Sezona 2013/14

S tekmami desetega kroga se je zaključila sedma sezona Veteranske lige v košarki »Kemoplast« Kozjansko v organizaciji Športne zveze Kozje. V zadnjem krogu sta se najprej pomerili ekipi ŠD Šmarje in KK Podčetrtek. Obe ekipi sta na tekmo prišli s po petimi igralci, tekma pa je bila zelo izenačena od začetka do konca. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu do samega zaključka, ko so se zmage veseli igralci iz Šmarja pri Jelšah.

V drugi tekmi so se igralci iz Lesičnega nasprotnikom nekako upirali do polčasa, nato pa so igralci iz Šentjurja tretjo četrtino odprli z delnim rezultatom 16:0 s katerim so dokončno zlomili odpor tekmecev in se ji izdatno maščevali za poraz v prvem delu.

Končni rezultati lige so bili najbolj izenačeni v dosedanji zgodovini lige. Tako prvo kot tretje mesto sta bili določeni glede na boljši medsebojni rezultat dveh tekem. Naslova prvaka so se še petič skupno in tretjič zapored veselili igralci KK Šentjur 2000. Z enakim številom točk so bili na drugem mestu igralci ŠD Šmarje, na tretjem pa so prav tako po zaslugi boljšega medsebojnega rezultata v primerjavi s sosedi iz Kozjega, sezono zaključili igralci ekipe Dren Lesično. Med strelci je bil v letošnji sezoni najuspešnejši Rok Strašek iz ekipa ŠD Šmarje, drugi je bil Vinko Cvetanovič iz ŠD Kozje in tretji Boštjan Plošnik iz ekipe KK Šentjur 2000. Pokale najboljšim ekipam sta na zaključku v Motelu Ribnik Kozje podelila predsednik Športne zveze Kozje Roman Gradišek in direktor pokrovitelja lige, Peter Lapornik iz podjetja Kemoplast, ki je prispevalo pokale in pogostitev za vse udeležence.