Новини

Урочистості з нагоди Дня працівників освіти

 

28 вересня 2023 року в академії відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. У святкуванні взяли участь начальник Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Васильович Синєгубов, заступник начальника Харківської обласної державної (військової) адміністрації Віта Володимирівна Ковальська, заступник голови Харківської обласної ради Валерія Олегівна Дзюба, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Ольга Ігорівна Безпалова.

Ректор академії Галина Федорівна Пономарьова привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, здобувачів освіти та співпрацівників з Днем працівників освіти. Висловила щиру подяку за плідну освітню, наукову, виховну, методичну роботу, розбудову матеріально-технічної бази академії як закладу комунальної форми власності, системну волонтерську підтримку внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення, що постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.

Від себе особисто та від колективу академії Галина Федорівна щиросердно подякувала Олегу Васильовичу Синєгубову, Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, Віті Володимирівні Ковальській, Валерії Олегівні Дзюбі, Ользі Ігорівні Безпаловій та депутатам обласної ради за постійну увагу, підтримку і допомогу у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу, розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України. Галина Пономарьова запевнила керівників області та Департаменту науки і освіти у нарощуванні зусиль професорсько-викладацького складу академії для забезпечення високоякісної підготовки здобувачів освіти на рівні вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, європейських та світових стандартів.

Вітаючи нагороджених почесними грамотами, подяками, нагрудними знаками Міністерства освіти і науки України та Харківської обласної державної (військової) адміністрації, Олег Васильович відзначив, що колектив академії  наперекір нинішній  надважкій ситуації  продовжує сумлінно виконувати свою справу – готувати конкурентоспроможних  фахівців для потреб Харківської області та України. Зазначив, що стейкхолдери  з глибокою  вдячністю відгукуються про випускників академії, які якісно працюють у закладах освіти Харківщини.

Валерія Олегівна Дзюба нагородила науково-педагогічних і педагогічних працівників академії грамотами та подяками Харківської обласної ради. У вітальному слові пані Валерія подякувала колективу за гідні здобутки у розбудові національної педагогічної освіти, успіхи у забезпеченні педагогічними кадрами заклади освіти області. Побажала скорішої перемоги, міцного здоров’я, нових успіхів на освітянській ниві.

Ольга Ігорівна Безпалова, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації, вручила нагороди та привітала викладачів й співпрацівників академії і наголосила, що професія педагога – одна з найбільш цінних для нашого суспільства, оскільки спрямована на його сьогодення й майбутнє одночасно. Без праці освітянина неможливо збудувати успішну країну, адже освіченість – запорука розквіту й добробуту нації.

Також члени колективу академії нагороджені почесними грамотами Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України, Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Колектив викладачів та співпрацівників з професійним святом привітали випускники академії, які служать у лавах Збройних Сил України, захищаючи нашу незалежність та суверенітет, передали вітання та прапор України як символ віри та незламності духу українського народу. Члени студентської ради подякували захисникам за мужність, героїзм, стоїцизм та вручили символічний оберіг – прапор України – з побажаннями скорішої перемоги.

Усіх присутніх привітали творчі колективи академії.

 

Все буде Україна!!!

Слава Україні!!!

Шановні учасники освітнього процесу!

З 25.09.2023 по 27.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література  другого (магістерського) рівня

25 вересня 2023 р. о 16:30  відбудеться відкрита зустріч з експертною групою.

Відкрита зустріч з експертами: ID 54682 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література» 

Час: 25 вересня 2023, 16:30 

Підключитися до конференції Zoom:

 https://us04web.zoom.us/j/72137036852?pwd=9Baz2efd69VYjb47yBDSyD8EgL4p6b.1

 Ідентифікатор конференції: 721 3703 6852 

Пароль: 2023 

Наказ_про_призначенння_експертної_групи.pdf
Програма_роботи_експертної_групи_під_час_проведення_акредитаційної.pdf

Шановні учасники освітнього процесу!

З 27.09.2023 по 29.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Історія та археологія  другого (магістерського) рівня

27 вересня 2023 р. о 15:40  відбудеться відкрита зустріч з експертною групою.

Відкрита зустріч з експертами: ID 54606 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Історія та археологія»

Час: 27 вересня 2023, 15:40 – 16:20

Підключитись до конференції Zoom: 

https://us05web.zoom.us/j/85737455934?pwd=F2pHCf31VNQR7HRBYvXkLYxmdCGlYy.1 

Ідентифікатор конференції: 857 3745 5934

Пароль: 2023 

Наказ 032.pdf
Програма_візиту_032_Історія_та_археологія_магістратура.pdf

Шановні учасники освітнього процесу!

З 19.09.2023 по 21.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Освітні педагогічні науки  другого (магістерського) рівня

20 вересня 2023 р. о 13:20  відбудеться відкрита зустріч з експертною групою.

Відкрита зустріч - ID 54628 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОПП «011 Освітні, педагогічні науки»

Час: 20 вересня 2023 року 13:20 AM Київ

Підключитись до конференції Zoom:

 https://us04web.zoom.us/j/72367208350?pwd=I6vrzpZGWfbZxKagkaviHgN41wGpqb.1 

Ідентифікатор конференції: 723 6720 8350 

Код доступу: 2023

Шановні учасники освітнього процесу!

З 20.09.2023 по 22.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика) другого (магістерського) рівня

20 вересня 2023 р. о 14.20 відбудеться відкрита зустріч з експертами, до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Відкрита зустріч з експертами: ID 54631 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. ОП Середня освіта (Інформатика)

Час: 20 вересня 2023 року 14:20 AM Київ

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/89204801238?pwd=NnZmVjE3WEFoaTVGdjhBTXdvcmdWZz09

Ідентифікатор конференції: 892 0480 1238
Код доступу: 2023


Наказ експертна група інформатика.pdf
програма зустрічей інформатика.pdf
наказ експертна група.pdf
програма візиту.pdf

Перемога у проєкті Erasmus+ Youth exchange «Audiovisual activists» 2021-1-ES02-KA152_YOU_000011684

 

 

Із  21 серпня по 31 серпня 2023 року команда здобувачів вищої освіти та викладачів академії взяла участь у міжнародному академічному обміні від програми Еразмус + в місті EL BORGE ( Іспанія) у складі:

 

Юліана Дьоміна - начальниця відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладачка кафедри соціальної роботи

Альона Ганус – викладачка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту

Ксенія Шеляг – викладачка кафедри соціальної роботи, аспірантка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту

Олена Капустіна – методистка  відділу практики, викладачка кафедри теорії та методики дошкільної освіти, докторка філософії

Лакєєва Валерія – здобувачка магістерського рівня вищої освіти психолого-педагогічного факультету спеціальності 035 Філологія

 

Концепція проєкту полягала у промоції европейських цінностей, принципів програми Еразмус молодь на 2021-2027 рр., демократичних починань, культурних обмінів між країнами ЄС, а також у побудові мережі співпраці для активної європейської молоді.

 

Приймаючої стороною/партнером проєкту виступила асоціація Asociación para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras, Іспанія.

Цьогорічний академічний обмін здійснювався між представниками закладів вищої освіти України, Іспанії, Литви, Словенії та Туреччини.

 

 

Під час проходження обмінів, команду академії було також запрошено на інтервʼю мерією міста EL BORGE. Під час інтервʼю учасниці мали змогу розповісти про особливості освітнього процесу під час повномасштабного вторгнення, про незламність міста Харкова та потреби освітян в умовах війни.

 

Під час урочистого завершення програми міжнародних академічних обмінів Erasmus+ Youth exchange, на площі міста EL BORGE мерією було передано памʼятний подарунок для закладу, в знак підтримки і подяки за співпрацю.

 

Особисту подяку ректору академії, Г.Ф. Пономарьовій, висловлено Aitor Rando Roldán, президентом асоціації Asociación para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras.

 

 

Усі учасники отримали сертифікати міжнародного зразка від програми Erasmus+ Asociacion para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras тривалістю 54 годин.

З Днем знань!

Перше вересня – ніжна, лагідна, турботлива пісня батьківських сердець. Всі квіти вклоняються у цей день школам, що відкривають свої двері учням. Діти переступають поріг дитинства, зазирають у юність, торкаються зрілості.

31 серпня для дітлахів та школярів відбулася святкова програма напередодні Дня знань!

Усі присутні грали в інтерактивні ігри з казковими персонажами, співали українські пісні з викладачами та студентами академії, а ще отримали подарунки та солодощі.

На святі діти отримали заряд енергії, позитиву на весь навчальний рік, адже освіта – ще одна наша зброя у війні. Знати правду – значить бути озброєним проти брехні й пропаганди. Нове покоління українців нестиме знання про минуле й сьогодення у майбутнє для розбудови й розвитку вільної європейської України.

Освічена нація – непереможна нація!

Все буде Україна!

Шановні першокурсники, здобувачі освіти, викладачі,

співпрацівники академії та батьки!

 

Щиро вітаю Вас із Днем знань та початком нового 2023-2024 навчального року.

Студентську сім’ю академії та структурних підрозділів: Харківського, Красноградського і Балаклійського педагогічних фахових коледжів поповнили 897 здобувачів освіти.

Вступна кампанія триває: в академії для здобуття освітньо-наукового рівня доктора філософії та освітніх рівнів бакалавра й магістра, а у структурних підрозділах – для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра.

Освітній процес в академії та коледжах забезпечують 176 науково-педагогічних, 165 педагогічних працівників та 195 співпрацівників.

77% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора (25), кандидата наук та доктора філософії (144), вчене звання професора (27) й доцента (94).

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими та нагородами місцевих органів влади.

У Харківському, Красноградському й Балаклійському педагогічних фахових коледжах звання «викладач-методист» мають 117 викладачів, «старший викладач»  – 30 осіб, 203 викладачам присвоєно вищу категорію.

За 103 роки у закладі освіти підготовлено понад 90 тисяч висококваліфікованих фахівців з високорозвиненими професійними якостями, творчим, новаторським ставленням до справи, фаховими компетентностями, комунікабельністю, креативним мисленням, умінням приймати рішення в умовах невизначеності, здатні генерувати нові ідеї, використовувати інноваційні технології в освітньому процесі.

Здобувачі освіти та випускники працюють за фахом і гідно представляють аlma mater в закладах освіти та культури, у соціальних центрах та службах, освітніх установах, відділах та управліннях освіти усіх рівнів області і України.

Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів освіти є численні відгуки й подяки від керівників відділів, управлінь і закладів освіти.

Дорогі першокурсники!

Я вітаю Вас, Ви досягли почесного звання – студент. Сьогодні Ви починаєте рух сходинками професійного розвитку. Твердо вірю, що Вам, шановні першокурсники, не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі й узяти на себе відповідальність за власну долю та долю країни. Адже саме від Ваших ідей, творчості думки, працьовитості залежить майбутнє України.

Шановні здобувачі освіти!

Упевнена, що саме Ви – молодь з новим світоглядом, творчим мисленням, активною громадянською позицією, наполегливістю у навчанні, активністю, ініціативністю, креативністю й амбітністю здатна розвивати економічний, інтелектуальний потенціал держави, зберегти надбання поколінь та забезпечити гідне майбутнє вільній Україні.

Шановні колеги!

Завдяки Вашій щоденній наполегливій праці твориться майбутнє країни. Щиро вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед сучасною українською освітою та наукою. Адже у ці важкі для України часи наші викладачі, співпрацівники щоденно продовжують виконання такої відповідальної місії як підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних педагогічних кадрів, від яких залежить сьогодення та завтрашній день Української держави.

Від усієї душі бажаю Перемоги, мирного неба, світлих надій на щасливе життя у вільній Україні!

Віримо у ЗСУ!!!

Віримо у Перемогу!!!

Все буде Україна!!!

З глибокою повагою               ректор Галина ПОНОМАРЬОВА


Розширене засідання Вченої ради 30.08.2023 року: урочистості,

 підсумки, завдання.

 

30 серпня 2023 року в академії відбулося засідання Вченої ради за участі радника голови Харківської обласної ради, голови Наглядової ради академії Грицькова Євгенія Володимировича.

Засідання почалося з нагородження науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників академії з нагоди Дня Незалежності України.

Вітаючи нагороджених грамотами Харківської обласної ради та подяками голови Харківської обласної ради, Євгеній Володимирович відзначив гідні здобутки колективам академії та структурних підрозділів у розбудові національної педагогічної освіти, плідну освітню, волонтерську, науково-дослідну та науково-методичну роботу, успіхи у забезпеченні педагогічними кадрами закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області та України, побажав скорішої перемоги, мирного неба, міцного здоров’я, нових успіхів на освітянській ниві.

Ректорка академії Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, аспірантів та здобувачів освіти з початком навчального року, висловила подяку колективу академії та структурних підрозділів за плідну освітню, наукову, виховну, методичну роботу, розбудову матеріально-технічної бази, системну волонтерську підтримку внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення, що постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.

Нагородивши науковців, педагогічних працівників та співпрацівників  грамотами академії, Галина Федорівна висловила щиру переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України, акцентувала увагу на важливості забезпечення високоякісної підготовки здобувачів освіти на рівні вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, європейських та світових стандартів. 

Особливою подією стало вручення 11 членам колективу академії Посвідчення донора крові, під час якого ректорка з почуттям глибокої вдячності відзначила їх неоціненний внесок у збереження життів героїчних, українських воїнів, які стійко захищають нашу свободу і незалежність.

Щирі слова вдячності Галина Пономарьова висловила Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко – голові Харківської обласної ради, Євгенію Володимировичу Грицькову – раднику голови Харківської обласної ради, голові Наглядової ради академії та депутатському корпусу за постійну увагу, підтримку і допомогу колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності, за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

На засіданні Вченої ради було розглянуто важливі питання, що стосувалися особливостей роботи колективу академії 2023-2024 начального року, спрямованих на реалізацію актуальних положень законодавчих актів України про освіту, статутних завдань та освітніх програм підготовки фахівців для закладів освіти, підвищення рівня якісного складу кадрового забезпечення освітнього процесу, вдосконалення нормативних документів, що регулюють діяльність колективу академії та структурних підрозділів.

Все буде Україна!

 

Слава Україні!

Працюємо на благо України!

З нагоди Дня міста Харкова та Дня Незалежності України Харківський міський голова Ігор Терехов вручив нагороди активістам ветеранського руху, військовим, педагогам, науковцям, працівникам комунальної та медичної сфер.

За сумлінну й плідну працю під час воєнного стану, високий професіоналізм, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста Харкова, з нагоди Дня міста та Дня Незалежності України Почесною грамотою Харківської міської ради нагороджено Ірину Кощавець, заслужену діячку мистецтв України, доцентку, доцентку кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя та Подякою Харківського міського голови – Інну Репко, кандидатку педагогічних наук, доцентку, проректорку з науково-педагогічної роботи.

Вітаємо з отриманням почесних нагород!

Разом до Перемоги!!!

Усе буде Україна!!!

З Днем Незалежності України, Днем Державного Прапора

та Днем міста Харкова! 

 

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти та вся освітянська спільното! Щиросердечно вітаю вас із Днем Незалежності України, Днем Державного Прапора та Днем міста Харкова!

Українці сьогодні зі щемом в серці та радістю одночасно святкують головне державне свято, велике досягнення, вистраждане поколіннями, за яке віддано скільки життів і крові – Незалежність.

Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам і захисницям усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

Колектив академії робить вагомий внесок для наближення жаданої Перемоги, зміцнення української державності, утвердження демократичних цінностей, відбудови нашого міста, адже наш патріотизм, самовідданість, готовність до самопожертви, активна громадянська позиція, сумлінна й наполеглива праця є основою для майбутнього процвітання нашої вільної та Незалежної України.

У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за свободу рідної землі. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Від усього серця бажаю всім нам, щоб життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!

Слава Україні!!!

Героям Слава!!!!

Україна понад усе!!!

 

З глибокою повагою          ректор Галина ПОНОМАРЬОВА


Вітаємо переможців і учасників Харківського регіонального конкурсу студентських (курсантських) наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук

 

Рішенням конкурсної комісії Харківського регіонального конкурсу студентських (курсантських) наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук від 21.06.2023 року (протокол №2) здобувачку освіти 4 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології Валерію Підгорську визнано дипломанткою ІІ ступеня за напрямом «Гуманітарні науки».

 Валерія отримала грошові премії від Спілки Ректорів та ректора академії 3 500 гривень та 2 000 гривень відповідно. 

Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, ректор академії, тепло привітала  дипломантку та її наукового керівника Осову Ольгу Олексіївну, доктора педагогічних наук, професора зі значним досягненням у науковому пошуку, побажала миру, здоров’я і нових успіхів у навчанні та на ниві науки!

Загалом на конкурс було подано 16 наукових робіт, що отримали високі оцінки від рецензентів закладів вищої освіти Харкова.

Зичимо подальших успіхів у науково-дослідницькій діяльності та якнайшвидшої перемоги!

Все буде Україна!

З Днем Конституції України!

Сьогодні виповнилося 27 років Основного закону нашої держави –Конституції України. Це свято для усіх українців.

Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, це про гідність, цінності, хребет нації, стійкість та нескореність.

Сьогодні кожен громадян України має гідно виконувати конституційний обов’язок. Ми успішно протистоїмо агресору, що зневажає юридичні норми, міжнародне право, за підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу.

Від щирого серця бажаю завжди пишатися своєю країною, пам'ятати і поважати історію і закони своєї країни.

Наша Україна. Суверенна. Незалежна. Демократична. Правова. Була, є і буде.

Слава Україні!

 

З глибокою повагою           ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

Нагородження переможців конкурсу «Молода людина року — 2023»

 

Понад 20 років за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради у м. Харкові проводиться конкурс «Молода людина року» з метою виявлення видатних і талановитих особистостей, відзначення інтелектуальної та професійної еліти міста.

26 червня відбулося урочисте нагородження переможців та лауреатів конкурсу. Харківський міський голова Ігор Терехов привітав талановиту молодь, зазначивши, що саме за нею — майбутнє України. Лауреатам та переможцям конкурсу «Молода людина року — 2023» мер вручив Подяки міського голови та памʼятні статуетки.

Серед переможців Дар’я ТІЩЕНКО – студентка 2 курсу Харківського педагогічного фахового коледжу.

Вітаємо і бажаємо миру та реалізації найсміливіших планів!

Все буде Україна! 

Міський конкурс студентської самодіяльності «Студентська весна 2023»

26 червня відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Міського конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна – 2023».

Директор Департаменту у справах сім`ї, молоді та спорту Харківської міської ради Олександр ВЛАСЕНКО привітав переможців, керівників творчих колективів, представників ЗВО та нагородив дипломами студентів, які вибороли призові місця.

За результатами конкурсу призові місця посіли 96 студентських виступів. Студенти академії отримали 21 призове місце, з яких 7 – перших місць; 6 – других місць; 8 – третіх місць.

Бажаємо подальших творчих здобутків, натхнення, перемог, успіхів, творчої наснаги та нових звершень!

Пишаємося переможцями!

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники

та батьки студентів!

 

2023 року академію та її структурні підрозділи: Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі закінчили 889 здобувачів освіти. 145 випускників отримали диплом із відзнакою, що становить 16% від загальної кількості.

У червні академію та структурні підрозділи закінчили 576 здобувачів освіти, із яких 66 – отримали дипломи з відзнакою.

Дипломи бакалавра в академії отримали 332 випускники денної форми здобуття освіти. У структурних підрозділах дипломи отримали 244 здобувачі освіти.

Шановні випускники!

Від імені всього колективу академії вітаю Вас із знаменною і важливою подією у вашому житті – успішним завершенням навчання та отриманням дипломів!

За 103 роки у закладі підготовлено понад 90 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освіти та культури різних рівнів, для соціальних служб, освітніх установ, органів та відділів управлінь усіх рівнів області й України. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки й подяки від керівників відділів, управлінь, закладів освіти та освітніх установ.

Серед випускників академії різних років доктори наук і професори, заслужені працівники освіти України, переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів професійної майстерності, громадські діячі.

Попри військову агресію російської федерації проти України колектив академії не припиняє свою роботу, ліквідовуючи наслідки ворожих бомбардувань, відкриває нові спеціальності, розвиває матеріально-технічну та науково-методичну базу для якісного освітнього процесу.

Дорогі випускники!

Упевнена, що Ви станете гідними послідовниками славетних традицій десятків тисяч випускників нашої Alma Mater. Не забувайте її, пишайтеся тим, що Ви – випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Ми вдячні Вам, що впродовж студентських років ви були активними учасниками життєдіяльності академії,  волонтерської роботи, шляхетних справ і вчинків, що збагатили скарбницю здобутків нашого закладу вищої освіти й країни.

Ви обрали благородну професію – виховувати дітей, працювати заради майбутнього. Хай таланить Вам на цьому нелегкому шляху!

Щиро вірю, що результатами Вашого навчання став не тільки диплом, але й сформований науковий потенціал, засвоєні інноваційні технології, новаторські ідеї необхідні для професійної роботи за фахом, дуже важливі для післявоєнної відбудови країни, актуальні для налагодження глобальних зв’язків і міжнародних комунікацій, розвитку себе особисто та відновлення  України.

Упевнена, що почуття піднесення й гордості за свою професію завжди буде у ваших серцях! Ви – майбутнє нашої країни, люди, від яких залежить, як буде виглядати держава в очах нащадків, і яке посяде місце на світовій арені.

Ми віримо, що Вам, шановні випускники, не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі й узяти на себе відповідальність за власну долю та долю країни.

Твердо віримо в незламність і нескореність рідної Землі, у Збройні Сили України та світлий День Перемоги.

Слава Україні!!!

Героям слава!!!

Україна понад усе!!!

 

З глибокою повагою           ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

З Міжнародним днем захисту дітей!

Світ дитинства – це такий чарівний світ, в якому дитина може пограти в ляльки, в машини, в м’яч. І хоча дитинство пролітає дуже швидко, воно все-таки дуже цікаве, яскраве і веселе. Це незабутня пора, пора мрій, щирої радості і дорослішання людини.

01 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей на майданчику відбулася святкова програма. Наші маленькі гості разом із казковими героями малювали на асфальті свої мрії, грали у рухливі ігри, створили спільний малюнок, танцювали запальні танці.

Діти отримали гарний настрій, багато усмішок, щасливих хвилин та подарунки. Це свято надовго залишиться у дитячих спогадах як промінь світла.

Війна торкнулася життя кожного маленького українця. Тому дорослим особливо важливо підтримувати дітей і бути завжди поруч, адже діти – це майбутнє нашої вільної та незалежної країни.

Щиро бажаємо усім дітлахам щасливого безтурботного дитинства, батьківської любові, сяючих посмішок, а всім українським родинам – Миру у нашій рідній України!

Усе буде Україна!!!


Святкуємо День науки!

 

23 травня 2023 року

в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

відбулася Міжнародна науково-практична онлайн-конференція

«Соціокультурні та психолого-педагогічні аспекти організації освітньо-розвиткового простору в сучасному закладі освіти»

 

У конференції взяли участь 260 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів і здобувачів освіти із 31 закладу освіти України, Європи й Америки.

Ректорка академії, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області, Галина Федорівна Пономарьова, звертаючись до учасників конференції, зазначила: «У цей складний, опалений війною, але оптимістичний для майбутнього України час, я хочу привітати всіх, хто долучився до роботи конференції, та побажати всім скорішого миру, здоров’я, натхнення, успіхів і впевненості в розбудові європейського і світового майбутнього національної освіти. Щира вдячність Збройним Силам, які дарують нам таку бажану для науковців й освітян нагоду поділитися своїми здобутками, досвідом, баченням перспектив розвитку системи освіти України. Все буде Україна!»

На засіданнях, що відбулися в пленарному та секційному онлайн-режимі, було розглянуто питання розбудови сучасної освіти в Україні, зокрема в контексті її інноваційного розвитку, проаналізовано проблеми забезпечення якості фахової підготовки майбутніх педагогів, організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану, визначено соціально-педагогічні й психологічні умови розвитку національного освітнього простору.

У виступах учасників конференції йшлося про важливість цілеспрямованої роботи з модернізації освітнього процесу, зокрема шляхом актуалізації та впровадження ідей класичної психолого-педагогічної думки, кращих освітніх практик відповідно до світових стандартів, активного впровадження технологій персоніфікованого підходу у фаховому підготуванні здобувачів освіти. Наголошено на доцільності більш динамічного поширювання інноваційних освітніх технологій, що безпосередньо стосуються забезпечення якості результатів навчання в умовах дистанційної роботи.

Учасники наукової дискусії висловили щиру переконаність у перемозі над агресором, зичили одне одному миру й злагоди, відзначали, що лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, держави, суспільства й освітянської громади будуть реалізовані наші плани і сподівання щодо якісного оновлення не лише системи освіти, а й забезпечення європейського майбутнього нашої країни.

Слава Україні!

19 травня 2023 року в академії відбулися урочистості з нагоди Дня науки в Україні.

Ректорка академії Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, аспірантів та студентів з Днем науки в Україні, висловила подяку всім науковцями академії та структурних підрозділів, які плідно займаються науковою роботою, збагачують вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність, та переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України. Галина Федорівна акцентувала увагу, що в академії дотримано принципу розумного поєднання досвідчених і молодих викладачів, які постійно підвищують свою кваліфікацію, запроваджують новітні освітні технології та методики навчання і виховання та забезпечують високоякісну підготовку здобувачів освіти на рівні вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, європейських та світових стандартів освіти. 

90% науково-педагогічних працівників та аспірантів 2022-2023 н.р. взяли активну участь у міжнародних, усеукраїнських та реіональнизх конференціях, семінарах, вебінарах, форумах як онлайн, так і офлайн.

Щирі слова вдячності Галина Пономарьова висловила Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко – голові Харківської обласної ради та депутатському корпусу; Олегу Васильовичу Синєгубову – голові Харківської обласної державної (військової) адміністрації; Ігорю Олександровичу Терехову – Харківському міському голові; Олексію Миколайовичу Литвинову – директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації за постійну підтримку колективів академії та структурних підрозділів: Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності, за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Науково-педагогічних працівників привітали та вручили нагороди Ігор Олександрович Терехов, Харківський міський голова, Максим Валерійович Колінько, заступник керуючого справами виконавчого апарату Харківської обласної ради, та Ольга Сергіївна Алфьорова, заступниця директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації.

Почесні гості відзначили гідні здобутки колективу академії та структурних підрозділів у розбудові національної педагогічної освіти, плідну науково-дослідну та науково-методичну роботу, успіхи у забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області та України, побажали скорішої перемоги, мирного неба, міцного здоров’я, нових успіхів на ниві науки й освіти.

Колективи художньої самодіяльності та виконавці вокальних композицій яскраво привітали нагороджених та всіх науковців з прийдешнім святом науки.

Вишиванка – генетичний код українця!

Щороку в третій четвер травня українці відзначають Всесвітній день вишиванки. Цьогоріч свято припало на 18 травня.

Вишиванка – це наш генетичний код, оберіг, наша гордість. Символ нашої невмирущої культури та автентичності.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді.

Одягнувши вишиванку колектив академії долучився до загальноакадемічного флешмобу «Вишиванка – генетичний код українця».

Учасники флешмобу отримали яскраві емоції та заряд гарного настрою на увесь день.

Ми єдині!

Ми незламні!

Усе буде Україна!

З Днем матері та Міжнародним днем сім’ї!

 

15 травня в стінах академії для викладачів, співпрацівників, кращих матусь наших студентів, студенток, які поєднали успішне навчання з найпочеснішою місією на планеті – бути мамою та внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитку, відбулися урочистості з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї.

Ректорка академії Галина Пономарьова щиро привітала усіх присутніх та зазначила, що сьогодні ми як і уся країна відзначаємо День матері та Міжнародний день сім'ї – день наших з Вами родин.

Сім'я як основний елемент суспільства була й залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадщини.

День матері – це день єдності матерів у боротьбі за мир в усьому світі. Мати завжди з нами, вона живе в нас і в наших дітях та онуках, в усьому нашому роді і береже нас та благословляє на добро.

Сьогодні страшні події і випробування випали на долю українців. Ми відзначаємо це свято в жорстоких реаліях воєнного стану. Російський напад створив загрозу життю й добробуту мільйонам українських сімей.

Ректорка та всі присутні висловили співчуття родинам, які втратили близьких та рідних та вшанували хвилиною мовчання тих, хто, нажаль, не зможе повернутися у свої сім`ї, обійняти дітей та привітати своїх батьків.

З нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї Галина Федорівна висловила подяку за виховання активної громадянської позиції, патріотизму, формування позитивної мотивації до навчання, турботливу підтримку та материнську любов до своїх дітей 31 викладачеві та співпрацівнику, 36 мамам здобувачів освіти та 22 студенткам академії.

Пані Галина побажала усім здоров’я, благополуччя, душевного спокою і любові, добробуту, нашої швидшої Перемоги та Миру.

За дорученням Ганни Головчанської, голови адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради, присутніх тепло привітала зі святами та вручила нагороди п’ятьом нашим колегам Ірина Корнєва, заступник голови адміністрації району з соціальних та гуманітарних питань адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради.

Глядачі насолодилися святковим концертом за участі студентів, викладачів, дітей викладачів, волонтерів, внутрішньо переміщених осіб та діточок із їх числа. Лунали пісні, інструментальні композиції та запальні танці.

Вітаємо переможців

районного етапу конкурсу «Молода людина року – 2023»!

З метою підтримки обдарованої й талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів щорічно проводиться міський конкурс «Молода людина року», у якому вже традиційно наші здобувачі освіти поповнюють когорту лауреатів та переможців.

10 травня 2023 року Ганна Головчанська, голова адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради та Дмитро Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, провели церемонію нагородження лауреатів та переможців районного етапу конкурсу дипломами та пам’ятними статуетками.

Цього року у районному етапі конкурсу взяли участь понад 50 молодих харків’ян, серед них 11 наших здобувачів освіти та колег. Двоє з яких стали переможцями, а дев’ять – лауреатами конкурсу.

Вітаємо переможців Альону Прокопенко, кандидатку педагогічних наук, доцентку, завідувачку відділу аспірантури та Аллу Полюхович, студентку 3 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв.

Звання лауреата конкурсу здобули:

Маргарита Денисова, магістрантка психолого-педагогічного факультету;

Лілія Кашуба, магістрантка факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії;

Тетяна Жиденко, магістрантка психолого-педагогічного факультету;

Уляна Кузьменко, магістрантка психолого-педагогічного факультету;

Діана Каплун, магістрантка факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Леоніла Жукова, студентка 4 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Вікторія Перевєрзєва, студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу;

Дар’я Тіщенко, студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу;

Анна Сосновська, студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу.

Усіх присутніх привітали творчі колективи нашої академії!

Бажаємо перемоги у міському етапі конкурсу!

Схід і Захід разом до Перемоги!

Колектив нашої академії понад 20 років тісно співпрацює з колективом Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

8 років поспіль триває та успішно розвивається співпраця нашої академії з Хмельницькою гуманітарно-педагогічно академією у межах реалізації спільного проєкту «Схід і Захід разом».

27 квітня відбувся національно-патріотичний захід «Подвиг заради майбутнього» на платформі Zoom та з прямою трансляцією у соціальній мережі Instagram.

Усіх присутніх щиро привітали Пономарьова Галина Федорівна, ректорка академії та Шоробура Інна Михайлівна, ректорка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

У заході взяли участь викладачі та здобувачі освіти нашої академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Виступи студентів та викладачів були присвячені особливостям організації освітнього процесу та соціального захисту дітей в умовах воєнного стану, подвигам українців на волонтерському, благодійному фронті.

Особливо зворушливими були виступи, присвячені героїчним подвигам студентів, викладачів, випускників нашої академії. Акцентом заходу стали спогади про випускників-Героїв, які боролися і загинули за наше майбутнє.

До заходу долучилися Богданов Ігор Тимофійович, ректор Бердянського державного педагогічного університету, Білай Антон Вікторович, директор Маріупольського будівельного фахового коледжу, Бойко Марина Петрівна, заступник начальника управління освіти Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області, Никонова Тетяна Вікторівна, начальник служби у справах дітей Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області та Колмиков Іван, інспектор ювенальної превенції сектору превенції Бахмутського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх, хто віддав своє життя через вторгнення російської федерації в Україну.

Щиро вдячні за зворушливі виступи та активну життєву позицію кожного учасника заходу!

Героям слава!!!

Усе буде Україна!!!


Разом до Перемоги!!! 

Колектив академії щиро вітає Прокопенко Альону Олександрівну та її наукового консультанта Харківську Аллу Анатоліївну з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук.

Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках.

Нехай Ваш шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, основою щасливого особистого життя та професійної діяльності.

І Всеукраїнський НМТ-Forum 2023 

31 березня 2023 року академія долучилася до профорієнтаційного заходу «ЗНО Forum», організований Молодіжною радою при Харківському міському голові, який направлений на сприяння доступу молодих людей до їх прав і надання їм підтримки щодо здобуття вищої освіти в Україні.

Метою проєкту «ЗНО Forum» було об’єднання абітурієнтів з усієї України задля того, аби розповісти про структуру НМТ та умови вступу у 2023 році, враховуючи нові виклики, з якими стикнулася молодь під час повномасштабного вторгнення рф на територію України.

У рамках форуму було проведено панельні дискусії, на яких школярі та майбутні абітурієнти дізналися про вступну компанію у 2023 році до закладів вищої освіти та ознайомилися з технічними особливостями вступних випробувань у 2023 році – «Які дати проведення НМТ?», «Які саме предмети?» «Особливості, що введені у новому році при складанні тесту».

Представники Приймальної комісії академії презентували спеціальності, за якими здійснюється підготовка у закладі, та окреслили переваги здобуття професії педагога. 

10 березня в конференц-залі Академії відбулося нагородження переможців і призерів І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022-2023 навчальному році.

Дипломи переможцям та подяки керівникам вручила Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області, ректорка Академії.

Галина Федорівна щиро подякувала молодим науковцям із числа здобувачів вищої педагогічної освіти та їх науковим керівникам за успіхи у науково-дослідній роботі, якість якої високо оцінило журі конкурсу.

Галина Федорівна побажала нагородженим та всім присутнім наполегливості, міцного здоров’я, самовідданості, творчої наснаги у цей трагічний і героїчний для України час боротьби з російською військовою агресією для досягнення ще більш значних успіхів на шляху до нових здобутків у науці, для якісного розвитку національної освіти, на благо рідної незалежної української держави.

Все буде Україна!!!

Слава Україні!!!

9 березня колектив академії, вкотре за час війни, долучився до поповнення донорського фонду.

Добровільними донорами стали 27 наших викладачів, співпрацівників, студентів та добровольців, які в тилу роблять все, що від нас залежить аби зберегти життя кожному бійцю на передовій та цивільним українцям, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Пишаємося тими, хто сьогодні доєднався до акції.

Дякуємо первинній профспілковій організації академії за смачні подарунки для наших донорів!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Нагородження переможців міського конкурсу

«Учитель року – 2023»

9 березня 2023 року Харківський міський голова Ігор ТЕРЕХОВ, директор Департаменту освіти Ольга ДЕМЕНКО провели нагородження переможців та лауреатів міського конкурсу «Учитель року – 2023».

У конкурсі змагалися 35 найкращих освітян з 33 шкіл міста Харкова в чотирьох номінаціях, визначених Міністерством освіти і науки України, – «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта» та «Фізична культура».

Переможцями стали 7 вчителів закладів загальної середньої освіти міста Харкова.

Професіоналізм педагогів на всіх етапах оцінювали 23 висококваліфіковані члени журі, серед яких 5 викладачів нашої академії: Вероніка ОДАРЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Оксана ПАЛЬЧИК, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін; Тетяна КРЕХНО, кандидат філологічних наук, доцент, професор кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання; Ольга СОКОЛЮК, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання; Ірина ЖУРАВЛЬОВА, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Усі члени журі отримали почесні грамоти Департаменту освіти Харківської міської ради за об’єктивне оцінювання учасників, надання професійної допомоги та створення доброзичливої атмосфери під час проведення міського конкурсу «Учитель року–2023».

Вітаємо переможців і лауреатів та бажаємо успіхів, наснаги і нових звершень!

Дякуємо нашим колегам!

З першим днем весни!

У перший день весни в стінах академії для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитку академії, викладачів, співпрацівників відбувся концерт «Весняні чари».

Усіх присутніх привітала Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії. Під час виступу пані Галина зазначила, що сьогодні країна переживає важкі часи, пишеться нова історія, творцями якої є наші найкращі сини та доньки, відважні, непереможні, мужні, нескорені захисники та захисниці України. Висловила свою повагу та подяку захисникам, волонтерам, серед яких колеги, студенти та випускники академії. Своєю рішучістю та незламним бойовим духом сьогоднішні герої довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність.

Пам'ять про усіх загиблих захисників і захисниць присутні вшанували хвилиною мовчання.

Звертаючись до гостей свята – внутрішньо переміщених осіб, які понад десять місяців проживають у гуртожитку академії, ректорка щиро подякувала

керівникам області: Олегу Васильовичу Синєгубову – голові Харківської обласної державної (військової) адміністрації; Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко – голові Харківської обласної ради; Олексію Миколайовичу Литвинову – директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації; депутатам Харківської обласної ради за вирішення нагальних потреб людей, які опинилися в скрутних умовах та постійну підтримку колективу академії.

Усім присутнім творчі колективи викладачів та студентів академії створили настрій, подарувавши святковий концерт.

Галина Федорівна побажала усім витримки та сили, позитивних емоцій, злагоди, а цю весну зустріти з найкращими надіями та вірою у нашу Перемогу.

Україна понад усе!!! 

За сприяння Фундації Олени Зеленської у межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти, за дорученням начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова 21 лютого 2023 року заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська вручила освітянам Харківщини 56 сертифікатів на отримання сучасних девайсів.

«Першочергово ми передаємо педагогам ноутбуки в заклади, які найбільше постраждали внаслідок російської агресії. Ви всі сьогодні – учасники освітнього фронту. Ці ноутбуки – це ваша зброя, якою ви виборюєте знання для наших дітей, виборюєте майбутнє нашої держави. Найголовніша мета наразі – створити безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу і допомогти дітям здобувати якісну освіту», – звернулася до освітян Віта Ковальська.

Зокрема, викладачі Харківського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів академії  отримали 40 девайсів.

З Днем Єднання!

Залишаємося об`єднані та спільно йдемо до Перемоги!

Слава Україні!

Відзначаємо і шануємо жінок-науковиць!

9 лютого 2023 року в конференц-залі Академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці.

Під час нагородження грамотами Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради науково-педагогічних та педагогічних працівниць і співпрацівниць, Пономарьова Галина Федорівна, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, ректорка академії щиро привітала присутніх з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці.

Галина Федорівна висловила захоплення всіма жінками світу й України, які плідно займаються науковою роботою, збагачуючи вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність, та переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України.

Ректорка Академії закликала колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників докласти всіх зусиль щодо забезпечення максимально сприятливих і безпечних умов для організації освітнього процесу на високому якісному рівні відповідно до освітньо-професійних та освітньо-наукових програм.

Звертаючись до нагороджених, Галина Федорівна побажала миру, міцного здоров’я, нових успіхів на ниві науки й у забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області. 

24 січня делегація Управління Верховного комісару ООН у справах біженців на чолі з Верховним комісаром Філіппо Гранді; Начальник Харківської обласної (військової) адміністрації Олег Синєгубов, заступниця начальника Харківської обласної (військової) адміністрації Віта Ковальська; Директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної (військової) адміністрації Олексій Литвинов оглянули Пункт Незламності, який облаштовано у гуртожитку академії за ініціативи та постійної підтримки керівництва області, міста Харкова, адміністрації Основ’янського району та адміністрації й колективу академії.

Під час візиту члени делегації поспілкувалися з відвідувачами Пункту Незламності та внутрішньо переміщеними особами, які проживають у гуртожитку академії з метою з’ясування нагальних потреб, запитів та шляхів їх задоволення.

Очільники області з паном Гранді обговорили результати та перспективи подальшого надання гуманітарної допомоги та підтримки людям, які постраждали під час широкомасштабного вторгнення.

Ректорка академії Галина Пономарьова зазначила, що за період функціонування з 30 листопада 2022 року, Пункт Незламності відвідали понад 150 мешканців міста Харкова та постійно користуються 204 внутрішньо переміщені особи, серед яких 18 неповнолітніх дітей, які проживають у студентському гуртожитку академії.

З глибокою вдячністю та на згадку про місто Харків та академію пані Галина подарувала вельмишановним гостям творчі роботи здобувачів освіти академії.

 

Разом переможемо!!!

Україна понад усе!!! 

В єдності наша сила!

Вітаємо Марію ПІШОХУ, випускницю академії 2022 року, нашу колегу з отриманням почесної грамоти Харківської обласної державної адміністрації  за високий професіоналізм, відданість справі в умовах збройної агресії російської федерації проти України та з нагоди Дня Соборності України.

Вітаємо Марію з отриманням заслуженої відзнаки! Бажаємо натхнення, невичерпної енергії, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники

та вся українська спільното!

 

Щороку 22 січня українці відзначають одне з найважливіших державних свят – День Cоборності України! Це день, який символізує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за вільну Україну, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність української нації.

Прийміть щирі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу –Дня Соборності України!

Саме у цей складний час ми чітко усвідомлюємо важливість понять «соборність» та «єдність». Адже побудова успішної демократичної та міцної держави ґрунтується на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу.

Боротьба українців за цілісність, свободу та незалежність триває й досі. Сьогодні, виклики, що постали перед нашою державою, вимагають консолідації зусиль і єднання українського народу.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

Також у цей день ми також схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності!

Бажаю зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм, незламний дух та людську гідності.

Перемоги, мирного неба, світлих надій на щасливе життя у вільній Україні!

Україна соборна! Разом до Перемоги!

 

З глибокою повагою ректор                 Галина ПОНОМАРЬОВА

18 січня 2023 року в актовій залі Академії в офлайн режимі відбулося розширене засідання Вченої ради, на якому було заслухано звіт ректора Галини Федорівни Пономарьової про підсумки роботи колективу науково-педагогічних, педагогічних працівників і співпрацівників за 2022 рік та виконання умов контакту.

У роботі Вченої ради взяли участь Тетяна Петрівна Єгорова-Луценко, голова Харківської обласної ради, та Євгеній Володимирович Грицьков, радник голови обласної ради.

Тетяна Петрівна зауважила, що за підтримки та під керівництвом Галини Федорівни постійно збагачується спектр освітніх послуг, які надаються в Академії та Харківському, Красноградському і Балаклійському педагогічних фахових коледжах – структурних підрозділах закладу.

Увесь потужний освітянський потенціал, який створено в Академії, це результат ініціативи та зусиль ректора й очолюваного Галиною Федорівною колективу однодумців, що виступають єдиною згуртованою командою.

Очільниця обласної ради зазначила, що колектив Академії є одним із лідерів упровадження освітніх і наукових інновацій, здійснює активний пошук шляхів і засобів підвищення ефективності та якості професійної підготовки фахівців для закладів освіти, соціальних установ й служб, організацій та підприємств Харківської області та України. Навіть у цих складних умовах воєнного стану за підтримки та ефективного менеджменту Галини Федорівни зберігається та постійно осучаснюється матеріально-технічна база Академії, своєчасно виплачується заробітна плата, стипендія, підвищується якісний рівень професорського-викладацького складу Академії.

Тетяна Єгорова-Луценко висловила щиру подяку Галині Федорівні і колективу за патріотичну позицію, самовідданість у волонтерській діяльності, піклування про забезпечення належних умов проживання внутрішньо переміщених осіб та особливо неповнолітніх дітей. Наразі, у гуртожитку проживає 205 осіб ВПО, з них 18 дітей.

В обговоренні звіту ректора активну участь взяли науково-педагогічні працівники, співпрацівники та здобувачі вищої освіти, які зазначили, що Галина Федорівна як талановитий керівник та мудра жінка завжди переймається проблемами закладу освіти, колективу і кожного його члена,  ніколи не залишається осторонь вирішення освітніх, наукових, фінансових, матеріальних і особистих питань. Креативне керівництво ректора безпосередньо впливає на підготовку конкурентоспроможних на ринку праці випускників Академії. Чисельні схвальні відгуки керівників управлінь, відділів та закладів освіти різного рівня підтверджують цей беззаперечний факт. 2022 року за фахом працевлаштовано понад 80% випускників.

За сприяння ректора науково-педагогічні та педагогічні працівники мають можливість здійснювати підвищення кваліфікації як у закладах вищої освіти України, так і за кордоном.

Виступаючі в обговоренні звіту незмінно дякували Галині Федорівні за надані можливості професійного розвитку та особистісного зростання у цей особливий та складний рік – рік боротьби за національну незалежність та територіальну цілісність нашої України.

Насамкінець, учасники зібрання прийняли одностайне рішення про те, що всі пункти семи розділів Контракту, укладеного головою Харківської обласної ради з ректором Академії, виконано в повному обсязі.

Все буде Україна!

Слава Україні!!! 

Колектив академії  висловлює щирі співчуття викладачу кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Євгенії Георгіївні Романовській із приводу непоправної, тяжкої втрати найдорожчої людини – сина Валерія, кандидата історичних наук, доцента кафедри культурології Харківської державної академії культури.

 Світла пам’ять людині, патріоту, воїну, захиснику. Слава українському воїнові, який став на захист своїх найдорожчих людей, кожного з нас, своєї Батьківщини. Дякуємо тобі, наш захиснику!

 «Мамо, мамо, … я захищав свою країну, … іначе просто не зумів…» - ці слова міг би сказати й Романовський Валерій Станіславович, захисник, справжній син своєї рідної землі - України…

 Вічний спокій твоїй світлій душі у засвітах, а нам добра, світла пам’ять про тебе, Герою!

Увесь колектив академії болісно переживає передчасну втрату Лаптєвої Ірини, студентки 21 ср групи педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу, її мами, молодшого брата та бабусі. 

Щира і усміхнена дівчина, у якої мало бути все життя попереду у колі щасливої родини.

Висловлюємо найглибші співчуття рідним і близьким.

Світла пам’ять про Ірину назавжди залишиться в серцях її одногрупників, друзів, викладачів.

Царство небесне і вічний спокій!

Волонтерський фронт ХГПА продовжує працювати на благо України! 

З початку грудня в академії проходить акція «Зігріймо наших захисників» зі збору металевих банок та іншої сировини для виготовлення окопних свічок.

11 січня волонтерам Вікторії та Олексію було передано сировину для виготовлення окопних свічок. Подружжя займається плетінням сіток, виготовленням смаколиків та окопних свічок, які в подальшому передають нашим захисникам.

Дякуємо справжнім патріотам України, які в тилу працюють заради нашої Перемоги.

Продовжуємо і надалі збір металевих банок, картонних коробок та парафіну.

Все буде Україна! 

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині та близьким  з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті Коваленко Анастасії, випускниці академії 2021 року, колишньої колеги, активної учасниці студентського самоврядування, волонтерки.

Завжди усміхнена, добра, активна, щира патріотка України, дівчина,  у якої мало бути все життя попереду.


Допоки й житимемо, будемо пам'ятати Анастасію. Царство небесне і вічний спокій! 

Олянич Лариса Володимирівна 26.02.1966 – 30.12.2022 

Колектив викладачів, співробітників та студентів академії висловлює глибоке і щире співчуття рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті Олянич Лариси Володимирівни, кандидата історичних наук, доцента, доцента кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін.

Лариса Володимирівна – Педагог з великої літери, обдарована, творча особистість, яка користувалася заслуженим авторитетом серед колег та студентів. Її життєвий шлях є яскравим прикладом величі людини праці і честі.

Світла пам’ять і вічна шана Олянич Ларисі Володимирівні назавжди залишаться в серцях її колег, друзів, товаришів та студентів.

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся освітянська спільното!

Прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим та наступаючим Новим роком!

Новорічні свята – це дивовижна пора, завжди хвилююча і завжди радісна.

Складаю щиру подяку кожному студентові, аспірантові, викладачеві та працівникові академії та структурних підрозділів, колегам-освітянам, партнерам, роботодавцям за сумлінну працю, успішне навчання, активну громадянську позицію, за ваш патріотизм, самовідданість, за готовність до самопожертви зарази досягнення спільної мети – процвітання нашої вільної, незалежної України.

Щиро дякую керівникам області: Олегу Синєгубову, голові Харківської обласної військової адміністрації; Тетяні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради та депутатам Харківської обласної ради, а також  Олексію Литвинову, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації та Ігорю Терехову, Харківському міському голові та за розуміння важливості підготовки сучасних фахівців у педагогічній сфері, постійну підтримку колективу академії та структурних підрозділів навіть в таких складний для всієї країни час.

Також дякую усім керівникам управлінь та відділів освіти, керівникам закладів освіти, соціальних служб за свідоме партнерство та суттєву допомогу в організаційному і змістовному забезпеченні проходження практики студентами у закладах освіти та соціальних службах.

Дорогі колеги!

Без вашої відданості, професійності та небайдужості не відбулося би жодних позитивних зрушень. Лише разом, лише спільними зусиллями та єдиною метою ми зростатимемо та долатимемо нові рубежі.

Бажаю, щоб наша праця завжди була потрібною і корисною, а успіхи – вагомими та переконливими!

Вірю, що у прийдешньому 2023 році кожен матиме істинну турботу від колег, щире тепло від друзів, радість і любов серед близьких.

Нехай Різдвяна зоря запалить у серцях вогонь віри, любові, надії на світле та вільне майбутнє, а такі очікувані і радісні свята стануть вісниками оновлення і додадуть сил і віри кожному.

Бажаю аби з останніми хвилинами року, що минає, вас полишили тривоги і неспокій.

Упевнена, що 2023 рік стане роком нашої Перемоги та принесе довгоочікуваний мир та спокій, а наш колектив буде йти вперед, забезпечуючи якісну підготовку сучасних, висококваліфікованих, креативних, конкурентноспроможних фахівців для освітянської та інших галузей національної економіки та соціальної сфери.

З новорічними святами!

Дякую всім, хто працює заради перемоги і хто допомагає!

Усе пройдемо, усе здолаємо!

Україна понад усе!

 

З глибокою повагою            ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники

і батьки студентів! 

2022 року академію та її структурні підрозділи – Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі – закінчили 893 здобувачі освіти.

У грудні дипломи отримують 313 випускників академії. З них 79 – дипломи з відзнакою.

За 102 роки підготовлено близько 90 тисяч висококваліфікованих фахівців з високорозвиненими професійними якостями, творчим, новаторським ставленням до справи, фаховими компетентностями, комунікабельністю, креативним мисленням, умінням приймати рішення в умовах невизначеності, здатні генерувати нові ідеї, використовувати інноваційні технології в освітньому процесі.

Студенти усіх років  випуску працюють за фахом і гідно представляють аlma mater в закладах освіти та культури, у соціальних центрах та службах, освітніх установах, органах та відділах управлінь усіх рівнів області і України.

Свідченням високого рівня професійної підготовки випускників є численні відгуки й подяки від керівників відділів, управлінь і закладів освіти.

Шановні випускники!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди знаменної й важливої події у вашому житті – успішним завершенням навчання!

Пам’ятайте своє коріння, своїх батьків, своїх викладачів, не забувайте тих, хто був із вами пліч-о-пліч у тривожні хвилини життя, хто допомагав вам ставати особистістю.

Вагомий науковий потенціал, інноваційні технології, новаторські ідеї, які реалізовує колектив академії, дають йому змогу крокувати в ногу з часом й утримувати лідерські позиції серед закладів вищої освіти Харківщини.

Ми вдячні вам, що впродовж усього навчання ви були активними учасниками студентського самоврядування, волонтерської роботи, шляхетних справ і вчинків, що збагатили скарбницю здобутків нашого навчального закладу і нашої країни. 

Дорогі випускники!

Кожен із вас отримав новий статус ‒ статус дипломованого фахівця.

Більшість із вас вже отримала перше робоче місце та високу оцінку своїх умінь, і це не може не тішити, адже ваші особисті досягнення свідчать про те, що зусилля нашого дружного колективу дали щедрі плоди.

Ви обрали благородну професію – служити людям. Хай таланить вам на цьому нелегкому шляху!

Вірю, що почуття піднесення й гордості за свою професію завжди буде у ваших серцях!

Ви молоді й талановиті, сповнені знань, сил та енергії. Ви, безперечно, станете гідними послідовниками славетних традицій нашої академії. Не забувайте її, пишайтеся тим, що ви – випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Впевнена, що ви гідно поповните когорту освітян нашої області та України, а ваша плідна праця й активна громадська позиція будуть запорукою Миру та процвітання рідної України!

Зичу вам натхнення, наполегливості, професійних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів!

Божого благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії!

Віримо в незламність і нескореність рідної Землі, у світлий День Перемоги України!

 

Все буде Україна!!!

 

З глибокою повагою            ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

Підсумки благодійної акції

«Стань помічником Святого Миколая!» 

День Святого Миколая – є одним із найсвітліших і найрадісніших християнських свят! Свято любові й душевної теплоти! У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або чарівний чобіток, адже так приємно знайти в ньому подарунки.

Напередодні дня Святого Миколая за ініціативи Молодіжного Хабу, через соціальні мережі пройшла щорічна благодійна акція «Стань помічником Святого Миколая!», до якої були залучені студенти, викладачі, співпрацівники та всі небайдужі українці.

На зібрані кошти було придбано подарунки, солодощі та розвивальні ігри для дітей з прийомних сімей, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у гуртожитку академії, дітей викладачів та співпрацівників академії та дітей з особливими потребами Основ'янського району.

15 грудня студенти академії подарували казкову виставу прийомним родинам у смт. Високий.

16 грудня Святий Миколай та Зимонька відвідали дітей з особливими потребами Основ’янського району.

19 грудня казкові герої привітали дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у гуртожитку академії, дітей викладачів та співпрацівників академії.

Переглянувши новорічну інтерактивну виставу «Пригоди у казковому лісі» діточки поринули в дивовижний світ казки й самі були активними учасниками казкових пригод. Гучний плескіт долонь та яскраві посмішки маленьких глядачів додали святкового настрою.

Бажаємо нашим діточкам веселих, магічних новорічних свят та гарного настрою!

Нехай Чудотворець принесе у ваші домівки Мир, добро, радість та багато-багато смаколиків! 

ДОПОМАГАЄМО – ПЕРЕМАГАЄМО!

В День Збройних Сил України колектив академії продовжив багаторічну традицію єдності освітян та військовослужбовців.

З метою підтримки, допомоги та вдячності воїнами, які захищають свободу нашої країни, а наразі перебувають на лікуванні у медичних установах м. Харкова, представники Молодіжного Хабу нашої академії відвідали захисників з подарунками до свята.

Дякуємо всім, хто виявив свою свідому громадянську позицію та допоміг придбати необхідні речі та подарунки.

Бути ДОБРУ! 

Вельмишановні захисники та захисниці України!

Шановні українки та українці!

Прийміть щирі вітання з Днем Збройних сил України!

День Збройних сил України – свято на честь тих, хто забезпечує обороноспроможність Української держави.

Збройні сили України – це армія сильних, відважних, мужніх захисників, завдяки незламному духу та звитязі яких ми можемо почуватися у безпеці.

Саме у цей складний час ми чітко усвідомлюємо, що сильна держава починається із сильної армії. Наша потужна армія вже довела цілому світу, що є національною гордістю, яка уміло протистоїть російському агресору, демонструючи при цьому свої найкращі риси – незламну волю, витримку, кмітливість, мужність та наполегливість.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

У цей день ми також схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Шановні військовослужбовці!

Здоров’я Вам на довгі роки, завзяття та сили, витримки та рішучості, підтримки близьких людей, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Віримо в Збройні сили України!

Перемога буде за нами!

 

З глибокою повагою – ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

З нагоди Міжнародного дня волонтера Харківський міський голова Ігор Терехов, 2 грудня привітав молодь міста. За активну громадянську позицію, вагомий внесок у розвиток волонтерського руху, надання допомоги мешканцям міста Харкова під час воєнного стану Подяку міського голови отримала здобувачка вищої освіти 511 ОПН групи, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки – Дарина МАРИНЕНКО.

Дарина активно займається волонтерством із початком повномасштабної війни разом з волонтерською організацією «РУХ ВІЛЬНИЙ ХАРКІВ», допомагає харків’янам, жителям області та військовим.

МАРИНЕНКО Дарина: «Наша організація вже допомогла понад півмільйону жителів їжею, ліками, гуманітарними наборами. За час роботи ми передали військовим близько 5000 необхідних речей та техніки: це і машини, і дрони, тепловізори, каремати та спальники, бронежилети та турнікети, тактичні аптечки та ліки та інші одиниці різних позицій для потреб ЗСУ. Також, передали більше 30 тон гуманітарної допомоги та 700 л палива. Нині, ми займаємось допомогою на деокупованих територіях: наші волонтери їздять в населені пункти, куди не доїжджає допомога, так як там все ще постійні обстріли і небезпека. Підтримуємо дітей та сім’ї, які евакуювались в Харків з небезпечних територій: наприклад, пару днів тому відвезли 40 подарункових наборів на свято для діток з деокупованих територій.

Також, наша організація постійно підтримує військових. Зараз в нас триває збір на 200 теплих комплектів для ЗСУ та 15 пар тактичного взуття для спец підрозділу.

Наша організація – це харків’яни, які безмежно люблять своє місто та людей. І ми кожен день робимо все можливе, щоб перемога була завтра».

Вітаємо Дарину з отриманням нагороди!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся українська спільното!

5 грудня українці відзначають Міжнародний день волонтера.

Волонтери – це ті, хто своєю добровільною, самовідданою працею, за покликом серця, допомагають людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання, кожного дня роблять країну сильнішою. 

В Україні волонтерський рух в умовах бойових дій має особливу місію – кожен розуміє рівень власної відповідальності за майбутнє нашої країни та кожного її громадянина.

Волонтерський рух студентів і викладачів академії завжди був показником згуртованості, патріотизму й самовіданності. Кількість громадян, які в цей нелегкий для країни час готові підтримати кожного, хто потребує допомоги, стрімко збільшилася.

Сьогодні понад 20 викладачів і співпрацівників, а також понад 60 студентів і випускників виявляють щире бажання допомогти усім, хто цього потребує, присвячують цьому своє життя, талант та енергію.

Шановні волонтери!

Щиро дякую вам за незламну віру у свій народ, за бажання допомагати, підтримувати, піклуватися та надихати.

Бажаю усім міцного здоров’я, вдячності від людей, скорішої Перемоги, миру у ваших домівках і в нашій країні.

Україна понад усе!!!

 

З глибокою повагою – ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

Наша кров рятує! 

22 листопада колектив академії, вкотре за час війни, долучився до поповнення донорського фонду.

Добровільними донорами стали 25 наших викладачів, співпрацівників, студентів та добровольців, які в тилу роблять все, що від нас залежить аби зберегти життя кожному бійцю на передовій та цивільним українцям, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Пишаємося тими, хто сьогодні доєднався до акції.

Дякуємо первинній профспілковій організації академії за смачні подарунки для наших донорів!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! 

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся українська спільното! 

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи на честь вшанування громадянської мужності учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження демократичних цінностей в єдиній, соборній та незалежній державі.

Нашим святим обов’язком є віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави.

Ми, українці, маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – перемоги та побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Сьогодні всі, кому небайдужа доля рідної України, об’єднали свої зусилля на благо країни та побудови європейської незалежної та заможної держави. 

Вітаю усіх з Днем Гідності та Свободи!

Нехай буде мирне небо над українською землею, а віра в щасливе майбутнє Української держави ніколи не згасне.

Слава Україні!

Україна понад усе!

 

З глибокою повагою  Галина ПОНОМАРЬОВА 

Звернення Володимира Зеленського з нагоди Дня Гідності та Свободи 

Нагородження кращих студентів міста Харкова!

18 листопада за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради відбулося урочисте нагородження кращих студентів міста Харкова з нагоди Міжнародного дня студентів.

Цьогоріч нагороди отримали студенти та курсанти 23 закладів вищої освіти Харківщини.

Серед нагороджених наші студентки Єлизавета ЛИТВИН та Ганна ОТИЧ.

Церемонію нагородження провів Ігор Терехов, Харківський міський голова, який подякував молодим харків'янам за їхній внесок у розвиток міста.

На урочистості були запрошені ректори та директори закладів вищої освіти.

Галина Федорівна, ректор академії, привітала наших дівчат-переможниць та побажала подальших творчих здобутків, натхнення  й успіхів у навчанні.

Пишаємося переможцями!

Все буде Україна!

Відзначаємо здобутки науково-педагогічних працівників! 

Досягаючи певних висот у науці, людина стає не тільки освіченішою, але й моральнішою та мудрішою. І немає різниці між учнем, який склав свій перший іспит, здобувачем, який отримав диплом, чи вченим, який захистив дисертацію. Здобуття наукового ступеня – це свято.

Присвоєння вченого звання – подвійне свято для будь-якого науковця!

16  листопада 2022 року на засіданні Вченої ради ректор академії, Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, привітала з присвоєнням вченого звання доцента та урочисто вручила атестати згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 10.10.2022 № 894 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України щодо присвоєння вчених звань і присудження наукових ступенів» науково-педагогічним працівникам академії:

Бакуменко Тетяні Костянтинівні, доктору філософії – доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Горовенко Оксані Анатоліївні, кандидату педагогічних наук – доцента кафедри іноземної філології;

Яцинік Аллі Вікторівні, кандидату педагогічних наук – доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології;

Калініній Тетяні Станіславівні, кандидату психологічних наук – доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології;

Дорош Тетяні Леонідівні, кандидату державного управління – доцента кафедри фортепіано;

Нежуті Аліні Вікторівні, кандидату психологічних наук – доцента кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Висловлюючи щиру вдячність викладачам за високий професіоналізм, доброчесність та відповідальність, Галина Федорівна, висловила впевненість у їх подальших професійних звершеннях на освітянській ниві, здобутих у розвитку національної педагогічної науки та щиро побажала міцного здоров’я, натхнення, нових ідей і талановитих однодумців у сфері наукових досліджень.

Ректор також зазначила, що невтомна повсякденна праця науково-педагогічних працівників сприяє формуванню високого рейтингу та лідерських позицій Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради серед провідних українських закладів вищої педагогічної  освіти, вихованню нової генерації молодих науковців.

Власний приклад нагороджених, вірність обраній справі демонструють постійну готовність вирішувати найнагальніші проблеми та проводити найпрогресивніші наукові дослідження в академії. 

ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ONLINE QUIZ 

17 листопада з нагоди Міжнародного дня студентів відбувся перший студентський ONLINE QUIZ.

В грі взяли участь 19 студентських команд з 14-ти закладів освіти міста Харкова.

Всіх учасників гри в прямому ефірі привітав Олександр Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Від нашої академії грали 6 команд: «Психея», «Незламні україночки», «Fiz.Art», «Творці дивослова», «Педагогічні Кіборги», «Знала, але забула» та команда «Майбутні вчителя» від Харківського педагогічного фахового коледжу.

Переможцями гри стала команда нашої академії «Знала, але забула», а третє місце отримала команда академії «Психея».

Всі команди турніру отримають дипломи від організаторів та подарункові сертифікати від партнерів.

Вітаємо переможців!

Дякуємо колективу Харківського міського центру дозвілля молоді, Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради за організацію та позитивні емоції. 

Нагородження переможців конкурсу «Студент року – 2022»

17 листопада з нагоди Міжнародного дня студентів у нашій академії відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Студент року – 2022» у офлайн та онлайн форматах.

Цьогоріч конкурсанти змагалися у номінаціях: «Студент року – діяч мистецтв», «Студент року – волонтер», «Студент року – науковець», «Студент року – спортсмен»; та головна номінація – «Студент року».

Журі конкурсу визначило 65 переможців, із них 49 студентів академії та 16 студентів Харківського педагогічного фахового коледжу. 11 отримали грамоти в залі, а 54 – на елекронну пошту.

Галина Федорівна привітала усіх присутніх та вручила почесні нагороди кращим студентам.

Під час виступу ректор зазначила, що у ці важкі для України часи наші викладачі, співпрацівники щоденно продовжують виконання такої відповідальної місії, як підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних педагогічних кадрів, від яких залежить сьогодення та завтрашній день Української держави.

Гордістю нашого закладу освіти є його студенти та випускники, які користуються заслуженим попитом на ринку праці м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Багато студентів і викладачів нині стали пліч-о-пліч у боротьбі за нашу рідну Україну. Серед них і бійці, і волонтери. Низький уклін вам, рідні, за мужність і відданість українському народові!

Ректорка наголосила, що українські студенти – нове покоління, народжене вже в незалежній державі й сповнене почуттям власної гідності, патріотизму, справедливості, вільнодумства, відкритості до світу, вони твердо бажають жити у правовій, демократичній державі та побажала стати гідними членами освітянської когорти і своїми добрими справами примножувати славу рідної академії та України!

Щиро вітаємо переможців та бажаємо творчих здобутків, натхнення й успіхів у навчанні та майбутній професійній діяльності!

Шановні і дорогі здобувачі освіти!!!

Щиро вітаю вас із Міжнародним днем студента – святом тих, хто відчуває потяг до знань, всього нового і незвіданого.

Українські студенти – нове покоління, народжене вже в незалежній державі й сповнене почуттям власної гідності, патріотизму, справедливості, вільнодумства, відкритості до світу, вони твердо бажають жити у правовій, демократичній державі.

Нині святкування Міжнародного дня студентів супроводжується виттям сирен і вибухами. Прикро, що на вашу долю випали такі випробування. Але страшні часи зміняться на світлі й радісні.

Увесь професорсько-викладацький склад нашого закладу щиро вболіває за кожного студента. Це тепле, батьківське ставлення від наставників з особливою силою виявилося в наш час. Усі ми згуртувалися, стали одною великою сім’єю незважаючи на те, що освітній процес здійснюється в дистанційному режимі.

Багато студентів і викладачів нині стали пліч-о-пліч у боротьбі за нашу рідну Україну. Серед них і бійці, і волонтери. Низький уклін вам, рідні, за мужність і відданість українському народові.

У нашій академії та її структурних підрозділах: Харківському, Красноградському та Балаклійському педагогічних фахових коледжах зберігаються і примножуються найкращі традиції вищої школи. Педагогічна нива, яку ви обрали для себе, дуже важлива для суспільства.

Майбутнє належить саме вам – молодим, сповненим життєвої енергії людям. Уже зараз ви робите реальний внесок у велику справу побудови демократичної процвітаючої України. Ми переконані, сплине час і ваш досвід та професіоналізм визначатимуть майбутню долю нашої держави.

Вам належить все життя працювати з дітьми. Це і задоволення, і велика відповідальність. Нехай на все вистачає знань і сили. Нехай навколо кожного з вас буде світло від дитячих посмішок і дзвінко від дитячого галасу.

Тож нехай ваше життя буде насиченим позитивними емоціями, щасливим і успішним, а День студента залишається вашим святом назавжди, незалежно від віку.

Нехай жага до знань веде вас до мети – стати гідними громадянами нашої країни – справжніми фахівцями – щасливими й завзятими.

Дякую усім, хто воює, працює, навчає та навчається заради нашої Перемоги!

Україна понад усе!

 

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

На 67-му році з життя пішла викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання – Лигус Олена Федорівна – добропорядна, чесна, щира людина, яскрава особистість, яка присвятила своє життя розбудові нашого закладу та вихованню молоді. Немає слів, щоб висловити співчуття з приводу неочікуваної смерті людини, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани. Пішла з життя жінка, яка власним прикладом і досягненнями, своїм розумом і мудрістю виховала не одне покоління педагогів. Уміло вчила їх працелюбності та відповідальності, була взірцем людяності, добра, розуміння і любові.

Хтось із великих сказав: «Коли помирає людина, світ стає біднішим, бо втрачає те, чим вона жила, як сприймала все, що її оточувало, якою багатою і щедрою була її душа, сутність». Боляче, невимовно боляче говорити і писати ці слова про Олену Федорівну – особистість справді неординарну, яскраву, невтомну й самовідданну педагогиню, гарну колегу. Олена Федорівна була дуже енергійною, працелюбною людиною, гарною дружиною, люблячою матір'ю та бабусею. Із болем у серці ми визнаємо, що вже ніколи не отримаємо її підтримки, не скористаємося її мудрою порадою.

Колектив академії глибоко сумує з приводу передчасної смерті Олени Федорівни.

Висловлюємо співчуття з приводу тяжкої втрати рідним і близьким. Світла пам’ять про Олену Федорівну завжди буде жити серед рідних, друзів, колег і студентів академії й залишиться назавжди в наших серцях.

 

Мій любий учителю, ти тільки знай:

Любов до тебе житиме завжди,

У будь-яку годину, будь-де ти пам’ятай:

Закладений тобою скарб

В нас житиме віки!

Мова об'єднує! 

09 листопада українці вшановують пам’ять Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. І саме сьогодні, в День української писемності та мови, викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, здобувачі вищої та фахової передвищої освіти Академії та структурних підрозділів і всі охочі долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який об’єднав українців у всьому світі навколо рідної мови.

Цьогоріч диктант читала відома народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Автор тексту – українська письменниця і режисерка Ірина Цілик. «Розкажи мені про свій дім» – такою була тема 22 Радіодиктанту національної єдності. Текст диктанту був дуже емоційним і чутливим для усіх присутніх, адже кожен українець відчуває на собі жорстокі терористичні атаки з боку російської федерації. Але вигук наприкінці тексту «Я – вдома!» надихає нас, дає сили вистояти у цій важкій боротьбі за свободу, незалежність. Віримо, що зовсім скоро кожен українець повернеться у свою домівку.

Завідувач кафедри Наталя ДЕМЧЕНКО завірила, що в умовах повномасштабної збройної агресії українська мова стала стратегічною зброєю, символом незламності та віри! Розмовляти українською, мовою сильної та незламної нації, – модно та престижно!!!

Дякуємо усім небайдужим до українського слова. В єдності наша сила. Ми – непереможні! Все буде Українa!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся українська спільното! 

Щиро вітаю Вас з двома важливими святами: з Днем української писемності та мови та Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва!

Саме сьогодні ми розуміємо, що мова нашого народу – це неоціненний дар Бога, який треба плекати, «як парость виноградної лози»; це душа нації, що промовляє до нас, українців, із глибин століть.

Нехай українська мова, цей нетлінний скарб, завжди буде стояти на сторожі нашої ідентичності, нехай вона стане для всіх духовним оберегом від будь-яких посягань на нашу свободу!

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва засновано з метою відзначити вагомий вклад творчих особистостей у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.

Саме завдяки відданим своїй справі митцям українська культура змогла зберегти свою самобутність, попри потужні натиски багатьох агресорів, і посісти гідне місце серед світових культур.

Бажаю міцного здоров’я, щастя, добробуту, великих творчих успіхів, невичерпної наснаги, ПЕРЕМОГИ та МИРУ!


З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

У боях за українську землю загинув Тарас Коваленко, випускник 2008 року, – неординарна особистість, завжди з правдивим і вільним поглядом на життя.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Тараса.

Ми завжди будемо пам'ятати подвиг, який він звершив задля майбутнього рідної країни!

ВІЧНА І СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Українська пісня єднає освітян

02 листопада міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і голова Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Синєгубов вручили представникам 40 закладів освіти області сертифікати на 5186  ноутбуків для забезпечення якісної дистанційної освіти на Харківщині, яка сьогодні є форпостом, опорним пунктом України.

Усім присутнім свої вітання подарував Народний аматорський колектив нашої академії «Дівочі співаночки».

Вдячні за теплу зустріч, за можливість відчути єдність, непереможність нашого народу, адже після офіційної церемонії разом з поважними гостями заспівали нашу українську пісню.

Ніколаївська Ірина Анатоліївна

22.04.1964 – 31.10.2022

Керівництво та колектив академії висловлює глибоке і щире співчуття рідним та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Ніколаївської Ірини Анатоліївни, яка з 22 липня 2015 року сумлінно працювала в академії та за цей час обіймала різні посади: комендант корпусів, заступник начальника відділу кадрів та керівник господарського підрозділу.

Світла пам'ять про неї назавжди залишиться
в серцях її колег, друзів, товаришів, студентів.

Вітаємо переможців та лауреатів міського конкурсу
«Молода людина року – 2022»! 

За ініціативою Харківської міської ради з метою підтримки обдарованої і талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів у рамках реалізації програми «Молодь Харкова» проводиться конкурс «Молода людина року», переможцями якого щорічно стають наші студенти.

26 жовтня 2022 року міський голова Ігор Терехов провів церемонію нагородження та подякував молодим харків'янам за їхній внесок у розвиток міста.

Цього року у конкурсі взяли участь близько 150 осіб. На міському етапі визначено 11 переможців та 22 лауреати, серед яких 4 здобувачі освіти академії.

Переможницею стала Карина САЛЮКОВА – студентка 5 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії.

Диплом Лауреата конкурсу здобули:

Катерина ЛІТВІН – студентка 3 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Юлія КРИВЕНКО – аспірантка 4 курсу спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки;

Ангеліна ІБРАГІМ – студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу. 

У районному етапі конкурсу участь взяли 7 студентів академії.

Перемогу в районному етапі здобули:

Карина САЛЮКОВА – студентка 5 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Марія ПІШОХА – магістрантка 2 курсу психолого-педагогічного факультету академії;

Елеонора КОБЗАР – студентка 3 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології академії;

Диплом Лауреата конкурсу отримали:

Катерина ЛІТВІН – студентка 3 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Леоніла ЖУКОВА – студентка 4 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології академії;

Світлана БЕЗЛАКОВСЬКА – студентка 4 курсу психолого-педагогічного факультету академії;

Дар’я ЮХТА – студентка 3 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу.

ПИШАЄМОСЯ ПЕРЕМОЖЦЯМИ!!!

Бажаємо подальших творчих здобутків, натхнення, добробуту та МИРУ! 

МУЖНІ! СИЛЬНІ! ВІДВАЖНІ! Захисники і захисниці України! 

Нашій Харківській гуманітарно-педагогічній академії є ким пишатися! 

Вельмишановні захисники та захисниці України!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники 

та вся українська спільното! 

Прийміть щирі вітання із Днем захисників і захисниць України, Днем Українського козацтва

та зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Споконвіку 14 жовтня в українському суспільстві відзначають велике свято – Покрови Пресвятої Богородиці, яка є захисницею українського війська та козацтва.

Історія українського воїнства  – це героїчний літопис, кожна сторінка якого сповнена звитягами різних поколінь оборонців рідної землі.

А віднедавна в Україні – це свято Героїв, які ціною власного життя захищають наш спокій, нашу незалежність, наш суверенітет.

Це свято кожного, хто віддає свої знання, силу, мужність задля процвітання нашої держави, збереження її незалежності та територіальної цілісності, хто несе почесну варту на захисті народу України.

Це день, коли ми дякуємо нашим героям та героїням, медикам та волонтерам. Це день жалоби за полеглими. Це день надії на мир!

Сьогодні країна переживає важкі часи, пишеться нова історія, творцями якої є наші найкращі сини та доньки, відважні, непереможні, мужні, нескорені захисники та захисниці України.

Висловлюю свою повагу та подяку захисникам усіх поколінь, серед яких є і наші колеги, студенти та випускники, які сьогодні боронять кордони Батьківщини. Своєю рішучістю та незламним бойовим духом сьогоднішні герої довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність.

Українські воїни – героїчні люди. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії! Діти й онуки ніколи не забудуть ваш подвиг.

Від усієї душі дякую кожному з вас за службу, за звільнення тимчасово окупованих територій, за те, що захищаєте найголовніше, що в нас є, – Україну, наш суверенітет і територіальну цілісність.

Бажаю Вам міцного здоров’я, успіхів і процвітання. Нехай у Вашому домі панують завжди довіра та мир.

Бажаю всім козацького здоров’я на довгі роки, злагоди, добра, завзяття та сили, душевного спокою, підтримки близьких людей і мирного неба над головою.

Нехай Пресвята Богородиця береже Україну під своїм Покровом та допомагає нам на шляху до Перемоги.

 

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

На відзначення Дня працівників освіти

30 вересня відбулося нагородження працівників освітньої сфери Харківської області з нагоди Дня працівників освіти.

       Олег Синєгубов, начальник Харківської обласної військової адміністрації, нагородив почесними грамотами та подяками Харківської обласної військової адміністрації науково-педагогічних працівників та співпрацівників академії за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки педагогічних кадрів.

Усі освітянам подякував за роботу та побажав перемоги, миру, злагоди, здоров’я й добробуту.

Слава Україні!!! Слава ЗСУ!!!

З Днем працівників освіти!

29 вересня в академії відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.

Науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників привітала Галина Федорівна Пономарьова, ректор, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, подякувала всьому колективу академії за самовіддану працю з розвитку системи педагогічної освіти та якісну підготовку висококваліфікованих педагогів. Галина Федорівна зазначила:  «Шановні колеги, перед нами постають надважливі завдання – виховати нове покоління справжніх громадян і патріотів України, продовжити формування плеяди носіїв високої моралі та позитивних громадянських цінностей. Незважаючи на складний період для кожного громадянина нашої держави, Ви вносите визначальний вклад у захист і розвиток України, формуєте нове покоління її громадян, передаючи кожній молодій людині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя і долю своєї Батьківщини».

У привітанні Галина Пономарьова наголосила, що під впливом сьогодення вимог і самого життя професія вчителя набула нових граней, стала більш значною і відповідальною, зазначивши, що відданий своїй професії педагог є найвищою цінністю для національної освіти, родини й України вцілому.

Пані Галина висловила глибоку і щиру вдячність керівникам області: Олегу Васильовичу Синєгубову, голові Харківської обласної військової адміністрації; Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради; Олексію Миколайовичу Литвинову, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, Ігорю Олександровичу Терехову, Харківському міському голові; Лідії Миколаївні Дулуб, голові Харківської обласної організації Профспілки освіти і науки України та депутатам Харківської обласної ради, за розуміння важливості підготовки сучасних фахівців у педагогічній сфері, постійну підтримку колективу академії та структурних підрозділів. Також  подякувала усім керівникам управлінь та відділів освіти Харківської області і міста, керівникам закладів освіти, соціальних служб за свідоме партнерство та суттєву допомогу в організаційному і змістовному забезпеченні проходження практики студентами у закладах освіти та соціальних службах.

Ректор з відвертою приємністю повідомила за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу підготовки педагогічних кадрів, плідну педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти 30 викладачів і співпрацівників академії та структурних підрозділів нагороджені відомчими нагородами, 17 – подякою Харківської обласної організації Профспілки освіти і науки України й 19  отримали грамоти та подяки академії.

Олексій Литвинов, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, тепло привітав колектив академії та вручив науково-педагогічним працівникам академії почесні нагороди Міністерства освіти і науки України.

Пан Олексій наголосив на важливості праці педагога, яка є визначальною для держави і суспільства, адже саме освітяни своєю працею формують щасливе майбутнє незалежної України, забезпечують її економічне процвітання й національне відродження.

За дорученням голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко членів колективу академії привітав та нагородив Максим Колінько, заступник керівника апарату Харківської обласної ради.

Максим Валерійович відзначив, що сьогодні колектив навчального закладу – це досвідчені фахівці, які не зупиняються на досягнутому, а старанно працюють над підвищенням якості підготовки фахівців, без праці яких неможливо збудувати успішну країну, досягти розквіту й добробуту її народу.

За дорученням Харківського міського голови Ігоря Олександровича Терехова нагороди Харківської міської ради вручила Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови. Світлана Олександрівна передала найщиріші вітання з професійним святом від очільника міста Харкова та побажала здоров’я, терпіння, надії на скорішу перемогу.

Галина Федорівна вручила грамоти та подяки академії викладачам і співпрацівникам, які щоденною самовідданою працею вносять вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти.

Грамоти Харківської обласної організації Профспілки освіти і науки України за дорученням Лідії Дулуб, голови Харківської обласної організації Профспілки освіти і науки України, членам колективу вручила Людмила Савченко, голова первинної Профспілкової організації академії.

Усім нагородженим та освітянам ректор і гості академії побажали міцного здоров’я, плідної праці, мирного неба!

Пам'ятаймо, що ми – Українці і зможемо здолати всі перешкоди на нашому шляху! Колектив академії все робить для перемоги. Україна понад усе!

Усіх нагородженних привітали творчі колективи академії.


Шановні першокурсники та їх батьки!

Щиросердно вітаю Вас з новим етапом вашого життя – вступом до нашої дружньої родини Харківської гуманітарно-педагогічної академії та першим навчальним роком у статусі студента.

15 вересня 2022 року студентську сім’ю академії поповнили 356 майбутніх бакалаврів – освічених українців, відповідальних громадян.

Продовжується вступна кампанія для здобуття наукового ступеня доктора філософії та освітнього ступеня магістра.

Шановні першокурсники!

Щира вдячність Вам та Вашим рідним, що під час воєнного лихоліття Ви залишилися патріотами України і обрали місцем свого фахового становлення нашу академію – один із найстаріших педагогічних закладів вищої освіти України.

У ці важкі для України часи наші викладачі, співпрацівники щоденно продовжують виконання такої відповідальної місії як підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних педагогічних кадрів, від яких залежить сьогодення та завтрашній день Української держави.

Дорогі першокурсники!

Щиро бажаю, щоб ваша наполегливість у навчанні, активність у студентському житті, креативність й амбітність вкотре довела нашу національну ідентичність.

Ми твердо віримо, що Вам, шановні першокурсники, не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі й узяти на себе відповідальність за власну долю та долю країни. Адже саме від Ваших ідей, творчості думки, працьовитості залежить майбутнє України.

Від усієї душі бажаю усім злагоди, добра, натхнення, мирного неба, світлих надій, упевненості в нашій перемозі та щасливого життя у вільній Україні!

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА 

СКАЖЕМО «НІ» ДЕФІЦИТУ КРОВІ У ХАРКОВІ!

08 вересня колектив академії, вкотре за час війни, долучився до поповнення донорського фонду. Добровільними донорами стали 20 наших викладачів, співпрацівників, студентів та добровольців.

Пам’ятаємо, що донорська кров рятує солдатів ЗСУ та цивільних українців, які щодня стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Ми кожен на своєму фронті та наближаємо ПЕРЕМОГУ як можемо!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!


Шановні викладачі, здобувачі освіти, співпрацівники, батьки наших студентів та всі освітяни області!

Щиросердно вітаю Вас з 1 вересня – Днем знань!

День знань – це початок нелегкого, але неймовірно цікавого шляху

до здобуття знань, професійного становлення студентів, формування

їх як відповідальних, свідомих громадян і справжніх патріотів, готових працювати заради розвитку України. Для когось цей навчальний рік є першим, для когось – черговим, а для когось – випускним. Але однаково це свято щороку хвилююче і неповторне.

На жаль, цього року це світле і радісне свято проходить у воєнний час. Цього вересневого дня ми не почуємо наживо мелодійні звуки шкільного дзвоника та урочистих посвят у студенти. Незважаючи на те, що в нашій країні вже понад 6 місяців тривають воєнні дії, наша Україна зустрічає День знань – справжнє всенародне  свято мудрості, доброти і людяності.

Сердечно висловлюю слова подяки всім працівникам освітянської ниви за щоденну творчу працю, яка є основою духовно-морального та інтелектуального зростання молодого покоління, від якого залежить майбутнє нашої держави.

Висловлюю Вам глибоку вдячність за самовіддане служіння високим ідеалам просвітництва і державотворення.

Від усієї душі бажаю всім нам міцного здоров’я, родинного тепла й затишку, злагоди та скорішого повернення до класних кімнат та студентських аудиторій!

Бажаю Перемоги, мирного неба, світлих надій на щасливе життя у вільній Україні!

Україна понад усе!!!

 

З глибокою повагою ректор Галина ПОНОМАРЬОВА


17 серпня 2022 року в академії відбулось перше засідання Вченої ради у новому 2022-2023 навчальному році, присвячене розгляду ключових питань забезпечення освітнього процесу в період воєнного стану в Україні.

Під час розгляду питань Порядку денного засідання, голова Вченої ради Пономарьова Галина Федорівна, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, ректор академії, щиро привітала присутніх з початком навчального року, висловила переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України та закликала колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників докласти всіх зусиль щодо забезпечення максимально сприятливих і безпечних умов для організації освітнього процесу на високому якісному рівні відповідно до освітніх і освітньо-наукових програм.

Ректорка звернулася до членів ради з вимогою долучити до навчання всіх здобувачів освіти, хто має таку можливість, виявляти толерантність у спілкуванні зі студентами та їх батьками, створювати оптимальні умови для ефективного дистанційного навчання з використанням новітніх інформаційних технологій.

Галина Федорівна висловила глибоку вдячність керівникам області: Олегу Васильовичу Синєгубову, голові Харківської обласної військової адміністрації; Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради; Олексію Миколайовичу Литвинову, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та депутатам Харківської обласної ради, за розуміння, постійну підтримку нашого колективу у модернізації матеріально-технічної бази академії.

Перший проректор Петриченко Лариса Олексіївна, доктор педагогічних наук, професор, поінформувала членів Вченої ради про особливості роботи колективу академії 2022-2023 н.р., спрямованої на реалізацію статутних завдань та виконання освітніх програм підготовки фахівців у галузі освіти.

Лариса Олексіївна зазначила про неухильне дотримання вимог законодавства України щодо функціонування державної мови та освітніх програм.

Директорка Харківського педагогічного фахового коледжу, Полякова Ірина Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доповіла про особливості та результати роботи приймальних комісій Харківського, Балаклійського і Красноградського педагогічних фахових коледжів зазначивши, що, не зважаючи на воєнний стан, прийом абітурієнтів на навчання до структурних підрозділів академії проведено у зазначені Міністерством освіти і науки України терміни. Відповідно до обсягу прийому, затвердженого Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, здійснено набір здобувачів освіти на 1 курс навчання: Харківський педагогічний фаховий коледж – 70% обсягу регіонального замовлення, Красноградський педагогічний фаховий коледж – 100%, Балаклійський педагогічний фаховий коледж – 53% .

Пропонуючи до затвердження план роботи академії, проректор з науково-педагогічної роботи Харківська Алла Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, акцентувала увагу на важливості забезпечення якісної підготовки здобувачів освіти в академії за всіма напрямами діяльності  її підрозділів та побажала колегам творчої наснаги й наполегливості у вирішенні означених у плані завдань.

Також було розглянуто питання щодо присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам академії, переведення на вакантні місця державного замовлення здобувачів вищої освіти, роботи психологічної служби тощо.