Усеукраїнська

науково-практична конференція

«Соціально-правові та організаційно-управлінські аспекти роботи працівників соціальної та освітньої сфер з різними суб'єктами сучасного соціуму»

На завершення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 15 грудня 2016 року в Центрі-музеї А. С. Макаренка при Курязькій виховній колонії відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-правові та організаційно-управлінські аспекти роботи працівників соціальної та освітньої сфер з різними суб'єктами сучасного соціуму».

У конференції взяли участь керівники державних установ, органів місцевого самоврядування Харкова та області, науково-педагогічні та педагогічні працівники, молоді й досвідчені вчені, аспіранти, докторанти та студенти вищих закладів освіти різних міст України.

Метою конференції було обговорення актуальних проблем, що виникають у роботі працівників соціальної та освітньої сфер з дітьми, молоддю, дорослим населенням в умовах трансформації суспільства, пошук шляхів вдосконалення соціально-правових та організаційно-управлінських аспектів такої роботи за допомогою розробки та впровадження інноваційних соціально-педагогічних засобів.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Анатолій Валерійович Бабічев – заступник голови - керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації; Віктор Миколайович Коваленко – перший заступник голови Харківської обласної ради; Олександр Георгійович Крикушенко – начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області, генерал-майор внутрішньої служби.

У роботі конференції взяли участь Володимир Васильович Ігнатьєв –заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації; Олександр Маркович Бандурка – доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, президент Кримінологічної асоціації України; Олександр Олександрович Политуха – голова Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області, Колексникова Оксана Володимирівна – кандидат педагогічних наук, начальник відділу освіти Дергачівської районної державної адміністрації.

У ході роботи конференції результати власних наукових досліджень презентували досвідчені науковці Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Державного закладу «Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка», Державного вищого національного закладу «Донбаський державний педагогічний університет», Харківської державної академії культури, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та ін.

На пленарних засіданнях були розглянуті гострі питання соціально-правового захисту дитини в Україні, визначено шляхи й форми організації соціально-педагогічної та правової підтримки дітей і молоді в різних інституціях суспільства, запропоновано інноваційні технології соціального захисту осіб різних категорій. Увага учасників конференції була зосереджена на питаннях запобігання насильству у родині, дитячому та молодіжному середовищі, суспільстві у цілому, обговорювалися соціально-правові аспекти попередження наркозалежності, безпритульності та правопорушень серед неповнолітніх. Державними службовцями, ученими і педагогами-практиками обговорювався досвід упровадження інновацій у роботу з вразливими категоріями населення в умовах побудови суспільства рівних можливостей, суспільства гендерної рівності в соціально-правовій площині.

Підсумовуючи роботу учасників конференції, ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, Почесний громадянин Харківської області, зазначила, що вирішення соціально-правових та організаційно-управлінських питань у соціальній та освітній сферах багато в чому залежить як від ефективності підготовки фахівців у вищій школі, розвитку системи виховної роботи в кожному конкретному закладі, так і від необхідності спільних зусиль з боку державних служб і всіх, хто небайдужий до майбутнього України, та висловила впевненість у тому, що розглянуті на конференції питання й ухвалені рекомендації допоможуть у вихованні високопрофесійних і відповідальних, духовно і морально досконалих, упевнених у собі, толерантних, патріотично налаштованих громадян незалежної України.