5 клас

19.05.2020

ТЕМА, Узагальнення знань з теми "Безпека в побуті і навколишньому середовищі"

1. Повторити вивчений матеріал.

2. Виконати тести.



12.05.2020

Тема. Безпека на воді

1. Прочитати параграф 31 на с.162.

3. Виконати тести. https://naurok.com.ua/test/stihiyni-liha-5-klas-311731.html

05.05.2020

Тема. Стихійні лиха

1. Прочитати параграф 30 на с.156.

28.04.2020

Тема. Безпечне довкілля

1. Повторити вивчений матеріал на попердньому уроці.

2. За бажанням виготовити саморобку для повторного використання пластикової упаковки.


21.04.2020

Тема. Безпечне довкілля

1. Прочитати матеріал підручника с.154-158.

2. Виконати тести і надіслати результат.

https://naurok.com.ua/test/naslidki-zabrudnennya-dovkillya-dlya-zhittya-i-zdorov-ya-lyudini-275960.html

14.04.2020

Тема. Якщо ти надворі ( та, що була на попередньому уроці)

Прочитати матеріал підручника

Виконати тести онлайн, навести мишку на тестування, надіслати результ 14.04.2020.

https://naurok.com.ua/test/sam-nadvori-155671.html

07.04.2020

Перегляньте презентацію, виконайте тест зробіть скриншот або сфотографуйте і вишліть мені у вайбер

якщо ти надворі.pptx


31.03.2020

Тема. Безпечне користування Інтернетом

1. Перевірка домашнього завдання

Закінчіть речення:

1. Комп'ютери об'єднані між собою - це ... (КОМП'ЮТЕРНА МЕРЕЖА)

2. Комп'ютерні мережі бувають ...? (ЛОКАЛЬНІта ГЛОБАЛЬНІ)

3. Прикладом глобальної комп'ютерної мережі є ... (ІНТЕРНЕТ)

4. Веб – сторінки об'єднані спільною темою - це ... (САЙТ)

5. Спеціальний сайт, призначений для пошуку інформації в інтернеті за ключовими словами - це ... (ПОШУКОВА СИСТЕМА)

6. Слово або кілька слів по яким здійснюється пошук необхідних відомостей - це ... (КЛЮЧОВЕ СЛОВО)

Ребус

Тема сьогоднішнього уроку - Безпека в Інтернеті. На уроці ми познайомимося з основними видами загроз в мережі, навчимося захищати себе і свій комп'ютер від небажаного впливу. Ці знання допоможуть нам вільно і безпечно почувати себе в світі інформації

Новий Матеріал

Інтернет ... Останні роки це слово щільно увійшло в наше життя. Це цікавий і захоплюючий світ, який дозволяє нам дізнаватися про світ цікавого, спілкуватися з людьми в різних кінцях світу не виходячи з власної кімнати, грати в цікаві ігри і ділитися з іншими своїми думками і захопленнями. Сучасна людина не уявляє собі життя без Інтернету.

            Коли ми потрапляємо до Всесвітньої мережі, ми потрапляємо в світ, де нас оточують люди: хороші і погані, добрі і злі, розумні і не дуже; інформаційні потоки: корисні і шкідливі; новини, музика; фільми і ще багато різної інформації. Ми свідомо здійснюємо пошук серед усього цього розмаїття. Інтернет є дуже широким джерелом інформації, іншими словами, інформаційним простором, в якому, як і в реальному житті, існують позитивні і негативні сторони.
 
            На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті з'явилася особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її велику частину складають діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати на них у віртуальному просторі. Загрози, які виходять із мережі Інтернет можна розділити на онлайн та офлайн.
            Давайте почнемо з першої групи загроз - онлайн загрози. Онлайн загрози - це будь-які проблеми, які небезпечні для вас і вашого комп'ютера в мережі. До них, по-перше відносяться різні види комп'ютерних шкідників і вірусів, які можуть просочитися на ваш комп'ютер під час подорожі по просторах соціальних мереж. Для цього деколи досить натиснути на посилання, що містить в листі від «мнимого» одного. Наприклад, отримавши лист або знайшовши повідомлення на стіні такого змісту: «Знайшов твою фотку!» Або «Ти тут непогано вийшла!». Зацікавившись змістом листа, ви клацніть на посилання, яка приведе вас на загадковий сайт, попутно завантажує на комп'ютер всілякі шкідливі програми.

Серед них можуть бути програми-шпигуни, які будуть відслідковувати ваші дії на комп'ютері, що вводиться з метою її викрадення.

(Розповідь учнів)

            А тепер давайте перейдемо до найбільш небезпечного виду загроз, який може завдати шкоди не тільки вашому майну, а й життю - це офлайн загроза. Вона включає все те, що може статися в реальному житті. До неї відносяться пропозиції про зустріч від невідомих «друзів», телефонний шантаж, шахрайство, вимагання і навіть пограбування квартири.

Найчастіше шахраям навіть не потрібно ламати голову над тим, як отримати заповітну інформацію від користувача - він сам надає її на тарілочці. Наприклад, при реєстрації в соціальній мережі і складанні особистого профілю пропонується внести інформацію про своє рік народження, номер телефону, адреса електронної пошти, адреса проживання. На жаль, люди часто сприймають такі «вимоги» як необхідність, і заносять особисту інформацію до всіх граф. Це перша і найголовніша помилка! Необхідно вносити якомога менше особистої інформації. Чому?

Ось простий приклад: дитина в очікуванні довгоочікуваних канікул з батьками і всією сім'єю в якийсь заморської країні кожен день оновлює статус в соціальній мережі: «Ура, до подорожі залишилося три дні!», «Залишилося два дні, не можу дочекатися!», а на третій-четвертий день, після того, як дні закінчилися, квартиру обкрадають. Причина в тому, що крім щоденного оновлення статусів дитина додав у профіль домашню адресу і фотографії з квартири, в якій шахрая, а вже і «домушника», зацікавив інтер'єр і домашня апаратура.

 

«Казка про Скріпочку»

На день народження батьки подарували їй комп’ютер та підключилидо мережі Інтернет, тепер у неї з’явилося більше можливостей дляспілкування.

Спілкуючись в соціальних мережах з друзями, одного разу вона отримала цікаве повідомлення від незнайомого хлопця, який незабаромзапропонував їй дружбу. З кожним днем спілкування Скріпочк арозуміла, що в них багато спільного, та й за віком хлопець був лише наодин рік старший за неї.

На фото, яке вона отримала, він був дивовижно гарним і добрим хлопцем, тому у Скріпочки не виникло сумнівів щодо зустрічі з ним. Але говорите про це батькам дівчинка не стала, адже думала, щоповернеться додому раніше, ніж вони прийдуть з роботи.

Скріпочка уявляла, що її новий друг прийде на зустріч з гарнимиквітами.

Коли ж дівчинка прийшла на призначене місце зустрічі, там булотемно і безлюдно, проте це її зовсім не турбувало, адже її новийзнайомий хотів, щоб їм ніхто не заважав. Пройшов деякий час і,раптом перед Скріпочкою з’явився неохайно вдягнений дорослийчоловік. Як з’ясувалося - це був той, хто видавав себе в Інтернеті зачемного і доброго хлопця.

Чоловік відібрав сумку і мобільний телефон та почав погрожувати,якщо вона розповість про нього. Дівчинка дуже злякалась, вирвалась зціпких рук чоловіка та втекла додому. Ця історія дуже вразилаСкріпочку. Вона хотіла забути про те, що сталося і повернути все насвої місця.

- Як ви гадаєте, де допустила помилку Скріпочка?

- Що було необхідно зробити інакше?

Аналіз ситуації

Спілкуючись в інтернеті, ми дуже часто додаємо незнайомих людей в свої соціальні мережі і спілкуємося з ними. Ми не знаємо про них нічого, тільки їх Ніки. Нік - це вигадане ім'я, яке використовують користувачі Інтернету, не називаючи свого справжнього імені. Як багато інформації про людину ми можемо дізнатися від Ніка або рукостискання?

Практична робота

За комп'ютером виконують завдання на закріплення пройденого матеріалу

Гра «Перший мільйон»

https://learningapps.org/display?v=p8mootqtv18

Дата: 17.03.2020

Тема. Наодинці вдома.

Мета: продовжити обговорення правил безпечної поведінки дітей удома за відсутності

батьків; розширити уявлення учнів про причини виникнення пожежі в побуті та її

наслідки; вчити відтворювати порядок дій при опосередкованій небезпеці, викли-

кати рятувальні служби; виховувати обережність, уважність.

Обладнання: ілюстрації.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу

II. Актуалізація знань

1. Вікторина

— Які чинники впливають на здоров’я людини?

Ø Зніме втому, підніме тон, вночі до нас приходить... (сон).

Ø Що вдихаємо-видихаємо і навколо його маємо? (Повітря)

Ø Щоб здоровий вигляд мати, що ми маємо вживати? (Овочі)

Ø Тече, в’ється, наче стрічка, в ній купаємось, це... (річка).

Ø Мов цілюще джерело, сонце нам дає... (тепло).

2. Бліцопитування

— Дайте відповіді на запитання, користуючись підказками.

Ø Чому люди хворіють?

Ø Що таке здоровий спосіб життя?

Довідничок: мікроби, нервують, сваряться, свіжа їжа, поганий одяг, як відпочиває, як працює, чим захоплюється, що їсть і п’є, не вживає алкогольних напоїв, зарядка, особиста гігієна, доброзичливість.

3. Пояснення вислову

Життя дається людині на добрі справи (Ґенріх Ґейне).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Робота над загадками

· Бажаний гість замість цукерок дрова їсть. (Вогонь)

· Шкварчить і злиться, води боїться. (Вогонь)

· Лежать у порядку дерев’яні малятка,

Білі, здорові, всі чорноголові. (Сірники)

— Чи часто ви залишаєтесь удома самі або з братом чи сестрою?

― Про що вам говорять батьки, коли ви залишаєтесь удома наодинці?

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки та будемо вчитися діяти за цих умов.

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу

1. Розповідь учителя

— Ви вже знаєте, що власна оселя може бути небезпечною для вашого життя і здоров’я. Через що це може статися? Наприклад, через пустощі з вогнем.

— Що слід робити, коли пожежа виникла у вашому помешканні?

— А як учинити, коли пожежа сталася у сусідів або в під’їзді?

— Спочатку з’ясуйте, що відбувається. Обережно відчиніть двері. Якщо на сходовій площадці багато диму, негайно зачиніть двері. Телефонуйте у пожежну службу. Якщо телефону немає, кличте на допомогу з вікна чи балкона.

— Як захистити помешкання від диму?

Потрібно позатикати мокрими ганчірками щілини навколо дверей, вентиляційні отвори, зачинити вікна, балконні двері.

— Чому не варто вибігати на сходову площадку? Сучасні будинки будують таким чином, що вогонь з іншої квартири не пропалить ані стелю, ані підлогу твоєї квартири. Тому слід спокійно чекати на допомогу в тій кімнаті, де є балкон.

Якщо кімната наповнилася димом, необхідно вийти на балкон, зачинивши за собою двері, й чекати рятівників. Допомогти людині при пожежі може вогнегасник. Якщо у вас удома є вогнегасник, обов’язково попросіть батьків навчити користуватися ним.

Усіх випадків безпечної поведінки під час пожежі передбачити не можна.

Тому дуже важливо завчасно обміркувати з дорослими, якими будуть ваші дії.

2. Робота за підручником (с. 95–99)

— Розкажіть за малюнками на с. 95–97, як слід діяти, якщо у сусідній квартирі в багатоповерховому будинку виникла пожежа.

— Як викликати пожежників?

— Що робити, якщо телефона немає?

— Як захистити квартиру від диму?

— Як слід діяти, якщо пожежа виникла в сусідньому будинку.

— Як слід діяти, якщо пожежа виникла в школі, магазині, кінотеатрі.

Учні виконують завдання на с. 98–99.

3. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення і систематизація знань.

1. Робота в парах

1) Аналіз ситуації.

Ти живеш у сільській місцевості. У твоїх сусідів виникла пожежа. І ти знаєш, що в них нікого вдома немає. Якими будуть твої дії?

· Повідомлю сусідів про пожежу в їхньому будинку.

· Викличу пожежників, повідомлю їм про пожежу й адресу сусідів.

· Буду намагатися самотужки погасити пожежу.

· Кликатиму на допомогу людей з інших будинків.

2) Що належить до горючих матеріалів?

Сталь, папір, вата, пісок, вугілля, бензин, скло, дерево, вода, пластмаса, гума, тканина, гас, фарба, лак, вовна.

1. Робота над прислів’ями

v Криком вогню не згасиш.

v Сірник маленький, а біда від нього велика.

v Не грайся з вогнем, бо попечеш собі руки.

3. Робота в зошиті, с.

4. Фізкультхвилинка

5. Робота в групах

Як ви будете діяти, коли:

Ø у приміщенні багато диму;

Ø загорівся одяг;

Ø приміщення заповнилося чадним газом?

— Складіть з товаришем по парті діалог між «потерпілим» та «оператором» служби «101».

VI. Підсумок уроку

— Як ви чи хтось із ваших рідних, знайомих ледь не постраждали під час пожежі.

— Якими будуть ваші дії під чає пожежі у вашому будинку?

— Якими будуть ваші дії, якщо у під’їзді виявили дим?

— Який предмет може допомогти людині при пожежі?

— Чи є у вас удома вогнегасник?

— Чи вмієте ви ним користуватися?

Конспект перевірила і до проведення уроку допустила

Приходько Т.В.____________________________