Події

18 квітня 2022 року відзначаємо 90-ту ріницю від дня народження Георгія Михайловича Петрука-Попика – видатного поета, публіциста, громадського і політичного діяча, одного із засновників та багатолітнього очільника Тернопільської обласної організації СПУ, ініціатора створення першої в Україні Крайової організації Народного Руху, який народився, жив і похований у селі Велика Іловиця.

        Він - невтомний організатор, провідник, творець, мудрий мислитель та державник, палкий борець та патріот, який своїм поетичним словом виховував національну гідність українців.

        Г. М. Петрук-Попик – автор 14-ти поетичних збірок, мемуарної книги «Аура слова і борні». До ряду віршів українські композитори написали музику, окремі поезії перекладено болгарською, італійською та російською мовами. Твори публіцистичного спрямування друкувались у закордонних  українських часописах. З 1983 р. – член Спілки письменників України, з 1984-го – відповідальний секретар Тернопільської організації Спілки письменників України.

        У 1988 р. був ініціатором створення Тернопільської обласної організації ТУМ ім. Т. Шевченка, став членом ради.

З його ініціативи 24 березня 1989 року на об’єднаних зборах членів творчих спілок України було створено першу в Україні Крайову організацію Народного Руху. З 1989 р. – депутат Верховної Ради колишнього СРСР. З кремлівської трибуни виступив на захист Української державності: «Не плекайте ілюзій щодо суверенітету України - її парламент проголосив Акт незалежності, і вона буде Самостійною державою» (з виступу поета на позачерговому з’їзді народних депутатів колишнього СРСР).

Із грудня 1989 р. – співголова Тернопільської крайової організації НРУ.

        У 1999-2002 рр. – голова Тернопільської крайової організації НРУ. Георгій Петрук-Попик - лауреат премій імені братів Лепких та імені Уласа Самчука,  дипломант у номінації «Книга року» — «Інтелектуальний бестселер» за книгу «Аура слова і борні (1984–1991)» у 2003 році, отримав відзнаку Міністерства культури Польщі «Заслужений діяч культури польської» у 1986 році, нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2002),  вищою нагрудною відзнакою Народного Руху України «За заслуги перед українським народом» ІІ ступеня (2004).

18 квітня 2021 року на Тернопільщині відзначається 89-та річниця від дня народження Георгія Михайловича Петрука-Попика – видатного поета, публіциста, громадського і політичного діяча, одного із засновників та багатолітнього очільника Тернопільської обласної організації СПУ, ініціатора створення першої в Україні Крайової організації Народного Руху, який народився, жив і похований у селі Велика Іловиця. Багатьом він запам'ятався як невтомний організатор, провідник, творець, мудрий мислитель та державник, палкий борець та патріот, який своїм поетичним словом виховував національну гідність українців.

Г. М. Петрук-Попик – автор 14-ти поетичних збірок, мемуарної книги «Аура слова і борні». До ряду віршів українські композитори написали музику, окремі поезії перекладено болгарською, італійською та російською мовами. Твори публіцистичного спрямування друкувались у закордонних українських часописах.

16 червня 2013 року у Великоіловицькому НВК відкрито літературно-меморіальний музей Г. М. Петрука-Попика, а у 2017 році цьому навчальному закладу присвоєно ім'я поета-краянина.

Відзначення Міжнародного дня музеїв у літературно-меморіальному музеї Г.М. Петрука-Попика

Із 1978 року у більш ніж 150 країнах світу відзначається  Міжнародний день музеїв. Вважається, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико- культурної спадщини. Відзначили свято і в літературно-меморіальному музеї Г.М. Петрука-Попика, провівши День відкритих дверей для учнів та вчителів НВК, квест для учнів початкової ланки, оголосивши початок акції «Подаруй експонат музеєві». Відвідувачів зацікавила виставка «Нові надходження музею», у якій особливу увагу привернула  нова, посмертна книга Г. Петрука-Попика «У кігтях білого орла», де автор з тонким гумором розповідає про свій родовід. Завершився захід «літературними читаннями», у ході яких учні- старшокласники знайомилися зі сторінками вищезгаданої книги.


Захист учнівських проєктів 

Традиційним стало проведення фестивалю учнівської поетичної творчості "Іловицька весна" 18 квітня, у день народження Г. М. Петрука-Попика 

Зустріч учнів та педагогів НВК із учасниками АТО