Matemaatikanädal

DIGIGA MATEMAATIKANÄDALAL

17.-21. november 2014

Sellel õppeaastal viisime osa tegevusi veebipõhiseks: uudne ja põnev, arendame ITK oskusi nii õpilastel kui ka õpetajatel, hoiame kokku paberit.

Esmaspäev, 17. november

Lahendasime vahetundides SUDOKUID . 1. ja 2. klassi jaoks koostasime 2 x 2 SUDOKUD. Esimese neist projekteeris õpetaja dataprojektoriga tahvlile ja selgitas kogu klassile SUDOKU lahendamise põhimõtted. Seejärel lahendasid õpilased iseseisvalt veel kaks SUDOKUT. 3.-6.klassi jaoks valisime juba 3 x 3 SUDOKUD, mida tuli lahendada vahetundides võistluse peale.

Veebipõhine VIKTORIIN 1.-6.klassile.

Noorimad ehk 1. klassi õpilased tutvuvad koos Google küsitluskeskkonnaga ja lahendavad viktoriini ühistööna. Klassides valiti kapten, kes otsustas vastuse, kui klassist tuli mitu erinevat vastust. Proovi sinagi! http://goo.gl/forms/OgoKgBZzkR

2.-6.klassi viktoriin sai lahendada iseseisvalt koduse tööna tahvelarvutis, nutitelefonis või arvutis. Viktoriini aadress edastati õpilastele STUUDIUMI kaudu (kaasnev eesmärk leida Stuudiumis vajalik info):

http://goo.gl/forms/7Ff7QbuCoA (2.-4. kl)

http://goo.gl/forms/WrzgzSJVM2 (5.-6. kl)

Teisipäev, 18.november

Peastarvutamise võistlus 2.-6. klassi matemaatikatundides. Selgitati parimad peastarvutajad klasside kaupa.

Kolmapäev, 19.november

Matemaatikaolümpiaad 4.-6. klassile.

7.-9. klasside võistkondade matemaatikavõistlus. Ülesanded esitati dataprojektori vahendusel.

Neljapäev, 20.november

1. klassi projekt „Kuidas lennukid lendavad“.

Praktiline õpe pikkusühikute tundmaõppimiseks ja pikkuste võrdlemiseks.

Tööõpetuse tunnis voltisid õpilased endale lennuki. Arutleti, miks lennukid saavad liuelda. Matemaatikatunnis mindi nn lennuväljale ehk koridori, kus asuti lennuraja algusesse, et oma lennuk võistluslennule saata. Lennurajale oli kinnitatud 10 m mõõdulint (ettekujutus 1cm, 1m, 10 meetrist). Igal lapsel tuli uurida mõõdulindilt mitu meetrit ja sentimeetrit oli tema lennuk liuelnud. Võrreldi tulemusi. Pikima lennu mõõtmiseks tuli klassist tuua veel 1m joonlaud. Kui lennupikkused olid mõõdetud, siis „lendasid“ lennukid näitusele.

Projekt jäädvustati fotodena, millest Movie Makeri abiga (õpetaja õppimise koht) tehti video:

http://youtu.be/_X1PqSLt76E

Projekti video põhjal korrati ja kinnistati teadmisi. Google küsitluskeskkonna kasutamise oskuse kinnistamiseks said õpilased oma teadmisi kontrollida ja anda tagasisidet aadressil http://goo.gl/forms/J05zOK4fhL

Reede, 21.november

2. ja 3. klasside projekt „Emale abiks“.

Praktiline õpe: toiduainete tundmine, mõõtmine, kaalumine; funktsionaalne lugemisoskus, meeskonnatöö.

Klassid jaotati neljaks meeskonnaks. Tegevuse aeg igal klassil 1 tund. Meeskondadele anti tööleht juhistega. Viis tegevust: Nn ühepajatoidu jaoks retsepti alusel köögiviljade valik ja kaalumine; hinna arvutamine; 1 l vee mõõtmine; nn puuviljasalat pidi kaaluma täpselt 1 kg ja selles pidi olema kolm erinevat puuvilja; laua mõõtmine ja sobilike mõõtmetega laudlina valimine.

Projekti jäädvustati fotode ja videotena, millest õpetaja koostas Movie Makeri abil õppevideo, mille põhjal arutleti tööjuhenditest arusaamist, meeskonnatöö tegemist jt sotsiaalseid oskusi, mida võiks teisiti teha: http://youtu.be/A8Xf3hSB2Os

Tagasiside ja väike teadmiste kontroll tehti veebipõhise küsitlusena http://goo.gl/forms/kO0gc1OBYj

Matemaatikanädala ajal oli Miksikese õppekeskkonnas avatud matemaatikavõistlus 4., 5. ja 6. klassile ja muidugi ka pranglimine.

1.-6. klassis on eesmärgiks, et iga õpilane ja õpetaja on kasutanud Miksikese teadmiste kontrollimise keskkonda ehk siis onkonte (online kontrolltöid), mis on praegu üks paremaid Eestis.

HEAD NUPUTAMIST!