De vergadering startte om 20u30.
Verslag 28/05 AV in Attoing:
RST kwam met zijn ARISS project uitvoerig aan bod in het woord van de Voorzitter (ON4UN) en van de Nederlandstalige ondervoorzitter (ON7YD), beiden dankten alle ARISS-medewerkers voor de geleverde inspanningen en het positieve beeld dat zij in de media ophingen rond het radio-amateurisme. Waarschijnlijk mag Frank De Winne tijdens de Algemene Vergadering van volgend jaar (Torhout) zijn erelidmaatschap bij de UBA ontvangen.
RST eindigde als 4e in de strijd om de Wisselbeker van de Voorzitter en ontving als gevolg een geldprijs van €50.
Operator ON1DNF (contest team) mocht 3 awards ontvangen voor de prestaties tijdens contests van het afgelopen jaar.
Verder BIPT nieuws:
hervorming van het examen: dat zal wekelijks kunnen en wordt afgenomen op computer; op de UBA website zullen een 1500-tal examenvragen opgenomen worden om het examen in te oefenen.
er komt een nieuwe instaplicentie (enigszins minder mogelijkheden dan de huidige ON2), waarvan het examen mogelijk in de secties afgenomen wordt
het vervallen van het CW-examen (ON1’s krijgen op aanvraag een ON4 call, maar moeten dan wel de overeenkomstige jaarlijkse bijdrage betalen, ook ON2’s mogen met beperkt vermogen op decameter – behalve op 10m).
Zaterdag 7 juni wordt gestart met de verhuis van de node ON0BAF. Deze zal bijgevolg een tijdje niet beschikbaar zijn.
Zoals iedereen zich wel kan herinneren heeft Albert, onze vorige voorzitter tijdens de periode dat het verblijf van de club RST onzeker was in Saffraanberg, persoonlijk, zonder goedkeuring van het bestuur, een noodoplossing gezocht. Om bij het wegvallen van het lokaal in Saffraanberg niet op straat terecht te komen, heeft Albert een nieuw huurcontract aangegaan met de stad Sint-Truiden voor een lokaal op de tweede verdieping in het Oud Atheneum. Tot ieders vreugde is de samenwerking tussen RST en de militaire overheden, door het ARISS contact en alle activiteiten die wij organiseren, zo verbeterd dat we nu kunnen spreken van een gewaarborgde huisvesting. We hebben er dan ook bij Albert op aangedrongen om het huurcontract stop te zetten.
Echter, één van de redenen voor de verhuis naar Saffraanberg, namelijk de huurprijs en energiekosten, heeft nu een pijnlijk staartje gekregen. De stad heeft beslist om aan alle huurders een fikse energiekost aan te rekenen. Vermits in essentie Albert de huurder was (eigen initiatief), maar hij dit te goeder trouw gedaan heeft, hebben we besloten als club deze kosten op ons te nemen. Gezien de omstandigheden denken we dat we niets te vroeg het pand verlaten hebben, daar de rekeningen van +500 Euro anders ons budget zouden overstijgen en het opgeven van het clublokaal de enige uitweg zou zijn.
Hopelijk kan het nemen van zulke eenzijdige beslissingen, door het oprichten van een VZW, in de toekomst vermeden worden.
Het kasverslag werd toegelicht en goedgekeurd.
De vergadering werd beëindigd omstreeks 22u00