Sezona 2013/14

S tekmami devetega in desetega kroga se je zaključila deveta sezona Strelske lige »GraviArt« Kozjansko. Zadnja dva kroga sta bila zelo zanimiva, saj so bili na sporedu številni derbiji. Ekipa ŠD Polje ob Sotli je v predzadnjem krogu za pičlih šest krogov izgubila proti SD Dren 1 in je v zadnjem krogu potrebovala zmago proti ekipi ŠD Bistrica ob Sotli. To ji je tudi uspelo in tako so osvojili končno tretje mesto. V zadnjem krogu sta se med sabo pomerili vodilni ekipi Mibo 83 in ŠD Buče. Tokrat so bili uspešnejši strelci z Buč, ki so se tako maščevali za poraz v prvem delu in se izenačili po številu zmag. Ker pa je ekipa Mibo 83 v prvem delu zmagala z večjo razliko v krogih, so se veselili tretjega zaporednega naslova prvakov, prvega pod novim imenom. To je bil njihov skupno že četrti naslov prvaka s čimer so se izenačili z ekipo ŠD Buče, ki pa je bila tokrat še četrtič druga. Najboljši posameznik lige je bil ponovno Miran Posteržin iz zmagovalne ekipe. To mu je uspelo že šestič. Na drugo mesto se je letos uvrstil njegov sotekmovalec Toni Kožuh, tretji pa je bil Jernej Ivačič iz ekipe ŠD Polje ob Sotli.Tudi deveta sezona Strelske lige »GraviArt« Kozjansko se je po tradiciji zaključila s tekmovanjem posameznikov in podelitvijo pokalov najboljšim ekipam in strelcem lige. Tokrat so se strelci zbrali na zaključku na Bučah, kjer so se najprej pomerili na strelišču, nato pa je sledil zaključek s podelitvijo pokalov in nagrad.

Tekmovanja se je udeležilo osemnajst strelcev, po pričakovanju pa je bil ponovno najboljši Miran Posteržin iz ekipe Mibo 83, ki je dosegel 366 krogov. Krog manj je na drugem mestu dosegel njegov sotekmovalec iz ekipe Jože Domitrovič, na tretjem mestu pa je bil član domačega ŠD Buče Peter Kunst, ki je dosegel 361 krogov. Za svoje dosežke so prejeli medalje, ki jim jih je podelil predsednik Športne zveze Kozje Roman Gradišek. Sledila je še podelitev pokalov najboljšim posameznikom lige in najboljšim trem ekipam. Tudi letos je pokale prispeval sponzor lige, podjetje GraviArt iz Kozjega.