Om 20u45 werd de vergadering geopend na wat problemen met de toegang tot ons lokaal. Leden zoals ON4AKV, ON4ATW, ON4PJA, ON1DNF en ON1BFN hebben door deze omstandigheden de vergadering niet bijgewoond.
UBA verkiezingen. Eerst werd de CM van de sectie verkozen. Gezien er geen tegenkandidaat was werd Roger on4ahq unaniem herverkozen tot CM van RST. Vervolgens werd de verkiezing van de Prov. Vooritter en van de Beheerraad gehouden, dit volgens de regels welke de UBA heeft voorgeschreven. Als getuigen fungeerden Tania on7aq en Alfons on4axp.
Het aangekondigde Hamfeest op 26 maart is goed verlopen, maar we hopen op een grotere opkomst volgend jaar.
De Lentecontest op 28 maart was een gezellige bedoening. ON4CMO, ON4AWM, ON4DCT, ON4AAX, ON4AHQ, ON4JOS en ON1ILL waren present. Deze activiteit werd al een tijdje aangekondigd en daarom keken we uit naar wat ruggensteun van onze geroutineerde RST-DX’ers, voor het aangeven van nuttige tips bij het aanroepen, antennerichtingen, frequentiebezetting, enz. Ook hadden we van dezelfde contestgroep nuttige informatie willen bekomen voor het invullen van de logsheets, het gebruik van een aangepaste PRG. Uiteindelijk was toch de deelname van deze lentecontest, om RST leden warm te maken en interesse te kweken om dan nadien het contestteam bij te staan in hun contest gebeuren, aangezien men nooit voldoende operatoren, loggers en hulp bij het opbouwen/demonteren heeft.
Op 21 april is er een CM/DM vergadering gepland in NLB. Op vraag van de CM on4ahq wie interesse heeft, gaat Axel on4dct mee. Na deze bijeenkomst zullen we meer te weten komen over de “Foundation License” en kunnen we deze aan onze ONL’s voor leggen. Vier RST leden willen zich nu al opgeven als gevolmachtigden van het BIPT om de praktische bekwaamheidsproeven van de aspiranten af te nemen. Deze zijn: ON4CMO Guido, ON4DCT Axel, ON4BLU Gert en ON4AAX Marc.
Op 08 mei heeft er in Torhout de Nat. Vergadering plaats. Normaal gezien gaat de CM on4ahq daar naar toe. Geïnteresseerden kunnen steeds mee.
Op 09 mei is er de Open Door in de K Tech S. Guido on4cmo wenste dit agendapuntje even achterwege te houden gezien de zeer negatieve houding van een Bafara bestuurlid ten nadele van onze vereniging RST.
Op 27 juni vindt in Bilzen de Halve Marthon plaats. De nodige aanvraagdocumenten bij het Rode Kruis zullen zoveel mogelijk in orde worden gebracht door Roger on4ahq. Bij zijn afwezigheid zullen Axel on4dct en Jurgen on5adl de fakkel overnemen en alles tot een goed einde brengen.
Bij een onverwachte uitnodiging aan de Philips-fabriek in Hasselt waar Sociale verenigingen, Scholen, VZW’s, enz. aankopen konden doen van materialen welke dienst hebben gedaan, heeft RST een goedkope aankoop kunnen doen van een generator van 0,1 tot 2 Ghz.
Bij varia melde Tania on7aq dat er gesprekken hebben plaats gehad met school te Gelinden naar aanleiding van het contact met het ISS station. Deze zouden tijdens het ARISS kontact in nov. 2001 deel hebben genomen aan een wedstrijd. Het aanbod van RST zou zijn, om een volledig satelliet station te plaatsen voor het volgen van de gesprekken met de Nederlandse astronaut Kuipers in het ISS. Doch de schoolverantwoordelijke heeft echter geen gesprekken meer gevoerd, en het project is afgevoerd.
Walter on4awm melde dat de VZW Eurolink besloten heeft over te gaan tot ontbinding. Men zal trachten de node op de Baraque Fraiture (ON0FRA) over te hevelen naar de UFRC, en de node te Retinne (ON0RET) naar de UBA. De transceivers van de node ON0EUL zouden ter beschikking gesteld worden aan RST, zodat ON0BAF zou kunnen linken met ON0FRA en ON0RET om zo een minimaal netwerk in leven te houden. Er zal getracht worden de vergunning voor ON0BAF over te hevelen naar RST VZW.