Учням

Навчайте дітей електробезпеці 

Наближаються літні канікули, і у дітей з’явиться багато вільного часу, який вони зможуть проводити на свіжому повітрі. Щоб ця чудова пора дитинства запам’яталася приємними емоціями, а батьки не хвилювалися за здоров’я і життя своїх доньок та синочків, потрібно говорити з ними про електробезпеку. 

АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» закликає відповідально ставитися до власної безпеки, неухильно дотримуватися правил поведінки поблизу енергетичних об’єктів:
– для занять спортом або рухливими іграми потрібно обирати місця, віддалені від ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій;

– не можна підніматися на опори, наближати до них сторонні предмети, робити накиди, приставляти драбини й інші предмети, а також залазити на дерева біля ліній електропередачі;

– поблизу енергооб’єктів заборонено запускати повітряних зміїв, іграшкових літаків, інші безпілотні літальні апарати, а також складати сміття, розпалювати вогнища;
– не варто наближатися до енергоспоруд на відстань, меншу ніж 8-10 метрів, проникати за загорожу, всередину чи на дах підстанцій, відкривати дверцята електрощитових. Нерідко цими пересторогами нехтують підлітки, які «полюють» за ефектними селфі, не знаючи що електрика може травмувати навіть при відсутності контакту тіла людини з проводом, наприклад коли підняти монопод (палицю для селфі) поблизу дротів під напругою. Юним любителям травмонебезпечного паркуру, тренуючись у подоланні умовних перешкод, слід відмовитися від намагання потрапити на дахи підстанцій та іншого електрообладнання. 

Безпечна відстань від обірваного проводу становить 8-10 метрів. Опинившись ближче, людина піддається смертельній загрозі, оскільки потрапляє в зону «крокової напруги», адже при падінні проводів електричний струм замикається на землю та утворює небезпечну ділянку. Виходити з неї необхідно не відриваючи ступні від землі.

Також нагадуємо правила поводження з електроприладами. Дорослим варто пояснити дітлахам, як користуватися ними в помешканні безпечно та переконатися, чи все справне. Суворо заборонено торкатися дротів з пошкодженою ізоляцією, використовувати зіпсовані вимикачі, вилки, розетки, вставляти туди сторонні предмети. А також витирати вологою ганчіркою електроприлади, розетки та вимикачі, що ввімкнені в електромережу, торкатися їх мокрими руками. Не залишайте ввімкненими в розетку електроприлади, якщо не користуєтесь ними або йдете з дому. Може статись коротке замикання і, як наслідок, – пожежа! 

У разі виявлення пошкоджень електрообладнання або несанкціонованих проникнень на енергооб’єкти, слід невідкладно повідомляти до Кол-центру АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» за номерами телефонів: 0800-305-035, (0532) 510-910, 097-20-20-207, 093-17-02-533, 050-305-99-10.

Шановні дорослі! Поясніть своїм дітям як користуватися електроприладами та як поводитися на вулиці поблизу енергооб’єктів. І не забувайте, що ваш приклад – найкраща наука для малечі тож будьте відповідальними, дбаючи про найдорожче – життя та здоров’я підростаючого покоління!


Інформаційні матеріали до вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу

«Збережи життя —познач себе у темряві»

В ігровій формі навчає шахам, починаючі з самого базового рівня, поступово вдосконалюючі його до рівня розуміння стратегії гри.

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» продовжує реалізацію Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

Мета Проєкту – сприяння учням старших класів закладів загальної середньої освіти свідомо обрати професію своєї мрії, стати успішним у житті та реалізувати себе в Україні.

Інструкція користування порталом Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії»:

1. Зайдіть на портал Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» www.hryoutest.in.ua (далі – Портал) та пройдіть просту та швидку реєстрацію.

2. Пройдіть профорієнтаційне тестування: кнопка «Розпочати тестування».

3. Отримайте результат тестування, який буде відправлений на електронну пошту, вказану при реєстрації.

4. Замовте он-лайн консультацію у кар’єрного консультанта (кнопка «Замовити консультацію» на Порталі). Вкажіть свої дані, оберіть зручні дату та час консультації та залиште номер телефону, на якій Вам зателефонує консультант у обрану Вами дату та час. Після замовлення консультації, на поштову адресу, вказану при реєстрації, прийде повідомлення про підтвердження дати та часу консультування.

5. Отримайте результат консультування (після завершення консультації, її результат буде записаний у Особистому Кабінеті на Порталі).

6. Продивіться та пройдіть цікаві та корисні відео-ролики та мультимедійні онлайн-курси у форматі SCORM, щодо можливостей працевлаштування, особливостей психологічних типів підлітків тощо (кнопка на Порталі «Навчання»).

7. Продивіться онлайн екскурсії, щоб побачити на власні очі, які умови наразі вже створені в українських підприємствах та організаціях (кнопка на Порталі «Навчання»).

8. Ознайомтесь з найзатребуванішими професіями на ринку праці в Україні: умови праці, зарплати, вакансії, перспективи, цікаві факти, якими навичками треба володіти тощо (для цього на Порталі натисніть кнопку «Професії»).

Всі вищезазначені послуги – безкоштовні та розташовані на єдиному онлайн-ресурсі: www.hryoutest.in.ua.

7 порад учню: 

Порада перша і найтяжча. 

Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу. Пам'ятайте, що успіх - це  насамперед праця. Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути  вродливим чи багатим.  

Порада друга - про любов.  

Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують. Хочеш, щоб тебе  любили люди - полюби їх сам. Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні,  нетерпимі до чужих думок люди? То чому, якщо ти саме такий, повинні любити  тебе? 

Порада третя - особлива. 

Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі. Запам'ятай, що  про це знає лише твоя мама і ти сам.  

Порада четверта - про найдорожче. 

Полюби себе насамперед сам. Це не значить, що ти повинен любуватися собою в  дзеркало. Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та  іншими ядами.  

Порада п'ята - пріоритетна. 

Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках. Вибери кілька важливих для  тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових  справах ніколи не завадить. Хтозна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить  собі і жде, коли ж ти його віднайдеш. 

Порада шоста - навчайся! 

Навчайся все своє життя. Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш. 

Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!) 

Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій  дорогоцінний час? Давай, не сиди, пора уже щось зробити своїми руками. 

Кодекс честі учня 

- Вчитися не заради оцінки, а для здійснення гуманних, патріотичних цілей і  досягнень.  

- Направляти свою навчальну діяльність на глибоке оволодіння знаннями з основ  наук, бути ініціативним, самостійним, найповніше виявляти себе.  - Дотримуватися вимог школи, правил внутрішнього розпорядку, гідно вести себе. - Бути ввічливим у спілкуванні з товаришами, учителями, старшими людьми,  шанобливо ставитися до батьків. 

- Турбуватися про молодших. 

- Виявляти милосердя.  

- Дбати про пристойний зовнішній вигляд, власну гігієну. 

- Не допускати куріння, не вживати спиртних напоїв, наркотичних засобів.