5.2. Способи підсилення стійок прорізів

При використанні важких дверних полотен (понад 25 кг), особливо за великої ширини дверного полотна і висоти приміщення не більш як 2,6 м, стояки дверної коробки необхідно підсилювати. 

Це підсилення (рис. 97) можна здійснити:

Рис. 97. Підсилення стояка каркаса: а — запресуванням дерев’яного бруска у профіль стояка; б — металевим профілем

Для посилення стояків, що обрамляють дверний проріз, вставте у профілі дерев'яні бруски з перерізом, таким як і напрямний профіль.

Ще одним варіантом підвищення жорсткості стояків, який виключає запресування дерев’яного бруска, є монтування (після встановлення дверної коробки) додаткового профілю типу СW з утворенням замкнутого просторового коробчастого елемента облямівки прорізу. Монтаж цього коробчастого профілю слід здійснювати з урахуванням можливого прогину перекриття, трохи не доводячи його до напрямного профілю. Додаткові профілі типу CW, призначені для підсилення вертикальних елементів (стояків) дверної коробки, та інші профілі, призначені для підвищення жорсткості стояків, не повинні мати стикових з’єднань по всій довжині. З’єднання стоякового і додаткового профілів здійснюється через ГКП, які закріплюються шурупами-саморізами.

При значній масі дверного полотна слід використовувати підсилені профілі UA завтовшки 2 мм. Їх розміри такі самі, як і CW – 50, 75 і 100 мм. На будівельних кресленнях улаштування такого дверного прорізу має такий вигляд (рис. 98).

Закріплюють UA-профілі до перекриттів за допомогою з’єднувальних кутиків дюбелями та з’єднують із посиленим профілем болтом М8 з шайбою та гайкою.

Залежність використання варіантів каркаса дверного прорізу від ваги дверного полотна подано в таблиці 7.

Рис. 98. Конструкція дверного прорізу: 1 — CW-профіль; 2 — UW-профіль; 3 — шуруп TN; 4 — профіль верхнього порога двері; 5 — кутик для дверного одвірка (верхній); 6 — UA-профіль; 7 — кутик для дверного одвірка (нижній)