звіт за 2020-2021 н. р.

АНАЛІЗ РОБОТИ ЗА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

Освітня діяльність у Великоіловицькому НВК   функціонує в правовому полі, що ґрунтується на Конституції України, Законах України "Про освіту", "Про загальну середню освіту",  «Про дошкільну освіту», Положенні про навчально-виховний комплекс,  Статуті НВК,  Указу Президента України від 09 липня 2013 року № 344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», постанови Кабінету Міністрів від 27 серпня  2010 року № 776 «Про внесення змін до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року №24», постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року №462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту  початкової   освіти», наказу Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 904/27369 «Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу», листа Міністерства освіти і науки України від 23.03.2020 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину» наказу Міністерства освіти і науки України № 641 від 16.06.2015 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах, Указу Президента України від 13.10.2015 №580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, Положенні про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, в яких визначено найважливіші шляхи розвитку і реформування освіти.

Станом на 1 вересня 2020/2021  навчального року в НВК було укомплектовано 6 класів з денною формою навчання, в яких навчалося 44 учні :

- в школі  І ступеня - 17 учнів,

- в школі ІІ ступеня - 27 учні.

     В 2020/2021 навчальному році до наступного класу переведено 40  учнів:

- з них нагороджені Похвальним листом  4 учні. Закінчили 9 клас - 4 учні.

Завданням нової  української школи є створення освітнього середовища - сприятливого середовища для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей.

Учнів НВК — майбутніх інтелектуалів українського суспільства — навчають їхні наставники — 13 енергійно-творчих педагогів, які уміють посіяти у серцях вихованців зерна людяності, патріотизму, національної гідності.

У педагогічному колективі панує тверде переконання, що кожен учень — це унікальна і неповторна індивідуальність.

У 2020-2021 навчальному році педагогічний колектив школи складався з 13 вчителів  та вихователя з дошкульної групи. З них: мають повну вищу педагогічну освіту –14. Спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії - 10, першої кваліфікаційної категорії –  2, другої кваліфікаційної категорії – 1, мають категорію «спеціаліст» - 1 та 7 педагогічних працівників педагогічне звання «старший вчитель».

Із 14 педагогів: 13– жінки, 1 – чоловік.

У   2020-2021 н.р. навчалося 44 учнів 1-9-х класів. Знання учнів 1 - 3 класів (13учнів) не оцінювалися.  Якість знань учнів  4-9 класів (31уч.)  за   2020-2021 н.р. становить  70% (21учнів). Високий рівень навчальних досягнень мають - 1учень ( 3%), достатній рівень знань - 20 учнів ( 65%), середній рівень навчальних досягнень - 10учнів (32%), початковий рівень становить  0%.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, адміністрація дійшла висновку, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня. Так, на високому рівні можуть навчатися 6 учнів (20%), які мають рівень досягнень 9 балів тільки з одного або двох предметів. З усіма учнями та їх батьками, які мають оцінки середнього рівня, класними керівниками були проведені індивідуальні бесіди, вчителями-предметниками додаткові заняття з предметів, задані індивідуальні завдання.

Питання навчальних досягнень учнів розглядалися на нараді при директорові й на засіданнях шкільного МО вчителів  початкових класів, з’ясовувалися причини слабкої ус­пішності учнів.

Відповідно до плану роботи НВК на 2020-2021 н.р. в   травні 2021 року були проведені контрольні роботи учнів 9 класу з української мови,  математики,  географії,  англійської мови.

19 грудня   заступником директора  Божук В.Ф. була проведена контрольна робота з алгебри у 9 класі  (вчитель Божук Л. М.). Текст  контрольної роботи підібраний відповідно до навчальної програми, охоплює вивчений матеріал 9 класу на кінець року. Перевіркою охоплено 4 з 4 учнів  9 класу.

      Результати контрольної роботи з математики були такими:

високий рівень навчальних досягнень показали  1 учень (25%),  достатній –

0 учнів , середній – 3 учні (75%), початковий – 0 учнів . Якість знань учнів становить   25%.

Типові помилки : тільки один учень виконував завдання достатнього і високого рівнів.

Божук Л.М., вчитель математики,  проводить індивідуальну роботу з учнями, при оцінені робіт дотримується норм оцінювання письмових робіт, звертають увагу на охайність, виправлення.

     21 травня  заступником директора Божук В. Ф. була проведена контрольна робота (тестові завдання) з української мови у 9 класі (вчитель Грицюк З.Г.). Текст  контрольної роботи підібраний відповідно до навчальної програми, охоплює вивчений матеріал 9 класу на кінець року. Перевіркою охоплено 4 з 

4 учнів  9 класу. Порядок проведення контрольної роботи відповідав нормам загальноосвітньої школи.

Результати контрольної роботи   з української мови були такими: високий рівень навчальних досягнень показали  0 учнів, достатній – 0 учнів, середній – 4учні ( 100%) , початковий – 0 учнів. Якість знань становить 0%.

Типові помилки : учні не вміють визначати види зв’язку між частинами складного речення, допускають помилки у вживанні розділових знаків у складному реченні.

Грицюк З. Г., вчитель української мови і літератури, проводить індивідуальну роботу з учнями, при оцінені робіт дотримується  єдиного орфографічного режиму та норм  оцінювання  письмових робіт, звертає увагу на охайність, виправлення.

     24 травня  була проведена контрольна робота з англійської мови (контроль говоріння) у 9 класі за текстом адміністрації НВК (вчитель Тимощук Т.М.). У класі 4 учні, контрольну роботу виконували 4 учні.  Високий рівень навчальних досягнень показали  0 учнів, достатній – 1 учень (25%), середній – 3 учні (75%), початковий – 0 учнів. Якість знань становить 25%.

Тимощук Т.М. проводить індивідуальну роботу з учнями, при оцінені робіт дотримується  норм  оцінювання  усних і письмових  робіт.

Типові помилки : вимова учнів.

   25 травня  заступником директора Божук В. Ф. була проведена контрольна робота  у 9 класі  з біології (вчитель Грищук О.І.). Текст  контрольної роботи підібраний відповідно до навчальної програми, охоплює вивчений матеріал 9 класу на кінець року. Перевіркою охоплено 4 з  4 учнів  9 класу. Порядок проведення контрольної роботи відповідав нормам загальноосвітньої школи.

Результати контрольної роботи   з біології  були такими: високий рівень навчальних досягнень показали  0 учнів, достатній – 2 учні (50%), середній – 2учні ( 50%) , початковий – 0 учнів. Якість знань становить 50%.

Типові помилки:  визначення відповідність між термінами і визначенням методів селекції,  визначення ролі генетичної інженерії.

Грищук О.І., вчитель біології, проводить індивідуальну роботу з учнями, при оцінені робіт дотримується  єдиного орфографічного режиму та норм  оцінювання  письмових робіт, звертає увагу на охайність, виправлення.

Методична робота

У 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив вирішував низку питань     науково-методичної  теми «Забезпечення формування особистості учня на основі розвитку його творчих можливостей і самовдосконалення в умовах особистісно орієнтованого навчання та виховання». Для вирішення науково-методичної теми методична робота була спрямована на роботу педагогічної ради. На засіданнях педради розглядалися такі питання:

   - розвиток творчого потенціалу та життєвої компетентності учнів через використання інформаційно комунікаційних технологій;

-  якість знань учнів 3-9 класів за результатами семестрового оцінювання;

- стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів 4-9 класів з основ здоров’я;

- сучасні психолого-педагогічні підходи до розвитку обдарованості  школярів в умовах особистісно – орієнтованого навчання та виховання.

- стан викладання предметів у 1 і 4  класах.

- ком­петентний учитель — запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього процесу.

- про атестацію педагогічних працівників.

Робота над вивченням цих питань була чітко спланована, був задіяний весь педагогічний колектив 

Методична робота з педагогічними працівниками в НВК реалізується в основному через колективні  та індивідуальні форми її організації. Вчителі залучаються до таких колективних форм роботи як шкільні і районні педагогічні студії, творчі групи, психолого-педагогічні семінари.

Велику допомогу в організації і проведенні методичної роботи надає рада методкабінету,  яку  очолює  заступник  директора  з  навчально - виховної  роботи.   Методична рада працює над підвищенням педагогічної майстерності вчителів, активізацією творчого потенціалу педагогічного колективу, застосуванням у навчально-виховному процесі особистісно-зорієнтованих технологій, удосконаленням та пошуком нових форм навчально-виховного процесу на засадах гуманізації та демократизації, досягненням позитивних результатів.

Робота методичної ради спланована. На її засіданнях обговорювалися форми організації методичної роботи, її структура, робота з обдарованими дітьми, аналіз підсумків участі учнів у І і ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, звіти вчителів, які атестуються, звіти вчителів про курсову перепідготовку, результати моніторингу навчальних досягнень учнів.

Учні 4-9 класів брали участь у І етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін, у І етапі  Міжнародного конкурсу з  української мови  ім. Петра Яцика. Божук Олексій зайняв ІІ місце у  ІІ етапі  Міжнародного конкурсу з  української мови  ім. Петра Яцика.  Проведення ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з базових дисциплін через COVID -19 було відмінено.

 Систематично ведеться контроль за підготовкою молодого вчителя до уроку. Дирекція  у бесідах з педагогами - початківцями  допомагає вчителю у розв’язанні конкретних проблем щодо методики викладання, у виробленні особистого стилю роботи,  ознайомлює його з сучасними методиками і технологіями навчання. В кінці навчального року проводимо дні молодого вчителя, де відвідуються уроки, позакласні заходи  молодих учителів,  підводиться підсумок їх роботи.

Протягом року проводились  відкриті уроки досвідчених педагогів. Вже стало традицією  проведення предметних тижнів.

В навчально-виховному комплексі працює методоб’єднання  класних керівників  (керівник  Божук В.Ф.)  і  методоб’єднання  вчителів початкових класів  (керівник Сірук

О. М.). Робота методичних об’єднань сприяє створенню умов для вдосконалення педагогічної майстерності вчителів.

Методоб’єднання, які проводяться протягом навчального року, включають в себе 4 засідання, на яких розглядаються питання вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення педагогічної майстерності вчителів, впровадження педагогічних інновацій, досягнення психолого-педагогічної науки, методики викладання предметів.

 Було  проводено тиждень педагогічної майстерності вчителів: відкриті уроки, позакласні виховні заходи, виставки наочних посібників, дидактичного матеріалу, учнівських зошитів, творчих робіт учнів.

Протягом 2020-2021 навчального року атестувалося 2 вчителя:

Божук М. М. на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «Старший вчитель»;

Тимощук Л. О. на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання «Старший вчитель»;

12 березня 2019 року в Україні запроваджено  карантин у навчальних закладах та низка інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Методична робота НВК була спрямована на розв’язання педагогічної проблеми та методиці роботи під час дистанційного навчання, адже в такій ситуації вчителі нашого закладу та й країни в цілому перебувають вперше. Але є ще багато нерозв’язаних завдань, над якими  необхідно попрацювати всьому колективу.

 Для цього методичній службі необхідно спрямувати свої зусилля на:

1.Підвищення якості навчання і рівня навчальних досягнень учнів через співпрацю  вчителів, учнів, батьків в онлайн режимі.

2.Ширше впроваджувати в роботу вчителів хмарних технологій, всеукраїнських платформ, соціальних мереж, Google Classroom, програм Zoom , скайп тощо.

3.Збільшити використання комп’ютерних технологій в освітньому процесі, для цього  необхідно постійно підвищувати  інформаційно - комп’ютерну грамотність  вчителів. 

Під контролем тримає адміністрація НВК процес впровадження Державних стандартів початкової, базової загальної середньої освіти. Це питання неодноразово розглядалось на нарадах при директорові.

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку та комфортного перебування дітей шкільного віку.

Впровадження ІКТ

 Відповідно до Закону України “Про Національну програму інформатизації”, Указів Президента України “Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, “Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій”, “Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти”,  Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні (2015), від 23.03.2020 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», пріоритетними напрямками діяльності НВК у 2020/2021 навчальному році щодо впровадження ІКТ були:

• впровадження інформаційних та комунікаційних технологій у освітній процес;

• використання освітніх платформ «Googl classroom», «Всеосвіта», «На урок», месенджерів "Viber»  під час організації дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень під час поширення корона вірусної інфекції;

• формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;

• удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

• оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології   в управлінській діяльності.

Головна мета навчально-виховного комплексу в питанні впровадження сучасних інформаційних технологій

- надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:

• створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними  і комунікаційними   технологіями;

• підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;

• інтенсифікація освітнього процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;

• створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в освітній процес (особливо під час карантинних обмежень);

• підвищення ефективності управління закладом загальної  освіти;

• створення умов для активації НВК у електронному ресурсі «ІСУО».

Упродовж 2020/2021 навчального року здійснено наступні заходи щодо інформатизації  та комп’ютеризації НВК:

• продовжено роботу щодо створення і постійного оновлення веб-сайту НВК;

• заохочується навчання  вчителів-предметників “Користувач ПК” щодо використання комп’ютера;

• вводиться в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;

Таким чином, в НВК проводилась системна робота з впровадження ІКТ. Але серед  недоліків слід назвати: володіння ІКТ повною мірою не всіма педагогічними працівниками.

Тому у 2021/2022 навчальному році слід продовжити:

• навчання педагогічних працівників щодо оволодіння ІКТ, особливо інструментами дистанційного навчання;

• забезпечення більш широким колом електронних навчальних посібників для використання у освітньому процесі;

• забезпечення ефективної роботи учасників освітнього процесу у електронних ресурсах «ІСОУ»,  та «КУРС. ШКОЛА».

Навчально-методичне забезпечення навчальних кабінетів

       У зв’язку з практичною спрямованістю навчання продовжено роботу щодо оснащення необхідним сучасним обладнанням та навчально-методичним забезпеченням навчальних кабінетів НВК. В закладі освіти функціонують 12 класних кімнат, 1 комбінована майстерня, 1 спортивний зал.  Кабінети відповідають нормативним та санітарно-гігієнічним вимогам, Положенню про навчальні кабінеті загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 № 601, а саме:

Ø  естетичний вигляд кабінету;

Ø  відповідність навчально-матеріальної бази сучасним вимогам;

Ø  навчально-методичне забезпечення кабінету;

Ø  систематизація та каталогізація матеріалу;

Ø  наявність інформаційного забезпечення;

Ø  національне виховання;

Ø  готовність до переходу на новий зміст і структуру навчання (профільне навчання);

Ø  організація безпеки життєдіяльності;

Ø  мова ведення документації;

Ø  наявність паспорту навчального кабінету;

Ø  перспективний план поповнення кабінету обладнанням.

В кабінетах, класних кімнатах вчителями та батьками зроблені капітальні та ґрунтовні поточні ремонти.

Виховна та позакласна робота

       Виховна система є основою для життєтворчого виховного простору НВК. Концепція  Нової  української  школи  пропонує  виховний компонент змісту компетентностей, визначених у Законі України «Про освіту».  Закладені  основні  орієнтири  компетентнісного  виховання особистості учня можуть творчо наповнюватись конкретним змістом, індивідуальних  можливостей  учнів,  інших  актуальних  соціальних викликів.

Виховання – це цілеспрямована діяльність, яка здійснюється в системі освіти, орієнтована на створення умов для розвитку духовності зростаючої  особистості  на  основі  загальнолюдських  і  національних цінностей,  надання  допомоги  в  життєвому  самовизначенні, громадянській і професійній компетентності та цілісній самореалізації.

Метою  виховання  є  розвиток  духовно-моральної  особистості, здатної  бути  повноцінним  суб’єктом  суспільно  значущих  соціальних взаємин.

  Заходи  щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді,  заходи щодо посилення військово-патріотичного виховання учнівської молоді, заходи щодо забезпечення гарантій реалізації прав та законних інтересів дітей, методичні рекомендації щодо проведення уроків мужності, організації проведення суспільно-інформаційних годин, рекомендації  щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах стали пріоритетними у роботі класних керівників НВК.

Значним досягненням НВК було забезпечення комплексного підходу до виховного процесу, підготовки учнів до життя, до праці, формування в них активної життєвої позиції. Шляхами реалізації громадянсько-патріотичного виховання у позакласній роботі є насамперед тематичні місячники та декади: місячники військово-патріотичного виховання (щорічно проходять у жовтні), місячник  правових знань ( листопад), Вахта пам'яті до дня Перемоги. На багатьох святах, які проходять в НВК, були присутні  учасники АТО.

   В напрямку патріотичного виховання в школі відбуваються різноманітні акції, конкурси та змагання:

-  До дня Збройних Сил України та дня захисника Вітчизни - військово - спортивні змагання юнаків 7-9 класів, конкурсні програми «Ну-мо хлопці, козаки».

- Традиційні Свята  до Дня перемоги, конкурс строю та пісні, спортивні змагання.

- Тематичні фотовиставки та виставки дитячих малюнків.

- Спортивні змагання з залученням батьків.

-  Проведення уроків мужності  в 1-9 класах.

       В НВК створено патріотичний клуб «Волинські титан». Метою  клубу є  виховання сучасного громадянина-патріота Української держави, підготовки учнівської молоді до виконання ролі активних громадян, формування громадянських навичок і цінностей, необхідних для ефективної участі у житті громади. Члени клубу організовували акції:  «А ми тую славу збережемо», «Невідома могила жертв війни», «Напиши лист солдату», «Напиши лист пораненому»,  «Оберіг захиснику Вітчизни», «Турбота. Допоможемо інвалідам», «Ветеран живе поруч», «Твори добро», акцію «Маки пам’яті»,  благодійну ярмарку «Підтримай бійців АТО», беруть участь у проектах: «Книга героїв Євромайдану та воїнів АТО», «Слава не загине», проводять інформаційно-просвітницькі та масові заходи, флеш-моби.  Так у 2018-2019 навчальному році   проведено флеш-моб «Слава героям! Слава Україні». Члени клубу організували і провели історичну бесіду «Безсмертна слава  партизанам, що наближалиперемогу», годину патріотичного виховання «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене»,  до дня народження поета-земляка Г. М. Петрука-Попика  літературно-музичну композицію «В обіймах блискавиць», виставку-факт «Помаранчева революція та Революція Гідності -  шлях до євроінтеграції»,  книжковий вернісаж «Тарасові слова – душа народу».

В основі  виховання ми  поєднуємо правове і моральне виховання. Виховуємо в учнів культуру спілкування з людьми, повагу до людей до праці. Вчителем правознавства був проведений Всеукраїнський урок «Права людини», з учнями 5 і 6 класів бесіду «Культура поведінки молодої людини», диспут «Чи вміємо культурно поводитись?». У початкових класах  проведено гру «Казкова правознавча подорож», бесіди на такі теми: «Поважай своїх товаришів», «Будь чесним і правдивим». З учнями 5-8 класів – виховна година «Друг - це означає друге я», бесіди «Попереду ціле життя», «Твої права і обов'язки». У ході бесід  класні керівники намагаються пов'язати їх зміст з поведінкою учнів, попередити негативні вчинки з їх боку. Бесіди проходять у формі живої розмови. При цьому учні вчаться усвідомлювати явища навколишнього життя, робити правильні висновки, задумуються над власною поведінкою. У 9 класі проводяться бесіди, зміст яких опирається на наявні в учнів правові знання. Було проведено бесіду «Знати і поважати і виконувати закони - обов'язок кожної людини», «Шлюб, сім’я, закон», «Здоров'я за димом».

Використовують класні керівники  і такі форми  виховної роботи як: гра розвага,єдині уроки, години поезії, вікторини, історичні бесіди, усні журнали, конференції, круглі столи, ранки-зустрічі, години патріотичного виховання, години спілкування, інформаційні повідомлення, уроки мужності, відверті розмови, перегляди навчальних і документальних фільмів.Для учнів початкових класів організовано і проведено гру розвагу «Твій товариш - світлофор», «Казкова правознавча подорож», проведені єдині уроки «Правила дорожнього руху», «Права людини», «Стрітення в Україні». У минулому навальному році педагогом-організатором, класними керівниками організовано і  проведеновечір-реквієм «Ваш подвиг незабутній (присвячений дню визволення України від німецько-фашистських загарбників)», усний журнал «Трагедія Бабиного Яру – трагедія українського народу», конференцію «Конституція України  в моєму житті», годину патріотичного виховання «Героями не народжуються, героями стають», відверту розмову «Курити чи ні?», уроки мужності: «Від проголошення Незалежності до нової України», «Зростаймо патріотами», «Що означає бути патріотом своєї держави», «Слава захисникам Вітчизни», «Наша Україна – єдина країна», «Уклонімось усім героям», «Тримайся, моя рідна Україна, борися, люба за своє життя», «Звешся величаво – Україно, земле зачарована моя», «Немеркнуче світло Великого Подвигу». Свої таланти учні НВК демонстрували на годині поезії «А найбільш я люблю Україну», поетичній свічці присвяченій активістам майдану та АТО, поетичному калейдоскопі «Віршів віночок від дитячих поетів», конкурсі виразного читання «Якби ти нас, Тарасе чув…». Учнями було переглянуто і обговорено документальні фільми «Історик та історія», «Вічний живий голос – слово Л. Українки», «Україна космічна держава»

Велика увага у навчально-виховному комплексі приділяється пропаганді здоровому способу життя. З цією метою в НВК створена агітбригада «Вимітайлик», яка виступила із такими темами «Про здоров’я дбай – біди не знай», «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя». Класними керівниками організовано годину спілкування «Про корисні і шкідливі звички»,  бесіду за круглим столом «Як уберегтися від згубного впливу алкоголю», гру «Подорож до Країни здоров’я»., виховну годину «Здоров’я стежку сам я прокладу». Традиційними стали конкурси коміксів «Шкідливі звички»,  виставки тематичної літератури. Велике значення у цьому напрямку роботи має робота соціального педагога та практичного психолога.  Організовано  інформаційний тиждень «Зроби вибір на користь здоров’я»,  виставку фотогазет «Активний відпочинок – запорука здоров’я», конкурс проектів «Найцінніше в моєму житті» , конкурс буклетів «Як про здоров’я ти думати будеш, ніколи здоров’я ти не забудеш», годину спілкування «Що тебе турбує підліток», тематичну бесіду «Особиста гігієна школяра».

 В НВК на належному рівні налагоджена робота шкільного меморіального  музею

ім. Г.М.Петрука-Попика, ради музею. Організовуються зустрічі з видатними людьми (письменниками рідного краю тощо).

Вважаємо, що НВК має потужний виховний потенціал, спрямований на формування у дітей любові до Батьківщини, прагнення її розбудови, піднесення іміджу України як європейської держави, дбайливого ставлення до рідної землі, мови, традицій, культури.

Велику увагу приділяємо дисципліні і порядку в класі, в НВК. Класні керівники при роз’яснені конкретних законів пов’язують їх з життєвими інтересами людей. На виховних годинах роз’яснюють права і обов’язки учнів. Соціальним педагогом було проведено годину відвертої розмови «Толерантність – дорога до примирення», класними керівниками «Виховуємо дисципліновану дитину», розмову в дружньому колі «Все починається з родини».

Знайомі учні із Статутом НВК, вчителі слідкують за виконанням ними прав і обов’язків на основі Статуту. Починаючи з першого класу вивчають правила для учнів.

Проводиться в НВК і робота з порушниками дисципліни і порядку. Кращих результатів домагаються ті педагоги, які навіть у порушника дисципліни знаходять позитивні якості. Така робота не призводить до озлоблення цих учнів, спонукає їх до кращої поведінки. Слід відмітити, що учнями НВК за останні двадцять років не скоєно ні адміністративних порушень, ні кримінальних злочинів.

Приділяється багато уваги  в НВК створенню сприятливих санітарно - гігієнічних умов  навчання і праці. Силами адміністрації, педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини, батьків та учнів приміщення та територія школи підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю.

Робота з охорони праці у закладі проводиться згідно «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу у Великоіловицькому НВК».

У навчальному закладі здійснюється відповідна робота з профілактики важких інфекційних захворювань, проводяться заходи з пропаганди здорового способу життя.

У колективному договорі між адміністрацією НВК і трудовим колективом є розділ з охорони праці.

 У закладі проводиться адміністративно - громадський контроль за станом охорони праці, ведеться журнал цього контролю.

 У навчально-виховному комплексі в 2020-2021н.р. працювали вокальний (керівник Сірук Ю.І.),  хореографічний  ( керівник Сірук О. М. ),  математичний  ( керівник  Божук В. Ф. )  гуртки,  гурток виразного читання ( керівник Грицюк З.Г.). 

  Всього було охоплено гуртковою роботою -  40 учнів.

З них залучено у шкільні гуртки:                          

хореографічний гурток            -   15 учнів

         вокальний гурток                       -   15 учнів        

      гурток «Юний математик»        -   14 учнів

      гурток виразного читання         -   12 учнів.

      Вихованці багаторазово виступали на святах, вечорах, які були проведені в сільському клубі. Вони є активними учасниками і переможцями районних конкурсів і змагань.

Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у  НВК здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання шкільного подвір’я, класних кімнат, розширення знань про професії на уроках, а також під час навчальних екскурсій та позакласних заходів..

 Профорієнтаційна робота з учнями, високий рівень підготовки школярів свідчить про те, що кожного року випускники школи працевлаштовані.

Співпраця з батьками

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

Дуже велика допомога батьківського комітету НВК здійснюється в організації ремонтів класних кімнат та залучення для цього благодійних коштів.

Робота з батьками

Упродовж 2020/2021 навчального року із дотриманням карантинних вимог з батьками дітей проводились профілактичні бесіди та, по необхідності, надавалася допомога у питаннях навчання та вихованні дітей. Організовувалися індивідуальні та групові зустрічі з батьками з обміну досвідом у вихованні дітей, бесіди з метою вирішення конфліктних ситуацій між дорослими та дітьми.

Індивідуальні консультації для батьків:

- «Я та мої емоції»

- «Шкідливість дорослішання»

- «Проблеми, що хвилюють всіх»

Продовжувалась робота щодо удосконалення соціального захисту дітей пільгового контингенту. На батьківських зборах постійно зверталась увага на майнове право дитини, на відповідальність батьків за життя і виховання неповнолітніх.

Систематичною є робота класних керівників з батьками (або особам, які їх замінюють) з питань родинного виховання, профілактики шкідливих звичок та правопорушень. З метою просвітницької роботи серед батьків поновлюються матеріали класних стендів «Для вас батьки». Для обговорення пропонувались матеріали «Чи знаєте ви свою дитину?», «Дитина – рівноправний член суспільства» тощо. На класних батьківських зборах було висвітлено питання «Віра – основа успіху та благополуччя кожної людини», «Вплив стилю поведінки батьків на соціальний розвиток дитини».

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітньої діяльності визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу НВК з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу. Наказом по НВК на початку навчального року призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створюється служба з охорони праці, плануються першочергові заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями. У НВК в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на оперативних нарадах. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. протягом року було здійснені дві планові евакуації учнів і персоналу. Робота педагогічного колективу НВК з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти (26.12.2017  № 1669).

Стан роботи з охорони праці, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі знаходиться під щоденним контролем адміністрації НВК.

На початок 2020/2021 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, дозвіл  на експлуатацію харчоблоку, акт санітарно-технічного стану НВК.

Організація роботи з охорони праці контролюється заступгиком директора з навчально-виховної роботи. Вона включає: постійний контроль за навчанням з охорони праці; перевірку знань педагогів відповідно до інструкції та листа МОН України «Про вивчення правил охорони праці працівниками освіти»; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників НВК та учнями; систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів; контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із безпеки праці; організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивного залу, майданчиків, майстерні і контроль за її діяльністю; контроль за виконанням наказів відповідно до Закону України «Про охорону праці». У НВК створена й постійно діє комісія з питань охорони праці та з трудових спорів. Така система контролю адміністрації закладу у співпраці з профспілковим комітетом дає можливість цілеспрямовано вирішувати питання безпеки й життєдіяльності колективу.

Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між дирекцією НВК й профспілковим комітетом підписаний Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками  своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.

Питання охорони праці обговорювалися на засіданні педради, нарадах при директорові.

Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників, учнів НВК в кабінетах фізики, інформатики, хімії, майстерні, спортзалі передбачено проведення інструктажів – вступного та перед початком лабораторних і практичних робіт. У цих кабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з  безпеки праці. Вогнегасники і розташовані в доступних місцях по закладі.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах.

Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів – це основний напрям роботи НВК. З цією метою вивчаються Правила дорожнього руху, проводяться місячники безпеки руху, створено загін юних інспекторів дорожнього руху. Успішним є поєднання роботи з охорони життя й здоров’я з проведенням занять із цивільної оборони та надзвичайних ситуацій, відпрацюванням елементів евакуації учнів із НВК. Випускаються матеріали на різні теми («Куріння та наше здоров’я», «Світ проти СНІДу», «Наш організм і наркотики», «Як захиститись від коронавірусу» та ін.). Розроблено інструктажі з  безпеки праці та охорони життя для учнів під час канікул і святкових днів. Класними керівниками проводяться бесіди з учнями з безпеки життєдіяльності.

Постійно здійснюється контроль за роботою системи забезпечення нормального функціонування будівлі НВК. Навчально-виховний комплекс забезпечений необхідними деззасобами для роботи у період карантину.

Але поряд з тим простежуються і недоліки у роботі з даного питання, а саме:

- не всі учителі систематично чергують у коридорах під час освітнього процесу;

- не в повній мірі виконуються ті норми, що потребують постійного фінансування (забезпечення працівників спецодягом та ЗІЗ, закупівля миючих засобів, засобів гігієни тощо).

У наступному 2021/2022 навчальному році слід направити зусилля педагогічного колективу та адміністрації школи на усунення зазначених недоліків.

Безпека життєдіяльності учнів

   Упродовж  2020/2021 навчального року одним із завданням роботи НВК була робота з охорони життя та здоров'я учнів, попередження дитячого травматизму.

   Робота з питань запобігання дитячого травматизму в закладі здійснювалася у відповідності до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дорожній рух», Кодексу цивільного захисту України, «Про охорону дитинства», Указу Президента України від 20.11.2007 № 1121 «Про невідкладні заходи із забезпечення дорожнього руху», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 (назва із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782), «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616, листів Міністерства освіти і науки України від26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання Методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах»  та інших нормативно-правових документів.

   З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей, запобігання всім видам дитячого травматизму у навчальному закладі за 2020/2021 навчальний рік.   За результатами аналізу з'ясовано, що систему роботи педагогічного колективу НВК з попередження дитячого травматизму складають:

• планування та проведення профілактичних бесід з усіх видів дитячого травматизму класними керівниками з відповідною їх фіксацією в класних журналах;

• проведення  вступного інструктажу учнів на початку навчального року;

•проведення первинних (вересень, грудень, травень) та цільових і позапланових інструктажів учнів у разі необхідності;

• організація позакласних виховних заходів з попередження дитячого травматизму;

• залучення спеціалістів до проведення профілактичної роботи;

• профілактична робота з батьками щодо попередження дитячого травматизму у побуті;

• призначення відповідальних за безпеку дітей під час освітнього процесу та проведення позакласних заходів;

• розгляд та аналіз питань попередження дитячого травматизму на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань   класних керівників;

• контрольно-аналітична діяльність адміністрації щодо роботи педагогічного колективу з попередження дитячого травматизму;

Інформація з даного питання своєчасно і повністю доводиться до учасників освітнього процесу на нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань, батьківських зборах тощо.

-  інструктивно-методичних нарадах з виховної роботи;

- класних батьківських зборах, про що є відповідні записи у протоколах батьківських зборів.

Здійснення профілактичної роботи в НВК

Слід зазначити, що в закладі створені безпечні умови для навчання та виховання учнів. Учасники освітнього процесу в цілому дотримуються санітарно-гігієнічних вимог та вимог безпеки під час проведення уроків та позакласних заходів. Відповідно до нормативних вимог з учнями проводилися інструктажі з  безпеки праці на уроках фізики, хімії, інформатики, трудового навчання, фізичного виховання, при організації екскурсій, тощо.

Одним із шляхів запобігання наявних негативних факторів та подолання їх наслідків, практичної реалізації завдань, визначених у державних документах, є впровадження в навчальний процес курсу «Основи здоров'я» (1-9 кл.), програма якого визначається практичним спрямуванням, передбачає формування основних моделей безпеки під час виникнення побутових, природних, техногенних надзвичайних ситуацій. Учні та працівники НВК систематично проходять медичний огляд.

Робота з попередження усіх видів дитячого травматизму проводилась класними керівниками систематично. Класні керівники регулярно проводили бесіди, тематичні класні години з профілактики травмування учнів. Усі бесіди та інструктажі фіксувались в класних журналах, журналах з охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів.

Для удосконалення профілактичної роботи щодо запобігання дитячого травматизму серед учнів класними керівниками було проведено комплекс бесід:

- правила дорожнього руху;

- правила протипожежної безпеки;

- запобігання отруєнь;

- правила безпеки при користуванні газом;

- правила безпеки з вибухонебезпечними предметами;

- правила безпеки на воді;

- правила безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму.

  Крім того, класні керівники провели додаткові бесіди з учнями  з попередження всіх видів травматизму перед початком осінніх, зимових, весняних та літніх  канікул.  

  Під постійним контролем класних керівників знаходиться відвідування НВК учнями. Причини пропусків занять негайно з’ясовуються, підтримується постійний зв’язок з батьками.

  Питання профілактики дорожньо-транспортного дитячого травматизму, охорони життя і здоров'я учнів, відповідальності батьків за дотриманням контролю за дітьми в позаурочний час були обговорені на батьківських зборах у вересні, грудні, травні 2020/2021 навчального  року.

          В закладі була спланована та проводилась позакласна робота з питань безпеки життєдіяльності учнів. Вчителями використовувалися різноманітні форми роботи з даного питання: предметні тижні, бесіди, лекції, усні журнали, рольові ігри, конкурси та вікторини, виступи агітбригад, конкурси колажів  та малюнків, рефератів.

   Вчителями проведено профілактичні бесіди за темами: „Небезпека вдома і на вулиці», «Основні правила поведінки в громадських місцях та транспорті», «Наодинці вдома», «Правила дорожнього руху», «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», «Правила поведінки з газом», «Правила поведінки з вогнем», «Правила поведінки на воді та біля водоймищ», «Обережно! Ожеледиця», «Правила дорожнього руху», «Здоров’я – як його зберегти», «Гігієна та чистота – це мої друзі», «Я обираю здоровий спосіб життя», «Азбука безпечної дороги», «Місце зупинки громадського транспорту – зона підвищеної небезпеки», «Здорові діти – майбутнє нації», «Жити в світі де є ВІЛ»; «СНІД стосується кожного», «Права свої ти добре знай, обов’язки не забувай».

     На поверхах закладу розміщені плани евакуації учнів на випадок виникнення пожежі, затверджені згідно вимог. Класні керівники на виховних годинах нагадували учням про шляхи евакуації із приміщення НВК, план дій у випадках виникнення пожежі, надзвичайних ситуацій.

  Учителі   вели чергування під час перерв на поверхах та подвір’ї школи. Їм у цьому допомагали чергові учні по школі. Був складений графік чергування класів на навчальний рік  та графік чергування вчителів  в обов'язки яких входять підтримка дисципліни на перервах та запобігання травмування учнів.

  У  2020/2021 навчальному  році заступником директора з навчально-виховної роботи  було перевірено:

• журнали інструктажу з техніки безпеки для учнів у навчальних кабінетах, кабінетах фізики, хімії, біології, майстерні, спортивній залі;

• наявність записів у класних журналах з БЖД  про проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності;

Під час перевірки було виявлено:

1.  У наявності є всі перелічені журнали.

2.  У кабінетах фізики, хімії, біології, майстерні, інформатики, спортивній залі наявні інструкції  безпеки праці.

3.  У класних журналах у наявності вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності.

4.  Класними керівниками ведуться сторінки журналу «Додаткові бесіди з  попередження дитячого травматизму» згідно методичних рекомендацій.

  Та поряд з цим в роботі з питань застереження дитячого травматизму є певні недоліки. Так, під час перерв учні деякі учні НВК поводяться травмонебезпечно, про що неодноразово отримували попередження. З цих питань проводилися класними керівниками додаткові бесіди.

Фінансово-господарська діяльність

Фінансування потреб НВК проводиться відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шумської міської ради. Значну допомогу в зміцненні навчально-матеріальної бази НВК надають батьки. Завдяки батьківським коштам проводився поточний ремонт коридорів НВК, їдальні.

Адміністрацією НВК приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль закладу оформлені інформаційними стендами. Подвір’я НВК доглядається  обслуговуючим персоналом, своєчасно обрізуються дерева, кущі. Загалом територія школи має задовільний стан, який підтримується обслуговуючим персоналом.

Управлінська діяльність

Управління закладом здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у НВК і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток НВК.

У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Використовуючи постійне підключення до мережі Інтернет, стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації НВК, вчасно знайомитися з новими документами та їх проектами.

         Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У НВК ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

У НВК адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом освітнього  процесу і, в першу чергу, таких традиційних, як вивчення стану викладання предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради НВК, відповідних наказах по навчальному закладу.

Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація НВК приймає певні управлінські рішення, щодо конкретних учителів та учнів.

Враховуючи сучасні вимоги, адміністрація закладу дотримується стилю керівництва, який близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі колегіальних рішень. Основними формами спілкування з працівниками є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. У зв'язку з цим педагогам надається більше самостійності, відповідній їхній кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації.

Упродовж 2020/2021  навчального року адміністрацією НВК опрацьовувались, вивчались та аналізувались питання з управлінської, організаційної, освітньої діяльності, а саме:

- управлінська діяльність адміністрації  НВК та здійснення внутрішкільного контролю;

- організація освітнього процесу, рівень знань, умінь та навичок учнів, стан викладання предметів;

- організація системи методичної роботи та навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу;

- стан роботи НВК щодо реалізації  концепції національного  виховання;

- організація роботи  з охорони праці та попередження дитячого травматизму;

- атестація та проходження педагогічними працівниками курсів підвищення кваліфікації;

- організація роботи закладу  під час карантинних обмежень.

Робота з направлення діяльності закладу в межі нормативно – правового поля була ключовою   протягом року, а саме:

- розроблено функціональні обов’язки директора, заступника директора, педагогічних працівників, класних керівників, завідуючих кабінетів, спеціалістів, обслуговуючого персоналу;

- розроблено та прийнято Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу;

- розроблені та затверджені функціональні обов’язки працівників закладу з питань охорони праці;

- завершено створення номенклатури справ закладу освіти;

- проводилась цілеспрямована робота щодо вдосконалення діяльності всіх структур закладу згідно  з його Статутом;

- Колективний договір між адміністрацією НВК та профспілковим комітетом відповідає сучасним нормативно-законодавчим документам.

Цілеспрямовано проводилась робота щодо підвищення культури управління навчальним закладом,   а саме:

- зміцнення виробничої дисципліни;

- розвитку інформаційного забезпечення всіх учасників освітнього  процесу.

  У НВК створені та працювали органи самоврядування: рада закладу, батьківська рада, батьківські комітети класів, методична рада, шкільна дитяча організація. За участю вищезазначених органів вирішувалися найбільш важливі питання діяльності закладу, залучення та використання поза-бюджетних коштів, розвиток матеріально–технічної бази, організація освітнього процесу.

  Таким чином, у 2020/2021 навчальному році велась системна планова робота з даного питання. Але серед недоліків слід назвати труднощі, а саме: в забезпеченні 100%-го володіння педагогічними кадрами ІКТ та недостатню забезпеченість школи комп’ютерами. У наступному році слід направити зусилля на залучення позабюджетних коштів на придбання комп’ютерної техніки, що значно підвищить рівень і якість управлінської та організаційної діяльності.

 

 

 

 

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ НВК У 2021/2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Діяльність педагогічного колективу школи у 2021/2022 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:

• Продовжити впровадження в освітньому середовищі школи Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну освіту», Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення,  «Про забезпечення функціонування української мови як державної», розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2016 № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року» наказів Міністерства освіти і науки України «Про організаційні питання щодо запровадження Концепції Нової Української школи у загальноосвітніх закладах І ступеня», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.01.2016 № 8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, наказу МОН України від 24.04.2017 № 635 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»; листа МОН України від 26.06.2019 № 1/9-409 «Щодо організації інклюзивного навчання у закладах освіти»;

• Забезпечити у 2021/2022 навчальному році перехід до роботи за новим державним освітнім стандартом учнів 1-4-х класів школи;

• Запроваджувати принцип педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, учителя і батьків та принципу дитино-центризму (орієнтація на потреби учня);

• Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. Серед ключових компетентностей – володіння державною мовою, математична, загальнокультурна й екологічна компетентності, підприємливість та іноваційність, економічна компетентність. Випускник школи повинен критично та системно мислити, проявляти ініціативу і творчість, вміння оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми;

• Створювати умови для формування в учнів громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу. Розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;

• Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів (створити безпечне та комфортне освітнє середовище);

• Створити належні умови освітнього процесу в НВК, забезпечити дотримання вимог адаптивного карантину в умовах поширення корона вірусної інфекції COVID – 19;

• Удосконалювати навчально-матеріальної бази НВК, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оволодівати і застосовувати на практиці інструментарії дистанційного навчання;

 

 

 

 

 

 

ЗАВДАННЯ НВК НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Спрямувати зусилля на реалізацію таких навчально- методичних проблем:

• Забезпечити якісну роботу методичної ради, методичних об’єднань.

• Сприяти впровадженню в практику роботи НВК сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду вчителів НВК, Шумської міської ради, області, держави.

• Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу НВК.

• Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колектива за якість та результативність роботи.

• Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО).

• Забезпечити виконання плану проходження вчителями школи курсів підвищення кваліфікації на 2021/2022 навчальний рік.

• У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2021/2022 навчальний рік провести атестацію вчителів у відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого  наказом МОН України від 06.10.2010 №930 зі змінами.

• Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями  шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, роботі МАН  тощо.

• Продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя.

• Забезпечити соціальний захист учнів та працівників НВК.

• Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами НВК.

• Забезпечити якісну підготовку випускників НВК до складання ДПА.

• Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, загальнолюдських  якостей.

• Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.

• Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.

• Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.

• Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу НВК, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти.