4.11. Технологія улаштування тепло-, звукоізоляції при каркасному облицюванні стін

1.Наклеювання ущільнювальної стрічки на профіль. перед монтажем каркасу необхідно проклеїти по периметру під напрямний профіль спеціальну ущільнювальну стрічку з вспіненого поліетилену/каучука. Ширина стрічки повинна бути достатньою, щоб виключити контакт усієї площини профілю і плит гіпсокартону.

1.1. Допускається, якщо фінішна плита гіпсокартону не повністю дотикається зі стрічкою.

2. Вкладання мінеральної вати. 

Спосіб перший

На стіну встановлені прямі підвіси для кріплення металевих профілів гіпсокартонних конструкцій. Вони кріпляться вертикально, на відстані 60 см один від одного. Це означає, на одній лінії буде встановлено від чотирьох до п'яти прямих підвісів для кріплення металевих профілів каркасу гіпсокартонних конструкцій. Це важливо для профілю CD, що встановлюється для монтажу каркасу, так і для кріплення полотна мінеральної вати. Прямим підвісам придається форма букви П. Вони рівномірно розподіляються по всій площі приміщення під монтаж гіпсокартону. Вони служать нам для того, щоб встановити та закріпити на них металеві профілі каркасу гіпсокартонних конструкцій.

Відкриваємо рулон мінеральної вати або  пакування з плитами мінеральної вати. Вимірюємо  висоту стін і відрізаємо необхідний розмір матеріалу. Вату необхідно обрізати «з запасом». Рулонна мінеральна вата ріжеться на смуги 10-15 см більше від потрібного розміру. Рекомендується робити напуск мінеральної вати зверху на 10-15 см, так як це дозволить жорсткіше закріпитися утеплювачу між каркасом і стіною.

Закріпивши перший шар, виконується монтаж другого шару. Слід пам’ятати, що другий шар слід вкладати внахльост (10-15 см). Також слід пам’ятати, чим щільніше буде лежати мінеральна вата, тим кращою буде звукоізоляція. Проте потрібно пам’ятати про мінімальний зазор (2-3 мм).

Наприклад, якщо стіна має висоту 2,6 м, то мінімальна довжина полони мінеральної вати повинна бути не менше 2,7 м. Вата деформується і точно зрізаною довжиною буде недостатньо. Надягаємо смугу мінеральної вати на прямі підвіси, які виглядають зі стіни. Вата легко пробивається підвісом і висить у вертикальному положенні. Такий самий принцип застосовується і по ширині. Наступна смуга встановлюється, як би «гармошкою».

Таким чином, подушка застосовуваного утеплювача буде нерозривно і щільно покривати всю стіну.

Після того, як теплоізоляція стін зсередини завершена, потрібно не забувати, що далі потрібно встановити профіль для гіпсокартону.
Тому наступним етапом буде установка профілів. Профілі CD встановлюються в звичайному порядку. Якщо використовувалася мінеральна вата без фольги, то лицьову сторону, прямо над профілями, потрібно закрити гідробар´єром. Плівку можна закріпити на декількох дрібних саморізів, прикріплюючи їх у різних місцях на профілі. Після цього встановлюється гіпсокартон.

 

Спосіб другий

Спочатку монтується на стіні каркас для гіпсокартонної конструкції. Всі профілі каркасу повністю прикручується. Далі можна обшивати каркас гіпсокартоном. Але перед цим необхідно утеплити стіну. Так як підвіси вже задіяні, то немає на що навішувати смуги мінеральної вати. Але потрібно враховувати відстань між профілями. Вона зазвичай не більше 40 см, а ширина мінеральної вати може бути від 50 до 120 см.

Це говорить про те, що доступний спосіб установлення «гармошкою». Тобто мінеральну вату можна підсовувати під профілі. І так одну смугу за одною. Якщо відстань від профілю до стіни виявиться занадто маленьким, то потрібно знати, що вату можна розшаровувати. Не слід робити пропуски.
Після монтажу мінеральної вати і перед встановленням гіпсокартону слід пам’ятати про гідробар´єр. Беремо гідробар´єр і натягуємо його поверх профілів і  мінеральної вати. Після цього встановлюємо гіпсокартон.