RST Sint-Truiden Amateur Radio
Belfius BE47 0682 2810 0880 http://www.on4rst.be/
Verslag RST-vergadering vrijdag 9 maart 2018
De RST vergadering werd geopend door de CM Luc ON4ALV om 20u20.
Aanwezig: ON3EAF, ON3KMQ, ON3LMK, ON3NAD, ON3SKG, ON5SYS, ON2MAB, ON2SWT, ON1JU, ON4AHQ, ON4ALV, ON4CMO, ON5ARE, ON5RKN, ON6BC.
Er zijn al heel wat vorderingen gebeurd betreffende de opkuis van het RST lokaal. Om een nieuwe opstelling van het ‘magazijnhoekje’ mogelijk te maken stelt Ronny ON5RKN voor om eventueel 1 woensdag geen clubavond te houden. Roger ON4AHQ heeft 2 antennes verkocht aan 100€ en 1 antenne aan 80€, dus een totaalbedrag van 180€. Het andere materiaal komt op 2dehands of UBA
website.
Voor de Opendeurdag van 25 maart zal Guido ON2SWT voor een nieuwe foto van het koningspaar zorgen.
De Erfgoeddag zal plaatsvinden op 22 april te Wilderen. Opstellen kan vanaf 10u, de dag zelf duurt van 12 tot 18u. Op het terrein worden er drie op schaal gemaakte treinstellen tentoongesteld.. Dankzij de inzet van Roger ontvangt de club een mooie subsidie van Erfgoed Haspengouw. De beoordeling van de jury is enigszins verdeeld: pluspunt is dat Morse in de kijker gesteld wordt, minpunt is dat de aanvraag enkel gaat over aankoop van materiaal.
De HAREC cursus is nog lopende. Er was bezoek van een inspecteur, er gaat bekeken worden om deze cursus in te voegen als officiële module in het CVO.
Roger is gestart met nieuwe Morse cursus. Het examen staat gepland voor 21 april, momenteel zijn er 2 kandidaten. Roger stelt voor om de cursus 2 avonden per week te laten doorgaan op voorwaarde dat er meer deelnemers zijn. Geïnteresseerden mogen zich melden bij Roger.
Op vrijdag 6 april vindt de UBA verkiezing plaats voor kandidaat bestuurders, CM, DM. Tevens geeft Frederik ON5IA een voordracht/demonstratie auto tuner voor de magnetische loop antenne.
De prijs van de drankbonnen zal voortaan 1€ zijn. Dit houdt een lichte prijsstijging in.
Nieuws over enkele contests: de 2meter contest valt dit jaar niet samen met de opendeur. Diest houdt een 6m contest. Tevens is er WPX contest op HF. De vraag van Bart ON6BC is dus: zijn er geïnteresseerden om deel nemen aan de opendeur of aan een contest?
De vergadering werd beëindigd om 21u15.
‘73
Emy ON3EAF