Самооцінювання закладу освіти

Удосконалення освітнього та управлінського процесів залежить від формування спільного розуміння якості освітньої діяльності, запровадження закладами щорічного самооцінювання. 

Що сприяє ефективному стратегічному розвитку та побудові внутрішньої системи якості освіти в школі? Систематичне відстеження результатів та подальше коригування освітньої діяльності. Щоб це реалізувати, потрібно визначити позитивні та негативні чинники, що впливають на функціонування закладу освіти. А допоможе в цьому комплексне вивчення та самооцінювання освітньої діяльності. 

Мета самооцінювання полягає у встановленні відповідності між діяльністю школи та її результатами, а також у визначенні проблемних питань і шляхів удосконалення якості освітньої діяльності. Процес самооцінювання складається з 4 етапів:

Напрями самооцінювання освітньої діяльності мають відповідати стратегії розвитку закладу освіти та містити: 

Результати самооцінювання є одним з основних джерел для розроблення річного плану роботи закладу освіти. Виявлені проблемні питання можна розглянути наскрізно (по всіх розділах) або виділити окремий розділ. Для усунення недоліків слід запланувати конкретні заходи (розглянути питання на засіданнях педагогічної ради чи методичних об’єднань; провести семінари або майстер-класи тощо). Також варто включити періодичні анкетування учасників освітнього процесу (на початку та наприкінці навчального року). Це дозволить оперативно визначати аспекти роботи, які потребують уваги, та переглядати внутрішню освітню політику.

Самооцінювання – ефективний інструмент для перевірки правильності заданого курсу розвитку закладу освіти та ефектичний спосіб залучення до управління закладом освіти всіх учасників освітнього процесу!

Нормативно-правовою основою самооцінювання Сумського ЗЗСО № 2 СМР є:

- Закон України «Про освіту» (ч. 3 ст 41) читати повний текст 

- Закон України «Про повну загальну середню освіту» (ч.2 ст. 42) читати повний текст 

- Наказ МОН України від 30.11.2020 №1480 «Про затвердження методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти» 

- Порядок проведення моніторингу якості освіти, затв. наказом Міністерства освіти і науки України 16 січня 2020 року №54, зареєстр. в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 року за №154/34437 

- Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти 

- Наказ про поведення самооцінювання за напрямом управлінська діяльність від 02.01.2024 р. № 3/1