Звіт директора за 2020-2021 н.р.

Звіт.ppt

Результат роботи директора – це результат роботи всього колективу.

Майже всі працівники закладу, починаючи від адміністрації до технічного працівника, - це професіонали своєї справи. Я пишаюся тим, що ми змогли зробити за цей нелегкий рік, звичайно, завдячуючи відділу освіти, депутатському корпусу та Щербанівській сільській раді на чолі з Проциком І.С.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалась Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положенням «Про загальноосвітній навчальний заклад» та іншими законодавчими документами України, що регламентують роботу навчального закладу, Статутом закладу, правилами внутрішнього розпорядку, посадовими обов’язками директора закладу, іншими нормативними документами, що координують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Педагогічний колектив ліцею в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», концептуальними засадами Нової української школи, власною Програмою розвитку навчального закладу, перспективним та річним планом роботи закладу, забезпечував оновлення змісту, форм і методів навчання, вдосконалення освітнього процесу та його результативність.

Обслуговуючий та технічний персонал дбає про належний порядок, чистоту, якісне харчування та фінансове забезпечення.

Основною метою моєї діяльності, як керівника, у 2020-2021 навчальному році було:

- створення умов для навчання учнів ліцею та філій, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти;

- вдосконалення педагогічної системи ліцею відповідно до запитів батьків та учнів;

- забезпечення функціонування та розвитку закладу, підвищення якості освіти та ефективності виховання і розвитку учнів;

- забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання.

У Щербанівському ліцеї станом на 30 травня 2021 року в закладі навчалося 540 учнів. Порівняно з попереднім навчальним роком кількість учнів зросла на 13%. Середня наповнюваність класів в Щербанівському ліцеї становила 21 учень, в Тростянецькій філії – 14, Горянській філії – 11 учнів. До мікрорайону ліцею входять села Щербані (власне Щербані, колишній радгосп Шевченка, новобудови вулиці Г.Біліченка), Шмиглі, Тютюнники, вулиці С.Параджанова та Полтавська с. Розсошенці. Частину учнів становлять діти, які проживають у прилеглих мікрорайонах м.Полтави; із інших сіл, які не входять до території обслуговування. У наступному навчальному році планується навчання 575 учнів, тобто триває зростання шкільного контингенту на 6%.

У 1-3 класах продовжила роботу «Нова Українська школа». Набір учнів до 1 класу відбувався відповідно до «Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти», затвердженого наказом МОНУ №367 від 16.04.2018 року. Усі учні нашого мікрорайону охоплені навчанням. Постійно проводиться моніторинг кількості майбутніх першокласників. До двох 1-х класів 2021-2022 н.р. зараховано 59 учнів, до філій - по 8 учнів. Дванадцять із 52 випускників 9 класу продовжили навчання в Щербанівському ліцеї.

У закладі організовано 10 інклюзивних класів – 1, 2-Б, 3-Б, 4, 5 і 7 у ліцеї, 4, 6 і 8 у філіях. Навчаються 12 дітей з особливими освітніми потребами. Через архітектурну недоступність приміщення у закладі не можна буде забезпечити освітній процес для учнів із порушенням опорно–рухового апарату (відсутній пандус, спеціально облаштовані туалетні кімнати, коридори тощо). Ставок асистента вчителя для роботи з дітьми з особливими потребами в закладі 10.

Заняття з трудового навчання у 5, 6 класах проводилися здвоєними уроками. Поділ класу на групи здійснювався при вивченні інформатики в 3-5, 7-9 класах ліцея.

Варіативна складова використовувалась:

- для впровадження курсів за вибором, які сприяють вивченню предметів інваріантної частини (Культура добросусідства у 1-8 класах, Історія українського козацтва 8 клас та «Права дитини» у 5 класі.

Організовано домашнє навчання для учня 1-Б класу Щербанівського ліцею та учня 4 класу Тростянецької філії І-ІІ ступенів.

Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими працівниками

Кадрове забезпечення закладу здійснюється в повній відповідності зі штатним розписом та навчальним планом. Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня, відповідального ставлення вчителя до виконання посадових обов'язків, комунікацію з батьками та учнями, вміння працювати з цифровими технологіями, йти в ногу з часом.

Педагогічний колектив.

На кінець 2020-2021 н.р. в закладі працює 61 педагогічний працівник.

У 2020-2021 навчальному році заклад поповнився педагогічними кадрами:

асистент вчителя – 4; вчитель початкових класів – 2; вчитель інформатики- 1; вчитель фізики – 1; вчитель фізичної культури- 1; вчитель англійської мови -1; вчитель української мови та літератури – 1; педагог- організатор – 1 (на час декретної відпустки).

Протягом 2020-2021 н.р. у закладі звільнилося два педагогічних працівники (згідно п.1 ст. 36. КЗпП України).

Психологічний супровід навчально-виховного процесу. Робота була спрямована на:

- захист психічного здоров'я учнів з врахуванням умов дистанційного навчання.

- створення умов для формування психічно-соціально зрілої особистості, спрямованої на розвиток власних здібностей та саморозвиток;

- профорієнтаційну роботу;

- розвиток пізнавальних процесів і формування пізнавальної активності;

- консультування вчителів, учнів, батьків з проблемних питань.

- дослідження особистісних перемінних, які впливають на ефективність навчального процесу, надання корекційної та розвиваючої допомоги учням.

Зміст роботи в закладі І ступеня:

- супровід процесу адаптації учнів 1 -х класів в умовах НУШ;

- формування стійкого пізнавального інтересу;

- корекційно-розвиваюча робота з учнями "групи ризику".

Зміст роботи в закладі ІІ ступеня:

- супровід процесу адаптації учнів 5-х класів до нових умов навчання;

- виявлення професійних нахилів учнів;

- пошук обдарованих дітей;

- сприяння нахилу до здорового способу життя;

- профілактика девіантної поведінки.

Зміст роботи в закладі ІІІ ступеня:

- створення умов для формування психічно зрілої особистості, як основи для життєвого професійного самовизначення;

- сприяння нахилу до здорового способу життя;

- профілактика шкідливих звичок;

- формування гуманістичного світогляду, та розвиток психологічної культури. Зміст роботи з учителями та батьками:

- психологічна просвіта;

- консультаційна робота з питань навчання та виховання, вікової психології.

Профілактика булінгу.

Питання профілактики булінгу приділяється належна увагу. На жаль, не всі розуміють значення цього поняття.

Протягом 2020-2021 н.р. до Щербанівського ліцею надійшла одна заява про випадок булінгу, що вчиняється вчителем по відношенню до неповнолітнього здобувача освіти. Проведена робота, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 1646 від 28.12.2019.

Протокол засідання комісії закладу з повідомленням про ознаки булінгу направлений до територіального органу Національної поліції ВП ГУНП №2.

На даний час справа перебуває на розгляді Полтавського районного суду.

Аналіз проходження курсів підвищення кваліфікації.

Велику увагу приділяють підвищенню кваліфікації шляхом проходження не лише очних курсів у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, а й заочні курси, вебінари, тренінги, навчання різних суб’єктів підвищення кваліфікації. Поширення досвіду здійснювалося через друк у фахових виданнях, участі у міжнародних конференціях. Найактивнішими були педагоги: Андрієць М.М., Займак І.І., Гришко В.Я., Прокопенко Я.В., Красильніков І.О., Гордієвський Д.Є., Мурзаєва Н.В., Сільченко Н.М., Мурашкіна О.І., Драч Н.В.

Також педагогічні працівники є науковими керівниками учнівських робіт. Варто відзначити роботу високого рівня з даного напрямку роботи вчителів Ярощук М.В., Андрієць М.М.

Три вчителі закладу гідно представили не лише наш заклад, а й громаду на конкурсі «Учитель року» (Мурашкіна О.І., Займак І.І., Лавроненко О.О.)

Дистанційне навчання

У зв’язку з запровадженням карантинних заходів актуальним питанням 2020-2021 н.р. залишалася якісна організація дистанційного навчання. Педрадою закладу було обрано і схвалено онлайн-платформу «ZOOM». У закладі систематично проводилися навчання вчителів по роботі на платформі, що дало змогу якісно організувати дистанційне навчання. Вчителі інформатики проводили навчальні заняття, на яких поглиблювали вміння вчителів працювати з платформою. Виконання навчальних програм було здійснено шляхом ущільнення вивчення навчального матеріалу, а саме: за рахунок об’єднання навчальних тем; використання міжпредметних зв’язків, оглядового або самостійного вивчення навчального матеріалу; використання резервних годин навчальної програми та годин, передбачених на проведення окремих уроків тематичного оцінювання. При цьому обов’язково були виконані всі види фронтальних контрольних робіт, визначених навчальними програмами.

Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями.

В закладі співпраця з батьківською громадськістю відбувається на засадах партнерства та взаємопідтримці. На жаль, карантинні обмеження значно змінили співпрацю педагогічного колективу закладу та батьків. Спілкування батьків з адміністрацією та педагогічним колективом відбувалися в індивідуальному порядку, або з батьками усього класу на подвір’ї закладу зі збереженням безпечної дистанції. Суворі протиепідемічні заходи не давали можливості проведення масових заходів присвячених різним подіям, що стосувались освітнього процесу. Серед форм роботи – онлайн батьківські конференції, засідання батьківського активу, індивідуальні бесіди та консультації.

Анонімне анкетування батьків, що проводилось з метою оцінки якості освітніх та управлінських процесів та напрацювання рекомендацій щодо вдосконалення діяльності закладу, виявило слабкі та сильні сторони роботи колективу. Опитування виявило:

-87% дітей відвідує заклад із задоволенням;

-94% батьків вдається поспілкуватися з адміністрацією та досягти взаєморозуміння;

- 97% батьків вважають, що учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхньої дитини;

-97% задоволені зворотнім зв’язком із педагогами закладу;

-90% дітей охоплені харчуванням;

-89% дітей, задоволені якістю харчування;

-90% батьків задоволені організацією освітнього процесу в ліцеї (незадоволені батьки називають наступні причини: відсутність охорони, мало інформації про навчальний процес в закладі, відсутність електронного щоденника, холодна їжа, відсутність камер відеоспостереження, температурний режим, стосунки між окремими вчителями та учнями);

-98,5 % батьків ознайомлені та приймають правила поведінки в закладі;

-2% батьків вважають, що порушуються їх права як учасників освітнього процесу;

Серед побажань батьків стосовно поліпшення роботи закладу найпоширенішими були такі:

1) збільшити кількість позашкільних заходів для учнів;

2) встановити відеокамери;

3) про зміну окремих класних керівників;

4) перевірити кваліфікацію вчителів;

5) удосконалити зворотній зв'язок з батьками;

6) зменшити об’єм домашніх завдань.

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу.

Звернення громадян здійснювалось відповідно до Закону України «Про звернення громадян». За звітний період до закладу надійшло 43 письмових звернення громадян, які стосувались різних аспектів освітнього процесу. Всі звернення зареєстровані в журналі звернень громадян. Проведені бесіди, з’ясовані причини конфліктів, надані консультації та письмові відповіді.

Матеріальне забезпечення та фінансовий звіт

У період з 01.09.2020 по 31.05.2021 фінансування навчального закладу здійснювалось за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Так, протягом 2020-2021 навчального року на рахунок ліцею надійшло 19 281 426,90 грн, із них з державного бюджету 10 398 319,91 грн, місцевого бюджету – 8 883 106,99 гривень.‬ Також у звітному періоді ліцей отримав благодійну допомогу у вигляді меблів, тенісних столів, бібліотечний фонд та інше- загальна сума 335 358,83 гривень.

Вагомим напрямом витрат коштів є виплата заробітної плати педагогічним та технічним працівникам ліцею та його філій. Навчальним закладом систематично і вчасно здійснювалася виплата заробітної плати працівникам закладу, на яку з нарахуваннями витрачено близько 16 млн (15 859 625,98 грн), із них педагогічним працівникам близько 10 млн (9 853 380,99 грн), технічним близько 6 млн (6 006 244,99) грн.

‬У звітному періоді за комунальні послуги сплачено 749 тис 785,00 грн, а саме:

Окрім того, одним з важливих напрямків витрачання коштів є придбання продуктів харчування для їдальні ліцею та його філій, на який спрямовано 637 тис 705,21 гривень.

За рахунок коштів державного бюджету та часткового співфінансування з місцевого бюджету, ліцеєм придбано:

  • дезінфікуючі засоби;

  • обладнання для спортивного залу та їдальні;

  • товари для дітей з особливим освітніми потребами.

Для підтримки діяльності навчального закладу та оновлення матеріально-технічної бази, ліцеєм за 2020-2021 навчальний рік придбано та отримано наступні матеріальні цінності та послуги на загальну суму 1 489 371,79 грн, із них найвагоміші витрати:

  • автоматичні сушарки для рук, коркова дошка (5 шт), дошка для крейди (2 шт), новорічні подарунки, будівельні матеріали, навчальні стенди, електролічильник, жалюзі, металопластикові двері захисні маски та інше.

  • ремонт електромережі, обслуговування водоочисних станцій, паливо та обслуговування автобуса, ремонт санвузлів, ремонт каналізації профілактична дезінфекція

Детальну інформацію про придбання та витрати можна дізнатися з електронної системи державних закупівель ProZorro.

До початку нового навчального року планується придбати більш сучасну комп’ютерну техніку для комп’ютерного та навчальних класів, для працівників закладу, створити лінгафонний кабінет та придбати робототехніку. Також першочерговим завданням є ремонт кабінету майбутнього 1-го класу та придбання шкільних меблів для класних кімнат, де будуть навчатися першокласники.

Для забезпечення пожежної безпеки у Горянській філії, планується провести реконструкцію коридору із облаштуванням пожежних сходів.

Основні завдання на 2021-2022 н.р.:

1. Створення в педагогічному колективі умов для креативної діяльності, атмосфери творчості, пошуку нових ідей у модернізації форм, методів і способів освітнього процесу шляхом науково-педагогічного та інформаційного забезпечення;

2. Розширення мережі гуртків для задоволення потреб учнів через створення нових та співпрацю з обласними позашкільними навчальними закладами;

3. Подальший розвиток психологічної служби, спрямованої на особистісно орієнтоване навчання і виховання учнів, створення атмосфери творчості та комфорту;

4. Вирішення питань про додаткове фінансування закладу з метою оновлення навчально-матеріальної бази через участь у громадських та державних проектах, співпраці

5. Оптимізація методичної роботи школи;

6. Активізація роботи щодо якісної підготовки учнів до предметних олімпіад, конкурсів, турнірів, змагань;

7. Удосконалення дистанційної форми навчання;

8. Оптимізація співпраці педагогів, батьків та громадськості;

9. Діяльність щодо попередження правопорушень, булінгу, негативних проявів у дитячому середовищі;

10. Збереження і примноження традицій та закладу.

Продовженням звіту є відеофільм про роботу нашого закладу.

Хочу побажати всім ЩАСТЯ! Адже щастя – це те, без чого ми не можемо існувати: це відчуття краси рідної землі, відкривати невідане, віднайти себе в професії.

Бути щасливим – це коли поряд кохана людина, радісна родина, є вірні друзі, хороші колеги.

Бажаю кожному: будьте щасливі, крокуйте впевнено до свого щастя!