Тиждень правового виховання (13.10.2025-17.10.2025)
У сучасних умовах українського суспільства правове виховання є одним з найважливіших чинників розвитку особистості, становленні громадянського суспільства і демократичної правової держави – держави де панує закон. Тому в основу системи правового виховання покладено концепцію самовизначення особистості, яка володіє не тільки певною сумою знань, умінь і навичок, а й здатна стати активним учасником розбудови української держави.
Згідно з Річним планом роботи, у закладі освіти з 13 по 17 жовтня проходив Тиждень правового виховання. Його метою було ознайомити учнів із основними правами та обов’язками дитини, виховати повагу до законів, почуття справедливості та відповідальності. У рамках тижня правового виховання проведено ряд цікавих, змістовних та повчальних заходів. Діти усвідомили те, що кожна дитина має право на щасливе дитинство, а знання своїх прав допомагає їх захищати.
Український кліматичний тиждень – громадська ініціатива, запроваджена з метою підвищення обізнаності українців та українок про кліматичну кризу, її наслідки та необхідність консолідації зусиль для її подолання. Цього року Кліматичний тиждень в Україні проводиться впродовж 6-12 жовтня, надалі передбачається його щорічне проведення у другий тиждень жовтня.
Кліматичний тиждень у школі став чудовою нагодою поговорити з дітьми про любов до природи. Учні 3-В класу активно брали участь у цікавих завданнях, ділилися своїми ідеями та з натхненням вчилися берегти нашу Землю, а також дізнавалися про важливість збереження природи, обговорювали екологічні проблеми та шукали способи, як кожен може допомогти планеті. Брали участь у бесідах, творчих майстерках та екологічних акціях. Ми разом дійшли висновку, що навіть маленькі кроки кожного з нас можуть мати великий вплив на майбутнє планети.
В рамках кліматичного тижня учні 6-Б класу дізналися про "Зелену енергію" та чому важливо отримувати енергію саме з відновлюваних джерел. Дійшли висновків, які наслідки чекають нашу планету, якщо не зменшити негативний вплив на довкілля та поділилися своїми власними прикладами, як вони бережуть планету.
Учні 1- А класу взяли участь у заході "Буду я природі другом " у рамках Українського кліматичного тижня 2025. Діти говорили про дбайливе ставлення до тваринного та рослинного світу та про те, як кожен може допомогти природі.
Учні 1-Б класу взяли участь у заході «Буду я природі другом» у рамках Українського кліматичного тижня 2025. Природа — наш дім. Дім, у якому ми живемо. Дім, частинкою якого ми з вами є. І від того, як ми будемо в цьому домі жити, як ми будемо себе в ньому поводити, залежатиме наше життя.
Під час проведення Українського кліматичного тижня 2025 зміни з учнями 11-Б класу було проведено диспут на тему "Адаптація до зміни клімату: що це і чому важливо". Більше дописів на офіційній сторінці заклау освіти у Facebook
#КліматичнийТиждень, #ClimateWeek, #ClimateWeekUA , #ClimateWeekSumy
Декада військово-патріотичного виховання до Дня Захисників і Захисниць України (29.09.2025-10.10.2025)
У рамках проведення Декади військово-патріотичного виховання до Дня Захисників та Захисниць України у Сумському ЗЗСО № 2 СМР було проведено години спілкування, під час якого учні та учениці говорили про мужність та героїзм воїнів України з давніх часів. Діти вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, а також долучилися до благодійної акції в підтримку наших захисників і захисниць, яка проводиться у закладі освіти з 26.09. по 10.10.2025 року.
У бібліотеці створено виставку «З Днем Захисників і Захисниць! Ви – гордість і слава України».
Молодші школярі долучилися до привітань захисників та захисниць, які щодня боронять і оберігають нашу країну. Діти з любов’ю малювали листівки та готували невеличкі подарунки для воїнів, адже кожна дитяча робота наповнена щирістю, теплом і вдячністю.
Заходи до тижня профілактики пожеж (08.09.2025-12.09.2025)
Відповідно до плану роботи закладу освіти, з метою проведення комплексу профілактичних заходів щодо попередження виникнення пожеж, засвоєння правил поведінки в разі виникнення пожежі, поводження з вибухонебезпечними предметами та легкозаймистими матеріалами серед учнів школи було проведено години спілкування та конкурс малюнків на тему "Вогонь - наш друг" .
День міста
У першу суботу вересня ми відзначаємо річницю заснування нашого рідного міста Суми - міста з багатовіковою історією, неповторною культурою та щирими людьми. Це місто завжди славилося своєю працелюбністю та гостинністю, але новітня історія зробила його символом героїзму й незламності. У найтяжчі дні повномасштабної війни саме сумчани проявили небачену відвагу, мужньо ставши на захист рідної землі та зламавши наступ ворога. Їхній супротив назавжди закарбувався в пам’яті України як приклад сили духу й любові до Батьківщини.
Протягом тижня для учнів закладу освіти проведено ряд заходів, присвячених вивченню історії, пам’яток архітектури, життя відомих людей.
Нехай Суми й надалі розквітають, даруючи своїм жителям мир, добробут і впевненість у майбутньому. Бажаємо нашому місту нових здобутків, а кожному сумчанину — щастя, здоров’я та віри в Перемогу!
#ЗДнемМіста #Суми #ЛюблюСвоєМісто
Міжнародний день корінних народів світу 09.08.2025
У 1994 році Генасамблея ООН встановила 9 серпня Міжнародний день корінних народів світу задля щорічної солідарності з тими народами, які становлять меншість на своїй історичній батьківщині.
9 серпня, починаючи з 1994 року, щорічно відзначається Міжнародний день корінних народів світу. За даними ООН, у світі налічується близько 370 мільйонів представників корінних народів, що живуть у 70 країнах. Корінні народи репрезентують значну частину культурного розмаїття світу.
Ухвалення 1 липня 2021 року Закону «Про корінні народи України» стало свідченням пріоритетності для України питань, пов’язаних із формуванням та реалізацією всеохоплюючої державної політики етнонаціональної єдності, гармонізацією міжнаціональних відносин та захистом прав корінних народів.
Корінний народ України - автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України.
Корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострову, є кримські татари, караїми, кримчаки.
Для України ця дата набула особливого значення після 2014 року, ставши символом боротьби корінних народів України — кримських татар, караїмів і кримчаків — за право жити на своїй батьківщині в українському Криму.