Prvenstva OŠ in SŠ v badmintonu

OBČINSKO PRVENSTVO ZA OSNOVNOŠOLCE 2022/23

Športna zveza Kozje je v sodelovanju s Tenis klubom Kozje v četrtek 23. decembra pripravila občinsko prvenstvo v badmintonu za osnovnošolce. Tekmovanja v Večnamenskem centru Kozje se je udeležilo 11 mladih tekmovalcev, ki so nastopali v štirih različnih kategorijah. V kategoriji mlajših učencev je bil prijavljen le en tekmovalec, Blaž Kozole, ki je tako osvojil naslov občinskega prvaka, nastopal pa je izven konkurence med učenkami. Enako je bilo v kategoriji starejših učenk, kjer je naslov prvaka osvojila Nikita Švajger in prav tako nastopala izven konkurence med mlajšimi učenkami. V tej kategoriji so nastopile štiri tekmovalke. Zmagovalka je postala Julia Bratuša, drugo mesto je osvojila Ana Dobravc in tretje Anja Kukovičič. Najštevilčnejša je bila konkurenca med starejšimi učenci. Tu je naslov prvaka osvojil Lan Mesec, drugi je bil Florijan Kiderič in tretji Jan Dobravc. Občinsko prvenstvo je prvi nivo šolskih športnih tekmovanj, zato so se najboljši uvrstili na področno prvenstvo, ki bo v mesecu januarju, marca pa bo predvidoma še državno prvenstvo.

PODROČNO PRVENSTVO ZA SREDNJEŠOLCE 2021/22

Športna zveza Kozje je v letu 2019 prvič organiziral področno prvenstvo Celjske regije v badmintonu za srednješolce. Lansko šolsko leto šolskih športnih tekmovanj ni bilo, letošnje pa so ponovno oživela, ob upoštevanje vseh ukrepov za zajezitev širjenja korona virusa. Zato je Športna zveza Kozje 20. decembra 2021 ponovno organizirala področno prvenstvo v Večnamenskem centru Kozje, ki so se ga udeležili trije dijaki, vsi v kategoriji nekategoriziranih tekmovalcev. Vsi trije dijaki Šolskega centra Celje so se pomerili vsak z vsakim. Z dvema zmagama je naslov področnega prvaka osvojil Leon Geršak iz Gimnazije Lava. Na drugo mesto se je uvrstil Žan Kiderič in na tretje Tim Šmon, oba dijaka Srednje šole za strojništvo, mehatroniko in medije . Vsi trije tekmovalci so se uvrstili na državno prvenstvo, ki bo na sporedu predvidoma 25. januarja.