МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НАПИСАННЯ РЕФЕРАТУ З ОБРАНОГО ВИДУ СПОРТУ

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ РЕФЕРАТУ

ВИМОГИ ДО СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСІВ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ


Теми рефератів та комплекси вправ для студентів на період карантину

Шановні студенти! У зв’язку з запровадженням дистанційної форми навчання, вам необхідно виконати такі завдання, (крім студентів, які відвідують заняття спеціальних медичних груп):

1. Написати реферат на одну з нижче запропонованих тем.

2. Скласти письмово комплекс фізичних вправ.

3. Продовжувати ведення щоденника самоконтролю, записуючи зранку показники пульсу у спокої та результати тесту на дозоване навантаження (20 присідань за 30 секунд) на початку кожного місяця.

Ці завдання необхідно виконувати відповідно до курсу вашого навчання та обраного вами виду спорту.

Студенти, які не пропустили жодного заняття і склали нормативи згідно з програмою, обирають одну з запропонованих тем рефератів (максимальний бал - 30 ) і один із запропонованих комплексів (максимальний бал за один комплекс - 10). Решта студентів обов’язково обирають одну з запропонованих тем рефератів і два комплекси із запропонованих, а далі обирають необхідний вид (реферат і / або комплекс) та необхідну кількість робіт для отримання потрібної кількості балів для складання заліку.

Студенти 4 курсу обирають один реферат і чотири комплекси (разом 100 балів).

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НАПИСАННЯ РЕФЕРАТУ З ОБРАНОГО ВИДУ СПОРТУ

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ РЕФЕРАТУ

ВИМОГИ ДО СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСІВ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ

Критерії оцінки рефератів

Теми рефератів та комплекси вправ по видам спорту:

Танцювальна аеробіка

Атлетична гімнастика

  1. Баскетбол
  2. Бокс та боротьба
  3. Волейбол
  4. Легка атлетика
  5. Настільний теніс
  6. Плавання
  7. Спортивна гімнастика
  8. Теніс
  9. Туризм
  10. Шейпінг
  11. Футбол
  12. Стрільба з лука
  13. Спортивна аеробіка

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НАПИСАННЯ РЕФЕРАТУ З ОБРАНОГО ВИДУ СПОРТУ

Під час роботи над рефератом, слід виділити чотири етапи:

1. вступний – складається з вибору теми реферату, вибору необхідної літератури для його написання, її вивчення та опрацювання, складання плану і написання вступу.

2. основний – складається з безпосереднього ознайомлення з обраною літературою, роботою над змістовним наповненням реферату та висновками до нього;

3. кінцевий – складається з таких етапів:

· оформлення реферату відповідно до вимог, які ставляться;

· власна оцінка виконаного дослідження та виправлення недоліків, у разі їх виявлення

4. захист реферату – відбувається за наявності реферату у надрукованому вигляді , безпосередньо під час складання заліку. До захисту реферату варто підготувати короткий список тез для майбутнього захисту. Процедура захисту включає такі складові:

· повідомлення про актуальність виконаного дослідження, характеристика мети і завдань виконаного дослідження, одержані під час роботи над рефератом результати, зроблені висновки та надання студентом можливих пропозицій з обраної теми реферату;

· надання відповідей студента на запитання викладача за темою реферату;

· перевірка виконаного реферату на наявність ряду вимог (своєчасність надання реферату, відповідність змісту реферату обраній темі, повнота розкриття обраної теми реферату, дотримання передбачених вимог стосовно оформлення реферату).

Реферат складається з таких елементів: титульна сторінка, план, вступ, основна частина реферату, що має складатися з розділів, пунктів, відповідно до плану, висновки, список використаних джерел, який оформлюється , відповідно до вимог ВАК України, із зазначенням загальної кількості сторінок у використаному джерелі, або ж відповідної сторінки джерела, що використовується під час написання реферату, додатки (у разі їх наявності).

План складається одразу під час опрацювання джерел, при цьому, положення плану мають розташовуватися у тому ж порядку, у якому вони розташовуються в тексті реферату. Залежно від складності теми та кількості використаних джерел під час підготовки реферату , необхідно обирати потрібний різновид плану (простий, або складний). План має бути сформований чітко та відповідати темі, яка обрана, меті та завданням дослідження.

Вступ має бути обсягом – 1-2 сторінки. У ньому варто обґрунтувати доцільність і актуальність здійсненого дослідження, оцінити стан дослідження обраної теми , чітко сформувати мету і визначити основні завдання дослідження, надати короткий огляд літератури, яка стосується обраної теми і використаних під час написання реферату джерел.

Зміст реферату повинен відповідати темі, а також меті і завданням. Розкриття пунктів, що передбачені планом, має відбуватися послідовно. Крім того, у процесі написання реферату , слід пояснювати основні положення, а також обов’язково наводити конкретні приклади, що стосуються піднятих у рефераті питань як з українського , так і, можливо, з досвіду зарубіжних країн. Під час роботи над рефератом висловіть власну думку щодо проведеного дослідження. Прагніть уникати повторень, а також грамотно структурувати текст, уникайте граматичних, орфографічних та синтаксичних помилок. Також необхідно зважати на таке:

· у тексті реферату слід висловлювати думки в безособовій формі;

· кожен новий розділ або пункт необхідно розпочинати з нової сторінки;

· під час викладу різних поглядів, позицій, думок щодо проблеми, яка досліджується, цитат науковців необхідно посилатися на використані при цьому джерела;

· у разі посилання в тексті на прізвище конкретного науковця обов’язково перед таким прізвищем слід поставити відповідні ініціали.

Під час написання висновків до реферату необхідно зазначити про таке:

· оцінка ступеню виконання завдань реферату та досягнення мети роботи (у разі неможливості виконання певних завдань роботи або досягнення визначеної мети у повному обсязі, зазначити про причини цього);

· перерахунок, у разі наявності, відомих наукових підходів до питання, яке досліджується, а також стисла їх характеристика, зазначення про можливе виявлення під час проведення дослідження дискусійних аспектів, та / або нових аспектів, що стосуються проблеми, яка досліджується, питань, які на момент підготовки реферату потребують більш ґрунтовних досліджень в подальшому;

· визначення цінності робіт, які використовувалися під час дослідження;

· визначення аспектів у проблемі реферату, що викликають певні сумніви, чи потребують уточнень, якщо такі є.

Висновки мають становити одну - дві сторінки від загального обсягу реферату. Висновки пишуть з нової окремої сторінки.

Кількість використаних джерел не менше 15.


ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ РЕФЕРАТУ

1. Набір тексту здійснюється шрифтом Times New Roman, розмір шрифту 14;

2. Назви розділів набирати 14 шрифтом, усі великі напівжирні. Пункти і підпункти, у разі наявності останніх, напівжирним курсивом;

3. Міжрядковий інтервал -1,5;

4. Поля- ліве-25мм., праве-15 мм., верхнє- 20мм., нижнє- 20мм.;

5. Відступ в абзацах- 1, 25 см.;

6. Обсяг реферату складає 10-15 сторінок;

7. Нумерація сторінок у правому нижньому куті;


ВИМОГИ ДО СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСІВ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ

ВИМОГИ ДО СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСІВ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ

1. Кожен комплекс має складатися не менше ніж з 15 вправ;

2. Необхідно вказувати кількість повторень та кількість підходів;

3. Надати методичні вказівки щодо виконання вправ;

4. Пояснити спрямованість комплексу, що пропонується (розвиток яких фізичних якостей та м’язових груп відбувається під час виконання вправ);

5. Кожен комплекс має надаватися у друкованому вигляді під час складання заліку.