vikendi 2018

Datum objave: Jul 02, 2018 12:50:45 PM

Tenis klub Kozje v sodelovanju s Športno zvezo Kozje že od leta 2005 dalje organizira poletne teniške turnirje mladih. V štirinajstih letih se je format tekmovanja nekajkrat spreminjal, v zadnjih nekaj sezonah pa mladi tenisači tekmujejo v štirih kategorijah, do 9, 11, 13 in 15 let. V letošnji sezoni sicer tekmovalcev v najmlajši kategoriji ni bilo, izvedla pa so se tekmovanja v ostalih treh starostnih kategorijah. Najštevilčnejša je bila kategorija do 11 let, kjer so tekmovali v midi tenisu. Na zaključnem turnirju so se najboljši štirje tekmovalci z julijskega in avgustovskega turnirja pomerili še enkrat vsak z vsakim. Podobno kot na prvih dveh turnirjih je tudi na zaključnem Lan Mesec premagal vse nasprotnike in osvojil prvo mesto. Na drugo mesto se je uvrstila Nikita Švajger, tretji je bil Florijan Kiderič in četrtaSanja Debelak. V višjih dveh starostnih kategorijah finalnega turnirja niso izpeljali, ampak je obveljal seštevek prvih dveh turnirjev. V kategoriji do 13 let je zmagal Žan Kiderič, drugi je bil Lan Mesec in tretji Florijan Kiderič. Žan je bil najboljši tudi v kategoriji do 15 let, drugi je bil Lan Gradišek in tretji Filip Frece.

Športna zveza Kozje in Tenis klub Kozje bi morala na zadnjo avgustovsko nedeljo izpeljati četrto teniško tekmovanje mladih v sezoni 2018, ki pa je bilo zaradi dežja prestavljeno na četrtek 30. avgusta. Tokrat sta bila ponovno na sporedu turnirja v midi tenisu za igralce do enajst let in teniški turnir za tekmovalce do petnajst let.

V midi tenisu je nastopilo pet tekmovalcev, ki so se pomerili vsak z vsakim. Tudi na drugem turnirju je bil najboljši Lan Mesec, ki je premagal vse nasprotnike. Na drugo mesto se je uvrstil Florijan Kiderič , tretje mesto pa je osvojila Sanja Debelak.

Na turnirju v tenisu za igralce do petnajst let sta nastopila le dva tekmovalca. Zmagal je Lan Gradišek, ki je tokrat premagal zmagovalca julijskega turnirja Žana Kideriča.

Športna zveza Kozje in Tenis klub Kozje sta na tretjo avgustovsko nedeljo pripravila tretje teniško tekmovanje mladih v sezoni 2018. Tokrat sta bila na sporedu turnija v mini tenisu za igralce do devetlet in teniški turnir za tekmovalce do trinajst let.

V mini tenisu ponovno ni bilo udeležencev, je pa v kategoriji tenis do trinajst let sodelovalo pet tekmovalk in tekmovalcev. Pomerili so se vsak z vsakim, na koncu pa se je zmage veselil Žan Kiderič, drugo mesto je osvojil njegov mlajši brat Florijan Kiderič , tretje mesto pa je osvojila Nikita Švajger.

Naslednjo nedeljo bosta ponovno na sporedu turnirja v midi tenisu do enajst let in v tenisu do petnajst let, v začetku septembra pa bodo na sporedu še zaključni turnirji.

Drugo julijsko nedeljo je bilo odigrano drugo teniško tekmovanje mladih v sezoni 2018. Tokrat sta bila na sporedu turnija v midi tenisu za igralce do enajst let in teniški turnir za tekmovalce do petnajst let. Med mlajšimi se je turnirja udeležilo šest tekmovalcev. Najprej so bili razdeljeni v dve skupini, nato pa so se pomerili še v zaključnih bojih. V finalu je Lan Mesec premagal Florijana Kideriča in tako zmagal že drugi vikend zapored. V tekmi za tretje mesto sta se pomerili dve mladi igralki, z zmago nad Sanjo Debelak pa je tretje mesto osvojila Nikita Švajger.

V starejši kategoriji so nastopili trije tenisači, ki so odigrali vsak z vsakim. Videli smo tri izenačene tekme z veliko preobrati, na koncu pa je zmagal Žan Kiderič, drugo mesto je osvojil Filip Frece in tretje Lan Gradišek.

Športna zveza Kozje v sodelovanju s Tenis klubom Kozje že od leta 2004 v poletnih počitnicah organizira teniške turnirje mladih. In na prvi julijski dan je bil izveden prvi turnir v sezoni 2018. Razpisana sta bila dva turnirja, turnir v mini tenisu za igralce do devet let in turnir v tenisu za igralce do trinajst let. Turnirja v mini tenisu na žalost ni bilo, saj ni bilo udeležencev, zato pa je bila zelo lepa udeležba na turnirju do trinajst let. Osem prijavljenih tekmovalcev je bilo najprej razdeljenih v dve skupini, nato pa sta se zmagovalca skupin pomerila v finalu, drugouvrščena pa za tretje mesto. V veliki finale sta se uvrstila lanskoletni zmagovalec v tej kategoriji Žan Kiderič in lanski prvak v midi tenisu Lan Mesec. V finalu je boljšo igro prikazal mlajši, desetletni Lan, ki je tako osvojil svoj prvi turnir v »pravem« tenisu. V tekmi za tretje mesto sta pomerila gost iz Ljubljane Primož Balen in najboljša tekmovalka Nikita Švajger, zmage in tretjega mesta pa se je veselil Primož.Naslednjo nedeljo sta na sporedu turnirja v midi tenisu do enajst let, ter v tenisu v kategoriji do petnajst let. Vsi turnirji se bodo ponovili še enkrat v avgustu, v začetku septembra pa bodo na sporedu finalni turnirji.