Kozjanska kadetska liga v šahu

Datum objave: Sep 23, 2019 7:43:19 AM

ZARADI EPIDEMIJE NOVEGA KORONA VIRUSA JE BIL PETI TURNIR KADETSKE ŠAHOVSKE LIGE ODPOVEDAN. ČE IN KDAJ SE BO LIGA NADALJEVALA BOSTE OBVEŠČENI!

Po skoraj treh mesecih premora se je v soboto 7. marca odvil četrti turnir odprte Kozjanske kadetske šahovske lige v organizaciji Športne zveze Kozje in Društva šahovskih mentorjev Celje. Potekal je na OŠ Šmarje pri Jelšah, udeležilo pa se ga je 53 mladih šahistov, ki so tekmovali v treh starostnih kategorijah, do devet, do dvanajst in do petnajst let.

V najmlajši kategoriji je med fanti prvo mesto, po dveh drugih mestih, osvojil Alen Keber iz ŠK Triglav Krško. Drugo in tretje mesto sta osvojila dva člana ŠD Slovenske Konjice Miha Lajnšek Kralj in Benjamin Bečič. Med dekleti je prvič nastopila in bila najboljša Leja Glas iz ŠK Triglav Krško, drugo in tretje mesto pa sta osvojili učenki OŠ Pod goro Slovenske Konjice Sara Turnšek in Gaja Kampuš. Alen Keber je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku med fanti, med dekleti pa v vodstvu ostaja Sara Turnšek. .

V ponovno najštevilčnejši kategoriji do 12 let je drugič zmagal Bruno Glas iz ŠK Triglav Krško. Na drugem in tretjem mestu sta bila dva člana domačega ŠK Šmarje pri Jelšah, Jakob Gobec in Vid Koritnik. Med dekleti je bila v tej starostni kategoriji najboljša Zala Grögl iz OŠ Hudinja Celje, po treh zmagah je bila tokrat druga Ulla Muzel iz ŠK Šmarje pri Jelšah, tretja pa je bila Manja Vezjak iz OŠ Pod Goro Slovenske Konjice. V skupnem seštevku te kategorije še naprej vodita Vid Koritnik med fanti in Ulla Muzel med dekleti.

V najstarejši kategoriji je zanesljivo zmago zabeležil član Celjskega ŠK Tilen Drama iz Šmarja pri Jelšah. Drugi je bil Leon Kovač Murko iz ŠD Savinjčan, tretji pa Delayl Delić iz OŠ Zreče. Med dekleti je zmagala Liana Sodec iz OŠ Loče, druga je bila Larisa Marinšek in tretja Neža Stramšak, obe učenki OŠ Zreče. Vodilno mesto med fanti je v skupnem seštevku najstarejše kategorije prevzel Delayl Delić, med tem ko med dekleti še naprej ostaja v vodstvu Pika Radej iz ŠK Triglav Krško.

Peti turnir odprte kadetske lige bo potekal v soboto 21. marca na OŠ Zreče, zaključek prve sezone pa bo v začetku maja v Kozjem.

Tretji turnir odprte Kozjanske kadetske šahovske lige v organizaciji Športne zveze Kozje in Društva šahovskih mentorjev Celje je potekal v soboto 14. decembra na Osnovni šoli Petrovče. Udeležilo se ga je 59 mladih šahistov, ki so tekmovali v treh starostnih kategorijah, do devet, do dvanajst in do petnajst let.

V najmlajši kategoriji je med fanti prvo mesto ponovno osvojil Nik Ašič iz ŠK Triglav Krško. Drugi je bil njegov sotekmovalec iz kluba Alen Keber in tretji Miha Lajnšek Kralj iz ŠD Slovenske Konjice. Med dekleti so si prva tri mesta ponovno razdelile učenke OŠ Pod goro Slovenske Konjice, prva je bila Sara Turnšek, druga Gaja Kampuš in tretja Vita Vidmar. Enak vrstni red med fanti in dekleti je tudi v seštevku dosedanjih treh turnirjev.

V najštevilčnejši kategoriji fantov do 12 let je zmagal Kristjan Kodrič Plevnik (ŠK Triglav Krško), drugi je bil Vid Koritnik iz ŠK Šmarje pri Jelšah, tretji pa član Celjskega ŠK, Bor Gradišek iz Kozjega. Med dekleti je bila v tej starostni kategoriji ponovno najboljša Ulla Muzel iz ŠK Šmarje pri Jelšah, druga je bila Zala Grogl in tretja Arabela Kostanjevec, obe iz OŠ Hudinja Celje. V skupnem seštevku te kategorije vodita Vid Koritnik med fanti in Ulla Muzel med dekleti.

V najstarejši kategoriji sta zmagovalca ponovno postala brat in sestra iz ŠK Triglav Krško. Med fanti je bil prvi Filip Radej, drugo mesto je osvojil član Celjskega ŠK, Tilen Drama iz Šmarja pri Jelšah, tretji pa je bil še en član ŠK Triglav Krško, Borut Jan Ružič. Med dekleti je ponovno zmagala Pika Radej, druga je bila Larisa Marinšek in tretja Zara Bičenič, obe učenki OŠ Zreče. Brat in sestra Radej sta tudi zanesljivo vodilna v skupnem seštevku najstarejše kategorije.

Četrti turnir odprte kadetske lige bo potekal v soboto 29. februarja v Šmarju pri Jelšah. Drugi turnir odprte Kozjanske kadetske šahovske lige v organizaciji Športne zveze Kozje in Društva šahovskih mentorjev Celje je potekal v soboto 23. novembra na Osnovni šoli Ob Dravinji v Slovenskih Konjicah. Udeležilo se ga je 61 mladih šahistov, ki so tekmovali v treh starostnih kategorijah, do devet, do dvanajst in do petnajst let.

V najmlajši kategoriji so med fanti prva tri mesta osvojili šahisti ŠK Triglav iz Krškega. Zmagal je Nik Ašič, drugi je bil Alen Keber in tretji Anže Daničič. Med dekleti pa so si prva tri mesta razdelile učenke OŠ Pod goro Slovenske Konjice, prva je bila Sara Turnšek, druga Gaja Kampuš in tretja Vita Vidmar.

V najštevilčnejši kategoriji fantov do 12 let je zmagal Bruno Glas (ŠK Triglav Krško), drugi je bil član ŠK Braslovče Luka Štorman in tretji Vid Koritnik iz ŠK Šmarje pri Jelšah. Med dekleti je bila v tej starostni kategoriji najboljša Ulla Muzel iz ŠK Šmarje pri Jelšah, druga je bila Manja Vezjak iz OŠ Pod goro in tretja Arabela Kostanjevec iz OŠ Hudinja Celje.

V najstarejši kategoriji sta zmagovalca postala brat in sestra, člana ŠK Triglav Krško. Med fanti je bil prvi Filip Radej, med dekleti pa Pika Radej. Med fanti je bil drugi Nejc Zavasnik iz ŠK Savinjčan, tretji pa Delayl Delić iz OŠ Zreče. Med dekleti pa je bila druga Larisa Marinšek in tretja Ema Idvorjan, obe učenki OŠ Zreče.

V skupnem seštevku so po dveh turnirjih vodilni tokratni zmagovalci v vseh kategorijah, razen med fanti do 12 let, kjer vodi Nik Radišek iz Celjskega ŠK.

Tretji turnir odprte kadetske lige bo potekal v soboto 14. decembra na Osnovni šoli Petrovče.

Športna zveza Kozje je v sodelovanju z Društvom šahovskih mentorjev Celje za letošnjo sezono razpisala odprto Kozjansko kadetsko šahovsko ligo. Kadetska liga bo potekala na šestih turnirjih od oktobra do aprila. Tekmovanja bodo potekala v treh kategorijah in sicer do 15, do 12 in do 9 let.

Prvi turnir je potekal v soboto, 26. oktobra v Večnamenskem centru v Kozjem. Udeležba je bila nekoliko pod pričakovanji, saj se je turnirja udeležilo dvanajst mladih šahistov od katerih jih je bilo deset v skupini do 12 let in dva v skupini do 9 let. Slednja sta tako nastopala skupaj s starejšimi, medalje pa sta seveda prejela posebej za svojo kategorijo. Prvo mesto v najmlajši kategoriji je tako osvojil Mihael Klavžer z OŠ Senovo, drugi pa je bil Kristjan Godler z OŠ Kozje. V kategoriji do 12 let je nastopilo tudi eno dekle, Ulla Muzel iz ŠK Šmarje pri Jelšah, ki je tako osvojila prvo mesto med dekleti, med fanti do 12 let pa je bil prepričljivo najboljši Matic Lavrenčič iz ŠK Ljubljana, na drugo mesto se je uvrstil član Celjskega ŠK Nik Radišek, tretji pa je bil domačin Bor Gradišek.

Naslednji turnir odprte kadetske lige bo potekal 23. novembra v Slovenskih Konjicah.