Sezona 2014/15

S tekmami desetega kroga se je zaključila osma sezona Veteranske lige v košarki Kemoplast Kozjansko v organizaciji Športne zveze Kozje, ki se je odvijala v telovadnici OŠ Lesično. Tekmi zadnjega kroga sicer nista več imeli vpliva na končno lestvico, ki je bila znana že prej.

V prvi tekmi sta se pomerila stari in novi prvak. Petkratni zmagovalci lige, ekipa KK Šentjur 2000, so imeli v letošnji sezoni precej težav s sestavo ekipo, saj so precej tekem odigrali le s petimi igralci in so ostali brez zmage v celi sezoni. Poleg tega pa so se nekatere ekipe letos precej okrepile z igralci, ki so še pred kratkim aktivno nastopali v članskih ligaških tekmovanjih, še najbolj prav ekipa KK Podčetrtek, ki je tudi tokrat zanesljivo zmagala in z enim samim porazom osvojila drugi naslov prvaka.

V drugi tekmi sta se pomerili ekipi ŠD Kozje in ŠD Šmarje. Bolje so tekmo začeli slednji, ki so dobili prvo četrtino, drugo četrtino pa so odlično odigrali Kozjani in jo dobili z rezultatom 36:10. Prednost so zanesljivo držali tudi v drugem polčasu ter jo še povečevali in se tako veselili tretje zmage, ki pa jim ni pomagala višje od četrtega mesta. Ekipa ŠD Šmarje se je s porazom po izkupičku izenačila z ekipo Dren Lesično, ki je bila tokrat prosta, vendar pa so bili Šmarčani zaradi dveh medsebojnih zmag drugi, igralci iz Lesičnega pa tretji. Po dveh letih je naslov najboljšega strelca lige drugič osvojil Mario Stiplošek iz ekipe ŠD Kozje, drugi je bil Sebastjan Ivačič (KK Podčetrtek), tretje mesto pa sta si razdelila Andrej Rebernik (Dren Lesično) in Vinko Cvetanovič (ŠD Kozje). Pokale najboljšim ekipam in strelcu sta na družabnem zaključku v Motelu Ribnik Kozje podelila predsednik Športne zveze Kozje Roman Gradišek in sponzor lige, Peter Lapornik iz podjetja Kemoplast, ki sta se vsem udeležencem zahvalila za sodelovanje in jih že povabila k sodelovanju tudi v naslednji sezoni.