SPRING 2023
Jockey Club Nominees
Boys Swim & Dive - Adel Meerza
Softball - Sadie Salas
Girls Track & Field - Mia Torrecillas
Baseball - Alejandro Garza
Baseball - FS
MVP - Jordan Valdez
Most Improved - Paul Flores
Most Inspirational - Alex Morales
Baseball - JV
MVP - Richard Gutierrez
MVP - Izaiah Ott
Plaid Award - Aaron Ortiz
Most Inspirational - Graysen Rogers
Baseball - VAR
MVP - Alejandro Garza
Offensive MVP - Ryan Morales
Defensive MVP - Manuel Veleta
Most Inspirational - Brandon Martinez
All-Area First Team
Alejandro Garza
All-Area Third Team
Ryan Morales
Honorable Mention
Elijah Legan
Bryson Leyva
Manuel Veleta
SYC-Valley All-League Selections
1st Team
Pitcher - Ryan Morales
Infielder - Alejandro Garza
2nd Team
Catcher - Bryson Leyva
Infielder - Manuel Veleta
Outfielder - Elijah Legan
Outfielder - Joseph Mata
Honorable Mention
Infielder - Diego Hernandez
Infielder - Jack Matthews
Infielder - Jacob Berumen
Softball - FS
MVP - Paisley Rankin
Coach's Award - Jenna Calderon
Coach's Award - Cecilia Calderon
Most Improved - Natalie Singh Martinez
Rookie of the Year - Keira Arellano
Softball - JV
MVP - Kylie Newlen
MVP - Audrina Gomez
Most Improved - Kiana Macias
Most Inspirational - Ashley Sandoval
Coaches Award - Laurie Gibbs
Softball - VAR
MVP - Sadie Salas
Outstanding Offensive Player - Lucia Jano
Most Improved - Sophia Cisneros
Most Inspirational - Lauren Montes
Coaches Award - Micayla Yubeta
Coaches Award - Emily Moreno
P.L.A.I.D. Award - Breana Brackett
Rookie of the Year - Kamilla Baltazar
Four Year Varsity Player - Lucia Jano, Sadie Salas, Emily Hernandez Killian & Natalie Macias
All-Area First Team
Sadie Salas
All-Area Second Team
Emily Hernandez
Lucia Jano
Honorable Mention
Natalie Macias
Lauren Montes
Micayla Yubeta
SYC-Valley All-League Selections
1st Team
Pitcher - Lauren Montes
Infielder - Sadie Salas
Outfielder - Emily Hernandez
Utility - Lucia Jano
2nd Team
Infielder - Emily Moreno
Infielder - Natalie Macias
Outfielder - Jennifer Padilla
Utility - Micayla Yubeta
Honorable Mention
Boys Tennis - JV
MVP - Brodie Anglin
Most Improved - Juan Ramirez
Most Resilient - Austin Reed
Boys Tennis - VAR
MVP - Frederick Olson
Most Improved - Shay Ellis
Toughest Player - Jack Ho
Boys Golf - VAR
Top Gun - Michael Killmer
"Bird" Seeker - Jonathan Gomez
Comeback Player of the Year - Ben McNitt
All-Area First Team
Michael Killmer
All-Area Third Team
Jonathan Gomez
Boys Track & Field - FS
MVP Track - Stephan Santos
MVP Field - Carlos Iglesias
Most Improved - AJ Ramos
Boys Track & Field - VAR
MVP Track - James Gutierrez
MVP Field - Julian Vargas
Most Improved - Gabriel Sandoval
SYC-Valley All-League Selections
2nd Team
Julian Vargas
All-Area Honorable Mention
Julian Vargas
Girls Track & Field - FS
MVP Track - Jordyn Dutto
MVP Field - Gracy Davis
Most Improved - Sydney Kumpel
Girls Track & Field - VAR
Spirit of the Scots Award - Lianna Guerra
MVP Track - Mia Torrecillas
MVP Field - Tatum Williams
Most Improved - Lesslie Mireles
SYC-Valley All-League Selections
1st Team
Mia Torrecillas
Lianna Guerra
2nd Team
Tatum Williams
All-Area 1st Team
Mia Torrecillas
All-Area 2nd Team
Lianna Guerra
All-Area Honorable Mention
Lesslie Mireles
Jasmine Vasquez
Boys Swimming & Diving - JV
MVP - Cristien Yubeta
Boys Swimming & Diving - VAR
MVP - Hayden Gamino
MVP - Huntington Sierra
Rookie of the Year - Zane Rock
Most Improved - Marcus Gonzalez
Girls Swimming & Diving - JV
MVP - Chloe Robinson
Most Improved - Madison Darwish
Most Inspirational - Roxy Salgado
Girls Swimming & Diving - VAR
MVP - Faith Rivas
Rookie of the Year - Dai'Lani Dotson
Most Improved - Rachel Camarena
Most Inspirational - Zoe Neri
All-Area First Team
Faith Rivas