Регіональна конференція 17.06.16

17 травня 2016 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася Регіональна науково-практична конференція «Формування сучасного освітнього середовища: теорія і практика» присвячена Дню науки.

У роботі конференції взяли участь 133 науково-педагогічні і педагогічні працівники, молоді науковці та студенти із 14 вищих та загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова, Харківської області та України.

До учасників конференції з вітальним словом звернулась професор, ректор КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Пономарьова Галина Федорівна.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

регіональної науково-практичної конференції

«Формування сучасного освітнього середовища:

теорія і практика»


Зростання вимог до якості професійної підготовки випускників вищих педагогічних та інших навчальних закладів потребує формування якісно нового освітнього середовища, що характеризується інноваційною, універсальністю щодо підготовки кадрів, особистісною спрямованістю, інформаційною насиченістю, технологічністю процесів, що інтегруються у цілісний педагогічний процес.

Узагальнення змісту запропонованих учасниками конференції матеріалів, висновків і рекомендацій, сформульованих у ході пленарного та секційних засідань, дозволити рекомендувати:

  1. Цілеспрямовано формувати таке освітнє середовище, що забезпечить підготовку компетентного конкурентоспроможного фахівця: розвиток мотивації щодо закріплення у професії, формування ключових фахових компетентностей, саморозвиток і самовдосконалення суб’єктів педагогічного процесу тощо.
  2. Здійснювати професійну підготовку фахівців відповідно до вимог, що активізують студента як суб’єкта навчальної, виховної, наукової діяльності.
  3. Забезпечувати чітку послідовність і систематичність усіх видів і форм професійно-орієнтованої діяльності майбутніх фахівців.
  4. Удосконалювати науково- та навчально-методичне забезпечення освітнього процесу у контексті європейських вимог і врахування вітчизняного педагогічного досвіду.
  5. Підвищувати рівень управління якістю освітнього процесу на основі інтеграції зусиль працівників наукових, методичних, навчальних, виховних підрозділів ВНЗ.
  6. Упроваджувати напрацювання з моніторингу якості освіти як запоруки її розвитку.