Sezona 2009/10

1. liga v sezoni 2009/10

S tekmami devetega kroga v prvi ligi se je zaključila šesta sezona Lige namiznega tenisa »Vezenje EP« Kozjansko. Letošnji naslov prvaka je brez poraza osvojila ekipa Rogaška 1, ki je še lansko sezono nastopala v drugi ligi. O drugem mestu je odločala tekma zadnjega kroga med ekipama Trgovine Polje 1 in Dravski veterani. Slednji so bili boljši in osvojili drugo mesto, ekipa iz Polja ob Sotli pa je končala na tretjem mestu. Na četrtem mestu so še eni letošnji novinci, ekipa Moj mesar Jože, sledita pa ekipi iz občine Kozje, Tenis klub Kozje vezenje EP in Elektro Kunst ŠD Buče. Ker je bila ekipa NTK Dobova izključena iz lige, ni nobena ekipa direktno izpadla iz prve lige, vanjo pa se je uvrstila ekipa NTK Krško. Kvalifikacijsko tekmo pa sta odigrali ekipi Trgovine Polje 2 in drugouvrščena ekipa druge lige Avtomaterial Kukovičič ŠD Kozje. Uspešnejši so bili igralci ekipe Trgovine Polje 2, ki tako ostajajo v prvi ligi.

2. liga v sezoni 2009/10

Na prvo marčevsko nedeljo se je s tekmami 11. kroga zaključila letošnja sezona v drugi Ligi namiznega tenisa »Vezenje EP« Kozjansko. V sezoni 2009/10 je v drugi ligi nastopalo enajst ekip. Že pred zadnjim krogom je bilo jasno, da je prvo mesto brez poraza osvojila ekipa NTK Krško, ki je bila letošnji novinec v ligi. Točko za njimi je zaostala ekipa Avtomaterial Kukovičič ŠD Kozje, tretje mesto pa je z zmago v zadnjem krogu osvojila ekipa Rogaška 2. Ekipa NTK Krško bo tako v naslednji sezoni nastopala v 1. ligi, ekipa Avtomaterial Kukovičič pa se je uvrstila v dodatne kvalifikacije z devetouvrščeno ekipo 1. lige. Od tretjega mesta naprej so se zvrstile še tri ekipe iz Kozjega: Rajmax, ŠD Kozje in Tenis klub Kozje dr. Harvey. Predsednik Športne zveze Kozje Roman Gradišek in vodja lige Ervin Perčič sta se ekipam zahvalila za sodelovanje, igralce pa povabila še na turnir posameznikov lige.

Turnirja posameznikov druge lige se je udeležilo dvanajst igralcev. Končni zmagovalec je postal Jože Gorišek (NTK Krško), drugo mesto je osvojil Filip Volavšek (Avtomaterial Kukovičič ŠD Kozje), tretji pa je bil Vlado Busar (NTZK Krško).