Дистанційна освіта

Kyiv is the capital of Ukraine. It is a very beautiful city.

Давайте відправимося у подорож до Києва разом з учнями 6 класу.

260.ЗЗСО Про заходи МОН щодо дистанційного навчання.docx

Hello, distance education!

Перший день лютого приніс у Щербанівський ліцей дистанційне навчання !

Як використати переваги онлайн уроку по максимуму , думаю, хвилює кожного вчителя!

Тож сьогодні на уроці англійської мови п’ятикласники вчилися створювати ментальні карти на прикладі вивчення лексичної теми «Пори року та місяці» з загального розділу «Природа».

Було цікаво та захоплююче, а головне корисно!

Адже уміння створювати ментальні карти стануть у нагоді учням при вивченні будь-якої теми чи поняття і з будь-якого предмету!

А розвиток логічного мислення та залучення зорової пам`яті до запам’ятовування навчального матеріалу, безумовно, підвищить рівень навченості кожного ліцеїста!

«Разом заради спільного майбутнього», – таке гасло Зимових Олімпійських ігор 2022, які відбудуться в Пекіні. У зв’язку з цим учні 5 класу презентували проєкти «Олімпійська гордість України», у яких розповіли про досягнення спортсменів, що в різні періоди прославляли нашу державу на міжнародній арені.

Дистанційне навчання спонукає до пошуку різноманітних форм та методів роботи під час уроку, залучення нових Інтернет ресурсів.

Утримати увагу учнів он-лайн не завжди просто, а тим більше зацікавити їх , навчити працювати в команді, творчо підходити до виконання завдань, уміти аналізувати та оцінювати творчі доробки однокласників.

Своїми творчими завданнями з англійської мови старшокласники Щербанівського ліцею залюбки діляться на універсальній он-лайн - дошці Padlet , яку швидко опанували та почали застосовувати в навчальному процесі при вивченні іноземної мови. Вона може бути використана як для проектної роботи, пірінгової взаємодії , презентацій, відео , так і для індивідуальних завдань, чи як інструмент збору інформації від усіх учасників процесу в одному місці.

14 грудня 2021 року восьмикласники презентували свої творчі роботи з теми «Англійські письменники» на он-лайн-дошці Padlet.


https://padlet.com/larinalara200/4mc5uoncrb1vcp9j

Мимоволі кориш себе за лінь, низький рівень мотивації й апатію, адже ми живемо для того, аби щодня пізнавати світ і себе в ньому під різними ракурсами, натомість – шкодуємо власні сили, існуючи в зоні комфорту. Та людина створена не для поразок, тому має щодня переборювати себе попри біль, втому, відчай, і лише тоді вона досягне успіху й відчує справжню повноту життя. Одне із основних завдань сучасної школи - прищепити кожному вихованцеві любов до спорту. Безперечно, ключем для досягнення поставленої мети є безперервний прогрес учня, який досягається шляхом виховання інтелекту, волі, здорової моралі, самостійності, цілеспрямованості, креативності, а головне — прагнення до самовдосконалення! Заряджайтесь неймовірною енергією від учнів 5 класу та живіть у ритмі спорту!

Дистанційна форма навчання має свої переваги щодо широкого використання та запровадження Інтернет ресурсів: сайтів та програм , які урізноманітнюють навчальний процес, роблять його цікавим та захоплюючим.


Зокрема, на он-лайн уроках англійської мови у Щербанівському ліцеї учням та учителям прийшлися до смаку такі Інтернет платформи , як Wordwall, Liveworksheets, Quizlet , GrammarWay, BBC Learning English , ВШО та інші.


https://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/6-minute-english


https://grammarway.com/ua


https://wordwall.net/uk/myactivities


https://www.liveworksheets.com/


Ігрові завдання , вікторини, оснащені анімацією , ребуси та кросворди з інтересом сприймаються учнями початкової та середньої щколи.


Старшокласники у захваті від відео та аудіо фрагментів уроків, створених носіями мови та детальних роз’яснень правил і понять граматики .


А тестові тренажери - є чудовою формою підготовки до ДПА та ЗНО.


Дистанціна освіта. Історія. На сайт.docx

Математика дистанційно: 7 корисних онлайн-ресурсів

Математика – це чарівна наука, яка складається не тільки з доведених теорем та таблички множення на звороті зошита. Математична система мислення включає в себе комплекс навичок та методичних дій, які у синтезі відкривають красу та алгоритмічність всесвіту.

У час, коли технічний прогрес сягнув великого розвитку, коли гаджети заповнили нашу реальність, пропоную добірку онлайн-ресурсів з математики для вчителів та учнів.

  • Математичний інтерактивний конструктор MathDisk

Конструктор дозволяє наочно показати об’ємні фігури у русі, що дозволяє осягнути уявою моделі деяких об’ємних фігур та їх перерізів, розглянути розгортку та переглянути анімовані елементи 3D-фігур; тривимірна прямокутна декартова система координат допоможе зрозуміти логіку розташування точок та відстаней у просторі; більш складні поверхні легко розбираються на набір простіших для знаходження потрібних величин.

  • Віртуальна дошка Geoboard

Geoboard – це віртуальна дошка механічного конструктора, яка була винайдена єгипетським математиком Калебом Гаттенго. Він представляв собою дощечку з маленькими цвяхами, які стягували резинками. За допомогою цього простого винаходу учні могли мати уявлення про цілий ряд геометричних плоских фігур, розв’язувати математичні головоломки, створювали двовимірні моделі.

В умовах онлайн-навчання це прекрасний спосіб показати математичні властивості певних геометричних фігур, розглядати геометричну модель наочно та бути впевненим стовідсотково, що кут, який спирається на діаметр – прямий.

  • Matifik – персоналізоване вивчення математики для учнів 1-6 класів.

Ресурс допоможе поговорити про математику у грайливій формі, переглядаючи яскраві відео та анімації для формування уявлення та застосування науки у повсякденному житті. Також буде корисним для дистанційного пояснення, зокрема, теми “Звичайні дроби”, наочне представлення частин одного цілого та інтуїтивне розуміння таких не простих понять для малечі – чисельник та знаменник; рахунок для початкових класів, основи знань геометричних фігур та їх комбінацій.

  • LearningApps – це сервіс з невеликими інтерактивними модулями.

LearningApps – компактні тематичні блоки у приємному графічному інтерфейс, у тому числі і з математики, які можна використовувати безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. Ресурс має свою вже створену бібліотеку з файлами, також у дуже простому форматі можна створити власний модуль. Їх зручно використовувати на різних етапах вивчення теми: ознайомлення, запам’ятовування або узагальнення.

  • Mozaik education – цифрові підручники з застосуванням інтерактивних 3D-анімацій, навчальних відео та завдань.

MozaWeb має розділ математики, який вдало висвітлює одні з найскладніших для сприйняття тем. За допомогою анімації зручно знайомитись з формулами розрахунку периметра та площі об’ємних фігур, рух на площині та у просторі; тривимірна прямокутна система координат з наочними ілюстраціями; за допомогою гральних кубиків можна розв’язати багато задач з теорії ймовірностей; тривимірні головоломки на додачу та багато іншого.

  • Formula – сайт з викладеним теоретичним матеріалом, алгоритмами до задач та тренажерами для закріплення пройденого матеріалу.

Вони дозволяють без зайвих зусиль, просто ввівши відомі параметри, одним натиском кнопки обчислити шукане значення.

  • Khan Academy – некомерційна організація, яка намагається зробити освіту кращою, надаючи через інтернет безкоштовні та якісні знання.

Організація створила серію блоків з висвітленням основних тем математики, які викладено у коротких відео з поясненнями теорії на прикладах.

Джерело: https://osvitanova.com.ua/

Ресурси для вивчення математики

ресурси для вивчення інформатики

Інформатика.Основи програмування https://studio.code.org/courses

Електронне навчання https://ua.mozaweb.com/

Почитати чи послухати. Для старших класів https://kunsht.com.ua/

Шкільна інформатика 1-11 класи http://it-science.com.ua/school/

Інформатика https://dystosvita.gnomio.com/

Всі предмети https://miyklas.com.ua/p

Скретч https://scratch.mit.edu/

Форум інформатиків України http://informatic.org.ua/

Інформатика для всіх http://allinf.at.ua/

Уроки інформатики http://uchinfo.com.ua/

Фізмат Вікіпедія https://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/

Вивчаємо інформатику teach-inf.at.ua/

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236 щодо встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 року в Україні запроваджуються посилені карантинні обмеження. Так, у цей період учням заборонено відвідувати заклади загальної середньої освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти. Саме тому у Щербанівському ліцеї Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області запроваджено дистанційне навчання. Адміністрація та вчительський колектив закладу належно організували освітній процес в цей період. Основним засобом проведення онлайн-уроків є програма для відеоконференцій Zoom. Також за рекомендацією МОН вчителі активно використовують платформу для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів “Всеукраїнська школа онлайн”. Для перевірки знань учнів застосовють такі платформи я "На урок" та "Всеосвіта".