Õpetaja Sirje Suvi

Sel aastal on mul esimene klass. Kõike õpime samm-sammult. Esimesed arvutialased ülesanded on paigutatud kooli õppeinfosüsteemis Stuudium, Tera moodulisse. Enne Terasse paigutamist tutvustan vastavat keskkonda klassis. Stuudiumi ülesanded on enamasti mõeldud harjutamiseks. Eesti keeles näiteks nimisõna mitmuse ja tegusõna pöörete harjutamiseks. Loodusõpetuses mõistatuste harjutamiseks (exel IF funktsioon).

Loodusõpetuses koostasin koduloomade teema juurde slaidiesitluse koos mõistatustega.

http://photopeach.com/album/ncug87, hiljem oli mõistatusi võimalik lahendada Teras. Ülesanne oli koostatud exeli tabelis IF funktsiooni kasutades.

Ristsõnamõistatuste koostamiseks olen kasutaud http://puzzlemaker.discoveryeducation.com/ keskkonda.

Esimese iseseisva tööna postitasid õpilased oma lemmiklooma nimetuse mõistekaardile aadressil http://answergarden.ch/view/125192.

Mõistekaarte oleme koostanud ka Mindomo keskkonnas.

Tunni elavdamiseks olen kasutanud Instant classroom vahendeid. See võimaldab istumiskohti ümber paigutada ja gruppe arvuti abil moodustada. Samas oleme valinud stopperi ja lugenud teksti aja peale.

Ma käin Hitsa koolitusel Õppeprotsess digiajastul, mis lõpeb 27. novembril.

Koolituses käigus valmis töö, mida pidime ette valmistama võrgus töötades. Meil valmis töö kahasse Meeri Kuutsemäega. Sisustasime terve jõulukuuu. Tahan ka praktiliselt läbi proovida. Kõik ülesanded ei ole kohustuslikud nagu näiteks jõululaulude filmimine, aga julgeid peame kindlasti ka meeles. Sealhulgas aga jõululuuletuste postitamine on kohustuslik. Kuna ükski luuletus ei tohi korduda, peab kõikide laste luuletused läbi lugema. Väga hea treening. Seal on palju muudki huvitavat. Tutvuda selle kodulehega saab järgmisel aadressil. http://joulud.webs.com/