FALL 2019
JOCKEY CLUB
Nicholas Salas - Football
Nayeli Chavolla Ayala - Volleyball
Assumpta Nandawula - Girls Tennis
Matthew Berry - Boys Cross Country
BVarstiy All-Area Team
Shabazz Muhammad - 1st Team Offensive Player of the Year - Football
Nicholas Salas - 1st Team Offensive Utility Player - Football
AJ Cleveland - 2nd Team QB - Football
Lucas Ortiz - 2nd Team OL - Football
Jalen Hudgins - 1st Team Defensive DB - Football
Dominic Rountree - 1st Team Defensive Utility - Football
Brandon Gathrite - Honorable Mention - Football
Chris Gutierrez - Honorable Mention - Football
Matthew Ortiz - Honorable Mention - Football
Khyle Steward - Honorable Mention - Football
Nayeli Chavolla-Ayala - Honorable Mention - Volleyball
Jazmyn Kizziar - Honorable Mention - Volleyball
Rick Mayberry - Coach of the Year - Girls Cross Country
Haley Ulloa - 1st Team - Girls Cross Country
Lianna Guerra - 2nd Team - Girls Cross Country
Neyda Martinez - 2nd Team - Girls Cross Country
Ysabel Gamon - Honorable Mention - Girls Cross Country
Jacob Yagers - Runner of the Year - Boys Cross Country
Matthew Berry - 2nd Team - Boys Cross Country
Jacob McNitt - 2nd Team - Boys Cross Country
Mario Gutierrez - Honorable Mention - Boys Cross Country
Matthew Medrano - Honorable Mention - Boys Cross Country
Tiffany Brownfield - Honorable Mention - Girls Tennis
Assumpta Nandawula - Honorable Mention - Girls Tennis
FOOTBALL - FS
MVP
George Venegas
Coaches Award
Aiden Cisneros
Chris Lomely
Jose Colunga
FOOTBALL - JV
MVP
Ethernal Goddard
Offensive Player of the Year
Tim White
Defensive Player of the Year
Patrick Corkins
Lineman of the Year
Nick Retes
Game Breaker
Zephen Stevens
FOOTBALL - VAR
MVP
Nick Salas
Offensive Player of the Year
Antoine Cleveland Jr.
Defensive Player of the Year
Jalen Hudgins
Rookie of the Year
Chris Gutierrez
SEYL First Team Selections
Offensive MVP - Shabazz Muhammad
Defensive MVP - Dominic Rountree
O-Line - Lucas Ortiz
O-Line - Matthew Ortiz
WR - Nick Salas
QB - AJ Cleveland
DL/DE - Brandon Gathrite
LB - Kyle Steward
DB - Jalen Hudgins
SEYL Second Team Selections
WR - Chris Gutierrez
LB - Joey Vidal
LB - Dizzy Brown
VOLLEYBALL - FS
Scotsman Award - Isabella Walton
Most Inspirational - Breyona Roberson
Most Improved - Taniyah Fletcher
VOLLEYBALL - JV
Scotsman Award - Gabby Machado
Most Inspirational - Allison Lopez
Most Improved - Tatum Williams
VOLLEYBALL - VAR
Best Offensive Player - Nayeili Chavolla Ayala
Best Defensive Player - Jazmyn Kizziar
Most Inspirational - Itzel Garcia
Most Improved - Viola Anderson
SEYL First Team Selections
Jazmyn Kizziar
Nayeli Chavolla-Ayala
BOYS CROSS-COUNTRY FS
MVP - Trent Wade
BOYS CROSS-COUNTRY - JV
MVP - Steven Kertis
BOYS CROSS-COUNTRY - VAR
MVP - Jacob Yagers
Most Inspirational - Mario Gutierrez
Most Improved - Matthew Berry
GIRLS CROSS-COUNTRY - FS
MVP - Surya Cisneros
GIRLS CROSS-COUNTRY - JV
MVP - Jayden Canales
GIRLS CROSS-COUNTRY - VAR
MVP - Haley Ulloa
Most Improved - Ysabel Gamon
Most Inspirational - Neyda Martinez
GIRLS TENNIS - JV
MVP - Mina Medel
Outstanding Player (Best Serve) - Maryjane Chavez
Outstanding Player (Best Volley) - Anai De La Rosa
GIRLS TENNIS - VAR
MVP - Tiffany Brownfield
MVP - Tyler Johnson
MVP - Assumpta Nandawula
GIRLS GOLF - VAR
Player of the Year - Jessica Guerra
MVP - Katrina Medina
Rookie of the Year - Olivia Hoffman Carter