Erasmus

Koostööprojekt „Demokraatia ja kultuuridevahelise mõistmise arendamine läbi lastekirjanduse

Programm: Erasmus+

Võtmetegevus: Koostöö uuendustegevusteks (innovatsiooniks) ja heade praktikate vahetamine.

Projekti nimi inglise keeles: „Building democracy and cultural understanding through children's literature“ („Children's literature“)

Projekti kestvus: 01.09.2014 - -31.08.2016

Taotluse esitaja: Stodeneskolan (Rootsi)

Partnerid: Põltsamaa Ühisgümnaasium (Eesti), Ozel Altinyildiz Ilkokulu (Türgi), 35 SOU "Dobri Voinikov" (Bulgaaria).

Sihtrühm: 1. - 6. kl õpilased, õpetajad ja koolijuhid

Eesmärk: Noorte sotsiaalse kaasatuse ja heaolu edendamine. Stimuleerida noorte aktiivset osalemist kogukonna elus.

Kirjeldus. Projektis on olulisel kohal lastekirjandus, erinevate raamatute ja autorite kaudu rikastatakse ainetunde ning õpitakse tunda oma maa ja Euroopa riikide kultuuri ja rahvust. Koostöö käigus kirjutatakse lugusid tuleviku kohta, kasutatakse digitaalset tehnoloogiat.

Kõik partnerid omavad digitaalseid seadmeid ja pädevust. Omavahelisel suhtlemisel nii õpilaste kui õpetajate vahel on kõige tähtsam kasutada digiplatvorme: eTwinning, Google apps, Skype jne.

Projekti täideviimiseks ja uuenduslike lahenduste rakendamiseks toimuvad ka projektikohtumised partnerriikides. Projekt annab võimaluse vahetada kogemusi ja häid praktikaid ning võtta kasutusele uusi õpetamismeetodeid, sealhulgas uue tehnoloogia abil.

Projekti lõpuks pannake kokku ühine väljaanne headest praktikatest uuenduslike lahenduste kasutamisest õppetöös ja tuleviku visioonidest.

Projekti tulemusena on õpetajad saanud uusi teadmisi ja kogemusi ning rakendavad ainetundide mitmekesistamiseks uusi meetodeid. Digitehnoloogia kasutamisega on arenenud õpetajate ja ka õpilaste tehnoloogiline kirjaoskus. Innovaatilised lahendused mõjutavad positiivselt kooli tehnoloogilist arengut.

Õpilased on läbi loovtegevuse muutunud teadlikumaks ja uudishimulikumaks välismaailma vastu, on saanud inspiratsiooni suhtlemiseks teistsuguse kultuuritaustaga inimestega. Õpilased mõistavad paremini teiste rahvaste kultuuri. Suhtlemine teiste maade inimestega on tõstnud õpilaste õpimotivatsiooni, mis on tähtis nende arengule. Õpilased on saanud kaasa rääkida oma kogukonna tulevikuvisioonides.

Klassiõpetaja Külli Kalvisti poolt loodud õpikeskkond: koolimaterjalid.weebly.com

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi projektikoordinaatorid: inglise keele õpetaja/logopeed Marika Viks ja projektijuht Annika Kallasmaa.