Архів 2018-2019 н.р.


Матусям уклонімось знов і знов...

Бо нам життя вони подарували.

І неосяжна мамина любов

В усі часи дітей оберігала.

Для нашого навчального закладу уже стало традиційним святкування Дня матері та Міжнародного дня сім’ї.

14 травня на урочистому концерті ректор академії Галина Федорівна Пономарьова привітала запрошених 44 матусь кращих студентів зі святом і вручила подяки за формування позитивної мотивації до навчання та активної життєвої позиції і турботливу підтримку своїх дітей. «Від щирого серця вітаю вас із Днем матері та Міжнародним днем сім’ї – святами, що народилися з безмежної любові і вдячності до тих, хто дав нам життя і виводить на самостійну дорогу, хто дбає про духовний і національний розвиток української родини. Шанобливе та поважне ставлення до жінки-матері, її високий авторитет у сім’ї і суспільстві за всіх часів були притаманні українському народові, а материнська любов була і є надійною, могутньою силою, опорою духовності, інтелекту, звершень. Доземний уклін Вам, дорогі наші матері, за Ваше велике серце, за ніжність і ласку, за безмежне терпіння і щоденну копітку працю».

Також Галина Федорівна подякувала Юлії Олександрівні Світличній голові Харківської обласної державної адміністрації, та Сергію Івановичу Чернову голові Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії та покращення бази для здійснення освітнього процесу на високому і якісному рівні та розуміння важливості родинного затишку під час здобуття освіти.

Подяки отримали і студентки – мами, які поєднали успішне навчання з найпочеснішою місією на планеті – бути мамою!

Неймовірні емоції та посмішки на обличчях матерів створювали творчі студентські колективи академії. Лунали пісні, інструментальні композиції та запальні танці.

Від батьків студентів до всього професорсько-викладацького складу академії зі словами вдячності у створенні належних умов для гармонійного та всебічного розвитку їхніх дітей, звернулася Табашник Наталія Володимирівна – вихователь логопедичної групи Комунального закладу дошкільний навчальний заклад № 458 комбінованого типу Харківської міської ради, вихователь-методист, випускниця нашого навчального закладу, донька якої навчається на факультеті дошкільної і спеціальної освіти та історії.

Бажаємо матерям наших студентів здоров’я, благополуччя, душевного спокою і любові, добробуту та миру. Віримо, що наша спільна робота в царині освіти сприятиме процвітанню рідної України. Миру і затишку вашому дому!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України за № 370-л від 24.04.2019 року «Про проведення акредитаційних експертиз» у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради упродовж 13 – 15 травня 2019 року працює експертна комісія з метою проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми Середня освіта (Фізична культура) зі спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) за першим (бакалаврським) рівнем у складі:

- голова експертної комісії: Арефьєв Валерій Георгійович – завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор;

- член експертної комісії: Маляренко Ірина Валентинівна – завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання Херсонського державного університету, кандидат наук з фізичного виховання, доцент.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України за № 370-л від 24.04.2019 року «Про проведення акредитаційних експертиз» у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради упродовж 13 – 15 травня 2019 року працює експертна комісія з метою проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми Початкова освіта зі спеціальності 013 Початкова освіта за першим (бакалаврським) рівнем у складі:

- голова експертної комісії: Бадер Світлана Олександрівна – завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», кандидат педагогічних наук, доцент;

- член експертної комісії: Нос Любов Степанівна – доцент кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат педагогічних наук.

Участь викладачів та студентів у низці святкових заходів

до Дня пам'яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом

у Другій світовій війні

Панахида з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у парку станції Основа (07 травня)

Урочисто - траурна церемонія покладання квітів на Меморіалі Слави у Лісопарку (08 травня)

Зустріч з ветеранами за участі голови ХОДА Ю.Світличної у Комунальному закладі «Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова» (08 травня)

Урочиста церемонія покладання квітів на території НМК «Висота Маршала Конєва» (09 травня)

Церемонія покладання квітів на Меморіалі Слави у Лісопарку (09 травня)

Шановні викладачі, студенти та співпрацівники академії!

Згідно листа № 01-33/1623 від 02.04.2019 р. Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації інформуємо Вас, що відповідно до Регіональної програми забезпечення публічної безпеки і порядку в Харківській області на 2018-2019 роки Харківським національним університетом внутрішніх справ проводиться дослідження за темою «Публічна безпека та довіра до правоохоронних органів».

Дослідження проводиться у формі інтернет-опитування з використанням анонімного опитувальника за посиланням:http://survey.univd.edu.ua/index.php/448549?lang=uk. Всі бажаючі можуть взяти участь.

Пам’ятаємо. Перемагаємо

Студенти та викладачі академії напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні традиційно згадують та вшановують подвиги та звитяги українського народу під час цієї війни. На урочистості 07 травня були запрошені ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій, діти війни, воїни-інтернаціоналісти й учасники бойових дій на сході нашої держави. Під час заходів студенти зустрілися з живими свідками страшної трагедії, які мали змогу особисто передати молодому поколінню жагу патріотизму та відданість громадянському обов’язку стати на захист рідної території.

На святковому концерті всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання. Учасники заходу вкотре наголосили на незворотних наслідках війни, як для майже всього світу загалом, так і для України зокрема. Ведучі заходу надали історичний коментар цих подій. Так, за шість років Другої світової війни у вогнище було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. На території України в руїни та згарища нацисти перетворили 114 міст і 28 тисяч сіл, а кожен шостий громадянин України – загинув, в цілому загинуло близько 60 мільйонів.

Усіх присутніх, а особливо гостей теплими словами привітала ректор академії Галина Пономарьова: «Українці зазнали непоправних втрат у Другій світовій війні, але своєю силою, мужністю та сміливістю вибороли незаперечну перемогу. Разом із десятками народів ми розділяємо і спільну перемогу, і спільне горе. Сьогодні ми дякуємо всім, хто воював за Україну та сьогодні боронять кордони на сході нашої держави. І розуміємо, що тільки в єдності – сила, – підкреслила ректор. – Ми дякуємо кожному ветерану за їх бойові подвиги та трудові звитяги. Бажаємо міцного здоров'я та родинного затишку». Також Галина Федорівна запросила всіх гостей якомога частіше долучатися до виховання майбутніх педагогів, щоб не згасала пам’ять про незліченні втрати та героїзм нашого народу, як в роки Другої світової війни, так і сьогодні. Саме тому колектив академії на знак вшанування та за покликом серця долучається до усіх заходів до Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що відбудуться у місті Харкові та Харківській області.

19 квітня традиційно відбувся ярмарок «Співзвучність української та європейської культури», який цьогоріч був присвячений Франції. Метою організації ярмарку було поглиблення існуючих знань про Францію, співпраця студентського самоврядування з адміністрацією академії, посилення потреби творчого пошуку та формування міцного студентсько-викладацького колективу.
Студенти факультетів брали активну участь в створенні ярмарку та концертних номерів. За задумкою організаторів факультети представляли найяскравіші міста Франції. А саме: місто Марсель – студенти факультету соціально -педагогічних наук та іноземної філології зацікавили гостей історією заснування міста. Прямісінько на курорт усіх глядачів перенесли студенти факультету фізичного виховання та мистецтв, які представляли місто Ніца. Викладачі та студенти факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії нагадали, що в місті Нант народився відомий письменник Жуль Верн, і якщо ви детальніше хочете ознайомитись з його творчістю, то неодмінно відвідайте музей названий на його честь. Та звісно, місто Париж – столицю Франції, атмосферу якого вдалося втілити студентам психолого-педагогічного факультету. Студенти яскраво продемонстрували та відтворили атмосферу і звичаї обраних міст. Відвідавши окрему локацію, гості могли придбати для себе ексклюзивні сувеніри, вироблені власноруч студентами, спробувати вишукані національні страви Франції.
Отже, проведений ярмарок був результатом плідної роботи студентського та викладацького складу академії.

Герої не вмирають

Для українського суспільства теза «герої не вмирають» є постулатом віри у краще майбутнє для нашої країни.

Студентство академії ніколи не було і не буде осторонь вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. Так, 26 березня в академії відбувся перегляд документального фільму Володимира Чистиліна «Герої не вмирають» на честь п’ятої річниці вшанування подвигу учасників Революції Гідності.

До глядачів звернувся автор та продюсер фільму, журналіст Володимир Чистилін, який зазначив: «Історію роблять не якійсь супергерої, а звичайні люди, саме такими ми і хотіли показати наших хлопців з харківського Євромайдану. Це кіно про кохання та жертовність, віру та прагнення свободи, пошуки сенсу життя та трансформацію суспільства».

Дійовими особами фільму є троє чоловіків, які своїми вчинками показують шлях до героїзму, дають відповідь на запитання: що має статися у житті, аби зробити вирішальний вибір?

Фільм «Герої не вмирають» вразив всіх глядачів наштовхнув на роздуми, відверті спогади, які передають дух Майдану.

«Жива легенда»

22 березня напередодні визначної дати «Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів», яка відзначається 11 квітня, в академії відбулася зустріч з Ігорем Федоровичем Маліцьким – ученим в галузі технології та складальних процесів у машинобудуванні, завідувачем кафедри технології машинобудування (з 1979 по 1989 р.р.) Української інженерно-педагогічної академії, колишнім в'язнем фашистських концтаборів, антифашистським діячем, головою Харківської обласної ради борців антифашистського опору колишніх в'язнів фашистських концтаборів таВалентиною Іванівною Дроботько – керівником Харківської обласної асоціації громадських організацій інвалідів та ветеранів війни.

Дивом уцілілий колишній в'язень концтабору Освенцим Ігор Федорович поділився зі студентами страшними, шокуючими спогадами своєї юності. Він з 17 років був у німецьких концтаборах на території Польщі й Німеччини і є єдиною людиною в Харківській області, що залишилася на все життя з особистим номером освенцимского в'язня на лівій руці.

Харизма цієї людини така велика, що ніяк не хочеться розлучатися з нею, вона притягує до себе силою свого духу, інтелектуальною й моральною переконливістю. Навіть на сьогоднішній день у свої 94 роки Ігор Федорович навчає майбутніх фахівців та бере активну участь у вихованні молоді.

Сподіваємося, що ця зустріч нікого не залишила байдужим!

ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ ЖІНОЧОГО ХОРУ «РОЗМАЙ»

для отримання ПОЧЕСНОГО ЗВАННЯ

«ЗРАЗКОВИЙ ХУДОЖНІЙ КОЛЕКТИВ»

18 березня 2019 року в академії відбувся звітний концерт жіночого хору «Розмай» для присвоєння почесного звання «Зразковий художній колектив». Керівник хору – Іванова Юлія Миколаївна (кандидат мистецтвознавства, доцент, викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя); хормейстери: Халєєва Олена Вікторівна (кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя), Поддуда Ірина Анатоліївна (старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя). Концертмейстери: Каппе Ірина Анатоліївна (викладач кафедри фортепіано), Адам'ян Андрій Ігорович (концертмейстер кафедри вокально-хорової підготовки вчителя).

У звітному концерті жіночого хору «Розмай» було представлено 18 творів різноманітних жанрів хорової музики. Серед яких: твори зарубіжної класики В. Моцарта, Ф. Шуберта, Дж. Россіні, Ханс Лео Хасслера; яскраві зразки української хорової музики В. Стеценка, А. Кос.-Анатольського; твори а cappella духовної музики та обробки українських народних пісень; твори сучасних композиторів.

Під час концерту в хоровій залі була затишна й творча атмосфера, усі були в піднесеному настрої. Усі присутні із захопленням аплодували виконавцям та диригенту. Наприкінці виступу колектив отримав дуже схвальні відгуки від почесного журі, яке одноголосно проголосувало за присвоєння жіночому хору «Розмай» почесного звання «Зразковий художній колектив».

Бажаємо учасникам хору та їх керівникам творчого натхнення, подальших успіхів і звершень у хоровому мистецтві!

Як небагато нам для щастя треба!

Родину, друзів, щирість, розуміння.

Тепла від сонця, синяви від неба,

Здоров’я і снаги, горіння, а не тління!

Н. Гуменюк.

Уже стало доброю традицією відзначати Всесвітній день поезії в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Уперше Всесвітній день поезії відбувся у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

Ми широ раді, що cписок гостей нашого навчального закладу, цієї актової зали, до якої завжди поспішають небайдужі до українського слова люди, поповнився ще одними цікавими іменами.

Сьогодні відбулася зустріч із творчими, щирими, відкритими для спілкування поетками Слобожанщини: Ніною Іванівною Виноградською та Ніною Антонівною Супруненко.

Ніна Іванівна – тонкий лірик, заслужена діячка мистецтв України, голова Харківського обласного відділення всеукраїнської громадської організації «Конгрес української інтелігенції», членкиня НСПУ.

Ніна Антонівна – українська поетка, лірик. Заслужена діячка мистецтв України.

Особливо торкнулися душі студентів поезії Ніни Виноградської зі збірок «А зорі пахнуть полинами», «Річка маминого слова», «Обпалені крила янгола». У творах помітні щедрі розписи порівнянь, які роблять мову гучною й барвистою. У поезіях Н. Виноградської це не просто метафори, це глибокі переживання.

Кожен рядок поезії Ніни Супруненко пройнятий чуйністю, теплом. Саме це і приваблює читачів. У поетичних рядках Ніни Антонівни віднаходимо роздуми про місце людини на землі. Роздуми про вічне приводять до незаперечних висновків: кожна людина залишить на землі слід.

Приємним подарунком для гостей академії стали виступи студентів Харченко Євгенії (111 у/ф), Яковчук Анжели (111 у/ф), Кльокти Олександри (41 ш), Ткаченко Катерини (41 ш), Холодної Катерини (41 ш), Яреми Єлизавети (11 ср), Циганок Аліни (31 по), Борової Анни (31 по), Жиденко Тетяни (41 ш), Суботи Надії (31 по), які прочитали поезії зі збірок Н. Виноградської та Н. Супруненко, видатних майстрів поетичного слова.

Студенти, викладачі академії переконалися, що кожен вірш – це сповідь поета, незабутній епізод із його життя.

«Зима – відходь! Весно – приходь!»

Масляну – найвеселіше всенародне українське свято чекають з великим нетерпінням та святкують цілий тиждень.

06 березня і в академії святкували давнє величне свято Масляної. Викладачі, студенти та співпрацівники весело проводжали зиму і з радістю зустрічати весну. Раніше казали, що чим веселіше свято, тим швидше розтане сніг. То ж і ми піснями, віршами, змаганнями, забавами, хороводом прославляли сонце, закликами весну.

На імпровізованому ярмарку всіх гостей частували смаколиками, які студенти та викладачі приготували власноруч. Млинці – головна страва свята, завжди символізували саме небесне світило. За народною прикметою, якщо всі млинці швидко і з задоволенням з'їли, то рік буде щасливий. От і на нашому ярмарку не залишилось млинців.

Неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів розпочало в академії весняний цикл традиційних свят українців.

Всі отримали запал позитивної енергії та весняного настрою.

Мова - шлях до пізнання себе й своєї нації

05 березня 2019 року відбувся ІІ (регіональний) етап IX Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів педагогічних закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста Східного регіону.

В Олімпіаді брали участь 15 студентів – переможці І етапу педагогічних закладів Харківської, Донецької та Луганської областей, зокрема Відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», Комунального закладу «Покровський педагогічний коледж», Балаклійської філії Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Цей захід – не просто змагання кращих знавців рідної мови чи можливість перевірити свої знання, а прекрасна нагода відчути власну причетність до великої таємниці буття, що єднає мільйони людей і прославляє нашу мальовничу та прекрасну землю по всьому світу!

Під час проведення Олімпіади студентам були запропоновані завдання з різних розділів мовознавства, зокрема з орфографії, пунктуації, лексики, граматики, культури мови. Завдання спільно укладали викладачі із ЗВО-учасників олімпіади.

До складу журі Олімпіади були запрошені провідні фахівці-філологи, науковці Харківської, Донецької та Луганської областей.

Результати проведеної олімпіади засвідчили достатньо високий рівень знань студентів. Щиро вітаємо переможців:Сидоренко Карину Олександрівну (КЗ «Покровський педагогічний коледж»), Попову Вікторію Василівну, Нижню Анну Володимирівну (Харківський коледж Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради) та викладачів Мацокіну Наталію Григорівну та Проворну Інну Олексіївну.

Урочисте закриття регіонального етапу Олімпіади було незабутнім і хвилюючим для всіх учасників мовного свята. Ректор академії Пономарьова Г.Ф. підбила підсумок роботи Олімпіади та вручила грамоти переможцям та учасникам, подяки викладачам та членам журі.

Особливо приємним є те, що двоє студентів-переможців – це студенти структурного підрозділу академії.

Бажаємо успіхів та подальших перемог!

З Днем Святого Валентина!

Уже традиційно 14 лютого для нашої академії – це не тільки День закоханих, а й день, в який відбувається грандіозний конкурс «Міс і Містер академії».

Сьогоднішній святковий день не був винятком, чарівна атмосфера панувала з самого ранку: креативні фотозони, поштові скриньки для закоханих, гарний настрій та безліч валентинок від Купідонів академії.

Але головною подією став конкурс «Міс і Містер академії». У залі панувала справжня атмосфера свята: студенти вражали глядачів кмітливістю, нестримною енергією, креативністю та харизмою.

Ректор академії – Галина Пономарьова впродовж всього конкурсу особисто хвилювалася за кожного конкурсанта, вона привітала усіх зі святом, побажала перемоги та висловила щиру подяку Юлії Світличній – голові Харківської обласної державної адміністрації, Сергію Чернову – голові Харківської обласної ради, депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії та покращення бази для здійснення освітнього процесу на високому якісному рівні та можливість реалізовувати студентів у позааудиторній роботі.

Конкурсанти поділилися з аудиторією своїм баченням професії педагога, розігрували театральні сценки та вражали сприйняттям світу прекрасного. На конкурс в якості спонсорів та членів журі були запрошені представники компаній «Шато Ледо» та «Bodo». Усі учасники отримали подарунки від профспілкового комітету академії та спонсорів.

За рішенням журі володарями титулів стали Марія Пішоха та Сергій Лисун.

Зі святом, шановні студенти та викладачі. Ви – неперевершені!

ЗУСТРІЧІ З ВОЇНАМИ – АФГАНЦЯМИ

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не здатний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. Тридцять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День ушанування учасників бойових дій на території інших держав.

12 лютого у нашій академії відбулася традиційна зустріч з воїнами – афганцями: учасником бойових дій в Афганістані, ветеран загону спецназу КДБ СРСР «Каскад-Карпати», заслужений працівник промисловості України Михайлом Васильовичем Ісаєвим; учасником бойових дій в Афганістані, полковником у відставці, радником органів управління республіки Афганістан Володимиром Іллічем Конирєвим; учасником бойових дій в Афганістані Олексієм Олексійовичем Давиденко.

Наші гості пройшли пекло цієї війни і не поповнили списки загиблих. Вони і є тією пам’яттю, що пише історію. Вони поділилися зі студентами та викладачами своїми враженнями про ті дні свого життя, розказали про власний життєвий досвід. Студенти та запрошені члени відомого Клубу пісенної поезії імені Юрія Візбора подарували всім присутнім концертну програму.

Маємо надію, що ця зустріч нікого не залишила байдужим.

23 січня 2019 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася конференція трудового колективу, на якій було заслухано звіт ректора Пономарьової Галини Федорівни про роботу у 2018 році та виконання умов контракту. Делегати конференції трудового колективу схвалили звіт ректора й визнали роботу ректора на високому рівні. У роботі конференції взяла участь Бондарчик Лариса Сергіївна - головний спеціаліст відділу з питань забезпечення депутатської діяльності, роботи постійних комісій та фракцій Харківської обласної ради.

Саме сьогодні, 22 січня, у день святкування сторіччя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Харкові відбулося покладання квітів до пам'ятника Тарасові Шевченку.

Цьогоріч у церемонії взяли участь Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, представники обласних і міських органів влади, керівники територіальних органів, центральних органів виконавчої влади України в Харківській області, воїни АТО, представники дипломатичних установ, громадських організацій, духовенства, студенти та школярі.

Колектив викладачів, співпрацівників і студентів академії поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку й ушанували хвилиною мовчання тих, хто загинув за незалежність і цілісність Української держави, зокрема в зоні проведення АТО.

Ректор академії Галина Федорівна Пономарьова особисто приєдналася до церемонії покладання квітів.

Святкову церемонію відкрили хореографічною композицією у виконанні народного аматорського колективу академії «Сонцеворот». Керівник – заслужений діяч мистецтв України, член правління національної спілки хореографів України, доцент Ірина Миколаївна Кощавець, і зразковий ансамбль танцю «Джерельце», керівник – викладач академії Максим Петрович Кощавець.

День Соборності – це свято, яке нагадує нам – українцям, що наша сила й правда в єдності, у розвитку та створенні сильної держави.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України №1/9-778 від 22.12.2018 надаємо роз’яснення щодо режиму роботи академії та структурного підрозділу – Харківського коледжу у весняному семестрі 2018 / 2019 навчального року:

  • навчальні групи Харківського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради розпочинають навчальні заняття з 12 січня 2019 року;
  • навчальні групи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради – з 19 січня 2019 року.

Випуск молодих фахівців академії

20 грудня 2018 року в академії відбулося урочисте вручення дипломів випускникам.

307 випускників академії отримали дипломи бакалавра та магістра, з них 19% ‒ з відзнакою. Випускники академії учасники багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів, проектів і програм. 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора й кандидата наук, вчене звання професора й доцента, 30% викладачів і співпрацівників відзначено державними та відомчими нагородами. В академії створена ефективно налагоджена система багатопрофільної, якісної підготовки фахівців для закладів освіти Харківської області й України, з яких 98% після закінчення академії та структурних підрозділів працюють за фахом.

Випускників привітала ректор академії Галина Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, почесний громадянин Харківської області й відзначила, що за 98-років в академії підготовлено понад 85 тис. висококваліфікованих фахівців для закладів освіти та культури й запевнила, що академія і далі буде центром якості освіти, ефективної науки, національної культури. Подякувала професорсько-викладацькому колективу, співробітникам академії за якісну підготовку висококваліфікованих педагогів, які є конкурентноспроможними фахівцями у сучасному європейському просторі. Цьогоріч 90% випускників навчалися за індивідуальним планом і вже працюють у закладах освіти. Підкреслила, що випускники володіють педагогічними технологіями, методиками і здатні всебічно розвивати особистість учня – майбутнє нашої рідної України.

Галина Пономарьова висловила щиру подяку Юлії Світличній – голові Харківської обласної державної адміністрації, Сергію Чернову – голові Харківської обласної ради, депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії та покращення бази для здійснення освітнього процесу на високому якісному рівні та розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти області та України.

Ректор академії висловила щирі слова вдячності керівникам закладів освіти області за надання можливості студентам підвищувати рівень практичної підготовки під час проходження практики.

Лариса Карпова – директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації вручила дипломи магістрам і привітала з успішним закінченням академії та відзначила, що випускники академії будуть виховувати еліту нашої держави, визначати її майбутнє, перетворять українську школу на важіль соціальної рівності та згуртованості відповідно до Концепції «Нової української школи».

Із нагоди свята творчі колективи академії подарували випускникам та гостям святковий концерт.

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти,

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, оф. 463,

т. (057) 705 07 37, office@zno-kharkiv.org.ua

10.12.2018 ПРЕС-РЕЛІЗ

ПРО ОСОБЛИВОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ НА ПРОБНЕ ЗНО У 2019 РОЦІ

16 та 23 березня 2019 року проводиться пробне зовнішнє незалежне оцінювання (пробне ЗНО) для всіх бажаючих ознайомитися з процедурою ЗНО.

Участь у пробному ЗНО є добровільною.

Проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб. Вартість одного пробного тесту у 2019 році складає 132 гривні (по Харківському РЦОЯО).

З 08 до 31 січня 2019 року на сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» відбудеться реєстрація на пробне ЗНО для мешканців Полтавської, Сумської та Харківської областей.

Для кожної особи, яка заповнила електронну форму реєстраційної заяви на веб-сайті ХРЦОЯО створюється інформаційна сторінка «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО», доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом.

Учасники пробного ЗНО з іноземних мов зможуть пройти процедуру тестування з аудіюванням.

У разі одночасного проведення пробного ЗНО з декількох навчальних предметів особа може зареєструватися для складання тесту лише з одного із цих навчальних предметів.

Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО з обраного(их) особою навчального(их) предмета(ів) на рахунок, зазначений у реквізитах, що формуються одночасно з реєстраційною заявою.

Протягом періоду реєстрації можна додати предмет пробного ЗНО на інформаційній сторінці «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО». У такому разі необхідно надіслати реєстраційну заяву повторно.

Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це ХРЦОЯО під час реєстрації окремим зверненням:

– особи з порушеннями опорно-рухового апарату, особи, які одужують після травм – про потребу виконання роботи в аудиторії на першому поверсі;

– глухі та особи з порушеннями слуху – про необхідність присутності перекладача жестової мови в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО;

– особи, які користуються виробами медичного призначення, – про їх наявність.

КРОКИ РЕЄСТРАЦІЇ НА ПРОБНЕ ЗНО

1. Роздрукувати реєстраційну заяву та реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо.

2. Власноруч оформити реєстраційну заяву та надіслати поштою до ХРЦОЯО.

3. Оплатити послуги в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.

4. Перевірити оплату та надходження заяви через п’ять робочих днів із дня оплати та отримання ХРЦОЯО реєстраційної заяви.

5. Перевірити статус надходження реєстраційної заяви до ХРЦОЯО через 10 робочих днів із дня здійснення поштового відправлення.

6. Самостійно роздрукувати запрошення на пробне ЗНО з 25 лютого 2019 року зі сторінки «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО».

Особа, яка зареєструвалася, але не взяла участь у пробному ЗНО, має право отримати комплект тестових матеріалів пробного ЗНО у відповідному пункті проведення протягом трьох робочих днів (ураховуючи день проведення).

Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, 057 705 15 64Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст із зв’язків з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23 496

Найефективніша зброя у боротьбі з насиллям – наша обізнаність і небайдужість!

Напeрeдодні відкриття Всeсвітньої кампанії «16 днів проти насильства» 23 листопада 2018 року в академії відбувся показ документального фільму угорського режисера Бернадетт Туза-Ріттер «Жінка в полоні» у рамках міжнародного мандрівного фeстивалю докумeнтального кіно DOCUDAYS. 250 глядачів, більшість серед яких були зацікавлені студенти академії, змогли переконатися, що підступність сучасного рабства полягає у прихованих механізмах обернення пересічних громадян на рабів.

Модератором заходу була Чернецька Юлія Іванівна, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки академії, яка на початку перегляду зазначила, що кінострічка привертає увагу до проблеми сучасного рабства: «На жаль, ми не можемо стверджувати, що рабство залишилося в минулому. За свідченнями Ради Європи кількість примусово експлуатованих людей постійно зростає. Від насильницького поневолення потерпає 45 мільйонів людей у світі».

Після перегляду відбулося жваве, стурбоване обговорення кінострічки. Страх, відчай, безнадія і самотність, які окреслюють життєвий простір Маріш – жінки в полоні, передалися і глядацькому залу. Дуже емоційною була реакція студентів, які у своїх висловлюваннях наголошували на необхідності правового виховання підлітків та молоді, щоб вони не перетворилися на власність своїх гнобителів, як це сталося з героїнею документальної стрічки.

Модератор заходу узагальнила виступи глядачів, зазначивши, що фільм потужною художньою силою спрямовує свідомість, волю й почуття особистості на пізнання та осмислення рабства як соціальної реалії сучасності, а також на формування переконання, що найефективнішою зброєю в боротьбі з насиллям є наша обізнаність і небайдужість.

Втілення спільного проекту «Схід і Захід разом»

Триває і успішно розвивається співпраця нашого навчального закладу із Хмельницькою гуманітарно-педагогічно академією у межах реалізації спільного проекту «Схід і Захід разом». У минулому навчальному році викладачі та студенти-історики Харківської гуманітарно-педагогічної академії відвідали місто Хмельницький, де на базі місцевої академії проходила міжвузівська науково-практична конференція, яка стала початковим етапом реалізації проекту. Цього року хмельничани прибули до столиці Слобожанщини. Їх гостинно зустріли ректор нашого навчального закладу, адміністрація, колектив кафедри соціально-економічних дисциплін, студентська рада академії та студенти-історики.

Гості прибули з важливою місією – для участі в науко-практичній конференції «Українська національна революція 1917–1921 років. Схід і Захід. До питання соборності України». Мета конференції – надати викладачам, аспірантам, студентам можливість поспілкуватися щодо нагальних наукових питань, обмінятися освітніми ідеями та обговорити методологічні проблеми з історії України, зрештою, зміцнити дружні стосунки між студентами та викладачами наших навчальних закладів.

З вітальним словом до учасників пленарного засідання звернулась ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області. У межах тематики конференції виступили з доповідями В. В. Олянич, доктор історичних наук, доцент, професор кафедри соціально-економічних дисциплін, Г. С. Гамрецька, кандидат філософських наук, доцент кафедри суспільних дисциплін та студенти обох академій.

Важливою подією під час реалізації проекту «Схід і Захід разом» стала зустріч гостей з Поділля, ректора Г. Ф. Пономарьової, членів студентської ради та студентів нашої академії з Сергієм Івановичем Черновим – головою Харківської обласної ради.

Співпраця між вишами, започаткована кілька років тому, є складовим елементом взаємодії двох українських регіонів. С. І. Чернов підкреслив високий рівень стосунків між Харківською та Хмельницькою областями, і зазначив: «Тим приємніше, що молодь наших регіонів теж взаємодіє між собою, адже майбутнє країни саме у ваших руках». Також очільник Харківської обласної ради закликав студентів відповідально ставитися до здобуття освіти: «Мінливий глобалізований світ висуває вимоги дивитися ширше і прагнути знати більше. Сподіваюсь на те, що сьогоднішні ініціативи Харківщини і Хмельниччини знайдуть відгук у ваших планах на перспективу».

Після зустрічі з головою Харківської обласної ради студенти ознайомились з історією будинку рад і діяльністю депутатського корпусу. Під час екскурсії представники двох академій відвідали прес-центр, великий та малий зали обласної ради.

Започаткований спільний проект «Схід і Захід разом» та конференція ще раз підтверджують об’єктивність визначеного науковцями історичного відліку нашої єдиної національної держави. Сучасна Україна є спадкоємцем державних традицій, ідей соборності, закладених Українською революцією 1917–1921 років.

Святкування Дня захисників України!

12 жовтня 2018 року відбулися урочистості з нагоди святкування Дня захисників України у військових частинах 3017 та 3005 Національної гвардії України.

У ході торжества відбулася церемонія нагородження солдатів та офіцерів – героїв Харківщини, готових за будь-яких обставин стати на захист рідної землі.

Продовжили святкову зустріч концертною програмою, наповненою яскравими та запальними виступами вокальних, хореографічних та інструментальних номерів, творчі колективи та викладачі академії.

За допомогу у справі військово-патріотичного виховання воїнів-правоохоронців і за взаємодію та співпрацю з військовими частинами колектив академії було нагороджено грамотами.

Що очікувати у ЗНО-2019

Термін проведення: 20 травня – 13 червня 2019 року.

Кількість предметів: кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам ЗНО, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).

ЗНО=ДПА

· для учнів закладів загальної середньої освіти, які в 2019 здобувають повну загальну середню освіту, результати ЗНО з трьохпредметів зараховуються як результати ДПА:

1. Українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, власного висловлення на дискусійну тему).

2. Математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття).

3. Один з навчальних предметів (за вибором випускника): біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови.

· для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, результати ЗНО з двох предметів зараховуються як результати ДПА:

1. Українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, власного висловлення на дискусійну тему);

2. Математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір учня (слухача, студента).

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти звертає увагу всіх, хто планує у 2019 році реєструватися для участі у ЗНО, необхідно завчасно потурбуватися про отримання паспорта. Реєстрація на ЗНО здійснюється за наявності паспорта.

Для забезпечення оперативного ознайомлення з актуальними новинами стосовно ЗНО-2019 створено безкоштовний мобільний додаток “Харківський РЦОЯО”. Завантажити офіційний мобільний додаток сайту “Харківський РЦОЯО” можна у Play Market.

Більше інформації: Український центр оцінювання якості освіти: www. testportal.gov.ua, Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти: www.zno-kharkiv.org.ua

Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України.

Додаткова інформація з питань ЗНО: Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23 496

04 жовтня в академії відбулося урочисте свято з нагоди Дня працівників освіти

Викладачів, співпрацівників, студентів-майбутніх педагогів привітала Галина Федорівна Пономарьова, ректор, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, і подякувала всьому професорсько-викладацькому складу, співпрацівникам академії за якісну підготовку висококваліфікованих педагогів. «Ви вносите визначальний вклад у розвиток України, формуєте нове покоління її громадян, передаючи кожній молодій людині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї країни».

Особливу шану висловила ветеранам академії, які десятки років віддали педагогічній професії і гідно підготували не одне покоління освітян, і сьогодні передають свій невичерпний досвід викладачам і студентам. Усі гості свята теплими довгими оплесками привітали присутніх на святі ветеранів академії.

Галина Федорівна зазначила, що колектив академії відчуває постійну підтримку керівництва Харківської області. Ректор підкреслила, що академія знаходиться у комунальній формі власності і фінансується з місцевого (обласного) бюджету й висловила глибоку подяку Юлії Олександрівні Світличній – голові Харківської обласної державної адміністрації, Сергію Івановичу Чернову – голові Харківської обласної ради, депутатам Харківської обласної ради, а також Ларисі Георгіївні Карповій – директорові Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації за розуміння важливості якісної підготовки педагогів та їх ролі у розбудові незалежної України, за постійну увагу та підтримку колективу академії, надання допомоги в удосконаленні забезпечення освітнього процесу.

Усіх присутніх у залі зі святом привітав Сергій Володимирович Клименко – керуючий справами виконавчого апарату Харківської обласної ради та за дорученням голови Харківської обласної ради Сергія Івановича Чернова вручив викладачам академії почесні нагороди. Під час виступу наголосив на важливості праці педагога, яка є визначальною для держави і суспільства, адже саме освітяни своєю працею формують щасливе майбутнє України, її економічне процвітання й духовне відродження. Сергій Володимирович висловив вдячність усім науково-педагогічним працівникам та співпрацівникам академії за якісну підготовку студентів-майбутніх фахівців у галузі освіти.

На святі були відзначені науково-педагогічні працівники та співпрацівники академії:

- подякою Голови Харківської обласної державної адміністрації – Полякова Ірина Вікторівна, директор Харківського коледжу, кандидат педагогічних наук;

- грамотою Харківської обласної ради – Степанець Іван Олексійович, проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент;

- подякою Голови Харківської обласної ради – Василенко Олена Миколаївна, помічник ректора, кандидат педагогічних наук; Самойлова Світлана Борисівна, директор бібліотеки;

- грамотою Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – Ільченко Оксана Валеріївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри корекційної освіти та спеціальної психології; Кобзєва Світлана Олександрівна, начальник відділу кадрів; Тетьоркіна Валентина Анатоліївна, старший викладач кафедри природничих дисциплін; Абасалієва Оксана Миколаївна, практичний психолог Красноградського коледжу; Тарасенко Любов Іванівна, вихователь гуртожитку Балаклійської філії;

- подякою директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – Жилкіна Олена Іванівна, доцент кафедри вокально-хорової підготовки вчителя; Мельникова Юлія Миколаївна, заступник головного бухгалтера;

- грамотою академії – Бакуменко Тетяна Костянтинівна, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти; Чалий Вадим Юрійович, викладач кафедри фізичного виховання; Суркова Лариса Станіславівна, бухгалтер; Костенко Ольга Іванівна, бухгалтер, Перепелкіна Христина Володимирівна, методист;

- подякою ректора академії – Анголенко Валентина Володимирівна, керівник підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників; Горовенко Оксана Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземної філології; Курочкіна Людмила Валентинівна, комірник.

Усіх присутніх привітали творчі колективи академії.

21 вересня 2018 року відбулася зустріч Андрія Гаррієвича Шевцова - директора Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора з професорсько-викладацьким складом та адміністрацією академії.

Предметом зустрічі стало обговорення ключових питань щодо перспектив розвитку інклюзивної освіти у закладах вищої освіти України. Обговорювались питання щодо організації практичної підготовки студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта, подальшого працевлаштування випускників за фахом у інклюзивно–ресурсні та реабілітаційні центри, заклади спеціальної освіти.

Андрій Гаррієвич позитивно оцінив діяльність науково-педагогічних працівників кафедр корекційної освіти та спеціальної психології, соціальної роботи та соціальної педагогіки, теорії та методики дошкільної освіти щодо розвитку кадрового забезпечення спеціальностей, вдосконалення змісту та науково-методичного забезпечення освітнього процесу, запропонував колективу академії долучитися до участі у реалізації одного із проектів Міжнародної програми Erasmus + .

Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії, доктор педагогічних наук, професор, Почесний громадянин Харківської області висловила щиру вдячність Андрію Гаррієвичу за високу оцінку роботи колективу академії з підготовки фахівців для закладів освіти Харківської області та України і підтримала ініціативи Міністерства освіти і науки України щодо покращення освітнього середовища для студентів із особливими потребами.

Із новим навчальним роком!

1 вересня 2018 року в одному з найстаріших педагогічних закладів освіти України - Комунального заладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради відбулися заходи з нагоди Дня знань.

Першокурсники здобуватимуть омріяний фах учителя в педагогічному закладі освіти, що має багаторічну історію, славні традиції та високий рівень підготовки фахівців.

За 98 років в академії підготовлено понад 75 тисяч висококваліфікованих фахівців, які працюють у закладах освіти Харківщини, України та світу. Щорічно 98 % випускників працевлаштовуються за фахом. Про високий рівень професійної підготовки студентів свідчать численні подяки від керівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних закладів освіти регіону та країни. Це результат щоденної плідної роботи колективу академії. 74 % науково-педагогічних працівників закладу вищої освіти мають науковий ступінь і вчене звання, кожен третій відзначений державними та відомчими нагородами.

Цьогоріч студентську сім`ю академії та її структурних підрозділів - Харківського, Красноградського коледжів і Балаклійської філії - поновили 1080 юнаків і дівчат, які навчатимуться на денній і заочній формах.

Студентів, їх батьків, а також викладачів і співпрацівників із Днем знань привітала ректор Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслуженеий працівник народної освіти, почесний громадянин Харківської області. Галина Федорівна вручила першокусникам символічні Книгу знань і Студентський квиток, зазначила, що вчитель - це інтелекутальний авангард суспільства, на який покладається найвідповідальніша місія з виховання молодого покоління! "Ви, першокурсники - основа, на якій будується майбутнє нашої держави. Завдяки вам Україна буде жити й процвітати. 2018-й - це рік інтенсивного оновлення української освіти. Із 1 вересня стартує програма "Нова українська школа". Саме ви, майбутня еліта України, відповідальні громадяни й патріоти, здатні до ризику та інновацій, успішно поведете українську школу вперед у ХХІ століття. Нехай оволодіння цікавою професією стане запорукою вашого успіху й добробуту". Ректор побажала миру та злагоди кожній родині та нашій рідній Україні.

Серед почесних гостей були присутні Тетяна Віталіївна Пономаренко - заступник начальника служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації та Геннадій Іванович Ломакін - воїн-інтернаціоналіст, заступник комітету інтернаціоналістів міста Харкова.

Голови студентського самоврядування факультетів академії традиційно хлібом-сіллю вшанували першокурсників і побажали їм добра та успіхів у навчанні та майбутній професійній діяльності.

У святі взяли участь ветерани війни, учасники бойових дій організації об`єднаних сил, які розповіли про героїчні вчинки українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів, волонтерів.

Першокурсників, батьків і всіх гостей вітали творчі колективи.

Нова українська школо, зустрічай молодих фахівців!

Тут храм душі, науки, храм буття,

Барвистих мрій і лицарської честі,

Нуртує й б’є тут джерело життя

І ми усі до нього є причетні.

То ж хай нам світить успіхів зоря,

Глибоким в морі знань буде фарватер,

Бо храм цей – академія моя,

Моя це не повторна Аlmаmater.

5 червня 2018 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та структурних підрозділах - Харківському, Красноградському коледжах і Балаклійській філії відбулося урочисте вручення дипломів випускникам.

201 випускник академії отримали дипломи бакалавра і магістра, дипломи молодшого спеціаліста - 323 випускники структурних підрозділів.

10% випускників отримали дипломи з відзнакою.

Освітній процес забезпечує 385 науково-педагогічних і педагогічних працівників та 218 співпрацівників. Із них: 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора і кандидата наук, вчене звання професора і доцента, 78% викладачів відзначені державними та відомчими нагородами. В академії створена ефективна система багатопрофільної, якісної підготовки фахівців педагогічної сфери, готових працювати творчо за новими педагогічними технологіями, здатних всебічно розвивати особистість дитини.

Випускники академії – активні учасники багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів, проектів, програм. Показником престижності закладу освіти і результативності профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді є щорічний конкурс (8-10 абітурієнтів на місце).

98% випускників академії працюють за фахом у закладах освіти міста Харкова, області, України.

Випускників привітала ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, почесний громадянин Харківської області: «Ви виросли у великій родині академії. Наша академія – це завжди рух вперед, це об'єднання енергії молодості з мудрістю і досвідом, дослідження минулого і сьогодення. Чітке бачення подальших шляхів розвитку вселяють впевненість у майбутнє процвітання. Переконана, що Ви гордо понесете звання випускника академії, а наш заклад буде завжди пишатися Вами. Бажаю Вам, шановні випускники, щоб на всіх життєвих дорогах Вас супроводжували заслужені успіхи, незрадлива фортуна, стійкий добробут, незгасна енергія і щоб у Вашому житті було багато світла, тепла і радості!»

Галина Федорівна відзначила, що за 98 років в академії підготовлено понад 85тис. висококваліфікованих фахівців для закладів освіти та культури. Ректор подякувала керівникам відділів (управлінь), закладів освіти, соціальних служб за забезпечення базами практики, плідну співпрацю та високу оцінку якісної підготовки випускників. Запевнила, що академія і далі буде центром якості освіти, ефективної науки і національної культури.

Галина Федорівна висловила щиру подяку Юлії Світличній, голові Харківської обласної державної адміністрації та Сергію Чернову, голові Харківської обласної ради, депутатам обласної ради за розуміння важливості підготовки фахівців у педагогічній сфері, постійну увагу і поліпшення бази академії для освітнього процесу.

З особливою теплотою Галина Федорівна звернулася до батьків випускників, серед яких є випускники нашого навчального закладу. Ректор подякувала їм за те, що вони свого часу порадили обрати професію педагога і отримати освіту саме в нашій академії, за виховання дітей та постійну допомогу у зміцненні матеріально-технічної бази академії.

Гості висловили впевненість, що випускники 2018 року будуть виховувати еліту держави, яка будуватиме Україну і визначатиме майбутнє нашої країни, і побажали їм творчих успіхів в роботі, добра, миру і злагоди у кожній родині.

Щиросердно привітала з нагоди отримання випускниками дипломів Лариса Георгіївна Карпова, директор Департаменту науки і освіти Харківської області державної адміністрації та зачитала вітання від Юлії Олександрівни Світличної, голови Харківської обласної державної адміністрації в якому наголосила, що випускники академії – талановиті, свідомі та патріотично налаштовані громадяни нашої держави, у руках яких майбутнє України і побажала, щоб на всіх життєвих дорогах супроводжували заслужені успіхи, незрадлива фортуна, стійкий добробут, незгасна енергія і щоб у житті було багато світла, тепла і радості!

Випускники та їх батьки висловили щиру подяку професорсько-викладацькому складу академії та структурних підрозділів, зазначили, що здобули освіту в одному з найкращих навчальних закладів міста Харкова, запевнили, що гордо понесуть звання випускника академії, а заклад буде завжди пишатися ними.

Від імені випускників 2018 року до адміністрації, викладачів, співпрацівників академії, батьків та гостей зі словами вдячності звернулася Дубяга Ольга Юріївна, переможець конкурсу «Молода людина року» та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, краща випускниця факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії : «Ми випускники, стоїмо сьогодні перед вами не як студенти перед педагогами, а як освічені люди перед такими ж освіченими людьми. І це стало можливим лише завдяки вам і вашій праці. Ви дали нам путівку в життя, ви дали нам все необхідне, що допоможе нам реалізуватися у житті. Залишаючи рідну академію, нам ніколи не забути щасливих годин проведених тут. Завдяки вашим старанням і терпінню, сьогоднішні випускники стануть великим людьми, адже кожен з нас став особливим по-своєму. Ви відкрили перед нами нові горизонти і нові знання. Все, що ви зробили для нас і не перелічити. Дякуємо вам за це!»

Із нагоди свята творчі колективи академії подарували випускникам та гостям святковий концерт.

За наказом № 512 – л від 26.04.2018 Міністерства освіти і науки України в академії розпочала роботу акредитаційна комісія з метою проведення первинної експертизи освітньо-професійної програми Спеціальна освіта зі спеціальності 016 Спеціальна освіта за другим (магістерським) рівнем у складі: Шеремет Марії Купріянівни, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри логопедії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (голова комісії) та Пахомової Наталії Георгіївни, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (член комісії).

Відбулася зустріч з адміністрацією академії та викладачами кафедри корекційної освіти та спеціальної психології.

«Схід і Захід – разом»

На продовження співпраці між Комунальним закладом «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради і Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією у рамках реалізації спільного проекту «Схід і Захід – разом» 21 квітня 2018 року в місті Хмельницький відбувся міжвузівський круглий стіл «Регіональний вимір подій української революції (1917-1921 рр.): Схід – Захід».

Під час перебування делегації Харківської гуманітарно-педагогічної академії відбулася зустріч з головою Хмельницької обласної ради Михайлом Васильовичем Загородним, який висловив щиру підтримку співпраці і налагодженню дружніх стосунків між колективами академій та Хмельницькою і Харківською областями.

Значним підсумком зустрічі та круглого столу стали яскраві враження викладачів і студентів з Харківщини від історії, сьогодення та людей Поділля, відвертого спілкування та спільного дозвілля, що викликали найщиріші емоції і переживання. Одностайним стало сподівання учасників форуму на нові зустрічі і творчу співпрацю задля процвітання рідної України, єдності суспільства і розквіту національної освіти.

Круглий стіл щодо обговорення проекту

Концепції розвитку педагогічної освіти

Підвищення престижу педагогічних спеціальностей, безперервний професійний розвиток вчителів, створення національного порталу покращення педагогічної майстерності. Це лише кілька новацій, що чекають на освітян та студентів педагогічних спеціальностей за новим проектом Концепції розвитку педагогічної освіти.

На виконання рішення Колегії Міністерства освіти і науки України 03 квітня 2018 року на базі академії було проведено круглий стіл щодо обговорення проекту Концепції розвитку педагогічної освіти за участі представників Міністерства освіти і науки України – Ігоря Анатолійовича Балуби, начальника відділу педагогічної та післядипломної освіти департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України та Тетяни Володимирівни Панченко, експерта з питань освіти дорослих і педагогічної освіти директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України.

До участі у роботі круглого столу долучилися директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Лариса Георгіївна Карпова, начальники районних, міських управлінь освіти, члени вченої ради академії, науково-педагогічні працівники академії та інших закладів вищої освіти регіону, представники професійної, загальної, середньої, позашкільної, дошкільної освіти та усі зацікавлені у перспективах розвитку освіти в Україні.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернулася ректор академії, доктор педагогічних наук, професор Галина Федорівна Пономарьова, яка наголосила на важливості цього проекту, адже від того якого вчителя ми підготуємо, залежатиме майбутнє України через 15-20 років.

Лариса Георгіївна Карпова – директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, звернувшись до високоповажного зібрання, переказала вітання від Юлії Олександрівни Світличної, голови Харківської обласної державної адміністрації, та побажала плідної роботи задля реформування освіти.

Презентуючи проект Концепції, Ігор Анатолійович Балуба окреслив виклики та проблеми у системі педагогічної освіти, які потребують нагального вирішення. Головним завданням модернізації педагогічної освіти є її випереджальний розвиток, що передбачає безперервне професійне зростання рівня освіченості педагогічної спільноти.

Для того, щоб заохотити абітурієнтів з високими балами ЗНО до вступу на педагогічні спеціальності, планується сформувати нові переваги цього напряму, серед яких – перспективи розвитку професії та кар’єри педагога, престижність здобуття педагогічної освіти.

Учасники круглого столу активно долучилися до обговорення. Питання стосувалися інновацій, що пропонує Концепція: запровадження дуальної освіти, підготовки менеджерів для закладів освіти, механізму педагогічної інтернатури, запровадження неформальної та інформальної освіти тощо.

Церемонія нагородження переможців!!!

Щовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам’ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

16 березня 2018 року в академії відбулися урочистості з нагоди 204-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

Уже стало традицією в Шевченківські дні вітати переможців обласного етапу мовно-літературних конкурсів: Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка й Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Із вітальним словом до товариства звернулася губернатор Харківської області Юлія Олександрівна Світлична, яка привітала учасників, подякувала їхнім педагогам, батькам за підтримку активної громадянської позиції учнів і студентів, а також наголосила на актуальності Шевченкового слова для сьогодення. Юлія Олександрівна акцентувала на лідерських позиціях Харківського регіону в усіх інтелектуальних змаганнях, побажала нових здобутків і перемог харківській молоді.

Вітання всім переможцям і їх наставникам висловила ректор академії Галина Федорівна Пономарьова. Галина Федорівна подякувала Харківській обласній адміністрації за підтримку учнівської та студентської молоді в її духовному та інтелектуальному зростанні.

У церемонії нагородження взяли участь Покроєва Любов Денисівна, ректор Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» Харківської обласної ради, доктор філософії, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти; Бойко Віктор Степанович, заступник голови Харківського обласного відділення українського фонду культури, член Національної Спілки письменників України, а також Маленко Олена Олегівна, представник Ліги меценатів України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри українознавства та лінгводидактики Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Почесні учасники урочистостей подякували освітянам Слобожанщини за високий фаховий рівень, який вони щорічно підтверджують, виховуючи переможців конкурсів філологічного спрямування всіх рівнів.

Переможці були нагороджені почесними дипломами та цінними подарунками.

НОВА ПЕРЕМОГА НАРОДНИОГО АМАТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ,

ХОРУ «СВІТАНОК» !!!

(художній керівник Варганич Галина Олексіївна,

концертмейстер Олешко Валерій Леонідович)

24 лютого в м. Полтаві відбувався IV Всеукраїнський (XIV Всекримський) конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймося за нове життя!», присвяченого славетній українській письменниці, культурній діячці Лесі Українки.

Цей конкурс українського мистецтва було започатковано в Криму, а після анексії − відроджено в Полтаві. Старовинне українське місто обрано не випадково, оскільки саме тут народилася мати Лесі Українки Олена Пчілка, яка прищепила своїй доньці любов до української народної пісні, літератури, обрядових дійств. Цю любов також продемонстрував хор «Світанок», який доніс до слухачів яскравий колорит українського мелосу, свою енергію та почуття.

У виконанні колективу прозвучав хоровий твір «Травень» із кантати Лесі Дичко «Пори року» на слова Лесі Українки. Сучасний стиль композиторки приваблює глибоким мелодійним звучанням, незвичними інтонаційними оборотами.

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ, ХОР «СВІТАНОК» ЗДОБУВ ПОЧЕСНУ НАГОРОДУ – «ДИПЛОМ I СТУПЕНЯ».

Вітаємо хор «Світанок», його керівника та концертмейстера з почесною нагородою, бажаємо і надалі залишатися єдиною згуртованою командою, де поєднуються професіоналізм і стратегічне розуміння реалій.

О, слово рідне, хто без тебе я?..

20 лютого на базі академії було проведено ІІ регіональний етап Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів педагогічних коледжів Східного регіону, в якому взяли участь 14 студентів, серед яких: 3 учасники із Відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 3 учасники із Комунального закладу «Покровський педагогічний коледж», 2 учасники з Балаклійської філії Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, 3 учасники з Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та 3 учасники з Харківського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Усі ці студенти стали переможцями під час проведення першого етапу Олімпіади у своїх закладах освіти.

Ці змагання були приурочені до Дня рідної мови і проведені під девізом:

Віддай мені все…

Віддай мені мову,

Якою мій народ мене благословив.

Ліна Костенко

Під час проведення Олімпіади студентам були запропоновані завдання з різних розділів мовознавства, зокрема з орфографії, пунктуації, лексики, граматики, культури мови, над їх укладанням працювали викладачі-методисти з усіх вишів, що взяли участь в Олімпіаді.

Усі учасники Олімпіади показали високий рівень володіння українською літературною мовою та справдили надії своїх наставників. Це справжні шанувальники українського слова, знавці рідної мови.

До складу журі Олімпіади були запрошені провідні фахівці-філологи, науковці Харківської, Донецької та Луганської областей.

Перевіривши конкурсні роботи учасників Олімпіади члени журі зазначили, що всі студенти продемонстрували ґрунтовні знання, але честь представляти наш регіон на загальнонаціональному рівні випала 3 студентам: Сисенко Ірині, студентці 22 по групи Харківського коледжу академії (викладач Оловаренко О.І.); Каралкіній Ганні, студентці КЗ «Покровський педагогічний коледж» (викладач Кравцова Т.П.) та Музалевській Руслані студентці Красноградського коледжу академії (викладач Гніда Г.М.).

Урочисте закриття регіонального етапу Олімпіади було незабутнім і хвилюючим для всіх учасників мовного свята. Ректор академії Пономарьова Г.Ф. підбила підсумок роботи Олімпіади та вручила грамоти переможцям та учасникам, подяки викладачам та членам журі.

Проведення таких змагань серед студентів уже стали традицією в нашому навчальному закладі, бо саме вони виховують у молодого покоління любов до рідної мови, сприяють духовному зростанню студентів.

Особливо приємним є те, що двоє студентів-переможців – це студенти структурних підрозділів академії.

Бажаємо успіхів та подальших перемог!

14 лютого, в День всіх закоханих, в стінах нашої академії відбувся традиційний конкурс «Міс і Містер академії».

Концерт проводили «запрошені професійні ведучі Потап та Настя Каменських» – культорганізатор Бабак Павло Сергійович та студентка Кашен Аліна.

Всі конкурсанти вражали глядачів кмітливістю, позитивом, нестримною енергією. Створити святковий настрій допомогли студентські творчі колективи.

За рішенням журі володарями титулів стали Скріпченко Анастасія та Оловаренко Михайло. Ректор академії - Галина Федорівна Пономарьова впродвж усього конкурсу особисто хлювалася за кожного конкурсанта й нагородила конкурсантів дипломами. Всі учасники отримали подарунки від профспілкового комітету, а переможці ще й сертифікати на безкоштовне відвідування виставок у продовж року у Харківському історичному музеї.


ВІТАЄМО

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ ХОР «СВІТАНОК» –

ВОЛОДАРІВ ГРАН-ПРІ!!!

09-11 лютого 2018 року м. Дніпро приймало учасників Всеукраїнського конкурсу професійного музичного мистецтва «Чарівний камертон», який спрямований на відродження, збереження та розвиток українського музичного мистецтва. Цей захід об’єднав велику кількість учасників хорового співу та інструментальної музики із різних куточків нашої країни: Дніпра, Запоріжжя, Херсону, Харкова, Волновахи, Кривого Рогу, Бахмута тощо. Усі конкурсанти отримали почесні нагороди за вагомий внесок у розвиток українського музичного мистецтва та активну участь у цьому дійстві.

Всеукраїнський конкурс приніс нові перемоги народному аматорському колективу, хору «Світанок» нашої академії, які здобули найвищу нагороду − «Гран-прі».

Хоровий колектив виконував пісні В. Кутлуєва «Свете тихий» (духовна музика, старослов’янський текст), муз. В. Стеценка, сл. народні «Ой, на горі сніг біленький», українську народну пісню в обробці М. Ракова «Ой, дуб, дуба». Акапельне виконання багатоголосного хору було бездоганним. Він вразив і слухачів, і членів журі, які відмітили високий рівень майстерності та професіоналізм, злагодженість та чистоту звучання колективу.

Колектив викладачів, співпрацівників та студентів щиро вітають хор «Світанок», його художнього керівника Варганич Галину Олексіївну та концертмейстера Олешка Валерія Леонідовича з високою нагородою й бажають надалі яскраво втілювати в життя принцип активної життєвої позиції, подальших творчих успіхів і перемог на творчій ниві!

Зіграй у «Важницю» – врятуй Україну!

01 лютого 2018 року за підтримки ректора академії – Пономарьової Галини Федорівни, громадська організація «ЕкспертиЗА Реформ» на 4 поверсі академії розпочала ігровий марафон-2018! Честь бути першими в ньому отримали студенти психолого-педагогічного факультету.

Дев’ять команд поринули у світ чарівної української мови, культури та історії, зігравши у навчально-розважальну настільну гру «Важниця», яку розробили експерти, продовжуючи авторський проект із формування україномовного середовища на Харківщині.

Учасники виявили креативний підхід до презентації своїх команд і надзвичайну завзятість у грі. Вона містила чотири категорії запитань – «Рідне слово», «Перлина мудрості», «Відгадайка» та «Завдання-блискавки», що стосувались української мови та літератури, молодіжного українського сленгу, історії України, музики й видатних особистостей нашої країни, тому гравцям стали в нагоді не лише фактичні знання, але й кмітливість, ерудиція, почуття гумору. Гра виявилася цікавою не тільки для студентів, а й для викладачів, які були глядачами й завзято підтримували їх.

За загальним міжкомандним заліком у грі «Важниця» переможцями стали 3 гравці, які отримали рекордні 44 бали за правильні відповіді, і всі вони з однієї команди – 21 групи психолого-педагогічного факультету, які отримали у подарунок – гру «Важниця». Вітаємо їх!

Щиро вдячні громадській організації «ЕкспертиЗА Реформ» за створення надзвичайно цікавої гри «Важниця», головною метою якої є популяризація української мови та літератури в Харкові та сприяння формуванню україномовного середовища в місті, і можливістю долучитись до вивчення української мови граючи.

22 січня студенти, викладачі та особисто ректор академії Галина Федорівна Пономарьова приєдналися до святкування 99-ої річниці Соборності – на честь Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Святкову церемонію покладання квітів відкрили хореографічною композицією у виконанні народного аматорського колективу академії «Сонцеворот», керівник - заслужений діяч мистецтв України, член правління національної спілки хореографів України, доцент Ірина Миколаївна Кощавець та зразковий ансамбль танцю «Джерельце», керівник – викладач академії Максим Петрович Кощавець.

У церемонії взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, представники обласних і міських органів влади, керівники територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в Харківській області, воїни АТО, представники дипломатичних установ, громадських організацій, духовенства, студенти і школярі.

Не менш важливою подією стала участь викладачів і студентів академії у відкритті експозиції тематичної виставки «Українська революція. 1917-1921 рр.», присвяченої видатному суспільному явищу в новітній вітчизняній історії ХХ ст. – самоствердження української нації, яке пройшло у Харківському історичному музеї імені М.Ф. Сумцова. У заході взяв участь заступник голови – керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Валерійович Бабічев.

Молодь України розуміє, наскільки зараз важливо бути єдиною державою, єдиним суспільством, єдиною родиною.

Випуск молодих фахівців гуманітарно-педагогічної академії

22 грудня 2017 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулися урочистості з нагоди випуску молодих фахівців. 273 випускника академії денної та заочної форми навчання отримали дипломи бакалаврів і магістрів, з них 67 (25%) - з відзнакою. Випускники академії активні учасники багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів, проектів, програм. Візитівкою гуманітарно-педагогічної академії є 100% забезпечення молодих спеціалістів роботою за спеціальністю.

Серед викладачів академії 70% мають науковий ступінь доктора і кандидата наук, вчене звання професора і доцента, кожен третій відзначений державними та відомчими нагородами.

Випускників привітала ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, почесний громадянин Харківської області: «Наша академія це завжди рух вперед, це об'єднання енергії і молодості з мудрістю і досвідом, дослідження минулого і дійсності. Чітке бачення подальших шляхів розвитку вселяють впевненість в майбутньому процвітанні академії, яка і далі буде центром якості освіти, ефективної науки і національної культури, суб'єктом розвитку інтелектуального і духовного потенціалу нашого міста і всього українського народу». Галина Федорівна відзначила, що 98-річна історія навчального закладу відзначена не тільки знаменною датою, скільки внеском у справу національної освіти і виховання вкладеним викладачами, вченими, випускниками протягом його існування, відповідно до вимог часу на кожному етапі розвитку держави.

Читати далі…

Оголошення

До відома вступників!

В академії відкрито нові спеціальності:

Підстава: протокол № 80/2 засідання Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України від 28.12.2017 року

Перший (бакалаврський) рівень

091 Біологія

Кваліфікація – вчитель біології

З 12 липня 2018 року буде здійснюватись прийом документів від вступників, які мають повну загальну середню освіту і відповідні сертифікати:

Українська мова та література;

Біологія;

Хімія або Іноземна мова.

Другий (магістерський) рівень

053 Психологія

Кваліфікація – психолог, практичний психолог у закладах освіти

З 02 липня 2018 року буде здійснюватись прийом документів від вступників, які мають диплом бакалавра та спеціаліста, здобутого за будь-якою спеціальністю.

Вступ здійснюється на основі єдиного вступного іспиту з іноземної мови та фахового випробування.