Статут учнівського самоврядування

РОЗДІЛ І.Загальні положення


1.1.Учнівське самоврядування – добровільна учнівська демократична

організація основною цілю якої є сприяння вдосконаленню навчально-виховного процесу, охорони здоров’я, культурного та фізичного виховання, згуртованості шкільного колективу, формування у всіх учнів свідомого та відповідального ставлення до своїх прав та обов’язків, що є невід’ємною частиною системи управління ліцею. Учнівське самоврядування є універсальною формою активності учнів, яку можна з однаковим успіхом вважати як засобом життя учнівського колективу, так і прикладом творчої самореалізації особистості. Самоврядування забезпечує участь учнів у різноплановій, різноманітній та глибоко змістовній роботі навчального закладу, притягує їх до управління справами колективу, допомагає зрозуміти свої права та обов’язки, формує почуття керівника спочатку у класі, а потім у ліцеї, місті, державі. Учнівське самоврядування – це не наглядова структура, а спосіб організації життя колективу.


1.2.Учнівське самоврядування у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, іншими нормативно-правовими документами, що діють в гімназії, та цим Положенням.


1.3. Учнівське самоврядування організовується з ліцеїстами 5–11 класів, які об’єднуються у Шкільний Парламент.


1.4.Учнівське самоврядування класу – первинна організація, яка на правах колективного члена входить до учнівського самоврядування ліцею.


1.5.Координують роботу учнівського самоврядування завучи з навчально - виховноїроботи, педагог-організатор, які консультують ліцеїстів щодо роботи за окремими напрямками.


1.6.Мовою Шкільного Парламенту є українська мова.



РОЗДІЛ ІІ. Мета і завдання


2.1.Метою організації самоврядування є формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибокоу свідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

2.2.Головною метою є:

• захист прав та інтересів учнів;

• інтеграція зусиль для добрих і корисних справ;

• розробка та втілення проектів, спрямованих на поліпшення навчально-виховного процесу в ліцеї.

2.3.Завдання:

• виявлення та підтримка лідерів молодіжного руху;

• формування навичок самоврядування, соціальної активності й соціальної відповідальності в процесі практичної громадської діяльності учнівської молоді;

• привернення уваги широких кіл громадськості до проблем молоді у вільний від навчання час;

• розвиток творчих рис характеру, а саме: цілеспрямованості, ініціативності, вимогливості, наполегливості, толерантності, винахідливості, оригінальності, готовності до виправданого ризику, а також розширення кругозору;

• затвердження здорового способу життя;

• формування норм культури поведінки і спілкування, розвиток вміння вести дискусію, висловлювати свою думку;

• об’єднання старшокласників для добрих, корисних, цікавих справ;

• пошук нових нетрадиційних, цікавих форм роботи з учасниками освітнього процесу.


РОЗДІЛ ІІІ. Вибори.Референдум


3.1.Волевиявлення учнів здійснюється за допомогою виборів, референдуму та інших демократичних засобів, які не суперечать Законам України.


3.2.Право голосу на виборах і референдумах мають учні 6 – 11 класів.


3.3.Референдум проводиться за наявністю більш ніж 50 % учнів 6 - 11 класів.


3.4. На виборах встановлюється принцип: один виборець – один голос.


3.5.Кандидати до загальношкільного самоврядування обираються під час класних зборів шляхом відкритого чи таємного голосування більшістю голосів.


РОЗДІЛ ІV. Позбавлення членства учнівського самоврядування .


4.1.Позбавлення членства загальношкільного самоврядування відбувається у випадку:

• не систематичного і не добросовістного виконання покладених на учня обов’язків;

• порушення правил для учнів і ігнорування зауважень;

• переходу до іншого навчального закладу.


4.2.Після припинення повноважень члена загальношкільного самоврядування ліцеїста від відповідного класу повинні обрати нового представника не пізніше одного місяця з часу виключення.