe Garcia
Utility - Briana Solis
All-Area Second Team
Jennifer Padilla
Sadie Salas
Honorable Mention
Lucia Jano
Natalie Macias
Boys Tennis - JV
MVP - Jarom Pitts
Most Improved - Shay Ellis
Best Teammate - Bryan Guinto
Boys Tennis - VAR
MVP - Manny Gonzalez
Most Improved - Lukas Osorio
Most Reliable - Chris Guerrero
All-Area Third Team
Manny Gonzales
John David Nillo
All-Area Honorable Mention
Chris Guerrero
Lukas Osario
Sricharan Samudrala
Boys Golf - VAR
Top Gun - Michael Killmer
Rookie of the Year - Andrew Turney
Payne Stewart Sportsmanship Award - Joaquin Hernandez
SEYL League Top 10
1st - Michael Killmer
3rd - Brady Ruffner
4th - Andrew Turney
8th - Charlie Montanio
9th - Noah Santillan
CIF CS Division II Championship
2nd - Michael Killmer
CIF CS Section Championship
4th - Michael Killmer
All-Area First Team
Michael Killmer
All-Area Honorable Mention
Brady Ruffner
Boys Track & Field - JV
Track MVP - Jaxon Sweet
Field MVP - Jalen Bailey
Coaches Award - Aaron Pitts
Boys Track & Field - VAR
Track MVP - Zephan Stevens
Field MVP - Julian Vargas
Coaches Award - Austyn Hernandez
All-Area Second Team
Zephan Stevens
Girls Track & Field - JV
Track MVP - Lani Velasquez
Field MVP - Tiara Jackson
Coaches Award - Ashley Castrellon
Girls Track & Field - VAR
Track MVP - Mia Torrecillas
Field MVP - Paige Merickel
Coaches Award - Lesslie Mireles
All-Area Athlete of the Year
Mia Torrecillas
All-Area First Team
Lianna Guerra
All-Area Second Team
Paige Merickel
All-Area Honorable Mention
Amelia Ferguson
Tatum Williams
Boys Swimming & Diving - FS
MVP - Jack Stringer
Most Improved - David Jimenez
Best Teammate - Andrew Barron
Boys Swimming & Diving - VAR
MVP -
Most Improved - Huntington Sierra
Most Inspirational - Gunnar Memering
All-Area Honorable Mention
Israel Blaauw
Girls Swimming & Diving - FS
MVP - Roxy Gonzalez
Most Improved - Jessica Ponce-Montano
Most Inspirational - Anastasia Gonzalez
Girls Swimming & Diving - VAR
MVP - Faith Rivas
Most Improved - Karen Santana Cortes
Most Inspirational - Addison Johnson
All-Area Second Team
Faith Rivas