Tanulói mobilitások

Projekt: 2022-1-HU01-KA121-SCH-000058122 

A tanulói mobilitások céljai

Csereprogramok kulturális csere , az iskola nemzetköziesítése, európai és világpolgárság a Cserepkasuliban

Sikerkritérium az, ha a mobilitások hozadékaként a kulturális csere virtuális formában folytatódik. Sikerként határozzuk meg, ha az iskola évente legalább három eTwinning programban részt vesz, illetve megszerezzük az eTwinning iskola címet, valamint ha megvalósul a nemzetközi tanterem, melyet fotók, projektmunkák, a mobilitásokról hozott reáliák díszítenek. A mobilitásban résztvevő tanulók, csoportok e-portfólióit megosztjuk az iskola weboldalán. Sikerkritérium az, ha az iskola hagyományai közé bekerül az Európa Hét, melyben a mobilitás helyszíneihez kapcsolódva kulcsszerepet kapnak a mobilitásban részt vett tanulók és tanárok. Önértékeléssel mérjük a tanulóink tudását, képességeit és attitűdjeit. Videónaplóval, interjúval rögzítjük az adatokat. A disszeminációs “Európa heti” programokon online kilépőkártyákkal mérjük tanulóink megszerzett tudását.

“Cserepkasulis” digitális állampolgárság, digitális műveltség, biztonságos internethasználat, tudatos és etikus IKT-eszközhasználat kialakítása, mely a tanulás szolgálatában áll.

A résztvevő diákok önreflexiója által fejlesztendő területeket az előkészítő, illetve a disszeminációs szakaszban kérdőívvel mérjük. Sikermutató az, ha a mobilitásban részt vett diákok tudatába kerülnek a biztonságos és etikus internethasználatnak, azokat más diákokkal is megosztják. A tanulók ismereteit előzetesen felmérjük, illetve a tanulói tudásmegosztás után szintén kérdőívezéssel, likert skálás illetve szöveges kérdéseken keresztül megvizsgáljuk a fejlődést. A diákönkormányzat összeállít egy "digitális állampolgár etikai kódexet”, melynek megalkotásában a felsős illetve gimnazista tanulók is részt vesznek. Sikernek tekintjük, ha minden kolléga öt IKT módszert elsajátít, azokat adekvátan, célorientáltan beépít a mindennapi tanítási gyakorlatába, Minden tanuló elsajátít és célorientáltan alkalmaz legalább három, tanulási stratégiát fejlesztő alkalmazást (Mindmap, etc.) illetve megismer és adekvát módon használ közös online unkafelületeket linoit, padlet, mentimeter etc.

Tudatos környezetpedagógia a fenntarthatóság szolgálatában

Bemeneti és kimeneti kérdőívvel mérjük a résztvevő tanulók tudását és attitűdjeit, a fenntarthatósággal kapcsolatos kompetenciáit. A résztvevő tanulókkal fiatalabb társaik előzetesen összeállított, nyitott kérdések alapján interjút készítenek. Sikerkritérium, az ha az adott évi disszeminációs szakasz után a tanulók a résztvevő tanulók közreműködésével minden évben összeállítják a saját "zöldülési tervüket", vállalásukat, melyért az adott osztály felelősséget vállal. Elkészül az iskola alsó folyosóján egy természetvédelmi zöld sarok a tanulók saját munkáiból. Sikerkritériumként határozzuk meg, amennyiben a projekt végére elkészül az intézmény, tanulók által megalkotott "Fenntarthatósági stratégiája", melyben a tanulók felelősséget vállalnak, ellenőriznek, önálló javaslatokat fogalmaznak meg, vagyis autonómiát és felelősséget gyakorolnak.