RST Sint-Truiden Amateur Radio
DEXIA: 068 2281008 80 http://www.on4rst.be/
Verslag RST-vergadering vrijdag 05 februari 2016
Waren aanwezig: ON7VER, ON4JOS, ON4ALV, ON3SST, ON3LDB, ON3RST, ON3SKG, ON4CMO, ON4AHQ, ON4ILL, ON5ARE, ON1JU, ON2SWT
Verontschuldigd: ON4BLU, ON4AWM
Moderator: ON5ARE
Nog een RST lid geslaagd voor de ON3-vergunnning:
Hopelijk moet Bert Colemont niet te lang wachten op zijn call: ON3???
Proficiat Bert!
B-EARS: Carnaval Sint-Truiden 08/02/2016
Ook dit jaar zal RST tijdens de Carnaval instaan voor de radiocommunicatie van het Rode Kruis. Dit gebeurt wel onder de vlag van de Civiele Veiligheid. Walter – ON4AWM heeft flink wat van zijn tijd opgeofferd om een unieke oplossing te zoeken voor hetgeen wat vorig jaar was fout gelopen. Het jaar voordien gebeurde alle communicatie in de CP-OPS op de 70cm band, met als gevolg dat er flink wat interferentie was en de communicatie met de ploegen ten velde op een aantal momenten onmogelijk was. Dit jaar wordt onze bemande reserverepeater bij de Brandweer van Sint-Truiden geplaatst en kunnen we gebruik maken van onze antenne op de mast van de Brandweer. Dankjewel Koen! Op deze wijze kunnen we zeker alle APRS-signalen ontvangen van de portable stations. De interferentie in de CP-OPS wordt vermeden door crossband te werken. Walter – ON4AWM heeft de koppeling gemaakt tussen het analoge en het digitale door een aangepaste Kenwood TK 780 (2m) te verbinden aan een DMR repeater (70cm). De radioamateurs op het terrein kunnen gewoon via DMR werken en de radioamateurs in de CP-OPS kunnen dan op 2m analoog de repeater bereiken. De volgende vrijwilligers zullen actief zijn: Walter – ON4AWM en Wim – ON4WIM in de CP-OPS. Guido – ON2SWT rijdt mee met de ziekenwagen en de volgende RST-leden zullen de ploegen van het Rode Kruis op het terrein begeleiden: Roger – ON4AHQ, Julien – ON1JU, Adelin – ON2MAB en Bart – ON5ARE.
HAREC cursus
De HAREC curus in het Technicum is van start gegaan onder de leiding van Luc – ON4ALV. We zijn gestart met 11 cursisten. Zowel Luc als de cursisten zijn tot nu toe tevreden, alleen vrezen we dat de tijdspanne tot eind juni een beetje kort is. De vergadering stelt voor om na 14 dagen even te overleggen en desnoods het tempo te laten zakken en na de grote vakantie nog een blok van 40 uur toe te voegen. Volgen Luc – ON4ALV heeft de directie van het Technicum hier zeker geen problemen mee.
Rally van Haspengouw
Een aantal radioamateurs van RST zal met gehuurde zenders de communicatie van de Rally van Haspengeouw verzorgen. De volgende leden zullen actief zijn: Roger – ON4AHQ, Gert – ON4BLU, Ronny – ON5RKN, luc – ON4DNL, Walter – ON4AWM (1/2 dag), Stijn – ON4ILL (1/2 dag) en Joachim – ON1DDS. We hebben nog wel één persoon te kort. Geïnteresseerden mensen kunnen zich melden bij Roger – ON4AHQ.
Best 73,
Van Cauter Bart - ON5ARE CM RST
RST Sint-Truiden Amateur Radio
DEXIA: 068 2281008 80 http://www.on4rst.be/
Verslag RST-vergadering vrijdag 05 februari 2016
Waren aanwezig: ON7VER, ON4JOS, ON4ALV, ON3SST, ON3LDB, ON3RST, ON3SKG, ON4CMO, ON4AHQ, ON4ILL, ON5ARE, ON1JU, ON2SWT
Verontschuldigd: ON4BLU, ON4AWM
Moderator: ON5ARE
Bezoek aan de Kolonel van Campus Saffraanberg
Walter – ON4AWM, Guido – ON4CMO en Bart – ON5ARE zijn op bezoek geweest bij de Kolonel van Saffraanberg. Het gesprek is zeer goed verlopen. Graag had hij wat meer willen samenwerken. Zo wordt onze aanwezigheid tijdens de Open Campus Day ten zeerste geapprecieerd en heeft hij gevraagd om ook aanwezig te zijn tijdens de SAFF-dagen. De kolonel is trouwens de laatste Open Campus Day incognito op bezoek geweest. Hij was ook tevreden met het feit dat Guido – ON4CMO de leerlingen tijdens hun opleiding laat kennis maken met echte “zenders” in het lokaal. Walter – ON4AWM stelt ook een eventuele samenwerking voor in het kader van het STEM project en eventuele stageplaatsen voor de VDAB. Teven wil de Kolonel onze B-EARS activiteiten vanuit Saffraanberg ten volle steunen door ons op het moment van inzet de toegang te verzekeren tot de basis. De Kolonel gaat ook laten nakijken of er tijdens stroomuitval eventueel een groep voor onze installaties kan voorzien worden.
Open Campus Day: 20/03/2016
Op 20 maart is het terug opnieuw Open Campus Day. In de voormiddag zal ON4BAF op 80m SSB in de lucht gebracht worden tijdens de ON lentecontest. Guido – ON4CMO gaat de NVIS voor 80m reeds de week voordien opstellen. In de namiddag zal Roger – ON4AHQ QRV zijn in CW.
KWB: Morse: 17/04/2016
Luc – ON4ALV en Roger – ON4AHQ gaan tijdens een namiddag sessie de volwassene en de kinderen laten kennismaken met de wondere wereld van CW.
Erfgoeddag: 24/04/2016
Een week later zullen we ons succes van de Erfgoeddag 2014 nog eens herhalen. Hiervoor werd tevens een project aangevraagd bij Erfgoed Haspengouw om via subsidie de nodige nieuwe clubzender aangeschaft. Roger had een Kenwood TS 590 voorgesteld.
Hambeurs 2016
Zoals reeds voordien gemeld zal de volgende hambeurs niet meer in Sint-Truiden doorgaan maar in Landen en dit onder de deskundige leiding van Dominique – ON3RST, bijgestaan door Walter – ON4AWM.
Qsl- dienst.
Best 73,
Van Cauter Bart - ON5ARE CM RST
RST Sint-Truiden Amateur Radio
DEXIA: 068 2281008 80 http://www.on4rst.be/
Verslag RST-vergadering vrijdag 05 februari 2016
Waren aanwezig: ON7VER, ON4JOS, ON4ALV, ON3SST, ON3LDB, ON3RST, ON3SKG, ON4CMO, ON4AHQ, ON4ILL, ON5ARE, ON1JU, ON2SWT
Verontschuldigd: ON4BLU, ON4AWM
Moderator: ON5ARE
Carine – ON3SKG heeft voor de nodige QSL kaarten uitwisseling gezorgd.
Varia
Geen variapunten.
Volgende vergadering: Vrijdag 4 maart 2016 omstreeks 20u00. Welkom !!
Best 73,
Van Cauter Bart - ON5ARE
CM RST