Новини

З Днем Конституції України!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти! Вітаємо із найважливішим національним святом – Днем Конституції України! Нехай ця подія наповнює українців силою, незламним духом, волею до перемоги, вірою у краще.

Українці – непокірний і непохитний народ. Ми свято віримо у нашу перемогу.

1 червня – Міжнародний день захисту дітей.

31 травня 2022 року за ініціативи адміністрації Основʼянського району у м. Харкові в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулося привітання дітей із сімей вимушених переселенців, що постраждали від воєнних дій на території України.

До дітей та їх батьків з теплими і щирими словами, побажаннями миру, здоровʼя, щастя у незалежній Україні звернулася Ірина Корнєва – заступниця голови адміністрації Основʼянського району Харківської міської ради.

Щирими та сердечними словами привітала дітей Галина Пономарьова – ректорка академії. Галина Федорівна наголосила, що в академії здійснюється підготовка майбутніх вихователів дітей дошкільного віку та вчителів різних спеціальностей, то ж від наших випускників залежить якими будуть майбутні громадяни нашої Держави. Діти – це майбутнє рідної вільної України!

На радість малечі було проведено святковий концерт за участі колективу Центру дитячої та юнацької творчості №7 Основʼянського району.

З нагоди свята всі діти отримали чудові подарунки.

Увесь колектив академії болісно переживає загибель Юрія Рикуша - студента 311 іст групи факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Щирий і добрий хлопець, у якого мало бути все життя попереду... Світла пам'ять нашому Патріоту України, який загинув разом зі своєю мамою та маленькою сестричкою під час бомбардування в Ізюмському районі Харківської області. Виражаємо найглибші співчуття рідним і близьким. Допоки й житимемо, будемо пам'ятати Юрія. Царство небесне і вічний спокій!

ВІТАЄМО!

13 травня 2022 року Марія КАЛІНІЧЕНКО, студентка 3 курсу спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова та література (англійська)) факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології із успіхом захистила аналітичну статтю «Промоакційний маркетинг — міф просування чи невід’ємна частина виживання у конкурентній боротьбі на ринку?» і посіла 3 призове місце у VIII грантовому конкурсі «Scholarship в Україні».

Науковий керівник: Віолетта ПАНЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, страший викладач кафедри іноземної філології.

Організаційний комітет грантового конкурсу «Scholarship в Україні» висловив подяку Галині ПОНОМАРЬОВІЙ, доктору педагогічних наук, професору, ректору академії, за постійне сприяння участі здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників у проєктах і конкурсах міжнародного спрямування.

Уся академічна спільнота не можемо втримати сліз, невимовний біль пронизує все єство загинув наш красень, інтелектуал Богдан Петренко випускник 2015 року КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. Виражаємо найглибші співчуття рідним і близьким. Світла пам'ять нашому Героєві, Патріоту України, Захиснику свободи українського народу. Допоки й житимемо, будемо пишатись і пам'ятати Богдана, який віддав своє життя за рідну Харківщину. Світла пам'ять, Царство небесне і вічний спокій у Засвітах Синові Герою України!

День Європи в Україні

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Цьогоріч День Європи в Україні припадає на 21 травня.

Для українців цей день чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти!

Вітаю Вас із сакральним українським святом Днем вишиванки!

Цього дня важливо згадати про наше коріння. Адже український народ – стоїчний, нескорений, увінчаний прекрасними традиціями. Тож маємо гідно примножувати й розвивати найдорожчі цінності, подаровані нам нашими предками.

У День вишиванки хочу побажати миру і злагоди у ваших оселях і серцях. Нехай Ваша любов до рідної землі, пам'ять про героїчні звитяги незламних захисників допоможуть мужньо вистояти Україні в боротьбі за цілісність та світле майбутнє народу. Пам'ятайте, що ми – Українці і зможемо здолати всі перешкоди на нашому шляху!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти та батьки наших студентів!

Сьогодні вся країна відзначає День сім'ї – день наших із вами родин. Адже саме сім’я є тією цеглинкою, що підтримує добробут і спокій нашої держави. Сім´я, увібравши в себе історичний досвід усіх попередніх поколінь, завжди була й залишається осередком збереження духовних і культурних традицій народу.

Українська нація – працелюбна й талановита. Ці важливі чесноти закладаються саме в сім´ї. Власне в родині дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і сповнюється натхненнями, що допомагають їй упродовж усього життя долати труднощі, досягати вершин і здобувати перемоги.

У Міжнародний день сім'ї бажаю, щоб у колі Вашої родини було тихо й затишно. Нехай підтримка найрідніших допомагає впоратися з будь-якими труднощами. Нехай у родині панує затишок, а в нашій рідній Україні настане мир.

Любові, турботи близьких, чистого, мирного неба і віри у світле майбутнє кожної української родини!

Усеукраїнський флешмоб

#ErasmusPlus35yearsUkraine

в межах Днів Європи в Україні

Усеукраїнський флешмоб #ErasmusPlus35yearsUkraine став початком серії заходів присвячених 35-річчю Програми ЄС Еразмус+ та Європейського року Молоді в Україні.

Співорганізатори заходу: Національний Еразмус+ офіс в Україні (проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network – Kyiv (ESN-Kyiv) за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Європейського агентства із питань освіти і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії (tbc), Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції (tbc), Міністерства освіти і науки України (tbc), Міністерства молоді та спорту України (tbc), ENIC/NARIC в Україні, Українського державного центру міжнародної освіти, Інформаційного центру Еразмус+ Молодь та Європейський корпус солідарності в Україні, EURODESK-Ukraine (tbc), eTwinning Plus в Україні.

Основна ідея флешмобу полягає у тому, щоб зробити промоцію України як Європейської країни, вплив Програми Європейського Союзу Еразмус+ на промоцію Європейських цінностей в Україні, розповісти історії успіху Еразмусівців та підтримку українців під час війни.

Активну участь у флешмобі #ErasmusPlus35yearsUkraine взяли науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти академії, а саме:

 • представництво кафедри теорії та методики фізичного виховання: Людмила ШЕСТЕРОВА, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри; Ірина ЖУРАВЛЬОВА, викладач вищої категорії, старший викладач, майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики; Дар'я ПЯТНИЦЬКА, кандидат педагогичніх наук, доцент кафедри; Сабіна КОЗАРЬ, викладач; Ольга СОКОЛЮК, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри; Дмитро ХРИСТЕНКО, викладач кафедри;

 • представництво кафедри природничих дисциплін: Олена БОРЗИК, доктор філософії, викладач; Олена ДЕХТЯРЬОВА, кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри; здобувачі вищої освіти спеціальності 091 Біологія Руслана РУСАНОВА, Анастасія БОНДАР, Катерина ЧОРНІЙ, Марія НЕСТЕРЦОВА, Катерина ДЕРЮШЕВА, Маргарита СІНЯЄВА, Анна СУМЦОВА;

 • представництво кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання: Алла ГЕЙДЕЛ, викладач кафедри;

 • представництво кафедри соціальної роботи: Тетяна ГЛАДУН, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри;

 • представництво кафедри інформатики: Олеся КИСЕЛЬОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри;

 • представництво кафедри корекційної освіти та спеціальної психології: Наталія ІВАШУРА, викладач кафедри.

Шановні викладачі, студенти та співпрацівники!

Сьогодні в Україні відзначають День матері.

У цей день від усього серця вітаю дорогих мам зі святом.

Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

Бажаю всім мирного неба, душевного спокою й віри у світле майбутнє для наших дітей в рідній Україні.


З глибокою повагою - ректор академії Галина Пономарьова

Працюємо, віримо, підтримуємо!

Засідання Вченої ради, що відбулося 20 квітня 2022 року у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, було присвячене нагальним проблемам та перспективним питанням організації освітньо-наукової та фінансово-господарської діяльності в умовах воєнного стану.

На початку засідання ректор академії професор Галина Пономарьова акцентувала увагу членів ради на актуальних і важливих питаннях діяльності колективу академії та структурних підрозділів, що стосується не лише збереження матеріально-технічної бази закладу, а й розвитку освітнього процесу, навчально-методичного, організаційно-технологічного та фінансового забезпечення.

Члени Вченої ради одноголосно підтримали ініціативу профспілкового комітету академії про фінансову підтримку захисників Харківщини та України і прийняли рішення щодо приєднання до ініціативи «Єднання» за підтримки Міністерства освіти та науки України та організації «Університети Великобританії».

Радісною звісткою для присутніх стала інформація про присудження наукового ступеня доктора філологічних наук Міняйлу Роману Вікторовичу, присвоєння вченого звання професора Осовій Ользі Олексіївні й Упатовій Ірині Петрівні та вченого звання доцента – Каденко Ірині Валеріївні.

Робота продовжується!!!

Все Буде Україна!!!!!

У рамках програми науково-експериментальної роботи «Становлення і розвиток соціального партнерства як ефективного фактора забезпечення стабільності і перспектив освіти» (ГР №0117V001471), на базі Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія» науково-педагогічні працівники академії взяли участь у ХХ Міжнародній науково-практичній конференції «Освіта дорослих в умовах невизначеності: залучення, мотивація, тенденції».

Традиційно учасники конференції висловили партнерам по соціальному проєкту свою переконаність у важливості й актуальності як теми конференції, так і теоретичній та практичній значимості, представленого у доповідях, досвіду її вирішення на високому науковому рівні.

Під час конференції всі учасники мали добру нагоду долучитися до дискусії, збагатитися напрацюваннями і здобутками колег, висловити щиру вдячність організаторам за свято інтелекту, творчості, самовідданості та відповідальності за долю національної освіти.

День Єднання

18 лютого в академії продовжуються заходи, спрямовані на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 до Дня Єднання.

З метою забезпечення медіаграмотності серед трудових колективів та здобувачів освіти з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу за ініціативи Студентської ради академії у рамках проєкту «Схід і захід разом» було проведено Zoom зустріч здобувачів освіти нашої академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на тему «Факт чи фейк: як відрізнити правду від брехні у скаженому потоці інформації».

Під час жвавої дискусії учасники дійшли висновку, що сучасна молодь спроможна оптимально визначати правдиву інформацію різних джерел та розумно ділитися нею.

Дякуємо всіх учасникам за тісну співпрацю, обізнаність та жваву дискусію. Чекаємо на нові проєкти!

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у академії відбулася зустріч-прямий ефір з почесними гостями – воїнами інтернаціоналістами: Ломакіним Геннадієм Івановичем, воїном-інтернаціоналістом, кавалером ордена «За мужність» ІІІ ступеня; Герасимовим Сергієм Михайловичем, учасником бойових дій в Афганістані та Ільченко Олександрою Іванівною, мамою загиблого під час бойових дій в Афганістані Медвідя Миколи Григоровича.

Вони як ніхто знають справжню ціну війни і миру, і як ніхто усвідомлюють свою відповідальність за долю прийдешніх поколінь, саме вони є взірцем служіння народу та державі у наші дні.

Гості поділились своїми враженнями про ті дні свого життя, розказали про свій власний життєвий досвід, де пройшли пекло цієї війни і не поповнили списки загиблих. Вони і є тією пам’яттю, що пише історію.

Студенти були вражені почутим та вшанували загиблих учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання.

Для здобувачів освіти Валентина ОЛЯНИЧ, доктор історичних наук, доцент, професор кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін та Лариса ОЛЯНИЧ, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін провели відкритий тематичний онлайн-захід «Україна – єдина країна».

Продовжуються тематичні виховні заходи в студентських групах та у гуртожитку.

Шановні учасники освітнього процесу!

З 21.02.2022 по 23.02.2022

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт (фітнес)»


22 лютого 2022 об 11.00 годині відбудеться відкрита зустріч з експертами до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Підключитися до конференції Zoom можна за посиланням

https://us05web.zoom.us/j/88013140440?pwd=TUNQcFZoMWozWllKQ0RLa1RRK1JhQT09

Індентифікатор конференції: 880 1314 0440

Пароль: 2022

День Єднання

17 лютого в академії продовжуються заходи, спрямовані на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 до Дня Єднання:

 • патріотичний арт-флешмоб на фоні тематичної фотозони. Всі охочі мали змогу зробити фото та аквагрим з патріотичною символікою;

 • з метою патріотичного згуртування студентської молоді відбулася лекція-прямий ефір на тему «Україна – єдина країна» із Оленою Співак, завідувачкою відділу науково-освітньої роботи Комунального закладу «Харківський історичний музей

ім. М. Ф. Сумцова»;

Продовжуються тематичні виховні заходи в студентських групах та у гуртожитку.

День Єднання

16 лютого в День Єднання на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 студенти та викладачі академії долучилися до проведення низки іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України:

 • підняття Державного Прапору України та виконання Державного Гімну України хоровими колективами академії https://youtu.be/Cf4WIaCupHM

 • зустріч-прямий ефір із захисником України Віталієм ЗОЛОЧЕВСЬКИМ;

 • тематичні заходи в академічних групах;

 • онлайн-лекція «Незламний дух українського народу» – лектори: Едуард ХРЯПІН, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін; Віктор КВІТКОВСЬКИЙ, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін та Геннадій СВИСТУН, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін.

ПРОГРАМА

онлайн візиту експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв’язку за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» освітньої програми «Фізична культура і спорт (фітнес)» (ID ЄДЕБО 51658) за першим рівнем вищої освіти (справа № 53/АС-22) у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради (Наказ Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 04.02.2022 р. № 77-Е)


НАКАЗ

Про призначення експертної групи 017 Фізична культура і спорт (фітнес)

Шановні учасники освітнього процесу!

З 16.02.2022 по 18.02.2022

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми «Біологія»


17 лютого 2022 о 13.30 відбудеться відкрита зустріч з експертами, до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Підключитися до конференції Zoom можна за покликанням

https://us02web.zoom.us/j/85719014437?pwd=UWRzK2xJWk52aEhMUzJlc3N1S04zdz09

Ідентифікатор конференції: 857 1901 4437

Пароль: 1111

ПРОГРАМА

on-line візиту експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи з використанням засобів відеозв’язку за спеціальністю 091 Біологія освітньої програми «Біологія» (ІД у ЄДЕБО 26167) за першим рівнем вищої освіти (справа №15/АС-22) у комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради з 16 по 18 лютого 2022 року (відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти № 41-Е від 1 лютого 2022 року)


НАКАЗ

Про призначення експертної групи 091 Біологія

04 лютого 2022 року відбулася конференція трудового колективу академії, під час роботи якої було заслухано та обговорено звіт ректора академії Галини Федорівни Пономарьової за 2021 рік та виконання умов контракту і визнано роботу ректора на достатньо високому рівні.

Галина Федорівна висловила щиру подяку викладачам, співпрацівникам та студентам академії за підтримку.

Пані Галина подякувала голові Харківської обласної ради Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, Олегу Васильовичу Синєгубову, голові Харківської обласної державної адміністрації, депутатам обласної ради, Анжеліці Сергіївні Крутовій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, за постійну підтримку колективу академії, сприяння покращенню матеріально-технічної бази академії та структурних підрозділів для здійснення освітнього процесу й підготовки висококваліфікованих кадрів для закладів освіти, культури, соціальних служб та різних галузей суспільства.

Розглянуто питання щодо результатів виборів на посаду ректора КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ. Після обговорення було ухвалено рішення щодо порушення клопотання перед керівництвом Харківської обласної ради про призначення Галини Федорівни ПОНОМАРЬОВОЇ на посаду ректора КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ терміном на п’ять років за результатами виборів.

Просвітницький event з представниками патрульної поліції!

3 лютого в стінах академії відбувся просвітницький event з представниками патрульної поліції в Харківській області на тему «Дотримання етичних та правових норм в онлайн-просторі. Інтернет безпека» долучитися до якого можна було у прямому ефірі на офіційному instagram Молодіжного Хабу.

Печенізька Ірина Олександрівна, старший лейтенант поліції та Удовіченко Катерина Ігорівна, капітан поліції, інспектори відділу зв’язків з громадськістю УПП в Харківській області провели профілактичну превентивну роботу, спрямовану на роз’яснення видів булінгу, правових норм в онлайн-просторі, захисту особистих даних в мережі інтернет та розповіли про відповідальність за вчинені дії.

Під час зустрічі між студентами та спікерами підтримувався формат діалогу. Всі студенти отримали пам`ятку для захисту від кібербулінгу, а – отримали тематичні подарунки.

Дякуємо нашим гостям за важливу й корисну інформацію та сподіваємося на подальшу співпрацю!

31 січня 2022 року з робочим візитом академію відвідала Валерія Мураєва, заступник голови Харківської обласної ради.

Під час зустрічі ректор академії Галина Пономарьова ознайомила з професорсько-викладацьким складом академії, здобувачами освіти та матеріально-технічною базою закладу.

Галина Федорівна подякувала керівникам області і депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії.

Щорічно покращується матеріально-технічна база академії та структурних підрозділів для здійснення освітнього процесу й підготовки висококваліфікованих кадрів для закладів освіти, культури, соціальних служб та різних галузей суспільства.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 2022

27 січня 2022 року в академії в режимі онлайн відбувся День відкритих дверей. Відповідальний секретар Приймальної комісії академії та заступник голови Приймальної комісії Харківського педагогічного фахового коледжу розповіли про особливості вступу до академії та коледжу.

2022 року. Під час конференції здобувачі освіти презентували вступникам спеціальності, які здобувають, та запрошували на навчання.

Зустріч з абітурієнтами відбулась через платформу Zoom. Однак навіть у такому режимі до онлайн-конференції підключилося понад 100 учасників, які поставили чимало запитань.

З Днем Соборності України!

Щороку 22 січня українці відзначають одне з найважливіших державних свят – День Cоборності України!

Вперше День Cоборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України, а офіційно святкувати День Соборності в Україні почали лише у 1999 році після Указу Президента Леоніда Кучми.

В цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР. Акт злуки було проголошено на Софійській площі Києва, після ж відбувся молебень та військовий парад.

Найбільш знакове святкування відбулося в 1990 році, якому дали назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися ланцюгом від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

Святкові заходи 22 січня проходять не тільки в Україні. Акції, присвячені Дню Соборності, влаштовують українці, які проживають в різних країнах світу.

Від щирого серця вітаємо усіх українців! Бажаємо кожному зберігати силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній сім'ї панує мир і спокій, любов та порозуміння.

Ми віримо у наше світле майбутнє і сприятимемо розвитку та процвітанню улюбленої країни. Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну – Україну!

Зустріч співробітників ДСНС України в Харківській області зі студентами, викладачами, керівництвом академії

Із метою посилення пожежної та техногенної безпеки і попередження надзвичайних ситуацій на об’єктах закладів освіти, 18 грудня 2022 року о 14.00 в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася зустріч співробітників ДСНС України в Харківській області зі студентами, викладачами, керівництвом академії, під час якої фахівці ДСНС продемонстрували фільм «Правила пожежної безпеки у побуті» та провели профілактичну бесіду, у ході якої нагадали про суворе дотримання правил пожежної безпеки щодо користування електроприладами, ознайомили з першочерговими діями на випадок стрімкого поширення полум’я та сильного задимлення в приміщенні, а також наголосили на утримання в належному стані евакуаційних виходів. Співпрацівники ДСНС висловили сподівання, що студентам, які в майбутньому стануть педагогами, сьогоднішня зустріч буде в нагоді і вони використають цей досвід у майбутній фаховій діяльності, а цінну інформацію передадуть своїм вихованцям.

Нагородження науково-педагогічних працівників подяками академії та дипломами ХХІІІ Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена»

Відповідно до листів Департаменту освіти Харківської міської ради та рішення журі ХХІІІ Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» 14 січня 2022 року на засіданні Вченої ради ректор Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, вручила подяки та дипломи науково-педагогічним працівникам академії:

за якісну роботу у складі журі міського конкурсу «Учитель року 2022»:

Упатовій Ірині Петрівні, доктору педагогічних наук, доценту, професору кафедри природничих дисциплін;

Ігнатьєвій Яні Володимирівні, доктору філософії, старшому викладачу кафедри вокально-хорової підготовки вчителя;

Брославській Галині Михайлівні, кандидату педагогічних наук, доценту, доценту кафедри математики та фізики.

За плідну роботу у складі експертної комісії міського конкурсу на кращий дистанційний курс у 2021 році серед учителів закладів освіти міста Харкова:

Брославській Галині Михайлівні, кандидату педагогічних наук, доценту, доценту кафедри математики та фізики;

Демченко Наталії Дмитрівні, кандидату філологічних наук, доценту, завідувачу кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання;

Крехно Тетяні Іванівні, кандидату філологічних наук, доценту, професору кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання.

Дипломантів ХХІІІ Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена»:

У номінації «Викладач гуманітарних дисциплін» – Осовій Ользі Олексіївні, доктору педагогічних наук, доценту, професору кафедри іноземної філології;

У номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін» – Онипченко Оксані Ігорівні, доктору педагогічних наук, доценту, професору кафедри соціальної роботи;

У номінації «Декан факультету» – Шапаренко Христина Андріївні, доктору педагогічних наук, доценту, декану факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії.

Вітаємо з нагородами!

Шановні викладачі, співпрацівники та студенти!

Щиро вітаю вас з новорічними святами!

Минулий рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей та відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний та життєвий досвід.

Завдяки злагодженій роботі всього колективу академії та структурних підрозділів досягнуто вагомих результатів на його подальший розвиток.

Матеріально-технічна база повністю адаптована для ефективної підготовки висококваліфікованих фахівців. Освітній процес забезпечено якісним кадровим складом та необхідними освітніми ресурсами, що відповідає ліцензійним та акредитаційним вимогам.

Упродовж року успішно відбулася процедура акредитування освітніх та освітньо-наукових програм, спрямована на покращення процесів забезпечення якості вищої освіти. Зокрема, освітнього ступеня «бакалавр»: «Історія та археологія», «Культурологія», «Психологія», «Середня освіта (Інформатика)», «Українська мова та література», освітнього ступеня «магістр»: «Початкова освіта», «Середня освіта (Музичне мистецтво)», «Психологія», «Дошкільна освіта», «Соціальна робота» та освітньо-наукового рівня «доктор філософії» «Соціальна робота».

Упродовж року викладачами та співпрацівниками захищено 21 дисертацію. З них: 3 – на здобуття наукового ступеня доктора,

3 – кандидата наук та 15 – доктора філософії. 23 науково-педагогічним працівникам присвоєно вчене звання професора та доцента.

Відповідно до Указу Президента України №619/2021 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня волонтера» викладачу кафедри корекційної освіти та спеціальної психології академії Івашурі Наталії Сергіївні, яка є головою благодійного фонду «Квіти життя», 05.12.2021р. Президент України Володимир Зеленський вручив орден Княгині Ольги III ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну благодійну і гуманістичну діяльність.

У щорічному конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена» три науково-педагогічних працівники академії стали дипломатами: Христина Шапаренко, доктор педагогічних наук, доцент, у номінації «Декан факультету»; Оксана Онипченко, доктор педагогічних наук, доцент, у номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін»; Ольга Осова, доктор педагогічних наук, доцент, у номінації «Викладач гуманітарних дисциплін».

Удосконалення організації освітнього процесу та підвищення якості процесу в академії в 2021 році значною мірою визначалося рівнем кваліфікації науково-педагогічних працівників. Так, упродовж року 76 викладачів та співпрацівників пройшли освітньо-наукове стажування у 11 країнах світу (Іспанія, Словацька Республіка, Республіка Польща, Чеська Республіка, Румунія, Німеччина, Республіка Болгарія, Італія, США, Австрія, Фінляндія), що збагатило їх освітню і наукову діяльність, та сприяло фаховому зростанню.

26 здобувачів освіти академії та структурних підрозділів під керівництвом науково-педагогічних працівників стали переможцями і призерами Міжнародних, Усеукраїнських та Регіональних конкурсів студентських наукових і творчих робіт з галузей знань і спеціальностей та інших наукових змагань: Ірина Булько, Анастасія Ворона, Денис Галізів, Юлія Гордєєва, Вікторія Ємельянова, Юлія Жибер, Оксана Ізосімова, Інна Ковалик, Анастасія Когут, Дар`я Колеснікова, Ольга Колєсник, Ксенія Лукавенко, Ілона Олійникова, Владислава Осьмуха, Ксенія Павленко, Діана Пащенко, Анастасія Перемот, Єлизавета Плотникова, Вікторія Радоніч, Салова Марія, Анна Сумцова, Владислав Тарасенко, Єлизавета Тріфонова, Анна Федорчук, Ганна Фомінська, Єлизавета Ярема.

Викладачі та студенти – постійні учасники міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій, семінарів тощо, що відбувалися в Україні та за кордоном (Польща, Болгарія, Республіка Казахстан, Німеччина, Словакія, Румунія, США та інші країни).

Суб’єкти освітнього процесу академії співпрацюють із представниками 18 закладів вищої освіти, наукових установ країн Європи і світу, зокрема 2021 року укладено 3 міжнародні договори про співпрацю з університетами Канади, США і Швеції. Цьогоріч командами науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти отримано 2 міжнародні гранти на реалізацію проєктів від Міжнародної програми «Апшифт Україна», Канадського інституту українознавства. Триває активна співпраця з Національним офісом Еразмус+. 24 загальноакадемічні заходи розміщено на міжнародній мапі Еразмус+ в рамках святкування Днів Еразмус в Україні. Розширюються напрями діяльності закладу щодо міжнародної академічної мобільності. Упродовж року організовано і проведено спільні англомовні цикли семінарів із професорсько-викладацьким складом Національного університету ЛУІ, США, Стокгольмського університету, Швеції, участь в яких взяли близько 100 представників закладу.

За 2021 рік кількість видань, підготовлених викладачами Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та структурних підрозділів (Харківський, Красноградський, Балаклійський педагогічні фахові коледжі), становить 283 роботи – 1150 друкованих аркушів.

Факультет дошкільної і спеціальної освіти та історії

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 26, із них: для викладачів – 6 робіт; для здобувачів вищої освіти – 20 робіт. Друкованих аркушів – 134.

Психолого-педагогічний факультет

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 84, із них: для викладачів – 30 робіт; для здобувачів вищої освіти –54 роботи. Друкованих аркушів – 398,5.

Факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 47, із них: для викладачів – 20 робіт; для здобувачів вищої освіти – 27 робіт. Друкованих аркушів – 186.

Факультет фізичного виховання та мистецтв

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 51, із них: для викладачів – 11 робіт; для здобувачів вищої освіти – 51 робота. Друкованих аркушів – 216,5.

Красноградський педагогічний фаховий коледж

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 50, із них: для викладачів – 11 робіт; для здобувачів освіти – 40 робіт. Друкованих аркушів – 155.

Балаклійський педагогічний фаховий коледж

Кількість наукових, навчальних і виробничо-практичних видань, розроблених 2021 року, – 25, із них: для викладачів – 5 робіт; для здобувачів освіти – 20 робіт. Друкованих аркушів – 60.

Науково-педагогічними та педагогічними працівниками продовжується наповнення електронного навчально-методичного комплексу дисциплін, що викладаються в академії та її структурних підрозділах.

Освітній процес у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та структурних підрозділах на 100 % забезпечений підручниками і навчальними посібниками, а також сучасною художньою літературою та періодичними виданнями.

Колектив академії завдяки тісній співпраці з Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Департаментом освіти Харківської міської ради та Харківським міським центром зайнятості у 2021 році взяв участь у понад 650 заходах профорієнтаційного спрямування: спеціалізованих виставках, ярмарках-професій, онлайн зустрічах-тренінгах; реалізовано проєкт «Онлайн школа кар’єрного зростання «Успішний старт» та Дні відкритих дверей.

2021 року заклад освіти і структурні підрозділи закінчили 1291 фахівець, 97% з них успішно працевлаштовані.

Понад 200 разів здобувачі освіти, художні колективи, спортивні команди ставали переможцями та призерами міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних, міських та районних олімпіад, конкурсів, змагань, турнірів.

Щорічно переможцями обласних та міських конкурсів стають студенти академії та Харківського педагогічного фахового коледжу. Так 2021 року стипендіатами Харківської обласної державної адміністрації стали Карина Салюкова, Карина Сапелка, Дар’я Колеснікова, перемогу у конкурсі «Молода людина року 2021» здобула Дарина Савченко, а переможцем конкурсу «Обдарованість» – Катерина Літвін.

У Всеукраїнському конкурсі «Педагогічний ОСКАР– 2021» диплом ІІ ступеня за впровадження інновацій в організацію виховного процесу в закладі фахової передвищої освіти отримали студенти Красноградського педагогічного фахового коледжу: Аліна Гуніна, Анна Хвесик, Катерина Данилова, Ірина Улько (керівниця – викладач Вікторія Погоріла); диплом ІІІ ступеня у номінації «Інновації у створенні й упровадженні сучасних методик, форм, прийомів викладання, навчально-методичного забезпечення, національного й професійного виховання студентської молоді в умовах викликів сьогодення» – Інна Плющ, Анна Дерев`янко, Тамара Дяченко (керівниця – завідувачка навчально-методичного кабінету Олена Монастирська).

Переможницею XV Міжнародного мистецького багатожанрового конкурсу «Скадовськ збирає друзів» в номінації «Художнє слово» стала Юлія Коверга, а Обласного конкурсу «Ялинкова прикраса своїми руками для енергетиків» від АТ «Харківобленерго» – Діана Гончарова, студентки Балаклійського педагогічного фахового коледжу.

За результатами участі у дванадцятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2021» та ХІІІ Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті» колектив академії відзначений дипломом «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», нагороджений золотою медаллю у номінації «Упровадження сучасних засобів навчання як основи якісної підготовки фахівців вищої освіти» та грамотою за створення і впровадження інновацій в освітній процес.

Складаю щиру подяку кожному студентові, аспірантові, викладачеві та працівникові академії та структурних підрозділів за сумлінну працю, успішне навчання, активну громадянську позицію, за той морально-психологічний клімат, що творить неповторну академічну атмосферу.

Щиросердно дякую голові Харківської обласної державної адміністрації, голові Харківської обласної ради та всьому депутатському корпусу за постійну підтримку колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу та розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Наш досвід дає нам можливість упевнено дивитись у майбутнє та чітко визначати орієнтири завтрашнього дня.

У Новому 2022 році на нас чекають нові виклики, нові звершення. Упевнена, що наш колектив буде йти вперед, забезпечуючи якісну підготовку сучасних, висококваліфікованих, креативних фахівців для різних галузей національної економіки та соціальної сфери.

Нехай Новий рік буде багатим на добро, щедрим на нові успіхи, здобутки та професійні перемоги, а прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій, злагоду, впевненість у майбутньому, а у ваших домівках панують добробут і злагода.

Зичу всім Божого благословення, міцного здоров’я, оптимізму, наснаги та невичерпної енергії!

Сердечно вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами!

З глибокою повагою ректор Галина Пономарьова

Шановні випускники, викладачі, співпрацівники

та батьки студентів!

2021 року академію та її структурні підрозділи – Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі – закінчили 974 здобувачі освіти.

У грудні дипломи отримують 317 випускників академії. З них: 293 – дипломи магістра та 24 – дипломи бакалавра.

Шановні випускники! Прийміть найщиріші вітання з нагоди знаменної й важливої події у вашому житті – успішним завершенням навчання та отриманням дипломів!

Кілька років тому ви зробили свідомий крок й обрали не просто професію, ви обрали долю, спосіб життя та мислення, в основі основ якого –любов до дітей і небайдужість до майбутнього нашої держави.

Ми щиро вдячні вам і вашим батькам, що місцем свого професійного й духовного становлення ви обрали саме нашу академію, у стінах якої впродовж століття підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ, фаховий рівень яких відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, національним і світовим стандартам.

З метою якісної підготовки конкурентноспроможніх фахівців академія та структурні підрозділи мають сучасну матеріально-технічну базу для здійснення освітнього процесу.

Освітній процес здійснюють 195 науково-педагогічних працівників, з яких 94% мають науковий ступінь доктора, кандидата наук і доктора філософії та вчене звання професора і доцента; 187 педагогічних працівників і 220 співпрацівників.

Десять років поспіль за результатами участі в міжнародних виставках колектив академії відзначається нагородами в номінації «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», дипломами за науково-практичні досягнення в забезпеченні якісної професійної підготовки фахівців для національної системи освіти, нагороджується золотими медалями за результатами інноваційного оновлення змісту національної освіти під час міжнародних форумів «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти».

Ваш внесок – це наполегливе успішне навчання, це плідна студентська наукова робота, активна участь у творчому, культурному й спортивному житті академії та її структурних підрозділів. Протягом усього навчання ви були активними учасниками студентського самоврядування, волонтерської роботи, благородних справ і вчинків, які примножили скарбницю здобутків нашого навчального закладу.

Дорогі випускники! Ви – покоління молодих, розумних і талановитих людей, які вже сьогодні розбудовують майбутнє нашої держави. Нехай здобуті за час навчання знання стануть вашим путівником на шляху до мрії, до утвердження демократичних прав і свобод в Україні. Ви сформовані молоді фахівці, амбітні особистості, патріоти своєї країни, які власним професіоналізмом здатні вивищити її славу.

Випускники академії щороку гідно поповнюють когорту освітян нашої області, міста Харкова та України. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Молоді й талановиті, сповнені знань, сил та енергії, Ви, безперечно, станете гідними послідовниками славетних традицій десятків тисяч випускників нашої Alma Mater. Не забувайте її, пишайтеся тим, що ви – випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Щиро бажаю вам, дорогі випускники, здоров’я, невичерпної енергії, любові та натхнення! Нехай кожен ваш день буде осяяний променями щастя, радості та надії! Ми всім серцем віримо, що ваша плідна робота й активна громадянська позиція будуть запорукою миру на нашій землі!

У цей святковий день щиро вітаю викладачів, батьків випускників, близьких і рідних та висловлюю їм вдячність за виховання молодого покоління.

Зичу всім міцного здоров’я, сімейного затишку, добробуту, щасливої життєвої дороги та нових звершень у благородній справі служіння Українському народові!

Ректор Галина Пономарьова

Відзначаємо здобутки науково-педагогічних працівників та аспірантів!

15.12.2021 року на засіданні Вченої ради ректор академії, Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, вручила подяки науково-педагогічним працівникам академії:

Кузнецовій Оксані Вікторівні, професорові кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту;

Соколюк Ользі Василівні, старшому викладачеві кафедри теорії та методики фізичного виховання;

Толмачовій Ірині Миколаївні, професорові кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Висловлюючи щиру вдячність викладачам за високий професіоналізм, доброчесність та відповідальність під час вивчення практичного досвіду роботи вчителів початкових класів – учасників сертифікації – та на підставі листа Управління Державної служби якості освіти у Харківській області від 02.12.2021 № 01-26/688, Галина Федорівна у своєму виступі зазначила, що науково-педагогічні академії виявили себе гідними професіоналами, здатними вирішувати фахові завдання на високому якісному рівні та забезпечувати необхідний результат.

У процесі роботи ради було прийнято рішення про введення в дію наказу Міністерства освіти і науки України та видачу дипломів доктора філософії. Усього в 2021 році було вручено 14 дипломів випускникам аспірантури академії за спеціальностями 231 Соціальна робота та 011 Освітні, педагогічні науки.

КОЛЕКТИВ АКАДЕМІЇ ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ПРОГРАМИ ENGLISH LANGUAGE FELLOW ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ АМЕРИКИ В УКРАЇНІ

9 грудня 2021 року в рамках програми English Language Fellow з робочим візитом академію відвідали Лілія Шило, помічниця аташе з питань культури Посольства США в Україні, та Лотті Бейкер, директорка програми з питань викладання англійської мови США в Україні.

Галина ПОНОМАРЬОВА, ректорка академії, привітала гостей і підкреслила, що колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та студентів співпрацює з 18 закладами вищої освіти з 12 держав світу та підкреслила, що 2012 року підписано угоду з Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки, в рамках якої впродовж двох років (2012-2014 рр.) викладання курсу іноземної мови для здобувачів вищої освіти здійснювалося волонтером Корпусу, Байроном Хаузером.

Понад 20 років, в освітню діяльність закладу активно впроваджується інклюзивний підхід у плідній співпраці із закладами вищої освіти США та інших зарубіжних партнерів.

Відповідно до Договору №1 від 31.10.2017 року з ІНСТИТУТОМ СУСПІЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТУ МІННЕСОТИ (США) делегація у складі Ренати Тихої, співдиректорки Глобального ресурсного центру з інклюзивної освіти та Браяна Ебері, співдиректора науково-навчального центру служб у справах родини та громади, відвідали академію. 31 жовтня 2017 року до обговорення питань розвитку інклюзивної освіти в Харківській області за участі членів університетського консорціуму, працівників департаментів освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, громадських організацій Києва, Хмельницького, Івано-Франківська, Харкова та Дніпра долучився Володимир Ігнатьєв, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.

2017 року викладачка кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Ольга Тельна стажувалася в ІНСТИТУТІ СУСПІЛЬНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УНІВЕРСИТЕТУ МІННЕСОТИ.

2017 року науково-педагогічні працівники академії виграли грант на впровадження німецько-українського проєкту «Кроки просвіти на шляху до порозуміння» від німецької організації GIZ, який реалізується на базі академії та філій та грант від канадського університету Альберта на реалізацію проєкту «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщини і Бойківщини)».

27 травня 2019 року підписано Меморандум про співпрацю партнерів Усеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти, до складу якого увійшли 8 закладів вищої освіти України.

2019 року було організовано низку спільних міжнародних заходів, зокрема: науково-практичний семінар «Забезпечення особливих освітніх потреб дитини в умовах модернізації навчального середовища»; майстер-клас доктора філософії Університету Міннесоти Ренати Тихої «Найкращі практики світу у педагогічних дослідженнях та методологія експериментального аналізу даних»; форум «Навчання для всіх» у рамках Проєкту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти» за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

В обговоренні питання, що стосується вивчення англійської мови студентами академії, взяла участь Анжеліка КРУТОВА, директорка Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, докторка економічних наук, професорка, яка підкреслила важливість удосконалення рівня володіння англійською мовою здобувачами освіти різних спеціальностей як засобом міжнародної комунікації, що сприяє підвищенню якості освітнього процесу й особистісному самовдосконаленню. Пані Анжеліка відмітила, що академія – один із закладів освіти комунальної форми власності, в якому здійснюється підготовка фахівців високого рівня, здатних інноваційно вирішувати професійні завдання, забезпечуючи трансформацію та органічне входження системи освіти України в європейський освітній простір.

У своєму виступі пані Лотті розповіла про роботу Регіонального офісу з питань вивчення англійської мови, а також запросила викладачів і здобувачів вищої освіти академії взяти участь у реалізації програми за підтримки державного департаменту США та відділу преси, освіти та культури Посольства США у американських програмах обміну для українських школярів, студентів, викладачів ЗЗСО та ЗВО, дослідників у галузях гуманітарних та суспільних наук й фахівців у різних галузях.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖІВ:

Програма «Ініціатива місцевих коледжів» (Community Colleges Initiative – ССI). Переможці конкурсу отримають фінансування для участі у програмі у США протягом одного навчального року, яка включає: академічне навчання; стажування / експериментальне навчання; сервісне навчання; культурний обмін; лідерство та планування дій.

ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ:

Програма обміну для студентів закладів вищої освіти (Global UGRAD). Академічні інститути з американістики для студентів лідерів з Європи (PDF 50 KB).

ДЛЯ НАУКОВЦІВ, ВИКЛАДАЧІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ:

Програми педагогічної майстерності та досягнень вчителів шкіл ім. Фулбрайта (TEA). Програма ім. Фулбрайта для науковців та викладачів. Програми адмініструються офісом програм ім. Фулбрайта, Інститут міжнародної освіти.

Викладачі та здобувачі вищої освіти, учасники зустрічі, одноголосно висловили впевненість, що сьогоднішній візит стане продовженням плідної співпраці між академією та Регіональним офісом з питань вивчення англійської мови.

Виступаючи перед учасниками зустрічі з заключним словом, Галина Пономарьова висловила щиру вдячність керівникам Харківської області та міста Харкова, депутатам обласної ради за глибоке порозуміння важливості підготовки фахівців у педагогічній сфері, постійну увагу і допомогу у поліпшенні матеріально-технічної бази академії та структурних підрозділів для забезпечення якості освітнього процесу.

Відповідно до Указу Президента України №619/2021 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня волонтера» викладачу кафедри корекційної освіти та спеціальної психології академії Івашурі Наталії Сергіївні, яка є головою благодійного фонду «Квіти життя», 05.12.2021р. президент України Володимир Зеленський вручив орден Княгині Ольги III ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну благодійну і гуманістичну діяльність.

06.12.2021 р. на засіданні ректорату академії ректор Галина Пономарьова привітала Наталію Сергіївну від професорсько-викладацького складу, співпрацівників та здобувачів вищої освіти з отриманням високої державної нагороди.

Шановні студенти!

Від щирого серця вітаю з Міжнародним днем студента – днем студентської солідарності.

17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це свято зближує та об’єднує молодих людей, здатних до творчості, пошуку та відкриттів.

Українські студенти – нове покоління, народжене вже в незалежній державі й сповнене почуттям власної гідності, патріотизму, справедливості, вільнодумства, відкритості до світу, вони твердо бажають жити у правовій, демократичній країні.

Студентські роки – це період професійного становлення, усвідомлення свого призначення, формування підґрунтя для подальшого життя, творчого пошуку власних шляхів.

Я вірю, що знання, уміння, навички, здобуті впродовж навчання в нашій академії, є запорукою компетентності, професіоналізму і власної конкурентоспроможності.

Ви – надія країни, майбутня інтелектуальна еліта нації, яка здатна забезпечити в подальшому розвиток та духовне збагачення нашої держави. Ваші успіхи та здобутки в навчанні, спорті, громадських справах – справжній доказ.

Цінуйте кожну мить прекрасної студентської пори, намагайтеся плідно використовувати цей час, примножуючи свій інтелектуальний, творчий і культурний потенціал. Пишайтеся своєю причетністю до освітянської когорти та своїми добрими справами примножуйте славу рідної академії та України!

Бажаю Вам здоров`я, успіхів у навчанні, цікавого професійного та життєвого шляху, здійснення всіх заповітних мрій.

Ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

День української писемності та мови

У вівторок, 9 листопада, українці відзначають День української писемності та мови, це свято відзначається в день ушанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, з чиїм іменем пов’язують започаткування писемної української мови.

Так, зранку здобувачі вищої освіти академії та всі охочі долучилися до щорічного написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Цього разу відомий письменник Ю. Андрухович представив свій креативний текст, що вже є підґрунтям створення нового роману, широкій громадськості. Студенти разом з викладачами відчули дух єднання з усіма свідомими українцями, які розуміють, що рідна мова – це усесвіт, про який треба піклуватися, виполювати бур'ян байдужості.

Здобувачі фахової перед вищої освіти структурних підрозділів академії – Харківського педагогічного фахового коледжу, Красноградського педагогічного фахового коледжу, Балаклійського педагогічного фахового коледжу – долучилися до онлайн-вебінару, присвяченого Дню української писемності та мови, який провели представники Харківського обласного центру молоді. Студенти розширили свої знання про розвиток української літературної мови, почули про багатство та розмаїття української лексики.

Студенти Харківського педагогічного фахового коледжу разом зі своїм наставником групи, викладачем кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Оленою Лигус провели захід «Мово моя – вічна таємнице!», під час якого ознайомили з історією розвитку української мови, наголосили на необхідності вшановувати силу та красу українського Слова, відзначили його незламність і милозвучність, адже саме слово єднає українців.

Колектив викладачів, співробітників та студентів академії висловлює глибоке і щире співчуття доньці – Фоменко Олені Валеріївні, кандидату педагогічних наук, доценту, доценту кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення, рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті Фоменко Валерія Харитоновича, кандидата біологічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Майже пів століття Валерій Харитонович чесно й віддано служив освітянській ниві, з них понад 10 років викладав в нашій академії.

Світла пам’ять і вічна шана Фоменко Валерію Харитоновичу назавжди залишаться в серцях колег, друзів, товаришів та студентів.

Колектив викладачів, співробітників та студентів академії висловлює глибоке і щире співчуття рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті Прокопенко Людмили Іванівни, старшого викладача кафедри природничих дисциплін.

Людмила Іванівна – Педагог з великої літери, обдарована, творча особистість, яка користувалася заслуженим авторитетом серед колег та студентів. Її життєвий шлях є яскравим прикладом величі людини праці і честі.

Світла пам’ять і вічна шана Прокопенко Людмилі Іванівні назавжди залишаться в серцях колег, друзів, товаришів та студентів.

20 жовтня на засідання Вченої ради відбулося вручення атестатів науково-педагогічним працівникам академії, яким Рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України (наказ МОН України № 1017 від 27.09.2021 р.) присуджено вчені звання професора і доцента, а також дипломів доктора філософії (наказ МОН України №735 від 29.06.2021 р.).

Атестат професора кафедри отримали:

Петриченко Лариса Олексіївна, перший проректор, доктор педагогічних наук, доцент – професора кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту;

Отрошко Тамара В’ячеславівна, декан факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології кандидат педагогічних наук, доцент – професора кафедри інформатики.

Атестат доцента кафедри отримали:

Волкова Катерина Сергіївна, завідувач кафедри соціальної роботи, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри соціальної роботи;

Самойлова Ірина Володимирівна, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології;

Тарасенко Неллі Вікторівна, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри соціальної роботи;

Тельна Ольга Анатоліївна, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри корекційної освіти та спеціальної психології;

Яценко Вікторія Володимирівна, кандидат педагогічних наук – доцента кафедри теорії та методики дошкільної освіти.

Диплом доктора філософії отримав викладач кафедри вогневої підготовки факультету логістики Національної академії Національної гвардії України Гарбар Євген Олександрович, випускник аспірантури академії.

Тепло вітаючи педагогів-науковців зі значними досягненнями у їх науковій діяльності, Галина Федорівна, ректор академії, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, почесний громадянин Харківської області, висловила впевненість у їх подальших професійних звершеннях на освітянській ниві, здобутків у розвитку національної педагогічної науки та щиро побажала міцного здоров’я, натхнення, нових ідей і талановитих однодумців у сфері наукових досліджень.

Ректор також зазначила, що розвиток національної науки й освіти стосується кожного з нас, особливо тих, хто працює у закладах освіти різних рівнів, опікується питаннями розвитку Нової української школи, на кого покладено важливі завдання підвищення якості освіти України.

Керівництво та колектив академії висловлює глибоке і щире співчуття науковцям, усій освітянській громаді, рідним та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Лідії Сергіївни Нечепоренко – випускниці Харківського педагогічного училища, української педагогині, доктора педагогічних наук, професора, лауреата міжнародної премії з педагогіки, заслуженого професора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Неоціненним є внесок Лідії Сергіївни в розвиток української освіти і науки та вагомим є науковий доробок у галузі фундаментальної класичної педагогіки та сучасних її напрямів, таких як телеологія (педагогіка успіху), онтопедагогіка (педагогіка особистості) та інвайронментальна педагогіка (гармонізація поведінки особистості з довкіллям).

30 років поспіль науково-педагогічний колектив академії тісно співпрацює з науковцями кафедри педагогіки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, яку понад чверть віку очолювала Лідія Сергіївна.

Світла пам’ять і вічна шана Лідії Сергіївни Нечепоренко назавжди залишаться в наших серцях та помислах.

Колектив викладачів, співробітників і студентів академії висловлює глибоке і щире співчуття Каденко Ірині Валеріївні, доценту кафедри природничих дисциплін, рідним та близьким з приводу непоправної втрати – смерті чоловіка Володимира Сергійовича.

Володимир був мудрим, люблячим, доброзичливим сином, чоловіком, батьком, та порядною людиною.

Світла пам'ять про нього назавжди залишиться в серцях його рідних, колег, друзів, товаришів.

Акредитація !

Відкрита зустріч з експертами: ID 26182 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Дошкільна освіта»

Час: 11 жовтня 2021 15:20-15.50 PM Київ

Підключитися до конференції Zoom

https://us04web.zoom.us/j/74702835632?pwd=M2s2WVkxVGI5YWpPbzBuSWwwSUtUdz09

Ідентифікатор конференції: 747 0283 5632

Пароль: 2021

НАКАЗ

Про призначення експертної групи 012 Дошкільна освіта

Про внесення змін до наказу

ПРОГРАМА

онлайн-візиту експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради з 11. 10. 2021 по 13. 10. 2021 р.

1 жовтня в академії відбулося урочисте свято

з нагоди Дня працівників освіти

Викладачів, співпрацівників, студентів – майбутніх педагогів привітала Галина Федорівна Пономарьова, ректор, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, і подякувала їм за співпрацю.

У привітання ректорка наголосила, що під впливом нових вимог і самого життя професія вчителя набуває нових граней, стає більш складною і відповідальною. Відданий своїй професії педагог є великою цінністю для національної освіти, родини й України в цілому.

Сьогодні колектив навчального закладу – це досвідчені фахівці, які не зупиняються на досягнутому, а працюють над поліпшенням якості підготовки спеціалістів. Без Вашої праці не можливо збудувати успішної країни, адже освіченість – запорука розквіту й добробуту народу».

Особливу шану Галина Федорівна висловила ветеранам, які десятки років віддали педагогічній професії і гідно підготували не одне покоління освітян, і сьогодні передають свій невичерпний досвід викладачам і студентам. Побажала зберігати оптимізм і надію, мати здоров’я й терпіння, добробут і людську шану.

Сердечно висловила слова подяки студентам за свідомо обрану ними шляхетну місію, розуміння, що майбутнє нашої держави залежить від їхнього наполегливого опанування майбутньої професії.

За дорученням голови Харківської обласної ради пані Тетяни Єгорової-Луценко Галина Федорівна вручила нагороди Харківської обласної ради та передала від очільниці області найщиріші вітання з професійним святом. Ректор нагородила грамотами та подяками академії викладачів і співпрацівників, які щоденною самовідданою працею активно залучаються до реалізації завдань сучасної державної політики в галузі освіти.

Галина Федорівна наголосила, що академія знаходиться у комунальній власності Харківської обласної ради і фінансується з обласного бюджету, та висловила щиру подяку пані Тетяні Єгоровій-Луценко; пану Олександру Скакуну, тимчасово виконуючому обов’язки голови Харківської обласної державної адміністрації; Анжеліці Крутовій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації; та депутатам обласної ради за розуміння важливості підготовки фахівців у педагогічній сфері, постійну увагу і поліпшення матеріально-технічної бази академії для освітнього процесу.

Ректорка подякувала всім керівникам управлінь та відділів освіти міста Харкова й області, керівникам дошкільних, загальних, позашкільних закладів освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ кампаній за суттєву допомогу в підготовці студентів під час проходження практики.

Усіх присутніх привітали творчі колективи академії.


Акредитація !

Відкрита зустріч з експертами: ЄДЕБО 26175 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Психологія»

Час: 6 жовтня 2021 10:00

Підключитись до конференції Zoom: https://us02web.zoom.us/j/9296824808

Ідентифікатор конференції: 929 682 4808

Пароль: 2021

ПРОГРАМА

роботи експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи у віддаленому (дистанційному) режимі за спеціальністю

«053 Психологія» освітньо-професійної програми «Психологія» за другим рівнем вищої освіти у Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради з використанням технічних засобів відеозв’язку з 05.10.2021 р. по 07.10.2021 р.

НАКАЗ

Про призначення експертної групи 053 Психологія_магістр

Акредитація !

Відкрита зустріч з експертами: Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОПП "Соціальна робота"


Час: 4 жовтня 2021 16:00

Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/73725135259?pwd=YURENE1ST056NmZnRjBhbjl4ZTBuZz09

Ідентифікатор конференції: 737 2513 5259

Код доступа: 0ECEJq

Поповнення когорти науковців України

14 вересня на засіданні Вченої ради ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України сердечно привітала науково-педагогічних і педагогічних працівників із отриманням дипломів доктора і кандидата педагогічних наук та вперше в історії закладу – доктора філософії.

Галина Федорівна висловила впевненість у подальшому фаховому зростанні тих, хто сьогодні поповнив когорту науковців України чи підвищив свою наукову кваліфікацію, та акцентувала увагу присутніх на засіданні щодо ролі педагогічної науки в підвищенні якості професійної підготовки фахівців для закладів освіти як чинника розбудови системи національної освіти на рівні європейських і світових стандартів.

Зустріч із очільницею області

3 вересня в рамках робочої поїздки на Красноградщину голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, голова Красноградської районної державної адміністрації Віктор Войтенко, голова Красноградської районної ради Володимир Птишник, голова Красноградської міської ради Світлана Кривенко, депутати обласної ради Сергій Федорик та Армен Бакманян відвідали Красноградський педагогічний фаховий коледж Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Ректор академії Галина Пономарьова ознайомила гостей із музеєм історії коледжу, матеріально-технічною базою закладу для здійснення освітнього процесу і подякувала керівникам області та депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку освітян.

Тетяна Єгорова-Луценко зустрілася з викладачами, студентами та співпрацівниками коледжу. У заході взяли участь керівники, викладачі та студенти Красноградського медичного фахового коледжу й Красноградського аграрно-технічного фахового коледжу.

Під час зустрічі очільниця області привітала всіх присутніх із початком нового 2021-2022 року, побажала членам колективів успіхів і самореалізації в професії, а студентам – незабутніх років навчання та наполегливості в опануванні важливих для держави професій.

Голова Харківської обласної ради запевнила присутніх щодо фінансової підтримки їх задумів та потреб.

Шановні

першокурсники, студенти, аспіранти, викладачі,

співпрацівники академії та батьки здобувачів освіти!

Щиро вітаю Вас із Днем знань та початком нового 2021-2022 навчального року.

Вересень традиційно починається святом молодості та надії тих, хто вперше переступає поріг академії та її структурних підрозділів – Харківського, Красноградського й Балаклійського педагогічних фахових коледжів.

Цей навчальний рік є знаменним для кожного українця, адже ми низкою урочистих заходів відсвяткували 30-річчя Незалежності України. Ювілейний рік триває, й попереду цікаві інноваційні проєкти та відкриття. Вітаю всіх, хто своїми діями долучається до нашої спільної справи – розбудови нової Європейської держави.

За 100 років існування нашого вишу підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для царини дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-компаній, рівень підготовки яких відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, національним та світовим стандартам.

Першого вересня студентську сім’ю академії та її структурних підрозділів поповнили 923 здобувачі освіти за денною та заочною формами навчання.

До 1 жовтня 2021 року триває вступна кампанія для здобуття освітнього наукового рівня доктора філософії та освітнього рівня магістра.

Дорогі першокурсники, бажаю Вам у стінах нашого навчального закладу набути професійних знань, оволодіти новітніми технологіями, що стануть запорукою вашого успішного майбутнього. Продовжуйте традиції, започатковані колективом академії протягом століття. Досягайте своєї мети в житті й станьте гідними членами великої та дружної родини.

Шановні здобувачі, саме за вами, освіченими українцями, відповідальними громадянами та патріотами, – краса і міць нашої Землі.

Сердечно висловлюю слова подяки всьому колективу за щоденну творчу працю, яка є основою духовно-морального та інтелектуального зростання молодого покоління.

Від колективу академії та від себе особисто щиро дякую керівникам Харківської області, міста Харкова, Міністерства освіти і науки України і всім депутатам Харківської обласної ради за постійне надання дієвої допомоги і кваліфікованої підтримки в розвитку кадрового потенціалу й удосконалення інфраструктури нашого закладу, що позитивно впливає на якість підготовки педагогічних кадрів для освіти Харківщини й України.

Бажаю всім нам здоров’я й благополуччя, родинного тепла й затишку, миру та злагоди!

Нехай новий навчальний рік буде успішним початком реалізації добрих намірів і життєвих планів, додасть сили та натхнення!

З глибокою повагою ректор Галина Пономарьова

30 серпня 2021 року на засідання Вченої ради академії ректор, Пономарьова Галина Федорівна, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, почесний громадянин Харківської області, урочисто вручила атестати професора та доцента науково-педагогічним працівникам Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Тепло вітаючи педагогів-науковців зі значними досягненнями у їх науковій діяльності, Галина Федорівна висловила переконаність у подальших наукових звершеннях та успіхах у педагогічній праці, щиро побажала міцного здоров’я, натхнення, нових ідей і здобутків на педагогічній ниві.

Ректор також зазначила, що вирішення актуальних і перспективних наукових завдань щодо розвитку національної системи освіти є справою державною, стосується кожного освітянина і вимагає наполегливої, щоденної, високоінтелектуальної, професійної роботи. Особливо це стосується розвитку Нової української школи в контексті підвищення якості педагогічної освіти на засадах інноваційності, перспективності й теоретичної та практичної значущості результатів наукових досліджень працівників закладів освіти різного рівня.

Із 30-річчям НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Дорогі студенти, аспіранти, викладачі, науковці та співпрацівники академії!

Щиросердно вітаю Вас із найбільшим національним святом нашої країни – Днем Незалежності!

Це свято, яке об'єднує всіх, хто щиро любить свою країну, бачить її сучасною й успішною, добре розуміє, що успіх країни та подальша її доля залежить від кожного з нас.

Сьогодні, як ніколи раніше, це свято висуває перед кожним із нас високі вимоги, спонукає до особливої відповідальності перед собою, своєю країною, прийдешніми поколіннями, бо День Незалежності є приводом нагадати про наші обов'язки перед пращурами та майбутніми генераціями зберегти те, що було виборене кров'ю не одного покоління.

Колектив нашої академії робить значний внесок у зміцнення української державності, в утвердження демократичних цінностей, адже наш патріотизм, непохитна віра, активна життєва позиція, небайдужість, сумлінна й наполеглива повсякденна праця є основою для майбутнього процвітання України.

Зі святом! Із 30-річчям Незалежності України!

Від усього серця бажаю Вам, щоб Ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!

Нехай серця будуть сповнені гордості за нашу державу, прагнення до єднання та порозуміння, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним.

Бажаю всім нам миру, спокою та злагоди, міцного здоров’я, щедрої долі, успіхів у справах та починаннях заради процвітання незалежної України та її народу.

З глибокою повагою і вдячністю до Вас

Ректор Галина ПОНОМАРЬОВА