Новини

З Днем матері та Міжнародним днем сім’ї!

 

10 травня в академії відбулися урочистості з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї.

Галина Пономарьова, ректор академії, від щирого серця привітала усіх присутніх зі святами та висловила свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, які сьогодні боронять кордони рідної країни. Серед них понад чотириста викладачів, здобувачів освіти, випускників, батьків та членів їхніх родин.

На передовій зі зброєю у руках захищаючи кордони нашої держави стоять батьки, матері, сини, доньки, брати, сестри і всі вони знають, що їх вдома чекають їхні рідні.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за свободу рідної землі, та цивільних, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Ректорка зазначила, що саме родина є тією цеглинкою з якої складається добробут та спокій у нашій державі та побажала усім радості, світлих думок, злагоди й добра, щоб домівки повнились здоров’ям і добробутом, миром і спокоєм, щастям і достатком, духовністю і щирістю.

З нагоди свята Галина Федорівна вручила Подяки ректора викладачам, співпрацівникам, студентам та їхнім батькам за гідний приклад духовності, героїзму, збереження сімейних традицій і цінностей української родини, турботливу підтримку, безмежну материнську любов, з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї.

У заході взяли участь почесні гості: Юрій Даніленко, голова Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО», Влад Якименко, начальник штабу Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО», з якою підписано Меморандум про співпрацю на п’ять років – до травня 2029 року. У роботі Спілки бере активну участь Марія Нігматова – магістрантка нашої академії, яка відповідальна з комунікацій Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО».

Юрій Костянтинович Даніленко привітав учасників свята та наголосив, що українських воїнів, які виборюють свободу, надихає на героїчні подвиги любов та турбота матерів.

Пан Юрій побажав скорішої Перемоги, мирного неба над рідною землею, віри в щасливе майбутнє української держави та вручив членам академічної родини Подяки за високе почуття патріотизму, вагомий внесок у наближення Перемоги, гідний приклад духовності, героїзму, збереження сімейних традицій і цінностей української родини та з нагоди Міжнародного дня сім’ї.

Позитивний настрій і святкову атмосферу створили виступи творчих колективів академії.

Все буде Україна!!!

Україна понад усе!!!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники 

та вся українська спільното!

 

Прийміть щирі вітання зі світлим святом – Воскресінням Христовим!

Великдень – це тепле родинне свято для кожного українця. День духовного очищення і просвітлення, надії й великого єднання.

День Воскресіння Христового дає нам сьогодні велику надію й непохитну віру в те, що світло переможе темряву, добро переможе зло, життя переможе смерть, а Україна неодмінно переможе!

Ми вшановуємо та молимося за наших мужніх захисників і захисниць, які ціною власного життя виборюють свободу та незалежність. Нехай їх усіх береже Господь.

Вічна і світла пам’ять українським Героям, які загинули у боях за рідну землю або внаслідок російської агресії проти України.

Шановні українці!

У ці Великодні свята щиро зичу Вам та Вашим родинам добрих справ, радості, світлих думок, злагоди й добра, щоб Ваші домівки повнились здоров’ям і добробутом, миром і спокоєм, щастям і достатком, духовністю і щирістю.

Бажаю скорішої Перемоги, мирного неба над рідною землею, віри в щасливе майбутнє Української держави.

Все буде Україна!!!

Христос Воскрес!!!

Воістину Воскрес!!!

 

 

 

З глибокою повагою                      ректор Галина Пономарьова

Вітаємо призерів

Усеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт!

У другому турі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної та економічної інклюзії у 2023-2024 навчальному році, що відбувся в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, диплом ІІІ ступеня отримала здобувачка освіти 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Віра Бондар.

Вітаємо, Віро! Так тримати!

Досягнення здобувачки стало закономірним результатом її наукової співпраці з Оленою Ігорівною Проскурняк, докторкою психологічних наук, професоркою, професоркою кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти Академії.

Працюємо заради Перемоги!

Співпраця заради мирного майбутнього

30 квітня в Академії відбулася зустріч, присвячена підписанню Меморандуму про співпрацю між Харківською обласною громадською організацією «Спілка ветеранів АТО» і  Комунальним закладом «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

У обговоренні та підписанні Меморандуму брали участь Лехан Ольга Михайлівна, депутат Харківської обласної ради, голова комісії з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС; Даніленко Юрій Костянтинович – керівник напряму медичної допомоги та лікування Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО»; Якименко Влад Миколайович, начальник штабу Спілки та Нігматова Марія, здобувачка освіти 1 курсу другого (магістерського) рівня нашої Академії – відповідальна з комунікацій Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО».

Від Академії у зустрічі взяли участь Галина Федорівна Пономарьова, ректор; Іван Олексійович Степанець, проректор з наукової та інноваційної діяльності; Репко Інна Петрівна, проректор з науково-педагогічної роботи; Хряпін Едуард Олександрович, завідувач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін; Надточий Марина Владиславівна, практичний психолог.

Галина Федорівна ознайомила гостей із матеріально-технічним і науково-методичним забезпеченням освітнього процесу в Академії, розповіла про напрями і результативність роботи колективу у воєнний час, про особливості роботи з внутрішньо переміщеними особами. Ректор щиро подякувала керівництву Харківської області – Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради; Олегу Васильовичу Синєгубову, начальнику Харківської обласної державної (військової) адміністрації за постійну увагу, підтримку й допомогу колективу Академії у покращенні матеріально-технічної бази і розуміння важливості якісної підготовки кадрів для закладів освіти, культури, соціальної сфери області та України.

Під час підписання Меморандуму про співпрацю Пономарьова Галина Федорівна, Лехан Ольга Михайлівна та Даніленко Юрій Костянтинович висловили впевненість, що спільна реалізація проєктів щодо соціально-культурного та історичного просвітництва українського суспільства, психологічної підтримки ветеранів війни і їх сімей підвищення рівня громадянської освіти та патріотичного виховання громадян України допоможе вирішити низку актуальних для сторін-підписантів Меморандуму проблем і завдань та допоможе нашим воїнам інтегруватися у мирне життя.

Україна понад усе!

Все буде Україна!

Слава героям!

30 квітня 2024 року викладачі та здобувачі освіти академії завітали до Комунального закладу «Пісочинський ліцей «Мобіль» Пісочинської селищної ради Харківського району Харківської області», де зустрілися з випускниками.

Зустріч розпочалася із виступу ректора академії Галини Федорівни Пономарьової, доктора педагогічних наук, професора, заслуженого працівника народної освіти України, Почесного громадянина Харківської області, в якому підкреслила, що цьогоріч нашій академії  104 роки. За цей час в закладі підготовлено понад 90 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освітньої, соціальної та культурної сфер. 74% науково-педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес, мають науковий ступінь доктора й кандидата наук, вчене звання професора й доцента; 78% викладачів та співпрацівників нагороджені державними, відомчими грамотами, подяками, а також нагородами місцевих органів влади.

Випускники академії володіють сучасними методиками, технологіями, які є сьогодні у світі.

Щороку 95% випускників працевлаштовуються за фахом. Це говорить про якісну підготовку фахівців, яка відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Щороку ми отримуємо подяки від керівників закладів освіти, соціальних служб за якісну підготовку здобувачів освіти як в академії, так і структурних підрозділах.

Катерина Сергіївна Волкова – відповідальний секретар Приймальної комісії, завідувач кафедри соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент презентувала 17 освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Інформатика), Середня освіта (Музичне мистецтво), Музичне мистецтво, Середня освіта (Фізична культура), Фізична культура і спорт, Англійська мова в закладах освіти, Українська мова та література, Біологія, Історія та археологія, Психологія, Кризова психологія, Соціальна робота, Спеціальна освіта (Логопедія), Спеціальна освіта (Корекційна психопедагогіка), Культурологія.

З привітальним словом до майбутніх випускників звернулася Ірина Вікторівна Полякова – директор Харківського педагогічного фахового коледжу, голова Приймальної комісії, кандидат педагогічних наук, доцент, ознайомила майбутніх вступників із строками вступної кампанії, обсягом прийому, порядком реєстрації заяв. До уваги присутніх було представлено 5 освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахових молодших бакалаврів: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Музичне мистецтво), Середня освіта (Фізична культура), Соціальна робота.

Голова студентської ради академії Карина Салюкова розповіла про широкий спектр позааудиторної роботи. В академії працюють спортивні секції та гуртки. Кожен здобувач освіти має можливість для особистісного розвитку. В закладі освіти функціонує Молодіжний Хаб, який сприяє самореалізації здобувачів освіти.

Позитивний настрій і доброзичливу атмосферу підтримували виступи творчих колективів академії.

Галина Федорівна подякувала Галині Миколаївні Волобуєвій, директору Пісочинського ліцею «Мобіль», за співпрацю й сприяння проведенню профорієнтаційної роботи серед учнів закладів загальної середньої освіти.

Побажала присутнім випускникам успішного складання національного мультипредметного тесту, усвідомленого вибору майбутньої професії, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Слава Україні!!!

Все буде Україна!!!

Вітаємо з новими науковими здобутками!

Відповідно до листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 06.11.2023 р. № 21/08-1948 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023/2024 навчальному році» відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Професійна освіта». 17 квітня 2024 року на базі Української інженерно-педагогічної академії проходила підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу за підсумками роботи якої здобувачка Академії 1 курсу магістратури психолого-педагогічного факультету Мережко Тетяна посіла    3 місце.

Щира вдячність за високий рівень підготовки наукової роботи керівникові Бєляєву Сергію Борисовичу, доктору педагогічних наук, професору, завідувачу кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Працюємо заради Перемоги!

Україна понад усе!

25 квітня 2024 року викладачі та здобувачі освіти академії провели зустріч з випускниками шкіл у метрошколі, де навчання здійснюється офлайн.

На зустрічі з майбутніми випускниками 11-х класів Харківських ліцеїв № 6, 146, 147, 149, 150, 159 виступила Лариса Олексіївна Петриченко, перший проректор академії, заступник голови Приймальної комісії, доктор педагогічних наук, професор: ознайомила з історією створення навчального закладу його структурою, відмітила високу кваліфікацію професорсько-викладацького складу. Лариса Олексіївна звернула увагу присутніх, що випускники академії користуються великим попитом. 95% випускників академії працевлаштовуються за фахом, працюють в органах самоврядування різних рівнів та обіймають керівні посади. Наголосила на важливості усвідомленого вибору майбутньої професії.

Інна Петрівна Репко – проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент розповіла про досягнення здобувачів освіти, різноманіть аспектів позааудиторної роботи. Підкреслила, що студенти, викладачі академії і структурних підрозділів ведуть активну волонтерську роботу як в межах Харкова, України, так і за кордоном, де вимушено перебувають в різних державах.

Катерина Сергіївна Волкова – відповідальний секретар Приймальної комісії, завідувач кафедри соціальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент та Анна Геннадіївна Чала – заступник відповідального секретаря Приймальної комісії, в.о. завідувача кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, кандидат педагогічних наук, доцент презентували 17 освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Інформатика), Середня освіта (Музичне мистецтво), Музичне мистецтво, Середня освіта (Фізична культура), Фізична культура і спорт, Англійська мова в закладах освіти, Українська мова та література, Біологія, Історія та археологія, Психологія, Кризова психологія, Соціальна робота, Спеціальна освіта (Логопедія), Спеціальна освіта (Корекційна психопедагогіка), Культурологія.

Голова студентської ради академії Карина Салюкова поділилася враженнями про своє захоплення педагогічною діяльністю, про вільний просвітницький молодіжний простір – Молодіжний Хаб, який сприяє самореалізації здобувачів освіти.

З привітальним словом до випускників 9-х класів Харківських гімназій № 22, 125, 129, 135, 148 звернулася Ірина Вікторівна Полякова – директор Харківського педагогічного фахового коледжу, голова Приймальної комісії, кандидат педагогічних наук, доцент, в якому відзначила, що без праці  педагогів не можливо збудувати успішної країни,  адже освіченість – запорука розквіту й добробуту  народу.

Ольга Василівна Помпа – відповідальний секретар Приймальної комісії Харківського педагогічного фахового коледжу, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, ознайомила майбутніх вступників із 5 освітніми програми, за якими здійснюється підготовка фахових молодших бакалаврів: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Музичне мистецтво), Середня освіта (Фізична культура), Соціальна робота.

Голова студентської ради коледжу Анастасія Семененко розповіла про активне студентське життя, відмітила, що практикоорієнтованість освітнього процесу, включеність у проєктну діяльність, щирість і відвертість у стосунках між викладачами та  студентською молоддю забезпечують кар’єрне зростання здобувачів освіти коледжу.

Позитивний настрій і доброзичливу атмосферу підтримував народний аматорський колектив «Дівочі співаночки».

Дякуємо керівникам закладів освіти, соціальних служб Харківської області та м. Харкова за плідну співпрацю й сприяння проведенню профорієнтаційної роботи серед учнів закладів загальної середньої освіти, а також надання можливості для проходження практики в закладах освіти здобувачам академії та структурних підрозділів –  Харківського, Красноградського, Балаклійського педагогічних фахових коледжів.

Слава Україні!!!

Все буде Україна!!

Щороку 23 квітня відзначається Всеукраїнський день психолога.

Галина Федорівна Пономарьова, ректор Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, почесний громадянин Харківської області привітала з професійним святом практичних психологів, викладачів психології, майбутніх психологів, сьогоднішніх здобувачів освіти, зазначивши, що робота психологів в умовах повномасштабної війни є дуже важливою та вимагає великої відповідальності та професіоналізму.

Галина Федорівна відзначила роботу практичних психологів академії Марини Владиславівни Надточий та Аліни Сергіївни Єни, які піклуються про зцілення психічного здоровʼя і повернення душевного спокою всіх учасників освітнього процесу. Деякі з ключових напрямків їхньої діяльності: створення умов для всебічного розвитку здобувачів освіти, розкриття потенційних можливостей в обраній майбутній професії, підтримка ментального здоров'я, надання консультативної допомоги, зменшення стресу та покращення психологічного стану.

Також Галина Федорівна подякувала за роботу всім викладачам психології, які надають різні види психологічної допомоги колективу академії та внутрішньо переміщеним особам, такі як кризова психологічна підтримка, консультування та психотерапія, допомагають людям у подоланні стресу, тривоги, посттравматичного стресового розладу та інших емоційних проблем, пов'язаних зі зміною життєвого стилю, знищенням майна та втратою близьких людей.

Шановні колеги, бажаємо добробуту та миру, задоволення від власної праці та досконалості в професійній сфері, постійного розвитку та інноваційних проривів, невичерпної енергії та ресурсу у вашій такій нелегкій, але такій важливій праці!

Живемо і працюємо заради НАШОЇ ПЕРЕМОГИ!!!!

18 квітня 2024 року в онлайн форматі проведено День відкритих дверей для майбутніх вступників на основі базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти.

З привітальним словом до присутніх звернулася ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, в якому відзначила, що підготовлені в академії фахівці – конкурентоспроможні професіонали, які мають попит на ринку праці Харківської області, м. Харкова, України й поза її межами. 95% випускників працевлаштовуються за фахом, обіймають керівні посади й працюють  в органах самоврядування різних рівнів. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки та подяки від роботодавців.

Галина Федорівна акцентувала увагу, що за 103 роки в закладі підготовлено понад 90 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освітньої, соціальної та культурної сфер, які володіють сучасними методиками та освітніми технологіями. Структурними підрозділами академії є Харківський, Красноградський, Балаклійський педагогічні фахові коледжі.

Заступник голови Приймальної комісії, доктор педагогічних наук, професор, перший проректор академії Лариса Олексіївна Петриченко наголосила, що належний рівень професійної підготовки здобувачів вищої освіти забезпечують висококваліфіковані науково-педагогічні та педагогічні працівники. 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора й кандидата наук, учене звання професора та доцента. 78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими грамотами, подяками, а також нагородами місцевих органів влади.

Відповідальний секретар Приймальної комісії, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри соціальної роботи Катерина Сергіївна Волкова презентувала абітурієнтам 17 освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Інформатика), Середня освіта (Музичне мистецтво), Музичне мистецтво, Середня освіта (Фізична культура), Фізична культура і спорт, Англійська мова в закладах освіти, Українська мова та література, Біологія, Історія та археологія, Психологія, Кризова психологія, Соціальна робота, Спеціальна освіта (Логопедія), Спеціальна освіта (Корекційна психопедагогіка), Культурологія.

Відповідальний секретар Приймальної комісії Харківського педагогічного фахового коледжу кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання Ольга Василівна Помпа, ознайомила майбутніх вступників із 5 освітніми програми, за якими здійснюється підготовка фахових молодших бакалаврів: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Музичне мистецтво), Середня освіта (Фізична культура), Соціальна робота.

Під час зустрічі майбутні абітурієнти мали змогу поставити запитання, що стосувалися умов вступу 2024 року; переліку необхідних документів; вартості навчання; етапів вступної кампанії.

Бажаємо майбутнім вступникам успішного складання національного мультипредметного тесту та свідомого вибору майбутньої професії!

МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ ВІД ERASMUS+ ВИКЛАДАЧІВ І ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ

Із 7 по 16 квітня 2024 року команда викладачів і здобувачів вищої освіти академії у складі: Юліана Дьоміна – начальниця відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладачка кафедри соціальної роботи, Юлія Бабиніна – аспірантка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, викладачка кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя, Тетяна Данило – методистка факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, викладачка кафедри теорії та методики дошкільної освіти, Поліна Філяєва – здобувачка вищої освіти факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології зі спеціальності 014.09 Середня освіта(Інформатика), лаборантка факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, Єлизавета Литвин – здобувачка вищої освіти психолого-педагогічного факультету, спеціальності 013 Початкова освіта, лаборантка психолого-педагогічного факультету  взяли участь у програмі міжнародної академічної мобільності від Еразмус + «Молодь нової генерації», що відбулася на базі центру Ceulaj у м. Моліна, Іспанія. Приймаючою стороною виступила громадська організація Almenaras.

У програмі були задіяні представники освітнього й соціального секторів Іспанії, Греції, Хорватії та Румунії.

Упродовж навчання та обміну професійним досвідом учасники та учасниці опанували навички посилення емоційного інтелекту як фундаментального аспекту командної роботи, вивчили інструменти дій спільноти, покращили навички проєктної діяльності та розробили власні проєкти із соціально вразливих напрямів діяльності.

Юліаною Дьоміною було проведено методичний майстер клас по роботі зі студентством у напрямі розбудови ідей гендерної рівності в суспільстві.

За результатами успішного завершення програми міжнародної академічної мобільності учасниці отримали міжнародні сертифікати участі Youth exchange: Erasmus + у кількості 64 годин.

Організаційний комітет проєкту висловив особисту подяку за підтримку напряму міжнародної діяльності в складних умовах сьогодення Галині Пономарьовій, ректорці академії, докторці педагогічних наук, професорці та Аллі Харківській, проректорці з науково-педагогічної та міжнародної діяльності, докторці педагогічних наук, професорці.

Подяка Пономарьовій Г_Ф.pdf
Подяка Харківській А. А..pdf
Данило.pdf
Бабиніна.pdf
Литвин.pdf
Філяєва.pdf

Засідання Вченої ради Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради 17.04.2024 року

Чергове засідання Вченої ради Академії традиційно розпочалося з урочистостей.

Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця освіти України, ректорка, вручила диплом доктора філософії Жозі Руслану Анатолійовичу, доктору філософії, викладачу кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя. 

Диплом переможниці Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт, що відбувся у Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка, отримала Марина Варченко, студентка 3 курсу психолого-педагогічного факультету. Подяку журі конкурсу за високий рівень підготовки конкурсантки висловлено Одарченко Вероніці Ігорівні, кандидатці педагогічних наук, доцентці, професорці кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Традиційно маємо переможців цьогоріч у ХІV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Грамотами Академії були нагороджені:

Подяки Академії за якісну підготовку переможниць конкурсу висловлено Масло Ользі Володимирівні, кандидатці філологічних наук, доцентці, доцентці кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання та Проворній Інні Олексіївні, викладачці кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання.

Галина Федорівна тепло привітала всіх, хто отримав відзнаки за виявлені здібності, знання, наполегливість, розум і прагнення до самовдосконалення та саморозвитку, побажала миру, добра, злагоди, міцного здоров’я, нових досягнень і здобутків на благо національної освіти і рідної мирної України.

Кандидату мистецтвознавства, завідувачу кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя Тищику Вадиму Борисовичу рекомендовано присвоїти вчене звання доцента кафедри. Галина Федорівна привітала завідувача кафедри з цією знаменною подією і зазначила, що національна наука й освіта дійсно потребують творчих, інтелектуальних науковців, які плідно і з честю, виконують свій професійний обов’язок підвищують якість української освіти.

Про роботу зі студентами пільгового контингенту доповіла соціальний педагог Академії – Ірина Миколаївна Кантемир. Вона акцентувала увагу на відповідальності перед дітьми пільгових категорій та їх правовій і матеріальній підтримці, а також прозвітувала про проведені соціально-педагогічні заходи.

Марина Владиславівна Надточий, практичний психолог, представила членам Вченої ради щорічний звіт про роботу психологічної служби Академії, узагальнивши зміст та результати проведеної практичними психологами роботи спільно з деканами факультетів, завідувачами кафедр, кураторами та керівниками груп.

Щорічну інформацію про роботу одного із перших в Україні Центрів гендерної освіти повідомила його координаторка Олена Василівна Бєлоліпцева, кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка кафедри соціальної роботи.

На засіданні Вченої ради було затверджено Правила прийому на навчання до Академії та Харківського, Красноградського і Балаклійського педагогічних фахових коледжів; Положення про приймальні комісії коледжів; Порядки роботи апеляційних комісій; Положення про порядок проведення співбесід; Положення про центр національно-патріотичного виховання. 

Заслухавши доповіді та обговоривши всі питання порядку денного засідання Вченої ради, Галина Федорівна подякувала всім членам ради, науково-педагогічним і педагогічним працівникам, співпрацівникам Академії та структурних підрозділів за успішне вирішення актуальних завдань педагогічної, наукової та фінансово-господарської діяльності закладу, побажала всім доброго здоров’я, нових успіхів у справі підготовки педагогічних кадрів для Харківської області, м. Харкова та України, скорішої Перемоги і плідної праці на благо рідної Батьківщини.

Дякуємо Збройним Силам України!

Україна понад усе!

16 квітня 2024 року проведено День відкритих дверей на базі Краснокутського ліцею №1 для випускників 9-х та 11-х класів Краснокутської селищної територіальної громади Харківської області.

До майбутніх абітурієнтів з привітальним словом звернулася Лариса Олексіївна Петриченко, перший проректор академії, заступник голови Приймальної комісії, доктор педагогічних наук, професор, в якому відмітила важливість усвідомленого вибору майбутньої професії.

Освітній процес забезпечують висококваліфіковані науково-педагогічні та педагогічні працівники. 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора й кандидата наук, вчене звання професора й доцента. 78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними і відомчими нагородами та місцевих органів влади.

Професійна підготовка в стінах академії відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що забезпечує  конкурентоспроможність випускників на сучасному ринку праці і дозволяє  95% випускників працевлаштуватися за фахом, працювати  в органах самоврядування різних рівнів та обіймати керівні посади.

Лариса Олексіївна звернула увагу присутніх, що в структурі академії функціонують Балаклійський, Красноградський та Харківський педагогічні фахові коледжі.

Катерина Сергіївна Волкова – відповідальний секретар Приймальної комісії, завідувач кафедри соціальної роботи, презентувала абітурієнтам 17 освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Інформатика), Середня освіта (Музичне мистецтво), Музичне мистецтво, Середня освіта (Фізична культура), Фізична культура і спорт, Англійська мова в закладах освіти, Українська мова та література, Біологія, Історія та археологія, Психологія, Кризова психологія, Соціальна робота, Спеціальна освіта (Логопедія), Спеціальна освіта (Корекційна психопедагогіка), Культурологія.

Ольга Василівна Помпа –відповідальний секретар Приймальної комісії Харківського педагогічного фахового коледжу, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання, ознайомила майбутніх вступників із 5 освітніми програми, за якими здійснюється підготовка фахових молодших бакалаврів: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Музичне мистецтво), Середня освіта (Фізична культура), Соціальна робота.

Голова студентської ради академії Карина Русланівна Салюкова поділилася враженнями про своє захоплення педагогічною діяльністю, про досвід включення у позааудиторну роботу та волонтерську діяльність і підкреслила, що професійна підготовка, співпраця та щира довіра між викладачами та студентською молоддю, забезпечують кар’єрне зростання здобувачів освіти академії.

Позитивний настрій і доброзичливу атмосферу підтримували виступи творчих колективів академії.

Дякуємо Ірині Олександрівні Карабут, голові Краснокутської селищної територіальної громади Богодухівського району Харківської області, Ірині Іванівні Гапон, начальнику відділу освіти Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області та Наталії Вікторівні Момот, директору Краснокутського ліцею №1 Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області за гостинний прийом та допомогу в організації зустрічі.

Слава Україні!!!

Все буде Україна!!!

На шляху зміцнення ментального здоров’я освітян

в умовах воєнного стану

 

У Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради з березня 2023 року на виконання Указу Президента України Nº195/2020 «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі», підтримку ініціативи першої леді Олени Зеленської щодо реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з метою інтеграції результатів наукових досліджень та передового світового досвіду для навчання методикам подолання психологічних травм та надання допомоги з підвищення стресостійкості педагогічних, соціальних і медичних працівників та представників інших служб, які будуть надавати відповідну допомогу і підтримку постраждалим від військової агресії, створено Центр стресостійкості «Resilient City Initiative».

В Україні сьогодні працюють 5 центрів стресостійкості. Харківський центр в Академії розпочав роботу одним із перших.

25 науково-педагогічних працівників кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Академії пройшли навчання та отримали сертифікати за Програмою з надання самодопомоги та Першої психологічної допомоги від «Ізраїльської коаліції по роботі з травмою». Чотири викладачі Академії закінчили навчання та отримали посвідчення тренерів за означеною Програмою.

Працівниками Центру розроблено Програму стажування науково-педагогічних та педагогічних працівників, аспірантів, докторантів  «Перша психологічна допомога та особливості її застосування у подоланні кризових ситуацій в освітньому середовищі в сучасних надзвичайних умовах».

Усього за період роботи Центру пройшли стажування понад 1000 осіб –працівники та здобувачі освіти Академії, науково-педагогічні і педагогічні працівники закладів освіти всіх рівнів, починаючи з дошкільних до закладів вищої освіти, керівники закладів освіти, практичні психологи, волонтери.

16 квітня 2024 року вручено сертифікати здобувачам третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Академії за результатами проходження офлайн стажування. Низку навчально-тренінгових занять для аспірантів провела тренерка центру Лариса Вікторівна Кондрацька, кандидатка психологічних наук, доцентка, доцентка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Академії.

Результатом стажування стало оволодіння аспірантами змістовою складовою програми підвищення кваліфікації за модулями:

1.               Перша психологічна допомога та особливості її надання для подолання кризових ситуацій в сучасних надзвичайних умовах.

2.              Протоколи надання першої психологічної допомоги при гострих психічних реакціях під час або після кризових подій.

3.              Резилентність та шляхи подолання травмуючих подій.

4.              Методика роботи з травмою та техніки стабілізації емоційного стану.

5.              Шляхи подолання стресових станів в освітньому середовищі.

Під час вручення сертифікатів Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області, ректорка Академії звернулася до наукових керівників та аспірантів зі словами щирої вдячності за їх наполегливість та прагнення до власного наукового і фахового зростання.

Галина Федорівна наголосила, що Харків завжди був і залишається, одним із найкрасивіших міст України та Європи, освітнім і науковим центром, в якому комфортно жити, працювати, і,  безумовно, займатися науковою діяльністю, не дивлячись на наслідки військової агресії рф, за що висловила глибоку вдячність керівництву Харківської області та міста Харкова –  Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради, Олегу Васильовичу Синєгубову, начальнику Харківської обласної військової адміністрації, Віті Володимирівні Ковальській, заступниці начальника Харківської обласної військової адміністрації, Ользі Ігорівні Безпаловій, директорці Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та депутатам Харківської обласної ради, Ігорю Олександровичу Терехову, Харківському міському голові, Світлані Олександрівні Горбуновій-Рубан, заступниці Харківського міського голови, Ганні Олександрівні Головчанській, голові адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради, а також за постійну увагу, підтримку й допомогу колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази і розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів для області та України.

Галина Федорівна Пономарьова звернула особливу увагу майбутніх докторів філософії на важливість оволодіння науковою складовою їх професійної підготовки, оскільки саме наукові знання дадуть їм можливість свідомо та цілеспрямовано вирішувати актуальні педагогічні завдання щодо здійснення якісної підготовки молодого покоління України.

Ректорка побажала аспірантам залишатися патріотами Харкова й України, самовіддано працювати на розвиток національної науки та освіти, примножувати наукові здобутки, наближаючи Перемогу і світле майбутнє Батьківщини!

Віримо у Збройні Сили України!!!

Україна понад усе!!!

Вітаємо переможців!

У Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка відбувся фінальний етап Усеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт зі спеціальності 013 Початкова освіта.

Переможницею конкурсу та володаркою диплома ІІІ ступеня стала студентка 3 курсу психолого-педагогічного факультету Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Варченко Марина (науковий керівник – Одарченко Вероніка Ігорівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту).

Вітаємо молоду науковцю та її наукового керівника з цим вагомим здобутком!

Талановиті науковці й творчі освітяни вкрай потрібні нашій незалежній вільній Україні!

Україна понад усе!

Усе буде Україна!

08 квітня 2024 року проведено День відкритих дверей на базі Красноградського педагогічного фахового коледжу для випускників 11-х класів Зачепилівської, Кегичівської, Красноградської, Наталинської, Сахновщинської та Старовірівської територіальних громад Харківської області.

На заході були присутні перший заступник Красноградського міського голови Наталія Іванівна Шаптала та начальник відділу освіти Красноградської міської ради Антоніна Іванівна Турова.

Зустріч розпочалася із виступу ректора академії Галини Федорівни Пономарьової, доктора педагогічних наук, заслуженого працівника народної освіти України, Почесного громадянина Харківської області, в якому акцентувалася увага на тому, що освітній процес забезпечують висококваліфіковані науково-педагогічні та педагогічні працівники. 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора й кандидата наук, вчене звання професора й доцента. 78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними і відомчими нагородами та місцевих органів влади.

За 103 роки в закладі підготовлено понад 90 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освітньої, соціальної та культурної сфер, які володіють новітніми методиками та освітніми технологіями. Підготовка фахівців відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Щороку 95% випускників працевлаштовуються за фахом, працюють  в органах самоврядування різних рівнів та обіймають керівні посади.

Катерина Сергіївна Волкова – відповідальний секретар Приймальної комісії, завідувач кафедри соціальної роботи, презентувала абітурієнтам 17 освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта (Інформатика), Середня освіта (Музичне мистецтво), Музичне мистецтво, Середня освіта (Фізична культура), Фізична культура і спорт, Англійська мова в закладах освіти, Українська мова та література, Біологія, Історія та археологія, Психологія, Кризова психологія, Соціальна робота, Спеціальна освіта (Логопедія), Спеціальна освіта (Корекційна психопедагогіка), Культурологія.

Голова студентської ради академії Карина Русланівна Салюкова ознайомила майбутніх вступників з напрямами позааудиторної роботи та волонтерської діяльності викладачів та студентської молоді, які сприяють соціальній  взаємодії, формуванню моральних якостей та духовних цінностей. В академії створені умови для всебічного розвитку особистості кожного здобувача освіти.

Позитивний настрій і доброзичливу атмосферу підтримували виступи творчих колективів академії.

Галина Федорівна побажала присутнім успішного складання національного мультипредметного тесту, свідомого вибору майбутнього місця навчання, реалізації задумів, впевненості у майбутньому, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Слава Україні!!!

Все буде Україна!!!


Спорт для просування мирних та інклюзивних спільнот!

 

23 серпня 2013 р. Генеральна Асамблея ООН одноголосно ухвалила резолюцію, у якій зазначалося, що «здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність – запорука загального процвітання й добробуту».

06 квітня у світі відзначається Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру (International Day of Sport for Development and Peace).

07 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я.

Цьогоріч заходи проходять під гаслом «Спорт для просування мирних та інклюзивних спільнот!».

05 квітня 2024 року члени колективу академії долучилися до флешмобу «White card», організованого Українською Федерацією «Спорт заради розвитку» та підтриманим міжнародними фондами та закладами вищої освіти.

Основна мета флешмобу «White card» – єднання з міжнародною спільнотою та всією Україною, усвідомлення унікальної здатності спорту згуртовувати людей навколо ідеї миру, дружби та розвитку.

 

#WhiteCard  #УФСЗР  #Спорт_заради_розвитку  #sport_for_development #BeyondSport  #peace #sport #NOCKHARKIV

Працюємо, здобуваємо!

27-29 березня 2024 року у м. Києві відбулася XV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2024». Традиційно в районі виставки взяв участь колектив Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

За результатами участі в роботі виставки та культури з тематичних номінацій колектив Академії нагороджено дипломом, за презентацію досягнень, активну участь і значний внесок у розвиток сфери освіти і науки України та золотою медаллю у номінації «Якісна професійна освіта - сталий розвиток української держави».

Вітаємо науково-педагогічних і педагогічних працівників і, зокрема, тих, хто подав свої авторські роботи на конкурс з тематичних номінацій.

Продовжуємо працювати, нарощуємо науковий й освітній потенціал, впроваджуємо інновації та забезпечуємо якісну професійну підготовку педагогічних кадрів для Харківщини та України.

Все буде Україна! Україна понад усе!

Чергове засідання Вченої ради – нові рішення.

Засідання Вченої ради, що відбулося 20 березня 2024 року, було присвячене питанням удосконалення структури Академії, практичної підготовки здобувачів освіти, атестації педагогічних працівників Харківського та Красноградського педагогічних фахових коледжів, організації профорієнтаційної роботи серед випускників закладів загальної середньої освіти м. Харкова, Харківської області та України, перегляду Положень про Балаклійський та Красноградський педагогічні фахові коледжі Академії, роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, а також питанню перспективи впровадження проєктів та можливостей Програми ЄС Еразмус+ в період воєнного стану в Україні.

Засідання розпочалося з традиційного привітання науково-педагогічних працівників Академії із присвоєнням вчених звань. Голова Вченої ради Пономарьова Галина Федорівна, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, ректор Академії  вручила атестати доцентів молодим науковцям та звернулася до членів Вченої ради зі словами щирої вдячності всім, хто докладає зусилля для розвитку національної освіти і науки, сприяє підвищенню якості професійної підготовки педагогічних кадрів.

Галина Федорівна побажала подальших успіхів науковцям Академії, які своєю самовідданою та плідною працею сприяють наближенню  беззаперечної перемоги і мирного майбутнього України та закликала колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників не зупинятися на досягнутому, а ставити перед собою нові завдання для вирішення актуальних проблем освіти і науки.

Спільні фото з Людмилою Миколаївною Єфименко, докторкою філософії, доценткою кафедри теорії та методики дошкільної освіти та Максимом Максимовичем Рогановим, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри інформатики стали надихаючою подією для активного розгляду порядку денного Вченої ради.

Докторка педагогічних наук, професорка, проректорка з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Алла Анатоліївна Харківська внесла пропозицію щодо вдосконалення структури Академії, з метою її оптимізації та концентрації кадрів для вирішення конкретних освітніх, наукових та методичних питань, яке було одноголосно підтримане.

Алла Анатоліївна доповіла також, що для вирішення завдань удосконалення практичної підготовки здобувачів освіти Академії на новому рівні якості все ширше залучаються знання і досвід зарубіжних колег, відмітила значні успіхи у науково-методичному забезпеченні різних видів практики науково-педагогічними і педагогічними працівниками Академії за рахунок укладання навчальних, навчально-методичних, методичних посібників, методичних рекомендацій тощо. Разом з тим, проректорка визначила найближчі перспективи розвитку практичної дистанційної освіти в Академії та структурних підрозділах й акцентувала увагу на пріоритетних напрямах роботи.

З виступу Алли Харківської члени Вченої ради дізналися про потенційні проєкти, запропоновані науково-педагогічними та педагогічними працівниками кафедр, що плануються для реалізації в рамках Програми ЄС Еразмус+ 2024 року.

Про успішність атестації педагогічних працівників Харківського та Красноградського педагогічних фахових коледжів доповіли їх директори, голови атестаційних комісій І рівня, Ірина Вікторівна Полякова та Сергій Сергійович Рябокінь. В інформації голів комісій зазначалося, що подані педагогічними працівниками на атестацію матеріали засвідчили  їх плідну та результативну роботу, здобутки у викладацькій, науковій, методичній та громадській діяльності.

Захоплення у членів Вченої ради викликав звіт про роботу Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, керівниця якої Оксана Олексіївна Цуранова, кандидатка мистецтвознавства, доцентка, завідувачка кафедри фортепіано презентувала низку заходів для викладачів і здобувачів освіти Академії за участі зарубіжних композиторів, виконавців, співаків із Німеччини, Ізраїлю, Швейцарії, Канади, Данії, які поділилися своєю професійною майстерністю, ідеями щодо творчого розвитку та фахової підготовки майбутніх педагогів.

Керівниця підрозділу сприяння кар’єрному зростанню та профорієнтації Юлія Юріївна Осика повідомила про стан, проблеми та завдання профорієнтаційної роботи серед випускників закладів загальної середньої освіти м. Харкова, Харківської області та України. Юлія Юріївна зазначила про значну кількість потенційних абітурієнтів Академії, але наголосила, що робота має продовжуватися.

Оголошуючи про закінчення розгляду питань порядку денного Вченої ради, Галина Федорівна Пономарьова відзначила успіхи працівників різних підрозділів Академії у вирішенні наукових та освітніх завдань, але акцентувала увагу на важливості подальшої роботи для розвитку освітнього середовища та підвищення якості фахової підготовки майбутніх педагогів задля процвітання рідної України і перемоги у протистоянні з агресором.

Україна понад усе!

Все буде Україна!

Розвиваємо інклюзивну освіту України

З 27 лютого по 12 березня в Академії на базі Навчально-практичної лабораторії спеціального та інклюзивного навчання проведено низку зустрічей за участі науково-педагогічних працівників кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти, здобувачів освіти та педагогічних працівників Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради» об’єднаних загальною темою «Організація інклюзивного навчання в умовах воєнного стану: досвід практичної діяльності».

Зустрічі дали можливість науковцям кафедри і фахівцям із Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради» поділитися з аудиторією результатами наукових досліджень та практичним досвідом щодо організації і змісту інклюзивного навчання в умовах воєнного стану.

Дякуємо спікерам заходів за професіоналізм і натхненне бажання підвищити рівень інклюзивності національної освіти.

18 березня в рамках загальноакадемічної акції «Збери набір допомоги для Збройних Сил України!» члени колективу разом із Галиною Пономарьовою, ректором академії, виготовили обереги для українських військових.

Цього разу Юлія Блудова, кандидатка педагогічних наук, доцентка, та Олена Ільїна, кандидатка педагогічних наук, провели творчий майстер-клас із виготовлення Голубів миру – символів єдності, чистоти, свободи, світла і земного життя.

Головна цінність кожної країни – це мир! З давніх часів голуби вважалися священними птахами, які спершу символізували родючість, а згодом стали вісниками миру.

Майстер-клас пройшов з ентузіазмом та натхненням, кожен голуб унікальний та неповторний, зроблений з щиросердною вдячністю до наших захисників і захисниць!

Разом до Перемоги!!!

Млинець придбай – ЗСУ допомагай!

Масничний тиждень починається з понеділка і закінчується у неділю феєричним спалюванням опудала. Кожен день цього свята унікальний і наповнений глибоким змістом. У кожного з них своя назва і ритуали, які неодмінно потрібно було виконувати. Головна традиція Масниці – випікання млинців, що символізують сонце.

14 березня в стінах академії пройшов благодійний Масничний ярмарок.

Адміністрація, викладачі, співпрацівники покуштували традиційні млинці та долучитися до доброї справи – донат на потреби Збройних Сил України! Зібрані кошти доповнили збір на придбання 5 інверторних генераторів для наших воїнів, які боронять Україну!

Щиро віримо, що Масниця як символ остаточної перемоги весни над зимою, тепла над холодом, дасть надію нашому українському народу на теплу, радісну весну та скорішу Перемогу!

13 березня 2024 року в академії у рамках Всеукраїнського спортивно-масового заходу #OlympicLab відбулася відкрита зустріч здобувачів вищої освіти та викладачів факультету фізичного виховання та мистецтв із Віктором Христоєвим, заступником голови Відділення Національного Олімпійського Комітету України в Харківській області; Сергієм Черновим, членом Відділення Національного олімпійського комітету України в Харківській області, та Олександром Сердюком, олімпійським чемпіоном зі стрільби з луку. Захід проходив під гаслом «Олімпійські Цінності та Ідеали в реальному житті!».

До почесних гостей та здобувачів освіти-спортсменів зі словами вдячності звернулася Галина Пономарьова, ректор академії, і наголосила, що підготовлені в академії фахівці – конкурентоспроможні професіонали, які мають попит на ринку праці Харківської області, міста Харкова, України й поза її межами. Колектив академії створює гідні й безпечні умови для здійснення освітнього процесу, плідної волонтерської діяльності заради досягнення спільної мети – Перемоги та процвітання нашої вільної, сильної та незалежної України.

Галина Федорівна побажала натхнення, наполегливості, високих спортивних досягнень, реалізації задумів, не втрачати дух свободи та впевнено дивитися в завтрашній день, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Віктор Христоєв зазначив, що попри складні часи українські спортсмени продовжують прославляти Україну, виборюючи високі нагороди.

Пан Віктор наголосив, що кожен здобувач освіти має усвідомити, що загальнолюдські та Олімпійські цінності – дружба, повага, досконалість –
у сьогоднішніх реаліях військового стану проявляються в нашій солідарності.

Віктор Анатолійович побажав усім присутнім розвиватися та покращувати свої здібності та вміння, упевнено йти до поставленої мети.

Сергій Чернов висловив слова подяки Галині Федорівні та всьому колективу академії за якісну підготовку педагогічних кадрів, а здобувачів освіти запевнив, що вони зробили правильний вибір, обравши для свого професійного становлення академію, бо члени колективу – це велика родина, яка завжди піклується про кожного! Сергій Іванович побажав нових перемог у житті та спорті.

Олександр Сердюк, бронзовий призер Олімпійських Ігор зі стрільбі з луку, подякував здобувачам за їх успіхи в спорті та навчанні.

Гості заходу подарували викладачам та студентам-спортсменам Олімпійський прапор та подарунки від Олімпійської родини. 

Усі присутні зі словами щирої вдячності згадали наших захисників і захисниць. Низько вклонилися їх подвигу, героїзму та мужності.

Україна понад усе!!!

Разом до Перемоги!!!

12 березня 2024 року в форматі онлайн-конференції для майбутніх вступників та їхніх батьків було проведено День відкритих дверей.

Під час зустрічі Лариса Олексіївна Петриченко – заступник голови Приймальної комісії, перший проректор академії, наголосила, що Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради – один із найстаріших педагогічних закладів вищої освіти України, заснований у жовтні 1920 року.

За 103 роки в закладі підготовлено понад 90 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освітньої, соціальної та культурної сфер, які володіють новітніми методиками та освітніми технологіями. Підготовка фахівців відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Щороку 95% випускників працевлаштовуються за фахом, обіймають керівні посади й працюють  в органах самоврядування різних рівнів.

Із 1992 року навчальний заклад очолює Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області.

Лариса Олексіївна ознайомила присутніх із історією закладу, науково-педагогічним потенціалом, структурними підрозділами – Харківським, Красноградським, Балаклійським педагогічними фаховими коледжами.

Катерина Сергіївна Волкова – відповідальний секретар Приймальної комісії, завідувач кафедри соціальної роботи, презентувала абітурієнтам 32 освітні програми, за якими здійснюється підготовка майбутніх фахівців в академії: 16 освітніх  програм на першому (бакалаврському) рівні, 14 – на другому (магістерському) рівні вищої освіти та 2 – на третьому (освітньо-науковому) рівні доктора філософіï та науковому рівні (доктор наук).

Під час зустрічі майбутні абітурієнти мали змогу поставити запитання, що стосувалися умов вступу 2024 року; переліку необхідних документів; вартості навчання; початку вступної кампанії; реєстрації на національний мультипредметний тест (НМТ) тощо.

Присутні на заході представники Приймальної комісії відповіли на всі запитання, не залишили  жодне поза увагою.

З початком Масниці 2024!

Масниця в Україні – улюблене і веселе свято тривалістю цілий тиждень, з хороводами, іграми та частуваннями. Попри те, що воно має язичницьке коріння, свято увійшло в історію і відзначається й донині. У православних Масниця – це підготовка до Великого посту, називається вона Сирна або М'ясопусна седмиця.

В Україні готують насамперед вареники з сиром, политі сметаною – це головна страва свята. Варять вареники і з іншими начинками.

«Зачекайте вареники, прийде на вас Масниця», – каже українська народна приказка, а українські козаки свого часу жартували – мовляв, на Масницю навіть турки вареники їдять.

Українська Масниця – це не лише проводи зими та зустріч сонця, а й заклик до загального примирення, злагоди та всепрощення. Тому останній день тижня Масниці називається Прощеною неділею, коли потрібно забувати всі образи і самому просити вибачення. Ця традиція в нас збереглася й досі.

Вітаю усіх з Масницею! Нехай весна буйним цвітом і теплим вітром принесе у Ваші домівки світло, добро, удачу та Переможний мир нашій Україні! 

 

…І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі.

 

Академічна спільнота щиро вітає всіх з днем народження пророка Українського народу – Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка!

210 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Його ім’я, увібрало в себе душу народу, стало часткою його життя. Світлий образ Великого Кобзаря – безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України пройнята подихом життя, биттям гарячого людського серця.

Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрасть його слова, відвага і пісенність його віршів – відзначені самовідданою любов'ю до України, до свого народу. Тарас Шевченко на генному рівні прославляв Україну, її духовність. Кожна клітинка його тіла, його душі, кожен його подих у житті – це столітні прагнення українців жити в єдиній незламній державі, відродити почуття єдності і спрямувати націю до відродження своєї держави.

Тож і сьогодні, і завжди слово Тарасове серед народу, тому є надія, що воно допоможе новій генерації відродити Україну такою, про яку мріяв Тарас Шевченко.

Слава України!!!

29 лютого 2024 року відбулася нарада за участі науково-педагогічних працівників Комунального закладу «Харківська  гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Харківського національного педагогічного університету  імені Г. С. Сковороди та представниці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Харківській області Олени Устименко з питань створення безбар’єрного освітнього середовища та надолуження освітніх втрат для дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладів дошкільної та загальної середньої освіти Харківського регіону в умовах воєнного стану.

Від Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради у нараді взяли участь Пономарьова Галина Федорівна – ректор академії, Степанець Іван Олексійович – проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності, Шапаренко Христина Андріївна – декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, Роганова Марина Вікторівна – завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти, Пєхарєва Альона Станіславівна – завідувач кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти, Мельникова Юлія Миколаївна – головний бухгалтер та Шмадченко Світлана Іванівна –юрисконсульт.

На зустрічі обговорено низку питань, що стосуються науковців закладів вищої педагогічної освіти у роботі освітніх центрів з реалізації програм підвищення якості освіти та створення ефективних умов для розвитку дітей з особливими освітніми потребами в Харківській області. Визначено перспективи фахової підготовки та підвищення кваліфікації логопедів, дефектологів, тифлопедагогів, сурдопедагогів і психологів для роботи з дітьми дошкільного та шкільного віку.

Пріоритетними напрямами у спільній діяльності ЗВО та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Харківській області було визначено: організацію моніторингу якості освітніх та корекційних послуг для дітей з особливими освітніми потребами, створення безпечного освітнього середовища у громадах м. Харкова та Харківської області, проведення просвітницької роботи серед батьків дітей з особливими освітніми потребами та фахівців, які працюють з цими дітьми, координація між інклюзивно-ресурсними центрами та центрами освіти, проведення заходів неформальної освіти для дітей з порушеннями психофізичного розвитку.

У своєму виступі Галина Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області, ректорка Академії наголосила на важливості та актуальності теоретико-практичної підготовки конкурентоспроможних фахівців, здатних розв’язувати складні завдання дослідницького та інноваційного характеру у сфері спеціальної та інклюзивної освіти, акцентувала увагу учасників зібрання на доцільності тісної співпраці між управліннями (відділами) освіти, інклюзивно-ресурсними центрами області та закладами вищої педагогічної освіти регіону для забезпечення якісної роботи з освітянами, які опікуються проблемами інклюзивної освіти. Тому на наступний навчальний рік в Академії заплановано підготовку фахівців  за магістерським рівнем зі спеціальності 016 «Спеціальна освіта» з професійною кваліфікацією вчитель логопед (ЗДО, ЗЗСО, ІРЦ), логопед РЦ, спеціаліст ІРЦ для дітей з порушеннями мовлення/ спеціаліст ІРЦ для дітей з порушеннями зору.

Потужний меседж для вдосконалення роботи з дітьми з особливими освітніми потребами зробила перша леді України Олена Зеленська під час робочої поїздки у Харківську область та перебування у Дитячому мультифункціональному центрі «Спільно» від ЮНІСЕФ, зазначивши, що нашою метою є надання комплексної підтримки дітям та їхнім родинам, зокрема щодо психосоціальної допомоги, психологічного консультування, підтримки у навчанні тощо.

Галина Федорівна також зазначила, що колектив Академії готовий до плідної співпраці з усіма, хто зацікавлений у розвитку якісного освітнього середовища Харківщини і, зокрема, інклюзивної освіти, про що неодноразово наголошували заступниця голови Харківської обласної державної (військової) адміністрації Віта Володимирівна Ковальська та директорка Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Ольга Ігорівна Безпалова.

З 4 березня 2024 року в Академії організовано підвищення кваліфікації у формі стажування фахівців ІРЦ м. Харкова та Харківської області з олігофренопедагогіки, логопедії та психології під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти і кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

За результатами наради прийняте рішення про створення робочої проєктної групи  з представників благодійних організацій, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Харківській області та науково-педагогічних працівників Комунального закладу «Харківська  гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди для організації практичного вирішення завдань щодо створення безбар’єрного середовища, надолуження освітніх втрат та створення системи неформальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладів дошкільної та загальної середньої освіти Харківського регіону в умовах воєнного стану.

Все буде Україна!

Засідання Вченої ради: здобутки, плани, завдання.

21 лютого 2024 року в Академії відбулось планове засідання Вченої ради, присвячене розгляду ключових питань стану та найближчих перспектив розвитку складових освітнього процесу в період воєнного стану в Україні, у  роботі якої взяли участь офлайн понад 89% членів Вченої ради. 

Під час розгляду питань Порядку денного засідання, голова Вченої ради Пономарьова Галина Федорівна, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, ректор Академії, щиро привітала науково-педагогічних працівників Академії із захистом дисертаційних досліджень і присвоєнням вчених звань та вручила диплом доктора філософії й атестати доцентів. 

Галина Федорівна висловила переконаність у подальших успіхах науковців Академії на ниві педагогічної освіти, беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України та закликала колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників докласти всіх зусиль щодо  створення ефективних і безпечних умов для здійснення освітнього процесу на високому якісному рівні відповідно до вимог освітніх і освітньо-наукових програм.

Яскравим продовженням вручення науковцям Академії диплома доктора філософії та атестатів доцентів стало присвоєння вченого звання професора Хміль Наталії Анатоліївні, докторці педагогічних наук, доцентці, професорці кафедри інформатики та вченого звання доцента Зайцевій Ользі Олександрівні, докторці філософії, викладачу кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту за поданням вченого секретаря Дмитренко Катерини Анатоліївни, кандидата педагогічних наук, доцента.

Одноголосне рішення членів Вченої ради щодо обох кандидатур засвідчило подальше зростання якості кадрового складу Академії.

Про змістовність, насиченість конкретними здобутками діяльність працівників бібліотеки Академії розповіла її завідувачка Світлана Борисівна Самойлова. Світлана Борисівна повідомила про вдосконалення доступу до ресурсів бібліотеки Академії, міжнародних баз даних, відкритих ресурсів різних організацій, розвиток електронного навчально-методичного комплексу з дисциплін (ЕНКМД), розміщеному у хмарному сховищі, в авторизованому доступі. Директорка бібліотеки прозвітувала про розробку програми «Бібліотечні послуги для аспірантів і докторантів : давайте поміркуємо...», оновлення інформаційного дайджесту «Нові надходження до бібліотеки» та започаткування проєкту «Видатні науковці» відеофільмом «Володимир Вернадський – вчений, що випередив час…». 

Голова наукового товариства здобувачів освіти Академії Тарасенко Неллі Вікторівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка повідомила про результативність дослідницької роботи членів товариства упродовж 2023 року, зокрема, зазначила про зростання кількості наукових публікацій, високу результативність участі здобувачів освіти різних рівнів у наукових конкурсах, конференціях, семінарах тощо.

Голова товариства доповіла, що всього 583 здобувачі освіти долучилися до міжнародних, всеукраїнських, регіональних та внутрішньо академічних заходів, стали їх переможцями, призерами, учасниками.

Марина Вікторівна Роганова, завідувачка кафедри теорії та методики дошкільної освіти, докторка педагогічних наук, професорка звітувала про роботу лабораторії «Духовні основи дошкільного дитинства», яка працює відповідно до тем науково-дослідницької роботи Академії: «Виховання духовної культури дітей дошкільного віку» (реєстраційний номер 0117U007460) та «Культурно-духовні цінності виховання майбутніх педагогів» (реєстраційний номер 0123U104588).

Керівниця підрозділу зазначила, що лабораторія плідно співпрацює з Інститутом духовного розвитку Людини та бере учать у Міжнародних заходах кафедри ЮНЕСКО Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Презентувавши результати роботи експериментальних майданчиків лабораторії, Марина Вікторівна зазначила, що наукові групи викладачів кафедри теорії та методики дошкільної освіти активно включилися у розробку методологічних та методичних основ підготовки фахівців зі спеціальності 016.05 Тифлопедагогіка. 4 науково-педагогічних працівники кафедри виявили бажання отримати другу вищу освіту за спеціальністю Тифлопедагогіка. Сурдопедагогіка, що дасть можливість якісно поліпшити підготовку фахівців для спеціальних та дошкільних закладів освіти м. Харкова та Харківської області. 

Звітуючи про роботу Центру стресостійкості «Resilient City Initiative», завідувач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Сергій Борисович Бєляєв, доктор педагогічних наук, професор зазначив, що з березня 2023 року, на виконання Указу Президента України №195/2020 «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі» з метою інтеграції результатів наукових досліджень та передового світового досвіду для навчання методикам подолання психологічних травм та надання допомоги з підвищення стресостійкості педагогічних, соціальних і медичних працівників, та представників інших служб, які будуть надавати відповідну допомогу і підтримку постраждалим від військової агресії, створено Центр стресостійкості «Resilient City Initiative».

25 науково-педагогічних працівників кафедри пройшли навчання та отримали сертифікати за Програмою з надання самодопомоги та Першої психологічної допомоги від «Ізраїльської коаліції» по роботі з травмою. 4 викладачі закінчили навчання з підготовки тренерів та отримали посвідчення тренерів за означеною Програмою.

Працівниками Центру розроблено Програму стажування педагогічних працівників «Перша психологічна допомога та особливості її застосування у подоланні кризових ситуацій в освітньому середовищі в сучасних надзвичайних умовах».

Усього за період роботи Центру пройшли стажування понад 700 осіб із числа науково-педагогічних працівників Академії та інших закладів вищої освіти, внутрішньо переміщених осіб, директорів, практичних психологів, учителів закладів загальної середньої освіти, методистів та вихователів закладів дошкільної освіти міста Харкова і Харківської області.

Спільно з Харківським обласним центром соціальних служб розроблено план проведення навчально-тренінгових занять за Програмою «Перша психологічна допомога та самодопомога у подоланні кризових ситуацій» для науково-педагогічних, педагогічних, соціальних працівників та практичних психологів Харківського регіону, що реалізувається з 1 січня 2024 року.

Тренерами Центру проведено 40 навчально-тренінгових занять з надання сучасних практичних і методичних інструментів психосоціальної підтримки науково-педагогічним працівникам шляхом оволодіння   прийомами надання самодопомоги та першої допомоги у стресових та психотравмуючих ситуаціях.

Оголошуючи про закінчення розгляду питань порядку денного Вченої ради, Галина Федорівна Пономарьова високо оцінила роботу колективу Академії у вирішенні завдань розвитку науки та освіти, висловила впевненість у подальшій самовідданій роботі науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників для вдосконалення фахової підготовки здобувачів педагогічної освіти, процвітання Харківщини й України. 

20 лютого 2024 р. в рамках проєкту «Схід і Захід разом» між колективами нашої Академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії до Дня Героїв Небесної Сотні та 10 роковин російської агресії проти України відбулася онлайн-лекція.

Спікерами заходу виступили викладачі кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради: Наталія КАМАРДАШ, докторка філософії, та викладач Михайло ШИРОКОЛАВА.

Учасники заходу згадали події Євромайдану і Революції Гідності, вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, серед яких є харків’яни.

Матеріали лекції висвітлювали героїзм та мужність українського народу, який сьогодні виборює власну свободу та незалежність.

Схід і Захід разом до Перемоги!

Підсумки загальноакадемічної благодійної акції

«Перерахуй одноденний заробіток на підтримку ЗСУ»

 

З 18 січня по 04 лютого 2024 року науково-педагогічні, педагогічні працівники, співпрацівники та здобувачі освіти провели благодійну акцію «Перерахуй одноденний заробіток на підтримку ЗСУ».

Єдиною спільнотою колектив Академії зібрав 217 000 гривень, які були витрачено на технічне оснащення бійців спецпідрозділу «Kraken».

Галина Федорівна Пономарьова, ректор Академії, висловила вдячність кожному, хто самовіддано працює та постійно долучається до волонтерських і благодійних акцій. Пані Галина вручила Подяки волонтерам Благодійної організації «Український благодійний фонд розвитку публічно-приватного партнерства у сфері охорони здоров’я» за високе почуття патріотизму, активну громадянську позицію, плідну співпрацю з колективом Академії на благо України та вагомий внесок у наближення Перемоги.

Волонтери передали вітання від захисників та подарували прапор спецпідрозділу «Kraken». Члени колективу подякували захисникам за мужність, героїзм, стоїцизм та запевнили, що і надалі будуть допомагати українським воїнам.

Разом до Перемоги!!!

Україна понад усе!!!

Міжнародний день жінок і дівчат у науці!

9 лютого 2024 року в конференц-залі Академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці.

У вітальному слові Пономарьова Галина Федорівна, ректорка академії, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України щиро привітала присутніх з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці і зазначила, що це нове свято, про яке вперше йдеться в резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року, засноване для забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок та дівчат.

Галина Федорівна нагадала присутнім про те, що у вересні 2009 року в Академії вперше в Україні було створено Гендерний центр, як окремий осередок у закладі вищої освіти та висловила захоплення всіма жінками світу й України, які плідно займаються науковою роботою, збагачуючи вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність. Так в Академії лише за останні 2 роки війни захищено 3 дисертаційні дослідження на здобуття наукового ступеня доктора наук, 6 – на здобуття наукового ступеня доктора філософії та кандидата наук. 25 науково-педагогічним працівникам присвоєно вчене звання професора та доцента.

Щиро дякую нашим жінкам і дівчатам, які працюють чи навчаються в Академії та реалізують і планують втілювати свої наукові ідеї і задуми.

Під час вручення подяк Галина Федорівна висловила теплі побажання нагородженим досягти нових звершень у науковій діяльності, максимально реалізувати свій особистісний і професійний потенціал на благо вітчизняної науки й України, а також найщирішу вдячність нашим захисникам серед яких сьогодні і випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії, Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів, які ціною власного життя спонукають нас докладати всіх зусиль для забезпечення максимально сприятливих і безпечних умов для здійснення освітнього процесу на високому якісному рівні.

Галина Федорівна запропонувала вшанувати пам’ять загиблих випускників академії і студентів, а також всіх громадян України хвилиною мовчання.

Звертаючись до нагороджених, Галина Федорівна побажала миру, міцного здоров’я, нових успіхів на ниві науки й у забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області та висловила переконаність у беззаперечній і невідворотній перемозі та впевненість у мирному майбутньому України.

 

Все буде Україна!

Дякуємо Збройним Силам!

Слава Україні!

 Вітаємо з перемогою в міжнародному проєкті академічної мобільності Erasmus+

Із 7 по 16 квітня 2024 року у м. Молліна, Іспанія реалізовуватиметься міжнародний проєкт академічної мобільності Erasmus+ “NEXT GENERATIONS”. Цьогоріч до участі відібрано 5 країн: Іспанія, Хорватія, Греція, Румунія і Україна. Із понад 20 заявок від українських закладів вищої освіти до участі відібрано команду академії у складі:

Юліани Дьоміної, керівниці проєкту, начальниці відділу міжнародних звʼязків та академічної мобільності, викладачку кафедри соціальної роботи;

Юлії Бабиніної, аспірантки кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки; викладачки кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя;

Тетяни Данило, методистки факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, викладачки кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Поліни Філяєвої, здобувачки вищої освіти зі спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Єлизавети Литвин, здобувачки вищої освіти зі спеціальності 013 Початкова освіта психолого-педагогічного факультету.

У січні - травні 2024 року відділом міжнародних звʼязків та академічної мобільності, кафедрою соціальної роботи у партнерстві з центром гендерної культури м. Харкова реалізується загальноакадемічний проєкт «Аудит закладів безпеки», за підтримки уряду Королівства Нідерландів та Українського жіночого фонду.

 Головна мета проєкту - підтримка безпечного освітнього простору закладів вищої, передвищоі освіти м. Харкова. Співавторка, експертка проєкту - Юліана Дьоміна, начальниця ВМЗАМ, викладачка кафедри соціальної роботи. Голова аудиторської групи - Маріана Білозерова, докторка філософії, викладачка кафедри соціальної роботи.

23 січня відбувся перший установчий тренінг, на якому присутні отримали методичний інструментарій до проведення аудиту безпеки в академії.

Обласний етап ХХIV Міжнародного конкурсу з української мови
імені Петра Яцика

 

22 січня 2024 року на базі академії відбувся обласний етап ХХIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед здобувачів освіти закладів фахової передвищої освіти Харківської області. Наш заклад разом із Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації виступили співорганізаторами конкурсу й дали можливість 33 здобувачам і здобувачкам освіти Харківщини продемонструвати знання з української мови.

Відкрила конкурс і привітала учасників доктор педагогічних наук, професор, перший проректор академії Лариса ПЕТРИЧЕНКО.

Голова журі обласного етапу, завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, кандидат філологічних наук, доцент Наталя ДЕМЧЕНКО представила членів журі, ознайомила з регламентом та алгоритмом проведення конкурсу.

Вітаємо цьогорічних переможців:

І місце – Бугаєць Анастасія (Харківський фаховий коледж харчової промисловості Державного біотехнологічного університету);

ІІ місце – Аджимян Камєлія (Відокремлений структурний підрозділ «Харківський комп`ютерно-технологічний фаховий коледж Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»);

ІІІ місце – Остропольська Анна (Харківський педагогічний фаховий коледж Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради).

Протокол результатів конкурсу

https://drive.google.com/file/d/1L_Au3640MVJRKragS6DUON6c8xlRPWoX/view?usp=drivesdk 

Вітання_Пономарьова Гумпед академ.pdf

Шановні викладачі, співпрацівники, здобувачі освіти,

випускники та вся українська спільното!

 

Прийміть щирі привітання з нагоди 105 річниці Дня Соборності України!

Соборність – невіддільна від суверенітету й незалежності народу, фундамент побудови демократичної держави, запорука процвітання нації. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців, які сьогодні ні на мить не втрачають віри та надії, і знову продовжують боротьбу за цілісність та волю.

Безмежно пишаюся та дякую захисникам України, серед яких є і наші колеги, здобувачі освіти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Ми захоплюємося бойовими подвигами, гідністю та стійкістю духу сьогоднішніх Героїв, які усвідомлюють власну відповідальність за майбутнє усього українського народу.

Пам’ятаймо про незліченні жертви, принесені на вівтар соборності й державності. Схиляємо голови перед пам’яттю Героїв, які віддали своє життя за Україну.

Бажаю усім нам зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм, незламну віру у вільне, мирне, світле майбутнє України!

Наша єдність – наша зброя!!!

Слава Україна!!!

Україна понад усе!!!

 

 

З глибокою повагою ректор                     Галина ПОНОМАРЬОВА 

Волонтерство заради посмішок малечі!

20 січня відбулося нагородження 104 здобувачів освіти–волонтерів, які брали участь у проведенні святкових новорічних заходів на станціях метрополітену.

5 здобувачів освіти академії та 9 здобувачів освіти Харківського педагогічного фахового коледжу отримали Подяку Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту за активну життєву позицію, особистий внесок у розвиток волонтерського руху міста Харкова та участь у проведенні міських заходів, присвячених Різдвяним та Новорічним святам.

Олександр Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, зазначив, що активна участь представників молоді у волонтерських заходах сприяє формуванню громадянської позиції та підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

Разом до Перемоги!!!

Урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам

академії 2023 року!

 

11 січня в академії відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам академії 2023 року.

У заході взяли участь почесні гості: Тетяна Петрівна Єгорова-Луценко, голова Харківської обласної ради, Ольга Ігорівна Безпалова, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та Євгеній Володимирович Грицьков, радник голови Харківської обласної ради відділу патронатної служби управління з питань діяльності виконавчого апарату та роботи з персоналом виконавчого апарату, голова Наглядової ради академії.

2023 року академію та її структурні підрозділи – Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі – закінчили 997 здобувачів освіти.

У січні диплом отримав 421 випускник академії, з них з відзнакою – 98 дипломів (23%).

Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії, привітала випускників, викладачів та гостей, вручила дипломи з відзнаками та Подяки ректора академії за високі досягнення у навчанні, наполегливість у здобутті майбутньої професії, усвідомлений патріотизм та активну участь у громадському житті академії.

Під час виступу ректор зазначила: в життєписі академії назавжди закарбується пам’ять про те, як мужньо й гідно викладачі і студенти вистояли в той час, коли разом з Україною виборювали свободу. На жаль, у спогадах залишиться і те, що освітній процес довелося здійснювати під звуки сирен і вибухів.

Пані Галина висловила вдячність випускникам та їхнім родинам за згуртованість і спільний вагомий внесок для наближення омріяної Перемоги, зміцнення української державності, утвердження демократичних цінностей, відбудови нашої держави, адже виховувати молоде покоління незалежних, вільних українців – це почесна та благородна місія.

Від себе особисто та від колективу академії Галина Федорівна щиросердно подякувала Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради, Олегу Васильовичу Синєгубову, начальнику Харківської обласної військової адміністрації, Віті Володимирівні Ковальській, заступнику начальника Харківської обласної військової адміністрації, Ользі Ігорівні Безпаловій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та депутатам Харківської обласної ради, а також Ігорю Олександровичу Терехову, Харківському міському голові, Ганні Олександрівні Головчанській, голові адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради, за постійну увагу, підтримку й допомогу колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази та розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів для області та України.

Тетяна Петрівна Єгорова-Луценко вручила магістрам дипломи з відзнакою, привітала випускників і зауважила, що колектив Академії є одним із лідерів упровадження освітніх і наукових інновацій, здійснює активний пошук шляхів і засобів підвищення ефективності та якості професійної підготовки фахівців для закладів освіти, соціальних установ й служб, організацій та підприємств Харківської області та України. Навіть у цих складних умовах воєнного стану, колектив академії на чолі з Галиною Федорівною виступає єдиною згуртованою командою, яка якісно здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців, зберігає та постійно осучаснює матеріально-технічну базу академії.

Пані Тетяна побажала усім присутнім натхнення, наполегливості, професійних здобутків, реалізації задумів і творчих планів, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Ольга Ігорівна Безпалова вручила дипломи молодим фахівцям та зазначила, що професія педагога – одна з найбільш цінних для нашого суспільства, оскільки спрямована на його сьогодення й майбутнє одночасно. Без праці освітянина неможливо збудувати успішну країну, адже освіченість – запорука розквіту й добробуту нації. Пані Ольга подякувала випускникам за самовіддану працю на освітянській ниві під час воєнного стану та висловила впевненість, що саме випускники академії після завершення війни першими зустрінуть своїх вихованців у рідних закладах освіти Харківщини.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв, які загинули у боях за рідну землю, наших випускників-захисників та студентів, які загинули внаслідок російської агресії проти України.

Урочисте вручення дипломів прикрасили виступи творчих колективів академії.

Новорічні свята тривають!

У рамках Програми надання соціальних послуг та психологічної допомоги від Харківської обласної ради, Харківської обласної військової адміністрації та академії під час новорічних свят дітлахи отримали в подарунок безпечний ігровий простір.

Під час відкриття дітей та їх батьків щиро привітали Ольга Ігорівна Безпалова, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії.

Святий Миколай із казковими героями подарували малечі театралізовано-інтерактивну різдвяну виставу та новорічні подарунки. Гучний плескіт долонь та яскраві посмішки маленьких глядачів додали святкового настрою.

Шановні викладачі, співпрацівники, здобувачі освіти, випускники та вся освітянська спільното!

 

Прийміть найтепліші та найщиріші вітання з Різдвом Христовим та прийдешнім Новим роком!

Різдвяні та новорічні свята – час, коли відбуваються дива, а навколо панує затишок. Час, коли ми підводимо підсумки і будуємо плани на майбутнє.

Минулий 2023 рік був роком випробувань, опору і боротьби, але колектив академії з гідністю долав всі виклики, зосередившись на основному – наданні якісної освіти, наукових досягненнях, плідній методичній роботі, постійній волонтерській діяльності, активній допомозі захисникам і захисницям та підтримці тих, хто потребує нашої допомоги.

Тільки завдяки Вашій злагодженій роботі, відданості, професійності та небайдужості досягнуто вагомих результатів.

Щиро вдячна кожному студенту, аспіранту, докторанту, викладачу та співпрацівнику академії, Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів – структурних підрозділів, колегам-освітянам, партнерам, стейкхолдерам, роботодавцям за сумлінну працю, успішне навчання, активну громадянську позицію, за ваш патріотизм, самовідданість, за готовність до самопожертви заради досягнення спільної мети – Перемоги та процвітання нашої вільної, сильної та незалежної України.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

Складаю щиру подяку Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради, Олегу Васильовичу Синєгубову, начальнику Харківської обласної військової адміністрації, Віті Володимирівні Ковальській, заступнику начальника Харківської обласної військової адміністрації, Ользі Ігорівні Безпаловій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та депутатам Харківської обласної ради, а також Ігорю Олександровичу Терехову, Харківському міському голові, Світлані Олександрівні Горбуновій-Рубан, заступнику Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, Ганні Олександрівні Головчанській, голові адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради, за постійну увагу, підтримку й допомогу колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази, розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів для області та України, вирішення нагальних потреб людей, які опинилися в скрутних життєвих умовах.

Дорогі колеги!

Зичу здійснення у 2024 році найзаповітнішої мрії кожного українця – Перемоги, миру та спокою! Наш колектив буде впевнено йти вперед, забезпечуючи якісну підготовку сучасних, висококваліфікованих, креативних, конкурентноспроможних фахівців для освітянської та інших галузей національної економіки та соціальної сфери.

Бажаю зустріти свята у колі найдорожчих Вам людей у теплій, родинній атмосфері. Нехай у ваших домівках панують добробут і злагода, радість і святковий настрій.

Нехай Різдво Христове та Новий рік наповнять Ваші серця життєдайною силою та всеперемагаючою любов’ю, принесуть у кожну оселю родинне тепло, мир і злагоду, щедро обдарують міцним здоров’ям, добробутом та Господньою ласкою.

З новорічними святами!!!

Віримо у Збройні Сили України!!!

Віримо у Перемогу!!!

Віримо у щасливе майбутнє України!!!

Україна понад усе!!!

 

 

 

З глибокою повагою    ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

Різдвяна казка для малечі!

Напередодні різдвяних свят Святий Миколай із казковими героями подарували театралізовано-інтерактивну різдвяну виставу дітлахам із дитячих будинків сімейного типу та дітям викладачів і співпрацівників академії. Маленькі глядачі поринули в дивовижний світ казки й самі були активними учасниками казкових пригод. Гучний плескіт долонь та яскраві посмішки маленьких глядачів додали святкового настрою.

Ректор академії Галина Пономарьова привітала маленьких глядачів та їх батьків з прийдешніми святами та запевнила, що діти – це наше майбутнє, а значить майбутнє України. Галина Федорівна висловила вдячність учасникам вистави за те, що саме у цей важкий час вони зігрівають теплом і любов’ю кожне дитяче серце.

Дітлахи отримали солодкі подарунки від первинної профспілкової організації академії та від самого Святого Миколая! Щира вдячність кожному, хто долучився до щорічної загальноакадемічної благодійної акції «Стань помічником Святого Миколая!».

Засідання Вченої ради Академії 20.12.2023 року

Засідання Вченої ради розпочалось з приємних і урочистих подій.

Галина Федорівна Пономарьова, голова Вченої ради, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, ректорка відзначила грамотами і подяками Академії науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти за вагомі досягнення у науково-дослідницькій та освітній діяльності, вручила атестат доцента.

Атестат доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання отримав Суровов Олексій Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри.

Подяки Академії за високе почуття патріотизму, вагомий внесок у наближення Перемоги, благородний вчинок – розвиток добровільного донорства, поповнення банку крові для збереження життя захисникам і захисницям України та посвідчень донора крові висловлено:

Горовенко Оксані Анатоліївні – кандидатці педагогічних наук, доцентці, доцентці кафедри іноземної філології;

П’ятницькій Дар’ї Всеволодівні – кандидатці педагогічних наук, старшій викладачці кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Грамотою Академії за І місце в ІІ (обласному) етапі XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед закладів вищої освіти Харківщини нагороджено Кондратенко Ларису Олександрівну, здобувачку освіти психолого-педагогічного факультету, та висловлено подяку Масло Ользі Володимирівні, доцентці кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, кандидату філологічних наук, доцентці, за підготовку переможниці конкурсу.

Грамотою Академії за І місце в ІІ (обласному) етапі XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед закладів фахової передвищої освіти Харківщини нагороджено Переверзєву Вікторію Анатоліївну, здобувачку освіти педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу, та висловлено подяку  Проворній Інні Олексіївні, викладачці кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, за підготовку переможниці конкурсу.

Грамотою Академії за 3 місце у науково-дослідницькому проєкті «Теоретичне обґрунтування способу оцінки екотоксичного впливу ртутьорганічних сполук» на Всеукраїнському біологічному форумі нагороджено Рудич Анастасію Олександрівну, здобувачку освіти психолого-педагогічного факультету, та висловлено подяку її науковому керівнику Москальову Віталію Борисовичу, викладачу кафедри природничих дисциплін, за підготовку призерки форуму.

Галина Федорівна щиро привітала науковців та здобувачів освіти, висловила їм глибоку вдячність за професіоналізм, самовідданість у професії та від усієї душі побажала миру, здоров’я, невичерпної енергії, здійснення всіх планів і задумів на благо рідної України.

Після розгляду питань порядку денного, присвячених проблемам удосконалення якості наукової роботи, розвитку внутрішньої системи забезпечення якості освіти, запобіганню корупції, підвищення кваліфікації науково-педагогічних і педагогічних працівників, ефективності реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», Галина Пономарьова висловила переконаність у скорішій Перемозі Збройних Сил України над ворогом, звільненні українських земель та майбутньому процвітанні рідної землі і національної освіти.

Все буде Україна!

Разом до Перемоги!

05.12.2023 р. за підсумками оцінювання учнівських та студентських проєктів науковим журі конкурсу Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2023» робота здобувачки вищої освіти 1 курсу спеціальності 091 Біологія та біохімія, Рудич Анастасії Олександрівни посіла почесне 3 місце в категорії «Екологія та проблеми довкілля». Науковий керівник проєкту: Москальов Віталій Борисович – викладач кафедри природничих дисциплін.

Вітаємо переможницю та наукового керівника!

Бажаємо творчої наснаги та подальших наукових здобутків!

Науковці – для освітян

 

15 грудня 2023 року

в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція

 «ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СУЧАСНОГО ПЕДАГОГА ЗАСОБАМИ ОСВІТИ: ІСТОРИКО-МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТ»

 

У конференції взяли участь 223 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів та здобувачів освіти із 39 закладів освіти України.

З вітальними словами, побажаннями скорішої перемоги, миру, вагомих здобутків на науковій та освітянській ниві, наснаги у щоденній педагогічній діяльності в трагічний для України час до учасників конференції звернулися керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти Директорату фахової передвищої і вищої освіти МОН України Ігор Анатолійович Балуба та заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Андрій Анатолійович Васильєв.

Ректор Академії Галина Федорівна Пономарьова у своєму зверненні до учасників конференції висловила переконаність що ми, науковці, освітяни, здобувачі освіти, спільними зусиллями обов’язково доб’ємося нашої головної мети – вільна, незалежна, процвітаюча Україна, якісна освіта, мирне гідне життя.

На засіданні, що відбулося в режимі 2 пленарних засідань в онлайн форматі, були розглянуті питання формування та розвитку професійної компетентності сучасного педагога, зокрема висвітлено питання інноваційного розвитку освітнього процесу, забезпечення якості фахової підготовки майбутніх педагогів, особливостей навчання і виховання підростаючого покоління в умовах воєнного стану, психологічного супроводу учасників освітнього процесу.

У доповідях учасників конференції прозвучали тези про важливість і доцільність удосконалення професійної підготовки здобувачів вищої освіти шляхом формування та розвитку професійної, дослідницької, науково-методичної та інших компетентностей. Зазначено про важливість неперервної освіти педагогів, посилення психологічної підготовки як у закладах вищої освіти, так і в системі післядипломної освіти. Акцентовано увагу на місці і ролі зарубіжного досвіду та іноземних мов у підвищенні якості вітчизняної вищої освіти.

Учасники конференції висловлювали щиру переконаність у досягненні перемоги над агресором, бажали один одному миру і злагоди, наголошували, що лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, держави, суспільства й освітянської громади ми реалізуємо наші плани і сподівання щодо розбудови та якісного оновлення не лише системи освіти, а й забезпечимо європейське майбутнє нашої рідної України.

Віримо в Перемогу!!!

Все буде Україна!!!

Пленарне засідання Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції

Вітальне слово керівника експертної групи з питань фахової передвищої освіти Міністерства освіти і науки України Балуби Ігора Анатолійовича

Вітальне слово заступника директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальника управління науки, вищої, професійної освіти та кадрового забезпечення Васильєва Андрія Анатолійовича

Колектив академії висловлює глибоке і щире співчуття усій освітянській спільноті, доньці – Колесніковій Марині Леонідівні, концертмейстеру кафедри вокально-хорової підготовки вчителя, рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Осадчук Ксенії Володимирівни.

Майже півстоліття Ксенія Володимирівна чесно й віддано служила освітянській ниві, з них 35 років викладала в нашій академії.

Ксенія Володимирівна – Педагог та Музикант з великої літери, обдарована, творча особистість, яка користувалася заслуженим авторитетом серед колег та студентів. Її життєвий шлях є яскравим прикладом величі людини праці і честі.

Світла пам’ять і вічна шана Осадчук Ксенії Володимирівні назавжди залишаться в серцях рідних,  колег, друзів, товаришів та студентів.

Колектив академії болісно переживає передчасну втрату магістрантки Виноградової Дарини Олександрівни, та її чоловіка Артура, які загинули 10 грудня 2023 року внаслідок дорожньо-транспортної пригоди на окружній дорозі міста Харкова.

Дарина та Артур Виноградови були представниками громадської організації «Я врятований». Щирі, енергійні, усміхнені, життєрадісні молоді люди, Патріоти своєї країни, у яких мало бути все життя попереду.

Висловлюємо найглибші співчуття рідним і близьким.

Світла пам’ять про них назавжди залишиться в серцях рідних, близьких, друзів, одногрупників, викладачів, колег.

Царство небесне і вічний спокій!

Вельмишановні захисники та захисниці України!

Шановні українки та українці!

Прийміть щирі вітання з Днем Збройних Сил України, які завжди були нашою гордістю та славою.

Збройні Сили України – армія сильних, відважних, мужніх захисників, завдяки незламному духу та звитязі яких ми можемо почуватися у безпеці. Після початку повномасштабної війни про відвагу та подвиги українських воїнів дізнався весь світ. Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність.

Сьогодні ми славимо професіоналізм та самовідданість наших воїнів та висловлюємо подяку кожному захиснику та захисниці, серед яких є і наші колеги, студенти, випускники та їх батьки, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії! Ваш патріотизм та героїзм створюють міцний щит, який захищає нашу рідну землю.

У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Шановні військовослужбовці!

Нехай цей день буде для вас, днем заслуженої слави та визнання. Бажаємо Вам міцного здоров'я, відваги, потужної підтримки від рідних та побратимів, скорішої Перемоги та мирного неба над головою. Нехай Господь оберігає Вас.

Віримо в Збройні Сили України!!!

Перемога буде за нами!!!

 

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

Урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтера!

 

05 грудня в академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтера.

Ректор академії Галина Федорівна Пономарьова привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, здобувачів освіти, внутрішньо переміщених осіб із Міжнародним днем волонтера та висловила щиру подяку за активну громадянську позицію, усвідомлений патріотизм, самовіддану працю на благо України, вагомий внесок у розвиток волонтерського руху.

У виступі ректор зазначила, що волонтери – це люди з добрими і чуйними серцями, які не залишаються осторонь проблем інших. Колектив академії, здобувачі освіти, випускники, батьки наших здобувачів пропагандують та підтримують волонтерський рух. Із перших днів війни розпочав роботу «Волонтерський фронт академії заради Перемоги», до якого долучилися понад 100 викладачів, співпрацівників та понад 450 здобувачів освіти, випускників та їх батьків.

Ректор академії вручила грамоти та подяки викладачам, співпрацівникам, здобувачам освіти та внутрішньо переміщеним особам за їх щоденну волонтерську роботу.

Від себе особисто та від колективу академії Галина Федорівна щиросердно подякувала Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради, Олегу Васильовичу Синєгубову, начальнику Харківської обласної військової адміністрації, Віті Володимирівні Ковальській, заступнику начальника Харківської обласної військової адміністрації, Ользі Ігорівні Безпаловій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та депутатам Харківської обласної ради, а також Ігорю Олександровичу Терехову, Харківському міському голові, Світлані Олександрівні Горбуновій-Рубан, заступнику Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, Ганні Олександрівні Головчанській, голові адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради, за постійну увагу, підтримку й допомогу колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази, розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів для області та України, вирішення нагальних потреб людей, які опинилися в скрутних життєвих умовах.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя рятує із справжнього пекла наших громадян, виборює українському народові жадану перемогу.

У заході взяли участь Максим Валерійович Колінько, заступник керуючого справами, начальник управління з питань територіального і місцевого розвитку та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради, який за дорученням Тетяни Єгорової-Луценко, голови Харківської обласної ради, привітав присутніх та вручив нагороди. Пан Максим зазначив, що харківські волонтери, серед яких особисто ректор академії та члени колективу, за будь-яких умов, у найскладніших обставинах, не полишаючи основного виду діяльності, працюють на благо Харківщини та України.

До вітання та нагородження долучилася Ірина Миколаївна Корнєва, заступник голови адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради з соціальних та гуманітарних питань. Пані Ірина подякувала нашим волонтерам за чуйність, сміливість, небайдужість та готовність завжди прийти на допомогу та побажала скорішої Перемоги.

Усіх учасників свята привітали творчі колективи академії.

Все буде Україна!!!

Слава Україні!!!

Разом до Перемоги!!!

Урочистості з нагоди Міжнародного дня студента!

16 листопада з нагоди Міжнародного дня студента в стінах академії відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Студент року – 2023» у офлайн та онлайн форматах.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь понад 200 здобувачів освіти. Журі конкурсу визначило 94 переможці. 30 здобувачів освіти отримали грамоти під час урочистостей, а 64 – в електронному форматі.

Усіх присутніх привітала та вручила почесні нагороди ректор академії Галина Федорівна Пономарьова. Під час вітання ректор зазначила, що українські студенти – нове покоління, яке робить вагомий внесок для наближення жаданої Перемоги, зміцнення української державності, утвердження демократичних цінностей, відбудови нашої країни. Незважаючи на те, що освітній процес здійснюється в дистанційному режимі, колектив академії ще міцніше згуртувався, став однією великою родиною. Викладачі по-батьківськи піклуються про долю та майбутнє кожного студента.

Щирі слова вдячності Галина Пономарьова висловила Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради, та депутатському корпусу; Олегу Васильовичу Синєгубову, начальнику Харківської обласної військової адміністрації; Ігорю Олександровичу Терехову, Харківському міському голові; Ользі Ігорівні Безпаловій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації за постійну підтримку колективів академії та структурних підрозділів – Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів – у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності, за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Гордістю нашого закладу освіти є його студенти та випускники, які користуються заслуженим попитом на ринку праці міста Харкова, Харківської області, України й поза її межами. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Галина Федорівна щиро подякувала студентам, випускникам та викладачам, які нині стали пліч-о-пліч у боротьбі за нашу рідну Україну. Серед них і бійці, і волонтери.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за свободу рідної землі, та цивільних, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Від імені студентства з теплими словами вдячності до колективу академії та особисто ректора звернулася Карина Салюкова, голова Студентської ради академії.

Свої творчі вітання глядачам подарували викладачі та студенти.

Щиро вітаємо з Міжнародним днем студента та бажаємо творчих здобутків, натхнення, успіхів у навчанні, впевненості в нашій перемозі та щасливого життя у вільній Україні.

Усе буде Україна!!!

Пишаємося перемогами!

16 листопада за підтримки Управління у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради відбулося урочисте нагородження кращих студентів міста Харкова з нагоди Міжнародного дня студента.

Серед нагороджених здобувачки освіти академії Тетяна Жиденко та Дарина Савченко.

Нагороди переможцям вручив Ігор Терехов, Харківський міський голова, який подякував молодим харків'янам за їхній внесок у розвиток та розбудову нашого міста.

На урочистості були запрошені ректори та директори закладів вищої освіти.

Вітаємо наших дівчат-переможниць.

Бажаємо подальших творчих здобутків, натхнення, успіхів у навчанні та миру.

Пишаємося переможцями!

Усе буде Україна!

Засідання Вченої ради Академії 15.11.2023 року

Засідання Вченої ради розпочалось з приємних і урочистих подій.

Галина Федорівна Пономарьова, голова Вченої ради, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, ректорка Академії вручила членам колективу вагомі відзнаки за плідну працю і здобутки у царині освіти та науки.

Нагрудним знаком «Відмінник освіти»  нагороджено Світлану Анатоліївну Бикасову, кандидатку педагогічних наук, викладачку кафедри теорії і методики дошкільної освіти.

Диплом доктора педагогічних наук отримала Ірина Володимирівна Щербак, докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри інформатики.

Галина Федорівна щиро привітала науковців і висловила їм глибоку вдячність за професіоналізм, самовідданість у професії та від усієї душі побажала миру, здоров’я, невичерпної енергії, здійснення всіх планів і задумів на благо рідної України, освіти і людей.

Після розгляду питань порядку денного, присвячених проблемам удосконалення якості вищої педагогічної освіти, розвитку української мови як державної та вдосконалення кадрового забезпечення освітнього процесу, Галина Пономарьова висловила переконаність у якнайшвидшій перемозі Збройних Сил України над ворогом, звільненні українських земель та майбутньому процвітанні рідної землі і національної освіти.

Все буде Україна!

Шановні здобувачі освіти!

 

Щиро вітаю Вас із Міжнародним днем студента – святом незалежних, волелюбних, активних молодих людей.

Українські студенти – нове покоління, яке робить вагомий внесок для наближення жаданої Перемоги, зміцнення української державності, утвердження демократичних цінностей, відбудови нашої країни.

Ваш патріотизм, самовідданість, готовність до самопожертви, активна громадянська позиція, сумлінна й наполеглива праця є основою для майбутнього процвітання нашої вільної та Незалежної України.

Незважаючи на те, що освітній процес здійснюється в дистанційному режимі, ми ще міцніше згуртувалися, стали однією великою родиною. Колектив академії по батьківськи піклується про долю та майбутнє кожного студента.

В академії та її структурних підрозділах: Харківському, Красноградському та Балаклійському педагогічних фахових коледжах зберігаються і примножуються найкращі традиції вищої школи. Педагогічна царина, яку ви обрали для себе, є важливою для суспільства.

Україні вже сьогодні потрібні ваші знання, адже Ви є взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Щиро вдячна студентам і викладачам, які стали пліч-о-пліч у боротьбі за нашу рідну Україну. Серед них і бійці, і волонтери. Низький уклін вам за мужність та відданість українському народові.

Вічна пам’ять героям, які віддали своє життя за свободу рідної землі. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Дорогі студенти!

Бажаю Вам не втрачати дух свободи і впевнено дивитися в завтрашній день. Міцного здоров'я, щастя, бадьорості, завзяття, успіхів і злетів у навчанні та житті!

Усе буде Україна!

 

З глибокою повагою   ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

13 листопада 2023 року, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, Ігор Терехов, Харківський міський голова, вручив нагороди за багаторічну сумлінну й плідну працю, високу професійну майстерність, вагомий внесок у культурний розвиток міста Харкова Владлені Писаревській та Софії Сірик, здобувачкам освіти Харківського педагогічного фахового коледжу – структурного підрозділу академії, учасницям Народного аматорського колективу танцю академії «Сонцеворот».

Дякуємо керівнику колективу Ірині Кощавець, заслуженому діячу мистецтв України, доценту, доценту кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя. Пишаємося нашими студентами.

Бажаємо подальших успіхів та досягнень на мистецькому фронті.

Слава Україні!!!

09 листопада представники «The HALO Trust» провели для викладачів, співпрацівників академії, внутрішньо переміщених осіб та дітей низку просвітницьких лекцій, спрямованих на підвищення обізнаності громадян про різновиди  вибухонебезпечних предметів та ризики мінної небезпеки, запобігання нещасним випадкам шляхом надання рекомендаційним інструкцій.

Звертаємо Вашу увагу, що задля власної безпеки, запам’ятайте основні правила поводження з вибухонебезпечними чи незнайомими предметами. У разі виявлення підозрілої знахідки потрібно:

– зупинитися;

– не наближатися, відійти на безпечну відстань (від 300 м і більше);

– не торкатися: не переміщувати і не розбирати на складові;

– попередити оточуючих;

– повідомити фахівцям із ДСНС: зателефонувати за номерами 101 чи 112.

 

Дякуємо спікерам заходу!

Будьте уважними та бережіть себе!

Життя сьогодні – дуже непередбачуване. Про це свідчать події, які зараз розгортаються в Україні. За офіційними даними понад 30 % території України забруднені мінами, і знадобиться багато часу, щоб провести роботи з їхнього розмінування. Вибухові предмети становлять серйозну загрозу життю людини. Найчастіше від мін і частин снарядів, що не розірвалися, страждає саме мирне населення, серед яких більша частина - діти.

Зважаючи на вищесказане, 08 листопада провідним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям по Основ'янському району Харківської міської територіальної громади Харківського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Майоровим Романом Сергійовичем було проведено онлайн-зустріч на тему: «Пожежна та мінна безпека: актуальні питання сьогодення» зі здобувачами освіти, кураторами та наставниками груп.

Під час зустрічі представником ДСНС було озвучено основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, ознайомлено з видами мін, планом дій під час сигналу «Повітряна тривога», базовими правилами уникнення пожежі та діями якщо пожежа все ж таки сталася.

27 жовтня 2023 року відбулася зустріч народної депутатки України Юлії Гришиної та Голови Експертної ради студентства закладів вищої освіти Іллі Бєляка з представниками студентського самоврядування 19 закладів вищої освіти міста Харкова, серед яких були члени Студентської ради академії у складі: Карини Салюкової, Валерії Савченко, Катерини Літвін, Єлизавети Литвин та Поліни Філяєвої.

Під час зустрічі пані Юлія відповіла на всі актуальні питання щодо можливостей студентів в умовах воєнного стану, стосовно стипендіального забезпечення, нових законопроєктів та презентувала свою книгу про проблеми системи освіти в Україні та шляхи їх розв’язання «Знання, які змінюють світ».

Ілля Бєляк розповів про функціонування Експертної ради студентства, про нові освітні законопроєкти, які планують ухвалити найближчим часом.

Україна починається з тебе!

Шановні учасники освітнього процесу!

З 30.10.2023 по 01.11.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми  Спеціальна освіта. Логопедія  другого (магістерського) рівня

31 жовтня 2023 р. о 14:00  відбудеться відкрита зустріч з експертною групою.

Відкрита зустріч з експертами: ID 40009  Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Спеціальна освіта. Логопедія » 

Час: 31 жовтня 2023, 14:00 

Підключитися до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/76679011386?pwd=1fsHpjyQVO3LCRZ53xY8VUsu4wAQnV.1 

Ідентифікатор конференції: 766 7901 1386 

Пароль: 2020 

наказ про приначення.pdf
програма.pdf

Молодь змінює світ!

26 жовтня здобувачки освіти академії Ганна Отич та Віра Бондар були запрошені на зустріч Харківського міського голови Ігоря Терехова з молоддю міста Харкова.

Під час зустрічі учасники заходу  обговорили багато актуальних тем: гранти для бізнесу, міський бюджет, пільгові придбання житла, відродження фонду культури та креативу.

Також Ігор Олександрович  вислухав пропозиції щодо відновлення та процвітання міста Харкова.

Ми сильні!

Ми разом!

Усе буде Україна!

Шалепа Олександр Григорович

19.05.1953 – 21.10.2023

Керівництво та колектив академії висловлює глибоке і щире співчуття рідним та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Шалепи Олександра Григоровича, кандидата наук з фізичного виховання та спорту, доцента.

З 25 серпня 2005 року по серпень 2023 року Олександр Григорович сумлінно працював на посаді доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Світла пам’ять і вічна шана Шалепі Олександру Григоровичу назавжди залишаться в серцях його рідних, колег, друзів, товаришів та студентів.

У єдності наша сила!

 

18 жовтня 2023 року в академії відбулося спільне засідання Вченої ради та Наглядової ради академії за участі радника голови Харківської обласної ради, голови Наглядової ради академії Євгенія Володимировича Грицькова та заступника керуючого справами Харківської обласної ради Максима Валерійовича Колінька.

До засідання, яке відбулося в онлайн та офлайн режимі, долучилися всі члени Наглядової та Вченої рад академії.

Зібрання розпочалося хвилиною мовчання – вшанування пам’яті усіх, хто загинув від російської агресії проти України, серед яких є випускники та студенти академії.

Хвилюючою подією стало нагородження Лариси Олексіївни Петриченко, першого проректора академії, доктора педагогічних наук, професора, Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом. За дорученням Тетяни Петрівни Єгорової-Луценко, голови Харківської обласної ради, нагороду вручив Євгеній Володимирович Грицьков.

Щирі слова вдячності Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії, висловила Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко – голові Харківської обласної ради, Євгенію Володимировичу Грицькову – раднику голови Харківської обласної ради, голові Наглядової ради академії, Максиму Валерійовичу Коліньку – заступнику керуючого справами Харківської обласної ради та всьому депутатському корпусу за постійну увагу, підтримку і допомогу колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності, за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Учасники засідання розглянули питання адаптації студентів першого року навчання до умов освітнього процесу. Одноголосно проголосували про утворення разових спеціалізованих вчених рад для захисту дисертаційних досліджень здобувачів наукового ступеня доктора філософії. Заслухали інформацію про підготовку до атестації у 2023-2024 н.р педагогічних працівників структурних підрозділів – Харківського, Красноградського і Балаклійського педагогічних фахових коледжів та інші нагальні питання організації освітнього процесу в академії та структурних підрозділах.

Галина Федорівна висловила щиру переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України.

Україна понад усе!

Слава Україні!!!

12 жовтня у боях за українську землю на Запорізькому напрямку загинув лейтенант, командир роти Сергій Євсюков, 28.04.1996 року народження, випускник академії 2019 року.

Висловлюємо найглибші співчуття рідним і близьким. Світла пам’ять нашому Героєві, Патріоту України, Захиснику свободи українського народу.

Невимовний біль і туга від втрати рідної, близької людини та нехай добрий, світлий спомин про покійного Захисника стане сильнішим за смерть і назавжди залишиться у пам’яті рідних, друзів, викладачів, колег, бойових побратимів, усіх, хто знав його, любив і шанував.

Допоки й житимемо, будемо пишатись і пам’ятати Сергія, який віддав своє життя за нашу свободу!

Світла пам’ять, Царство небесне і вічний спокій Герою України!

Герої не вмирають!

З 26.09.2023 по 29.09.2023 за запрошенням Empowering Children Foundation Варшаву відвідали 16 делегатів з різних областей України, серед яких Олена Бєлоліпцева, кандидатка педагогічних наук, доцентка, доцентка  кафедри соціальної роботи академії.

Під час візиту делегати представили досвід організації освітнього процесу, впровадження Save Garding в умовах дистанційного навчання, види соціальної підтримки здобувачів освіти та їх родин.

Учасники зустрічі поділитися ідеями щодо посилення взаємодії між державними та громадськими суб’єктами освітнього процесу та соціальної роботи.

З метою формування конкретних навичок щодо протидії проявам насильства робота делегації передбачала навчальний візит до Барнахусу (спеціалізованого центру по роботі з дітьми та дорослими, які постраждали від насильства).

Програма візиту включала зустрічі з її Величністю Королевою Швеції Сильвією, керівництвом фонду правління, послом Швеції в Польщі, послом Австрії в Україні.

Її Величність Королева Швеції Сильвія висловила вдячність українській делегації за відповідальне ставлення до освітнього процесу під час війни в Україні та пообіцяла і надалі підтримувати українських дітей та молодь.

Колектив академії болісно переживає передчасну втрату Козир Ніни, студентки 4 курсу, лаборантки факультету фізичного виховання та мистецтв, її мами та чоловіка, які загинули 05 жовтня 2023 року під час терористичної атаки російських військових по селищу Гроза Куп’янського району.

Щира, активна, усміхнена, життєрадісна дівчина, у якої мало бути все життя попереду у колі щасливої родини.

Висловлюємо найглибші співчуття рідним і близьким.

Світла пам’ять про Ніну назавжди залишиться в серцях її рідних, близьких, одногрупників, друзів, викладачів, колег.

Царство небесне і вічний спокій!

 


Розпочато набір в міжнародну колективну монографію "Кроскультурні дослідження в педагогіці вищої школи". Детальна інформація щодо подання матеріалів у завідувачів кафедр та голів науково-методичних рад факультетів.

ПОСВЯТА В АСПІРАНТИ ТА ДОКТОРАНТИ АКАДЕМІЇ

02 жовтня 2023 року в академії відбулась урочиста посвята в аспіранти й докторанти.

Цьогоріч уперше здійснено набір до докторантури за спеціальностями 011 Освітні, педагогічні науки та 015 Професійна освіта. Майбутніх докторів філософії готують за спеціальностями 011 Освітні, педагогічні науки та 231 Соціальна робота.

Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, почесна громадянка Харківської області, щиро, по-материнськи, привітала здобувачів освіти освітньо-наукового та наукового рівнів зі значною подією в житті кожного науковця-освітянина,  вручила посвідчення докторанта й аспіранта, побажавши невичерпної наснаги і творчих здобутків, задоволення від нових відкриттів, міцного здоров’я  та успіхів на шляху до вершин педагогічної науки, дала слушні поради досвідченого науковця щодо наукового пошуку.

Галина Федорівна зазначила, що підготовку здобувачів освіти в академії здійснюють висококваліфіковані науково-педагогічні і педагогічні працівники, 77% з яких мають науковий ступінь доктора, кандидата наук та доктора філософії, вчене звання професора  і  доцента.

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими та нагородами місцевих органів влади.

Колектив академії десятки років поспіль, за результатами участі у міжнародних та всеукраїнських освітніх і наукових форумів, отримує нагороди, зокрема Гран-прі «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», дипломи за науково-практичні досягнення в забезпеченні якісної професійної підготовки фахівців для національної системи освіти, нагороджується золотими медалями за інноваційне оновлення змісту вітчизняної освіти під час міжнародних виставок «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти».

Галина Федорівна щиросердно побажала всім присутнім на посвяті якнайщвидшої Перемоги, мирного неба, світлих надій на щасливе життя і працю у вільній, незалежній Україні!

До привітань долучилася голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, докторка юридичних наук, професорка Олеся Петрівна Ващук.

У надісланому вітальному листі пані Олеся зазначила, що аспірантура є першою сходинкою до наукового майбутнього, а  докторантура – виваженим кроком до самореалізації конкурентоспроможного фундаментально підготовленого фахівця і науковця в галузі освіти, який сприяє становленню висококваліфікованого фахівця педагогічної ниви.

Віримо у ЗСУ!!!

Віримо в Перемогу!!!

Все буде Україна!!!

Урочистості з нагоди Дня працівників освіти

 

28 вересня 2023 року в академії відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. У святкуванні взяли участь начальник Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Васильович Синєгубов, заступник начальника Харківської обласної державної (військової) адміністрації Віта Володимирівна Ковальська, заступник голови Харківської обласної ради Валерія Олегівна Дзюба, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Ольга Ігорівна Безпалова.

Ректор академії Галина Федорівна Пономарьова привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, здобувачів освіти та співпрацівників з Днем працівників освіти. Висловила щиру подяку за плідну освітню, наукову, виховну, методичну роботу, розбудову матеріально-технічної бази академії як закладу комунальної форми власності, системну волонтерську підтримку внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення, що постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.

Від себе особисто та від колективу академії Галина Федорівна щиросердно подякувала Олегу Васильовичу Синєгубову, Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, Віті Володимирівні Ковальській, Валерії Олегівні Дзюбі, Ользі Ігорівні Безпаловій та депутатам обласної ради за постійну увагу, підтримку і допомогу у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу, розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України. Галина Пономарьова запевнила керівників області та Департаменту науки і освіти у нарощуванні зусиль професорсько-викладацького складу академії для забезпечення високоякісної підготовки здобувачів освіти на рівні вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, європейських та світових стандартів.

Вітаючи нагороджених почесними грамотами, подяками, нагрудними знаками Міністерства освіти і науки України та Харківської обласної державної (військової) адміністрації, Олег Васильович відзначив, що колектив академії  наперекір нинішній  надважкій ситуації  продовжує сумлінно виконувати свою справу – готувати конкурентоспроможних  фахівців для потреб Харківської області та України. Зазначив, що стейкхолдери  з глибокою  вдячністю відгукуються про випускників академії, які якісно працюють у закладах освіти Харківщини.

Валерія Олегівна Дзюба нагородила науково-педагогічних і педагогічних працівників академії грамотами та подяками Харківської обласної ради. У вітальному слові пані Валерія подякувала колективу за гідні здобутки у розбудові національної педагогічної освіти, успіхи у забезпеченні педагогічними кадрами заклади освіти області. Побажала скорішої перемоги, міцного здоров’я, нових успіхів на освітянській ниві.

Ольга Ігорівна Безпалова, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації, вручила нагороди та привітала викладачів й співпрацівників академії і наголосила, що професія педагога – одна з найбільш цінних для нашого суспільства, оскільки спрямована на його сьогодення й майбутнє одночасно. Без праці освітянина неможливо збудувати успішну країну, адже освіченість – запорука розквіту й добробуту нації.

Також члени колективу академії нагороджені почесними грамотами Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України, Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Колектив викладачів та співпрацівників з професійним святом привітали випускники академії, які служать у лавах Збройних Сил України, захищаючи нашу незалежність та суверенітет, передали вітання та прапор України як символ віри та незламності духу українського народу. Члени студентської ради подякували захисникам за мужність, героїзм, стоїцизм та вручили символічний оберіг – прапор України – з побажаннями скорішої перемоги.

Усіх присутніх привітали творчі колективи академії.

 

Все буде Україна!!!

Слава Україні!!!

Шановні учасники освітнього процесу!

З 25.09.2023 по 27.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література  другого (магістерського) рівня

25 вересня 2023 р. о 16:30  відбудеться відкрита зустріч з експертною групою.

Відкрита зустріч з експертами: ID 54682 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література» 

Час: 25 вересня 2023, 16:30 

Підключитися до конференції Zoom:

 https://us04web.zoom.us/j/72137036852?pwd=9Baz2efd69VYjb47yBDSyD8EgL4p6b.1

 Ідентифікатор конференції: 721 3703 6852 

Пароль: 2023 

Наказ_про_призначенння_експертної_групи.pdf
Програма_роботи_експертної_групи_під_час_проведення_акредитаційної.pdf

Шановні учасники освітнього процесу!

З 27.09.2023 по 29.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Історія та археологія  другого (магістерського) рівня

27 вересня 2023 р. о 15:40  відбудеться відкрита зустріч з експертною групою.

Відкрита зустріч з експертами: ID 54606 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Історія та археологія»

Час: 27 вересня 2023, 15:40 – 16:20

Підключитись до конференції Zoom: 

https://us05web.zoom.us/j/85737455934?pwd=F2pHCf31VNQR7HRBYvXkLYxmdCGlYy.1 

Ідентифікатор конференції: 857 3745 5934

Пароль: 2023 

Наказ 032.pdf
Програма_візиту_032_Історія_та_археологія_магістратура.pdf

Шановні учасники освітнього процесу!

З 19.09.2023 по 21.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Освітні педагогічні науки  другого (магістерського) рівня

20 вересня 2023 р. о 13:20  відбудеться відкрита зустріч з експертною групою.

Відкрита зустріч - ID 54628 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОПП «011 Освітні, педагогічні науки»

Час: 20 вересня 2023 року 13:20 AM Київ

Підключитись до конференції Zoom:

 https://us04web.zoom.us/j/72367208350?pwd=I6vrzpZGWfbZxKagkaviHgN41wGpqb.1 

Ідентифікатор конференції: 723 6720 8350 

Код доступу: 2023

Шановні учасники освітнього процесу!

З 20.09.2023 по 22.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика) другого (магістерського) рівня

20 вересня 2023 р. о 14.20 відбудеться відкрита зустріч з експертами, до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Відкрита зустріч з експертами: ID 54631 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. ОП Середня освіта (Інформатика)

Час: 20 вересня 2023 року 14:20 AM Київ

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/89204801238?pwd=NnZmVjE3WEFoaTVGdjhBTXdvcmdWZz09

Ідентифікатор конференції: 892 0480 1238
Код доступу: 2023


Наказ експертна група інформатика.pdf
програма зустрічей інформатика.pdf
наказ експертна група.pdf
програма візиту.pdf

Перемога у проєкті Erasmus+ Youth exchange «Audiovisual activists» 2021-1-ES02-KA152_YOU_000011684

 

 

Із  21 серпня по 31 серпня 2023 року команда здобувачів вищої освіти та викладачів академії взяла участь у міжнародному академічному обміні від програми Еразмус + в місті EL BORGE ( Іспанія) у складі:

 

Юліана Дьоміна - начальниця відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладачка кафедри соціальної роботи

Альона Ганус – викладачка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту

Ксенія Шеляг – викладачка кафедри соціальної роботи, аспірантка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту

Олена Капустіна – методистка  відділу практики, викладачка кафедри теорії та методики дошкільної освіти, докторка філософії

Лакєєва Валерія – здобувачка магістерського рівня вищої освіти психолого-педагогічного факультету спеціальності 035 Філологія

 

Концепція проєкту полягала у промоції европейських цінностей, принципів програми Еразмус молодь на 2021-2027 рр., демократичних починань, культурних обмінів між країнами ЄС, а також у побудові мережі співпраці для активної європейської молоді.

 

Приймаючої стороною/партнером проєкту виступила асоціація Asociación para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras, Іспанія.

Цьогорічний академічний обмін здійснювався між представниками закладів вищої освіти України, Іспанії, Литви, Словенії та Туреччини.

 

 

Під час проходження обмінів, команду академії було також запрошено на інтервʼю мерією міста EL BORGE. Під час інтервʼю учасниці мали змогу розповісти про особливості освітнього процесу під час повномасштабного вторгнення, про незламність міста Харкова та потреби освітян в умовах війни.

 

Під час урочистого завершення програми міжнародних академічних обмінів Erasmus+ Youth exchange, на площі міста EL BORGE мерією було передано памʼятний подарунок для закладу, в знак підтримки і подяки за співпрацю.

 

Особисту подяку ректору академії, Г.Ф. Пономарьовій, висловлено Aitor Rando Roldán, президентом асоціації Asociación para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras.

 

 

Усі учасники отримали сертифікати міжнародного зразка від програми Erasmus+ Asociacion para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras тривалістю 54 годин.

З Днем знань!

Перше вересня – ніжна, лагідна, турботлива пісня батьківських сердець. Всі квіти вклоняються у цей день школам, що відкривають свої двері учням. Діти переступають поріг дитинства, зазирають у юність, торкаються зрілості.

31 серпня для дітлахів та школярів відбулася святкова програма напередодні Дня знань!

Усі присутні грали в інтерактивні ігри з казковими персонажами, співали українські пісні з викладачами та студентами академії, а ще отримали подарунки та солодощі.

На святі діти отримали заряд енергії, позитиву на весь навчальний рік, адже освіта – ще одна наша зброя у війні. Знати правду – значить бути озброєним проти брехні й пропаганди. Нове покоління українців нестиме знання про минуле й сьогодення у майбутнє для розбудови й розвитку вільної європейської України.

Освічена нація – непереможна нація!

Все буде Україна!

Шановні першокурсники, здобувачі освіти, викладачі,

співпрацівники академії та батьки!

 

Щиро вітаю Вас із Днем знань та початком нового 2023-2024 навчального року.

Студентську сім’ю академії та структурних підрозділів: Харківського, Красноградського і Балаклійського педагогічних фахових коледжів поповнили 897 здобувачів освіти.

Вступна кампанія триває: в академії для здобуття освітньо-наукового рівня доктора філософії та освітніх рівнів бакалавра й магістра, а у структурних підрозділах – для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра.

Освітній процес в академії та коледжах забезпечують 176 науково-педагогічних, 165 педагогічних працівників та 195 співпрацівників.

77% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора (25), кандидата наук та доктора філософії (144), вчене звання професора (27) й доцента (94).

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими та нагородами місцевих органів влади.

У Харківському, Красноградському й Балаклійському педагогічних фахових коледжах звання «викладач-методист» мають 117 викладачів, «старший викладач»  – 30 осіб, 203 викладачам присвоєно вищу категорію.

За 103 роки у закладі освіти підготовлено понад 90 тисяч висококваліфікованих фахівців з високорозвиненими професійними якостями, творчим, новаторським ставленням до справи, фаховими компетентностями, комунікабельністю, креативним мисленням, умінням приймати рішення в умовах невизначеності, здатні генерувати нові ідеї, використовувати інноваційні технології в освітньому процесі.

Здобувачі освіти та випускники працюють за фахом і гідно представляють аlma mater в закладах освіти та культури, у соціальних центрах та службах, освітніх установах, відділах та управліннях освіти усіх рівнів області і України.

Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів освіти є численні відгуки й подяки від керівників відділів, управлінь і закладів освіти.

Дорогі першокурсники!

Я вітаю Вас, Ви досягли почесного звання – студент. Сьогодні Ви починаєте рух сходинками професійного розвитку. Твердо вірю, що Вам, шановні першокурсники, не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі й узяти на себе відповідальність за власну долю та долю країни. Адже саме від Ваших ідей, творчості думки, працьовитості залежить майбутнє України.

Шановні здобувачі освіти!

Упевнена, що саме Ви – молодь з новим світоглядом, творчим мисленням, активною громадянською позицією, наполегливістю у навчанні, активністю, ініціативністю, креативністю й амбітністю здатна розвивати економічний, інтелектуальний потенціал держави, зберегти надбання поколінь та забезпечити гідне майбутнє вільній Україні.

Шановні колеги!

Завдяки Вашій щоденній наполегливій праці твориться майбутнє країни. Щиро вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед сучасною українською освітою та наукою. Адже у ці важкі для України часи наші викладачі, співпрацівники щоденно продовжують виконання такої відповідальної місії як підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних педагогічних кадрів, від яких залежить сьогодення та завтрашній день Української держави.

Від усієї душі бажаю Перемоги, мирного неба, світлих надій на щасливе життя у вільній Україні!

Віримо у ЗСУ!!!

Віримо у Перемогу!!!

Все буде Україна!!!

З глибокою повагою               ректор Галина ПОНОМАРЬОВА


Розширене засідання Вченої ради 30.08.2023 року: урочистості,

 підсумки, завдання.

 

30 серпня 2023 року в академії відбулося засідання Вченої ради за участі радника голови Харківської обласної ради, голови Наглядової ради академії Грицькова Євгенія Володимировича.

Засідання почалося з нагородження науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників академії з нагоди Дня Незалежності України.

Вітаючи нагороджених грамотами Харківської обласної ради та подяками голови Харківської обласної ради, Євгеній Володимирович відзначив гідні здобутки колективам академії та структурних підрозділів у розбудові національної педагогічної освіти, плідну освітню, волонтерську, науково-дослідну та науково-методичну роботу, успіхи у забезпеченні педагогічними кадрами закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області та України, побажав скорішої перемоги, мирного неба, міцного здоров’я, нових успіхів на освітянській ниві.

Ректорка академії Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, аспірантів та здобувачів освіти з початком навчального року, висловила подяку колективу академії та структурних підрозділів за плідну освітню, наукову, виховну, методичну роботу, розбудову матеріально-технічної бази, системну волонтерську підтримку внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення, що постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.

Нагородивши науковців, педагогічних працівників та співпрацівників  грамотами академії, Галина Федорівна висловила щиру переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України, акцентувала увагу на важливості забезпечення високоякісної підготовки здобувачів освіти на рівні вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, європейських та світових стандартів. 

Особливою подією стало вручення 11 членам колективу академії Посвідчення донора крові, під час якого ректорка з почуттям глибокої вдячності відзначила їх неоціненний внесок у збереження життів героїчних, українських воїнів, які стійко захищають нашу свободу і незалежність.

Щирі слова вдячності Галина Пономарьова висловила Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко – голові Харківської обласної ради, Євгенію Володимировичу Грицькову – раднику голови Харківської обласної ради, голові Наглядової ради академії та депутатському корпусу за постійну увагу, підтримку і допомогу колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності, за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

На засіданні Вченої ради було розглянуто важливі питання, що стосувалися особливостей роботи колективу академії 2023-2024 начального року, спрямованих на реалізацію актуальних положень законодавчих актів України про освіту, статутних завдань та освітніх програм підготовки фахівців для закладів освіти, підвищення рівня якісного складу кадрового забезпечення освітнього процесу, вдосконалення нормативних документів, що регулюють діяльність колективу академії та структурних підрозділів.

Все буде Україна!

 

Слава Україні!

Працюємо на благо України!

З нагоди Дня міста Харкова та Дня Незалежності України Харківський міський голова Ігор Терехов вручив нагороди активістам ветеранського руху, військовим, педагогам, науковцям, працівникам комунальної та медичної сфер.

За сумлінну й плідну працю під час воєнного стану, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста Харкова, з нагоди Дня міста та Дня Незалежності України Почесною грамотою Харківської міської ради нагороджено Ірину Кощавець, заслужену діячку мистецтв України, доцентку, доцентку кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя та Подякою Харківського міського голови – Інну Репко, кандидатку педагогічних наук, доцентку, проректорку з науково-педагогічної роботи.

Вітаємо з отриманням почесних нагород!

Разом до Перемоги!!!

Усе буде Україна!!!

З Днем Незалежності України, Днем Державного Прапора

та Днем міста Харкова! 

 

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти та вся освітянська спільното! Щиросердечно вітаю вас із Днем Незалежності України, Днем Державного Прапора та Днем міста Харкова!

Українці сьогодні зі щемом в серці та радістю одночасно святкують головне державне свято, велике досягнення, вистраждане поколіннями, за яке віддано скільки життів і крові – Незалежність.

Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам і захисницям усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

Колектив академії робить вагомий внесок для наближення жаданої Перемоги, зміцнення української державності, утвердження демократичних цінностей, відбудови нашого міста, адже наш патріотизм, самовідданість, готовність до самопожертви, активна громадянська позиція, сумлінна й наполеглива праця є основою для майбутнього процвітання нашої вільної та Незалежної України.

У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за свободу рідної землі. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Від усього серця бажаю всім нам, щоб життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!

Слава Україні!!!

Героям Слава!!!!

Україна понад усе!!!

 

З глибокою повагою          ректор Галина ПОНОМАРЬОВА


Вітаємо переможців і учасників Харківського регіонального конкурсу студентських (курсантських) наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук

 

Рішенням конкурсної комісії Харківського регіонального конкурсу студентських (курсантських) наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук від 21.06.2023 року (протокол №2) здобувачку освіти 4 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології Валерію Підгорську визнано дипломанткою ІІ ступеня за напрямом «Гуманітарні науки».

 Валерія отримала грошові премії від Спілки Ректорів та ректора академії 3 500 гривень та 2 000 гривень відповідно. 

Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, ректор академії, тепло привітала  дипломантку та її наукового керівника Осову Ольгу Олексіївну, доктора педагогічних наук, професора зі значним досягненням у науковому пошуку, побажала миру, здоров’я і нових успіхів у навчанні та на ниві науки!

Загалом на конкурс було подано 16 наукових робіт, що отримали високі оцінки від рецензентів закладів вищої освіти Харкова.

Зичимо подальших успіхів у науково-дослідницькій діяльності та якнайшвидшої перемоги!

Все буде Україна!

З Днем Конституції України!

Сьогодні виповнилося 27 років Основного закону нашої держави –Конституції України. Це свято для усіх українців.

Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність.

Сьогодні кожен громадян України має гідно виконувати конституційний обов’язок. Ми успішно протистоїмо агресору, що зневажає юридичні норми, міжнародне право, за підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу.

Від щирого серця бажаю завжди пишатися своєю країною, пам'ятати і поважати історію і закони своєї країни.

Наша Україна. Суверенна. Незалежна. Демократична. Правова. Була, є і буде.

Слава Україні!

 

З глибокою повагою           ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

Нагородження переможців конкурсу «Молода людина року — 2023»

 

Понад 20 років за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради у м. Харкові проводиться конкурс «Молода людина року» з метою виявлення видатних і талановитих особистостей, відзначення інтелектуальної та професійної еліти міста.

26 червня відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів конкурсу. Харківський міський голова Ігор Терехов привітав талановиту молодь, зазначивши, що саме за нею — майбутнє України. Лауреатам та переможцям конкурсу «Молода людина року — 2023» мер вручив Подяки міського голови та памʼятні статуетки.

Серед переможців Дар’я ТІЩЕНКО – студентка 2 курсу Харківського педагогічного фахового коледжу.

Вітаємо і бажаємо миру та реалізації найсміливіших планів!

Все буде Україна! 

Міський конкурс студентської самодіяльності «Студентська весна 2023»

26 червня відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Міського конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна – 2023».

Директор Департаменту у справах сім`ї, молоді та спорту Харківської міської ради Олександр ВЛАСЕНКО привітав переможців, керівників творчих колективів, представників ЗВО та нагородив дипломами студентів, які вибороли призові місця.

За результатами конкурсу призові місця посіли 96 студентських виступів. Студенти академії отримали 21 призове місце, з яких 7 – перших місць; 6 – других місць; 8 – третіх місць.

Бажаємо подальших творчих здобутків, натхнення, перемог, успіхів, творчої наснаги та нових звершень!

Пишаємося переможцями!

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники

та батьки студентів!

 

2023 року академію та її структурні підрозділи: Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі закінчили 889 здобувачів освіти. 145 випускників отримали диплом із відзнакою, що становить 16% від загальної кількості.

У червні академію та структурні підрозділи закінчили 576 здобувачів освіти, із яких 66 – отримали дипломи з відзнакою.

Дипломи бакалавра в академії отримали 332 випускники денної форми здобуття освіти. У структурних підрозділах дипломи отримали 244 здобувачі освіти.

Шановні випускники!

Від імені всього колективу академії вітаю Вас із знаменною і важливою подією у вашому житті – успішним завершенням навчання та отриманням дипломів!

За 103 роки у закладі підготовлено понад 90 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освіти та культури різних рівнів, для соціальних служб, освітніх установ, органів та відділів управлінь усіх рівнів області й України. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки й подяки від керівників відділів, управлінь, закладів освіти та освітніх установ.

Серед випускників академії різних років доктори наук і професори, заслужені працівники освіти України, переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів професійної майстерності, громадські діячі.

Попри військову агресію російської федерації проти України колектив академії не припиняє свою роботу, ліквідовуючи наслідки ворожих бомбардувань, відкриває нові спеціальності, розвиває матеріально-технічну та науково-методичну базу для якісного освітнього процесу.

Дорогі випускники!

Упевнена, що Ви станете гідними послідовниками славетних традицій десятків тисяч випускників нашої Alma Mater. Не забувайте її, пишайтеся тим, що Ви – випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Ми вдячні Вам, що впродовж студентських років ви були активними учасниками життєдіяльності академії,  волонтерської роботи, шляхетних справ і вчинків, що збагатили скарбницю здобутків нашого закладу вищої освіти й країни.

Ви обрали благородну професію – виховувати дітей, працювати заради майбутнього. Хай таланить Вам на цьому нелегкому шляху!

Щиро вірю, що результатами Вашого навчання став не тільки диплом, але й сформований науковий потенціал, засвоєні інноваційні технології, новаторські ідеї необхідні для професійної роботи за фахом, дуже важливі для післявоєнної відбудови країни, актуальні для налагодження глобальних зв’язків і міжнародних комунікацій, розвитку себе особисто та відновлення  України.

Упевнена, що почуття піднесення й гордості за свою професію завжди буде у ваших серцях! Ви – майбутнє нашої країни, люди, від яких залежить, як буде виглядати держава в очах нащадків, і яке посяде місце на світовій арені.

Ми віримо, що Вам, шановні випускники, не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі й узяти на себе відповідальність за власну долю та долю країни.

Твердо віримо в незламність і нескореність рідної Землі, у Збройні Сили України та світлий День Перемоги.

Слава Україні!!!

Героям слава!!!

Україна понад усе!!!

 

З глибокою повагою           ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

З Міжнародним днем захисту дітей!

Світ дитинства – це такий чарівний світ, в якому дитина може пограти в ляльки, в машини, в м’яч. І хоча дитинство пролітає дуже швидко, воно все-таки дуже цікаве, яскраве і веселе. Це незабутня пора, пора мрій, щирої радості і дорослішання людини.

01 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей на майданчику відбулася святкова програма. Наші маленькі гості разом із казковими героями малювали на асфальті свої мрії, грали у рухливі ігри, створили спільний малюнок, танцювали запальні танці.

Діти отримали гарний настрій, багато усмішок, щасливих хвилин та подарунки. Це свято надовго залишиться у дитячих спогадах як промінь світла.

Війна торкнулася життя кожного маленького українця. Тому дорослим особливо важливо підтримувати дітей і бути завжди поруч, адже діти – це майбутнє нашої вільної та незалежної країни.

Щиро бажаємо усім дітлахам щасливого безтурботного дитинства, батьківської любові, сяючих посмішок, а всім українським родинам – Миру у нашій рідній України!

Усе буде Україна!!!


Святкуємо День науки!

 

23 травня 2023 року

в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

відбулася Міжнародна науково-практична онлайн-конференція

«Соціокультурні та психолого-педагогічні аспекти організації освітньо-розвиткового простору в сучасному закладі освіти»

 

У конференції взяли участь 260 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів і здобувачів освіти із 31 закладу освіти України, Європи й Америки.

Ректорка академії, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області, Галина Федорівна Пономарьова, звертаючись до учасників конференції, зазначила: «У цей складний, опалений війною, але оптимістичний для майбутнього України час, я хочу привітати всіх, хто долучився до роботи конференції, та побажати всім скорішого миру, здоров’я, натхнення, успіхів і впевненості в розбудові європейського і світового майбутнього національної освіти. Щира вдячність Збройним Силам, які дарують нам таку бажану для науковців й освітян нагоду поділитися своїми здобутками, досвідом, баченням перспектив розвитку системи освіти України. Все буде Україна!»

На засіданнях, що відбулися в пленарному та секційному онлайн-режимі, було розглянуто питання розбудови сучасної освіти в Україні, зокрема в контексті її інноваційного розвитку, проаналізовано проблеми забезпечення якості фахової підготовки майбутніх педагогів, організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану, визначено соціально-педагогічні й психологічні умови розвитку національного освітнього простору.

У виступах учасників конференції йшлося про важливість цілеспрямованої роботи з модернізації освітнього процесу, зокрема шляхом актуалізації та впровадження ідей класичної психолого-педагогічної думки, кращих освітніх практик відповідно до світових стандартів, активного впровадження технологій персоніфікованого підходу у фаховому підготуванні здобувачів освіти. Наголошено на доцільності більш динамічного поширювання інноваційних освітніх технологій, що безпосередньо стосуються забезпечення якості результатів навчання в умовах дистанційної роботи.

Учасники наукової дискусії висловили щиру переконаність у перемозі над агресором, зичили одне одному миру й злагоди, відзначали, що лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, держави, суспільства й освітянської громади будуть реалізовані наші плани і сподівання щодо якісного оновлення не лише системи освіти, а й забезпечення європейського майбутнього нашої країни.

Слава Україні!

19 травня 2023 року в академії відбулися урочистості з нагоди Дня науки в Україні.

Ректорка академії Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, аспірантів та студентів з Днем науки в Україні, висловила подяку всім науковцями академії та структурних підрозділів, які плідно займаються науковою роботою, збагачують вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність, та переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України. Галина Федорівна акцентувала увагу, що в академії дотримано принципу розумного поєднання досвідчених і молодих викладачів, які постійно підвищують свою кваліфікацію, запроваджують новітні освітні технології та методики навчання і виховання та забезпечують високоякісну підготовку здобувачів освіти на рівні вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, європейських та світових стандартів освіти. 

90% науково-педагогічних працівників та аспірантів 2022-2023 н.р. взяли активну участь у міжнародних, усеукраїнських та реіональнизх конференціях, семінарах, вебінарах, форумах як онлайн, так і офлайн.

Щирі слова вдячності Галина Пономарьова висловила Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко – голові Харківської обласної ради та депутатському корпусу; Олегу Васильовичу Синєгубову – голові Харківської обласної державної (військової) адміністрації; Ігорю Олександровичу Терехову – Харківському міському голові; Олексію Миколайовичу Литвинову – директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації за постійну підтримку колективів академії та структурних підрозділів: Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності, за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Науково-педагогічних працівників привітали та вручили нагороди Ігор Олександрович Терехов, Харківський міський голова, Максим Валерійович Колінько, заступник керуючого справами виконавчого апарату Харківської обласної ради, та Ольга Сергіївна Алфьорова, заступниця директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації.

Почесні гості відзначили гідні здобутки колективу академії та структурних підрозділів у розбудові національної педагогічної освіти, плідну науково-дослідну та науково-методичну роботу, успіхи у забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області та України, побажали скорішої перемоги, мирного неба, міцного здоров’я, нових успіхів на ниві науки й освіти.

Колективи художньої самодіяльності та виконавці вокальних композицій яскраво привітали нагороджених та всіх науковців з прийдешнім святом науки.

Вишиванка – генетичний код українця!

Щороку в третій четвер травня українці відзначають Всесвітній день вишиванки. Цьогоріч свято припало на 18 травня.

Вишиванка – це наш генетичний код, оберіг, наша гордість. Символ нашої невмирущої культури та автентичності.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді.

Одягнувши вишиванку колектив академії долучився до загальноакадемічного флешмобу «Вишиванка – генетичний код українця».

Учасники флешмобу отримали яскраві емоції та заряд гарного настрою на увесь день.

Ми єдині!

Ми незламні!

Усе буде Україна!

З Днем матері та Міжнародним днем сім’ї!

 

15 травня в стінах академії для викладачів, співпрацівників, кращих матусь наших студентів, студенток, які поєднали успішне навчання з найпочеснішою місією на планеті – бути мамою та внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитку, відбулися урочистості з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї.

Ректорка академії Галина Пономарьова щиро привітала усіх присутніх та зазначила, що сьогодні ми як і уся країна відзначаємо День матері та Міжнародний день сім'ї – день наших з Вами родин.

Сім'я як основний елемент суспільства була й залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадщини.

День матері – це день єдності матерів у боротьбі за мир в усьому світі. Мати завжди з нами, вона живе в нас і в наших дітях та онуках, в усьому нашому роді і береже нас та благословляє на добро.

Сьогодні страшні події і випробування випали на долю українців. Ми відзначаємо це свято в жорстоких реаліях воєнного стану. Російський напад створив загрозу життю й добробуту мільйонам українських сімей.

Ректорка та всі присутні висловили співчуття родинам, які втратили близьких та рідних та вшанували хвилиною мовчання тих, хто, нажаль, не зможе повернутися у свої сім`ї, обійняти дітей та привітати своїх батьків.

З нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї Галина Федорівна висловила подяку за виховання активної громадянської позиції, патріотизму, формування позитивної мотивації до навчання, турботливу підтримку та материнську любов до своїх дітей 31 викладачеві та співпрацівнику, 36 мамам здобувачів освіти та 22 студенткам академії.

Пані Галина побажала усім здоров’я, благополуччя, душевного спокою і любові, добробуту, нашої швидшої Перемоги та Миру.

За дорученням Ганни Головчанської, голови адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради, присутніх тепло привітала зі святами та вручила нагороди п’ятьом нашим колегам Ірина Корнєва, заступник голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради.

Глядачі насолодилися святковим концертом за участі студентів, викладачів, дітей викладачів, волонтерів, внутрішньо переміщених осіб та діточок із їх числа. Лунали пісні, інструментальні композиції та запальні танці.

Вітаємо переможців

районного етапу конкурсу «Молода людина року – 2023»!

З метою підтримки обдарованої й талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів щорічно проводиться міський конкурс «Молода людина року», у якому вже традиційно наші здобувачі освіти поповнюють когорту лауреатів та переможців.

10 травня 2023 року Ганна Головчанська, голова адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради та Дмитро Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, провели церемонію нагородження лауреатів та переможців районного етапу конкурсу дипломами та пам’ятними статуетками.

Цього року у районному етапі конкурсу взяли участь понад 50 молодих харків’ян, серед них 11 наших здобувачів освіти та колег. Двоє з яких стали переможцями, а дев’ять – лауреатами конкурсу.

Вітаємо переможців Альону Прокопенко, кандидатку педагогічних наук, доцентку, завідувачку відділу аспірантури та Аллу Полюхович, студентку 3 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв.

Звання лауреата конкурсу здобули:

Маргарита Денисова, магістрантка психолого-педагогічного факультету;

Лілія Кашуба, магістрантка факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії;

Тетяна Жиденко, магістрантка психолого-педагогічного факультету;

Уляна Кузьменко, магістрантка психолого-педагогічного факультету;

Діана Каплун, магістрантка факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Леоніла Жукова, студентка 4 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Вікторія Перевєрзєва, студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу;

Дар’я Тіщенко, студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу;

Анна Сосновська, студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу.

Усіх присутніх привітали творчі колективи нашої академії!

Бажаємо перемоги у міському етапі конкурсу!

Схід і Захід разом до Перемоги!

Колектив нашої академії понад 20 років тісно співпрацює з колективом Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

8 років поспіль триває та успішно розвивається співпраця нашої академії з Хмельницькою гуманітарно-педагогічно академією у межах реалізації спільного проєкту «Схід і Захід разом».

27 квітня відбувся національно-патріотичний захід «Подвиг заради майбутнього» на платформі Zoom та з прямою трансляцією у соціальній мережі Instagram.

Усіх присутніх щиро привітали Пономарьова Галина Федорівна, ректорка академії та Шоробура Інна Михайлівна, ректорка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

У заході взяли участь викладачі та здобувачі освіти нашої академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Виступи студентів та викладачів були присвячені особливостям організації освітнього процесу та соціального захисту дітей в умовах воєнного стану, подвигам українців на волонтерському, благодійному фронті.

Особливо зворушливими були виступи, присвячені героїчним подвигам студентів, викладачів, випускників нашої академії. Акцентом заходу стали спогади про випускників-Героїв, які боролися і загинули за наше майбутнє.

До заходу долучилися Богданов Ігор Тимофійович, ректор Бердянського державного педагогічного університету, Білай Антон Вікторович, директор Маріупольського будівельного фахового коледжу, Бойко Марина Петрівна, заступник начальника управління освіти Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області, Никонова Тетяна Вікторівна, начальник служби у справах дітей Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області та Колмиков Іван, інспектор ювенальної превенції сектору превенції Бахмутського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх, хто віддав своє життя через вторгнення російської федерації в Україну.

Щиро вдячні за зворушливі виступи та активну життєву позицію кожного учасника заходу!

Героям слава!!!

Усе буде Україна!!!


Разом до Перемоги!!! 

Колектив академії щиро вітає Прокопенко Альону Олександрівну та її наукового консультанта Харківську Аллу Анатоліївну з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук.

Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках.

Нехай Ваш шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, основою щасливого особистого життя та професійної діяльності.

І Всеукраїнський НМТ-Forum 2023 

31 березня 2023 року академія долучилася до профорієнтаційного заходу «ЗНО Forum», організований Молодіжною радою при Харківському міському голові, який направлений на сприяння доступу молодих людей до їх прав і надання їм підтримки щодо здобуття вищої освіти в Україні.

Метою проєкту «ЗНО Forum» було об’єднання абітурієнтів з усієї України задля того, аби розповісти про структуру НМТ та умови вступу у 2023 році, враховуючи нові виклики, з якими стикнулася молодь під час повномасштабного вторгнення рф на територію України.

У рамках форуму було проведено панельні дискусії, на яких школярі та майбутні абітурієнти дізналися про вступну компанію у 2023 році до закладів вищої освіти та ознайомилися з технічними особливостями вступних випробувань у 2023 році – «Які дати проведення НМТ?», «Які саме предмети?» «Особливості, що введені у новому році при складанні тесту».

Представники Приймальної комісії академії презентували спеціальності, за якими здійснюється підготовка у закладі, та окреслили переваги здобуття професії педагога. 

10 березня в конференц-залі Академії відбулося нагородження переможців і призерів І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022-2023 навчальному році.

Дипломи переможцям та подяки керівникам вручила Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області, ректорка Академії.

Галина Федорівна щиро подякувала молодим науковцям із числа здобувачів вищої педагогічної освіти та їх науковим керівникам за успіхи у науково-дослідній роботі, якість якої високо оцінило журі конкурсу.

Галина Федорівна побажала нагородженим та всім присутнім наполегливості, міцного здоров’я, самовідданості, творчої наснаги у цей трагічний і героїчний для України час боротьби з російською військовою агресією для досягнення ще більш значних успіхів на шляху до нових здобутків у науці, для якісного розвитку національної освіти, на благо рідної незалежної української держави.

Все буде Україна!!!

Слава Україні!!!

9 березня колектив академії, вкотре за час війни, долучився до поповнення донорського фонду.

Добровільними донорами стали 27 наших викладачів, співпрацівників, студентів та добровольців, які в тилу роблять все, що від нас залежить аби зберегти життя кожному бійцю на передовій та цивільним українцям, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Пишаємося тими, хто сьогодні доєднався до акції.

Дякуємо первинній профспілковій організації академії за смачні подарунки для наших донорів!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Нагородження переможців міського конкурсу

«Учитель року – 2023»

9 березня 2023 року Харківський міський голова Ігор ТЕРЕХОВ, директор Департаменту освіти Ольга ДЕМЕНКО провели нагородження переможців та лауреатів міського конкурсу «Учитель року – 2023».

У конкурсі змагалися 35 найкращих освітян з 33 шкіл міста Харкова в чотирьох номінаціях, визначених Міністерством освіти і науки України, – «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта» та «Фізична культура».

Переможцями стали 7 вчителів закладів загальної середньої освіти міста Харкова.

Професіоналізм педагогів на всіх етапах оцінювали 23 висококваліфіковані члени журі, серед яких 5 викладачів нашої академії: Вероніка ОДАРЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Оксана ПАЛЬЧИК, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін; Тетяна КРЕХНО, кандидат філологічних наук, доцент, професор кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання; Ольга СОКОЛЮК, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання; Ірина ЖУРАВЛЬОВА, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Усі члени журі отримали почесні грамоти Департаменту освіти Харківської міської ради за об’єктивне оцінювання учасників, надання професійної допомоги та створення доброзичливої атмосфери під час проведення міського конкурсу «Учитель року–2023».

Вітаємо переможців і лауреатів та бажаємо успіхів, наснаги і нових звершень!

Дякуємо нашим колегам!

З першим днем весни!

У перший день весни в стінах академії для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитку академії, викладачів, співпрацівників відбувся концерт «Весняні чари».

Усіх присутніх привітала Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії. Під час виступу пані Галина зазначила, що сьогодні країна переживає важкі часи, пишеться нова історія, творцями якої є наші найкращі сини та доньки, відважні, непереможні, мужні, нескорені захисники та захисниці України. Висловила свою повагу та подяку захисникам, волонтерам, серед яких колеги, студенти та випускники академії. Своєю рішучістю та незламним бойовим духом сьогоднішні герої довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність.

Пам'ять про усіх загиблих захисників і захисниць присутні вшанували хвилиною мовчання.

Звертаючись до гостей свята – внутрішньо переміщених осіб, які понад десять місяців проживають у гуртожитку академії, ректорка щиро подякувала

керівникам області: Олегу Васильовичу Синєгубову – голові Харківської обласної державної (військової) адміністрації; Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко – голові Харківської обласної ради; Олексію Миколайовичу Литвинову – директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації; депутатам Харківської обласної ради за вирішення нагальних потреб людей, які опинилися в скрутних умовах та постійну підтримку колективу академії.

Усім присутнім творчі колективи викладачів та студентів академії створили настрій, подарувавши святковий концерт.

Галина Федорівна побажала усім витримки та сили, позитивних емоцій, злагоди, а цю весну зустріти з найкращими надіями та вірою у нашу Перемогу.

Україна понад усе!!! 

За сприяння Фундації Олени Зеленської у межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти, за дорученням начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова 21 лютого 2023 року заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська вручила освітянам Харківщини 56 сертифікатів на отримання сучасних девайсів.

«Першочергово ми передаємо педагогам ноутбуки в заклади, які найбільше постраждали внаслідок російської агресії. Ви всі сьогодні – учасники освітнього фронту. Ці ноутбуки – це ваша зброя, якою ви виборюєте знання для наших дітей, виборюєте майбутнє нашої держави. Найголовніша мета наразі – створити безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу і допомогти дітям здобувати якісну освіту», – звернулася до освітян Віта Ковальська.

Зокрема, викладачі Харківського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів академії  отримали 40 девайсів.

З Днем Єднання!

Залишаємося об`єднані та спільно йдемо до Перемоги!

Слава Україні!

Відзначаємо і шануємо жінок-науковиць!

9 лютого 2023 року в конференц-залі Академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці.

Під час нагородження грамотами Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради науково-педагогічних та педагогічних працівниць і співпрацівниць, Пономарьова Галина Федорівна, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, ректорка академії щиро привітала присутніх з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці.

Галина Федорівна висловила захоплення всіма жінками світу й України, які плідно займаються науковою роботою, збагачуючи вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність, та переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України.

Ректорка Академії закликала колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників докласти всіх зусиль щодо забезпечення максимально сприятливих і безпечних умов для організації освітнього процесу на високому якісному рівні відповідно до освітньо-професійних та освітньо-наукових програм.

Звертаючись до нагороджених, Галина Федорівна побажала миру, міцного здоров’я, нових успіхів на ниві науки й у забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області. 

24 січня делегація Управління Верховного комісару ООН у справах біженців на чолі з Верховним комісаром Філіппо Гранді; Начальник Харківської обласної (військової) адміністрації Олег Синєгубов, заступниця начальника Харківської обласної (військової) адміністрації Віта Ковальська; Директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної (військової) адміністрації Олексій Литвинов оглянули Пункт Незламності, який облаштовано у гуртожитку академії за ініціативи та постійної підтримки керівництва області, міста Харкова, адміністрації Основ’янського району та адміністрації й колективу академії.

Під час візиту члени делегації поспілкувалися з відвідувачами Пункту Незламності та внутрішньо переміщеними особами, які проживають у гуртожитку академії з метою з’ясування нагальних потреб, запитів та шляхів їх задоволення.

Очільники області з паном Гранді обговорили результати та перспективи подальшого надання гуманітарної допомоги та підтримки людям, які постраждали під час широкомасштабного вторгнення.

Ректорка академії Галина Пономарьова зазначила, що за період функціонування з 30 листопада 2022 року, Пункт Незламності відвідали понад 150 мешканців міста Харкова та постійно користуються 204 внутрішньо переміщені особи, серед яких 18 неповнолітніх дітей, які проживають у студентському гуртожитку академії.

З глибокою вдячністю та на згадку про місто Харків та академію пані Галина подарувала вельмишановним гостям творчі роботи здобувачів освіти академії.

 

Разом переможемо!!!

Україна понад усе!!! 

В єдності наша сила!

Вітаємо Марію ПІШОХУ, випускницю академії 2022 року, нашу колегу з отриманням почесної грамоти Харківської обласної державної адміністрації  за високий професіоналізм, відданість справі в умовах збройної агресії російської федерації проти України та з нагоди Дня Соборності України.

Вітаємо Марію з отриманням заслуженої відзнаки! Бажаємо натхнення, невичерпної енергії, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники

та вся українська спільното!

 

Щороку 22 січня українці відзначають одне з найважливіших державних свят – День Cоборності України! Це день, який символізує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за вільну Україну, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність української нації.

Прийміть щирі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу –Дня Соборності України!

Саме у цей складний час ми чітко усвідомлюємо важливість понять «соборність» та «єдність». Адже побудова успішної демократичної та міцної держави ґрунтується на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу.

Боротьба українців за цілісність, свободу та незалежність триває й досі. Сьогодні, виклики, що постали перед нашою державою, вимагають консолідації зусиль і єднання українського народу.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

Також у цей день ми також схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності!

Бажаю зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм, незламний дух та людську гідності.

Перемоги, мирного неба, світлих надій на щасливе життя у вільній Україні!

Україна соборна! Разом до Перемоги!

 

З глибокою повагою ректор                 Галина ПОНОМАРЬОВА

18 січня 2023 року в актовій залі Академії в офлайн режимі відбулося розширене засідання Вченої ради, на якому було заслухано звіт ректора Галини Федорівни Пономарьової про підсумки роботи колективу науково-педагогічних, педагогічних працівників і співпрацівників за 2022 рік та виконання умов контакту.

У роботі Вченої ради взяли участь Тетяна Петрівна Єгорова-Луценко, голова Харківської обласної ради, та Євгеній Володимирович Грицьков, радник голови обласної ради.

Тетяна Петрівна зауважила, що за підтримки та під керівництвом Галини Федорівни постійно збагачується спектр освітніх послуг, які надаються в Академії та Харківському, Красноградському і Балаклійському педагогічних фахових коледжах – структурних підрозділах закладу.

Увесь потужний освітянський потенціал, який створено в Академії, це результат ініціативи та зусиль ректора й очолюваного Галиною Федорівною колективу однодумців, що виступають єдиною згуртованою командою.

Очільниця обласної ради зазначила, що колектив Академії є одним із лідерів упровадження освітніх і наукових інновацій, здійснює активний пошук шляхів і засобів підвищення ефективності та якості професійної підготовки фахівців для закладів освіти, соціальних установ й служб, організацій та підприємств Харківської області та України. Навіть у цих складних умовах воєнного стану за підтримки та ефективного менеджменту Галини Федорівни зберігається та постійно осучаснюється матеріально-технічна база Академії, своєчасно виплачується заробітна плата, стипендія, підвищується якісний рівень професорського-викладацького складу Академії.

Тетяна Єгорова-Луценко висловила щиру подяку Галині Федорівні і колективу за патріотичну позицію, самовідданість у волонтерській діяльності, піклування про забезпечення належних умов проживання внутрішньо переміщених осіб та особливо неповнолітніх дітей. Наразі, у гуртожитку проживає 205 осіб ВПО, з них 18 дітей.

В обговоренні звіту ректора активну участь взяли науково-педагогічні працівники, співпрацівники та здобувачі вищої освіти, які зазначили, що Галина Федорівна як талановитий керівник та мудра жінка завжди переймається проблемами закладу освіти, колективу і кожного його члена,  ніколи не залишається осторонь вирішення освітніх, наукових, фінансових, матеріальних і особистих питань. Креативне керівництво ректора безпосередньо впливає на підготовку конкурентоспроможних на ринку праці випускників Академії. Чисельні схвальні відгуки керівників управлінь, відділів та закладів освіти різного рівня підтверджують цей беззаперечний факт. 2022 року за фахом працевлаштовано понад 80% випускників.

За сприяння ректора науково-педагогічні та педагогічні працівники мають можливість здійснювати підвищення кваліфікації як у закладах вищої освіти України, так і за кордоном.

Виступаючі в обговоренні звіту незмінно дякували Галині Федорівні за надані можливості професійного розвитку та особистісного зростання у цей особливий та складний рік – рік боротьби за національну незалежність та територіальну цілісність нашої України.

Насамкінець, учасники зібрання прийняли одностайне рішення про те, що всі пункти семи розділів Контракту, укладеного головою Харківської обласної ради з ректором Академії, виконано в повному обсязі.

Все буде Україна!

Слава Україні!!! 

Колектив академії  висловлює щирі співчуття викладачу кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Євгенії Георгіївні Романовській із приводу непоправної, тяжкої втрати найдорожчої людини – сина Валерія, кандидата історичних наук, доцента кафедри культурології Харківської державної академії культури.

 Світла пам’ять людині, патріоту, воїну, захиснику. Слава українському воїнові, який став на захист своїх найдорожчих людей, кожного з нас, своєї Батьківщини. Дякуємо тобі, наш захиснику!

 «Мамо, мамо, … я захищав свою країну, … іначе просто не зумів…» - ці слова міг би сказати й Романовський Валерій Станіславович, захисник, справжній син своєї рідної землі - України…

 Вічний спокій твоїй світлій душі у засвітах, а нам добра, світла пам’ять про тебе, Герою!

Увесь колектив академії болісно переживає передчасну втрату Лаптєвої Ірини, студентки 21 ср групи педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу, її мами, молодшого брата та бабусі. 

Щира і усміхнена дівчина, у якої мало бути все життя попереду у колі щасливої родини.

Висловлюємо найглибші співчуття рідним і близьким.

Світла пам’ять про Ірину назавжди залишиться в серцях її одногрупників, друзів, викладачів.

Царство небесне і вічний спокій!

Волонтерський фронт ХГПА продовжує працювати на благо України! 

З початку грудня в академії проходить акція «Зігріймо наших захисників» зі збору металевих банок та іншої сировини для виготовлення окопних свічок.

11 січня волонтерам Вікторії та Олексію було передано сировину для виготовлення окопних свічок. Подружжя займається плетінням сіток, виготовленням смаколиків та окопних свічок, які в подальшому передають нашим захисникам.

Дякуємо справжнім патріотам України, які в тилу працюють заради нашої Перемоги.

Продовжуємо і надалі збір металевих банок, картонних коробок та парафіну.

Все буде Україна! 

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині та близьким  з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті Коваленко Анастасії, випускниці академії 2021 року, колишньої колеги, активної учасниці студентського самоврядування, волонтерки.

Завжди усміхнена, добра, активна, щира патріотка України, дівчина,  у якої мало бути все життя попереду.


Допоки й житимемо, будемо пам'ятати Анастасію. Царство небесне і вічний спокій! 

Олянич Лариса Володимирівна 26.02.1966 – 30.12.2022 

Колектив викладачів, співробітників та студентів академії висловлює глибоке і щире співчуття рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті Олянич Лариси Володимирівни, кандидата історичних наук, доцента, доцента кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін.

Лариса Володимирівна – Педагог з великої літери, обдарована, творча особистість, яка користувалася заслуженим авторитетом серед колег та студентів. Її життєвий шлях є яскравим прикладом величі людини праці і честі.

Світла пам’ять і вічна шана Олянич Ларисі Володимирівні назавжди залишаться в серцях її колег, друзів, товаришів та студентів.

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся освітянська спільното!

Прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим та наступаючим Новим роком!

Новорічні свята – це дивовижна пора, завжди хвилююча і завжди радісна.

Складаю щиру подяку кожному студентові, аспірантові, викладачеві та працівникові академії та структурних підрозділів, колегам-освітянам, партнерам, роботодавцям за сумлінну працю, успішне навчання, активну громадянську позицію, за ваш патріотизм, самовідданість, за готовність до самопожертви зарази досягнення спільної мети – процвітання нашої вільної, незалежної України.

Щиро дякую керівникам області: Олегу Синєгубову, голові Харківської обласної військової адміністрації; Тетяні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради та депутатам Харківської обласної ради, а також  Олексію Литвинову, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації та Ігорю Терехову, Харківському міському голові та за розуміння важливості підготовки сучасних фахівців у педагогічній сфері, постійну підтримку колективу академії та структурних підрозділів навіть в таких складний для всієї країни час.

Також дякую усім керівникам управлінь та відділів освіти, керівникам закладів освіти, соціальних служб за свідоме партнерство та суттєву допомогу в організаційному і змістовному забезпеченні проходження практики студентами у закладах освіти та соціальних службах.

Дорогі колеги!

Без вашої відданості, професійності та небайдужості не відбулося би жодних позитивних зрушень. Лише разом, лише спільними зусиллями та єдиною метою ми зростатимемо та долатимемо нові рубежі.

Бажаю, щоб наша праця завжди була потрібною і корисною, а успіхи – вагомими та переконливими!

Вірю, що у прийдешньому 2023 році кожен матиме істинну турботу від колег, щире тепло від друзів, радість і любов серед близьких.

Нехай Різдвяна зоря запалить у серцях вогонь віри, любові, надії на світле та вільне майбутнє, а такі очікувані і радісні свята стануть вісниками оновлення і додадуть сил і віри кожному.

Бажаю аби з останніми хвилинами року, що минає, вас полишили тривоги і неспокій.

Упевнена, що 2023 рік стане роком нашої Перемоги та принесе довгоочікуваний мир та спокій, а наш колектив буде йти вперед, забезпечуючи якісну підготовку сучасних, висококваліфікованих, креативних, конкурентноспроможних фахівців для освітянської та інших галузей національної економіки та соціальної сфери.

З новорічними святами!

Дякую всім, хто працює заради перемоги і хто допомагає!

Усе пройдемо, усе здолаємо!

Україна понад усе!

 

З глибокою повагою            ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники

і батьки студентів! 

2022 року академію та її структурні підрозділи – Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі – закінчили 893 здобувачі освіти.

У грудні дипломи отримують 313 випускників академії. З них 79 – дипломи з відзнакою.

За 102 роки підготовлено близько 90 тисяч висококваліфікованих фахівців з високорозвиненими професійними якостями, творчим, новаторським ставленням до справи, фаховими компетентностями, комунікабельністю, креативним мисленням, умінням приймати рішення в умовах невизначеності, здатні генерувати нові ідеї, використовувати інноваційні технології в освітньому процесі.

Студенти усіх років  випуску працюють за фахом і гідно представляють аlma mater в закладах освіти та культури, у соціальних центрах та службах, освітніх установах, органах та відділах управлінь усіх рівнів області і України.

Свідченням високого рівня професійної підготовки випускників є численні відгуки й подяки від керівників відділів, управлінь і закладів освіти.

Шановні випускники!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди знаменної й важливої події у вашому житті – успішним завершенням навчання!

Пам’ятайте своє коріння, своїх батьків, своїх викладачів, не забувайте тих, хто був із вами пліч-о-пліч у тривожні хвилини життя, хто допомагав вам ставати особистістю.

Вагомий науковий потенціал, інноваційні технології, новаторські ідеї, які реалізовує колектив академії, дають йому змогу крокувати в ногу з часом й утримувати лідерські позиції серед закладів вищої освіти Харківщини.

Ми вдячні вам, що впродовж усього навчання ви були активними учасниками студентського самоврядування, волонтерської роботи, шляхетних справ і вчинків, що збагатили скарбницю здобутків нашого навчального закладу і нашої країни. 

Дорогі випускники!

Кожен із вас отримав новий статус ‒ статус дипломованого фахівця.

Більшість із вас вже отримала перше робоче місце та високу оцінку своїх умінь, і це не може не тішити, адже ваші особисті досягнення свідчать про те, що зусилля нашого дружного колективу дали щедрі плоди.

Ви обрали благородну професію – служити людям. Хай таланить вам на цьому нелегкому шляху!

Вірю, що почуття піднесення й гордості за свою професію завжди буде у ваших серцях!

Ви молоді й талановиті, сповнені знань, сил та енергії. Ви, безперечно, станете гідними послідовниками славетних традицій нашої академії. Не забувайте її, пишайтеся тим, що ви – випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Впевнена, що ви гідно поповните когорту освітян нашої області та України, а ваша плідна праця й активна громадська позиція будуть запорукою Миру та процвітання рідної України!

Зичу вам натхнення, наполегливості, професійних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів!

Божого благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії!

Віримо в незламність і нескореність рідної Землі, у світлий День Перемоги України!

 

Все буде Україна!!!

 

З глибокою повагою            ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

Підсумки благодійної акції

«Стань помічником Святого Миколая!» 

День Святого Миколая – є одним із найсвітліших і найрадісніших християнських свят! Свято любові й душевної теплоти! У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або чарівний чобіток, адже так приємно знайти в ньому подарунки.

Напередодні дня Святого Миколая за ініціативи Молодіжного Хабу, через соціальні мережі пройшла щорічна благодійна акція «Стань помічником Святого Миколая!», до якої були залучені студенти, викладачі, співпрацівники та всі небайдужі українці.

На зібрані кошти було придбано подарунки, солодощі та розвивальні ігри для дітей з прийомних сімей, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у гуртожитку академії, дітей викладачів та співпрацівників академії та дітей з особливими потребами Основ'янського району.

15 грудня студенти академії подарували казкову виставу прийомним родинам у смт. Високий.

16 грудня Святий Миколай та Зимонька відвідали дітей з особливими потребами Основ’янського району.

19 грудня казкові герої привітали дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у гуртожитку академії, дітей викладачів та співпрацівників академії.

Переглянувши новорічну інтерактивну виставу «Пригоди у казковому лісі» діточки поринули в дивовижний світ казки й самі були активними учасниками казкових пригод. Гучний плескіт долонь та яскраві посмішки маленьких глядачів додали святкового настрою.

Бажаємо нашим діточкам веселих, магічних новорічних свят та гарного настрою!

Нехай Чудотворець принесе у ваші домівки Мир, добро, радість та багато-багато смаколиків! 

ДОПОМАГАЄМО – ПЕРЕМАГАЄМО!

В День Збройних Сил України колектив академії продовжив багаторічну традицію єдності освітян та військовослужбовців.

З метою підтримки, допомоги та вдячності воїнами, які захищають свободу нашої країни, а наразі перебувають на лікуванні у медичних установах м. Харкова, представники Молодіжного Хабу нашої академії відвідали захисників з подарунками до свята.

Дякуємо всім, хто виявив свою свідому громадянську позицію та допоміг придбати необхідні речі та подарунки.

Бути ДОБРУ! 

Вельмишановні захисники та захисниці України!

Шановні українки та українці!

Прийміть щирі вітання з Днем Збройних сил України!

День Збройних сил України – свято на честь тих, хто забезпечує обороноспроможність Української держави.

Збройні сили України – це армія сильних, відважних, мужніх захисників, завдяки незламному духу та звитязі яких ми можемо почуватися у безпеці.

Саме у цей складний час ми чітко усвідомлюємо, що сильна держава починається із сильної армії. Наша потужна армія вже довела цілому світу, що є національною гордістю, яка уміло протистоїть російському агресору, демонструючи при цьому свої найкращі риси – незламну волю, витримку, кмітливість, мужність та наполегливість.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

У цей день ми також схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Шановні військовослужбовці!

Здоров’я Вам на довгі роки, завзяття та сили, витримки та рішучості, підтримки близьких людей, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Віримо в Збройні сили України!

Перемога буде за нами!

 

З глибокою повагою – ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

З нагоди Міжнародного дня волонтера Харківський міський голова Ігор Терехов, 2 грудня привітав молодь міста. За активну громадянську позицію, вагомий внесок у розвиток волонтерського руху, надання допомоги мешканцям міста Харкова під час воєнного стану Подяку міського голови отримала здобувачка вищої освіти 511 ОПН групи, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки – Дарина МАРИНЕНКО.

Дарина активно займається волонтерством із початком повномасштабної війни разом з волонтерською організацією «РУХ ВІЛЬНИЙ ХАРКІВ», допомагає харків’янам, жителям області та військовим.

МАРИНЕНКО Дарина: «Наша організація вже допомогла понад півмільйону жителів їжею, ліками, гуманітарними наборами. За час роботи ми передали військовим близько 5000 необхідних речей та техніки: це і машини, і дрони, тепловізори, каремати та спальники, бронежилети та турнікети, тактичні аптечки та ліки та інші одиниці різних позицій для потреб ЗСУ. Також, передали більше 30 тон гуманітарної допомоги та 700 л палива. Нині, ми займаємось допомогою на деокупованих територіях: наші волонтери їздять в населені пункти, куди не доїжджає допомога, так як там все ще постійні обстріли і небезпека. Підтримуємо дітей та сім’ї, які евакуювались в Харків з небезпечних територій: наприклад, пару днів тому відвезли 40 подарункових наборів на свято для діток з деокупованих територій.

Також, наша організація постійно підтримує військових. Зараз в нас триває збір на 200 теплих комплектів для ЗСУ та 15 пар тактичного взуття для спец підрозділу.

Наша організація – це харків’яни, які безмежно люблять своє місто та людей. І ми кожен день робимо все можливе, щоб перемога була завтра».

Вітаємо Дарину з отриманням нагороди!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся українська спільното!

5 грудня українці відзначають Міжнародний день волонтера.

Волонтери – це ті, хто своєю добровільною, самовідданою працею, за покликом серця, допомагають людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання, кожного дня роблять країну сильнішою. 

В Україні волонтерський рух в умовах бойових дій має особливу місію – кожен розуміє рівень власної відповідальності за майбутнє нашої країни та кожного її громадянина.

Волонтерський рух студентів і викладачів академії завжди був показником згуртованості, патріотизму й самовіданності. Кількість громадян, які в цей нелегкий для країни час готові підтримати кожного, хто потребує допомоги, стрімко збільшилася.

Сьогодні понад 20 викладачів і співпрацівників, а також понад 60 студентів і випускників виявляють щире бажання допомогти усім, хто цього потребує, присвячують цьому своє життя, талант та енергію.

Шановні волонтери!

Щиро дякую вам за незламну віру у свій народ, за бажання допомагати, підтримувати, піклуватися та надихати.

Бажаю усім міцного здоров’я, вдячності від людей, скорішої Перемоги, миру у ваших домівках і в нашій країні.

Україна понад усе!!!

 

З глибокою повагою – ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

Наша кров рятує! 

22 листопада колектив академії, вкотре за час війни, долучився до поповнення донорського фонду.

Добровільними донорами стали 25 наших викладачів, співпрацівників, студентів та добровольців, які в тилу роблять все, що від нас залежить аби зберегти життя кожному бійцю на передовій та цивільним українцям, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Пишаємося тими, хто сьогодні доєднався до акції.

Дякуємо первинній профспілковій організації академії за смачні подарунки для наших донорів!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! 

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся українська спільното! 

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи на честь вшанування громадянської мужності учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження демократичних цінностей в єдиній, соборній та незалежній державі.

Нашим святим обов’язком є віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави.

Ми, українці, маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – перемоги та побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Сьогодні всі, кому небайдужа доля рідної України, об’єднали свої зусилля на благо країни та побудови європейської незалежної та заможної держави. 

Вітаю усіх з Днем Гідності та Свободи!

Нехай буде мирне небо над українською землею, а віра в щасливе майбутнє Української держави ніколи не згасне.

Слава Україні!

Україна понад усе!

 

З глибокою повагою  Галина ПОНОМАРЬОВА 

Звернення Володимира Зеленського з нагоди Дня Гідності та Свободи 

Нагородження кращих студентів міста Харкова!

18 листопада за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради відбулося урочисте нагородження кращих студентів міста Харкова з нагоди Міжнародного дня студентів.

Цьогоріч нагороди отримали студенти та курсанти 23 закладів вищої освіти Харківщини.

Серед нагороджених наші студентки Єлизавета ЛИТВИН та Ганна ОТИЧ.

Церемонію нагородження провів Ігор Терехов, Харківський міський голова, який подякував молодим харків'янам за їхній внесок у розвиток міста.

На урочистості були запрошені ректори та директори закладів вищої освіти.

Галина Федорівна, ректор академії, привітала наших дівчат-переможниць та побажала подальших творчих здобутків, натхнення  й успіхів у навчанні.

Пишаємося переможцями!

Все буде Україна!

Відзначаємо здобутки науково-педагогічних працівників! 

Досягаючи певних висот у науці, людина стає не тільки освіченішою, але й моральнішою та мудрішою. І немає різниці між учнем, який склав свій перший іспит, здобувачем, який отримав диплом, чи вченим, який захистив дисертацію. Здобуття наукового ступеня – це свято.

Присвоєння вченого звання – подвійне свято для будь-якого науковця!

16  листопада 2022 року на засіданні Вченої ради ректор академії, Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, привітала з присвоєнням вченого звання доцента та урочисто вручила атестати згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 10.10.2022 № 894 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України щодо присвоєння вчених звань і присудження наукових ступенів» науково-педагогічним працівникам академії:

Бакуменко Тетяні Костянтинівні, доктору філософії – доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Горовенко Оксані Анатоліївні, кандидату педагогічних наук – доцента кафедри іноземної філології;

Яцинік Аллі Вікторівні, кандидату педагогічних наук – доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології;

Калініній Тетяні Станіславівні, кандидату психологічних наук – доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології;

Дорош Тетяні Леонідівні, кандидату державного управління – доцента кафедри фортепіано;

Нежуті Аліні Вікторівні, кандидату психологічних наук – доцента кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Висловлюючи щиру вдячність викладачам за високий професіоналізм, доброчесність та відповідальність, Галина Федорівна, висловила впевненість у їх подальших професійних звершеннях на освітянській ниві, здобутих у розвитку національної педагогічної науки та щиро побажала міцного здоров’я, натхнення, нових ідей і талановитих однодумців у сфері наукових досліджень.

Ректор також зазначила, що невтомна повсякденна праця науково-педагогічних працівників сприяє формуванню високого рейтингу та лідерських позицій Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради серед провідних українських закладів вищої педагогічної  освіти, вихованню нової генерації молодих науковців.

Власний приклад нагороджених, вірність обраній справі демонструють постійну готовність вирішувати найнагальніші проблеми та проводити найпрогресивніші наукові дослідження в академії. 

ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ONLINE QUIZ 

17 листопада з нагоди Міжнародного дня студентів відбувся перший студентський ONLINE QUIZ.

В грі взяли участь 19 студентських команд з 14-ти закладів освіти міста Харкова.

Всіх учасників гри в прямому ефірі привітав Олександр Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Від нашої академії грали 6 команд: «Психея», «Незламні україночки», «Fiz.Art», «Творці дивослова», «Педагогічні Кіборги», «Знала, але забула» та команда «Майбутні вчителя» від Харківського педагогічного фахового коледжу.

Переможцями гри стала команда нашої академії «Знала, але забула», а третє місце отримала команда академії «Психея».

Всі команди турніру отримають дипломи від організаторів та подарункові сертифікати від партнерів.

Вітаємо переможців!

Дякуємо колективу Харківського міського центру дозвілля молоді, Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради за організацію та позитивні емоції. 

Нагородження переможців конкурсу «Студент року – 2022»

17 листопада з нагоди Міжнародного дня студентів у нашій академії відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Студент року – 2022» у офлайн та онлайн форматах.

Цьогоріч конкурсанти змагалися у номінаціях: «Студент року – діяч мистецтв», «Студент року – волонтер», «Студент року – науковець», «Студент року – спортсмен»; та головна номінація – «Студент року».

Журі конкурсу визначило 65 переможців, із них 49 студентів академії та 16 студентів Харківського педагогічного фахового коледжу. 11 отримали грамоти в залі, а 54 – на елекронну пошту.

Галина Федорівна привітала усіх присутніх та вручила почесні нагороди кращим студентам.

Під час виступу ректор зазначила, що у ці важкі для України часи наші викладачі, співпрацівники щоденно продовжують виконання такої відповідальної місії, як підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних педагогічних кадрів, від яких залежить сьогодення та завтрашній день Української держави.

Гордістю нашого закладу освіти є його студенти та випускники, які користуються заслуженим попитом на ринку праці м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Багато студентів і викладачів нині стали пліч-о-пліч у боротьбі за нашу рідну Україну. Серед них і бійці, і волонтери. Низький уклін вам, рідні, за мужність і відданість українському народові!

Ректорка наголосила, що українські студенти – нове покоління, народжене вже в незалежній державі й сповнене почуттям власної гідності, патріотизму, справедливості, вільнодумства, відкритості до світу, вони твердо бажають жити у правовій, демократичній державі та побажала стати гідними членами освітянської когорти і своїми добрими справами примножувати славу рідної академії та України!

Щиро вітаємо переможців та бажаємо творчих здобутків, натхнення й успіхів у навчанні та майбутній професійній діяльності!

Шановні і дорогі здобувачі освіти!!!

Щиро вітаю вас із Міжнародним днем студента – святом тих, хто відчуває потяг до знань, всього нового і незвіданого.

Українські студенти – нове покоління, народжене вже в незалежній державі й сповнене почуттям власної гідності, патріотизму, справедливості, вільнодумства, відкритості до світу, вони твердо бажають жити у правовій, демократичній державі.

Нині святкування Міжнародного дня студентів супроводжується виттям сирен і вибухами. Прикро, що на вашу долю випали такі випробування. Але страшні часи зміняться на світлі й радісні.

Увесь професорсько-викладацький склад нашого закладу щиро вболіває за кожного студента. Це тепле, батьківське ставлення від наставників з особливою силою виявилося в наш час. Усі ми згуртувалися, стали одною великою сім’єю незважаючи на те, що освітній процес здійснюється в дистанційному режимі.

Багато студентів і викладачів нині стали пліч-о-пліч у боротьбі за нашу рідну Україну. Серед них і бійці, і волонтери. Низький уклін вам, рідні, за мужність і відданість українському народові.

У нашій академії та її структурних підрозділах: Харківському, Красноградському та Балаклійському педагогічних фахових коледжах зберігаються і примножуються найкращі традиції вищої школи. Педагогічна нива, яку ви обрали для себе, дуже важлива для суспільства.

Майбутнє належить саме вам – молодим, сповненим життєвої енергії людям. Уже зараз ви робите реальний внесок у велику справу побудови демократичної процвітаючої України. Ми переконані, сплине час і ваш досвід та професіоналізм визначатимуть майбутню долю нашої держави.

Вам належить все життя працювати з дітьми. Це і задоволення, і велика відповідальність. Нехай на все вистачає знань і сили. Нехай навколо кожного з вас буде світло від дитячих посмішок і дзвінко від дитячого галасу.

Тож нехай ваше життя буде насиченим позитивними емоціями, щасливим і успішним, а День студента залишається вашим святом назавжди, незалежно від віку.

Нехай жага до знань веде вас до мети – стати гідними громадянами нашої країни – справжніми фахівцями – щасливими й завзятими.

Дякую усім, хто воює, працює, навчає та навчається заради нашої Перемоги!

Україна понад усе!

 

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

На 67-му році з життя пішла викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання – Лигус Олена Федорівна – добропорядна, чесна, щира людина, яскрава особистість, яка присвятила своє життя розбудові нашого закладу та вихованню молоді. Немає слів, щоб висловити співчуття з приводу неочікуваної смерті людини, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани. Пішла з життя жінка, яка власним прикладом і досягненнями, своїм розумом і мудрістю виховала не одне покоління педагогів. Уміло вчила їх працелюбності та відповідальності, була взірцем людяності, добра, розуміння і любові.

Хтось із великих сказав: «Коли помирає людина, світ стає біднішим, бо втрачає те, чим вона жила, як сприймала все, що її оточувало, якою багатою і щедрою була її душа, сутність». Боляче, невимовно боляче говорити і писати ці слова про Олену Федорівну – особистість справді неординарну, яскраву, невтомну й самовідданну педагогиню, гарну колегу. Олена Федорівна була дуже енергійною, працелюбною людиною, гарною дружиною, люблячою матір'ю та бабусею. Із болем у серці ми визнаємо, що вже ніколи не отримаємо її підтримки, не скористаємося її мудрою порадою.

Колектив академії глибоко сумує з приводу передчасної смерті Олени Федорівни.

Висловлюємо співчуття з приводу тяжкої втрати рідним і близьким. Світла пам’ять про Олену Федорівну завжди буде жити серед рідних, друзів, колег і студентів академії й залишиться назавжди в наших серцях.

 

Мій любий учителю, ти тільки знай:

Любов до тебе житиме завжди,

У будь-яку годину, будь-де ти пам’ятай:

Закладений тобою скарб

В нас житиме віки!

Мова об'єднує! 

09 листопада українці вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. І саме сьогодні, в День української писемності та мови, викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, здобувачі вищої та фахової передвищої освіти Академії та структурних підрозділів і всі охочі долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який об’єднав українців у всьому світі навколо рідної мови.

Цьогоріч диктант читала відома народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Автор тексту – українська письменниця і режисерка Ірина Цілик. «Розкажи мені про свій дім» – такою була тема 22 Радіодиктанту національної єдності. Текст диктанту був дуже емоційним і чутливим для усіх присутніх, адже кожен українець відчуває на собі жорстокі терористичні атаки з боку російської федерації. Але вигук наприкінці тексту «Я – вдома!» надихає нас, дає сили вистояти у цій важкій боротьбі за свободу, незалежність. Віримо, що зовсім скоро кожен українець повернеться у свою домівку.

Завідувач кафедри Наталя ДЕМЧЕНКО завірила, що в умовах повномасштабної збройної агресії українська мова стала стратегічною зброєю, символом незламності та віри! Розмовляти українською, мовою сильної та незламної нації, – модно та престижно!!!

Дякуємо усім небайдужим до українського слова. В єдності наша сила. Ми – непереможні! Все буде Українa!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся українська спільното! 

Щиро вітаю Вас з двома важливими святами: з Днем української писемності та мови та Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва!

Саме сьогодні ми розуміємо, що мова нашого народу – це неоціненний дар Бога, який треба плекати, «як парость виноградної лози»; це душа нації, що промовляє до нас, українців, із глибин століть.

Нехай українська мова, цей нетлінний скарб, завжди буде стояти на сторожі нашої ідентичності, нехай вона стане для всіх духовним оберегом від будь-яких посягань на нашу свободу!

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва засновано з метою відзначити вагомий вклад творчих особистостей у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.

Саме завдяки відданим своїй справі митцям українська культура змогла зберегти свою самобутність, попри потужні натиски багатьох агресорів, і посісти гідне місце серед світових культур.

Бажаю міцного здоров’я, щастя, добробуту, великих творчих успіхів, невичерпної наснаги, ПЕРЕМОГИ та МИРУ!


З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

У боях за українську землю загинув Тарас Коваленко, випускник 2008 року, – неординарна особистість, завжди з правдивим і вільним поглядом на життя.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Тараса.

Ми завжди будемо пам'ятати подвиг, який він звершив задля майбутнього рідної країни!

ВІЧНА І СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Українська пісня єднає освітян

02 листопада міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і голова Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Синєгубов вручили представникам 40 закладів освіти області сертифікати на 5186  ноутбуків для забезпечення якісної дистанційної освіти на Харківщині, яка сьогодні є форпостом, опорним пунктом України.

Усім присутнім свої вітання подарував Народний аматорський колектив нашої академії «Дівочі співаночки».

Вдячні за теплу зустріч, за можливість відчути єдність, непереможність нашого народу, адже після офіційної церемонії разом з поважними гостями заспівали нашу українську пісню.

Ніколаївська Ірина Анатоліївна

22.04.1964 – 31.10.2022

Керівництво та колектив академії висловлює глибоке і щире співчуття рідним та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Ніколаївської Ірини Анатоліївни, яка з 22 липня 2015 року сумлінно працювала в академії та за цей час обіймала різні посади: комендант корпусів, заступник начальника відділу кадрів та керівник господарського підрозділу.

Світла пам'ять про неї назавжди залишиться
в серцях її колег, друзів, товаришів, студентів.

Вітаємо переможців та лауреатів міського конкурсу
«Молода людина року – 2022»! 

За ініціативою Харківської міської ради з метою підтримки обдарованої і талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів у рамках реалізації програми «Молодь Харкова» проводиться конкурс «Молода людина року», переможцями якого щорічно стають наші студенти.

26 жовтня 2022 року міський голова Ігор Терехов провів церемонію нагородження та подякував молодим харків'янам за їхній внесок у розвиток міста.

Цього року у конкурсі взяли участь близько 150 осіб. На міському етапі визначено 11 переможців та 22 лауреати, серед яких 4 здобувачі освіти академії.

Переможницею стала Карина САЛЮКОВА – студентка 5 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії.

Диплом Лауреата конкурсу здобули:

Катерина ЛІТВІН – студентка 3 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Юлія КРИВЕНКО – аспірантка 4 курсу спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки;

Ангеліна ІБРАГІМ – студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу. 

У районному етапі конкурсу участь взяли 7 студентів академії.

Перемогу в районному етапі здобули:

Карина САЛЮКОВА – студентка 5 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Марія ПІШОХА – магістрантка 2 курсу психолого-педагогічного факультету академії;

Елеонора КОБЗАР – студентка 3 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології академії;

Диплом Лауреата конкурсу отримали:

Катерина ЛІТВІН – студентка 3 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Леоніла ЖУКОВА – студентка 4 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології академії;

Світлана БЕЗЛАКОВСЬКА – студентка 4 курсу психолого-педагогічного факультету академії;

Дар’я ЮХТА – студентка 3 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу.

ПИШАЄМОСЯ ПЕРЕМОЖЦЯМИ!!!

Бажаємо подальших творчих здобутків, натхнення, добробуту та МИРУ! 

МУЖНІ! СИЛЬНІ! ВІДВАЖНІ! Захисники і захисниці України! 

Нашій Харківській гуманітарно-педагогічній академії є ким пишатися! 

Вельмишановні захисники та захисниці України!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники 

та вся українська спільното! 

Прийміть щирі вітання із Днем захисників і захисниць України, Днем Українського козацтва

та зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Споконвіку 14 жовтня в українському суспільстві відзначають велике свято – Покрови Пресвятої Богородиці, яка є захисницею українського війська та козацтва.

Історія українського воїнства  – це героїчний літопис, кожна сторінка якого сповнена звитягами різних поколінь оборонців рідної землі.

А віднедавна в Україні – це свято Героїв, які ціною власного життя захищають наш спокій, нашу незалежність, наш суверенітет.

Це свято кожного, хто віддає свої знання, силу, мужність задля процвітання нашої держави, збереження її незалежності та територіальної цілісності, хто несе почесну варту на захисті народу України.

Це день, коли ми дякуємо нашим героям та героїням, медикам та волонтерам. Це день жалоби за полеглими. Це день надії на мир!

Сьогодні країна переживає важкі часи, пишеться нова історія, творцями якої є наші найкращі сини та доньки, відважні, непереможні, мужні, нескорені захисники та захисниці України.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Своєю рішучістю та незламним бойовим духом сьогоднішні герої довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність.

Українські воїни – героїчні люди. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії! Діти й онуки ніколи не забудуть ваш подвиг.

Від усієї душі дякую кожному з вас за службу, за звільнення тимчасово окупованих територій, за те, що захищаєте найголовніше, що в нас є, – Україну, наш суверенітет і територіальну цілісність.

Бажаю Вам міцного здоров’я, успіхів і процвітання. Нехай у Вашому домі панують завжди довіра та мир.

Бажаю всім козацького здоров’я на довгі роки, злагоди, добра, завзяття та сили, душевного спокою, підтримки близьких людей і мирного неба над головою.

Нехай Пресвята Богородиця береже Україну під своїм Покровом та допомагає нам на шляху до Перемоги.

 

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

На відзначення Дня працівників освіти

30 вересня відбулося нагородження працівників освітньої сфери Харківської області з нагоди Дня працівників освіти.

       Олег Синєгубов, начальник Харківської обласної військової адміністрації, нагородив почесними грамотами та подяками Харківської обласної військової адміністрації науково-педагогічних працівників та співпрацівників академії за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки педагогічних кадрів.

Усі освітянам подякував за роботу та побажав перемоги, миру, злагоди, здоров’я й добробуту.

Слава Україні!!! Слава ЗСУ!!!

З Днем працівників освіти!

29 вересня в академії відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.

Науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників привітала Галина Федорівна Пономарьова, ректор, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, подякувала всьому колективу академії за самовіддану працю з розвитку системи педагогічної освіти та якісну підготовку висококваліфікованих педагогів. Галина Федорівна зазначила:  «Шановні колеги, перед нами постають надважливі завдання – виховати нове покоління справжніх громадян і патріотів України, продовжити формування плеяди носіїв високої моралі та позитивних громадянських цінностей. Незважаючи на складний період для кожного громадянина нашої держави, Ви вносите визначальний вклад у захист і розвиток України, формуєте нове покоління її громадян, передаючи кожній молодій людині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї Батьківщини».

У привітанні Галина Пономарьова наголосила, що під впливом сьогодення вимог і самого життя професія вчителя набула нових граней, стала більш значною і відповідальною, зазначивши, що відданий своїй професії педагог є найвищою цінністю для національної освіти, родини й України вцілому.

Пані Галина висловила глибоку і щиру вдячність керівникам області: Олегу Васильовичу Синєгубову, голові Харківської обласної військової адміністрації; Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради; Олексію Миколайовичу Литвинову, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, Ігорю Олександровичу Терехову, Харківському міському голові; Лідії Миколаївні Дулуб, голові Харківської обласної організації Профспілки освіти і науки України та депутатам Харківської обласної ради, за розуміння важливості підготовки сучасних фахівців у педагогічній сфері, постійну підтримку колективу академії та структурних підрозділів. Також  подякувала усім керівникам управлінь та відділів освіти Харківської області і міста, керівникам закладів освіти, соціальних служб за свідоме партнерство та суттєву допомогу в організаційному і змістовному забезпеченні проходження практики студентами у закладах освіти та соціальних службах.

Ректор з відвертою приємністю повідомила за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу підготовки педагогічних кадрів, плідну педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти 30 викладачів і співпрацівників академії та структурних підрозділів нагороджені відомчими нагородами, 17 – подякою Харківської обласної організації Профспілки освіти і науки України й 19  отримали грамоти та подяки академії.

Олексій Литвинов, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, тепло привітав колектив академії та вручив науково-педагогічним працівникам академії почесні нагороди Міністерства освіти і науки України.

Пан Олексій наголосив на важливості праці педагога, яка є визначальною для держави і суспільства, адже саме освітяни своєю працею формують щасливе майбутнє незалежної України, забезпечують її економічне процвітання й національне відродження.

За дорученням голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко членів колективу академії привітав та нагородив Максим Колінько, заступник керівника апарату Харківської обласної ради.

Максим Валерійович відзначив, що сьогодні колектив навчального закладу – це досвідчені фахівці, які не зупиняються на досягнутому, а старанно працюють над підвищенням якості підготовки фахівців, без праці яких неможливо збудувати успішну країну, досягти розквіту й добробуту її народу.

За дорученням Харківського міського голови Ігоря Олександровича Терехова нагороди Харківської міської ради вручила Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови. Світлана Олександрівна передала найщиріші вітання з професійним святом від очільника міста Харкова та побажала здоров’я, терпіння, надії на скорішу перемогу.

Галина Федорівна вручила грамоти та подяки академії викладачам і співпрацівникам, які щоденною самовідданою працею вносять вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти.

Грамоти Харківської обласної організації Профспілки освіти і науки України за дорученням Лідії Дулуб, голови Харківської обласної організації Профспілки освіти і науки України, членам колективу вручила Людмила Савченко, голова первинної Профспілкової організації академії.

Усім нагородженим та освітянам ректор і гості академії побажали міцного здоров’я, плідної праці, мирного неба!

Пам'ятаймо, що ми – Українці і зможемо здолати всі перешкоди на нашому шляху! Колектив академії все робить для перемоги. Україна понад усе!

Усіх нагородженних привітали творчі колективи академії.


Шановні першокурсники та їх батьки!

Щиросердно вітаю Вас з новим етапом вашого життя – вступом до нашої дружньої родини Харківської гуманітарно-педагогічної академії та першим навчальним роком у статусі студента.

15 вересня 2022 року студентську сім’ю академії поповнили 356 майбутніх бакалаврів – освічених українців, відповідальних громадян.

Продовжується вступна кампанія для здобуття наукового ступеня доктора філософії та освітнього ступеня магістра.

Шановні першокурсники!

Щира вдячність Вам та Вашим рідним, що під час воєнного лихоліття Ви залишилися патріотами України і обрали місцем свого фахового становлення нашу академію – один із найстаріших педагогічних закладів вищої освіти України.

У ці важкі для України часи наші викладачі, співпрацівники щоденно продовжують виконання такої відповідальної місії як підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних педагогічних кадрів, від яких залежить сьогодення та завтрашній день Української держави.

Дорогі першокурсники!

Щиро бажаю, щоб ваша наполегливість у навчанні, активність у студентському житті, креативність й амбітність вкотре довела нашу національну ідентичність.

Ми твердо віримо, що Вам, шановні першокурсники, не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі й узяти на себе відповідальність за власну долю та долю країни. Адже саме від Ваших ідей, творчості думки, працьовитості залежить майбутнє України.

Від усієї душі бажаю усім злагоди, добра, натхнення, мирного неба, світлих надій, упевненості в нашій перемозі та щасливого життя у вільній Україні!

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

СКАЖЕМО «НІ» ДЕФІЦИТУ КРОВІ У ХАРКОВІ!

08 вересня колектив академії, вкотре за час війни, долучився до поповнення донорського фонду. Добровільними донорами стали 20 наших викладачів, співпрацівників, студентів та добровольців.

Пам’ятаємо, що донорська кров рятує солдатів ЗСУ та цивільних українців, які щодня стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Ми кожен на своєму фронті та наближаємо ПЕРЕМОГУ як можемо!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!


Шановні викладачі, здобувачі освіти, співпрацівники, батьки наших студентів та всі освітяни області!

Щиросердно вітаю Вас з 1 вересня – Днем знань!

День знань – це початок нелегкого, але неймовірно цікавого шляху

до здобуття знань, професійного становлення студентів, формування

їх як відповідальних, свідомих громадян і справжніх патріотів, готових працювати заради розвитку України. Для когось цей навчальний рік є першим, для когось – черговим, а для когось – випускним. Але однаково це свято щороку хвилююче і неповторне.

На жаль, цього року це світле і радісне свято проходить у воєнний час. Цього вересневого дня ми не почуємо наживо мелодійні звуки шкільного дзвоника та урочистих посвят у студенти. Незважаючи на те, що в нашій країні вже понад 6 місяців тривають воєнні дії, наша Україна зустрічає День знань – справжнє всенародне  свято мудрості, доброти і людяності.

Сердечно висловлюю слова подяки всім працівникам освітянської ниви за щоденну творчу працю, яка є основою духовно-морального та інтелектуального зростання молодого покоління, від якого залежить майбутнє нашої держави.

Висловлюю Вам глибоку вдячність за самовіддане служіння високим ідеалам просвітництва і державотворення.

Від усієї душі бажаю всім нам міцного здоров’я, родинного тепла й затишку, злагоди та скорішого повернення до класних кімнат та студентських аудиторій!

Бажаю Перемоги, мирного неба, світлих надій на щасливе життя у вільній Україні!

Україна понад усе!!!

 

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА


17 серпня 2022 року в академії відбулось перше засідання Вченої ради у новому 2022-2023 навчальному році, присвячене розгляду ключових питань забезпечення освітнього процесу в період воєнного стану в Україні.

Під час розгляду питань Порядку денного засідання, голова Вченої ради Пономарьова Галина Федорівна, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, ректор академії, щиро привітала присутніх з початком навчального року, висловила переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України та закликала колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників докласти всіх зусиль щодо забезпечення максимально сприятливих і безпечних умов для організації освітнього процесу на високому якісному рівні відповідно до освітніх і освітньо-наукових програм.

Ректорка звернулася до членів ради з вимогою долучити до навчання всіх здобувачів освіти, хто має таку можливість, виявляти толерантність у спілкуванні зі студентами та їх батьками, створювати оптимальні умови для ефективного дистанційного навчання з використанням новітніх інформаційних технологій.

Галина Федорівна висловила глибоку вдячність керівникам області: Олегу Васильовичу Синєгубову, голові Харківської обласної військової адміністрації; Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради; Олексію Миколайовичу Литвинову, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та депутатам Харківської обласної ради, за розуміння, постійну підтримку нашого колективу у модернізації матеріально-технічної бази академії.

Перший проректор Петриченко Лариса Олексіївна, доктор педагогічних наук, професор, поінформувала членів Вченої ради про особливості роботи колективу академії 2022-2023 н.р., спрямованої на реалізацію статутних завдань та виконання освітніх програм підготовки фахівців у галузі освіти.

Лариса Олексіївна зазначила про неухильне дотримання вимог законодавства України щодо функціонування державної мови та освітніх програм.

Директорка Харківського педагогічного фахового коледжу, Полякова Ірина Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доповіла про особливості та результати роботи приймальних комісій Харківського, Балаклійського і Красноградського педагогічних фахових коледжів зазначивши, що, не зважаючи на воєнний стан, прийом абітурієнтів на навчання до структурних підрозділів академії проведено у зазначені Міністерством освіти і науки України терміни. Відповідно до обсягу прийому, затвердженого Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, здійснено набір здобувачів освіти на 1 курс навчання: Харківський педагогічний фаховий коледж – 70% обсягу регіонального замовлення, Красноградський педагогічний фаховий коледж – 100%, Балаклійський педагогічний фаховий коледж – 53% .

Пропонуючи до затвердження план роботи академії, проректор з науково-педагогічної роботи Харківська Алла Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, акцентувала увагу на важливості забезпечення якісної підготовки здобувачів освіти в академії за всіма напрямами діяльності  її підрозділів та побажала колегам творчої наснаги й наполегливості у вирішенні означених у плані завдань.

Також було розглянуто питання щодо присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам академії, переведення на вакантні місця державного замовлення здобувачів вищої освіти, роботи психологічної служби тощо.

Шановні

здобувачі освіти, викладачі, співпрацівники!

 

Щиро вітаю Вас із початком нового 2022-2023 навчального року.

 

У період воєнної російської  агресії цей навчальний рік ми починаємо в дистанційному форматі, у надскладних умовах сьогодення.

Студентську сім’ю академії та структурних підрозділів – Харківського, Красноградського і Балаклійського педагогічних фахових коледжів – поповнили 212 здобувачів освіти.

На сьогодні вступна кампанія не завершена. В академії продовжується прийом заяв та документів для здобуття освітнього наукового рівня доктора філософії та освітніх рівнів бакалавра та магістра, у коледжах, які є   структурними підрозділами академії, – для здобуття освітнього рівня фахового молодшого бакалавра.

Освітній процес в академії та коледжах забезпечують 174 науково-педагогічні, 178 педагогічних працівників та 207 співпрацівників. 77% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора (23), кандидата наук та доктора філософії (137), вчене звання професора (19) й доцента (92).

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими нагородами  та відзнаками місцевих органів влади.

У Харківському, Красноградському й Балаклійському педагогічних фахових коледжах звання «викладач-методист» мають 117 викладачів, «старший викладач» – 30 осіб, 203 викладачам присвоєно вищу категорію.

Академія та структурні підрозділи мають сучасну матеріально-технічну базу для здійснення освітнього процесу на високому якісному рівні.

За 102 роки підготовлено близько 90 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-компаній області і України.

Рівень підготовки фахівців відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, а також національним та світовим стандартам.

Випускники вишу – конкурентоспроможні професіонали, які мають попит на ринку праці Харківської області, м. Харкова, України й поза її межами. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Дорогі першокурсники, студенти старших курсів, сподіваюсь, що ваша наполегливість у навчанні, активність у студентському житті, ініціативність, креативність й амбітність вкотре доведуть вашу національну ідентичність і приналежність до славного роду ваших пращурів.

Хочу висловити віру в те, що ми ще не раз пишатимемось тим, що ви – наші студенти і справжні патріоти рідної України!

Ми щиро вдячні вам і вашим батькам, що місцем свого професійного й духовного становлення ви обрали саме нашу академію та впевнена, що науково-педагогічні і педагогічні працівники та співпрацівники докладуть максимум зусиль для професійного становлення.

Висловлюю слова щирої подяки нашим викладачам та співпрацівникам за їхню щоденну напружену творчу працю.

Шановні викладачі, перед вами постають надважливі завдання – виховати справжніх громадян і патріотів України, продовжувати відродження в українському суспільстві високих моральних та громадянських цінностей.

Упевнена, що попереду на нас чекає ще багато перемог, а наші здобувачі освіти гідно представлятимуть Альма-матер на теренах освіти як у нашій державі, так і за її межами!

Тримаймося!

Ми – сильні!

Ми – Україна!

З глибокою повагою ректор Галина Пономарьова

9 серпня 2022 року відбулося засідання Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, на якому було прийнято рішення, зокрема, щодо присвоєння вчених звань професора та доцента науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти України.

Наказом МОН України №724 від 09.08.2022 року вчене звання професора та доцента присвоєно науково-педагогічним працівникам академії:

професора кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту – Бєляєву Сергію Борисовичу, доктору педагогічних наук, доценту;

професора кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту – Степанцю Івану Олексійовичу, кандидату педагогічних наук, доценту;

професора кафедри теорії та методики дошкільної освіти – Шапаренко Христині Андріївні, доктору педагогічних наук, доценту;

доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології – Пєхарєвій Альоні Станіславівні, кандидату психологічних наук.

Адміністрація, Вчена рада та колектив академії щиро вітає колег з присвоєнням високих учених звань, бажає міцного здоров’я, нових вагомих здобутків у науці на благо вільної, мирної, незалежної України.


Шановні випускники, викладачі, співпрацівники та батьки студентів!

 

2022 року академію закінчили та отримали дипломи 897 здобувачів освіти: 293 – дипломи магістра, 604 – дипломи бакалавра.

У структурних підрозділах – Харківському, Красноградському і Балаклійському педагогічних фахових коледжах – дипломи отримали 252 здобувачі освіти. З них: 207 – дипломи молодшого спеціаліста та вперше 45 – дипломи фахового молодшого бакалавра.

Шановні випускники! Від імені всього колективу академії вітаю Вас зі знаменною і важливою подією у вашому житті – успішним завершенням навчання та отриманням дипломів!

Понад століття випускники академії щороку гідно поповнюють когорту освітян нашої області, міста Харкова та України. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь, закладів освіти та освітніх установ усіх рівнів.

Упевнена, що знання, які Ви набули в нашій академії, принесуть Вам успіхи й сприятимуть кар’єрному зростанню та матеріальному благополуччю на нашій рідній Землі!

Молоді й талановиті, сповнені знань, сил та енергії, Ви, безперечно, станете гідними послідовниками славетних традицій десятків тисяч випускників нашої Alma Mater. Не забувайте її, пишайтеся тим, що Ви – випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Ми твердо віримо, що Вам, шановні випускники, не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі й узяти на себе відповідальність за власну долю та долю країни. Адже саме від Ваших ідей, творчості думки, працьовитості залежить майбутнє України.

Дорогі випускники! Кожен із Вас сьогодні ‒ дипломований фахівець.

Бажаю Вам ніколи не зупинятися на досягнутому: будуйте плани на нові й цікаві перспективи, мужньо й гідно торуйте свій шлях задля підкорення омріяних вершин!

Запрошую Вас розпочати удосконалення обраного фаху й продовжити навчання в нашій академії та стати більш кваліфікованими у своїй царині.

Пройдуть роки, і Ваші онуки будуть пишатися Вами, розповідатимуть, як мужньо й гідно Ви пережили і вистояли в той час, коли разом з Україною виборювали свободу. На жаль, нині Ви перші випускники воєнного лихоліття, однак я щиро бажаю Вам стати першими випускниками переможної нездоланної України.

Нашій країні сьогодні, як ніколи, потрібні якісно підготовлені фахівці, люди нової генерації, особистості з високодуховними орієнтирами, громадянами з відчуттям глибокого патріотизму.

Віримо в незламність і нескореність рідної Землі, у світлий День Перемоги України і в те, що новий навчальний рік розпочнеться першим дзвоником й учні повернуться за шкільні парти, а Ви станете на сторожі обраної освітянської царини – служіння дітям.

Ми сердечно віримо, що Ваша плідна праця й активна громадянська позиція будуть запорукою миру й процвітання на нашій Землі!

Пам’ятайте завжди: Україна незламна попри надлюдські випробування, вщент зруйновані міста та села, адже Україна – це Ви, сформовані молоді фахівці, амбітні особистості, патріоти, які власним професіоналізмом здатні вивищувати силу і славу.

Мрійте, обов’язково мрійте, навіть у такий складний період!

Працюйте плідно, живіть яскраво та змістовно!

Бажаю Перемоги! Успіхів та миру!

 

З глибокою повагою – ректор академії Галина Пономарьова

З Днем Конституції України! 

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти! Вітаємо із найважливішим національним святом – Днем Конституції України! Нехай ця подія наповнює українців силою, незламним духом, волею до перемоги, вірою у краще.  

Українці – непокірний і непохитний народ. Ми свято віримо у нашу перемогу.

1 червня – Міжнародний день захисту дітей.

31 травня 2022 року за ініціативи адміністрації Основʼянського району у м. Харкові в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулося привітання дітей із сімей вимушених переселенців, що постраждали від воєнних дій на території України.

До дітей та їх батьків з теплими і щирими словами, побажаннями миру, здоровʼя, щастя у незалежній Україні звернулася Ірина Корнєва – заступниця голови адміністрації Основʼянського району Харківської міської ради.

Щирими та сердечними словами привітала дітей Галина Пономарьова – ректорка академії. Галина Федорівна наголосила, що в академії здійснюється підготовка майбутніх вихователів дітей дошкільного віку та вчителів різних спеціальностей, то ж від наших випускників залежить якими будуть майбутні громадяни нашої Держави. Діти – це майбутнє рідної вільної України!

На радість малечі було проведено святковий концерт за участі колективу Центру дитячої та юнацької творчості №7 Основʼянського району.

З нагоди свята всі діти отримали чудові подарунки.

Увесь колектив академії болісно переживає загибель  Юрія Рикуша - студента 311 іст групи факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Щирий і добрий хлопець,  у якого мало бути все життя попереду... Світла пам'ять нашому Патріоту України, який загинув разом зі своєю мамою та маленькою сестричкою під час бомбардування в Ізюмському районі Харківської області. Виражаємо найглибші співчуття рідним і близьким.  Допоки й житимемо, будемо пам'ятати Юрія. Царство небесне і вічний спокій!

ВІТАЄМО!

13 травня 2022 року Марія КАЛІНІЧЕНКО, студентка 3 курсу спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова та література (англійська)) факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології із успіхом захистила  аналітичну статтю «Промоакційний маркетинг — міф просування чи невід’ємна частина виживання у конкурентній боротьбі на ринку?» і посіла 3 призове місце у VIII грантовому конкурсі «Scholarship в Україні». 

Науковий керівник: Віолетта ПАНЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, страший викладач кафедри іноземної філології. 

Організаційний комітет грантового конкурсу «Scholarship в Україні» висловив подяку Галині ПОНОМАРЬОВІЙ, доктору педагогічних наук, професору, ректору академії, за постійне сприяння участі здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників у проєктах і конкурсах міжнародного спрямування. 

Уся академічна спільнота не можемо втримати сліз, невимовний біль пронизує все єство  загинув наш красень, інтелектуал Богдан  Петренко   випускник 2015 року КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Виражаємо найглибші співчуття рідним і близьким. Світла пам'ять нашому Героєві, Патріоту України, Захиснику свободи українського народу. Допоки й житимемо, будемо пишатись і пам'ятати Богдана, який віддав своє життя за рідну Харківщину. Світла пам'ять, Царство небесне і вічний спокій у Засвітах Синові  Герою України!

День Європи в Україні 

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Цьогоріч День Європи в Україні припадає на 21 травня.

Для українців цей день чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти!

Вітаю  Вас із сакральним українським святом Днем вишиванки! 

Цього дня важливо згадати про наше коріння. Адже український народ – стоїчний, нескорений, увінчаний прекрасними традиціями. Тож маємо гідно примножувати й розвивати найдорожчі цінності, подаровані нам нашими предками.

У День вишиванки хочу побажати миру і злагоди у ваших оселях і серцях. Нехай Ваша любов до рідної землі, пам'ять про героїчні звитяги  незламних захисників допоможуть мужньо вистояти Україні в боротьбі за  цілісність та світле майбутнє народу. Пам'ятайте, що ми – Українці і зможемо здолати всі перешкоди на нашому шляху!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти та батьки наших студентів! 

Сьогодні вся країна відзначає День сім'ї – день наших із вами родин. Адже саме сім’я є тією цеглинкою, що підтримує добробут і спокій  нашої держави. Сім´я, увібравши в себе історичний досвід усіх попередніх поколінь, завжди була й залишається осередком збереження духовних і культурних традицій народу. 

Українська нація – працелюбна й талановита. Ці важливі чесноти закладаються саме в сім´ї. Власне в родині дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і сповнюється натхненнями, що допомагають їй упродовж усього життя долати труднощі, досягати вершин і здобувати перемоги.

У Міжнародний день сім'ї бажаю, щоб у колі Вашої родини було тихо й затишно. Нехай підтримка найрідніших допомагає впоратися з будь-якими труднощами. Нехай у родині панує затишок, а в нашій рідній Україні настане мир.

Любові, турботи близьких, чистого, мирного  неба і віри у світле майбутнє кожної української родини!

Усеукраїнський флешмоб 

#ErasmusPlus35yearsUkraine 

в межах Днів Європи в Україні

Усеукраїнський флешмоб #ErasmusPlus35yearsUkraine став початком серії заходів присвячених 35-річчю Програми ЄС Еразмус+ та Європейського року Молоді в Україні. 

Співорганізатори заходу: Національний Еразмус+ офіс в Україні (проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network – Kyiv (ESN-Kyiv) за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Європейського агентства із питань освіти і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії (tbc), Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції (tbc), Міністерства освіти і науки України (tbc), Міністерства молоді та спорту України (tbc), ENIC/NARIC в Україні, Українського державного центру міжнародної освіти, Інформаційного центру Еразмус+ Молодь та Європейський корпус солідарності в Україні, EURODESK-Ukraine (tbc), eTwinning Plus в Україні.

Основна ідея флешмобу полягає у тому, щоб зробити промоцію України як Європейської країни, вплив Програми Європейського Союзу Еразмус+ на промоцію Європейських цінностей в Україні, розповісти історії успіху Еразмусівців та підтримку українців під час війни.

Активну участь у флешмобі #ErasmusPlus35yearsUkraine  взяли  науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти академії, а саме:

Шановні викладачі, студенти та співпрацівники! 

Сьогодні в Україні відзначають День матері. 

У цей день від усього серця вітаю дорогих мам зі святом. 

Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. 

Бажаю всім мирного неба, душевного спокою й віри у світле майбутнє для наших дітей в рідній Україні. 


З глибокою повагою - ректор академії Галина Пономарьова

Працюємо, віримо, підтримуємо!

Засідання Вченої ради, що відбулося 20 квітня 2022 року у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, було присвячене нагальним проблемам та перспективним питанням організації освітньо-наукової та фінансово-господарської діяльності в умовах воєнного стану.

На початку засідання ректор академії професор Галина Пономарьова акцентувала увагу членів ради на актуальних і важливих питаннях діяльності колективу академії та структурних підрозділів, що стосується не лише збереження матеріально-технічної бази закладу, а й розвитку освітнього процесу, навчально-методичного, організаційно-технологічного та фінансового забезпечення.

Члени Вченої ради одноголосно підтримали ініціативу профспілкового комітету академії про фінансову підтримку захисників Харківщини та України і прийняли рішення щодо приєднання до ініціативи «Єднання» за підтримки Міністерства освіти та науки України та організації «Університети Великобританії».

Радісною звісткою для присутніх стала інформація про присудження наукового ступеня доктора філологічних наук Міняйлу Роману Вікторовичу, присвоєння вченого звання професора Осовій Ользі Олексіївні й Упатовій Ірині Петрівні та вченого звання доцента – Каденко Ірині Валеріївні.

Робота продовжується!!!

Все Буде Україна!!!!! 

У рамках програми науково-експериментальної роботи «Становлення і розвиток соціального партнерства як ефективного фактора забезпечення стабільності і перспектив освіти» (ГР №0117V001471), на базі Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія» науково-педагогічні працівники академії взяли участь у ХХ Міжнародній науково-практичній конференції «Освіта дорослих в умовах невизначеності: залучення, мотивація, тенденції».

Традиційно учасники конференції висловили партнерам по соціальному проєкту свою переконаність у важливості й актуальності як теми конференції, так і теоретичній та практичній значимості, представленого у доповідях, досвіду її вирішення на високому науковому рівні.

Під час конференції всі учасники мали добру нагоду долучитися до дискусії, збагатитися напрацюваннями і здобутками колег, висловити щиру вдячність організаторам за свято інтелекту, творчості, самовідданості та відповідальності за долю національної освіти.

День Єднання

18 лютого в академії продовжуються заходи, спрямовані на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 до Дня Єднання.

З метою забезпечення медіаграмотності серед трудових колективів та здобувачів освіти з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу за ініціативи Студентської ради академії у рамках проєкту «Схід і захід разом» було проведено Zoom зустріч здобувачів освіти нашої академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на тему «Факт чи фейк: як відрізнити правду від брехні у скаженому потоці інформації».

Під час жвавої дискусії учасники дійшли висновку, що сучасна молодь спроможна оптимально визначати правдиву інформацію різних джерел та розумно ділитися нею.

Дякуємо всіх учасникам за тісну співпрацю, обізнаність та жваву дискусію. Чекаємо на нові проєкти!

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у академії відбулася зустріч-прямий ефір з почесними гостями – воїнами інтернаціоналістами: Ломакіним Геннадієм Івановичем, воїном-інтернаціоналістом, кавалером ордена «За мужність» ІІІ ступеня; Герасимовим Сергієм Михайловичем, учасником бойових дій в Афганістані та Ільченко Олександрою Іванівною, мамою загиблого під час бойових дій в Афганістані Медвідя Миколи Григоровича.

Вони як ніхто знають справжню ціну війни і миру, і як ніхто усвідомлюють свою відповідальність за долю прийдешніх поколінь, саме вони є взірцем служіння народу та державі у наші дні.

Гості поділились своїми враженнями про ті дні свого життя, розказали про свій власний життєвий досвід, де пройшли пекло цієї війни і не поповнили списки загиблих. Вони і є тією пам’яттю, що пише історію.

Студенти були вражені почутим та вшанували загиблих учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання.

Для здобувачів освіти Валентина ОЛЯНИЧ, доктор історичних наук, доцент, професор кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін та Лариса ОЛЯНИЧ, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін провели відкритий тематичний онлайн-захід «Україна – єдина країна».

Продовжуються тематичні виховні заходи в студентських групах та у гуртожитку.

Шановні учасники освітнього процесу!

З 21.02.2022 по 23.02.2022

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт (фітнес)»


22 лютого 2022 об 11.00 годині відбудеться відкрита зустріч з експертами до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Підключитися до конференції Zoom можна за посиланням

https://us05web.zoom.us/j/88013140440?pwd=TUNQcFZoMWozWllKQ0RLa1RRK1JhQT09

Індентифікатор конференції: 880 1314 0440

Пароль: 2022

День Єднання

17 лютого в академії продовжуються заходи, спрямовані на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 до Дня Єднання:

ім. М. Ф. Сумцова»;

Продовжуються тематичні виховні заходи в студентських групах та у гуртожитку.

День Єднання

16 лютого в День Єднання на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 студенти та викладачі академії долучилися до проведення низки іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України:

ПРОГРАМА

онлайн візиту експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв’язку за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» освітньої програми «Фізична культура і спорт (фітнес)» (ID ЄДЕБО 51658) за першим рівнем вищої освіти (справа № 53/АС-22) у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради (Наказ Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 04.02.2022 р. № 77-Е)


НАКАЗ

Про призначення експертної групи 017 Фізична культура і спорт (фітнес)

Шановні учасники освітнього процесу!

З 16.02.2022 по 18.02.2022  

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми «Біологія»


17 лютого 2022 о 13.30 відбудеться відкрита зустріч з експертами, до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Підключитися до конференції Zoom можна за покликанням

https://us02web.zoom.us/j/85719014437?pwd=UWRzK2xJWk52aEhMUzJlc3N1S04zdz09

Ідентифікатор конференції: 857 1901 4437

Пароль: 1111

ПРОГРАМА

on-line візиту експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи з використанням засобів відеозв’язку за спеціальністю 091 Біологія освітньої програми «Біологія» (ІД у ЄДЕБО 26167) за першим рівнем вищої освіти (справа №15/АС-22) у комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради з 16 по 18 лютого 2022 року (відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти № 41-Е від 1 лютого 2022 року)


НАКАЗ

Про призначення експертної групи 091 Біологія

04 лютого 2022 року відбулася конференція трудового колективу академії, під час роботи якої було заслухано та обговорено звіт ректора академії Галини Федорівни Пономарьової за 2021 рік та виконання умов контракту і визнано роботу ректора на достатньо високому рівні.

Галина Федорівна висловила щиру подяку викладачам, співпрацівникам та студентам академії за підтримку. 

Пані Галина подякувала голові Харківської обласної ради Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, Олегу Васильовичу Синєгубову, голові Харківської обласної державної адміністрації, депутатам обласної ради, Анжеліці Сергіївні Крутовій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, за постійну підтримку колективу академії, сприяння покращенню матеріально-технічної бази академії та структурних підрозділів для здійснення освітнього процесу й підготовки висококваліфікованих кадрів для закладів освіти, культури, соціальних служб та різних галузей суспільства.

Розглянуто питання щодо результатів виборів на посаду ректора КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ. Після обговорення було ухвалено рішення щодо порушення клопотання перед керівництвом Харківської обласної ради про призначення Галини Федорівни ПОНОМАРЬОВОЇ на посаду ректора КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ терміном на п’ять років за результатами виборів.  

Просвітницький event з представниками патрульної поліції!

3 лютого в стінах академії відбувся просвітницький event з представниками патрульної поліції в Харківській області на тему «Дотримання етичних та правових норм в онлайн-просторі. Інтернет безпека» долучитися до якого можна було у прямому ефірі на офіційному instagram Молодіжного Хабу.

Печенізька Ірина Олександрівна, старший лейтенант поліції та Удовіченко Катерина Ігорівна, капітан поліції, інспектори відділу зв’язків з громадськістю УПП в Харківській області провели профілактичну превентивну роботу, спрямовану на роз’яснення видів булінгу, правових норм в онлайн-просторі, захисту особистих даних в мережі інтернет та розповіли про відповідальність за вчинені дії.

Під час зустрічі між студентами та спікерами підтримувався формат діалогу. Всі студенти отримали пам`ятку для захисту від кібербулінгу, а – отримали тематичні подарунки.

Дякуємо нашим гостям за важливу й корисну інформацію та сподіваємося на подальшу співпрацю!

31 січня 2022 року з робочим візитом академію відвідала Валерія Мураєва, заступник голови Харківської обласної ради.

Під час зустрічі ректор академії Галина Пономарьова ознайомила з професорсько-викладацьким складом академії, здобувачами освіти та матеріально-технічною базою закладу.

Галина Федорівна подякувала керівникам області і депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії.

Щорічно покращується матеріально-технічна база академії та структурних підрозділів для здійснення освітнього процесу й підготовки висококваліфікованих кадрів для закладів освіти, культури, соціальних служб та різних галузей суспільства.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 2022

27 січня 2022 року в академії в режимі онлайн відбувся День відкритих дверей. Відповідальний секретар Приймальної комісії академії та заступник голови Приймальної комісії Харківського педагогічного фахового коледжу розповіли про особливості вступу до академії та коледжу.

2022 року. Під час конференції здобувачі освіти презентували вступникам спеціальності, які здобувають, та запрошували на навчання.

Зустріч з абітурієнтами відбулась через платформу Zoom. Однак навіть у такому режимі до онлайн-конференції підключилося понад 100 учасників, які поставили чимало запитань.

З Днем Соборності України!

Щороку 22 січня українці відзначають одне з найважливіших державних свят – День Cоборності України!

Вперше День Cоборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України, а офіційно святкувати День Соборності в Україні почали лише у 1999 році після Указу Президента Леоніда Кучми.

В цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР. Акт злуки було проголошено на Софійській площі Києва, після ж відбувся молебень та військовий парад.

Найбільш знакове святкування відбулося в 1990 році, якому дали назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися ланцюгом від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

Святкові заходи 22 січня проходять не тільки в Україні. Акції, присвячені Дню Соборності, влаштовують українці, які проживають в різних країнах світу.

Від щирого серця вітаємо усіх українців! Бажаємо кожному зберігати силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній сім'ї панує мир і спокій, любов та порозуміння.

Ми віримо у наше світле майбутнє і сприятимемо розвитку та процвітанню улюбленої країни. Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну – Україну!

Зустріч співробітників ДСНС України в Харківській області зі студентами, викладачами, керівництвом академії

Із метою посилення пожежної та техногенної безпеки і попередження надзвичайних ситуацій на об’єктах закладів освіти, 18 грудня 2022 року о 14.00 в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася зустріч співробітників ДСНС України в Харківській області зі студентами, викладачами, керівництвом академії, під час якої фахівці ДСНС продемонстрували фільм «Правила пожежної безпеки у побуті» та провели профілактичну бесіду, у ході якої нагадали про суворе дотримання правил пожежної безпеки щодо користування електроприладами, ознайомили з першочерговими діями на випадок стрімкого поширення полум’я та сильного задимлення в приміщенні, а також наголосили на утримання в належному стані евакуаційних виходів. Співпрацівники ДСНС висловили сподівання, що студентам, які в майбутньому стануть педагогами, сьогоднішня зустріч буде в нагоді і вони використають цей досвід у майбутній фаховій діяльності, а цінну інформацію передадуть своїм вихованцям.

Нагородження науково-педагогічних працівників подяками академії та дипломами ХХІІІ Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена»

Відповідно до листів Департаменту освіти Харківської міської ради та рішення журі ХХІІІ Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» 14 січня 2022 року на засіданні Вченої ради ректор Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, вручила подяки та дипломи науково-педагогічним працівникам академії:

за якісну роботу у складі журі міського конкурсу «Учитель року 2022»:

Упатовій Ірині Петрівні, доктору педагогічних наук, доценту, професору кафедри природничих дисциплін;

Ігнатьєвій Яні Володимирівні, доктору філософії, старшому викладачу кафедри вокально-хорової підготовки вчителя;

Брославській Галині Михайлівні, кандидату педагогічних наук, доценту, доценту кафедри математики та фізики.

За плідну роботу у складі експертної комісії міського конкурсу на кращий дистанційний курс у 2021 році серед учителів закладів освіти міста Харкова:

Брославській Галині Михайлівні, кандидату педагогічних наук, доценту, доценту кафедри математики та фізики;

Демченко Наталії Дмитрівні, кандидату філологічних наук, доценту, завідувачу кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання;

Крехно Тетяні Іванівні, кандидату філологічних наук, доценту, професору кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання.

Дипломантів ХХІІІ Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена»:

У номінації «Викладач гуманітарних дисциплін» – Осовій Ользі Олексіївні, доктору педагогічних наук, доценту, професору кафедри іноземної філології;

У номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін» – Онипченко Оксані Ігорівні, доктору педагогічних наук, доценту, професору кафедри соціальної роботи;

У номінації «Декан факультету» – Шапаренко Христина Андріївні, доктору педагогічних наук, доценту, декану факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії.

Вітаємо з нагородами!

Шановні викладачі, співпрацівники та студенти! 

Щиро вітаю вас з новорічними святами!

Минулий рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей та відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний та життєвий досвід.

Завдяки злагодженій роботі всього колективу академії та структурних підрозділів досягнуто вагомих результатів на його подальший розвиток.

Матеріально-технічна база повністю адаптована для ефективної підготовки висококваліфікованих фахівців. Освітній процес забезпечено якісним кадровим складом та необхідними освітніми ресурсами, що відповідає ліцензійним та акредитаційним вимогам.

Упродовж року успішно відбулася процедура акредитування освітніх та освітньо-наукових програм, спрямована на покращення процесів забезпечення якості вищої освіти. Зокрема, освітнього ступеня «бакалавр»: «Історія та археологія», «Культурологія», «Психологія», «Середня освіта (Інформатика)», «Українська мова та література», освітнього ступеня «магістр»: «Початкова освіта», «Середня освіта (Музичне мистецтво)», «Психологія», «Дошкільна освіта», «Соціальна робота» та освітньо-наукового рівня «доктор філософії» «Соціальна робота».

Упродовж року викладачами та співпрацівниками захищено 21 дисертацію. З них: 3 – на здобуття наукового ступеня доктора, 

3 – кандидата наук та 15 – доктора філософії. 23 науково-педагогічним працівникам присвоєно вчене звання професора та доцента.

Відповідно до Указу Президента України №619/2021 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня волонтера» викладачу кафедри корекційної освіти та спеціальної психології академії Івашурі Наталії Сергіївні, яка є головою благодійного фонду «Квіти життя», 05.12.2021р. Президент України Володимир Зеленський вручив орден Княгині Ольги III ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну благодійну і гуманістичну діяльність.

У щорічному конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена» три науково-педагогічних працівники академії стали дипломатами: Христина Шапаренко, доктор педагогічних наук, доцент, у номінації «Декан факультету»; Оксана Онипченко, доктор педагогічних наук, доцент, у номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін»; Ольга Осова, доктор педагогічних наук, доцент, у номінації «Викладач гуманітарних дисциплін».

Удосконалення організації освітнього процесу та підвищення якості процесу в академії в 2021 році значною мірою визначалося рівнем кваліфікації науково-педагогічних працівників. Так, упродовж року 76 викладачів та співпрацівників пройшли освітньо-наукове стажування у 11 країнах світу (Іспанія, Словацька Республіка, Республіка Польща, Чеська Республіка, Румунія, Німеччина, Республіка Болгарія, Італія, США, Австрія, Фінляндія), що збагатило їх освітню і наукову діяльність, та сприяло фаховому зростанню.

26 здобувачів освіти академії та структурних підрозділів під керівництвом науково-педагогічних працівників стали переможцями і призерами Міжнародних, Усеукраїнських та Регіональних  конкурсів студентських наукових і творчих робіт з галузей знань і спеціальностей та інших наукових змагань: Ірина Булько, Анастасія Ворона, Денис Галізів, Юлія Гордєєва, Вікторія Ємельянова, Юлія Жибер, Оксана Ізосімова, Інна Ковалик, Анастасія Когут, Дар`я Колеснікова, Ольга Колєсник, Ксенія Лукавенко, Ілона Олійникова, Владислава Осьмуха, Ксенія Павленко, Діана Пащенко, Анастасія Перемот, Єлизавета Плотникова, Вікторія Радоніч, Салова Марія, Анна Сумцова, Владислав Тарасенко, Єлизавета Тріфонова, Анна Федорчук, Ганна Фомінська, Єлизавета Ярема.

Викладачі та студенти – постійні учасники міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій, семінарів тощо, що відбувалися в Україні та за кордоном (Польща, Болгарія, Республіка Казахстан, Німеччина,  Словакія, Румунія, США та інші країни).

Суб’єкти освітнього процесу академії співпрацюють із представниками 18 закладів вищої освіти, наукових установ країн Європи і світу, зокрема 2021 року укладено 3 міжнародні договори про співпрацю з університетами Канади, США і Швеції. Цьогоріч командами науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти отримано 2 міжнародні гранти на реалізацію проєктів від Міжнародної програми «Апшифт Україна», Канадського інституту українознавства. Триває активна співпраця з Національним офісом Еразмус+. 24 загальноакадемічні заходи розміщено на міжнародній мапі Еразмус+ в рамках святкування Днів Еразмус в Україні. Розширюються напрями діяльності закладу щодо міжнародної академічної мобільності. Упродовж року організовано і проведено спільні англомовні цикли семінарів із професорсько-викладацьким складом Національного університету ЛУІ, США, Стокгольмського університету, Швеції, участь в яких взяли близько 100 представників закладу.

За 2021 рік кількість видань, підготовлених викладачами Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та структурних підрозділів (Харківський, Красноградський, Балаклійський педагогічні фахові коледжі), становить 283 роботи – 1150 друкованих аркушів.

Факультет дошкільної і спеціальної освіти та історії

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 26, із них: для викладачів – 6 робіт; для здобувачів вищої освіти – 20 робіт. Друкованих аркушів – 134.

Психолого-педагогічний факультет

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 84, із них: для викладачів – 30 робіт; для здобувачів вищої освіти –54 роботи. Друкованих аркушів – 398,5.

Факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 47, із них: для викладачів – 20 робіт; для здобувачів вищої освіти – 27 робіт. Друкованих аркушів – 186.

Факультет фізичного виховання та мистецтв

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 51, із них: для викладачів – 11 робіт; для здобувачів вищої освіти – 51 робота. Друкованих аркушів – 216,5.

Красноградський педагогічний фаховий коледж

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 50, із них: для викладачів – 11 робіт; для здобувачів освіти – 40 робіт. Друкованих аркушів – 155.

Балаклійський педагогічний фаховий коледж

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 25, із них: для викладачів – 5 робіт; для здобувачів освіти – 20 робіт. Друкованих аркушів – 60.

Науково-педагогічними та педагогічними працівниками продовжується наповнення електронного навчально-методичного комплексу дисциплін, що викладаються в академії та її структурних підрозділах.

Освітній процес у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та структурних підрозділах на 100 % забезпечений підручниками і навчальними посібниками, а також сучасною художньою літературою та періодичними виданнями.

Колектив академії завдяки тісній співпраці з Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Департаментом освіти Харківської міської ради та Харківським міським центром зайнятості у 2021 році взяв участь у понад 650 заходах профорієнтаційного спрямування: спеціалізованих виставках, ярмарках-професій, онлайн зустрічах-тренінгах; реалізовано проєкт «Онлайн школа кар’єрного зростання «Успішний старт» та Дні відкритих дверей.

2021 року заклад освіти і структурні підрозділи закінчили 1291 фахівець, 97% з них успішно працевлаштовані.

Понад 200 разів здобувачі освіти, художні колективи, спортивні команди ставали переможцями та призерами міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних, міських та районних олімпіад, конкурсів, змагань, турнірів.

Щорічно переможцями обласних та міських конкурсів стають студенти академії та Харківського педагогічного фахового коледжу. Так 2021 року стипендіатами Харківської обласної державної адміністрації стали Карина Салюкова, Карина Сапелка, Дар’я Колеснікова, перемогу у конкурсі «Молода людина року 2021» здобула Дарина Савченко, а переможцем конкурсу «Обдарованість» – Катерина Літвін.

У Всеукраїнському конкурсі «Педагогічний ОСКАР– 2021» диплом ІІ ступеня за впровадження інновацій в організацію виховного процесу в закладі фахової передвищої освіти отримали студенти Красноградського педагогічного фахового коледжу: Аліна Гуніна, Анна Хвесик, Катерина Данилова, Ірина Улько (керівниця – викладач Вікторія Погоріла); диплом ІІІ ступеня у номінації «Інновації у створенні й упровадженні сучасних методик, форм, прийомів викладання, навчально-методичного забезпечення, національного й професійного виховання студентської молоді в умовах викликів сьогодення» – Інна Плющ, Анна Дерев`янко, Тамара Дяченко (керівниця – завідувачка навчально-методичного кабінету Олена Монастирська).

Переможницею XV Міжнародного мистецького багатожанрового конкурсу «Скадовськ збирає друзів» в номінації «Художнє слово» стала Юлія Коверга, а Обласного конкурсу «Ялинкова прикраса своїми руками для енергетиків» від АТ «Харківобленерго» – Діана Гончарова, студентки Балаклійського педагогічного фахового коледжу.

За результатами участі у дванадцятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2021» та ХІІІ Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» колектив академії відзначений дипломом «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», нагороджений золотою медаллю у номінації «Упровадження сучасних засобів навчання як основи якісної підготовки фахівців вищої освіти» та грамотою за створення і впровадження інновацій в освітній процес.

Складаю щиру подяку кожному студентові, аспірантові, викладачеві та працівникові академії та структурних підрозділів за сумлінну працю, успішне навчання, активну громадянську позицію, за той морально-психологічний клімат, що творить неповторну академічну атмосферу.

Щиросердно дякую голові Харківської обласної державної адміністрації, голові Харківської обласної ради та всьому депутатському корпусу за постійну підтримку колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу та розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Наш досвід дає нам можливість упевнено дивитись у майбутнє та чітко визначати орієнтири завтрашнього дня.

У Новому 2022 році на нас чекають нові виклики, нові звершення. Упевнена, що наш колектив буде йти вперед, забезпечуючи якісну підготовку сучасних, висококваліфікованих, креативних фахівців для різних галузей національної економіки та соціальної сфери.

Нехай Новий рік буде багатим на добро, щедрим на нові успіхи, здобутки та професійні перемоги, а прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій, злагоду, впевненість у майбутньому, а у ваших домівках панують добробут і злагода.

Зичу всім Божого благословення, міцного здоров’я, оптимізму, наснаги та невичерпної енергії!

Сердечно вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами!

 

З глибокою повагою ректор Галина Пономарьова

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники

та батьки студентів!

2021 року академію та її структурні підрозділи – Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі – закінчили 974 здобувачі освіти.

У грудні дипломи отримують 317 випускників академії. З них: 293 – дипломи магістра та 24 – дипломи бакалавра.

Шановні випускники! Прийміть найщиріші вітання з нагоди знаменної й важливої події у вашому житті – успішним завершенням навчання та отриманням дипломів!

Кілька років тому ви зробили свідомий крок й обрали не просто професію, ви обрали долю, спосіб життя та мислення, в основі основ якого –любов до дітей і небайдужість до майбутнього нашої держави.

Ми щиро вдячні вам і вашим батькам, що місцем свого професійного й духовного становлення ви обрали саме нашу академію, у стінах якої впродовж століття підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ, фаховий рівень яких відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, національним і світовим стандартам.

З метою якісної підготовки конкурентноспроможніх фахівців академія та структурні підрозділи мають сучасну матеріально-технічну базу для здійснення освітнього процесу.

Освітній процес здійснюють 195 науково-педагогічних працівників, з яких 94% мають науковий ступінь доктора, кандидата наук і доктора філософії та вчене звання професора і доцента; 187 педагогічних працівників і 220 співпрацівників.

Десять років поспіль за результатами участі в міжнародних виставках колектив академії відзначається нагородами в номінації «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», дипломами за науково-практичні досягнення в забезпеченні якісної професійної підготовки фахівців для національної системи освіти, нагороджується золотими медалями за результатами інноваційного оновлення змісту національної освіти під час міжнародних форумів «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти».

Ваш внесок – це наполегливе успішне навчання, це плідна студентська наукова робота, активна участь у творчому, культурному й спортивному житті академії та її структурних підрозділів. Протягом усього навчання ви були активними учасниками студентського самоврядування, волонтерської роботи, благородних справ і вчинків, які примножили скарбницю здобутків нашого навчального закладу.

Дорогі випускники! Ви – покоління молодих, розумних і талановитих людей, які вже сьогодні розбудовують майбутнє нашої держави. Нехай здобуті за час навчання знання стануть вашим путівником на шляху до мрії, до утвердження демократичних прав і свобод в Україні. Ви сформовані молоді фахівці, амбітні особистості, патріоти своєї країни, які власним професіоналізмом здатні вивищити її славу.

Випускники академії щороку гідно поповнюють когорту освітян нашої області, міста Харкова та України. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Молоді й талановиті, сповнені знань, сил та енергії, Ви, безперечно, станете гідними послідовниками славетних традицій десятків тисяч випускників нашої Alma Mater. Не забувайте її, пишайтеся тим, що ви – випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Щиро бажаю вам, дорогі випускники, здоров’я, невичерпної енергії, любові та натхнення! Нехай кожен ваш день буде осяяний променями щастя, радості та надії! Ми всім серцем віримо, що ваша плідна робота й активна громадянська позиція будуть запорукою миру на нашій землі!

У цей святковий день щиро вітаю викладачів, батьків випускників, близьких і рідних та висловлюю їм вдячність за виховання молодого покоління.

Зичу всім міцного здоров’я, сімейного затишку, добробуту, щасливої життєвої дороги та нових звершень у благородній справі служіння Українському народові!

 

Ректор Галина Пономарьова

Відзначаємо здобутки науково-педагогічних працівників та аспірантів!

15.12.2021 року на засіданні Вченої ради ректор академії, Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, вручила подяки науково-педагогічним працівникам академії:

Кузнецовій Оксані Вікторівні, професорові кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту;

Соколюк Ользі Василівні, старшому викладачеві кафедри теорії та методики фізичного виховання;

Толмачовій Ірині Миколаївні, професорові кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Висловлюючи щиру вдячність викладачам за високий професіоналізм, доброчесність та відповідальність під час вивчення практичного досвіду роботи вчителів початкових класів – учасників сертифікації – та на підставі листа Управління Державної служби якості освіти у Харківській області від 02.12.2021 № 01-26/688, Галина Федорівна у своєму виступі зазначила, що науково-педагогічні академії виявили себе гідними професіоналами, здатними вирішувати фахові завдання на високому якісному рівні та забезпечувати необхідний результат.

У процесі роботи ради було прийнято рішення про введення в дію наказу Міністерства освіти і науки України та видачу дипломів доктора філософії. Усього в 2021 році було вручено 14 дипломів випускникам аспірантури академії за спеціальностями 231 Соціальна робота та 011  Освітні, педагогічні науки.

КОЛЕКТИВ АКАДЕМІЇ ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ПРОГРАМИ ENGLISH LANGUAGE FELLOW ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ В УКРАЇНІ

9 грудня 2021 року в рамках програми English Language Fellow з робочим візитом академію відвідали Лілія Шило, помічниця аташе з питань культури Посольства США в Україні, та Лотті Бейкер, директорка програми з питань викладання англійської мови США в Україні.

Галина ПОНОМАРЬОВА, ректорка академії, привітала гостей і підкреслила, що колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та студентів співпрацює з 18 закладами вищої освіти з 12 держав світу та підкреслила, що 2012 року підписано угоду з Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки, в рамках якої впродовж двох років (2012-2014 рр.) викладання курсу іноземної мови для здобувачів вищої освіти здійснювалося волонтером Корпусу, Байроном Хаузером.

Понад 20 років, в освітню діяльність закладу активно впроваджується інклюзивний підхід у плідній співпраці із закладами вищої освіти США та інших зарубіжних партнерів.

Відповідно до Договору №1 від 31.10.2017 року з ІНСТИТУТОМ СУСПІЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТУ МІННЕСОТИ (США) делегація у складі Ренати Тихої, співдиректорки Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти та Браяна Ебері, співдиректора науково-навчального центру служб у справах родини та громади, відвідали академію. 31 жовтня 2017 року до обговорення питань розвитку інклюзивної освіти в Харківській області за участі членів університетського консорціуму, працівників департаментів освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, громадських організацій Києва, Хмельницького, Івано-Франківська, Харкова та Дніпра долучився Володимир Ігнатьєв, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

2017 року викладачка кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Ольга Тельна стажувалася в ІНСТИТУТІ СУСПІЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТУ МІННЕСОТИ.

2017 року науково-педагогічні працівники академії виграли грант на впровадження німецько-українського проєкту «Кроки просвіти на шляху до порозуміння» від німецької організації GIZ, який реалізується на базі академії та філій та грант від канадського університету Альберта на реалізацію проєкту «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщини і Бойківщини)».

27 травня 2019 року підписано Меморандум про співпрацю партнерів Усеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти, до складу якого увійшли 8 закладів вищої освіти України.

2019 року було організовано низку спільних міжнародних заходів, зокрема: науково-практичний семінар «Забезпечення особливих освітніх потреб дитини в умовах модернізації навчального середовища»; майстер-клас доктора філософії Університету Міннесоти Ренати Тихої «Найкращі практики світу у педагогічних дослідженнях та методологія експериментального аналізу даних»; форум «Навчання для всіх» у рамках Проєкту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти» за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

В обговоренні питання, що стосується вивчення англійської мови студентами академії, взяла участь Анжеліка КРУТОВА, директорка Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, докторка економічних наук, професорка, яка підкреслила важливість удосконалення рівня володіння англійською мовою здобувачами освіти різних спеціальностей як засобом міжнародної комунікації, що сприяє підвищенню якості освітнього процесу й особистісному самовдосконаленню. Пані Анжеліка відмітила, що академія – один із закладів освіти комунальної форми власності, в якому здійснюється підготовка фахівців високого рівня, здатних інноваційно вирішувати професійні завдання, забезпечуючи трансформацію та органічне входження системи освіти України в європейський освітній простір.

У своєму виступі пані Лотті розповіла про роботу Регіонального офісу з питань вивчення англійської мови, а також запросила викладачів і здобувачів вищої освіти академії взяти участь у реалізації програми за підтримки державного департаменту США та відділу преси, освіти та культури Посольства США у американських програмах обміну для українських школярів, студентів, викладачів ЗЗСО та ЗВО, дослідників у галузях гуманітарних та суспільних наук й фахівців у різних галузях.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖІВ:

Програма «Ініціатива місцевих коледжів» (Community Colleges Initiative – ССI). Переможці конкурсу отримають фінансування для участі у програмі у США протягом одного навчального року, яка включає: академічне навчання; стажування / експериментальне навчання; сервісне навчання; культурний обмін; лідерство та планування дій.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ:

Програма обміну для студентів закладів вищої освіти (Global UGRAD). Академічні інститути з американістики для студентів лідерів з Європи (PDF 50 KB).

ДЛЯ НАУКОВЦІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ:

Програми педагогічної майстерності та досягнень вчителів шкіл ім. Фулбрайта (TEA). Програма ім. Фулбрайта для науковців та викладачів. Програми адмініструються офісом програм ім. Фулбрайта, Інститут міжнародної освіти.

Викладачі та здобувачі вищої освіти, учасники зустрічі, одноголосно висловили впевненість, що сьогоднішній візит стане продовженням плідної співпраці між академією та Регіональним офісом з питань вивчення англійської мови.

Виступаючи перед учасниками зустрічі з заключним словом, Галина Пономарьова висловила щиру вдячність керівникам Харківської області та міста Харкова, депутатам обласної ради за глибоке порозуміння важливості підготовки фахівців у педагогічній сфері, постійну увагу і допомогу у поліпшенні матеріально-технічної бази академії та структурних підрозділів для забезпечення якості освітнього процесу.

Відповідно до Указу Президента України №619/2021 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня волонтера» викладачу кафедри корекційної освіти та спеціальної психології академії Івашурі Наталії Сергіївні, яка є головою благодійного фонду «Квіти життя», 05.12.2021р. президент України Володимир Зеленський вручив орден Княгині Ольги III ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну благодійну і гуманістичну діяльність.  

06.12.2021 р. на засіданні ректорату академії ректор Галина Пономарьова привітала Наталію Сергіївну від професорсько-викладацького складу, співпрацівників та здобувачів вищої освіти з отриманням високої державної нагороди.

Шановні студенти!

Від щирого серця вітаю з Міжнародним днем студента – днем студентської солідарності.

17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це свято зближує та об’єднує молодих людей, здатних до творчості, пошуку та відкриттів.

Українські студенти – нове покоління, народжене вже в незалежній державі й сповнене почуттям власної гідності, патріотизму, справедливості, вільнодумства, відкритості до світу, вони твердо бажають жити у правовій, демократичній країні.

Студентські роки – це період професійного становлення, усвідомлення свого призначення, формування підґрунтя для подальшого життя, творчого пошуку власних шляхів.

Я вірю, що знання, уміння, навички, здобуті впродовж навчання в нашій академії, є запорукою компетентності, професіоналізму і власної конкурентоспроможності.

Ви – надія країни, майбутня інтелектуальна еліта нації, яка здатна забезпечити в подальшому розвиток та духовне збагачення нашої держави. Ваші успіхи та здобутки в навчанні, спорті, громадських справах – справжній доказ.

Цінуйте кожну мить прекрасної студентської пори, намагайтеся плідно використовувати цей час, примножуючи свій інтелектуальний, творчий і культурний потенціал. Пишайтеся своєю причетністю до освітянської когорти та своїми добрими справами примножуйте славу рідної академії та України!

Бажаю Вам здоров`я, успіхів у навчанні, цікавого професійного та життєвого шляху, здійснення всіх заповітних мрій.

 

Ректор                                  Галина ПОНОМАРЬОВА

День української писемності та мови

У вівторок, 9 листопада, українці відзначають День української писемності та мови, це свято відзначається в день ушанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, з чиїм іменем пов’язують започаткування писемної української мови.

Так, зранку здобувачі вищої освіти академії та всі охочі долучилися до щорічного написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Цього разу відомий письменник Ю. Андрухович представив свій креативний текст, що вже є підґрунтям створення нового роману, широкій громадськості. Студенти разом з викладачами відчули дух єднання з усіма свідомими українцями, які розуміють, що рідна мова – це усесвіт, про який треба піклуватися, виполювати бур'ян байдужості.

Здобувачі фахової перед вищої освіти структурних підрозділів академії – Харківського педагогічного фахового коледжу, Красноградського педагогічного фахового коледжу, Балаклійського педагогічного фахового коледжу – долучилися до онлайн-вебінару, присвяченого Дню української писемності та мови, який провели представники Харківського обласного центру молоді. Студенти розширили свої знання про розвиток української літературної мови, почули про багатство та розмаїття української лексики.

Студенти Харківського педагогічного фахового коледжу разом зі своїм наставником групи, викладачем кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Оленою Лигус провели захід «Мово моя – вічна таємнице!», під час якого ознайомили з історією розвитку української мови, наголосили на необхідності вшановувати силу та красу українського Слова, відзначили його незламність і милозвучність, адже саме слово єднає українців.

Колектив викладачів, співробітників та студентів академії висловлює глибоке і щире співчуття доньці – Фоменко Олені Валеріївні, кандидату педагогічних наук, доценту, доценту кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення, рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті Фоменко Валерія Харитоновича, кандидата біологічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Майже пів століття Валерій Харитонович чесно й віддано служив освітянській ниві, з них понад 10 років викладав в нашій академії.

Світла пам’ять і вічна шана Фоменко Валерію Харитоновичу назавжди залишаться в серцях колег, друзів, товаришів та студентів.

Колектив викладачів, співробітників та студентів академії висловлює глибоке і щире співчуття рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті Прокопенко Людмили Іванівни, старшого викладача кафедри природничих дисциплін.

Людмила Іванівна – Педагог з великої літери, обдарована, творча особистість, яка користувалася заслуженим авторитетом серед колег та студентів. Її життєвий шлях є яскравим прикладом величі людини праці і честі.

Світла пам’ять і вічна шана Прокопенко Людмилі Іванівні назавжди залишаться в серцях колег, друзів, товаришів та студентів.

20 жовтня на засідання Вченої ради відбулося вручення атестатів науково-педагогічним працівникам академії, яким Рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України  (наказ МОН України № 1017 від 27.09.2021 р.) присуджено вчені звання професора і доцента, а також дипломів доктора філософії (наказ МОН України №735 від 29.06.2021 р.).

Атестат професора кафедри отримали:

Петриченко Лариса Олексіївна, перший проректор, доктор педагогічних наук, доцент – професора кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту;

Отрошко Тамара В’ячеславівна, декан факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології кандидат педагогічних наук, доцент – професора кафедри інформатики.

Атестат доцента кафедри отримали:

Волкова Катерина Сергіївна, завідувач кафедри соціальної роботи, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри соціальної роботи;

Самойлова Ірина Володимирівна, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології;

Тарасенко Неллі Вікторівна, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри соціальної роботи;

Тельна Ольга Анатоліївна, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології;

Яценко Вікторія Володимирівна, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Диплом доктора філософії отримав викладач кафедри вогневої підготовки факультету логістики Національної академії Національної гвардії України Гарбар Євген Олександрович, випускник аспірантури академії.

Тепло вітаючи педагогів-науковців зі значними досягненнями у їх науковій діяльності, Галина Федорівна, ректор академії, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, почесний громадянин Харківської області, висловила впевненість у їх подальших професійних звершеннях на освітянській ниві, здобутків у розвитку національної педагогічної науки та щиро побажала міцного здоров’я, натхнення, нових ідей і талановитих однодумців у сфері наукових досліджень.

Ректор також зазначила, що розвиток національної науки й освіти стосується кожного з нас, особливо тих, хто працює у закладах освіти різних рівнів, опікується  питаннями розвитку Нової української школи, на кого покладено важливі завдання підвищення якості освіти України.

Керівництво та колектив академії висловлює глибоке і щире співчуття науковцям, усій освітянській громаді, рідним та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Лідії Сергіївни Нечепоренко – випускниці Харківського педагогічного училища, української педагогині, доктора педагогічних наук, професора, лауреата міжнародної премії з педагогіки, заслуженого професора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Неоціненним є внесок Лідії Сергіївни  в розвиток української освіти і науки та вагомим є науковий доробок у галузі фундаментальної класичної педагогіки та сучасних її напрямів, таких як телеологія (педагогіка успіху), онтопедагогіка (педагогіка особистості) та інвайронментальна педагогіка (гармонізація поведінки особистості з довкіллям).

30 років поспіль науково-педагогічний колектив академії тісно співпрацює з науковцями кафедри педагогіки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, яку понад чверть віку очолювала Лідія Сергіївна.

Світла пам’ять і вічна шана Лідії Сергіївни Нечепоренко назавжди залишаться в наших серцях та помислах.

Колектив викладачів, співробітників і студентів академії висловлює глибоке і щире співчуття Каденко Ірині Валеріївні, доценту кафедри природничих дисциплін, рідним та близьким з приводу непоправної втрати – смерті чоловіка Володимира Сергійовича.

Володимир був мудрим, люблячим, доброзичливим сином, чоловіком, батьком, та порядною людиною.

Світла пам'ять про нього назавжди залишиться в серцях його рідних, колег, друзів, товаришів.

Акредитація ! 

Відкрита зустріч з експертами: ID 26182 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Дошкільна освіта» 

Час: 11 жовтня 2021 15:20-15.50 PM Київ

Підключитися до конференції Zoom

https://us04web.zoom.us/j/74702835632?pwd=M2s2WVkxVGI5YWpPbzBuSWwwSUtUdz09 

Ідентифікатор конференції: 747 0283 5632

Пароль: 2021 

НАКАЗ

Про призначення експертної групи 012 Дошкільна освіта

Про внесення змін до наказу

ПРОГРАМА

онлайн-візиту експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради з 11. 10. 2021 по 13. 10. 2021 р.

1 жовтня в академії відбулося урочисте свято

з нагоди Дня працівників освіти

Викладачів, співпрацівників, студентів – майбутніх педагогів привітала Галина Федорівна Пономарьова, ректор, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, і подякувала їм за співпрацю.

У привітання ректорка наголосила, що під впливом нових вимог і самого життя професія вчителя набуває нових граней, стає більш складною і відповідальною. Відданий своїй професії педагог є великою цінністю для національної освіти, родини й України в цілому.

Сьогодні колектив навчального закладу – це досвідчені фахівці, які не зупиняються на досягнутому, а працюють над поліпшенням якості підготовки спеціалістів. Без Вашої праці не можливо збудувати успішної країни, адже освіченість – запорука розквіту й добробуту народу».

Особливу шану Галина Федорівна висловила ветеранам, які десятки років віддали педагогічній професії і гідно підготували не одне покоління освітян, і сьогодні передають свій невичерпний досвід викладачам і студентам. Побажала зберігати оптимізм і надію, мати здоров’я й терпіння, добробут і людську шану.

Сердечно висловила слова подяки студентам за свідомо обрану ними шляхетну місію, розуміння, що майбутнє нашої держави залежить від їхнього наполегливого опанування майбутньої професії.

За дорученням голови Харківської обласної ради пані Тетяни Єгорової-Луценко Галина Федорівна вручила нагороди Харківської обласної ради та передала від очільниці області найщиріші вітання з професійним святом. Ректор нагородила грамотами та подяками академії викладачів і співпрацівників, які щоденною самовідданою працею активно залучаються до реалізації завдань сучасної державної політики в галузі освіти.

Галина Федорівна наголосила, що академія знаходиться у комунальній власності Харківської обласної ради і фінансується з обласного бюджету, та висловила щиру подяку пані Тетяні Єгоровій-Луценко; пану Олександру Скакуну, тимчасово виконуючому обов’язки голови Харківської обласної державної адміністрації; Анжеліці Крутовій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації; та депутатам обласної ради за розуміння важливості підготовки фахівців у педагогічній сфері, постійну увагу і поліпшення матеріально-технічної бази академії для освітнього процесу.

Ректорка подякувала всім керівникам управлінь та відділів освіти міста Харкова й області, керівникам дошкільних, загальних, позашкільних закладів освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ кампаній за суттєву допомогу в підготовці студентів під час проходження практики.

Усіх присутніх привітали творчі колективи академії.


Акредитація ! 

Відкрита зустріч з експертами: ЄДЕБО 26175 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Психологія» 

Час:  6 жовтня 2021 10:00

Підключитись до конференції Zoom: https://us02web.zoom.us/j/9296824808

Ідентифікатор конференції: 929 682 4808

Пароль: 2021 

ПРОГРАМА

роботи експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи у віддаленому (дистанційному) режимі за спеціальністю

«053 Психологія» освітньо-професійної програми «Психологія» за другим рівнем вищої освіти у Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради з використанням технічних засобів відеозв’язку з 05.10.2021 р. по 07.10.2021 р.

НАКАЗ

Про призначення експертної групи 053 Психологія_магістр

 Акредитація ! 

Відкрита зустріч з експертами: Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОПП "Соціальна робота"


Час:  4 жовтня 2021 16:00

Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/73725135259?pwd=YURENE1ST056NmZnRjBhbjl4ZTBuZz09 

Ідентифікатор конференції: 737 2513 5259

Код доступа: 0ECEJq

Поповнення когорти науковців України

14 вересня на засіданні Вченої ради ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України сердечно привітала науково-педагогічних і педагогічних працівників із отриманням дипломів доктора і кандидата педагогічних наук та вперше в історії закладу – доктора філософії.

Галина Федорівна висловила впевненість у подальшому фаховому зростанні тих, хто сьогодні поповнив когорту науковців України чи підвищив свою наукову кваліфікацію, та акцентувала увагу присутніх на засіданні щодо ролі педагогічної науки в підвищенні якості професійної підготовки фахівців для закладів освіти як чинника розбудови системи національної освіти на рівні європейських і світових стандартів.

Зустріч із очільницею області

3 вересня в рамках робочої поїздки на Красноградщину голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, голова Красноградської районної державної адміністрації Віктор Войтенко, голова Красноградської районної ради Володимир Птишник, голова Красноградської міської ради Світлана Кривенко, депутати обласної ради Сергій Федорик та Армен Бакманян відвідали Красноградський педагогічний фаховий коледж Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Ректор академії Галина Пономарьова ознайомила гостей із музеєм історії коледжу, матеріально-технічною базою закладу для здійснення освітнього процесу і подякувала керівникам області та депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку освітян.

Тетяна Єгорова-Луценко зустрілася з викладачами, студентами та співпрацівниками коледжу. У заході взяли участь керівники, викладачі та студенти Красноградського медичного фахового коледжу й Красноградського аграрно-технічного фахового коледжу.

Під час зустрічі очільниця області привітала всіх присутніх із початком нового 2021-2022 року, побажала членам колективів успіхів і самореалізації в професії, а студентам – незабутніх років навчання та наполегливості в опануванні важливих для держави професій.

Голова Харківської обласної ради запевнила присутніх щодо фінансової підтримки їх задумів та потреб. 

Шановні

першокурсники, студенти, аспіранти, викладачі,

співпрацівники академії та батьки здобувачів освіти!

Щиро вітаю Вас із Днем знань та початком нового 2021-2022 навчального року.

Вересень традиційно починається святом молодості та надії тих, хто вперше переступає поріг академії та її структурних підрозділів – Харківського, Красноградського й Балаклійського педагогічних фахових коледжів.

Цей навчальний рік є знаменним для кожного українця, адже ми низкою урочистих заходів відсвяткували 30-річчя Незалежності України. Ювілейний рік триває, й попереду цікаві інноваційні проєкти та відкриття. Вітаю всіх, хто своїми діями долучається до нашої спільної справи – розбудови нової Європейської держави.

За 100 років існування нашого вишу підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для царини дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-компаній, рівень підготовки яких відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, національним та світовим стандартам.

Першого вересня студентську сім’ю академії та її структурних підрозділів поповнили 923 здобувачі освіти  за денною та заочною формами навчання.

До 1 жовтня 2021 року триває вступна кампанія для здобуття освітнього наукового рівня доктора філософії та освітнього рівня магістра.

Дорогі першокурсники, бажаю Вам у стінах нашого навчального закладу набути професійних знань, оволодіти новітніми технологіями, що стануть запорукою вашого успішного майбутнього. Продовжуйте традиції, започатковані колективом академії протягом століття. Досягайте своєї мети в житті й станьте гідними членами великої та дружної родини.

Шановні здобувачі, саме за вами, освіченими українцями, відповідальними громадянами та патріотами, – краса і міць нашої Землі.

Сердечно висловлюю слова подяки всьому колективу за щоденну творчу працю, яка є основою духовно-морального та інтелектуального зростання молодого покоління.

Від колективу академії та від себе особисто щиро дякую керівникам Харківської області, міста Харкова, Міністерства освіти і науки України і всім депутатам Харківської обласної ради за постійне надання дієвої допомоги і кваліфікованої підтримки в розвитку кадрового потенціалу й удосконалення інфраструктури нашого закладу, що позитивно впливає на якість підготовки педагогічних кадрів для освіти Харківщини й України.

Бажаю всім нам здоров’я й благополуччя, родинного тепла й затишку, миру та злагоди!

Нехай новий навчальний рік буде успішним початком реалізації добрих намірів і життєвих планів, додасть сили та натхнення! 

З глибокою повагою ректор Галина Пономарьова 

30 серпня 2021 року на засідання Вченої ради академії ректор, Пономарьова Галина Федорівна, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти  України, почесний громадянин Харківської області, урочисто вручила атестати професора та доцента науково-педагогічним працівникам Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Тепло вітаючи педагогів-науковців зі значними досягненнями у їх науковій діяльності, Галина Федорівна висловила переконаність у подальших наукових звершеннях та успіхах у педагогічній праці, щиро побажала міцного здоров’я, натхнення, нових ідей і здобутків на педагогічній ниві.

Ректор також зазначила, що вирішення актуальних і перспективних наукових завдань щодо розвитку національної системи освіти є справою державною, стосується кожного освітянина і вимагає наполегливої, щоденної, високоінтелектуальної, професійної роботи. Особливо це стосується розвитку Нової української школи в контексті підвищення якості педагогічної освіти на засадах інноваційності, перспективності й теоретичної та практичної значущості результатів наукових досліджень працівників закладів освіти різного рівня.

Із 30-річчям НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Дорогі студенти, аспіранти, викладачі, науковці та співпрацівники академії!

Щиросердно вітаю Вас із найбільшим національним святом нашої країни –  Днем Незалежності!

Це свято, яке об'єднує всіх, хто щиро любить свою країну, бачить її сучасною й успішною, добре розуміє, що успіх країни та подальша її доля залежить від кожного з нас.

Сьогодні, як ніколи раніше, це свято висуває перед кожним із нас високі вимоги, спонукає до особливої відповідальності перед собою, своєю країною, прийдешніми поколіннями, бо День Незалежності є приводом нагадати про наші обов'язки перед пращурами та майбутніми генераціями зберегти те, що було виборене кров'ю не одного покоління.

Колектив нашої академії робить значний внесок у зміцнення української державності, в утвердження демократичних цінностей, адже наш патріотизм, непохитна віра, активна життєва позиція, небайдужість, сумлінна й наполеглива повсякденна праця є основою для майбутнього процвітання  України.

Зі святом! Із 30-річчям  Незалежності України!

Від усього серця бажаю Вам, щоб Ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!

Нехай серця будуть сповнені гордості за нашу державу, прагнення до єднання та порозуміння, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним.

Бажаю всім нам миру, спокою та злагоди, міцного здоров’я, щедрої долі, успіхів у справах та починаннях заради процвітання незалежної України та її народу. 

    З глибокою повагою і вдячністю до Вас

Ректор Галина ПОНОМАРЬОВА