17 листопада – важливий день для студентів в усьому світі. Це й веселе свято всієї студентської молоді, і також нагадування про трагічні подіїї, що відбулися в Празі 17 листопада 1939 року як ушанування чеських студентів-патріотів, на честь яких цей день і було встановлено в 1946 році на Всесвітньому конгресі студентів.

14 листопада в нашому закладі ми також долучилися до урочистостей. Для святкування Міжнародного дня студентів було впроваджено комплекс різноманітних заходів – загальноакадемічних, факультетських, а також День самоврядування й святковий концерт.

Усіх викладачів і студентів на концерті привітала Галина Пономарьова. Вона відзначила важливість педагогічної молоді для громадських, політичних і культурних процесів нашої держави. Також запевнила, що для здійснення всіх потреб студентів, як освітніх, так і позааудиторних, в академії створено всі належні умови. Пані Галина побажала студентам натхнення, енергійного творчого життя, міцного здоров’я та щасливої студентської юності.

Ректор провела церемонію нагородження кращих студентів академії, переможців різноманітних конкурсів – таких, як «Найкраща кімната гуртожитку» та «Найкраща група академії».

Після церемонії нагородження стартувала концертна програма, що пройшла традиційно гучно й весело.

Шістнадцята міжнародна спеціалізована виставка

«Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном - 2019»!

Із 07 до 09 листопада в Харківському Палаці спорту проходила 16 Міжнародна виставка закладів освіти «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном - 2019», у якій традиційно бере участь колектив академії, презентуючи майбутнім абітурієнтам престижність отримання освіти на факультетах академії.

Виставку, на якій були представлені як вітчизняні, так і закордонні заклади освіти, зокрема Польщі, Швейцарії, Словаччини, Литви, відвідали старшокласники закладів загальної середньої освіти, випускники ПТЗ, технікумів та їх батьки. Майбутні студенти мали змогу отримати відповіді на численні запитання щодо освітніх програм, підготовки фахівців і умов навчання в академії.

Якщо ви прагнете здобути одну з найпопулярніших і найпрестижніших професій у світі, бути творцем людських душ, стати висококваліфікованим педагогом, то колектив академії залюбки в цьому вам допоможе.

Чекаємо вас, дорогі абітурієнти, у стінах Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Педагогічна спільнота долучилася до написання

Всеукраїнського диктанту національної єдности

8 листопада 2019 р. об 11:00 з нагоди святкування Дня української писемности та мови в актовій залі академії зібралися студенти, керівний і викладацький склад аби перевірити свої знання рідної мови. Викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання заохотили до написання 19-го Всеукраїнського радіодиктанту єдності всіх небайдужих до українського слова, а також провели відкриття ювілейного ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Диктант називався «Від бересту – до «цифри». Об 11:20 у прямому ефірі з радіостудії Українського радіо читав диктант відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту єдности останні 13 років. Цьогоріч автор вніс у текст кілька нововведень із нової редакції чинного правопису, а також уперше диктант можна було перевірити вже через 15 хвилин після його написання.

Диктант, як завжди, проходив в урочистій атмосфері. Студенти-першокурсники були дуже схвильовані, обличчях була помітна надмірна зосередженість.

Із 12:00 до 12:15 у прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко провів роботу над помилками, усі змогли перевірити свої знання з української мови. Викладачі-філологи прокоментували, на що варто було звертати увагу під час написання тексту. Після перевірки диктанту всі присутні привітали один одного оплесками.

Дякуємо всім за натхнення!

З Днем української писемности та мови!

Упродовж тижня в академії проходив відбірковий етап фестивалю‒конкурсу «Дебют першокурсників» ‒ традиційного свята нашого навчального закладу.

Перші курси академії та коледжу змагались у таких номінаціях: сценічна майстерність, авторська творчість, кулінарія, інструментал, спорт зображувальна діяльність, , хенд-мейд, вокал та хореографія.

Для кожної номінації окремо працювало професійне журі з викладачів та студентів академії, які після багатогодинного диспуту дійшли до спільного рішення й обрали переможців.

29 жовтня підсумком конкурсного відбору став яскравий та запальний гала-концерт.

Переможці були нагороджені грамотами академії та солодкими подарунками від профспілкового комітету.

Найбільш креативні учасники отримали сертифікати від запрошеної

гості‒головного адміністратора Харківського театру для дітей та юнацтва, випускниці нашої академії Марини Мілованової.

Вітаємо з дебютом, бажаємо нових звершень у всіх сферах студентського життя. Ви справді довели, що є гідними спадкоємцями традицій студентства старших курсів і що академія залишається в надійних руках.

З 11 по 27 жовтня в академії на кафедрі іноземної філології працює SES-експерт. З метою розширення міжнародної співпраці та обміном досвіду було проведено рад майстер класів у галузі сучасного комунікативного підходу до викладання англійської мови.

Цей світлий день належить вам по праву.

Він сотнями осяяний зірок.

Плекаєте ви України славу,

І нескінченний, мабуть, ваш урок.

2 жовтня в академії відбулося урочисте свято з нагоди Дня працівників освіти.

Викладачів, співпрацівників, студентів, майбутніх педагогів привітала Галина Федорівна Пономарьова, ректор, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області. Галина Федорівна подякувала всьому професорсько-викладацькому колективу, співпрацівникам академії за якісну підготовку висококваліфікованих педагогів. Сьогодні освітяни закладу вищої освіти – це досвідчені фахівці, які не зупиняються на досягнутому, а працюють над поліпшенням якості підготовки спеціалістів.

Особливу шану висловила ветеранам, котрі десятки років віддали педагогічній професії, гідно підготували не одне покоління фахівців, і сьогодні передають свій невичерпний досвід викладачам і студентській молоді. Побажала зберігати оптимізм і надію, мати здоров’я й терпіння, жити в добробуті й людській шані.

Ректор наголосила, що академія знаходиться в комунальній власності Харківської обласної ради і фінансується з обласного бюджету. Галина Федорівна висловила щиру подяку Юлії Світличній, голові Харківської обласної державної адміністрації, Сергію Чернову, голові Харківської обласної ради, Ларисі Карповій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної держаної адміністрації та депутатам обласної ради за розуміння важливості підготовки фахівців у педагогічній царині, постійну увагу й допомогу в поліпшенні бази академії.

Ректор подякувала всім керівникам управлінь та відділів освіти міста Харкова й області, керівникам дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, соціальних служб за суттєву допомогу в підготовці студентів під час проходження практики в освітянських закладах та соціальних службах.

Пономарьова Галина Федорівна вручила нагороди Міністерства освіти і науки України, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради, Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та профспілки академії викладачам та співпрацівникам, які щоденною самовідданою працею зробили вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в царині освіти.

Колектив академії урочисто привітала творча студентська молодь.

До Дня фізичної культури та спорту 13.09.2019 р. у стінах академії відбулося свято.У ньому брали участь студенти та викладачі факультету фізичного виховання та мистецтв. На різних локаціях були представлені різноманітні види спорту,що є популярними у нашій академії, серед них такі: легка атлетика, футбол, аеробіка, баскетбол, волейбол. Усі бажаючі з задоволенням виконували спортивні завдання та змагалися. Захід провели викладачі та студенти ХГПА.

13.09. 2019 р. студенти та викладачі академії факультету фізичного виховання та мистецтв взяли участь в Олімпійській годині з видатними спортсменами міста Харкова (Легкоатлетичний манеж стадіону ХТЗ). Серед них були відомі легкоатлети, боксери, важкоатлети та їх тренери. Студенти 111 ф групи отримали безцінний досвід спілкування зі спортсменами такого високого рівня і обов’язково будуть прагнути до перемог.

19.09.2019 р. відбулася зустріч студентів академії з Параолімпійською трьохразовою Чемпіонкою Світу з легкої атлетики Аджамєтовою Лейлою (Актова зала ХГПА). Спортсменка поспілкувалася з і студентами і розповіла про свої досягнення, дала поради майбутнім учителям і відповіла на численні запитання.

19.09.2019 р. на спортивному майданчику ХГПА пройшов Флешмоб до Міжнародного дня студентського спорту. Понад 150 студентів ХГПА долучилися до свята. Цьогоріч свято стало вже традиційним.

ння, дала поради майбутнім учителям і відповіла на численні запитання.

19.09.2019 р. відбулася участь студентів ХГПА у молодіжному фестивалі «Healthy Fest Kharkiv», з метою залучення молоді до здорового способу життя, спорту та активного сімейного відпочинку. Була проведена профорієнтаційна робота та майстер клас від студентів ХГПА. Яскравий виступ наших спортсменів Рзаєва Мурада та Пилипенка Даніїла не залишив нікого байдужим.

День Знань 2019!

01 вересня 2019 року в академії відбулися заходи з нагоди Дня знань.

В нашому закладі освіти здійснюється підготовка фахівців за першим (бакалаврським) за 15-тьма освітньо-професійними програмами, другим (магістерським) за 10-тьма освітньо-професійними програмами та третім (доктор філософії) рівнями, а в структурних підрозділах  Харківському, Красноградському коледжах й Балаклійській філії  за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

За 99 років в академії підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освіти та соціальних служб, які користуються попитом на ринку праці м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами.

Щорічно 98% випускників працевлаштовуються за фахом. Про високий рівень професійної підготовки студентів свідчать численні подяки від керівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних закладів освіти регіону та країни. Це результат щоденної плідної роботи колективу академії. 80% науково-педагогічних працівників закладу вищої освіти мають науковий ступінь і вчене звання, 30% викладачів і співпрацівників відзначено державними та відомчими нагородами.

Цьогоріч студентську сім’ю академії та її структурних підрозділів – Харківського, Красноградського коледжів і Балаклійської філії – поповнили 1059 юнаків і дівчат, які навчатимуться за денною та заочною формами навчання.

Студентів, їх батьків, а також викладачів і співпрацівників із Днем знань привітала ректор Галина Пономарьова. Галина Федорівна вручила першокурсникам символічні Книгу знань і Студентський квиток, зазначила, що 01 вересня – це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. «Саме в День Знань ми з особливою теплотою згадуємо своїх вчителів й викладачів, їх неоціненну роботу розуму й серця. Це певний підсумок величезної підготовчої роботи, яка передувала початку нового навчального року, нового освітнього процесу. У цей день ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх, завдяки кому ми маємо таку чудову можливість – бути освіченими людьми! Вам, дорогі наші першокурсники, бажаю досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами та батьками, зустріти добрих і надійних друзів. Пам'ятайте – ніколи не зупиняйтеся на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна! Здоров’я Вам і благополуччя! Миру і любові!»

Галина Федорівна наголосила, що академія знаходиться у комунальній власності Харківської обласної ради і фінансується з обласного бюджету і висловила щиру подяку Юлії Світличній, голові Харківської обласної державної адміністрації та Сергію Чернову, голові Харківської обласної ради, депутатам обласної ради, Ларисі Карповій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, за розуміння важливості підготовки фахівців педагогічної сфери, постійну увагу і поліпшення бази академії для освітнього процесу.

Ректор висловила щиру вдячність керівникам управлінь (відділів) освіти області та керівникам закладів освіти усіх рівнів за надання можливості проходження практики студентами академії та структурних підрозділів.

На святі був присутній Геннадій Ломакін, ветеран афганської війни, який розповів про героїчні вчинки українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів, волонтерів.

Голови студентського самоврядування факультетів академії традиційно хлібом-сіллю вшанували першокурсників і побажали їм добра та успіхів у навчанні та майбутній професійній діяльності.

Першокурсників, батьків і гостей вітали творчі колективи академії.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

23 серпня адміністрація, викладачі та студенти академії приєдналися до флешмобу на площі Конституції з нагоди святкування Дня Державного Прапора України та Дня Харкова.

Конкурс «Розумним Бути Модно» - отримання грантів за найкращі роботи

Доводимо до відома студентів Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради про проведення всеукраїнського конкурсу на здобуття грантів на оплату навчання «Розумним Бути Модно». Також запрошуємо студентів Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради поборотися за право отримати винагороду у розмірі:

 • 1-е місце – грошовий грант на оплату річного навчання;
 • 2-е місце – грошовий грант на оплату навчання за 6 місяців;
 • 3-є місце - грошовий грант на оплату 3 місяців навчання.

*Студенти державної форми навчання отримають грошові гранти у вигляді стипендій, відповідно до розміру оплати за навчання.

Вимоги та правила

Участь у конкурсі полягає в написанні конкурсантом невеликої науково-дослідної роботи на головну тематику за напрямками:

«Україна: проблеми та напрямки їх вирішення на шляху до інтеграції в ЕС»

 • Економіка;
 • Менеджмент;
 • Маркетинг;
 • Психологія;
 • Політологія;
 • Журналістика.

Дослідження пропонується оформлювати в вигляді есе з довільним викладенням матеріалу дослідження.

Детальніша інформація за - посиланням.

Виконані роботи в зазначений термін потрібно направити на електронну адресу education@likar.info з вказівкою у темі листа - «На Конкурс».

Оцінювання конкурсних робіт проводитиметься незалежною колегією журі.

Терміни проведення конкурсу:

 • Конкурс стартує з 27.05.2019.
 • Прийом конкурсних робіт розпочинається 25.06.2019 р.
 • Deadline – 30.09.2019 р.
 • Оцінювання конкурсних робіт експертною радою - до 20.10.2019.
 • Оголошення переможців – 23.10.2019 року.

Конкурс проводить міжнародна компанія Open Media Group за підтримки партнерів:

 • likar.info - Інформаційний портал про здоров'я та медицину;
 • e-kvytok.kiev.ua - Сервіс продажу авіаквитків, жд квитків, автобусних білетів;
 • uaua.info - Інформаційний портал для батьків про дітей;
 • nadra.com.ua - Сервіс підбору кредитів онлайн, мікрокредитів.

Шановні автори!

У зв’язку з реалізацією положень наказу МОН України «Порядок формування Переліку наукових фахових видань України» від 15.01.2018 за № 32, збірник наукових праць «Наукові записки кафедри педагогіки» намагається дотримуватися вимог, необхідних для формату часописів категорії «Б». Просимо звернути увагу на те, що оформлення статей для наукового фахового видання «Наукові записки кафедри педагогіки» має здійснюватися у відповідності до наведених нижче положень:

1. Редакцією приймаються неопубліковані раніше роботи. Статті вважаються прийнятими редакцією до друку після перевірки на плагіат та рецензування членами редакційної колегії видання і сліпого рецензування незалежними експертами. Редакція електронною поштою повідомляє автору результати рецензування. У випадку, якщо рецензент рекомендує доопрацювати статтю, стаття із зауваженнями надсилається автору з пропозицією усунути зауваження. Виправлена стаття повторно направляється рецензенту для оцінки ступеня усунення зауважень та остаточної рекомендації. У разі відхилення статті рецензентом автору направляється електронний лист з повідомленням.

2. Автор несе особисту відповідальність за достовірність поданої інформації.

3. Обсяг статті, включно зі списком використаних джерел (без анотацій), повинен становити 8–20 сторінок формату А 4, орієнтація – книжкова, матеріали збережені та підготовлені у форматі MicrosoftWord (*.doc або *.docx). Усі береги 20 мм. Шрифт – Times New Roman 14 з інтервалом 1,5. Вирівнювання тексту – по ширині. Абзацний відступ – 1,25 см. Сторінки рукопису не нумеруються.

4. Кожна наукова праця повинна містити анотації українською, російською та англійською мовами. Кожна з них – обсягом не менш як 1800 знаків, включаючи ключові слова.

5. Порядок розміщення матеріалу:

  • у першому рядку лівого кута першої сторінки рукопису ставиться УДК (кегель шрифта –14 pt);
  • у другому рядку, посередині рядка – заголовок статті великими літерами (кегель шрифта – 14, по центру);
  • у третьому рядку вказується ініціали та прізвище автора,
  • у кожному наступному рядку вказується:
  • назва, поштова адреса закладу (який автор представляє),
  • електронна адреса автора (по центру, кегель шрифта – 14);
  • ID ORCID автора (у правому куті, реєстрація ID ORCID здійснюється на сайті orcid.org);
  • анотація українською, російською та англійською мовами (кегель шрифта – 14, курсив, міжрядковий інтервал – 1);
  • текст статті;
  • між указаним ID ORCID автора та анотаціями до статті інтервал 2.

6. Стаття, надіслана до редакції видання, може бути написана українською, російською або англійською мовами.

7. Повний текст наукової праці (статті) необхідно сформувати в такому порядку: постановка проблеми (Introduction); методи дослідження (Methods); аналіз останніх досліджень і публікацій; формулювання мети наукової праці (Оbjective); виклад основного матеріалу дослідження (Results); висновки з даного дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напряму (Discussion and conclusions).

8. У тексті статті обов'язкові посилання на використані джерела та літературу.

9. Бібліографічний список мовою оригіналу складається через 1 інтервал, кегль 14, в алфавітному порядку і подається після тексту статті через інтервал 2 під заголовком: «Список використаних джерел та літератури».

10. Список використаних джерел та літератури слід оформлювати згідно з ДСТУ 8302:2015 «ІНФОРМАЦІЯ ТА ДОКУМЕНТАЦІЯ. БІБЛІОГРАФІЧНЕ ПОСИЛАННЯ».

11. Після Списку джерел та літератури подаються References (список використаних джерел інформації, оформлених згідно з вимогами стандарту АРА (http://www.apastyle.org), де всі кириличні назви статей та книг транслітеруються латинськими літерами та перекладаються англійською мовою (див. приклади оформлення).

12. В англійському варіанті статті вказується тільки список джерел та літератури, оформлений за вимогами стандарту АРА-стилю .

13. Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL (див.приклади оформлення).

14. Посилання на використані джерела та літературу у тексті подаються за таким зразком: [5, с. 87], де 5 – номер джерела за списком літератури, с. 87 – сторінка. Посилання на декілька наукових видань одночасно подаються таким чином:[3, с. 156; 4; 8, с. 22–23].

15. Необхідно чітко диференціювати тире (–) та дефіс (-)

16. Забороняється ущільнення або розрідження інтервалів між літерами.

17. Забороняється відбивати абзаци табуляціями або багаторазовими пробілами.

18. Між словами один пробіл (забороняється розріджувати слова декількома пробілами).

19. Використовуються лапки формату « ».

20. Між ініціалами та прізвищем ставиться нерозривний пробіл (Ctrl + Shift + пробіл).

21. Дозволені лише графічні елементи, виконані у графічних редакторах із високою якістю деталей.

22. Заборонено використання сканованих малюнків/чернеток виконаних олівцем або ручкою від руки.

23. Забороняється зловживання обсягами таблиць – лише за необхідності у невеликих обсягах.

24. Спеціальні ілюстрації додаються окремими файлами.

25. Підрядкові та прикінцеві виноски не допускаються.

26. Формат файлу для відправки в редакцію –MicrosoftWord (*.doc або *.docx).

27. Статті пропонуємо надсилати за електронною адресою: zapiskinaukovi@gmail.com

Зразок оформлення статті

2019 року 1010 випускників отримали диплом магістра, бакалавра, а у структурних підрозділах (Харківському та Красноградському коледжах й Балаклійській філії) – молодшого спеціаліста. Із них 12% – дипломи з відзнакою.

В академії здійснюється підготовка фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктор філософії) рівнями, а в структурних підрозділах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

За 99 років функціонування закладу підготовлено та працевлаштовано понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освіти та соціальних служб, які користуються попитом на ринку праці м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами.

Освітній процес забезпечують висококваліфіковані науково-педагогічні та педагогічні працівники. 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора й кандидата наук, вчене звання професора й доцента, 30% викладачів і співпрацівників відзначено державними та відомчими нагородами.

Академія та структурні підрозділи мають сучасну матеріальну, навчально-, науково-методичну базу для здійснення освітнього процесу.

Упродовж 2004-2019 рр. на основі налагодження міжвузівських зв’язків укладено договори про співробітництво з Даугавпілським університетом (Латвія), Могильовським державним університетом імені А.О. Кулешова (Республіка Білорусь), Академічним товариством ім. М. Балудянського (Словакія), Університетом суспільних наук (Республіка Польща), Природничо-гуманітарним університетом (Республіка Польща), Інститутом суспільної інтеграції Університету Міннесоти (США) та 30 закладами вищої освіти Харківщини та України.

Щорічно в академії організовуються й проводяться міжнародні, усеукраїнські та регіональні конференції, зокрема за планом Міністерства освіти і науки України з актуальних педагогічних проблем.

За вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців колектив навчального закладу щороку отримує почесні нагороди: «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», дипломи за значні науково-практичні досягнення у забезпеченні якісної професійної підготовки фахівців для національної системи освіти, нагороджується золотими і срібними медалями за результатами інноваційного оновлення змісту національної освіти під час міжнародних форумів «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти».

Випускників привітала ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області: «Ви виросли у великій родині академії. Наша академія – це завжди рух вперед, це об'єднання енергії молодості з мудрістю і досвідом, дослідження минулого і сьогодення. Чітке бачення подальших шляхів розвитку вселяють впевненість у майбутнє процвітання. Переконана, що Ви гордо понесете звання випускника академії, а наш заклад буде завжди пишатися Вами. Бажаю Вам, шановні випускники, щоб на всіх життєвих дорогах Вас супроводжували заслужені успіхи, незрадлива фортуна, стійкий добробут, незгасна енергія і щоб у Вашому житті було багато світла, тепла і радості!»

Також ректор академії зазначила, що випускники академії та структурних підрозділів – учасники та переможці багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів, олімпіад, проектів і програм; у закладі ефективно налагоджена система багатопрофільної, якісної підготовки фахівців для закладів освіти Харківської області й України.

Галина Федорівна наголосила, що академія знаходиться у комунальній власності Харківської обласної ради і фінансується з обласного бюджету і висловила щиру подяку Юлії Світличній, голові Харківської обласної державної адміністрації та Сергію Чернову, голові Харківської обласної ради, депутатам обласної ради за розуміння важливості підготовки фахівців у педагогічній сфері, постійну увагу і поліпшення бази академії для освітнього процесу.

Випускники та їх батьки висловили щиру подяку професорсько-викладацькому складу академії та структурних підрозділів, зазначили, що здобули освіту в одному з найкращих навчальних закладів міста Харкова, запевнили, що гордо понесуть звання випускника академії, а заклад буде завжди пишатися ними.

Із нагоди свята творчі колективи академії подарували випускникам та гостям святковий концерт.

28 травня 2019 року за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації відбувся науково-практичний семінар «Забезпечення особливих освітніх потреб дитини в умовах модернізації навчального середовища».

Слухачами семінару стали понад 250 фахівців з інклюзивно-ресурсних центрів, Ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним навчанням, закладів дошкільної освіти, інтернатних закладів освіти міста Харкова та Харківської області, Хмельницької, Донецької, Полтавської, Івано-Франківської областей.

Змістовні виступи щодо питань нормативно-правової бази інклюзивної освіти, розбудови інклюзивного середовища у закладах освіти, психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами представили учасники Проекту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток і підтримка інклюзивної освіти і спільноти в Україні».Своїми напрацюваннями і досвідом поділилися Олена Барабаш-Тимофієва – головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти та виховної роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради; Сергій Сидорів – виконавчий директор Проекту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток і підтримка інклюзивної освітньої спільноти», викладач Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника»; Рената Тиха – доктор філософії, директор з досліджень і співдиректор Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти Інституту суспільної інтеграції Університету Міннесоти(США); Браян Ебері – доктор філософії, співдиректор Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти та Науково-навчального центру служб у справах родини та громади Інституту суспільної інтеграції Університету Міннесоти (США); Богдан Ярема – керівник освітніх програм Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; Маріанна Онуфрик- голова правління ГО "Соціальна синергія"; Валентина Маланчій – заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 м. Хмельницького; Надія Весніна – директор інклюзивно-ресурсного центру смт. Покровське Січеславської області; Надія Дацьо– заступник директора з навчальної (методичної) роботи Вигодського навчально-реабілітаційного центру Івано-Франківської області; Наталія Івашура – викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічної академії» Харківської обласної ради; Віра Максимова – помічник аташе, спеціаліст відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні.

27 травня 2019 року в академії відбулися урочистості з нагоди підписання Меморандуму про співробітництво між Комунальним закладом «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Херсонським державним університетом, Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Григорія Сковороди, Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка, Івано-Франківським коледжем ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та Інститутом суспільної інтеграції університету Міннесоти (США).

Метою укладання угоди є створення Всеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти, який надаватиме ресурси та забезпечуватиме керівництво для подальшого розвитку інклюзивної освіти в Україні.

Учасники заходу та підписанти Меморандуму серед яких:

Рената Тиха – доктор філософії, директор з досліджень і співдиректор Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти Інституту суспільної інтеграції Університету Міннесоти;

Браян Ебері – доктор філософії, співдиректор Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти та Науково-навчального центру служб у справах родини та громади Інституту суспільної інтеграції Університету Міннесоти;

Сергій Сидорів – виконавчий директор Проекту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток і підтримка інклюзивної освітньої спільноти», викладач Івано-Франківського коледжу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника»;

Світлана Яланська – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної, вікової та практичної психології Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка;

Григорій Баран – менеджер програми «Соціальний капітал», Секретар Правління Міжнародного фонду «Відродження»;

Валентина Маланчій – заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 м. Хмельницького;

Надія Весніна – директор інклюзивно-ресурсного центру смт. Покровське Січеславської області;

Надія Дацьо – заступник директора з навчальної (методичної) роботи Вигодського навчально-реабілітаційного центру Івано-Франківської області;

Ніна Атаманчук – кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри загальної, вікової та практичної психології Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка;

Олена Барабаш-Тимофієва – головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти та виховної роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, створення консорціуму є органічною складовою Проекту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток і підтримка інклюзивної спільноти в Україні», що реалізується за підтримки Інституту суспільної інтеграції університету Міннесоти (США).

Святкування Дня науки в академії: здобутки і перспективи

Разом з академічною і науковою громадськістю Харківщини колектив науково-педагогічних та педагогічних працівників академії відзначає День науки.

За результатами науково-дослідницької та науково-методичної роботи у 2018 році та з нагоди свята було нагороджено найкращих науковців академії. На засіданні вченої ради ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області вручила нагрудні знаки «За наукові та освітні досягнення» Петриченко Ларисі Олексіївні, першому проректору, доктору педагогічних наук, доценту та Молчанюк Ользі Василівні, завідувачу кафедри природничих дисциплін, кандидату педагогічних наук, доценту.

Подякою Міністерства освіти і науки України були нагородженні: Демченко Наталя Дмитрівна, завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, кандидат філологічних наук, доцент; Рассказова Ольга Ігорівна, завідувач кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки, доктор педагогічних наук, професор; Роганова Марина Вікторівна, завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор. Подяку голови Харківської обласної державної адміністрації отримала Проскурняк Олена Ігорівна, завідувач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології, доктор психологічних наук, доцент.

На урочистостях з нагоди дня науки, що відбулися в Харківській філармонії Подякою голови Харківської обласної ради була нагороджена Морквян Ірина В’ячеславівна, старший викладач кафедри інформатики, кандидат педагогічних наук.

Сертифікат на отримання стипендії Харківської обласної державної адміністрації для видатних науковців імені В. Н. Каразіна отримала Рассказова Ольга Ігорівна, завідувач кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки, доктор педагогічних наук, професор.

Серед нагороджених на обласному святі науковців і студентка 3 курсу психолого-педагогічного факультету академії Жибер Юлія Дмитрівна як переможець конкурсу студентських наукових робіт серед молодих науковців.

У відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України за № 294-л від 16.04.2019 року «Про проведення акредитаційних експертиз» у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради розпочала роботу експертна комісія з метою проведення первинної акредитаційної експертизи підготовки бакалаврів з напрямку підготовки 6.130102 «Соціальна робота» у складі:

Голова експертної комісії: Шандрук Сергій Костянтинович – професор кафедри психології та соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету, доктор психологічних наук, начальник відділу моніторингу якості освіти та методичної роботи.

Член експертної комісії: Александров Денис Олександрович – доцент кафедри соціальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор психологічних наук.

Святкування Дня Європи в академії

Відповідно до Указу Президента № 339 від 19 квітня 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи. Українці святкують день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Разом із усією Україною ці урочистості щорічно відзначаються в академії низкою тематичних заходів.

18 травня виставку здобутків колективу вишу «Інтеграція академії у Європейський освітньо-культурний простір» переглянув голова Харківської обласної ради, віце-президент Палати регіонів Конгресу Ради Європи Сергій Чернов, який привітав увесь колектив зі святом та зазначив: «День Європи – свято, яке для нашої країни сьогодні стало одним із символів її свідомого цивілізаційного вибору, прагнення українського народу жити в успішній правовій державі, інтеграції до європейської спільноти. Реформи, що відбуваються в нашій державі, спрямовані саме на те, аби реалізувати наші європейські устремління».

Ректор академії Галина Пономарьова під час огляду експозиції досягнень зазначила, що для всього професорсько-викладацького складу і студентів академії та її структурних підрозділів День Європи має велике значення, адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою та увійти до Європейського Союзу, бо Україна – це невід’ємна частина Європи як географічно, історично, так і ціннісно. «Колектив академії має такі здобутки на європейському освітньому просторі: понад 500 наукових праць опубліковано у наукових виданнях європейських країн (Республіка Польща, Болгарія, Німеччина, Іспанія, Латвія, Молдова, Румунія, Великобританія, Словацька Республіка, Чеська Республіка, Угорщина та інші); понад 400 науково-педагогічних та педагогічних працівників академії взяли участь у Міжнародних наукових конференціях та семінарах, що відбулися у країнах Європи; підготовлено та видано низку наукових монографій у Німеччині, Румунії, Республіці Білорусь, Республіці Польща у співавторстві з європейськими фахівцями в галузі освіти; понад 25% науково-педагогічних та педагогічних працівників академії безпосередньо взяли участь у наукових форумах, що відбулися у Латвії, Республіці Білорусь, Болгарії, Угорщині, Словацькій Республіці, Іспанії, Чеській Республіці, Австрії; 38 викладачів закладу, у рамках співпраці з університетами Словацької Республіки, Республіки Польща, Чеської Республіки, пройшли закордонне стажування та отримали відповідні сертифікати; перемоги в конкурсах проектів «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» та «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» за підтримки голови Харківської обласної ради Сергія Чернова та фундаторства Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Під час виставки відбулося жваве спілкування Сергія Чернова та Галини Пономарьової зі студентами. Студентська молодь підтримує ініціативи голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної та голови Харківської обласної ради Сергія Чернова на шляху розуміння європейських орієнтирів та цінностей і їх мобільності у європейському освітньому просторі. Маючи прагнення інтегруватися та враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію, студенти є постійними учасниками і переможцями 15 Всеукраїнських конкурсів. Серед них: «Я – європеєць»; «Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді»; «Європа – це я»; «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра», 27 із них посіли призові місця та були нагороджені цінними подарунками.

На що Сергій Чернов запевнив, що він свідомий наших здобутків і пишається досягненнями студентських творчих колективів, викладачів та окремих студентів – учасників і переможців 23 Міжнародних творчих конкурсів–фестивалів у країнах Євросоюзу. Також він вважає вагомими спортивні досягнення наших студентів: за 2017-2019 р.р. вісім спортсменів стали чемпіонами Світу, п’ять – чемпіонами та призерами Кубків та Чемпіонатів Європи різних видів спорту (кікбоксинг, бокс, східні єдиноборства, козацький двобій, сучасне п’ятиборство).

Сергій Іванович наголосив на важливості роботи викладачів, співпрацівників та студентів академії в розбудові європейських цінностей та вручив відповідні відзнаки. За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі, плідну науково-педагогічну діяльність, активну життєву позицію та з нагоди Дня Європи Грамотою Харківської обласної ради нагороджена Харківська Алла, проректор з науково-педагогічної роботи академії, доктор педагогічних наук, професор та Подяка голови Харківської обласної ради висловлена Варганич Галині, доценту кафедри вокально-хорової підготовки вчителя академії; Листом пошани Харківської обласної ради відзначено студентів академії: Грінька Назара і Пирлика Сергія, студентів 3 та 4 курсів факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології; Карпенка Артема, студента 1 курсу факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії; студентів Харківського коледжу академії: Рзаєва Мурада, студента 4 курсу відділення фізичного виховання та музичного мистецтва та Дубовик Альбіну, студентку 2 курсу педагогічного відділення

Галина Пономарьова висловила щиру подяку Юлії Світличній – голові Харківської обласної державної адміністрації, Сергію Чернову – голові Харківської обласної ради, депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії, покращення бази для здійснення освітнього процесу, що надає можливість провадити підготовку студентів на високому якісному рівні. Це свідчить про те, що керівники області розуміють важливість та необхідність забезпечення навчальних закладів області та України високоякісними фахівцями.

Осередок виховання вільної та творчої особистості дитини

За сучасних реалій в Україні спостерігається посилена увага

до проблеми виховання вільної, конкурентоспроможної особистості, здатної до критичного мислення, активної діяльності й реалізації себе на ринку праці.

Провідні освітянські тенденції у світі пов’язані з ідеєю створення умов для розвитку особистості.

У академії та її структурних підрозділах опікуються якістю підготовки майбутніх учителів, які були б творчими, національно свідомими, справжніми професіоналами. Із цією метою, окрім обов’язкових занять, семінарів, різних видів практики, у закладі влаштовують круглі столи, дискусійні клуби, семінари-практикуми.

16 травня 2019 року був проведений семінар-практикум «Нова українська школа – осередок навчання й виховання вільної, творчої, національно свідомої, самодостатньої особистості дитини», підготовлений викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання.

Студенти зацікавлено працювали з кандидатом педагогічних наук, доцентом Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди І. В. Цеповою, авторкою «Букваря» та «Зошитів для письма» за програмою НУШ. Цепова І.В. продемонструвала, як можна поєднати емоційно-образне й понятійно-словесне мислення в процесі навчання шестиліток. Майбутні вчителі молодших школярів разом

із доповідачем училися творити, «оживляти» букви, навчались граючись.

Поділилися досвідом першого року навчання за реформування освіти вчителі Харківської ЗОШ № 142 Мірошко Р. П., Боярова Л. М. Вони репрезентували свої досягнення організації й формування особистості дитини, зазначивши як переваги цієї реформи, так і труднощі, що виникають перед учителями під час роботи.

Студенти випускних груп навчального закладу працюють у школах міста й області. Так, студентка психолого-педагогічного факультету Кльокта О. В. натхненно розповіла про формування мистецьких

і міжпредметних компетентностей за програмою НУШ у дітей першого класу Тернівської ЗОШ Харківського району Харківської області.

Жвавий інтерес у слухачів викликали доповідь і відеоролик вчительки ЗОШ № 142 Ярмак Т. В., яка працює за проектом «Інтелект України», майстерно переплітаючи його з програмою НУШ.

Із погляду викладачів академії, реформування освіти необхідне для виховання обдарованих, вільних, мобільних майбутніх громадян України.