FALL 2023
CIF Spirit of Sport Award Nominees
Football - Diego Duenas
Volleyball - Amy Alias
Jockey Club Nominees
Boys Water Polo - Zane Rock
Volleyball - Amy Alias
Football - Ethin Guzman
Girls Tennis - Kayla Johnson
FOOTBALL - FS
MVP - Nehemiah Croney
Defensive Player of the Year - Jacob Gomez
Offensive Player of the Year - Tyler Matthews
FOOTBALL - JV
Offensive Player of the Year - Cordae Fulmer
Defensive Player of the Year - Christian Gonzalez
Leadership Award - Adrian Cuadras
FOOTBALL - VAR
MVP - Johnny Brucker
Offensive MVP - Jordan Salcido
Defensive Player of the Year - Frank Wright
Most Improved - Chaz Romero
Rookie of the Year - Preston Mendez
ALL-AREA
3rd Team Offense
WR - Johnny Bruckner
3rd Team Defense
LB - Roman Robles
DL - Frank Wright
Honorable Mention
Felix Lopez
Raul Palomino
Florentino Calloway
Jesse Ramirez
Karam Safa
SYC-Valley All League
1st Team
SKILL - Johnny Bruckner
O-LINE - Felix Lopez
D-LINE - Frank Wright
LB - Roman Robles
2nd Team
SKILL - Roy Palmonio
O-LINE - Graysen Rogers
D-LINE - Karam Safa
LB - Tino Calloway
DB - Jesse Ramirez
VOLLEYBALL - FS
MVP - Marlen Lopez
Most Improved - Tiffany Torres
Best Defensive Player - Aryanee Razo
Best Offensive Player - Zoe Branco
VOLLEYBALL - JV
Offensive MVP - Kayla Blanton
Defensive MVP - Jazlyn Munoz
Most Inspirational - Scarlette Camacho Higuera
VOLLEYBALL - VAR
MVP - Valerie Albaraan
Coaches Award - Jacquelyn Medina
Best Offensive Player - Alexis Jackson
ALL-AREA
Honorable Mention
Brooklyn Hill
SYC-Valley All League
1st Team
Rookie of the Year
Brooklyn Hill
2nd Team
Hannah Morton
Alexis Jackson
BOYS CROSS-COUNTRY - FS
Most Valuable Runner - Miguel Ayala
Coaches Award - Ares Becerra
Most Improved - Chris Morales
BOYS CROSS-COUNTRY - JV
New Runner - Diego Rios
Most Improved - Fernando Ruiz
Coaches Award - Isaac Selah Bell
BOYS CROSS-COUNTRY - VAR
Most Valuable Runner - Jaxon Sweet
Coaches Award - Joe Padilla
New Runner - Jayden Godinez
ALL-AREA
3rd Team
Jaxon Sweet
GIRLS CROSS-COUNTRY - FS
Most Valuable Runner - Shanti Amin
Coaches Award - Maya Johnson
Most Improved - Sydney Kumpel
GIRLS CROSS-COUNTRY - JV
New Runner - Kyrie Pinales
Most Improved - Alexa Henriquez
Coaches Award - Paige Smith
GIRLS CROSS-COUNTRY - VAR
Most Valuable Runner - Mia Torrecillas
Coaches Award - Leslie Mireles
Coaches Award - Jasmine Vasquez
Rookie of the Year - Liliana Monsibais
ALL-AREA
Runner of the Year
Mia Torrecillas
Coaches of the Year
Adam Dawson
AJ Frausto
Bianca Frausto
1st Team
Lesslie Mireles
Liliana Monsibais
3rd Team
Jaya Sweet
Jasmine Vasquez
Honorable Mention
Jodryn Dutto
GIRLS TENNIS - JV
MVP - Anastacia Ruiz
Most Inspirational - Carmela Valdez
Most Improved - Rio Martinez
GIRLS TENNIS - VAR
MVP - Kayla Johnson
Most Improved Player - Angel Camacho Higuera
Coach's Award - Gracy Castillo
Coach's Award - Aromyk Harris
Cover-The-Court-Award - Rylee Aguilar
ALL-AREA
2nd Team
Kayla Johnson
3rd Team
Rylee Aguilar
Honorable Mention
Lily Ipekjian
GIRLS GOLF - VAR
Top Gun Award - Izzie Brandon
Coaches "17" Award - Mila Mitchell
Most Consistent Player - Lili Vejarano
ALL-AREA
3rd Team
Izzie Brandon
Honorable Mention
Mila Mitchell
Lili Vejarano
GIRLS WATER POLO - VAR
MVP - Faith Rivas
Most Inspirational - Jayden Ehret
Most Improved - Sophia Cisneros
ALL-AREA
1st Team
Jayden Ehret
Faith Rivas
3rd Team
Micayla Yubeta
Honorable Mention
Sophia Cisneros
SYC-Valley All League
Defensive Player of the Year
Faith Rivas
1st Team
Jayden Ehret
Honorable Mention
Micayla Yubeta
Sophia Cisneros
BOYS WATER POLO - VAR
MVP - Zane Rock
Most Improved - Grant Holladay
Most Inspirational - Andrew Davis
ALL-AREA
2nd Team
Andrew Davis
Grant Holladay
Zane Rock
Nate Taylor
3rd Team
Huntington Sierra
SYC-Valley All League
1st Team
Zane Rock
2nd Team
Grant Holladay
Andrew Davis
Honorable Mention
Nate Taylor
Huntington Sierra