Навчальна лабораторія фольклору



Ми  радо  вітаємо  вас на  офіційному  сайті Навчальної  лабораторії фольклору  

Харківського  національного  університету  мистецтв   імені  І.П.Котляревського!

Підсумки діяльності НЛФ за 2023 рік


За цей рік , що добігає свого завершення, Навчальна лабораторія фольклору ХНУМ імені І.П.Котляревського здійснювала не тільки забезпечення навчального процесу (убезпечення прослуховування аудіозаписів для ілюстрації лекційних занять з навчальної дисципліни «Етномузикологія», формування підбірок архівних документів та аудіоматеріалів автентичного виконання з фондових записів НЛФ для опрацювання – транскрибування, тощо), а також – на запит представників професорсько-викладацького складу ХНУМ імені І.П.Котляревського – забезпечення зразками записів автентичного виконання із архіву НЛФ – з метою проведення їх гостьових тематичних лекцій за кордоном.

Навчальна лабораторія фольклору ХНУМ імені І.П.Котляревського здійснювала постійне опрацювання архівних матеріалів – створювала впродовж 2023 року систематизовану електронну репрезентацію, що мала на меті переведення рукописних даних архіву (відсканованих оригіналів) в електронний варіант ( експедиційні рукописні матеріали – дані паспортів пісень, виконавців, журналів експедицій, фотодокументів, стенограм пісень та їх нотних розшифровок – у спеціальні електронні таблиці з даними, що сформовано за жанровим показником і оприлюднено на офіційному сайті ХНУМ імені І.П. Котляревського). Ознайомитися з цією репрезентацією документів та аудіоматеріалів, у якій представлені майже всі фольклорні жанри архіву, вже сьогодні можливо на офіційному сайті 

ХНУМ імені І.П.Котляревського в рубриці «РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ АРХІВНИХ МАТЕРІАЛІВ НЛФ»:


https://num.kharkiv.ua/2279-reprezentacziya-arxivnix-materialiv-nlf


Разом із репрезентацією архівних документів – НЛФ створювалися науково-публіцистичні статті, присвячені відповідній жанровій тематиці репрезентованих документів та аудіозаписів, розміщених на цій сторінці.


Окрім цього НЛФ здійснює постійне пропагування традиційної музики та організаційну діяльність, спрямовану на реалізацію міжнародних та всеукраїнських стратегічних проєктів ХНУМ імені І.П.Котляревського. НЛФ була неодноразово залучена до проведення заходів з тематичними напрямками, присвяченими дослідженню фольклорної спадщини України. Це – IІ, III, IV міжнародні конференції Ради молодих вчених «Мистецтво та наука в сучасному глобалізованому просторі» та Всеукраїнський конкурс юнацької наукової творчості, переможцями якого стали юні науковці, які презентували в своїх дослідженнях практику збереження українського музичного фольклору, традиції та обряди регіонів України, виконавців фольклору. Таким чином, НЛФ долучилася не тільки до поетапної організації проєкту, а і до профорієнтаційної діяльності ХНУМ імені І.П.Котляревського.


Навчальна лабораторія впродовж цього року здійснювала відеопродакшн архівних матеріалів (підбірка зразків автентичного виконання, що було презентовано крізь призму візуального відеоконтенту, а саме – через поєднання аудіального та візуального компонентів; відеопроєктів, присвячених фольклорним жанрам – монтаж відео та розміщення його на офіційних каналах НЛФ). Все  це впроваджено до  форми медіатизації як одного із найсучасніших способів репрезентації.  До такої форми репрезентації матеріалів Навчальна лабораторія фольклору ХНУМ 

імені І.П.Котляревського звертається не вперше: відеопроєкти відповідно до різних фольклорних жанрів створювалися цього року НЛФ саме для офіційного YouTube- каналу, що становить унікальний простір для глядачів.

Також, цього року НЛФ долучилася до проєкту ХНУМ 

імені І.П.Котляревського – Антологія «Музичні інструменти народів світу», здійснивши кропітку та багатоетапну роботу з відеопродашену 2-х частин антології.

Дякуємо всім, хто був з нами впродовж цього важкого року, хто підтримував нас, цікавився публікаціями, шануючи традиції Слобожанщини та всієї нашої Країни. Віримо в нашу Перемогу ! Бажаємо кожному з Вас, дорогі читачі, перш за все, миру, тепла та любові у ваших серцях та спокою й затишку – у ваших домівках. Бережіть себе.



І Всеукраїнський Конкурс 

юнацької наукової творчості 

1-2 жовтня 2023 року,  в міжнародний день музики у ХНУМ 

імені І.П. Котляревського відбувся  Перший Всеукраїнський конкурс юнацької наукової творчості «Юні науковці в музичному всесвіті: у пошуках таємниць та відкриттів». Організаторами конкурсу виступили 

ХНУМ імені І.П.Котляревського та Рада молодих вчених університету.  

36 учасників - учні та студенти мистецьких навчальних закладів Харкова, Києва, Дніпра, Кропивницького, Вінниці, Івано-Франківська, Сум, Хмельницького, Запоріжжя, Черкас, Львівської, Донецької, Волинської та Черкаської областей протягом двох днів сміливо змагалися в молодшій та старшій вікових категоріях за здобуття звання переможця та яскраво презентували свої науково-творчі здобутки! 

Переможцями конкурсу стали юні науковці, які презентували в своїх дослідженнях практику збереження українського музичного фольклору, традиції та обряди регіонів України, виконавців фольклору. Пишаємося нашою талановитою молоддю!   


Маленька харків'янка, 

фотографія Де Ламітьє, 

1880-1890 роки