Патріотичне виховання

До 210 річниці з Дня народження генія, пророка та видатного сина України Т.Г.Шевченка у Щербанівському ліцеї було проведено низку заходів. 

27 лютого у Полтавському навчальному центрі ТСОУ імені Юрія Авангарда відбулися змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки.Учні Щербанівського ліцею, вихованці гуртка "Патріот", також взяли участь у змаганнях та вибороли почесне ll місце. Вітаємо наших призерів та бажаємо їм на натхнення та подальших перемог. 

20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні – людей, які 2014 року поклали своє життя в боротьбі за незалежність України."Небесна Сотня" — так в Україні називають героїв, загиблих на Майдані взимку 2013—2014-го у дні найзапеклішого протистояння під час Революції Гідності. Тоді ці мирні люди, українські активісти та патріоти, загинули від рук снайперів і назавжди увійшли в історію України як герої.

Учні Щербанівського ліцею сьогодні вшановують пам'ять полеглих борців майдану за права українців тоді у 2013-2014 роках і тих Героїв сучасності, що ціною власного життя виборюють українське майбутнє для нас і нашої держави . Слава і шана Героям!

Інформаційні матеріали до Дня Української Державності – 2023 

Вступ

28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення.

Історія українського державотворення сягає своїми витоками Руської середньовічної держави, центром якої був Київ.

Прийняття князем Київським Володимиром у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

Саме у день вшанування пам’яті видатного державотворця Київського князя Володимира Великого та у День Хрещення Київської Руси–України встановлено День Української Державності. Наразі цей день вшановуємо 28 липня, але уже наступного року з огляду на перехід Православної Церкви України і Української Греко-Католицької церкви на новий стиль календаря, свято перенесено на 15 липня. Відповідний законопроект внесений Президентом України, Верховна Рада підтримала 14 липня 2023 року.

В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.

 

Ключові повідомлення

День Української Державності в Україні нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.

Державність є уособленням шляху нації до власної держави. Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава – це спосіб забезпечення і запорука                                                                              цілісного існування нації.

Ознаками успішної державності є втілене право нації на незалежність, ефективний державний апарат і дієздатне військо, система юридичних норм, міжнародне визнання держави та її правова ідентифікація в світі.

Держава і державність нероздільні як дерево і коріння. Без історичного коріння держава не може існувати. Історія дає суспільству усвідомлення зв’язку поколінь та конструювання спільного шляху.


Історія українського державотворення сягає своїми витоками Руської середньовічної держави, центром якої був Київ. Саме Русь заклала фундамент державницьких традицій українців. Звідси родом герб, грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

Тризуб є нашим давнім символом. Сьогодні наше суспільство об’єднує той же знак, що об’єднував і Русь. Ми є спадкоємцями Русі, Тризуба Володимира Великого.

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.

Традиції Русі у розбудові загальноєвропейського культурно-релігійного простору продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими традиціями. Захисники нашої державності є нащадками воїнів- русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – Російську Федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави, доводять, що українці – народ-військо.

Впродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності. Першу в ХХ столітті незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року. Актом 24 серпня 1991 року відновила її.

Кілька разів у ХХ столітті Україна здобувала суверенітет і втрачала його через внутрішні незгоди під час зовнішньої агресії. Національна єдність – обов’язкова умова збереження державності.

Знання історії нашого державотворення в усій тяглості є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни РФ проти України.

Реальна історія спростовує фейки російської пропаганди, буцімто українці та росіяни – єдиний народ, а Україна – штучна нежиттєздатна держава. Тому нинішня війна – це не лише боротьба за майбутнє нашої держави, а й за її минуле, національну незалежність та ідентичність.

 

Етапи державотворення

Витоки української державності – у Русі. У ІХ столітті на просторах східної Європи довкола Києва почалася консолідація перед- і ранньодержавних слов’янських племінних об’єднань – утворилася середньовічна держава – Русь. Київ став центром політичного тяжіння та культурного піднесення. У наступні століття Русь стала важливим суб’єктом європейського політичного простору. Підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу від Візантійської імперії до Французького королівства. У період Русі почала формуватися українська мова.


Прийняття князем Володимиром у 988 році християнства, поширення писемності на основі кирилиці, кодифікація норм звичаєвого права в першому правовому кодексі “Руській правді” князя Ярослава Мудрого та його спадкоємців – усе це стало фундаментом правової та політичної культури українського народу. Саме Русь заклала основи державницьких традицій українців. Звідси родом герб, грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

Продовжила традиції української державності Галицько-Волинська держава. В умовах монгольського загарбання і розпаду державних структур у Подніпров’ї галицько-волинські князі у ХІІІ–ХІV століттях розвинули інститут державності на значній частині українських земель. Тоді вдалося не лише зберегти, а й посилити європейський вектор розвитку, стати частиною спільних зусиль у боротьбі із монгольським нашестям. Виявом цього стало коронування 1253 року Данила Галицького у Дорогичині короною, присланою Папою Римським Інокентієм ІV.

У середині XIV століття українські землі увійшли до складу Польського королівства і Великого Князівства Литовського. Велике Князівство Литовське

– одна з найбільших держав тогочасної Європи – стало фактичним продовжувачем традицій Русі. Економічно і культурно руські землі були значно розвиненіші за литовські. Руські еліти сформували обличчя литовської держави. Було засвоєно чимало норм руського права, назви посад, станів, система адміністрацій тощо. Державною мовою Великого Князівства Литовського стала руська, якою велися ділові папери.

Основним джерелом права була “Руська правда”, пізніше – “Литовські статути”, укладені на її основі. Українські землі в складі Великого Князівства Литовського користувалися широкою автономією.

У XVI столітті українці витворили новий соціально-політичний феномен – запорозьке козацтво. Козацтво на давньоруських військових і європейських лицарських традиціях створило військово-політичну організацію – Запорозьку Січ, засновану на принципах особистої свободи та виборності влади. У Запорозькій Січі формувалися підвалини республіканської форми правління, нові принципи судочинства та джерела права. У середовищі козацької еліти вперше в історії української суспільно-політичної думки чітко сформульовані фундаментальні основи майбутньої національної державної ідеї, головні серед яких – право українського народу на власну державу та генетичний зв’язок козацької держави з Руссю.

Ці принципи були втілені у ранньомодерній українській державі Гетьманщині. Вона була життєздатним політичним організмом: мала органи влади, територію, державну організацію, військо, фінансову, податкову та нормативно-правову системи тощо. Вершиною політико-правової думки Гетьманщини стало укладання Пилипом Орликом 1710 року Конституції як договору гетьмана Війська Запорозького зі старшиною та козацтвом.

Російський імперіалізм різними способами і методами обмежував українські національні державні інститути і зрештою до кінця XVIII століття ліквідував їх.


У ХІХ столітті сформувалося поняття української нації з її етнічними кордонами, мовою та культурою. Покоління Руської трійці, Кирило- Мефодіївського товариства, громадівців і Братства тарасівців заклали підвалини для майбутньої української державності. Упродовж ХХ століття попри історичні катаклізми та мільйонні жертви українці неодноразово виборювали самостійність.

У ході Української революції 1917–1921 років вперше у ХХ сторіччі створили незалежну національну державу. Центральна Рада намагалася забезпечити демократичні законодавчі підвалини державного будівництва: затвердила принципи судової системи, закон про вибори, сформувала уряд, розпочала формування війська тощо. Ці принципи були реалізовані в Українській Народній Республіці, проголошеній 20 листопада 1917 року. 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради відбулося проголошення незалежності та суверенності Української Народної Республіки. За часів Української Народної Республіки у 1918 році затверджено герб, основним елементом якого був тризуб – герб Володимира Великого (без хреста). Тоді ж пісню Павла Чубинського “Ще не вмерла Україна” на музику Михайла Вербицького затверджено гімном. Державним прапором став синьо-жовтий стяг. Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського – друге державне утворення часів Української революції, форма якого – гетьманат – походить із козацької епохи. Гетьман усіляко намагався відродити давні козацькі традиції.

Було налагоджено дієздатну адміністративну систему управління, розбудовувалася освіта, наука, державний апарат. Уперше тризуб став атрибутом військової форми. Директорія ухвалила низку законів, спрямованих на розбудову країни: про державну мову, Українську автокефальну православну церкву. Встановлено грошову одиницю – гривню. Помітний слід в історії державотворення залишила Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР), яка мала дієву систему органів влади, боєздатне військо – Українську галицьку

армію (УГА). 22 січня 1919 року було проголошено Акт злуки УНР і ЗУНР. Подія на законодавчому, територіальному, ментальному рівнях об’єднала Україну та стала підставою для відліку історії соборної України.

Попри те, що УНР і ЗУНР зазнали поразки від зовнішніх агресорів і територія України була окупована східними і західними сусідами, ідея здобуття державної незалежності стала визначальною для національного визвольного руху ХХ століття. При найменшій можливості українці заявляли про право на власну державу.

Від жовтня 1938 року розпочався процес українського державотворення на Закарпатті, що на той момент входило до складу Чехословаччини. Підсумком цих зусиль стало проголошення 15 березня 1939 року незалежності Карпатської України – республіки на чолі з президентом. Державні атрибути вона перейняла від УНР.

В умовах Другої світової війни 30 червня 1941 року у Львові було прийнято Акт відновлення української держави, створено уряд. Акт спирався на традиції УНР і ЗУНР. Слідом за Львовом проголошення Акта відбулося у багатьох містах західної та центральної України.


У липні 1944 року підпільна конференція під захистом відділів УПА створила Українську головну визвольну раду (УГВР)                                                                                        – політичне представництво – зародок державної влади незалежної країни. Діяльність УГВР засвідчила прагнення визвольного руху дотримуватися принципів демократії навіть у найважчих умовах підпільно-партизанської боротьби.

За час існування комуністичної тоталітарної системи ні Голодомор 1932– 1933 років, ні масові0 голоди, ні репресії, Великий терор, економічні та політичні експерименти не змогли викорінити державницькі устремління українців.

Наприкінці 80-х років ХХ століття в умовах послаблення командно- адміністративного диктату знову відродився масовий національно-патріотичний рух і постало питання незалежності.

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет. Вона проголосила верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який став точкою відліку сучасної державності. Насправді ж, відбулося відновлення державного суверенітету, за який українці боролися протягом багатьох століть. Проголошення державної незалежності Україною відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточній ліквідації комуністичної тоталітарної системи.                                         1 грудня                                                                  1991 року на всеукраїнському референдумі Український народ абсолютною більшістю голосів підтвердив прагнення жити в самостійній державі.

28 червня 1996 року відбулася ще одна знаменна подія – прийняття Конституції. Основний закон остаточно проголосив Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнав людину найвищою соціальною цінністю і утвердив народовладдя.

 

Спадкоємці Володимирового Тризубу

Державний герб – це символ, що презентує країну як суверенну незалежну державу. Він зображується на офіційних документах, печатках, грошових і знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

Руській державі тризуб був династичним знаком великого Київського князя Володимира та його нащадків, династії Володимировичів. Його численні зображення віднайдені на тогочасних монетах (срібляниках і златниках), печатках, посуді, надгробках, цеглі, актових печатках, перснях-печатках, злитках-гривнах, зброї, спорядженні, товарних пломбах. Цей символ власності та влади переходив із покоління в покоління. Особливо багато артефактів – за період князювання Володимира Святославовича (на київському престолі приблизно від 980 року).

Тому тризуб і вважається знаком князя Володимира Великого.

Протягом багатьох століть на землях Русі було поширене зображення тризуба.

Від XІV століття в ужиток увійшли територіальні знаки, наприклад у Києві – з архистратигом Михаїлом, Володимирі-Волинському – зі святим Георгієм, Луцьку

– святим Миколаєм, Львові – левом.


Під час Української революції 1917–1921 років питання державного герба набуло особливої актуальності. Центральна Рада створила спеціальну підготовчу комісію, що об’єднала істориків, юристів, гербознавців і художників. Її очолив Михайло Грушевський. Комісія розглянула кілька проєктів, але обрала тризуб.

6 січня 1918 року тризуб із хрестом над середнім “зубом” у 8-кутній рамці з’явився на перших грошах, випущених Українською Народною Республікою. Після проголошення 22 січня самостійності України питання про офіційне затвердження державної символіки треба було вирішувати негайно. 25 лютого в Коростені на засіданні Малої Ради було офіційно затверджено тризуб гербом Української Народної Республіки. Ухвалений закон не містив малюнків, а мав лише опис. За часів Української Держави тризуб залишився в геральдичному вжитку. В офіційних описах кредитових білетів цей знак іменувався українським гербом. За часів Директорії гербом відновленої Української Народної Республіки служив тризуб без вінка. 21 січня 1919 року комісія у справах вироблення проекту герба УНР дійшла висновку, що соборна Україна має поєднати емблеми УНР і Західноукраїнської Народної Республіки, а також знак князя Володимира. Із 22 січня 1919 тризуб включили до крайового герба Західної області Української Народної Республіки.

У міжвоєнний період тризуб став символом боротьби українців за свободу.

Його використовував Уряд УНР на еміграції та різні політичні організації. В тому числі на емблемі Організації українських націоналістів був тризуб із мечем на місці середнього зуба. Тризуб містився в символіці і мельниківської, і бандерівської гілок ОУН.

У СРСР тризуб був заборонений. Для комуністичного режиму він лишався ознакою українського націоналізму.

Після відновлення незалежності України 24 серпня 1991 року тризуб як малий державний герб затверджений 19 лютого 1992-го Постановою Верховної Ради України (разом із доданими зображеннями). Конституція України 28 червня 1996 року закріпила цей символ нашої держави.


16 лютого в Україні відзначають День єднання. Відповідний Указ “Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства” був підписаний Президентом України Володимиром Зеленським рівно рік назад напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну.

І українці за цей рік стали єдиною родиною. Ми вистояли жахливий 2022 рік і сподіваємося зустрічати перемогу великого українського народу у 2023 році.

Ми стійко даємо відсіч окупанту, який посягає на нашу незалежність, суверенітет, територіальну цілісність та соборність. 

У Щербанівському ліцеї  бібліотекарі закладу провели з учнями початкових класів захід на якому діти розгляни лепбук " Незалежна моя Україна" та гра в гру 2 Єднаймося заради перемоги"


Інформаційні матеріали до Дня Соборності України–2023 та 105-ої річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки

22_січня_2023_інформатеріали (1).pdf

Команда «Звитяга» Щербанівського ліцею взяла участь в обласній військово-патріотичній грі «Петлюрівський вишкіл», виборовши  IV загальне місце у напруженій  та  цікавій боротьбі з гідними суперниками. Ця гра має на меті виховати юних патріотів з активною громадянською позицією, а також фізично та духовно розвиває молоде покоління. До складу нашої команди увійшли: Поліна Бобоня, Нікіта Блінов, Катерина Герус, Віталій Гриженко, Єлизавета Денисенко, Тимур Низовий, Артем Поставний, Микола Солод.  До змагань із розбирання та складання макета автомата, основ топографічної підготовки, спорядження магазину набоями, конкурсу строю та пісні дітей готували Валентина Андріївна Яресько та Андрій Миколайович Шевченко. Ми пишаємось нашими учнями, які гідно представили навчальний заклад, і бажаємо їм наснаги та сил для нових викликів! 

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра "Сокіл"("Джура") детальніше

14 жовтня – золота середина осені, час третього цвітіння пишних троянд, свіжих ранкових дощів, червоно-кривавих заходів сонця… Саме сьогодні ми відзначаємо потрійне свято: Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників та захисниць України. Учні Щербанівського ліцею підготували свіжий випуск «Гарячих новин», який присвятили нашим сміливим воїнам, які нині захищають українську землю. 

Сміливі, мужні, славні захисники і захисниці України, команда «Звитяга» Щербанівського ліцею вітає вас із цим важливим святом, що символізує любов і шану всього нашого народу до оборонців і визволителів рідної землі. Ви – наша надія на щасливе майбутнє, вільну Україну від Заходу до Сходу, мирне життя без звуків сирен. Ми вдячні вам за те, що можемо продовжувати жити, творити, працювати. Зі святом, незламні воїни! Слава Україні! 

Учні Щербанівського ліцею взяли участь у  Всеукраїнському конкурсі творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу», що проводиться з метою виявлення, розвитку і підтримки обдарованих дітей; патріотичному вихованні засобами українського мистецтва; надання моральної підтримки воїнам Збройних Сил України. Бажаємо ліцеїстам лише перемоги! 

Сьогодні, 28 липня, у нашій країні відзначається День Української Державності! Це свято запроваджене з метою  утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. Учні Щербанівського ліцею активно долучилися до свята, взявши участь у бліц-конкурсі ескізів муралів «Усе буде Україна». Соняшники, калина, пшеничне колосся – традиційні символи нашої держави, які юні художники взяли за основу своїх робіт, інтерпретуючи  по-новому уже відомі образи. 

Учень 8 класу Владислав Крижановський також долучається до акції «Єднання – сила!» (напрям – «Пісні моєї Батьківщини»). До вашої уваги музична композиція  «Мир над Україною» (слова: Петро Мага, музика: Руслан Квінта, перша виконавиця: Наталія Валевська).

#poltavatourcenter #Єднання_сила #СкажиЄс_Україні #Полтавщина_моя_земля

Продовжуємо долучатися до національно-патріотичної акції «Єднання – сила!».  Презентуємо вам роботу  учениці 8 класу Єлизавети Якіної (напрям –образотворче мистецтво («Дитячі мрії про майбутнє»)).

#poltavatourcenter #Єднання_сила #СкажиЄс_Україні #Полтавщина_моя_земля

Учениці Щербанівського ліцею Валерія Скорик і Марія Грудницька взяли участь у національно-патріотичній акції учнівської молоді «Єднання – сила!» (напрям – «Пісні моєї Батьківщини»). Дівчата виконали найвідомішу стрілецьку пісню – «Ой у лузі червона калина…», що нині набула нової популярності на тлі повномасштабної війни.

#poltavatourcenter #Єднання_сила #СкажиЄс_Україні #Полтавщина_моя_земля


Із Днем Конституції, Україно! 26 років тому, 28 червня 1996 року, 315 депутатів Верховної Ради ухвалили Основний Закон нашої держави.  Прийняття Конституції стало важливим кроком у закріпленні і забезпеченні прав людини і громадянина,  гармонізації міжнаціональних взаємовідносин у країні, розвитку національної духовності нашого народу. Пропонуємо до вашої уваги привітання від учнів 1-Б класу (класний керівник – Нонка І. І.). 

Боротьба нашої держави з рашистською навалою триває! Дякуємо нашим захисникам, віримо в них та в перемогу. Усе буде Україна! 

Рій «Звитяга» – бронзовий призер  ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)! Вітаємо учнів та їх керівників і бажаємо нових перемог! 

Рій «Звитяга» Щербанівського ліцею взяв участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної  гри  «Сокіл» («Джура»), яку проводять із метою виховання свідомих громадян, щирих патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України. До складу нашої команди увійшли: Поліна Бобоня, Ілля Писаренко, Тимур Низовий, Даніїл Суярков, Єлизавета Денисенко, Нікіта Блінов, Ігор Мосійчук, Денис Суярков. До змагань із туристичної підготовки, фізичної культури, конкурсу строю та маршової пісні дітей готували: Валентина Андріївна Яресько, Андрій Миколайович Шевченко та Оксана Іванівна Мурашкіна. 

«Як я малим збирався навесні піти у світ незнаними шляхами, сорочку мати вишила мені червоними і чорними нитками», – слова з найвідомішого вірша Дмитра Павличка, що став народною піснею. У  житті, як на вишитій сорочці, переплітаються червоний і чорний кольори: радість і смуток, щастя і горе… Сьогодні, у День вишиванки, ми з гордістю одягаємо традиційний український одяг, код нації, який, з народними переказами, захищає душу й тіло від злих сил. Предмети, оздоблені вишивкою, супроводжують українців усе життя: рушник як символ шляху, дороги життя слугував нашим предкам із народження до самої смерті. Вишивання  вбрання  —  давня  східнослов’янська  традиція. 

І буде мир...

І вишні зацвітуть

У рідному моєму краї.

Лелеки добру звістку принесуть:

"Кінець війні, ми ворога здолали!"

                     Олена Горголь- Ігнатьєва

Війна. Ця злісна всепожираюча і руйнівна  сила приносить із собою біль, страждання, душевну порожнечу, смерть...Сьогодні війна прийшла на нашу квітучу, щедру, мирну Україну. Прийшла, щоб зламати нас, знищити, поставити на коліна. Але рашистські звірі не знали, що на Україні живуть люди, які здатні зазирнути в очі смерті і не відвести погляд, бо відданість рідній землі сильніша за страх! Кожен українець наближає Перемогу! Учні та працівники Щербанівського ліцею підготували патріотичну виставку " Разом до Перемоги!", яка присвячена нашим рідним, мужнім, непереможним Збройним Силам України, що захищають нас з вами, аби небо над Україною знову було мирним.Віримо у Перемогу! Слава Україні! #все_буде_Україна


«Що ви зробите, коли закінчиться війна?», – саме таке питання ми поставили учням Щербанівського ліцею. Відповіді наших маленьких українців та українок чекають на вас у нашому маленькому сюжеті! Коли настане той щасливий день, закінчиться війна, почнеться інше життя: визирне яскраве сонце, а на високому небі не буде жодної хмаринки, ми нарешті зможемо щиро усміхнутися новому дню, порадіти звичним речам: ароматній ранковій каві, вітру у волоссі, обіймам морських хвиль… Ми станемо іншими людьми: надламаними всередині, але все одно безмежно щасливими, адже сонце в душі неможливо загасити!

#всебудеУкраїна #UAразом

Продовжуємо готуватися до виставки "Разом до перемоги". Дякуємо учням та батькам 3- Б класу за чудову ляльку - символ незламності України! Дякуємо учню 8 класу  Дубові Дмитру та його мамі Дуб Тетяні Олександрівні за солодкий патріотичний шедевр. Дякуємо Гудзь Наталії Олександрівні, працівниці нашого ліцею за чудові патріотичні прикраси.Кожен з нас вносить свій посилений вклад у наближення ПЕРЕМОГИ.

Долучайтеся! Все буде Україна!

Сьогодні,9 березня, виповнюється 208 років від дня народження великого українського поета, живописця, графіка, етнографа та громадського діяча Тараса Шевченка. Його геній порвав пута усталених літературних норм, а поезія ввібрала всі грані українського національного життя. Він є для нас і Батьком Тарасом, натхненним голосом цілого народу, і Пророком нації. 

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні на вшанування подвигу учасників Революції Гідності ,то ж згадаємо найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років!

Виставка вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні у Бібліотеці Щербанівського Ліцею

Сьогодні, 18 лютого, у переддень Дня Героїв Небесної Сотні, учні Щербанівського ліцею долучаються до вшанування пам’яті «воїнів світла», декламуючи одну з найвідоміших поезій про Євромайдан, яка має назву «Мамо, не плач…». Наш народ на власні очі бачив Революцію Гідності, яка докорінно змінила не лише цілу історію, а й свідомість громадян. Ми перестали ховатися по своїх домівках, а почали відкрито виступати проти свавілля можновладців та несправедливості. Активісти Євромайдану заплатили життям за докорінні зміни в нашій країні. Вони йшли обороняти правду та нашу свободу беззбройні, бо знали, що їх захищають молитви матерів та цілої країни. Революція Гідності стала третьою в новітній історії України і, на жаль, найкривавішою, тому що постраждали сотні невинних людей, які понад усе на світі любили свою Батьківщину… 

20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Янголів,що ціною власного життя упродовж Революції гідності 2013-2014 років відстоювали інтереси  нашої держави та народу. Ми пам'ятаємо своїх Героїв, які поклали життя за наш спокій і мир. Дякуємо тим, хто сьогодні  стоїть на варті нашого  мирного життя!Слава Героям!Слава Україні! 

Сьогодні, 18 лютого, у переддень Дня Героїв Небесної Сотні, учні Щербанівського ліцею долучаються до вшанування пам’яті «воїнів світла», декламуючи одну з найвідоміших поезій про Євромайдан, яка має назву «Мамо, не плач…». Наш народ на власні очі бачив Революцію Гідності, яка докорінно змінила не лише цілу історію, а й свідомість громадян. Ми перестали ховатися по своїх домівках, а почали відкрито виступати проти свавілля можновладців та несправедливості. Активісти Євромайдану заплатили життям за докорінні зміни в нашій країні. Вони йшли обороняти правду та нашу свободу беззбройні, бо знали, що їх захищають молитви матерів та цілої країни. Революція Гідності стала третьою в новітній історії України і, на жаль, найкривавішою, тому що постраждали сотні невинних людей, які понад усе на світі любили свою Батьківщину… 

Сьогодні, у День єднання, усі українці вивішують національні прапори, одягають вишиванки та синьо-жовті стрічки і показують всьому світу нашу єдність. Учні 1-Б класу не залишилися осторонь і  долучилися до поетичного флешмобу «Я люблю Україну».

#UAразом

5 грудня Україна відзначала День волонтера, а 6 грудня - День Збройних Сил України.Саме про ці 2 свята говорили з учнями 6 класу на виховній годині. 

Волонтери першими прийшли на допомогу українським воїнам у 2014 році. Вони доставляли бійцям продукти харчування, теплий одяг і все необхідні речі. І на сьогодні волонтери продовжують добровільно допомагати всім, хто цього потребує. 

6 грудня вітаємо тих, хто причетний до цього свята, тих, хто стоїть на захисті нашої держави, вшановуємо пам'ять загиблих. 


Не треба іншої дороги, поки на небі палають зірки Чумацького шляху, білі черемхи стоять серед саду у весняних обіймах, а золоті стежки, що в’ються поміж яворами, ведуть до рідної  оселі… Україно, твоїми словами я зізнаюся у любові, красою захоплююся щохвилини, і вірю, що майбутнє буде безхмарним, як погідне літнє небо.

«Вірне серце твого сина я кладу тобі до ніг», – із такими словами на устах захисники України щодня долають сотні кілометрів, прокладаючи стежку крізь терни до світлого майбутнього.  Нащадки козацької слави, юні дорослі з променистими очима, у яких із легкістю можна прочитати любов до рідного краю. Їхня зброя – воля непокірних, а слава – гордість нових поколінь.  Сьогодні, 6 грудня, у День Збройних сил України, ми щиро вітаємо тих, хто зі зброєю у руках стоїть на сторожі України, захищаючи найцінніше: свободу. Сини великої України, знайте: мамині очі завжди чекають на вас, вірні серця безмежно кохають, а ми молимось і віримо у краще! 


Україна – це літні вечори, вкриті серпанками; вишневий цвіт у сад; круглі соняхи, умиті теплим літнім дощем. Наша держава багата на сміливих, розумних, шляхетних людей, нащадків славних козаків та хоробрих повстанців часів Другої світової війни. Сьогодні ми захоплюємося новими героями нашого часу – сміливцями на Сході України, які щодня змагаються навзаводи із смертю, аби небо над нами щодня було блакитним і безхмарним. Для мене вони люди, які кинули виклик долі і суспільству, недарма їх називають «воїнами світла» та янголами, що стають на заваді смерті. Вони є прикладом надзвичайної мужності та великої любові до України, адже здатні зазирнути в очі смерті і не відвести погляд, бо відданість рідній землі сильніша за страх….

Національно-патріотичне виховання учнівської молоді сприяє набуттю кращих рис української ментальності, готовності дотримуватись законів, можливості брати участь у процесах державотворення, а також допомагає оволодіти життєво необхідними знаннями, уміннями і навичками щодо захисту України умовах надзвичайних ситуацій. Сьогодні, 23 листопада, у Щербанівському ліцеї відбулися одноденні військові збори з предмета «Захист України» для учнів 10-11 класів закладів освіти Щербанівської сільської ради. Захід був організований Полтавським обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді (зокрема керівником військово-патріотичних гуртків  Юрієм Яковенком) та громадською організацією «Вороскол» (керівник – учасник АТО Дмитро Юденко). Програма зборів включала наступні вишколи: домедична допомога; поводження з вибуховими пристроями; метання гранат; навчання та змагання стрільби з пневматичної зброї; збирання/розбирання зброї; поводження та робота зі зброєю. Під керівництвом кваліфікованих інструкторів учні із захопленням опановували тонкощі військової справи, а протягом зборів серед них було постійно присутнє відчуття військового духу.

21 вересня - міжнародний день миру

Учні 5 класу прийняли участь у виготовленні символу Дня миру-білих голубів.Хай буде мир на всій землі!

Мир, яке коротке, але змістовне слово. Це слово звучить по – різному на континентах Землі, але скрізь воно означає прості й одвічні істини.21 вересня, коли всі люди Землі відзначають Міжнародний день миру,працівники шкільної бібліотеки Щербанівського ліцею завітали до учнів 4-Б класу на годину миру.На заході, діти у  віршах  прочитали свої побажання, які на своїх крилах принесли голуби Миру та зобразили плакат Мир очима дітей. 

21 вересня, у всьому світі відзначають Міжнародний день миру, символом якого є зображення голуба з оливковою гілкою.

Сьогодні слово «мир» для кожного українця є не порожнім звуком, адже воно уособлює мрію про щасливе життя під блакитним небом.

Учні ліцею активно долучилися до святкових заходів і створили яскраві малюнки, виготовили паперових голубів,  якими й прикрасили символічне Дерево миру