"Схід і Захід разом"

Втілення спільного проекту «Схід і Захід разом»

Триває і успішно розвивається співпраця нашого навчального закладу із Хмельницькою гуманітарно-педагогічно академією у межах реалізації спільного проекту «Схід і Захід разом». У минулому навчальному році викладачі та студенти-історики Харківської гуманітарно-педагогічної академії відвідали місто Хмельницький, де на базі місцевої академії проходила міжвузівська науково-практична конференція, яка стала початковим етапом реалізації проекту. Цього року хмельничани прибули до столиці Слобожанщини. Їх гостинно зустріли ректор нашого навчального закладу, адміністрація, колектив кафедри соціально-економічних дисциплін, студентська рада академії та студенти-історики.

Гості прибули з важливою місією – для участі в науко-практичній конференції «Українська національна революція 1917–1921 років. Схід і Захід. До питання соборності України». Мета конференції – надати викладачам, аспірантам, студентам можливість поспілкуватися щодо нагальних наукових питань, обмінятися освітніми ідеями та обговорити методологічні проблеми з історії України, зрештою, зміцнити дружні стосунки між студентами та викладачами наших навчальних закладів.

З вітальним словом до учасників пленарного засідання звернулась ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області. У межах тематики конференції виступили з доповідями В. В. Олянич, доктор історичних наук, доцент, професор кафедри соціально-економічних дисциплін, Г. С. Гамрецька, кандидат філософських наук, доцент кафедри суспільних дисциплін та студенти обох академій.

Важливою подією під час реалізації проекту «Схід і Захід разом» стала зустріч гостей з Поділля, ректора Г. Ф. Пономарьової, членів студентської ради та студентів нашої академії з Сергієм Івановичем Черновим – головою Харківської обласної ради.

Співпраця між вишами, започаткована кілька років тому, є складовим елементом взаємодії двох українських регіонів. С. І. Чернов підкреслив високий рівень стосунків між Харківською та Хмельницькою областями, і зазначив: «Тим приємніше, що молодь наших регіонів теж взаємодіє між собою, адже майбутнє країни саме у ваших руках». Також очільник Харківської обласної ради закликав студентів відповідально ставитися до здобуття освіти: «Мінливий глобалізований світ висуває вимоги дивитися ширше і прагнути знати більше. Сподіваюсь на те, що сьогоднішні ініціативи Харківщини і Хмельниччини знайдуть відгук у ваших планах на перспективу».

Після зустрічі з головою Харківської обласної ради студенти ознайомились з історією будинку рад і діяльністю депутатського корпусу. Під час екскурсії представники двох академій відвідали прес-центр, великий та малий зали обласної ради.

Започаткований спільний проект «Схід і Захід разом» та конференція ще раз підтверджують об’єктивність визначеного науковцями історичного відліку нашої єдиної національної держави. Сучасна Україна є спадкоємцем державних традицій, ідей соборності, закладених Українською революцією 1917–1921 років.