4.7. Технологія монтажу каркасів облицювань стін

Кріплення напрямних профілів каркаса до підлоги та стелі здійснюють крізь ущільнювальну стрічку або герметик дюбелями з кроком не більше 1000 мм, але не менше трьох кріплень на один профіль. Кріплення стельових профілів каркаса облицювання за схемою 1 до базової стіни здійснюється за допомогою прямих підвісів, що кріплять крізь ущільнювальну стрічку дюбелями. Крок установки підвісів приймають не більше 1500 мм. Крайній верхній і крайній нижній підвіси кріплять на відстані не більше 150 мм від підлоги або стелі. На один стельовий профіль має бути не менше трьох підвісів.

Максимально допустимі значення висоти облицювань залежать від перерізу стояків каркас.

Рис. 55. Загальна схема конструктивного рішення оздоблення базової стіни

Монтаж каркаса обличкування огороджувальної конструкції

Монтаж облицювань слід виконувати в період опоряджувальних робіт (у зимовий час при підключеному опаленні), до влаштування чистих підлог, в умовах сухого та нормального вологісного режиму. При цьому температура в приміщенні  не повинна  бути нижче 10° С.

Монтаж каркаса обличкування огороджувальної конструкції здійснюють у такій послідовності:

При довжині облицювання більше 15 м необхідно передбачити температурні шви. Крім того, деформаційні шви влаштовуються в місцях температурних швів будівель.

Рис. 56. Наклеювання ущільнювальної стрічки на профіль

3. У відповідності з розміткою вкладають на підлозі вздовж лінії розмітки підготовлені стельові напрямні профілі та перевіряють горизонтальність їх положення за допомогою рівня (рис. 57).

Рис. 57. Укладання на підлозі вздовж лінії розмітки підготовлені стельові напрямні профілі

4. Закріплюють  напрямні профілі до підлоги за допомогою дюбелів діаметром 6 мм і завдовжки 35 мм з кроком 600—1000 мм у такій послідовності: 

роблять заглиблення в центрі майбутнього отвору; 

перевіряють роботу електродриля на холостому ходу та встановлюють свердло у патрон; 

натискаючи на електродриль, просвердлюють отвір у напрямному профілі та підлозі на глибину 45 мм; 

не вимикаючи електродриль, виймають свердло з отвору; 

вибирають, установлюють дюбель і вкручують його; 

забивають до кінця шуруп в отвір за допомогою молотка. 

Рис. 58. Встановлення напрямних профілів: а - розмітка; б  - просвердлювання; 1 - ущільнювальна стрічка; 2 - напрямний профіль UD або CD

5. Так само по розмітці закріплюють стельовий напрямний профіль на стелі. Торці профілів з’єднують упритул. 

6. На нижньому і верхньому напрямних профілях роблять розмітку встановлення вертикальних стельових CD-профілів з кроком 600 мм, при цьому крайні профілі необхідно розмістити якомога ближче до кута. Якщо ГКП облицьовуватиметься керамічною плиткою, то відстань між стояками має бути 400 мм. 

7. Відбивають за допомогою крейдового шнура вертикальні лінії по вісі ГКП та на границі їх. 

8. По вертикалі на стіні з кроком не більше 1,5 м розмічають місця встановлення кронштейнів, які можна виготовити з прямого стельового підвісу, та роблять відмітки (рис. 59).

Рис. 59. Розмічання місць встановлення кронштейнів

9. Згідно з відмітками розміщують перфорований кронштейн, підклавши під нього ущільнювальну поліуретанову або піногумову стрічку, і закріплюють його дюбелями за допомогою електродриля з победітовим наконечником (рис. 60).

Рис. 60. Розміщення перфорованих кронштейнів згідно з відмітками: 1 — прямий підвіс

10. Так само закріплюють наступні кронштейни. 

11. Через 600 мм вертикально встановлюють стельовий профіль, завдовжки на 10 мм менший, ніж висота приміщення, у напрямні профілі на підлозі та стелі. 

12. З обох боків до вертикального стояка притискають перфорований кронштейн та закріплюють його шурупами LN 9 (рис. 61).

Рис. 61. Притискування стельового профілю перфорованим кронштейном та закріплення його шурупами: 1 — профіль напрямний UD 28 × 27; 2 — профіль стельовий  СD 60 × 27

13. Виступаючі кінці підвісу відгинають або відрізають. 

14. За допомогою рівня або метростата перевіряють вертикальне положення стояка. 

У випадках, коли:

■  облицювання має бути віднесено від стіни або стелі на відстань більшу, ніж це дозволяє стельовий підвіс; 

■  потрібна висота облицювання комплектних систем «Кнауф» W 625 і W 626 з обшивкою з ГКП складає до 10 м; 

облицювання має бути віднесено від стіни або стелі на відстань більшу, ніж це дозволяє стельовий підвіс, то виконують кріплення, виготовлене з відрізка стельового профілю, яке установлюють через 1500 мм і закріплюють до стін дюбелями, а до стояків каркаса — шурупами LN (рис. 62).

Рис. 62. Кріплення стоякових профілів до облицьовуваної стіни за допомогою відрізків UW-профілів:  1 — UW-профіль; 2 — відрізок UW-профілю; 3 — розводка труб; 4 — CW-профіль; 5 — ГКП

Для цього:

спочатку ручними ножицями або кутовою шліфмашиною відрізають відрізок СП необхідної довжини; 

для виготовлення кронштейна відміряють довжину, на яку має відходити стояковий профіль від стіни, додають 1/3 розміру стінки профілю та роблять відмітку. Надрізають ножицями полички профілю в місці згину та згинають його під прямим кутом. Фіксують отриманий кронштейн саморізом; 

закріплюють кронштейн до стіни пластмасовим дюбелем та самонарізним гвинтом до стоякового профілю.

Конструкції каркасів облицювань стін                                                                                                                                    Методи перевірки якості змонтованих каркасів