7 клас

25.05.2020

Підсумковий урок

Виконати тести https://naurok.com.ua/test/pidsumkoviy-test-z-temi-socialna-skladova-zdorov-ya-512175.html


18.05.2020

ТЕМА. Законодавство України в сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції.Причини і наслідки стигматизації і дискримінації

1. Прочитати параграф 30 на с.183.

2. Виконати тести https://naurok.com.ua/test/zakonodavstvo-ukra-ni-u-sferi-protidi-epidemi-vil-infekci-471366.html


ВІЛ.pptx


заходи з профілактики інфекційних захворювань.pptx

04.05.2020

Тема. Заходи з профілактики інфекційних захворювань

1. Прочитати параграф 29, с.179.

2. Переглянути презентації.


27.04.2020

1.Прочитати параграф 26 на с.167.

2. Переглянути презентацію.

3. Виконати тести.

https://naurok.com.ua/test/prichini-i-naslidki-vzhivannya-narkotikiv-246183.html

наслідки вживання наркотиків.pptx

13.04.2020

Виконати тести онлайн. Вислати результат

https://naurok.com.ua/test/socialni-chinniki-zdorov-ya-179067.html

Тема. Хвороби цивілізації. Неінфекційні захворювання

Переглянути презентацію

хвороби цивілізації.pptx


06.04.2020

УРОК № 27

ТЕМА. Принципи формування міжособистісних стосунків. Види підліткових компаній. Ознаки небезпечних компаній. Способи протидії негативному соціальному впливу.

Мета: Формувати в учнів поняття міжособистісних стосунків та соціального оточення; розширити уявлення про позитивні і негативні впливи соціального оточення; ознайомити з видами підліткових компаній та ознаками небезпечних компаній; вчити способам протидії негативному соціальному впливу.

Мешканці Гренландії під час зустрічі одне одному говорять: «Гарна погода!», навіть якщо за вікном мінус 40. Привітаймося по-гренландськи!

2.Вправа «Згоден чи ні?»

Учитель читає твердження, учні реагують, плескаючи в долоні: «згодні» – хлопок, «не згодні» - мовчок.

- Родина, друзі – це ваше найближче оточення. (так)

- Найближче оточення має завжди тільки позитивний вплив (ні)

- Стосунки з родиною і друзями формуються самі по собі (Ні)

- Дружба в підлітковому віці має особливе значення (Так)

- У родині все має підпорядковуватися інтересам підлітка (Ні)

- Основою спілкування є довіра (Так)

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

1.Слухання історії

ДВА ТОВАРИШІ

Жили-були два добрі товариші. В один момент вони посперечалися, і один з них дав ляпаса іншому.

Останній, відчуваючи біль, але нічого не кажучи, написав на піску: «Сьогодні мій найкращий друг дав мені ляпаса».

Вони продовжували йти, і знайшли оазис, в якому вирішили скупатися. Той, який отримав ляпас, ледь не потонув і його друг його спас. Коли він отямився, він написав на камені: «Сьогодні мій найкращий друг врятував мені життя».

Той, хто дав ляпаса і який врятував життя своєму другові запитав його:

- Коли я тебе образив, ти написав на піску, а тепер ти пишеш на камені. Чому?

Друг відповів:

- Коли хто-небудь нас ображає, ми повинні написати це на піску, щоб вітри могли це стерти. Але коли хто-небудь робить що-небудь нам гарне та добре, ми повинні викарбувати це на камені, щоб жоден вітер не зміг стерти це з нашої пам’яті.

Обговорення історії

- Чого навчає ця історія?

- Що є основою справжньої та вірної дружби?

- Чи можна такий висновок застосувати щодо стосунків у сім’ї, родині?

1.Вступне слово вчителя

- Родина, друзі, однокласники, вчителі – це ваше найближче оточення.

Сім’я є первісним осередком суспільства, першою формою соціальної спільноти. Саме сім’я найсильніше впливає на поведінку і вибір підлітків. Одним із важливих напрямів сімейного виховання є формування здорового способу життя. Адже кожен з батьків бажає, щоб дитина виросла фізично й психічно здоровою, без шкідливих звичок. Багато в чому формування здорового способу життя залежить від традиційних складових цього впливу: стилю життя сім’ї, характеру взаємостосунків між батьками й дітьми, участі обох батьків у вихованні, спільного проведення родиною вільного часу тощо. Отже, спосіб життя сім’ї, в основному, обумовлює і спосіб життя дітей. Численні дослідження свідчать, що сімейні конфлікти між самими батьками, батьками й дітьми, застосування фізичних покарань, нерозуміння батьками дітей, нестача батьківської уваги, підтримки дитини, — все це стає причиною того, що процес становлення особистості підлітка проходить тяжче, ніж звичайно.

У родині, де не поважають старших, імовірно виростуть егоїсти.

2. Запитання для учнів

- Які життєві навички потрібно формувати в себе?

- Настільки цінним у спілкуванні є навички співчуття?

3.Типи міжособистісних стосунків

Міжособистісні стосунки – це взаємозв’язки, які суб’єктивно пер живаються, об’єктивно проявляються в характері. Науковці з'ясували таку закономірність: чим вищий рівень розвитку групи, тим сприятливіші умови вона створює для виявлення кращих прикмет особистості. І навпаки, чим нижчий рівень розвитку групи, тим більше існує можливостей для виявлення її негативних ознак.

4.Робота за підручником.

- Щоб мирно жити з людьми, треба враховувати особливості їх емоційного життя. Користуючись матеріалами підручника, продовжте опорний конспект щодо інших принципів побудови стосунків між людьми.

Складання порівняльної таблиці «Соціальні ризики для здоров’я в найближчому оточенні підлітків»

- Чи завжди ваш життєвий досвід підтверджує думку про те, що найближче оточення тільки позитивно впливає на підлітка?

Родина

Друзі

Жорстоке поводження

Пияцтво

Паління

Паління

Пияцтво

Наркоманія

Наркоманія

Кримінальні порушення

Приниження

Прогулювання уроків

Складання пам’ятки

1. Ти не кращий за всіх, але й не гірший за всіх.

2. Поважай тих, з ким мешкаєш.

3. Дружба – це правда і чесність кожного.

4. Ніколи нікого не обманюй.

5. Навчися слухати людей, які тебе оточують.

6. Будь терплячим.

7. Якщо вмієш щось робити, навчи іншого.

8. Успіху можна досягти тільки разом.

9. Ходи до школи і хай вона буде тобі на радість.

Аналіз притчі про дружбу.

Справжній друг

Висунувши голову з гнізда, орля побачив безліч птахів, що літають внизу серед скель.

- Мамо, що це за птахи? - Запитав він.

- Наші друзі, - відповіла орлиця синові. - Орел живе на самоті - така його доля. Але й він часом потребує оточенні. Інакше який же він цар птахів? Всі, кого ти бачиш внизу, - наші вірні друзі.

Задоволений маминим роз'ясненням орлик продовжував з цікавістю спостерігати за польотом птахів, вважаючи їх відтепер своїми вірними друзями. Раптом він закричав:

- Ай-ай, вони вкрали у нас їду!

- Заспокойся, синку! Вони нічого у нас не вкрали. Я сама їх пригостила. Запам'ятай раз і назавжди, що я тобі зараз скажу! Як би орел ні був голодний, він неодмінно повинен поділитися частиною свого видобутку з птахами, що живуть по сусідству. На такій висоті вони не в силах знайти собі прожиток, і їм слід допомагати.

Всяк, хто бажає мати вірних друзів, повинен бути добрим і терпимим, проявляючи увагу до чужих потреб. Шана і повага добуваються не силою, а великодушністю і готовністю поділитися з нужденним останнім шматком.

- Чого нас навчає притча?

Висновок: Позитивні стосунки з батьками, сприятлива та дружня атмосфера допоможуть утримати підлітків від небезпечної поведінки.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Обов’язкове:

- Опрацювати матеріал підручника щодо вивчення нової теми параграф 24, с.155

Додаткові (на вибір, за бажанням)

- Підготувати презентацію родинного свята;

Написати есе на теми «Один день мого життя: я серед друзів», «Один день мого життя з рожиною»


Prezentatsiya---Zasobi-masovoyi-informatsiyi-i-zdorov---ya-lyudey---8-klas.pptx

30.03.2020

Тема уроку: Соціальна безпека населеного пункту. Держава на захисті прав дитини. Клініки, дружні для молоді. Вплив засобів масової інформації на здоров’я

Практичне завдання: Складання списку телефонів медичних закладів психологічних та соціальних служб для молоді, кабінетів довіри

Мета уроку:

сформувати в школярів поняття про соціальні фактори здоров'я підлітків; пригадати, що таке соціальне середовище; обговорити соціальну безпеку свого населеного пункту; оцінити можливості реалізації своїх прав; проаналізувати, як ЗМІ впливають на твої ставлення, рішення і поведінку; виховувати навички критичного мислення,відповідальність ,вміння протистояти соціальному тиску.

ров’ювплив чинників соціального середовища; дотримуватися правил поведінки в соціальному середовищі.

Обладнання:підручник «Основи здоров’я» Т.В.Воронцова, В.С.Пономаренко, -К, «Алатон», 2007;наочність,ноутбук,маркери,додаткові матеріали

Хід уроку

Зачитування притчі

Посеред чудового, яскравого Божого світу жила маленька сіренька комашка. Усі інші комахи дуже пишалися своїми яскравими квітами і не звертали на неї ніякої уваги, а колорадський жук навіть насміхався над нею. Маленька комашка дуже горювала. Але одного разу вранці погладив її по спинці сонячний промінчик. Комашка зраділа, що її хтось любить, і подумала з вдячністю: «Я можу зробити добру справу! Очищу листочки від попелиць», - і листочок за листочком, гілочка за гілочкою за день очистила ціле дерево. І кожен листочок на дереві зашепотів їй: «Спасибі, ти врятувала нас!» Сіренька комашка була так рада і збентежена, що почервоніла. Це було так красиво! З тих пір вона завжди сяяла і випромінювала таку радість, що всі полюбили її і стали називати «сонечком». І тепер, коли люди просять її полетіти на небо і виконати їх бажання, вона з радістю це робить, адже вона - «Божа», і вона точно знає, що кожен може стати щасливим, потрібно просто робити добро іншим!

Слово вчителя

Людина живе в суспільстві. Вона має знайти своє місце серед інших людей, навчитися спілкуватися з ними, зрозуміти правила поведінки в соціумі й дотримуватися їх. Демократичне суспільство надає людині досить багато прав, але разом із правами в людини з'являються й певні обов'язки. Уміння користуватися своїми правами й виконувати свої обов'язки є важливим показником соціального здоров'я.

Соціум - це суспільство, в якому ми живемо. Людина - соціальна істота, сформована своїм оточенням. Однак, суспільство не тільки формує людину, а й впливає на її життя і здоров’я.

Соціальне середовище - оточуючий людину соціальний світ (соціум), який включає в себе суспільні (матеріальні та духовні) умови становлення, існування, розвитку та діяльності людей, які тісно пов'язані з суспільними відношеннями, у які ці люди включені.

Середовище — це сукупність умов існування людини та суспільства. Існують соціальні фактори, які впливають на твоє соціальне здоров'я. Насамперед до них належить безпосереднє оточення людини:родина, в якій виховується й росте;школа, в якій вона навчається;клас, в якому вона знаходить друзів, з котрими спілкується не тільки в школі, але й за її межами;підліткові компанії, з якими вона проводить дозвілля.

Тема нашого уроку: «Соціальна безпека населеного пункту. Держава на захисті прав дитини. Клініки, дружні для молоді. Вплив засобів масової інформації на здоров’я»

Сьогодні ми маємо з’ясувати що це таке соціальні фактори здоров'я підлітків. Обговорити соціальну безпеку нашого населеного пункту. Оцінити можливості реалізації своїх прав. Проаналізувати, що впливає на наші ставлення, рішення і поведінку. Будемо складати списки телефонів медичних закладів психологічних та соціальних служб для молоді, кабінетів довіри.

ІV.Вивчення нового матеріалу

Розповідь вчителя

Всі пам’ятають казку «Мауглі». Судячи за фактами, зафіксованими в історії людської цивілізації, ці події могли мати під собою реальний грунт. У старовинних переказах збереглося багато розповідей про людей, вигодуваних і вихованих тваринами. Чи це правда, чи вигадка - тепер вже, напевно, не впізнати. Засновники Риму Ромул і Рем, вигодувані вовчицею, Мауглі, вихований у звіриній зграї, литовський хлопчик, що виріс у ведмежій барлозі, про що розповідав Е. Кондільяк ще в 1754 р., цілком могли існувати. Відомо 15 випадків вигодовування людських дитинчат вовками, 5 - ведмедями, один випадок - павіанами, іншими породами мавп - не менше 10. Одна дитина була вигодувана леопардом, одна - вівцею.

У 1920 р. в Індії доктор Сінг виявив у вовчому лігві разом з виводком вовченят 2 малюків. Це були дівчата, однієї з них було на вигляд років 7-8, інший-років зо два. Молодшу дівчинку назвали Амалії, старшу - Камалой.

Як веде себе дика тварина у міській квартирі? Точно так само спочатку вели себе і вивезені з джунглів діти. Ходили і бігали вони лише рачки, причому тільки вночі. Днем спали, забившись у кут і міцно притиснувшись один до одного.

Молодша дівчинка невдовзі померла, так нічому і не навчившись, старша прожила близько 10 років.

Всі ці роки доктор Сінг вів детальний щоденник спостережень за Камалой. Навчалася вона з великими труднощами. Два роки пішло на те, щоб навчити її стояти. Через шість років Камала почала ходити, але бігала як і раніше тільки рачки. Чотири роки пішло на заучування перших шести слів. Через сім років лексикон дівчинки розширився до 45 слів, а ще через три роки - до ста. Камала полюбила суспільство людей, перестала боятися яскравого світла, навчилася їсти руками і пити зі склянки. Досягнувши приблизно сімнадцятирічного віку, Камала за рівнем свого розвитку була як чотирічна, якщо не трирічна дитина.

Г. Ітарда писав: «З'являючись на земній кулі фізично слабким і не володіючи вродженими ідеями, будучи не в змозі підкорятися основним законам свого існування, людина лише в суспільстві може домогтися того виняткового положення до якого її призначила сама природа. Не будь цивілізації, вона виявилася б однією із самих нікчемних і нерозумних тварин ... людина завжди тільки те, якою її робить суспільство ... »

Запишіть номери телефонів,куди можна звернутись за допомогою.

0 800 500 21 80 – Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри»

0 800 500 33 50 – Національна «Гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей.

Запишіть номери телефонів, куди можна звернутись за допомогою.

Телебачення,фільми,радіо,інтернет, газети,журнали,реклама відіграють важливу роль у нашому житті. Вони є джерелом інформації,впливають на наші цінності,ставлення і поведінку.Цей вплив може бути як позитивним так і негативним. Фільми і реклама нерідко пропагують нездорові споживацькі цінності,відбувається романтизація насилля.Головний герой всі свої проблеми вирішує кулаками,протягом однієї серії може загинути багато людей, але справжні наслідки не показують. Ми можемо навчитися розрізняти достовірні і недостовірні джерела інформації та обирати для перегляду фільми та телепередачі,які пропагують справжні цінності - любов, дружбу, вірність, повагу.

Телефонна «гаряча лінія» Міністерства освіти і науки України

(044) 279-35-74 , «Гаряча лінія» працює з 10.00 до 17.00.

4. Всеукраїнська дитяча лінія "Телефон Довіри" , 8 800 500 21 80

5. Всеукраїнська безкоштовна дитяча лінія "Телефон довіри" , 8800-500-21-80

6. Телефон довіри для дітей, підлітків (Анонімно і безкоштовно) працює з 9.00 до 21.00, (044) 5152374

7. Центр соціальної допомоги сім'ям (Проблема наркоманії, (044) 566-15-48)

8.Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри» - 0 800 500 21 80

9.Національна «Гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей

0 800 500 33 50

Повторення екстрених телефонів

Екстрені телефони

112 – Центр громадської безпеки (унiверсальний)

101 – Пожежна допомога

102Полiцiя

103 – Швидка медична допомога

104 – Аварiйна служба газової мережi

109 – Довідкова служба

Релаксаційна вправа«Задуй свічку»

Зробіть глибокий спокійний вдих, набираючи в легені якомога більше повітря.

Витягнувши губи трубочкою, повільно видихніть, як би дмухаючи на свічку, при цьому тривало вимовляєте звук «у-у-у».

Повторіть вправу 5-6 разів.

VІ. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання

Опрацювати §23-24 (стр.87-95 (Бойченко Т.Є.) та §23-24 стр. 150-159 (Бех І.Д.)

Складіть рейтинг телепередач, у яких пропагуються загальнолюдські цінності


Виконайте тести, відповіді надішліть на електронну пошту popadiykalla@gmail.com

16.03.2020.

Тема «Психічна та духовна складові здоров’я» ,

7 клас

І. Тести:

1. До духовних потреб належить:

а) голод; б)спрага; в) сон; г) саморозвиток.

2. Розвитку уваги буде сприяти:

а) інтерес до досліджуваного предмета;

б)підготовка уроків при ввімкненому телевізорі;

в) бажання швидше зайнятися більш цікавим;

г) виконання домашніх завдань пізно ввечері.

3. Позитивні думки, які допомагають зберегти самоконтроль?

4. Пам’ять – це:

а) неправильне сприймання;

б) закріплення, збереження і наступне використання інформації;

в) неможливість відтворити почуту інформацію.

5.До позитивних емоцій належить:

а) злість; б) страх; в) інтерес; г) смуток.

6. Укажіть правильне твердження:

а)емоційне благополуччя людини – це невпевненість у собі;

б)емоційне благополуччя сприяє нормальному розвитку;

в)емоційне благополуччя – це почуття незахищеності;

г) почуття людини не залежать від взаємин з іншими людьми.

7. Самоконтроль – це:

а) переживання уявної небезпеки;

б) усвідомлення власного невміння;

в) усвідомлення й оцінка людиною своїх власних дій, емоцій;

г) усвідомлення власної нерозсудливості.

8. Опиши симптоми стресу?

9. Напиши ознаки психічної рівноваги?

10. Емоції – це? Які ти знаєш емоції?

11.Як ефективно вивчити параграф?

12. Продовжте речення: «Мене охоплює гнів, коли..» і назвіть спосіб який дозволить вийти із такої ситуації.