Архів новин

Акредитація !

Лінк для зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОНП "Освітні, педагогічні науки"

Відкрита зустріч з експертами: ЄДЕБО 48225 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Освітні, педагогічні науки»

Час: 05 липня 2021 16:00 – 16:40

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/81302701434?pwd=SDI5L0RJNE9adEFVc3Z5VmYzblh5UT09

Ідентифікатор конференції: 813 0270 1434

Пароль: 2021

1318 20210618_ Наказ Про призначення експертної групи (1).pdf
ПРОГРАМА на 011 Освітні, педагогічні науки.pdf

Керівництво та колектив Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради висловлює глибоке і щире співчуття рідним, близьким та колективу викладачів, співпрацівників і студентів університету з приводу тяжкої втрати – смерті радника ректора Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, доктора педагогічних наук, професора, Почесного громадянина м. Харкова, академіка Національної академії педагогічних наук України Івана Федоровича Прокопенка.

Усе життя Іван Федорович – яскравий приклад високої професійності та відданості своїй справі. Він був видатним науковцем, талановитим педагогом та мудрим керівником, висококваліфікованим викладачем, відданим другом, надійним порадником.

Неоціненним є внесок Івана Федоровича у процес розбудови Харківського національного педагогічного університету

імені Г.С. Сковороди, підготовку висококваліфікованих фахівців для України та інших держав.

Високоосвіченість, інтелігентність, порядність були основою співпраці Івана Федоровича зі студентами, колегами, науковцями.

Світла пам’ять і вічна шана Івану Федоровичу Прокопенку назавжди залишаться в наших серцях та помислах.

Ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

Йдемо шляхом інноваційного розвитку

24 червня 2021 року в м. Харкові під час Всеукраїнської стратегічної сесії «Національний освітній технопарк: сервіс, інтелект, інформація» відбулася низка заходів до участі в яких долучилися викладачі і здобувачі освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Освітньо-наукові здобутки науково-педагогічних і педагогічних працівників академії було представлено на виставці, яку відвідав Міністр освіти і науки України Сергій Миколайович Шкарлет та переглянули керівники департаментів і управлінь освіти, педагогічних ЗВО, депутати Верховної Ради України, представники наукового та освітнього загалу.

На пленарному засіданні Міністр освіти і науки звернув увагу на важливість якісної підготовки фахівців – еліти української нації, для чого у педагогічних закладах вищої освіти слід створити ефективне інноваційне освітнє середовище, здатне забезпечувати підготовку педагогів європейського і світового рівнів, спроможних творчо відповідати на виклики сучасності.

Обговорення завдань, поставлених Сергієм Шкарлетом, перед колективами педагогічних закладів вищої освіти відбулося в 4 локаціях: «Інтелектуальна еліта нації», «Освіта і компетентності майбутнього», «Безпечне для життя і здоров’я освітнє середовище», «Трансформація управління освітою».

У локації «Освіта і компетентності майбутнього», під час обговорення питань ректорами педагогічних закладів вищої освіти, виступила ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, яка презентувала досвід професорсько-викладацького колективу академії, присвячений формуванню фахових компетентностей майбутніх педагогів для успішної роботи у Новій українській школі.

Галина Федорівна акцентувала увагу як на здобутках, так і на проблемах фахової підготовки здобувачів освіти, що можуть бути вирішені спільними зусиллями всіх ланок системи освіти і держави, зокрема підкреслила, що необхідно переглянути фінансування педагогічних ЗВО, зміцнювати базу для здійснення освітнього процесу, підвищувати кваліфікацію викладачів, що у комплексі дасть змогу формувати еліту української нації.

Оптимізм і перспективність рішень і висновків, зроблених за результатами роботи форуму, на думку Галини Пономарьової, полягають у здатності керівників і колективів освітніх установ, організацій і закладів трансформувати українську освіту шляхом забезпечення її інноваційного розвитку, зокрема і за умови створення та функціонування національного освітнього технопарку.

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники та батьки студентів!

Маю високу честь і надзвичайну приємність від імені всього колективу академії привітати вас зі знаменною і важливою подією у вашому житті – успішним завершенням навчання та отриманням дипломів!

2020-2021 навчального року в академії та структурних підрозділах: Харківському, Красноградському і Балаклійському педагогічних фахових коледжах отримали дипломи 1014 здобувачів освіти: 306 – дипломи магістра, 456 – дипломи бакалавра та 252 – дипломи молодшого спеціаліста

у структурних підрозділах академії.

Шановні випускники!

Ми щиро вдячні вам за те, що місцем свого професійного й духовного становлення ви обрали саме нашу академію, в якій за 100 років підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-кампаній, рівень підготовки яких відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, національним та світовим стандартам.

Ваш внесок в історію становлення та розвитку нашої академії, це наполегливе навчання, це плідна студентська наукова робота, активна участь

у творчому, культурному житті та спорті, студентське самоврядування, волонтерська робота і багато-багато справ та вчинків, які додалися

до скарбниці здобутків академії.

Гордістю нашого навчального закладу є його випускники, які конкурентоспроможні і користуються заслуженим попитом на ринку праці

м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами.

Більшість із вас вже отримала перше робоче місце та високу оцінку своїх умінь, і це не може не тішити, адже ваші особисті досягнення свідчать про те, що зусилля нашого дружного колективу дали щедрі плоди. Ви, безперечно, станете гідними послідовниками славних традицій десятків тисяч випускників нашої Alma Mater.

Для якісної підготовки сучасних фахівців академія та структурні підрозділи мають сучасну матеріально-технічну базу для здійснення освітнього процесу, який забезпечують 203 науково-педагогічні, 198 педагогічні працівники та 220 співпрацівників. 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора (23), кандидата наук та доктора філософії (148), учене звання професора (12) й доцента (100).

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими та нагородами місцевих органів влади.

У Харківському, Красноградському й Балаклійському педагогічних фахових коледжах звання «викладач-методист» мають 117 викладачів, «старший викладач» – 30 осіб, 203 викладачам присвоєно вищу категорію.

Вагомий науковий потенціал, інноваційні технології, новаторські ідеї, які реалізовує колектив академії, дають йому змогу крокувати в ногу з часом й утримувати лідерські позиції серед закладів вищої освіти Харківщини.

Академія – це сучасний навчально-науковий центр, що відкриває перед молоддю – майбутніми фахівцями педагогічної освіти, – скарбницю знань світових і національних цінностей науки, освіти та культури.

Десять років поспіль за результатами участі у міжнародних виставках колектив академії отримує нагороди в номінації «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», дипломи за науково-практичні досягнення

у забезпеченні якісної професійної підготовки фахівців для національної системи освіти, нагороджується золотими медалями за результатами інноваційного оновлення змісту національної освіти під час міжнародних форумів «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти».

2020 року академія занесена до видання «Золотий фонд нації. Науково-освітній потенціал України».

Дорогі випускники!

Ви обрали благородну професію – служіння дітям. Ваша праця – це змога спостерігати дивовижне явище формування Людини, її неповторності й прагнення добром і правдою утвердитися у світі.

Нехай на цьому нелегкому, але благородному шляху вас завжди і

в усьому супроводжує успіх! Ми, ваші наставники, віримо, що набуті за час навчання знання супроводжуватимуть вас у царині обраного фаху на благо рідної України.

Бажаю йти у світ лише дорогами добра та гідності, честі та працелюбності. Вірю, що почуття піднесення й гордості за свою професію ніколи не покидатиме вас!

Колектив академії буде завжди радо зустрічати вас, а в майбутньому – ваших дітей.

Міцного здоров’я вам, щасливої долі, миру, добробуту і натхнення!

Відеопривітання Ви можете побачити на нашому YouTube-каналі за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=mCIgTolHshs

Вітаємо переможців

районного етапу конкурсу «Молода людина року»!

З метою підтримки обдарованої і талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів у рамках реалізації програми «Молодь Харкова» щорічно проводиться конкурс «Молода людина року».

24 червня 2021 року відбулося нагородження районного етапу.

Переможцями стали: Савченко Дарина та Кресало Анастасія.

Лауреата здобули:

Каплун Діана – студентка 4 курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Дашкова Анна – студентка 3 курсу спеціальності «Середня освіта (мова і література (англійська)» факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Денисова Маргарита – студентка 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» психолого-педагогічного факультету;

Лещенко Євгенія – студентка 5 курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Жибер Юлія – студентка 5 курсу спеціальності «Менеджмент» психолого-педагогічного факультету;

Карпенко Анастасія – студентка 3 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» факультету дошкільної та спеціальної освіти та історії.

Було проведено церемонію нагородження переможців дипломами та пам’ятними статуетками.

Бажаємо перемоги у міському етапі!

За результатами участі здобувачів освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт отримано такі результати:

зі спеціальності «Професійна освіта» Жибер Юлія, студентка 5 курсу психолого–педагогічного факультету посіла (науковий керівник – Одарченко Вероніка Ігорівна, кандидат педагогічних наук, доцент);

- зі спеціальності «Соціальна робота» Лещенко Євгенія, студентка 5 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології перемогла в номінації «Інноваційні практики соціальної роботи» (науковий керівник – Рассказова Ольга Ігорівна,доктор педагогічних наук, професор).

Плідною була участь у ХV Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук:

1 місце за напрямом «гуманітарні науки» ­– Кузьменко Уляна, студентка 4 курсу психолого-педагогічного факультету (науковий керівник – Чала Анна Геннадіївна, кандидат педагогічних наук, доцент);

1 місце за напрямом «гуманітарні науки» – Лаптєва Дар’я, студентка 3 курсу факультету дошкільної та спеціальної освіти та історії (науковий керівник – Хряпін Едуард Олександрович, кандидат історичних наук, доцент);

2 місце за напрямом «природничі науки» – Тріфонова Єлизавета, студентка 3 курсу психолого–педагогічного факультету (науковий керівник – Дехтярьова Олена Олександрівна, кандидат біологічних наук, доцент);

2 місце за напрямом «природничі науки» – Вакула Вероніка, студентка 2 курсу психолого–педагогічного факультету (науковий керівник – Дехтярьова Олена Олександрівна, кандидат біологічних наук, доцент);

3 місце за напрямом «гуманітарні науки» – Ковалик Інна, студентка 3 курсу психолого–педагогічного факультету (науковий керівник – Томачова Ірина Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент).

Вітаємо всіх переможців і наукових керівників з вагомими здобутками!

Подяка від випускників 1991 року(2).pdf

ПЕРЕМОГИ У КОНКУРСІ «СТУДЕНТСЬКА ВЕСНА – 2021»

16 червня відбулося нагородження переможців Міського конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна – 2021».

За результатами конкурсу ми отримали 16 призових місць з яких 5 – перших місць; 7 – других місць; 4 – третіх місця та 4 – лауреата.

Диплом за І місце отримали:

• Іщенко Дар’я, керівник Журавльова Ірина Миколаївна;

• Живолуп Карина, керівник Лосєв Олександр Семенович;

• Портняга Валерія, керівник Смородський Віталій Ігорович;

• Кобзар Юлія, керівник Катречко Анна Сергіївна;

• Савченко Валерія, керівник Мартиненко Іван Іванович.

Диплом за ІІ місце отримали:

• Аматорський колектив хор «Світанок», керівник Варганич Галина Олексіївна;

• Літвін Катерина, керівник Мельниченко Максим Вікторович;

• Народний аматорський колектив танцю «Сонцеворот», керівник Кощавець Ірина Миколаївна;

• Естрадно-інструментальний ансамбль «Бриз», керівник Тищик Вадим Борисович;

• Вітковська Єлизавета, керівник Клімова Оксана Олександрівна;

• Талашко Катерина, керівник Жога Руслан Анатолійович;

• Народний аматорський колектив «Дівочі співаночки», керівник Мартиненко Іван Іванович.

Дипломи ІІІ місце отримали:

• Коншена Ольга, керівник Клімова Оксана Олександрівна;

• Загоруйко Вікторія, керівник Мельниченко Максим Вікторович;

• Полякова Юлія, керівник Плаксіна Олена Федорівна;

• Театр танцю «Престиж», керівники Раздольська Тетяна Анатоліївна, Чернова Юлія Геннадіївна.

Дипломи лауреата отримали:

• Вокальний ансамбль «DIVA», керівник Клімова Оксана Олександрівна;

• Полинько Ярослава, керівник Клімова Оксана Олександрівна;

• Савченко Дарина, керівник Жилкіна Олена Іванівна;

• Черепова Катерина, керівник Ігнатьєва Яна Володимирівна.

НАША АКАДЕМІЯ ПОСІЛА ЧЕТВЕРТЕ МІСЦЕ СЕРЕД ЗВО МІСТА ХАРКОВА.

Дякуємо керівникам та студентам!

Бажаємо подальших перемог, успіхів, творчої наснаги та нових звершень!

ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ АКАДЕМІЇ

14 червня 2021 року відбулось засідання Вченої ради Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

У засіданні Вченої ради взяла участь Валерія Олегівна Мураєва – заступник голови Харківської обласної ради.

Валерія Олегівна вручила атестати професора і доцента науково-педагогічним працівникам академії.

Пані Валерія від імені Артура Едмаровича Товмасяна, голови Харківської обласної ради, від всього депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто привітала нагороджених та подякувала всьому колективу академії за вагомий науковий потенціал, інноваційні технології, новаторські ідеї, які реалізовує колектив академії.

Валерія Мураєва зазначила, що академія – це сучасний навчально-науковий центр, що відкриває перед молоддю – майбутніми фахівцями педагогічної освіти, – скарбницю знань світових і національних цінностей науки, освіти та культури, в якому за 100 років підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-кампаній, а також побажала всім присутнім міцного здоров’я, щасливої долі, миру, добробуту і натхнення, почуття піднесення й гордості за свою професію у царині обраного фаху на благо рідної України.

Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії, голова Вченої ради, щиросердно подякувала керівникам області та депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу та розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

На засіданні Вченої ради було підведено підсумки роботи колективу академії та структурних підрозділів за ІІ півріччя 2020-2021 навчального року.

2020-2021 навчального року в академії отримали дипломи 1014 здобувачів освіти: 306 – дипломи магістра, 456 – дипломи бакалавра та 252 – дипломи молодшого спеціаліста у Харківському, Красноградському і Балаклійському педагогічних фахових коледжах – структурних підрозділах академії.

60% випускників продовжать навчання для отримання вищого освітнього рівня, а випускники, які отримали повну вищу освіту, працевлаштовані за фахом.

26-28 травня 2021 року під час роботи ХІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» колектив академії презентував здобутки закладу з наукової, науково-методичної та освітньої діяльності.

За результатами рейтингового виставкового конкурсу та конкурсу з тематичних номінацій колектив академії нагороджено Гран-прі в номінації «Інноваційно-наукова діяльність» та золотою медаллю за створення й упровадження сучасних засобів навчання і комплексних рішень для підвищення якості освіти».

Науково-педагогічні працівники академії у процесі роботи виставки презентували на стенді академії досвід формування фахових компетентностей майбутніх педагогів у офлайн і онлайн режимі.

Шановні студенти, викладачі,

співпрацівники та батьки студентів!

Вітаю всіх із Днем вишиванки!

Це важливе народне свято, яке покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, сили, добробуту, краси та оберегів.

Свято зародилося як студентська ініціатива у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича 2006 року. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь.

Сьогодні особливий день, бо в кожній області, в кожному місті і містечку українці об’єднані! Нас поєднало велике почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного!

Викладачі, студенти та співпрацівники нашої академії також сьогодні одягнули вишиванки – вдома чи на роботі, – організували онлайн марафони, акції, флешмоби, челенджі, майстер-класи.

Нехай це народне свято стає дедалі більш популярним з року в рік, а життя – щасливим! Бажаю усім міцного здоров’я, миру та злагоди!

З повагою,

ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

Святкуємо День науки

19 травня 2021 року в академії відбулося урочисте засідання Вченої ради, на якому за результатами науково-дослідної та науково-методичної роботи було відзначено найкращих науковців.

За дорученням голови Харківської обласної ради Артура Едмаровича Товмасяна грамоти та подяки Харківської обласної ради науково-педагогічним працівникам академії вручила ректорка Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області.

Звертаючись до нагороджених, Галина Федорівна відзначила їх плідну науково-дослідну та науково-методичну роботу, успіхи в забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області.

Щирі слова вдячності Галина Пономарьова висловила Артуру Едмаровичу Товмасяну – голові Харківської обласної ради; Айні Леонідівні Тимчук – голові Харківської обласної державної адміністрації; Анжеліці Сергіївні Крутовій – директорці Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу закладу в покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності та за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Інформація

про наукові досягнення науково-педагогічних працівників Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради за 2020/2021 роки

В академії працює 203 науково-педагогічних працівників, 74% з яких мають науковий ступінь та вчені звання, та 198 педагогічних.

23 мають науковий ступінь доктора наук, 148 – кандидата наук та захистили дисертаційні дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

100 працівникам присвоєно вчене звання професора та доцента.

Упродовж 2020/2021 років захищено 24 дисертаційних досліджень:

– на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук – 6;

– на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук – 8;

– на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук – 1;

– на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства – 1;

– на здобуття наукового ступеня доктора філософії – 8.

За останні 2 роки 21 науково-педагогічному працівнику присвоєно вчене звання:

професора – 4;

доцента – 17.

Кількість видань, в яких презентовано здобутки освітньо-наукової діяльності викладачів Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та структурних підрозділів, Харківського, Красноградського, Балаклійського педагогічних фахових коледжів, становить 633 роботи – 2 174 друкованих аркушів, зокрема: монографій – 11; підручників, науково-методичних та навчально-методичних посібників – 94; інших видань (рекомендації, методичні настанови, словники, довідники тощо) – 528.

Електронний навчально-методичний комплекс поповнено електронними файлами для забезпечення викладання освітніх компонентів загальною кількістю 19 856.

За результатами участі у міжнародних освітньо-наукових форумах у 2020-2021 роках колектив академії нагороджено:

̶ дипломами гран-прі та золотими медалями Міжнародних виставок «Сучасні заклади освіти» у номінаціях «Лідер наукової та науково-технічної діяльності» та «Компетентнісний підхід – основа якості змісту освіти»;

̶ золотою медаллю та дипломами Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» у номінації «Інноваційна діяльність закладів освіти як важливий фактор забезпечення якості освіти» та за презентацію досягнень і впровадження інновацій в освітній процес.

29 науково-педагогічних та педагогічних працівники упродовж 2020 – 2021 років підвищили свою фахову та наукову кваліфікацію й отримали сертифікати про проходження закордонного стажування:

Республіка Польща (м. Хелм, м. Люблін, м.Лодзь, м. Вроцлав, м. Варшава) – 14;

Словацька Республіка (м.Спиське Подградє, м. Сладковічево) – 2;

Фінляндія (м. Гуйттінен) – 8;

Австрія (м. Відень) – 1;

Болгарія (м. Софія) – 2;

Румунія (м. Бая-Маре) – 1;

Італія (м. Венеція) – 1.

Хочу особливо відмітити, на фоні загальної активності науково-педагогічних працівників кафедр, викладачів таких кафедр як:

– педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту;

– інформатики;

– української лінгвістики, літератури та методики навчання;

– теорії та методики дошкільної освіти;

– корекційної освіти та спеціальної психології;

– природничих дисциплін.

Наказ про призначення експертої групи.pdf
Програма візиту_Соціальна робота.pdf

Лінк для зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОНП "Соціальна робота"

Відкрита зустріч з експертами: ID 48221 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОНП «Соціальна робота»

Час: 27 травня, 2021 13:50

Підключитись до конференції Zoom:

https://zoom.us/j/97211966781?pwd=dUl0NFc3bng5TGlmWnJhd0JPQU1DUT09

Ідентифікатор конференції: 972 1196 6781

Пароль: 2dG1ci

Підписання Меморандуму

28.04.2021 року відбулася зустріч ректора академії Галини Пономарьової з начальницею філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Мариною Гричанюк, під час якої був урочисто підписаний Меморандуму про співробітництво.

Меморандум визначає основні напрями та форми взаємодії щодо спільної діяльності в межах здійснення комплексного розвитку наукової та практичної діяльності, здійснення заходів щодо соціальної профілактики та соціальної реабілітації суб’єктів пробації, організації і проведення науково-практичних конференцій, семінарів, «круглих столів», тренінгів.

На зустрічі Галина Пономарьова та Марина Гричанюк підкреслили, що кожна зі сторін має досвід та надбання у проведені заходів зазначеної проблематики, а підписання Меморандуму розширить можливості для спільної діяльності.

Вітаємо!

Користуючись нагодою, запрошуємо Вас доєднатися до вебінару “Як створити центр забезпечення якості освіти – досвід Університету Ватерлоо”, що відбудеться 27 квітня 2021 року (вівторок) о 16.00.

Детальніше про подію можете дізнатися тут https://academiq.org.ua/novyny/webinar/

На вебінарі ми детально розглянемо досвід Університету Ватерлоо (Онтаріо, Канада) щодо створення Центру забезпечення якості освіти. Зокрема, коротко поговоримо про процес забезпечення якості освіти та освітні стандарти в Онтаріо, а також їхній вплив на функціонування Центру забезпечення якості.

Поговоримо про обов’язки та діяльність Центру, а також про переваги існування такого Центру та його значення для університету.

Спікерка:

Аманда Маккензі, M.A., директорка із забезпечення якості освіти (освітніх програм) в Університеті Ватерлоо, Онтаріо, Канада. Вона також керує процесом забезпечення якості та академічної доброчесності в університеті.

Захід відбудеться англійською мовою з синхронним перекладом на українську. Для отримання матеріалів вебінару заповніть, будь ласка, реєстраційну форму до участі https://forms.gle/jQbsFJWErZGLrKH6A

Участь у вебінарі безкоштовна.

З великою приємністю пропонуємо Вашій увазі черговий випуск Фулбрайтівського вісника, що уміщує інформацію про стипендіатів Fulbright Visiting Scholar Program 2020-2021. Переглянути Вісник можна у фулбрайтівській Бібілотеці (PDF) та онлайн.

Принагідно нагадуємо, що триває приймання заявок для участі в черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2022-2023.

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

• кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;

• дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи в монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;

• діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи в монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Загальні вимоги до кандидатів:

• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;

• рівень знання англійської мови достатній для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;

• повернутися в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

• щомісячна стипендія;

• додаткові кошти для придбання професійної літератури;

• медичне страхування;

• квиток в обидва боки.

Реченець подання заявок 15 жовтня 2021.

Детально про Програму, перелік документів для участі в конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного добору за посиланням: http://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/

Щопонеділка, 15.00-16.00, на платформі ZOOM проводимо онлайн консультації для аплікантів Visiting Scholar Program. Зареєструватися можна тут: https://docs.google.com/forms. Інформацію про доступ до зустрічі надсилатимемо на вказану аплікантом адресу за годину до початку її проведення.

66519211-4424-4fb0-9cc7-ce4763d666d5.pdf

Вітаємо Юлію ТКАЧИНУ з перемогою у національному відборі до проєкту EU Study Days 2021 Представництва Європейського Союзу в Україні!

За сприянням адміністрації академії, відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Юлія ТКАЧИНА, здобувач вищої освіти академії 411 по групи спеціальності 013 Початкова освіта під керівництвом Вероніки ОДАРЧЕНКО, кандидата педагогічних наук, доцента, професора кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, успішно пройшла конкурсний відбір й стала учасником онлайн-модулів

EU Study Days 2021.

EU Study Days є проєктом Представництва Європейського Союзу в Україні і надає можливість українським здобувачам освіти та випускникам українських закладів вищої освіти дізнатися більше про Європейський Союз і відносини між ЄС та Україною від ключових європейських та українських експертів у цій сфері. Крім того, проєкт сприяє розвитку мережі української молоді для комунікації, обміну досвідом, співпраці і впровадження спільних ініціатив.

2021 року заплановано проведення 12 онлайн-модулів. Кожен модуль включатиме вебінар із дипломатами Представництва ЄС, провідними європейськими та українськими експертами. Також учасники отримають інформаційні матеріали та матимуть змогу перевірити свої знання, склавши тест.

Шановні жінки-колеги!

Від усього серця вітаю Вас зі святом весни, любові та краси – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!

Від усієї душі бажаю величезного жіночого щастя, любові і добра! Нехай поруч з Вами завжди будуть лише гідні люди. Бажаю, щоб кожен прийдешній день Ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!

Хай пролісок перший дарує вам ніжність,

А сонце весняне дарує тепло

У березні вітер несе хай надію

І щастя, і радість, і тільки добро!

Бажаю усім здоров'я, нових професійних досягнень і глибокої поваги колег!

Нехай приязно світить Вам весняне сонце і зігрівають веселі усмішки оточуючих Вас людей!

З глибокою повагою,

Ректор Галина ПОНОМАРЬОВА


ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 2021

25-26 лютого 2021 року в академії в режимі онлайн відбувся День відкритих дверей. Відповідальний секретар Приймальної комісії академії та заступник голови Приймальної комісії Харківського педагогічного фахового коледжу розповіли про особливості вступу до академії та коледжу

2021 року. Під час конференції здобувачі освіти презентували вступникам спеціальності, які здобувають, та запрошували на навчання.

Зустріч з абітурієнтами відбулась через платформу Zoom. Однак навіть у такому режимі до онлайн-конференції підключилося понад 100 учасників, які поставили чимало запитань.

ВІТАЄМО КАФЕДРУ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІНГВІСТИКИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ З ОТРИМАННЯМ ГРАНТУ НА ДОСЛІДЖЕННЯ ВІД КАНАДСЬКОГО ІНСТИТУТУ УКРАЇНОЗНАВСТВА!

За сприянням адміністрації академії, відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, науково-педагогічними працівниками та здобувачами вищої освіти освітньої програми Українська мова та література виграно грант на реалізацію проєкту «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщини і Бойківщини)» у 2021 році!


Канадський інститут українознавства, що є осередком українсько-канадських студій із гуманітарних наук Альбертського університету Канади, на міжнародному рівні відзначив актуальність поданої проєктної пропозиції та профінансував реалізацію проєкту на території України.

Проєкт реалізовуватиметься під керівництвом Наталі Демченко, кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання разом із науково-педагогічними працівниками кафедри Анною Чалою (кандидат педагогічних наук, доцент), Романом Міняйлом (кандидат філологічних наук, доцент), Тетяною Крехно (кандидат філологічних наук, доцент), Аллою Гейдел (викладач вищої кваліфікаційної категорії) та здобувачами вищої освіти освітньої програми Українська мова та література.

Попереду кропітка філологічна творча робота над реалізацією проєкту: подорож на Бойківщину; спілкування з інформаторами; робота з історичними матеріалами діалектних текстів ХІХ−ХХІ століть; дослідження динамічних процесів у структурі концептуальних домінант українців ‘родина’, ‘воля’, ‘земля’, ‘домівка’, ‘доля’; зіставлення концептуальних змістів давніх архетипів і сучасних структур знань у свідомості носіїв східних і західних діалектів України; сприяння інтелектуальному діалогу між Сходом і Заходом України в сучасних умовах геополітичних конфліктів та соціальних потрясінь.

Джерелом дослідження слугуватимуть говірки, що репрезентують західне діалектне мовлення (бойківські) і східне діалектне мовлення (слобожанські). Обрані говірки становлять собою особливий науковий інтерес, оскільки пов’язані з іменами пасіонарних особистостей в українській національній історії.

Значення роботи полягає в застосуванні новітніх міждисциплінарних підходів до вивчення об’єкта дослідження в теорії діалектології. Значущість дослідження полягає у виявленні особливостей і напрямків розбудови етнокультурних концептів діалектоносіїв Сходу і Заходу України в часовому діапазоні ХІХ – ХХІ століття.

ВІТАЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ!

БАЖАЄМО НАТХНЕННЯ І НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ!

22 лютого 2021 р. відбулася тематична лекція до Дня Героїв Небесної Сотні: «Небесній Сотні. Вдячні за свободу», начальниці Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, кандидатки історичних наук Марії Тахтаулової. Відповідно до Постанови Верховної Ради України ІХ скликання №2739 від 17 лютого 2021 р. «Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності» саме Революція Гідності є одним із ключових моментів державотворення нової історії України. Щорічно ми пригадуємо буремні події, які передували збереженню незалежності нашої країни, боротьбі з узурпацією влади, визнання демократичних цінностей та євроінтеграційного вибору українського суспільства.

У обговоренні лекції брали участь викладачі кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Фінін Г.І., Свистун Г.Є., Хряпін Е.О. та студенти спеціальності 032 «Історія та археологія». За активну, плідну співпрацю, високий професіоналізм із популяризації історії України та вагомий внесок у організацію національно-патріотичних заходів для здобувачів освіти та викладачів лекторка Марія Тахтаулова отримала подяку від ректора Галини Пономарьової.

Також всі бажаючі могли долучитися до он-лайн трансляції лекції на офіційній сторінці студентської ради академії у мережі Instagram.


41f83329-8a76-4923-b563-f7e040f929b7.pdf
Програма візиту.pdf

Лінк для зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОП " Психологія "

Відкритазустріч з експертами: ID 26162 Комунальний заклад"Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласноїради, ОП "Психологія"Час: 9 лютого, 2020 15:00Тема: ID 26162 КЗ "Харківськагуманітарно-педагогічна академія" ОП «Психологія»Подключиться к конференции Zoomhttps://us04web.zoom.us/j/74151735393?pwd=RER4ejNYVmdHTjhYRCtZUWxKSmNVdz09

Идентификатор конференции: 741 5173 5393

Код доступа: 2021

Наказ_нац_аген.pdf
Програма візиту_інформатика.pdf

Лінк для зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОП "Середня освіта (Інформатика)"

Відкрита зустріч з експертами: ID 29171 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП Середня освіта (Інформатика)

Час: 8 лютого 2021 04:30 PM Київ

Підключитись до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/71069383436?pwd=eExnSGFHaisweUZlZmlTMWNZYTlEQT09

Ідентифікатор конференції: 710 6938 3436

Код доступу: 2021

701fd56b-d1fe-4b1e-a4f2-59887c2a96aa.pdf
5bd97205-83f7-4a4e-bde5-8e1b92c54466.pdf

Лінк для зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОП «Українська мова та література»

Шановні учасники освітнього процесу

освітньої програми Українська мова та література!

Повідомляємо про можливість долучитися до роботи акредитаційної експертизи за спеціальністю 035 Філологія освітньої програми Українська мова та література.

Відкрита зустріч з експертами: ID 29166 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП "Українська мова та література"

Час: 09 лютого 2021 14:20

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/82608115240?pwd=ZnUxZWpBYTFScUJkeUJYVEJ4eXBxQT09

Ідентифікатор конференції: 826 0811 5240

Пароль: 2021Шановні

ПоможПоможПом

ПРОЄКТ «ОСНОВИ ВОЛОНТЕРСТВА В ІНКЛЮЗИВНОМУ ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

Інклюзія для всіх.pdf

У лютому 2021 розпочинається реалізація проєктної роботи «Основи волонтерства в інклюзивному освітньому середовищі» у рамках Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки та міжнародної договірної співпраці, спільно з Усеукраїнською громадською організацією "Асоціація корекційних педагогів України" та Благодійним фондом "Квіти життя".

Науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі освіти академії пройдуть сертифіковане онлайн-навчання по волонтерській діяльності в інклюзивному освітньому середовищі.

Курс розраховано на 1 кредит ECTS, 30 годин (16 годин навчання онлайн, 14 годин самоосвіти).

Після успішного завершення курсу слухачам надається сертифікат.

Технічне забезпечення: платформа Microsoft Teams

Теми лекцій до проєкту Основи волонтерства в інклюзивному освітньому середовищі.pdf
Наказ.pdf
Програма.pdf

Виставка освітніх інновацій Бетт в Англії

BETT LONDON EXCEL 20-22 JANUARY 2021

20-22 січня в Англії у форматі он-лайн проходила Міжнародна виставка освітніх інновацій BETT. Щорічно захід збирає близько 35 000 представників освітянської спільноти зі всього світу та є наймасштабнішою подією технологічних інновацій в освіті.

У рамках роботи над англомовним посібником із діджит-технологіями "Інноваційні технології роботи у початковій школі", у виставці взяло участь 8 науково-педагогічних працівників академії (Алла ХАРКІВСЬКА, Оксана БАБАКІНА, Алла ЧАГОВЕЦЬ, Юліана ДЬОМІНА, Віолетта ПАНЧЕНКО, Ірина АПРЄЛЄВА, Валентина ЛИТВИН).

Фокус-теми цьогорічної виставки:

Лідерство в освіті (провідне дистанційне та змішане навчання, спільна робота над розробкою інноваційних рішень для сучасних освітніх проблем, визначення адаптивної цифрової стратегії)

Основні спікери:

Нік Гібб, депутат з прав людини, державний міністр з питань шкільних стандартів - Департамент освіти, Великобританія.

Март Лайдметс, генеральний секретар - Міністерство освіти і досліджень, Естонія.

Джим Найт, головний радник з питань освіти - Тес і колишній міністр шкіл Великобританії.

Інклюзивна освіта онлайн (рішення для подолання статусу цифрового розриву, покращення доступу та навичок для студентів на всіх рівня, забезпечення ефективного навчання студентів).

Основні спікери:

Медж Томас, керівник відділу інноваційних фінансів, корпоративних та благодійних партнерств - освіта не може чекати (ЮНІСЕФ), Великобританія.

Наташа Ептон, радник з навчальних програм ІТ - Greenwood Academies Trust, Великобританія.

Бекі Лі, керівник відділу підвищення якості та досвіду студентів - коледж Хопвуда Холла, Великобританія.

Стійке майбутнє (формування міцної культури на робочому місці та уникнення вигорання, забезпечення культури стійкості, підтримка психічного здоров’я учнів та викладачів).

Основні спікери:

Мартін Бейлі, директор, лідер цифрового збагачення, викладач - директор Animate 2 Educate Ltd, лідер цифрового збагачення в Lanchester EP Primary School, Co. Durham і викладач первинних обчислень в Даремському університеті, Великобританія.

Девід Кіртлан, спеціаліст з професійного навчання Apple - Elsium Education, Великобританія.

Делія ДеКурсі, менеджер з глобальних освітніх рішень - Lenovo, Великобританія.

Онлайн-трансляції цьогорічної виставки:

Основна трансляція: провідні експерти та практики освітніх установ Великобританії, ЄС та Азії обговорюють найгарячіші теми в галузі освіти.

Основні теми обговорень:

Презентація відомств Міністерства освіти та досліджень Естонії: Цифрові рішення в освіті.

Школи демонстрації EdTech: Цифрова інклюзія.

Lenovo прискорювач інновацій: шлях до рівного доступу до навчання.

Вітрина рішень: ексклюзивні анонси продуктів, семінари та демонстрації технологій в освіті.

Основні теми обговорень:

Підбірка найбільш інноваційних компаній та рішень зі світової галузі освітніх технологій.

Acer for Education - надання освітянам надійних технологій.

Навчання онлайн: стратегії успіху студентів.

Переосмислення освітнього процесу за допомогою пристроїв з Windows 10.

Академія Бетт: можливості сертифікованого підвищення кваліфікації, анонси можливостей для співпраці.

Основні теми обговорень:

Дистанційне та гібридне навчання.

Підтримка соціального емоційного навчання (SEL) за допомогою інструментів Microsoft.

Майстер-класи - Навчання за допомогою технологій.

Інклюзивне навчання з iPad.

«Післяшкільні» клуби: живе спілкування онлайн із експертним колом та учасниками виставки, сесії запитань і відповідей.

Основні теми обговорень:

Готові до всього: дистанційне навчання та навчання на 2021 рік.

Міжнародне об’єднання освітян TeachMeet.

За підтримки компанії Microsoft протягом виставки діяв освітній Hub, де всі бажаючи в режимі реального часу могли протестувати освітні інновації, а саме:

Flipgrid - це безкоштовний, всеосяжний, цікавий досвід обговорення відео у Microsoft. 100 мільйонів викладачів, учнів та сімей у всьому світі щодня діляться та навчаються разом на Flipgrid.

Заняття, наради, завдання, файли та співпраця - все в одному сервісі за допомогою Microsoft Teams.

Планування та освітні технології - за допомогою Microsoft Education Transformation Framework.

Детальна щоденна програма, інформація про спікерів та сесії доступна англійською за посиланням.

СВІТОВА ІНІЦІАТИВА #ERASMUSDAYS2020: СВЯТКУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ДНІВ ПРОГРАМИ ЄС ERASMUS+

22 січня відбулося нагородження суб'єктів освітнього процесу академії, які взяли участь у міжнародному святкуванні Erasmus Days 2020та організували заходи, присвячені Програмі ЄС Еразмус+ й додали свої івенти на карту світу в рамках флешмобу #ErasmusDays2020.

Усі заходи були відмічені високою оцінкою Національного офісу Еразмус+ в Україні, про що свідчить подяка ректору академії Пономарьовій Галині Федорівні та сертифікати керівному складу, кафедрам і структурним підрозділам.

Заходи Erasmus Days 2020 організували:

Дорош Тетяна Леонідівна – кандидат наук з державного управління, професор кафедри фортепіано, онлайн-презентація «Creative youth of our Academy»;

Варганич Галина Олексіївна – доцент кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, творчий шлях народного-аматорського колективу хор «Світанок» під орудою Галини Варгани;

Цехмістро Ольга Валентинівна – кандидат мистецтвознавства , старший викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, творчі досягнення здобувачів освіти академії до Erasmus Days 2020;

Брославська Галина Михайлівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри математики та фізики, викладач-методист, онлайн-квест «Країни-члени Еразмус+: цікаво знати»;

Кисельова Олеся Борисівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики, онлайн-квест «Країни-члени Еразмус+: цікаво знати»;

Школа Олена Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент, викладач кафедри фізичного виховання, відео-презентація спортивного заходу: «Фітнес без меж!»

Фоменко Олена Валеріївна – кандидат педагогічних наук, доцент, викладач кафедри фізичного виховання, відео-презентація спортивного заходу «Студентська табата»;

Бойченко Артем Васильович – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри фізичного виховання, відео-презентація спортивного заходу: «Спорт – це моє життя!».

Лист_подяки 38.pdf

День Соборності України – єднання сили й духу народу!

Сьогодні, 22 січня 2021 року, в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.

Офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.

Вітаємо всіх викладачів, співпрацівників та студентів з Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!

Наказ 032 Історія та археологія.pdf
Програма зустрічі.pdf

Лінки для зустрічей в рамках акредитаційного візиту ОП «Історія та археологія»

День 1: ID 26165 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Історія та археологія»

Час: 26 січня 2021, 9:30-16-00

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/85624681128?pwd=dTdxZDhBRGZXWjJ1aXFHK25Ic2tJZz09

Ідентифікатор конференції: 856 2468 1128

Код доступа: 2020

Відкрита зустріч з експертами: ID 26165 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Історія та археологія»

Час: 26 січня 2021, 16:00-17-00

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/85224435008?pwd=aU1zSFZ0WElHVGI2S2k1VW9BNlNqUT09

Ідентифікатор конференції: 852 2443 5008

Код доступа: 2020

День 2: ID 26165 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради

Час: 27 січня 2021, 10:00-17-00

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/81040609608?pwd=Q1hjcW80ck9FdkpWR1VkNUtQSFRTZz09

Ідентифікатор конференції: 810 4060 9608

Код доступа: 2020

Відповідальним за технічний супровід цих дистанційних зустрічей та допомогу при потребі є Буригін Богдан Володимирович, тел.068 840 09 60 b.burygin132@gmail.com.

УВАГА!

Запрошуємо випускників закладів освіти на

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ,

що відбудеться

12 лютого 2021 року о 15:00 у форматі онлайн.

У програмі заходу передбачено онлайн-консультування абітурієнтів та батьків.

Трансляція прямого ефіру буде в соціальній мережі Інстаграм на офіційній сторінці приймальної комісії – @prijmalna.komisiahgpa

Реєстрація учасників заходу є обов’язковою: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZxGAgR_1-IX5f2pK81aYcPtVI3sZs31mZ1OOHXTI_pABhGw/viewform

05 План роботи академії на січень 2021.pdf

Вибори директора Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

4 січня 2021 року у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулося засідання Наглядової ради під головуванням Клименка Сергія Володимировича, керуючого справами виконавчого апарату Харківської обласної ради, з проведення конкурсного відбору претендентів на посаду директора Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, відповідно до частини 8 статті 42 Закону України «Про фахову передвищу освіту».

Члени Наглядової ради згідно з Порядком проведення конкурсного відбору претендентів на посаду директора педагогічного фахового коледжу за визначеними критеріями та показниками узагальнили результати оцінювання професійної кваліфікації, академічної репутації, професійного та управлінського досвіду, знання законодавства у сфері фахової передвищої освіти, запропоновані претендентами проєкти стратегій розвитку коледжу.

Результати проведення конкурсного відбору претендентів на посаду директора Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради:

Рябокінь Сергій Сергійович – 79 балів (50+29 за іншими критеріями рейтингу);

Абасалієва Оксана Миколаївна – 65 балів (33+32 за іншими критеріями рейтингу);

Івахненко Вячеслав Олександрович – 46 балів (13+33 за іншими критеріями рейтингу);

Погоріла Вікторія Іванівна – 36 балів (4+32 за іншими критеріями рейтингу).

Одноголосним рішенням членів Наглядової ради Пономарьовій Галині Федорівні, ректору академії, запропоновано укласти контракт терміном на 3 роки з переможцем конкурсного відбору Рябоконем Сергієм Сергійовичем на посаду директора Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники та батьки студентів!

Щиро вітаю всіх зі святом випуску молодих фахівців!

Цьогоріч академію та Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі – структурні підрозділи академії – закінчили 1345 здобувачів освіти.

У грудні дипломи отримали 357 випускників академії: 306 – дипломи магістрів та 51 – дипломи бакалавра, з них 14% – це дипломи з відзнакою.

Колектив академії натхненно плекає молоде покоління талановитих педагогів, науковців, свідомих громадян нашої країни, віддаючи студентській молоді тепло своїх сердець, багатство інтелектуального та педагогічного досвіду.

Наша академія занесена до видання «Золотий фонд нації. Науково-освітній потенціал України». Це сучасний навчально-науковий центр, що відкриває перед молоддю – майбутніми фахівцями педагогічної освіти, скарбницю знань світових і національних цінностей науки, освіти та культури.

За 100 років підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-кампаній, здатних творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, ставити перед собою сміливу мету й досягати її. Таким є кредо сучасного випускника нашої академії!

Важко знайти в Харківській області дошкільний, загальноосвітній, позашкільний заклади освіти, у яких би не працювали наші випускники. Диплом випускника академії є відзнакою професіоналізму, креативності та працелюбності. Упевнена, що так буде й надалі.

Підготовлені в академії фахівці – конкурентоспроможні професіонали, які мають попит на ринку праці Харківської області, м. Харкова, України й поза її межами. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Належний рівень професійної підготовки здобувачів вищої освіти забезпечують висококваліфіковані науково-педагогічні та педагогічні працівники. 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора й кандидата наук, учене звання професора та доцента.

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими грамотами, подяками, а також нагородами місцевих органів влади.

Компетентність професорсько-викладацького колективу, відповідальне ставлення до праці, наполегливі зусилля, безкорисливість незмінно забезпечують якісну підготовку сучасних, висококваліфікованих, креативних фахівців для різних галузей науки й освіти.

Шановні випускники!

Щиро вітаю Вас з отриманням дипломів!

Переконана, що, залишаючи рідну академію, ви ніколи не забудете щасливі години, проведені в рідній альма-матер. Через усе життя пронесете спогади про рідну академію, колектив якої вас зростив та сьогодні випускає у великий світ.

Учительська праця має стати для Вас доброю нагодою спостерігати дивовижне явище формування Людини, її неповторності й прагнення реалізуватися в обраній професії та громадському житті.

Вашими пріоритетами в житті мають стати любов до дітей, обстоювання духовної чистоти, патріотизму у світогляді української інтелігенції, схиляння перед добром і правдою.

Не зупиняйтеся на досягнутому, нехай Ваш поступ у майбутнє буде успішним і плідним!

Зичу всім здоров'я та наснаги в досягненні вершин педагогічної праці, наукової виваженості, творчого горіння, довершеності й успіхів у кожній задуманій справі.

Нехай Ваша робота приносить Вам тільки світло, задоволення, радість!

Шановні викладачі, співпрацівники та студенти!

Прийміть найщиріші вітання з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!

Усі ми цьогоріч працювали на благо нашої спільної справи. Кожний з нас є частиною дружньої команди, завдяки злагодженій роботі якої ми досягли нових вершин 2020-го року.

2020 рік для всього нашого колективу був ювілейним – ми святкували 100-річчя з дня заснування академії: провели плеяду заходів на кафедрах, факультетах, створили фільм про історію становлення та розвитку нашого навчального закладу, записали відеоспогади ветеранів, створили відеоролики-привітання, відкрили музей академії.

З нагоди ювілею колектив академії отримав чисельні вітання від органів влади, відомств, управлінь, закордонних партнерів, закладів вищої освіти, державних установ, комунальних підприємств, громадських організацій, базових закладів освіти.

112 викладачів, співпрацівників та ветеранів нагороджені державними, відомчими грамотами, подяками, нагородами місцевих органів влади та грамотами і подяками академії.

Цьогоріч наша академія занесена до видання «Золотий фонд нації. Науково-освітній потенціал України як сучасний навчально-науковий центр», що відкриває перед молоддю – майбутніми фахівцями педагогічної освіти, скарбницю знань світових і національних цінностей науки, освіти та культури.

2020 року колективи академії та її структурних підрозділів навчилися жити і працювати у протиепідемічних умовах, отримавши неординарний досвід організації освітнього процесу, проведення заходів з використанням технологій дистанційного навчання.

Попри все, ми не знизили показник якості освіти. Упродовж року викладачами та співпрацівниками захищено 4 дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук та 5 – на здобуття наукового ступеня кандидата наук. Надруковано близько 300 посібників, монографій, методичних настанов тощо для забезпечення освітнього процесу відповідно до сучасних вимог.

Колектив академії нагороджений дипломами «Гран-прі» та відзначений золотими медалями за результатами участі в ХІІ Міжнародній виставці «Інноватика у сучасній освіті» і ХІ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2020».

Понад 200 студентів стали переможцями міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних, міських та районних олімпіад, конкурсів, змагань, турнірів.

Дякую кожному з вас за якісну роботу, наполегливе навчання та плідну співпрацю. Впевнена, що наш колектив буде йти вперед, забезпечуючи якісну підготовку сучасних, висококваліфікованих, креативних фахівців для різних галузей суспільства.

Свято Нового Року та Різдва Христового дарує ніжне тепло, любов і надію кожному з нас. Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій, злагоду, упевненість у майбутньому, а у ваших домівках панують добробут і злагода.

Зичу вам міцного здоров'я, родинного щастя, достатку та благополуччя!

Бажаю добра, щирості й милосердя навколо Вас! Успіхів, нових звершень та здійснення найзаповітніших мрій! Процвітання Україні, а також упевненості у світлому майбутті нашої держави. А ще – сили й віри, що добро переможе!

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Колектив викладачів, співпрацівників і студентів Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради висловлює глибоке і щире співчуття рідним та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Харківського міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса, який очолював наше місто десять років.

Харків’яни запам’ятають Геннадія Адольфовича як досвідченого керівника і політика, який багато зробив для розвитку та процвітання нашого міста.

Геннадій Адольфович працював для Харкова та його мешканців, докладаючи всі свої знання та компетенції. Довіра, яку йому неодноразово висловлювали харків’яни, заслуговує беззаперечної поваги.

Світла пам’ять і вічна шана Геннадію Адольфовичу Кернесу назавжди залишаться в наших серцях та помислах.

Інтегрований курс онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia, 10.10.2020-14.11.2020

У жовтні-листопаді 2020 року для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії було проведено курс лекцій, розрахований на 1 кредит ECTS (15 год. аудиторних занять у форматі вебінарів та 15 год. самоосвіти), із залученням іноземних фахівців провідних ЗВО та реабілітаційних установ Італії .

Під час онлайн-курсу було впроваджено підхід Istituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії: зокрема, основні надбання профільних фахівців щодо прийняття та застосування біопсихосоціального підходу, процесу включення та багатофункціонального втручання, спрямованих на всебічну соціалізацію осіб із особливими освітніми потребами.

Курс у форматі онлайн прослухали 346 науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії.

ЗАПРОШЕНІ ЛЕКТОРИ:

Mrs. Beatrice Brugnoli

Професор педагогічного факультету Університету Верони, Католицького університету Святого Серця Мілана, викладач курсів 'Autism Master' і 'ADHD Master' та спеціалізованого курсу TFA для викладачів.

Член Італійського товариства дитячої нейропсихіатрії, член ISAAC ITALY, Функціонального підрозділу з комплексних комунікативних потреб Don Calabria Multifunctional Center, the Chapter Veneto of ISAAC Italy.


Mr. Francesco Reposati

Викладач психопатології розвитку факультету педагогічних наук університету Roma Tre University; психолог, психотерапевт, координатор відділу психічного здоров’я та інклюзії; член ради директорів Don Calabria Institute in Rome.

Член ради директорів ALAEF (Асоціація логотерапії та екзистенціального аналізу Frankliana Association of Logotherapy and Existential Analysis.

Mr. Alessandro Padovani

Директор Європейського соціального тренінгового центру Don Calabria Institute, психолог, Член наукового комітету Інституту психічного здоров'я, права та політики Університету Саймона Фрейзера (Simon Fraser University), Ванкувер, Канада, Член Європейської ради з питань ювенальної юстиції, Брюссель, Бельгія.

ТЕМИ ЛЕКЦІЙ

10.10 Особливості функціонування біопсихосоціальної моделі при роботі з дітьми з інвалідністю (лектор Beatrice Brugnoli)

24.10 Особливості функціонування біопсихосоціальної моделі при роботі з дітьми з інвалідністю: практичний аспект (лектор Beatrice Brugnoli)

31.10 Особливості функціонування біопсихосоціальної моделі при роботі з дітьми з інвалідністю: практичний аспект (лектор Beatrice Brugnoli)

07.11 Передові практики, пов'язані з соціальним підходом при роботі з дітьми з інвалідністю (лектор Francesco Reposati)

14.11 Особливості програм втручання при роботі з дітьми з інвалідністю (лектор Alessandro Padovani)

Детальна інформація щодо слухачів, перебігу курсу та додаткових матеріалів – на сайті відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності за посиланням.

Святкуючи 100-річний ювілей…

20 листопада 2020 року, у рамках програми святкування 100-річчя від дня заснування Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, академію відвідали Євгеній Володимирович Грицьков, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації, та Анжеліка Сергіївна Крутова, директорка Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

Євгеній Володимирович та Анжеліка Сергіївна зустрілися зі студентами та викладачами академії, ознайомилися з освітніми, науковими, мистецькими та художньо-творчими здобутками колективу, відвідали інноваційно-тренінговий кабінет для підготовки фахівців до роботи в умовах Нової української школи, комп’ютерний центр, ознайомилися з ресурсними можливостями закладу для навчання студентів з особливими потребами, переглянули експозиції музею історії та сьогодення академії.

За сумлінну й плідну науково-педагогічну діяльність, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, значні трудові здобутки та з нагоди 100-річчя від дня заснування закладу Євгеній Володимирович вручив почесні грамоти Харківської обласної державної адміністрації Марії Іллівні Кордулян, старшому викладачеві кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, та Світлані Борисівні Самойловій, директорці бібліотеки, і подяки Олені Іванівні Жилкіній, доценту кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, та Мілені Ігорівні Ярославцевій, доценту кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії зазначила, що за 100 років підготовлено 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освіти та соціальних служб, які користуються попитом на ринку праці Харківщини, України й поза її межами. Усі випускники є співавторами сторічної історії академії, адже кожен із них зробив свій внесок: наполегливим та сумлінним навчанням, плідною науковою студентською роботою, активною участю в культурному житті, самоврядуванні, спортивних змаганнях, благодійних акціях, що й доповнило скарбницю досягнень академії.

Галина Федорівна щиросердно подякувала керівникам області та депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу та розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Шановні студенти!

Від щирого серця вітаю з Міжнародним днем студента – святом молодості, творчості, пошуку та відкриттів!

Це свято тих, хто зберігає в душі вогонь новизни та креативності. Міжнародний день студента об’єднує всі покоління студентів.

Українські студенти – наша юна інтелектуальна еліта – посідають особливе місце у творенні нашої держави. Ви – наша світла надія на майбутнє, потужна рушійна сила в розбудові та реформуванні країни, що обрала європейський вектор розвитку.

Студентський вік – важливий етап розвитку особистості. Перед вами – все життя, повне чудових ідей і грандіозних досягнень. Водночас саме зараз – пора ваших перших справжніх успіхів. Я вірю, що навчання в нашій академії запам’ятається вам назавжди.

Ви молоді, енергійні, сповнені свіжих мрій і надій. Ваші успіхи та здобутки у навчанні, спорті, громадських справах – важливий доказ.

Бажаю вам творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, примножувати свою енергію, ставити перед собою сміливу мету і досягати її. Будьте наполегливі в навчанні, відкриті в спілкуванні, креативні у творчості й натхненні улюбленою справою.

Пишайтеся своєю причетністю до освітянської когорти та своїми добрими справами примножуйте славу рідної академії та України!

Ректор Галина ПОНОМАРЬОВА


Вітаємо з Міжнародним Днем студента!

поздравление с Днём студента.mp4

2 листопада 2020 року з ініціативи викладача кафедри Осової Ольги Олексіівни було проведено круглий стіл на тему "Іноземна мова дистанційно: проблеми та перспективи викладання", присвячений 100-річчю академії.

Мета: обговорення та пошук шляхів вирішення важливих проблем організації дистанційного навчання, обмін досвідом та отримання нових знань у галузі іншомовної освіти. В обговренні взяли участь студенти 411 ан та

511 ан груп.

Були розглянуті такі питання:

- сутність дистанційного навчання, його мета;

- переваги та недоліки доцільності використання дистанційного навчання;

- ефективність навчання за умови впровадження дистанційного навчання;

- технологічна платформа системи дистанційного навчання;

- відеопроєкти як засіб формування соціокультурної компетентності учнів в умовах дистанційного навчання;

- гейміфікація як інноваційний спосіб організації дистанційного навчання.

Наприкінці учасники круглого столу дійшли висновку, що дистанційне навчання має великі перспективи, тому що виправдовує себе і є дійсно зручним. Воно цілком ефективне і забезпечує користь і зручність навчання. Однак, аби майбутня освіта процвітала, необхідно поєднувати традиційні форми навчання з дистанційними.

Святкування міжнародних днів Програми ЄС ERASMUS+ 2020.

За сприяння ректора академії, Пономарьової Галини Федорівни, суб'єкти освітнього процесу закладу взяли участь у міжнародному святкуванні Erasmus Days 2020 та підтримали ініціативу Ukrainian Erasmus+ Marathon.

Уцілому було організовано 10 заходів, що отримали високу оцінку від команди Національного Еразмус+ офісу в Україні та Національної команди експертів із реформування вищої освіти.

Дні Erasmus 2020 - це ще одна чудова можливість розповісти на весь світ про успішні історії спільноти Еразмус+ в академії!

Подяка_ХГПА.pdf

Інтегрований курс онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» від іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia

Із 10.10.2020 по 7.11.2020 у рамках святкування Днів програми ЄС Еразмус+ 2020, спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна" та Istituto Don Calabria, Italia, для науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти академії буде організовано інтегрований курс онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців провідних ЗВО та реабілітаційних установ Італії.

Під час вебінарів буде впроваджено підхід Istituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії. Зокрема, основні надбання профільних фахівців щодо прийняття та застосування біопсихосоціального підходу, процесу включення та багатофункціонального втручання, спрямованих на всебічну соціалізацію осіб із особливими освітніми потребами.

Курс розраховано на 1 кредит ECTS (15 год. аудиторних занять у форматі вебінарів та 15 год. самоосвіти).

Після успішного завершення курсу слухачам надається сертифікат.

Дати проведення вебінарів: 10.10.2020; 17.10.2020; 24.10.2020; 31.20.2020; 7.11.2020

Мова вебінарів: італійська, із синхронним перекладом на українську

Уся додаткова інформація - на сайті Відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності за посиланням.

Шановні колеги, ветерани педагогічної праці та майбутні педагоги!

Сердечно й щиро вітаю Вас із Днем працівників освіти!

Професія педагога – одна з найбільш цінних для нашого суспільства, оскільки спрямована на його сьогодення й майбутнє одночасно. Без Вашої праці не можливо збудувати успішної країни, адже освіченість – запорука розквіту й добробуту народу.

Сьогодні під впливом нових вимог і самого життя професія вчителя набуває нових граней, стає більш складною і відповідальною. Із любов’ю до дітей і відданий своїй професії педагог є великою цінністю для національної освіти, родини, рідної України.

Найвищим досягненням успіху в праці освітян є посіяні в юних серцях зерна жаги до знань і любові до навколишнього світу. Саме своєю самовідданістю, небайдужістю формуєте молоді душі, зрощуючи в них радість відкриттів, гордість за власні здобутки в навчанні, трепетне ставлення і любов до України та людини як найвищої її цінності.

Висловлюю Вам, дорогі наші педагоги, глибоку вдячність за самовіддане служіння високим ідеалам просвітництва і державотворення.

Дякую ветеранам, які десятки років віддали педагогічній царині, підготували не одне покоління талановитих освітян, і сьогодні передають свій невичерпний досвід молодим колегам і майбутнім фахівцям.

Дорогі студенти, щиро вдячна за свідомо обрану Вами шляхетну місію, розумієте, що майбутнє нашої держави залежить від Вас. Ви – активні учасники інноваційних змін, скульптори дитячих душ, які майстерно поєднують досвід минулого з надбанням сучасної педагогічної науки і практики.

Зичу Вам, шановні колеги, студенти, співпрацівники, міцного здоров’я, мирного неба, плідної праці. Нехай світ навколо Вас повниться любов’ю, повагою і вдячністю, а допитливі очі вихованців дають наснагу, мудрість і бажання працювати!

Дякую за Вашу творчість, терпіння й кропітку працю!

Бажаю зберігати оптимізм і надію, мати здоров’я і терпіння, добробут

і людську шану.

Реалізації права на внутрішню академічну мобільність здобувачів вищої освіти академії у рамках договірної співпраці із ЗВО України

1 жовтня 2020 року у рамках угод про співпрацю з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією та Центральноукраїнським державним педагогічним університетом

імені Володимира Винниченка та відповідно до положення «Про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради» науково-педагогічними працівниками вищеназваних ЗВО розпочато спільне викладання в межах освітніх компонентів "Вступ до спеціальності" (для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня ), «Методологія та методи науково-педагогічних досліджень. Методика викладання педагогіки у ЗВО» (для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня ).

У І семестр 2020-2021н.р. право на внутрішню академічну мобільність реалізовуватиметься суб'єктами освітнього процесу кафедр педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; теорії та методики дошкільної освіти академії.

Детальна інформація про процес внутрішньої академічної мобільності, актуальні можливості для співпраці та Open Call пропозицій для обмінів - на сайті Відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності за посиланням.

4.pdf
ПРОГРАМА ВІЗИТУ МУЗЫКА.pdf

Індитифікатор конференції. Відкрита зустріч

Відкрита зустріч з експертами: ІD 29168 Харківська гуманітарно-педагогічна академія, ОП "Середня освіта (Музичне мистецтво)"

Час: 09 жовтня, 2020 13:00

Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/73723336913?pwd=VG1NL0habVBvRmp3RzNsV0ZCUDBvZz09

Ідентифікатор конференції: 737 2333 6913

Пароль: 2020

3.pdf
Програма виїзду експертної групи_122.pdf

УВАГА!

З 7 по 9 жовтня 2020 р. відбудеться робота експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи освітньої програми "Комп'ютерні науки". Усі бажаючі можуть долучитись до відкритої онлайн-зустрічі з метою обговорення ОПП "Комп'ютерні науки".

Відкрита зустріч з експертами: КЗ"Харківська гуманітарно-педагогічна академія", ОП "Комп`ютерні науки"

Час: 7 жовтня, 2020 16:00

Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/75733237955?pwd=K1o3K1pnSjNNelhleHdSdGREQTM5QT09

Ідентифікатор конференції: 757 3323 7955

Пароль: 122

2.pdf
ПРОГРАМА ВІЗИТУ 013 ПОЧАТКОВА ОСВІТА.pdf
1.pdf
програма візиту 053 Психологія.pdf

Індитифікатор конференції. Відкрита зустріч 053 «Психологія»

Відкрита зустріч з експертами: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ»

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ , ОП"Психологія"

Час: 6 жовтня 2020 11:20-12:00

Підключитись до конференції Zoom

https://us04web.zoom.us/j/71236406012?pwd=c2pmcDdkMDcxeEIyMDVLSEdKMFhSZz09

Ідентифікатор конференції: 712 3640 6012

Код доступу: 6RrTuk

Вітаємо!

За результатами засідання Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України від 24 вересня 2020 року науково-педагогічним працівникам академії присуджено наукові ступені доктора педагогічних наук – Осовій Ользі Олексіївні зі спеціальності 13.00.09 «Теорія навчання» та Бєляєву Сергію Борисовичу зі спеціальності 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти»

Присуджено науковий ступінь кандидата педагогічних наук: Дрокіній Аліні Сергіївні зі спеціальності 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти», Гладун Тетяні Олександрівні зі спеціальності 13.00.05 «Соціальна педагогіка» та Печериці Наталії Михайлівні зі спеціальності 13.00.05 «Соціальна педагогіка».

«Молода людина року - 2020»

Вітаємо переможців районного етапу міського конкурсу «Молода людина року 2020»:

Березняк Мірру та Бреславську Ірину у номінації «Студент (курсант) закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації»,

Литвин Єлизавету у номінації «Студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитаціїї»,

Мальчеву Єлизавету у номінації «Громадська діяльність».

Пилипенко Данііла у номінації «Фізична культура та спорт»,

та випускницю академії Супрун Дарину у номінації «Наукова діяльність »

Переможців та лауреатів нагородили почесними грамотами та пам'ятними кубками. Кращих студентів привітала голова адміністрації Основянського району Ганна Олександрівна Головчанська, яка побажала перемоги у міському етапі конкурсу.

Ви креативні, талановиті, ініціативні – гордість нашої академії та міста Харкова. Бажаємо кожному успіху та волі до перемоги!

Вітаємо з початком нового навчального року!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України

від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» карантин продовжено з 1 серпня до 31 серпня 2020 року.


До уваги викладачів, студентів та співпрацівників!

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 р. № 505

"Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України"

карантин продовжено до 31 липня 2020 року

Наказом Міністерства освіти і науки від 17 березня 2020 року № 44-к доктора педагогічних наук, професора, заслуженого працівника народної освіти України, почесного громадянина Харківської області Галину Федорівну Пономарьову, ректора академії, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих фахівців та плідну педагогічну діяльність нагороджено нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».

Окрім того, за результатами реалізації загальнонаціонального проєкту «Ми – українці» Галина Федорівна отримала сертифікат відповідності інтелектуального рівня, духовності, морально – вольових якостей та професійної майстерності статусу «Світоч нації».

Галина Федорівна майстерно здійснює керівництво педагогічним і студентським колективами закладу, віднаходить ефективні засоби педагогічного впливу на організацію діяльності співпрацівників і студентів, ніколи не зупиняється на досягнутому, завжди перебуває в творчому пошуку, у вирі наукової роботи та громадського життя, що ефективно впливає на якість фахової підготовки конкурентоспроможних педагогів, соціальних робітників, практичних психологів, дефектологів, які незмінно користуються попитом на ринку високоінтелектуальної, творчої, компетентної, інноваційно спрямованої педагогічної праці. Життя та праця знаного керівника і педагога – самовіддане служіння справі розбудови національної системи освіти та українського суспільства.

Галина Пономарьова користується великою повагою в колективі, а також у батьків студентів, керівників закладів освіти м. Харкова, Харківської області та України. Завжди керується загальнолюдськими моральними критеріями у ставленні як до власних вчинків, так і до поведінки інших.

Щиро вітаємо нашого знаного науковця, талановиту керівницю, мудру жінку з високими нагородами!

Бажаємо Галині Федорівні довгих і яскравих років життя та плідної праці для нових звершень у розвитку системи освіти, процвітання харківської землі та рідної України.

12.06.2020 року у Великій залі Будинку Рад відбулася урочиста церемонія нагородження пам’ятними дипломами провідних та молодих науковців – обласних стипендіатів у галузі науки за участю голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Володимировича Кучера.

У номінації «Гуманітарні науки», рішенням комітету з призначення обласних іменних стипендій в галузі науки, стипендію імені Василя Назаровича Каразіна отримала доктор педагогічних наук, професор Роганова Марина Вікторівна, завідувачка кафедри теорії і методики дошкільної освіти.

Вітаємо з визнанням здобутків одного з провідних науковців академії та висловлюємо щиру вдячність голові Харківської обласної державної адміністрації Олексію Володимировичу Кучеру за високу оцінку як наукових досягнень М.В. Роганової, так і Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Переконані, що така увага керівництва області до діяльності закладів освіти та розвитку науки сприятиме підвищенню якості освіти і появі нових наукових звершень задля розквіту Харківщини та рідної України.

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники

та батьки студентів!

Вітаю всіх зі святом випуску молодих фахівців!

Цьогоріч академію та Харківський, Красноградський, Балаклійський педагогічні фахові коледжі (структурні підрозділи академії) закінчили 988 фахівців – креативних, завзятих, сповнених сил та енергії майбутніх освітян – 16% з яких отримали дипломи з відзнакою.

У червні дипломи бакалавра отримають: 334 випускники академії та 285 дипломів молодшого спеціаліста – випускники структурних підрозділів.

2020 рік є знаменним для академії – закладу виповнюється 100 років від дня його заснування. ХГПА – це царина освіти, діяльність якої спрямована на розвиток особистості, розкриття її потенціалу, формування фундаментальних та професійних компетентностей.

За цей період підготовлено 86 тисяч висококваліфікованих фахівців, які користуються попитом на ринку праці м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами. Усі випускники є учасниками сторічної історії академії, адже кожен зробив свій внесок до її визнання наполегливим та сумлінним навчанням, плідною науковою студентською роботою, активною участю в культурному житті, самоврядуванні, спортивних змаганнях, благодійних акціях. Усе це доповнило скарбницю досягнень академії.

Шановні випускники, ви подолали черговий і дуже важливий рубіж життя; здобули знання у виші. Сьогодні ви вирушаєте в довгу і цікаву дорогу професійного зростання.

Студенти усіх років випуску працюють за фахом і гідно представляють аlma mater в закладах освіти та культури, у соціальних центрах та службах, органах та відділах управлінь усіх рівнів.

Випускники академії – це педагоги з високорозвиненими професійними якостями, зокрема творчим, новаторським ставленням до справи, фаховими компетентностями, комунікабельністю, креативним мисленням, умінням приймати рішення в умовах невизначеності, здатні генерувати нові ідеї, використовувати інноваційні технології в освітньому процесі.

Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти в академії є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Ми впевнені, що ви, випускники, – гідна еліта нашої держави, яка збереже активну соціальну позицію, любов до рідної землі, турботу за майбутнє нашої Батьківщини та перетворить українську школу на важіль соціальної рівності та згуртованості.

Ґрунтовність професійної підготовки здобувачів вищої освіти забезпечують науково-педагогічні та педагогічні працівники, з яких 74% мають науковий ступінь і вчене звання, 30% викладачів і співпрацівників відзначено державними та відомчими нагородами.

Уперше в нашій країні та в усьому світі покоління випускників отримує дипломи без традиційного свята, якого чекали з нетерпінням, мріяли відзначити у колі друзів та викладачів. Адже пандемія коронавірусу на жаль, унесла свої корективи.

Цього річ адміністрація, викладачі та здобувачі освіти отримали особливий неординарний досвід організації освітнього процесу у дистанційній формі: проведення лекцій, проходження педагогічної практики, захисту курсових робіт, участі в семінарах, конференціях у web-середовищах. Завдяки спокійній атмосфері, підтримці адміністрації та викладачів, доброзичливому ставленню та, водночас, збереженій неупередженості членів державної екзаменаційної комісії випускники вдало склали державні іспити в онлайн режимі.

Але життя не зупиняється. Позаду Вас студентські роки наповнені радістю відкриттів і незабутніх зустрічей. В академії ви здобули якісну освіту, розвинули творчі здібності, навчилися відстоювати свої погляди і переконання. Це ваш потенціал, який допоможе впоратися з усіма життєвими випробуваннями і досягти великих успіхів.

Попереду – пора звершень, пора самостійного, дорослого життя.

Я впевнена, що ви не зупинитися на досягнутому і продовжите свою самоосвіту, адже сьогодні життя вимагає від людини все нових і нових знань і вмінь. Учіться, працюйте і обов’язково знайдете своє гідне місце в житті!

Пишайтеся своєю причетністю до когорти випускників одного з найкращих педагогічних закладів вищої освіти та своїми добрими справами примножуйте славу рідної аlma mater, міста та країни! Академія не прощається з вами – це ваш дім, куди завжди зможете прийти за допомогою чи порадою, адже ви назавжди залишаєтеся членами нашої згуртованої сім’ї, нашими випускниками.

Бажаю вам, на довгі роки зберегти в душі ці неповторні миті, щоб на всіх життєвих дорогах вас супроводжували заслужені успіхи, незрадлива фортуна, стійкий добробут, незгасна енергія , а життя було світлим, теплим і радісним!

Переконливих вам здобутків в ім'я українського народу. Міцного здоров'я, довголіття та родинного щастя!

Дорогі наші випускники, із нагоди отримання дипломів творчі колективи академії подарували вам святковий концерт, доступний для перегляду на сайті академії, на каналі YouTube https://youtu.be/AyU_sPTVnDc та в соціальній мережі Facebook.

Порядок денний

засідання Вченої ради

Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

від 10 червня 2020 року

1. Про підсумки освітнього процесу в ІІ півріччі 2019/2020 н. р.

Доповідачі: Лариса Олексіївна Петриченко – перший проректор;

Інна Петрівна Репко – проректор з науково-педагогічної роботи.

Наталія Володимирівна Камардаш – заступник директора Балаклійського педагогічного фахового коледжу;

Любов Дмитрівна Котелевська – заступник директора Красноградського педагогічного фахового коледжу.

2. Про перебіг і результативність Державної підсумкової атестації та Державної атестації у 2019/2020 н. р. та план заходів щодо усунення недоліків у підготовці педагогічних кадрів для закладів освіти.

Доповідачі: Христина Андріївна Шапаренко – декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії;

Микола Васильович Андрєєв – т.в.о декана факультету фізичного виховання та мистецтв;

Тамара Вячеславівна Отрошко – декан факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Оксана Олексіївна Бабакіна – декан психолого-педагогічного факультету;

Ірина Вікторівна Полякова – директор Харківського педагогічного фахового коледжу.

3. Звіт про роботу відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності за друге півріччя 2019-2020 навчального року

Доповідач: Юліана Володимирівна Дьоміна – начальних відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності.

4. Затвердження кандидатур для участі в обласному конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена» 2020 року.

Доповідач: Алла Анатоліївна Харківська – проректор з науково-педагогічної роботи.

5. Затвердження кандидатур для призначення обласних стипендій та персональних стипендій імені О.С. Масельського студентам академії у 2020/2021 н. р.

Доповідач: Іван Олексійович Степанець – проректор з науково-педагогічної роботи.

6. Затвердження кандидатур на призначення стипендії Харківської обласної державної адміністрації на 2020/2021 н. р. студентам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам із їх числа, а також студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків та присудження стипендії Харківського міського голови «Обдарованість».

Доповідач: Інна Петрівна Репко – проректор з науково-педагогічної роботи.

7. Ознайомлення з листом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2020 року №1/9-263 «Запобігання окремих проблем і помилок у практиках забезпечення академічної доброчесності».

Доповідач: Іван Олексійович Степанець – проректор з науково-педагогічної роботи.

8. Різне

Шановні студенти, викладачі, співпрацівники та батьки студентів!

Вітаю всіх із важливим святом самобутності, неповторності, барвистості української культури – Днем вишиванки!

Свято зародилося як студентська ініціатива у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича 2006 року. Ідею акції запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – це не просте вбрання українців, це своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками. В орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни та історії свого роду. Коли твориться вишиванка на полотні чи на рушниках, то з’являється надія, що українська культура, українське мистецтво не будуть утраченими. Це надія на те, що ми залишимося нацією, що збережемо не лише українську мову, а й мову наших символів і знаків.

Сьогодні особливий святковий день саме тому, що в кожній області, у кожному місті й містечку українці об’єднались! Нас поєднало велике почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного.

У період пандемії особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки. Саме тому цього річ викладачі та студенти нашої академії одягнули вишиванки – вдома чи на роботі, – організували онлайн марафони, акції, флешмоби, челенджі, майстер-класи.

Зичу, щоб українська вишиванка щодня зберігала народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, охороняла нас, щоб благословляла на щасливе життя, на служіння Україні! Бажаю усім міцного здоров’я, миру та злагоди!

Порядок денний

засідання Вченої ради

Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

від 20 травня 2020 року

1. Про стан підготовки до вступної кампанії 2020 року.

Доповідач: Лариса Олексіївна Петриченко – перший проректор.

2. Про внесення Змін до Правил прийому 2020 року до Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Доповідач: Лариса Олексіївна Петриченко – перший проректор.

3. Виконання плану роботи навчально-методичного відділу 2019-2020 навчального року.

Доповідач: Катерина Анатоліївна Дмитренко – керівник навчально-методичного відділу.

4. Затвердження Положень про Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Доповідач: Ірина Вікторівна Полякова – директор Харківського педагогічного фахового коледжу.

5. Про внесення Змін до Правил прийому 2020 року до Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Доповідач: Ірина Вікторівна Полякова – директор Харківського педагогічного фахового коледжу.

6. Інформація про нову редакцію Статуту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Доповідач: Наталія Іванівна Шкода – юрисконсульт.

7. Інформація про реорганізацію та зміну назв факультетів академії з 01.09.2020 року.

Доповідач: Лариса Олексіївна Петриченко – перший проректор.

8. Різне.

До уваги викладачів, студентів та співпрацівників!

Загальнонаціональний карантин продовжено до 22 травня 2020 року

До уваги викладачів, студентів та співпрацівників!

На виконання рішення Уряду України від 22.04.2020 року загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня

2020 року

Порядок денний

засідання Вченої ради

Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

від 22 квітня 2020 року

1. Про роботу зі студентами пільгового контингенту у 2019 / 2020 н. р

Доповідач: Інна Петрівна Репко

– проректор з науково-педагогічної роботи.

2. Звіт про роботу соціально-психологічної служби академії 2019 / 2020 н. р.

Доповідач: Олена Вікторівна Перцова

– практичний психолог.

3. Про роботу Центру гендерної освіти академії

Доповідач: Ольга Ігорівна Рассказова

– завідувач кафедри соціальної роботи, завідувач центру.

4. Про затвердження навчальних планів на 2020 / 2021 н. р. для студентів академії та структурних підрозділів

Доповідач: Лариса Олексіївна Петриченко

– перший проректор.

5. Про звільнення від проходження Державної підсумкової атестації студентів Харківського фахового педагогічного коледжу академії відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України №1027/ 900 від 29.08.2016 «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та / або патологічні стани, інвалідність»

Доповідач: Ірина Вікторівна Полякова

– директор коледжу.

6. Різне.

До уваги викладачів, студентів та співпрацівників!

На виконання рішення Уряду України від 25.03.2020 року карантин продовжено на 21 день – до 24 квітня включно.

Порядок денний

засідання Вченої ради

Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

від 30 березня 2020 року

1. Затвердження персонального складу Наглядової ради Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Доповідач: Лариса Олексіївна Петриченко – перший проректор.

2. Про перейменування Харківського і Красноградського коледжів та Балаклійської філії академії.

Доповідач: Лариса Олексіївна Петриченко – перший проректор.

3. Про перебіг та результативність різних видів педагогічної практики студентів академії у 2019-2020 н. р. та перспективні завдання вдосконалення практичної підготовки майбутніх педагогів.

Доповідач: Алла Анатоліївна Харківська – проректор з науково-педагогічної роботи.

4. Про організацію профорієнтаційної роботи серед випускників загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова, Харківської області та України 2019-2020 н. р.

Доповідач: Алла Анатоліївна Харківська – проректор з науково-педагогічної роботи.

5. Затвердження програм творчих конкурсів до вступних іспитів для абітурієнтів 2020 року.

Доповідач: Лариса Олексіївна Петриченко – перший проректор.

6. Затвердження Положення про організацію і проведення анкетування «Освітній процес очима студентів», Положення щодо розробки силабусу компонентів освітньої програми, Положення про дисципліни вільного вибору студентів, Положення щодо розробки навчальних планів.

Доповідач: Лариса Олексіївна Петриченко – перший проректор.

7. Про рекомендацію кандидатур із числа науково-педагогічних працівників на здобуття іменних стипендій Харківської облдержадміністрації в галузі науки у 2020 році.

Доповідач: Іван Олексійович Степанець – проректор з науково-педагогічної роботи.

8. Інформація про обрання за конкурсом науково-педагогічних працівників на посади старшого викладача та викладача.

Доповідач: Оксана Олексіївна Бабакіна – декан психолого-педагогічного факультету;

Микола Васильович Андреєв – т в о декана факультету фізичного виховання та мистецтв.

9. Різне

До уваги викладачів, студентів та співпрацівників!

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань», Постанови Кабінету Міністрів №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», наказу Міністерства освіти і науки України № 406 від 16.03.2020 року «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» та розпоряджень голови Харківської обласної державної адміністрації від 12.03.2020 року №131 «Про запобігання поширенню на території Харківської області коронавірусу COVID-19» та голови Харківської обласної ради від 12.03.2020 року №43 «Про невідкладні заходи щодо протидії поширенню коронавірусу COVID-19» у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та її структурних підрозділах укладено наказ №199-к від 12.03.2020 «Щодо запровадження карантину», а також розроблено План невідкладних заходів щодо протидії поширенню коронавірусу COVID-19, затвердженого ректором академії 12 березня 2020 року.

Згідно наказу в академії запроваджено карантин із 12 березня по 03 квітня 2020 року, освітній процес науково-педагогічними та педагогічними працівниками здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання; забезпечено гнучкий (дистанційний) режим роботи співпрацівників академії та структурних підрозділів; заборонено проведення масових заходів.

Студентам, які не мали змоги виїхати додому або виявили бажання залишитися в гуртожитку, надано таку можливість, а також в академії працює їдальня з дотриманням санітарно-гігієнічних правил щодо запобігання поширення епідемічних захворювань, де студенти – мешканці гуртожитку, можуть замовити собі їжу.

02.03.2020 Установча конференція Всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet

2 березня у Києві відбулася установча конференція, присвячена заснуванню Міністерством освіти і науки України та Національним інформаційним центром академічної мобільності ENIC Ukraine (ДП «Інформаційно-іміджевий центр») Усеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet.

У роботі конференції взяли участь представники керівного складу МОН України та ENIC Ukraine, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, Національного Еразмус+ офісу в Україні, почесні іноземні гості і представники 85 закладів вищої освіти України.

Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради приєднався до Мережі шляхом підписання Протоколу про приєднання до Меморандуму про створення то розвиток Усеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet.

Участь у мережі допоможе ЗВО-учасникам розбудувати власну або вдосконалити діючу практику процедури визнання іноземних кваліфікацій відповідно до чинного українського та міжнародного законодавства та взірцевих практик, бути на вістрі новітніх світових подій та напрацювань у галузі визнання, вдосконалюватись і розвиватись шляхом участі у заходах і проєктах мережі за підтримки та у щільній співпраці з Міністерством освіти і науки України, ENIC Ukraine та міжнародним співтовариством визнавачів задля утвердження в Україні культури прозорого та доброчесного визнання іноземних кваліфікацій.

Сертифікат_Меморандум про створення мережі.pdf

ДО УВАГИ СТУТЕНТІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА САЦІВНИКІВ!

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211, листа Міністерства освіти і науки України від 11 березня 2020 року № 1/9-154 з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 в академії та структурних підрозділах оголошено карантин на три тижні – з 12 березня по 03 квітня 2020 року.

Освітній процес здійснюватиметься за допомогою дистанційних технологій. Обмежено проведення масових заходів.

Слідкуйте за оголошеннями на офіційному сайті академії.

Адміністрація

Оголошення!

У зв’язку із запровадженням карантину

День відкритих дверей

14 березня 2020 року проводитися не буде.

Адміністрація

«Уже Масляна в гості йде»

27 лютого в нашій академії весело та гучно святкували Масляну.

За традицією, Масляний тиждень починається з понеділка й закінчується в неділю феєричним спалюванням опудала. Кожен день цього свята унікальний і наповнений глибоким змістом. У кожного з них своя назва і ритуали, які неодмінно потрібно було виконувати. Головна традиція Масляної – випікання млинців, що символізують сонце.

Студенти гуртожитку власноруч приготували млинці, вареники, оладки та пригощали всіх охочих, хто завітав на свято. За народною прикметою, якщо всі млинці швидко та з задоволенням з’їли, то рік буде щасливий. От і на нашому ярмарку не залишилось млинців.

Запалу та атмосферності святу додали народні забави, пісні, танці, конкурси, в’язання колодки хлопцям та хоровод з так званим опудалом Масляної.

Також студенти академії в рамках святкування Масляної відвідали діток, які знаходяться на стаціонарі в лікарні, підготувавши для них лялькову виставу.

Хочеться вірити, що захопливе свято, сповнене народних ритуалів та обрядів, яке символізує остаточну перемогу весни над зимою, тепла над холодом, дасть надію нашому українському народу на теплу та радісну весну!

26 лютого 2020 року в Харківському театрі для дітей та юнацтва викладачі і студенти академії презентували наш заклад вищої освіти та проінформували учнів 10-11 класів про перспективність спеціальностей за якими здійснюється підготовка фахівців в академії. 180 учнів зі шкіл міста Харкова та області були залучені до нашої профорієнтаційної роботи, зокрема: Комунальний заклад «Вільшанський ліцей» Дергачівської районної ради Харківської області, Комунальний заклад «Дергачівський ліцей №2» Дергачівської районної ради Харківської області, Комунальний заклад «Харківський ліцей № 112 Харківської міської ради Харківської області», Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №130 Харківської міської ради Харківської області, Височанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Харківської районної ради Харківської області.

Сучасна освіта є духовним обличчям людини, яке формується під впливом моральних і духовних цінностей, що є надбанням її життя. Педагогічна освіта – це престижно, а висококваліфікований фахівець – це людина культури, провідник ідей державотворення її демократичних змін. Саме таких фахівців готують в академії.

Після профорієнтаційної роботи, учнів і студентів запросили до глядацької зали для перегляду вистави «Лісова пісня» з нагоди дня народження видатної поетеси Лесі Українки.

22 лютого 2020 року в Академії гостинно зустрічали майбутніх абітурієнтів.

До уваги вступників було представлено виставку науково-методичних досягнень кафедр, демонструвалися відеофільми про життя та діяльність закладу освіти.

Абітурієнти та їх батьки мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою академії, презентаціями факультетів та отримати детальну інформацію щодо Правил прийому 2020 року до Академії та її структурних підрозділів.

Науковий семінар

«Педагогіка А.С. Макаренка в контексті компетентнісного підходу

до формування вчителя-майстра»

21 лютого 2020 року в академії відбувся науковий семінар «Педагогіка А.С. Макаренка в контексті компетентнісного підходу до формування вчителя-майстра».

В обговорення проблеми теоретичного та практичного виміру педагогіки А.С. Макаренка, зокрема її компетентнісного аспекту, узяли участь науково-педагогічні і педагогічні працівники академії та Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

З вітальним словом до учасників семінару звернулась Пономарьова Галина Федорівна, доктор педагогічних наук, професор, академік Міжнародної академії наук педагогічної освіти, академік Національної академії проблем людини, заслужений працівник народної освіти України, почесний громадянин Харківської області, ректор академії. Галина Федорівна наголосила на важливості модернізації вищої педагогічної освіти, зокрема шляхом пошуку новітньої педагогічної теорії та ефективного досвіду в контексті вимог сьогодення для підвищення якості процесу фахової підготовки майбутніх педагогів та вдосконалення виховного процесу в закладах освіти.

Виступили: Гриньова Марина Вікторівна – доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки України, декан природничого факультету;

Жданова-Неділько Олена Григорівна – доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна;

Ткаченко Андрій Володимирович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна;

Роганова Марина Вікторівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Рассказова Ольга Ігорівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної роботи;

Упатова Ірина Петрівна – доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри природничих дисциплін.

Під час роботи семінару висловлювались та обґрунтовувались думки, ідеї і пропозиції, пов’язані з використанням педагогічної спадщини А.С. Макаренка в сучасній освітній теорії та практиці, зокрема щодо принципів впливу педагога на вихованців, соціальної ролі і позиції педагога в суспільстві, вдосконалення професійної підготовки кадрів для закладів освіти шляхом формування фахової майстерності майбутнього вчителя, розвитку його здібностей та здібностей учнів.

Аналіз теоретичного та практичного аспектів педагогіки Антона Макаренка дозволив учасникам наукового зібрання дійти висновку про її актуальність та недостатню реалізованість у контексті сучасного компетентнісного дискурсу.

День пям’яті Небесної сотні

20 лютого 2020 року - шості роковини кривавих подій на Майдані під час Революції Гідності. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів - понад 100 осіб.

В нашій академії до цих роковин для студентів провела лекцію Марія Юріївна Тахтаулова, керівник Північно-Східного територіального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Подвиг героїв Небесної Сотні є визначним для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла. Ми згадали сотню співвітчизників, убитих під час мирних протестів, та вшанували усіх, хто встав на боротьбу за демократичне майбутнє своєї країни.

Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, усі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.

Державна премія

17 лютого відбулося засідання Вченої ради академії, на якому із нагоди відзначення 100-річчя академії члени Вченої ради обговорили комплекси практично-методичних посібників із метою рекомендації їх на здобуття Державної премії в галузі Освіта у двох номінаціях:

    • у номінації «Вища освіта» - комплекс практично-методичних посібників у 3-х частинах «Психолого-педагогічна діагностика якості освіти у педагогічному ЗВО» авторів Пономарьової Г. Ф., Харківської А. А., Петриченко Л. О., Рассказової О. І., Отрошко Т. В., Кондрацької Л. В., Школи О. М., Бескорсої В. М., Прокопенко А. О., у якому подано діагностичні матеріали, високопродуктивні моделі визначення якості освіти, авторські методики оцінювання якості освіти, адаптовані інтерактивні методи навчання системи вищої освіти. Для проведення моніторингу якості освіти представлені авторські та адаптовані методики, анкети, методи й тести, а також запропоновані методичні рекомендації, програми семінарів, тренінгів, факультативів, що спрямовані на підвищення рівня якості освіти, інноваційний розвиток та управління освітнім процесом тощо;

    • у номінації «Дошкільна і позашкільна освіта» - комплекс практично-методичних посібників «Діагностика якості професійної підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти» авторів Репко І. П., Степанця І. О., Роганової М В., Проскурняк О. І., Чаговець А. І., Шапаренко Х. А., Бабакіної О. О., Пєхарєвої С. В., Ільченко О. В., Блудової Ю. О., що охоплює широке коло питань дошкільної освіти, включаючи базові аспекти процесу психолого-педагогічної діагностики дітей дошкільного віку, а саме: діагностику визначення рівня засвоєння вихованцями вимог Базового компонента дошкільної освіти за освітніми лініями, широке коло питань освітньої галузі, включаючи базові аспекти процесу педагогічного діагностування, психолого-педагогічного діагностування дітей дошкільного та шкільного віку з особливими потребами.

Для обговорення були запрошені автори, які дали відповіді на запитання, що виникали у членів Ученої ради.

Матеріали посібників є результатом кропіткої праці колективу авторів, мають практичну апробацію в освітньому процесі закладів вищої освіти України. Комплекси посібників стануть у нагоді при використанні у науково-педагогічній діяльності викладачів ЗВО, при написанні різного виду наукових робіт здобувачами вищої освіти, зокрема магістрантами та аспірантами, а також будуть корисною знахідкою для працівників закладів дошкільної освіти, яких цікавлять питання діагностування особистості дошкільника, учителів закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів післядипломної освіти та для тих, кого цікавлять питання формування компетентностей учителів Нової української школи.

Рецензенти дали позитивну оцінку посібникам, відзначили, що вони відповідають усім вимогам до даного виду робіт.

Посібники були обговорені на засіданнях Науково-методичної ради академії та ректораті й рекомендовані до розгляду на Вченій раді.

Тож прагнення колективу авторів подати комплекси посібників на здобуття Державної премії України стане почесною відзнакою нашої діяльності з нагоди 100-річчя академії.

16 20201002_ наказ Про призначення експертної групи.pdf
31 20201202_ наказ Про призначення експертної групи.pdf
!Програма візиту_ХГПА лютий 2020 (Інформатика).pdf

Валентинів день

13 лютого у актовій залі пройшло феєричне шоу «Міс і Містер академія – 2020».

Святкову атмосферу викладачам, співпрацівникам, студентам, гостям подарували неперевершені конкурсантки та харизматичні конкурсанти шоу: добра, дружня, дивовижна, делікатна, душевна, доброзичлива Пащенко Діана та спортивний, впевнений, яскравий, запальний, баскетболіст Суворов Петро – факультет фізичного виховання та мистецтв; феєрична, неперевершена, елегантна, ерудована, іронічна – Литвин Єлизавета та екстравагантний, креативний, натхненний, винахідливий, майбутній король психології Монастирний Петро – психолого-педагогічний факультет; творча, скромна, танцююча, завжди на позитиві, неповторна, граціозна, майбутній вихователь Колуканова Софія та кмітливий, з почуттям гумору, кухар-кондитер Перевозник Павло – пара від факультету дошкільної та спеціальної освіти та історії; відважна, привітна, чарівна, яскрава, каратистка Бендюк Анастасія та відкритий, музикальний, добрий, веселий, творчий Бутирін Арсеній – факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології; романтична, ввічлива, лагідна, грайлива, унікальна Рєзнік Діана та щирий, активний, файний, цікавий, талановитий Вітченко Михайло – пара від студентського гуртожитку.

Звісно ж, було запрошено журі, котре компетентно, справедливо, прозоро і якісно переглядало та оцінювало всі три конкурси: Марина Олександрівна Мілованова – випускниця нашої академії, головний адміністратор Харківського театру для дітей та юнацтва, Анастасія Володимирівна Єфіменко – солістка гурту «Евшан-Зілля», помічник режисера Харківського академічного театру опери та балету ім. Лисенка, Олена Петрівна Співак – завідувач відділу з науково-освітньої роботи Комунального закладу «Харківський історичний музей імені Сумцова» Харківської обласної ради, Анна Ігорівна Павловикова – менеджер з маркетингу розважального центру «Шато Ледо». Всі учасники конкурсу отримали особливі подарунки від членів журі.

Не обійшлося без інновацій: за допомогою Qr–коду всі присутні могли віддати свій голос за учасника, який сподобався. Приз «Глядацьких симпатій» отримали Литвин Єлизавета і Монастирний Петро.

Знайшли своїх господарів і призи конкурсу «Краще фото», оголошений студентською радою і соціальних мережах.

Всі учасниці та учасники шоу отримали грамоти від ректора академії та солодкі подарунки від незмінного спонсора усіх свят в академії – профспілкового комітету.

Людмила Леонідівна Савченко – голова профспілкового комітету академії, теплими словами привітала всіх зі святом і, підтримуючи інтригу конкурсу, оголосила переможців. Міс і Містер академії у 2020 році стали Суворов Петро та Колуканова Софія.

Усі присутні отримала задоволення, запал енергії, гумору та оптимізму!

14 лютого «купідони» провели «Безпрограшну лотерею». Виграні лоти потішили і студентів, і дорослих.

У День святого Валентина хочеться привітати кожну закохану пару, а також тих хто ще не знайшов свою половинку. Закоханим – щастя, самотнім – віру в любов! Бережіть свою любов, цінуйте кожну мить свого життя, адже життя і є любов!

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни. Але священною є пам’ять про героїзм, мужність при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність платити найдорожчу ціну - своє життя.

12 лютого До нашої Альма-матер на традиційні, щорічні теплі зустрічі- спогади завітали почесні гості–воїни-інтернаціоналісти:

Конирєв Володимир Ілліч учасник бойових дій в Афганістані, полковник у відставці, радник органів управління республіки Афганістан. Нагороджений орденом «Червона зірка» та медаллю «За мужність»; Ломакін Геннадій Іванович – воїн-інтернаціоналіст, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ступеня; Герасимов Сергій Михайлович, Давиденко Олексій Олексійович –учасники бойових дій в Афганістані; Вельмарх Зах Родшельд-Варібрус – радник мера з питань національних меншин.

Вони як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру, і як ніхто усвідомлюєте свою відповідальність за долю прийдешніх поколінь, є взірцем служіння народу та державі у наші дні.

Гості поділились своїми враженнями про ті дні свого життя, розказали про свій власний життєвий досвід, де пройшли пекло цієї війни і не поповнили списки загиблих. Вони і є тією пам’яттю, що пише історію. Студенти були вражені почутим та вшанували загиблих учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання.

З нагоди Міжнародного дня Холокосту

«Неможливо розповісти про геноцид,

а й замовчувати його не можна»

Єлі Візель, колишній в’язнь Освенциму ,

письменник, журналіст,

лауреат Нобелівської премії миру

4 та 6 лютого студенти та викладачі академії стали активними учасниками інтерактивного спілкування «75 років після Освенцима – розповсядження знань і збереження пам’яті про Холокост у цілях досягнення загальної справедливості» про жіночі долі Холокосту, проведеного представниками Центру гендерної культури.

Співробітники першого та єдиного в Україні, на пострадянському просторі та у Східній Європі гендерного музею розказали про людські долі того періоду, відвідувачі мали змогу подивитись відеоролики зі спогадами людей, що безпосередньо були учасниками тих подій; історії про те, як українці в роки Голокосту відважно рятували дітей від смерті.

Ці розповіді не залишили нікого байдужими, бо Холокост – не тільки трагедія єврейського народу, а й трагічний урок для всього людства, який потрібно пам'ятати, щоб не допустити знову.

Переможці освітянської ниви 2020

29 січня в актовій залі академії відбулося нагородження переможців професійного конкурсу «Учитель року 2020» Основ`янського району Харківської міської ради.

Переможців, лауреатів конкурсу та учасників свята привітала заступник голови адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради з соціальних та гуманітарних питань Ірина Миколаївна Корнєва. Пані Ірина вручила нагороди переможцям і наголосила, що вчитель для дитини – це джерело сили, яке пробуджує в неї цікавість до пізнання. Кожен із конкурсантів довів непересічність своєї особистості у змаганні «Учитель року 2020».

Від імені ректора та колективу науково-педагогічних, педагогічних працівників та студентів академії учасників заходу привітала Лариса Олексіївна Петриченко, перший проректор академії, доктор педагогічних наук, доцент, яка зазначила, що невипадково це свято відбувається в нашому закладі, адже від вчителя та вихователя залежить майбутнє рідної України.

В академії за 100 років підготовлено понад 85 тисяч сучасних, висококваліфікованих, конкурентноспроможних фахівців, які генерують нові ідеї, упроваджують інноваційні технології в освітньому процесі.

Випускники академії користуються великим попитом на ринку праці Харківської області, України й поза її межами.

Лариса Олексіївна зазначила, що серед переможців та лауреатів цього конкурсу є випускники академії різних років: переможницею у номінації «Початкова освіта» є Заєць Марина Вікторівна, вчителька школи № 53, випускниця 2005 року; лауреатами конкурсу стали Внукова Катерина Юріївна – учителька школи №10 (2002), Саніна Ірина Олександрівна – учителька школи №12, Редько Ольга Сергіївна – учителька школи №66 (2008) та Рогач Дарина Вікторівна – учителька школи №7 (2016).

Творчі колективи академії привітали переможців, лауреатів та учасників свята, побажавши усім освітянам наснаги, професійних злетів, миру та злагоди.

27 січня 2020 року на засіданні ректорату розглядали практично-методичні посібники на отримання Державної премії в галузі Освіта у номінації «Вища освіта» – «Психолого-педагогічна діагностика якості освіти у педагогічному ЗВО», автори – Пономарьова Г. Ф., Харківська А. А., Петриченко Л. О., Рассказова О. І., Отрошко Т. В., Кондрацька Л. В., Школа О. М., Бескорса В. М., Прокопенко А. О., у номінації «Дошкільна і позашкільна освіта» – «Діагностика якості професійної підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти», автори – Репко І. П., Степанець І. О., Роганова М В., Проскурняк О. І., Чаговець А. І., Шапаренко Х. А., Бабакіна О. О., Пєхарєва С. В., Ільченко О. В., Блудова Ю. О.

Рекомендували винести питання щодо підготовки для подання на отримання Державної премії в галузі Освіта практично-методичних посібників «Психолого-педагогічна діагностика якості освіти у педагогічних закладах освіти» у номінації «Вища освіта» та «Діагностика якості професійної підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти» у номінації «Дошкільна і позашкільна освіта» на засідання Вченої ради академії 19 лютого 2020 року.

Здобуваймо освіту якісно!

25 січня 2020 року в Академії гостинно приймали майбутніх абітурієнтів.

Для випускників закладів загальної середньої освіти та закладів вищої освіти були проведені екскурсії та презентації різних спеціальностей, за якими здійснюється підготовка в Академії та структурних підрозділах.

Із вітальним словом до майбутніх абітурієнтів звернулася ректор, голова Приймальної комісії Галина Пономарьова. Вона зазначила, що за 99 років в академії підготовлено та працевлаштовано 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освіти та соціальних служб, які користуються попитом на ринку праці м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами.

Про високий рівень професійної підготовки студентів свідчать численні подяки від керівників закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, позашкільних закладів освіти регіону та країни. Це результат щоденної плідної роботи колективу академії, з якого 74% науково-педагогічних працівників закладу вищої освіти мають науковий ступінь і вчене звання, 30% викладачів і співпрацівників відзначено державними та відомчими нагородами.

Із Правилами прийому 2020 року до Академії та її структурних підрозділів детально ознайомила майбутніх абітурієнтів заступник голови Приймальної комісії, перший проректор – Лариса Петриченко.

Здобувачі освіти та викладачі академії підготували для гостей святковий концерт.

22 січня 2020 року відбулося засідання творчої групи науково-педагогічних працівників Харківської гуманітарно-педагогічної академії, педагогічних працівників міста Харкова і Харківської області та представників Управління Державної служби якості освіти у Харківській області. У нараді взяли участь Вольянська Світлана – начальник управління Державної служби якості освіти у Харківськькій області та Шевченко Наталя – начальник відділу інституційного аудиту.

У процесі зустрічі були обговорені питання розробки рекомендацій, пропозицій, проєктів щодо розбудови внутрішньої системи якості освіти в закладах освіти України.

22 січня – День Соборності

Рівно 101 рік тому відбулася одна з найбільш знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань – підписано Акт Злуки про возз’єднання в єдину, незалежну державу Україну.

Із нагоди Дня Соборності України ректор – Галина Пономарьова, викладачі та студенти академії традиційно поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку, великому сину України, духовному наставнику, який залишив нащадкам неоціненну книгу – моральний кодекс честі українського народу.

Оголошення

на заміщення вакантних посад

Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

оголошує конкурс з 21.01.2020р. по 21.02.2020 р. на заміщення посади:

Старшого викладача кафедри: педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту – 1 ставка.

Вимоги до кандидатів на посаду старшого викладача: громадянство України, повна вища фахова освіта за профілем кафедри, науковий ступінь та/або вчене звання, стаж науково-педагогічної діяльності

у ЗВО не менше 7 років. Мають навчально-методичні та/або наукові праці, опубліковані у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях після захисту дисертації, зокрема таких, що індексуються у науковометричних базах; особисті здобутки та досягнення у різних видах професійної діяльності, досвід керівництва науково-дослідною діяльністю. Вільне володіння державною мовою.

Викладача кафедри: вокально-хорової підготовки вчителя – 1 ставка.

Вимоги до кандидатів на посаду викладача: громадянство України, повна вища фахова освіта за профілем кафедри, випускники магістратури. Стаж роботи у ЗВО не менше 3 років. Досвід керівництва науково-дослідною та/або творчою діяльністю студентів, про що свідчать дипломи, грамоти тощо. Вільне володіння державною мовою.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають: заяву на ім’я ректора; особовий листок з обліку кадрів з фотокарткою; автобіографію; копії документів: паспорта (1, 2 і 11 стор.), ідентифікаційного номера, про вищу освіту, науковий ступінь та вчене звання; список друкованих праць. При подачі документів при собі мати їх оригінали.

Прийом документів здійснюється упродовж місяця з дня опублікування оголошення за адресою: м. Харків, провул. Руставелі, 7, відділ кадрів

з 9.00 до 18.00.

Тел. для довідок: 731-87-28.

21 січня 2020 року Галина Федорівна привітала колектив Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова з визначною подією – 100-річчям із дня заснування музею. Багато років поспіль студенти під керівництвом науковців академії беруть активну участь в конференціях, круглих столах, виставках та інших заходах, які проходять у музеї.

Ректор подякувала науковцям і працівникам музею за багаторічну співпрацю та відданість своїй справі – збереження історичної пам’яті про минуле і сьогодення Слобожанщини! Галина Федорівна побажала колективу музею нових досягнень у шляхетній праці – розбудови історичної спадщини нашої великої України!

15 січня відбулися підсумкові збори Конференції трудового колективу нашої академії, на яких ректор Галина Пономарьова виступила зі звітом щодо виконання умов контракту, виконання положень Статуту закладу вищої освіти, показників ефективності підготовки здобувачів освіти, дотримання законодавства у сфері діяльності закладу вищої освіти та представила здобутки у науковій, міжнародній, навчальній, господарській і фінансовій сферах діяльності академії. (документ було завчасно розміщено на сайті ХГПА та видано окремою брошурою).

За словами ректора, наша академія у звітному році залишається лідером вищої освіти Харківщини. Маю підстави зазначити, – підкреслила Галина Пономарьова, – що уже усталені та звичні прозорість і колегіальність прийняття рішень, регламентоване планування діяльності, спільна праця та наполегливий пошук рішень – усе це, як і раніше, дозволяють нам із оптимізмом дивитися у майбутнє. Ми маємо всі умови, щоб наша академія підтвердила свій авторитет серед визнаних закладів вищої освіти України.

Окремо увагу було зосереджено на роботі зі студентами. Студенти – це невід’ємна частина нашої академічної спільноти. Саме вони – фундамент безперервного розвитку науки й освіти та розбудови духовності. Пані ректор неодноразово наголошувала, що наше головне завдання – створення комфортних умов для розвитку наших студентів. Галина Пономарьова висловила молоді вдячність за перемоги у наукових і спортивних змаганнях, культивування академічних цінностей, поваги до своєї Альма-матер.

На завершення доповіді Галина Федорівна подякувала кожному члену колективу за особистий внесок у розбудову нашого закладу вищої освіти, активну позицію та зусилля, що стали передумовою численних успіхів.

Доповідь ректора викликала жваве обговорення серед делегатів Конференції. Усі вони схвально оцінили здобутки колективу академії протягом 2019 року й побажали колегам подальших звершень у науковій та навчально-методичній діяльності.

Делегати конференції трудового колективу ХГПА прийняли рішення схвалити звіт ректора, роботу високо оцінити.

12 січня студенти та викладачі академії взяли участь у традиційній ході вертепів головною вулицею Харкова від майдану Свободи до парку ім. Горького та заспівали разом зі всією Україною одну з найвідоміших українських колядок «Нова радість стала».

Уже третій рік поспіль колектив академії долучається до Всеукраїнського фестивалю вертепів «Вертеп-фест», який об’єднує представників вертепних театрів, колядників, фольклорно-театральних колективів, аматорських об’єднань із різних куточків України.

Для сучасної людини «Вертеп-фест» – це можливість доторкнутися до автентики справжніх народних українських гулянь, метою Вертепу є нести благу вість і радість як глядачам, так і його учасникам.