Правила поведінки здобувача освіти в закладі

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України.

Ми – у безпеці

1. Заклад – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т. ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам та всьому іншому, що може зашкодити здоров’ю та безпеці оточуючих або завадити проведенню освітнього процесу.

2. Йти із закладу та його території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).

3. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у філії та за її межами.

4. Розкривання вікон, сидіння на підвіконнях чи виглядання у відкриті вікна, бігання сходами є небезпечними для життя і здоров’я.

5. На перервах звертаємося до класного керівника, чергового учителя, адміністрації закладу за допомогою, якщо проти нас здійснюються протиправні дії.

6 .Обережно поводьмося зі спортивним обладнанням, не користуймося ним без дозволу вчителя.

7. Дотримуйся правил пожежної безпеки, вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності під час занять!

Ми – ввічливі

1. Поводимося ввічливо, піклуємося про молодших школярів, проявляємо повагу до старших.

2. Поводимося гідно та поважаємо честь і гідність людей, які знаходяться поруч.

3. На уроках уважно слухаємо вчителя.

4. Розмовляємо ввічливо, учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо.

5. Висловлюємо свої погляди, не зачіпаючи гідності і почуттів інших людей.

6. Піклуємося про те, що нас оточує (заклад, навчальні кабінети, книги, меблі тощо), дбаємо про чистоту та порядок на території філії.

7. Не беремо без дозволу чужі речі, знайдені, втрачені або забуті речі здаємо черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу.

8. Поважаємо цінності своєї школи.

9. Ставимося до інших так, як би хотів, щоб ставились до нас!

Ми – старанні і наполегливі у навчанні

1. Приходимо в заклад за 10-15 хв. до початку навчальних занять, займаємо своє робоче місце, готуємо все необхідне навчальне приладдя до уроку.

2. Під час уроків не відволікаємося самі і не відволікаємо інших товаришів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

3. Маємо право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні суперечливих питань.

4. Не користуємося без дозволу вчителя плеєром , мобільним телефоном іншими гаджетами на уроках.

5. У разі пропуску занять до 3-х днів приносимо класному керівникові довідку або пояснювальну записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

6. Виконуємо домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

7. Щодня старанно ведемо запис домашніх завдань в щоденнику, гаджетах.

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ (ВИТЯГ ІЗ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ» від 05.09.2017 № 2145-VIII)

Здобувачі освіти - вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти, аспіранти (ад'юнкти), докторанти, інші особи, які здобувають освіту за будьяким видом та формою здобуття освіти.

Стаття 53. Права та обов'язки здобувачів освіти

1. Здобувачі освіти мають право на:

 навчання впродовж життя та академічну мобільність;

 індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;

 якісні освітні послуги;

 справедливе та об'єктивне оцінювання результатів навчання;

 відзначення успіхів у своїй діяльності;

 свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;

 безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;  повагу людської гідності;

 захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будьяких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров'ю здобувача освіти;

 користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

 доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

 забезпечення стипендіями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;  трудову діяльність у позанавчальний час;

 збереження місця навчання на період проходження військової служби за призовом та/або під час мобілізації, на особливий період;

 особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти;

 інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

2. На час виробничого навчання і практики здобувачам освіти забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці відповідно до освітніх програм і угод між закладами освіти та підприємствами, установами, організаціями, що надають місця для проходження виробничого навчання і практики. Під час проходження виробничого навчання і практики забороняється використовувати працю здобувачів освіти для цілей, не передбачених освітньою програмою.

3. Здобувачі освіти зобов'язані:

 виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;  поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

 відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров'я, здоров'я оточуючих, довкілля;

 дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності).

4. Здобувачі освіти мають також інші права та обов'язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.

5. Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов'язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.

Особа з особливими освітніми потребами - особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту.

Стаття 19. Освіта осіб з особливими освітніми потребами

1. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування створюють умови для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними освіти на всіх рівнях освіти з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів.

2. Держава забезпечує підготовку фахівців для роботи з особами з особливими освітніми потребами на всіх рівнях освіти.

3. Особам з особливими освітніми потребами освіта надається нарівні з іншими особами, у тому числі шляхом створення належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.

4. Для навчання, професійної підготовки або перепідготовки осіб з особливими освітніми потребами застосовуються види та форми здобуття освіти, що враховують їхні потреби та індивідуальні можливості.

5. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та заклади освіти створюють умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами шляхом забезпечення розумного пристосування та універсального дизайну.

6. Навчання та виховання осіб з особливими освітніми потребами, зокрема тими, що спричинені порушенням розвитку та інвалідністю, у закладах дошкільної, позашкільної та середньої освіти здійснюються за рахунок коштів освітніх субвенцій, державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі з урахуванням потреб дитини, визначених в індивідуальній програмі розвитку.

7. Зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

8. Категорії осіб з особливими освітніми потребами визначаються актами Кабінету Міністрів України.