Pokal Kozjega v šahu 2024

V četrtek 21. marca se je s tretjim turnirjem nadaljeval sedmi šahovski cikel za Pokal Kozjega v organizaciji šahovske sekcije Kozje.

Tretjega turnirja se je udeležilo 14 šahistov, ki so odigrali sedem krogov v tempu pospešenega šaha. Vseh sedem partij je zmagal  član Šahovskega kluba Brežice Ivan Sušin. Lanskemu skupnemu zmagovalcu je to bila prva zmaga letos.  Še tretjič zapored je turnir na drugem mestu končal Ivan Gmajner iz Šahovskega kluba Kostak Krško z osvojenih 5,5 točke. Tretji je bil še en član ŠK Kostak Krško  Kristjan Kodrič Plevnik s 4 točkami.  Enako število točk sta imela najboljši mladinec do 15 let, še en član ŠK Kostak Krško Alen Keber in najboljši član domače sekcije Bor Gradišek.

Po odigranih treh od devetih turnirjev je v skupnem seštevku vodstvo prevzel Ivan Gmajner, zmagovalec prvih dveh turnirjev Miha Grumerec je zdrsnil na drugo mesto, tretji pa je Kristjan Kodrič Plevnik.

Vrstni red 3/9 turnirja:

1.       Ivan Sušin                   ŠK Brežice                      7

2.       Ivan Gmajner                       ŠK Kostak Krško                   5,5

3.       Kristjan Kodrič Plevnik           ŠK Kostak Krško                    4,5

4.       Toni Kranjec                          Rožno                              4

5.       Alen Keber                        ŠK Kostak Krško                   4

Vrstni red cikla Pokal Kozjega 2024:

1.       Ivan Gmajner                     ŠK Kostak Krško                     141

2.       Miha Grumerec                 ŠK Brežice                              132

3.       Kristjan Kodrič Plevnik           ŠK Kostak Krško                     126

4.       Ivan Sušin                      ŠK Brežice                      108

5.       Soni Raf Zupanc                   Rogaška Slatina                     101

V četrtek 22. februarja se je z drugim turnirjem nadaljeval sedmi šahovski cikel za Pokal Kozjega v organizaciji šahovske sekcije Kozje.

Tudi drugega turnirja se je udeležilo 16 šahistov, kar je postalo najbolj pogosto število udeležencev.  Po odigranih sedmih krogih v tempu pospešenega šaha je do druge zaporedne zmage prišel član Šahovskega kluba Brežice Miha Grumerec iz Bistrice ob Sotli, ki je osvojil šest točk. Tudi drugouvrščeni je bil isti kot na prvem turnirju, Ivan Gmajner iz Šahovskega kluba Kostak Krško z osvojenih 5,5 točke. Tretji je bil še en član ŠK Kostak Krško  Kristjan Kodrič Plevnik s 4,5 točkami.  Enako število točk je osvojil tudi najboljši član domače sekcije Bor Gradišek, ki je zaradi slabših drugih kriterijev osvojil šesto mesto. Dve mesti za njim je bil najboljši v konkurenci mladincev do 15 let Gal Gabriel Mavrek, še en član ŠK Kostak Krško.

Po odigranih dveh od devetih turnirjev je vrstni red Pokala na prvih treh mestih enak vrstnemu redu zadnjega turnirja. Pokal Kozjega 2024, v katerem je do zdaj skupaj nastopilo 20 šahistov,  se bo nadaljeval s tretjim turnirjem v mesecu marcu.

Vrstni red 2/9 turnirja:

1.       Miha Grumerec           ŠK Brežice                      6

2.       Ivan Gmajner               ŠK Kostak Krško                           5,5

3.       Kristjan Kodrič Plevnik  ŠK Kostak Krško                           4,5

4.       Toni Kranjec                  Rožno                              4,5

5.       Soni Raf Zupanc           Rogaška Slatina                            4,5

1.       Miha Grumerec              ŠK Brežice                   100

2.       Ivan Gmajner               ŠK Kostak Krško                       94

3.       Kristjan Kodrič Plevnik  ŠK Kostak Krško                       82

4.       Soni Raf Zupanc           Rogaška Slatina                            73

5.       Gal Gabriel Mavrek    ŠK Kostak Krško                           58

V četrtek 18. januarja se je s prvim turnirjem pričel že sedmi šahovski cikel za Pokal Kozjega v organizaciji šahovske sekcije Kozje.

Uvodnega turnirja se je udeležilo 16 šahistov, kar je nekako na povprečju lanskih turnirjev. Po odigranih sedmih krogih v tempu pospešenega šaha je do zmage prišel član Šahovskega kluba Brežice Miha Grumerec iz Bistrice ob Sotli, ki je osvojil pet in pol točke. Pol točke manj so zbrali kar štirje šahisti. Po dodatnih kriterijih je drugo mesto osvojil Ivan Gmajner iz Šahovskega kluba Triglav Krško, tretje pa  še en član ŠK Brežice Aljaž Sušin.  V konkurenci mladincev do 15 let sta nastopila le dva šahista od katerih je bil Anej Sušin (ŠK Brežice) skupno osmi s štirimi točkami, deveti Gal Gabriel Mavrek (ŠK Triglav Krško) pa je zbral pol točke manj.  Med člani domače sekcije je bil tokrat najboljši Mišo Kolar, ki je zbral štiri točke in osvojil sedmo mesto.

Ker je to bil prvi turnir cikla je seveda tudi skupni seštevek enak rezultatu prvega turnirja.  Pokal Kozjega 2024 bo sestavljalo devet turnirjev, po eden na mesec razen v juniju, juliju in avgustu, za končni vrstni red pa bo  vsakemu posamezniku štelo sedem najboljših rezultatov.

Vrstni red 1/9 turnirja:

1.       Miha Grumerec           ŠK Brežice                      5,5

2.       Ivan Gmajner               ŠK Triglav Krško                     5

3.       Aljaž Sušin                     ŠK Brežice                      5

4.       Vid Koritnik                   Celjski ŠK                        5

5.       Kristjan Kodrič Plevnik  ŠK Triglav Krško                       5

V letu 2024 bo šahovska sekcija Kozje organizira že sedmi šahovski ciklus pospešenih turnirjev za Pokal Kozjega 2024, ki bodo praviloma potekali vsak tretji četrtek v mesecu ob 17.00 uri.

Razpored tekmovanj:

1/9. turnir   18.   januar

2/9. turnir  15. februar

3/9. turnir  21. marec

4/9. turnir  18. april

5/9. turnir  16. maj

V juniju, juliju in avgustu ni turnirjev. Datumi jesenskih turnirjev bodo določeni naknadno. Organizator si pridržuje pravico do spremembe terminov, v primeru prekrivanja pomembnejših tekmovanj!!

Kraj igranja:  Kozje – Večnamenski center Kozje – prostor v 1. nadstropju, ob 17.00.

Modul in tempo: 7 kol, 10 min + 5 sec po igralcu.

Prijavnina: odrasli 5,00 €, osnovnošolci občine Kozje brezplačno

Za končno uvrstitev šteje rezultat na sedmih najboljših turnirjih od devetih možnih.

Kriteriji za končno uvrstitev in nagrade po 9. turnirju:

NAGRADE v skupni uvrstitvi:

1. – 3. mesto člani: pokali in praktične nagrada

1. – 3. mesto mladi do 15 let: pokali in praktične nagrada

Pokali se podelijo v kolikor je igralec odigral vsaj pet turnirjev - velja v obeh konkurencah.

Medalje  1. – 3. mesto za člane in mlade do 15. leta starosti za zadnji 9.  - novoletni turnir.

Na finalnem turnirju lahko nastopijo igralci, ki so odigrali vsaj pet turnirjev v tekočem letu. Po končanem zadnjem turnirju bo pogostitev vseh nastopajočih.

Točkovalni sistem: 1. mesto 50 točk, 2. mesto 47 točk, 3. mesto 44 točk 4. mesto 41 točk, 5. mesto 38 točk, 6. mesto 35 točk, 7. mesto 32 točk, 8. mesto 30 točk, 9. Mesto 28 točk, 10. mesto 26 točk, 11. mesto 24 točk, 12. mesto 22 točk, 13. mesto 20 točk, 14. mesto 18 točk, 15. mesto 16 točk, 16. mesto 15 točk in nato vsako mesto točka manj do 30. mesto 1 točka.

Dodatne informacije: Marjan Drobne, 041- 397-862,  E-mail: sah.drobnemarjan@gmail.com.