Notiser fra 2018
03.12.2020 Invitasjon til forskningsprosjekt ved NTNU (link til invitasjonen)
Dette handler om å delta i en forskningsstudie på NTNU hvor hensikten er å undersøke måleegenskapene til en ny metode for måling av fysisk funksjon. Dersom du ønsker å delta eller har noen spørsmål kan du ta kontakt med forsker Ronny Bergquist ved NTNU på epost: ronny.bergquist@ntnu.no eller tlf.47634462. Du vil da bli kontaktet for å finne et tidspunkt for testing som passer deg.
03.11.2020 Medlemsmøtet 4/11- «Det grønne skiftet» er avlyst/utsettes: E-post er sendt 03.11.2020 til alle som er påmeldt.
Utdrag fra e-posten: Kjære medlemmer, beklageligvis må vi avlyse det planlagte medlemsmøtet imorgen, dette grunnet den oppblomstringen i smitte vi har hatt i det siste. Vi planlegger å gjennomføre møtet om «Det grønne skiftet» i 2021. Beslutningen om å utsette medlemsmøtet er diskutert i styret og bl.a begrunnet i Equinor sine regler. Vi har valgt å utsette møtet til situasjonen er mer under kontroll.
03.11.2020 Litt om bruk av vår hjemmeside Les mer
30.10.2020 Siste nytt Elvecruise på Donau fra Beograd til Wien: Alle påmeldte skal nå ha fått tilbake depositum minus avbestillings og administrasjonsgebyr fra G-travel. Av innbetalt depositum kr 2500 pr person har G-travel refundert kr 1700. Kravet mot Tryg blir derfor kr 800 pr person. Vi har vært i kontakt med Tryg reiseforsikring og de kan ta imot dette som et samlet krav fra oss. Vennligst meld tilbake om du vil delta i et samlet krav ved å svare på e-posten du har mottatt fra Liv Åshild.
29.10.2020 Hornemannsgården er nå åpen og vi inviterer igjen til medlemsmøter. Hornemannsgården følger alle smittevernsregler til punkt og prikke og vi bruker festsalen for å få god plass og avstand. Festsalen i Hornemannsgården er byggets største møterom, men i disse tider kan vi være max. 30 personer.
Det kreves påmelding med navn og telefonnr. på alle aktivitetene framover og begrensning på antall deltakere.
Slik er et medlemsmøte i Stasen Oslo
13.05.2020 Røde Kors: Vi håper å finne flere som vil være med på laget, og håper dere hjelper oss på veien ved å spre info om oss på en eller annen måte. Hvis dere har noen spørsmål er det bare å ta kontakt på telefon: 959 07367 (Anders Näsström, sjef for Fellesverket), på mail: anders.nasstrom@redcross.no, eller å stikke innom Fellesverket under åpningstiden. Vi her på Fellesverket, Røde Kors sitt aktivitetshus for ungdom i Trondheim sentrum, leter etter nye frivillige. Vi ønsker veldig gjerne å gjøre oss synlige for pensjonister, noen vi ikke så lett får tak i gjennom de vanlige mediene vi bruker når vi rekrutterer. Vi har mange unge frivillige, men vil gjerne ha med oss folk i alle aldre! Vi søker noen som er glad i å lage mat og kan stille opp her på kjøkkenet én til to ganger i uka, for å forberede mat til ungdommen som kommer på sosial møteplass, som er en ungdomsklubb som er åpen mandag og onsdag fra 15-20. Mange av de har dårlig råd, og/eller et dårlig kosthold, så maten de får her blir virkelig satt pris på. Frivillige på kjøkkenet kan bli med under åpningstid og servere maten i tillegg til å være med å lage den, og hjelpe til med opprydningen på kjøkkenet. Det er også fullt mulig å komme hit og forberede mat utenom åpningstid, så den kan varmes opp av de andre frivillige som jobber her, hvis de ikke er interessert i kontakt med ungdommen
Videre trenger vi flere frivillige som «miljøarbeidere» på ungdomsklubben; å være sosial med ungdommene, ta seg en prat, spille kort, holde orden, og holde et lite øye med at alle oppfører seg okl. I tillegg søker vi folk til å være med på leksehjelp. Det er en aktivitet som går på tirsdager fra fire til seks, hvor de frivillige hjelper ungdom med leksene. Vi har også en aktivitet som heter Gatemegling (konflikthåndtering), hvor vi søker folk som interessert i å bli instruktører, og holde workshops for ungdom mellom 13 og 25, og andre frivillige fra Røde Kors.
Som sagt så ønsker vi frivillige av alle aldre, og fra forskjellig kulturell bakgrunn her på Fellesverket, men vi vet ikke helt hvordan vi skal nå ut til pensjonistene. Har dere mulighet til å hjelpe oss med dette ved å sende ut infoskrivet, og evt. flyerne jeg har lagt ved denne mailen, til alle foreningene som «hører til» Hornemannsgården? Har dere ellers noen tips om hvordan vi kan nå fram med denne informasjonen, så tar vi gjerne imot det. All hjelp mottas med stor takknemlighet!
Med vennlig hilsen Marte Dahl i praksis ved Fellesverket, Røde Kors tlf: 40756492
30.04.2020 Hornemansgården åpner igjen. Les mer
08.04.2020 Kommentar til nyhetsbrev april: Otto Skovholt - kommentar "til WHO:" Ikke luftbårne i den forstand at viruset svever som en partikkel eller setter seg fast på et O2/N2 molekyl. Men det er fullt av andre faste partikler, støv av alle slag f. eks. som kan være bærere. O2
06.04.2020 Kan klubben bruke Vips uten at det koster oss noe? Nei
Dere kan fint bruke Vipps til å ta imot betalinger av medlemskontingent fra medlemmene deres. Med Vipps Bedrift vil dere få tildelt et unikt Vippsnummer som er tilknyttet bankkontoen til foreningen. Dere kan administrere og se navn på de som betaler inn i VippsPortalen for bedriftskunder på portal.vipps.no eller Vipps Bedrift appen. Dere bestiller Vipps Bedrift på hjemmesiden vår, vipps.no. Vipps Bedrift har ingen etableringskostnader eller faste kostnader, men har et transaksjonsgebyr. For Vippsnummer er prisen 1,75 % per transaksjonsom trekkes fra oppgjørene deres. Vipps går fra kort til konto, slik at dere vil få utbetalt nettooppgjøret på kontoen 2-3 virkedager etter dere har fått innbetalingene. Det er fast pris for alle kundene våre, så lenge dere ikke er godkjent av innsamlingskontrollen eller medlem i innsamlingsrådet - da kan dere få en avvikspris på 1,50 % per transaksjon. Ønsker dere å kreve inn obligatorisk informasjon fra medlemmene som innbetaler, f.eks. telefonnummer, e-post adresse eller annen personlig informasjon, vil jeg anbefale dere VippsGO. Med VippsGO kan dere sette opp en meny med faste priser. VippsGO har mange flere funksjonaliter enn vanlig Vippsnummer, og dere kan lese mer her: https://vipps.no/produkter-og-tjenester/bedrift/ta-betalt-i-butikk/vis-frem-varene-dine-i-vipps/
03.04.2020 Liv Åshild har fått beskjed om at teaterforestillingen 16.april er avlyst. Videre opplyses at billettene kan brukes som «gavekort» på Trøndelag teater. Les mer om bakgrunn. Les mer
29.03.2020 VG skriver i kveld: Helseorganisasjon (WHO) har lagt ut en melding på Twitter, hvor de tilbakeviser at coronavirus-smitten er luftbåren. I meldingen står imidlertid at den spres via dråper som dannes når en smittet person hoster, nyser eller snakker. Dråpene er ifølge WHO for tunge til å henge i luften, og faller fort til gulv eller andre overflater. Det anbefales å vaske hendene ofte og nøye, samt å unngå å ta på overflater som tas på ofte. WHO ber også om at man unngår å ta seg i øyne, nese eller munn, da det er her smitten finner veien til kroppen. Tidligere har også Folkehelseinstituttet (FHI) presisert at det ikke finnes noen dokumentasjon på luftbåren smitte av coronaviruset. Les mer på vg
25.03.2020 Tiltakene for å stoppe coronaviruset ble tirsdag forlenget til 13. april. Råd og informasjon til risikogrupper
23.03.2020 Viser til nyhetsbrev mars der vi anbefaler i disse vanskelige tider å ta vare på hverande og følg pålegg fra statlige og kommunale myndigheter. Medlemsmøtet 1.april er utsatt til høsten/vinteren p.g.a . koronaviruset. Noen styremedlemmer har vurdert å gjennomføre et medlemsmøte i april på nett. Per er i tenkeboksen om han har et tema som kan passe et medlemstilbud på nett. Vi vil holde vår hjemmeside oppdatert. Nå må vi unngå alt som kan gå galt. Ordfører i Lørenskog Ragnhild Bergheim forteller om at kommunen har mottatt klager fra folk som har sett pensjonister i store grupper på 10–15 personer. Det var Romerikets Blad som omtalte saken først.
15.03.2020. Alle kulturtilbud i regi av Trondheim kommune stenges for å hindre spredning av koronaviruset. Det betyr at all aktivitet i Hornemannsgården er stengt fra 13.03.2020. Vårt planlagte arrangement 1. april i Hornemannsgården utgår derfor. Følg rådene fra offentlige myndigheter. Les mer på Helsedirektoratet
06.03.2020 Det arbeides med en dagstur til Stjørdalsdalføret 3. juni.
05.03.2020. Betaling av egenandel gir ingen påmelding. Påmelding skjer ved å sende inn påmeldingsskjema (Ved å sende dette blir en registrert i skjema/regneark).
05.03.2020 Oppdatert vedtekter og retningslinjer velferd i Equinor + diverse info
01.02.2020 Her er protokoll fra styremøte PFO Protokoll 10. Minner om årsmøtet PFO den 21. feb. Det blir et viktig møte. Ta kontakt med oss i styret dersom du kan tenke deg å delta.
13.01.2020 Selskapet nærmer seg 50 år (2022). Det skal skrives to bind om historien, Universitetet i Oslo ved Einar Lie. Det er opprettet en facebook gruppe hvor ansatte i Equinor og tidligere ansatte kan bidra med historier i forbindelse med Equinors 50 års historieprosjekt. Bilder og film er også velkomment! Her er adressen
13.01.2020 Her er PFOs innkalling til årsmøte fredag 21.februar 2020.
12.01.2020 Årsmøte 2020 ble holdt onsdag 12. februar kl 12:00. Innkalling og dagsorden. Sendt ut innkalling til årsmøte 2020 som e-post til alle med møtested/dato og dagsorden.
8.01.2020 Ny reiseforsikring fra 1.12.2019. Les mer.
31.12.2019 Informasjonsskriv fra PFOs styre. Hva har skjedd og hva skjer videre
16.12.2019 Kirkens bymisjon var en av foredragsholderne under PFOs lederkonferanse i år, der de fikk presentere sine samtaletjeneste. De trenger flere frivillige. Les mer . Les mer dersom du er spesielt intressert - adressen til deres nettside: www.kirkens-sos.no.
01.12.2019 Også i år har vi fått mulighet å tilbud alle medlemmer å se handballkampen gratis onsdag 11. desember fra kl. 16.30. Les mer
29.11.2019 Styremøte Pensjonistenens Fellesorganisasjon: Møteprotokoll november styremøte 8. Les mer
23.11.2019 Vi har meldt inn antall påmeldte julebord. Etteranmelding må avklares med Liv Åshild Ervik eller send e-post til stasentron@gmail.com
22.11.2019 Også i år har vi fått mulighet å tilbud alle medlemmer å se handballkampen gratis. Onsdag 11. desember fra kl. 16.30. Les mer
08.11.2019 Resultat fra uforpliktende medlemsundersøkelse utenlandstur 2020
06.11.2019 Bedriftsbesøk Equinor Forskninssenter der Hege Rognø orienterte om Equinors Hydrogensatsing. Les mer
28.10.2019 PFOs lederkonferanse 13. november 2019. Les mer.
03.10.2019 Tysklands planer for energiforsyning i årene framover. Link til foredrag av Hans Konrad Johnsen. Her er lenke til presentasjon på YouTube
27.09.2019 Teaterkveld 16.oktober. Les mer
14.09.2019 Vi har mottatt protokoll fra fra ekstraordinært årsmøte for PFO 03.09.2019. Les mer
12.09.2019 Driftsavtalen med PFO forlenges inntil videre. Les mer
28.08.2019 Tilbud i Hornemannsgården , 2 nye trimtilbud . Ellers se tidspunkt for Dans i Hornemannsgården. Les mer (i aktivitetskalender).
03.06.2019: Det er opprettet en egen side om reiseforsikringen vi har som pensjonister i Equinor Les mer
27.05.2019 Dagstur - vi er velkommen til fabrikken til SalMar på Frøya. Les mer
11.05.2019: Julebord 2019. De som har reserverer 7.desember må endre dette til 30.november 2019 i sin kalender.
10.05.2019: Vi har fått tilbakemelding fra flere om at de måtte logge på Google for å komme videre i påmeldingsmodulen. Vi har endret i innstillinger i Skjema slik en ikke krever pålogging. I praksis betyr det at vi nå kan få flere påmeldinger pr medlem, noe ansvarlig for aktiviteten må kontrollere og slette ev. dubletter manuelt.
30.04.2019 Matkurs med Morten Rathe - er det noe for deg? På Hornemansgården arrangeres kurs og og åpne turer som passer de aller fleste.
30.03.2019 Bilder og dokumenter fra den gamle nettsiden er overført. Elin Wirum skriver at det ser ut som om alt er overført ny løsning. Det son er overført fra den gamle nettsiden kan sees her https://drive.google.com/drive/folders/1DiehFafPUXp40GwyseIf1GTUAUlZe2yO?usp=sharing. Ellers jfr Dokumentarkiv
08.03.2019 Valg av representanter til eldreråd 2019-2023. Trondheim kommune skal oppnevne nytt eldreråd og råd for perioden 2019 – 2023. Organisasjoner for eldre kan foreslå medlemmer til rådet. Styret i seniorklubben er invitert å sende Bystyresekretariatet forslag på to medlemmer - ett av hvert kjønn. Frist 15. september 2019.
06.03.2019: Bedriftsbesøk hos Faktry var meget bra. Les mer
13.02.2019: På dagens årsmøte ble det vedtatt å beholde medlemskontingenten uendret til kr. 200. Kontingenten innbetales til vår bankkonto 1503.35.19130 innen 1. mars 2019. E-post sendt til alle medlemmer. PS: Denne standard melding sendes ut til samtlige 116 medlemmer selv om noen av dere skulle ha betalt allerede.
04.01.2019 Lagt inn sakspapirer til årsmøte: Les mer om innkalling til Årsmøte i Statoil Seniorklubb Trøndelag
03.01.2019 Endret adressen til nettsiden vår 03.01.2019 slik at vi anbefaler å oppdatere bokmerke i nettleser for enkel adgang til nettsiden.
02.01.2019 Presentasjon ny nettløsning Litt om hvordan den brukes se lenke .
18.12.2018 Det er opprettet et bildealbum