РАШЕВСЬКИЙ ІВАН ГРИГОРОВИЧ (1849-1921)

Іван Григорович Рашевський — український художник, скульптор, критик, мистецтвознавець. Директор Чернігівського музею українських старожитностей Василя Тарновського, один із засновників Чернігівської публічної бібліотеки, лобіст встановлення першого пам'ятника Тарасові Шевченку у Чернігові.

Народився у 1849 р у Чугуєві Харківської області. Через деякий час сім'я переїхала в Сімферополь, пізніше – до Одеси, а згодом зупинилася на Чернігівщині, в родинному маєтку в селі Великі Осняки (Ріпкинщина)

У 1873 році, закінчивши юридичний факультет Київського університету Святого Володимира, вступив до Петебурзької Академії мистецтв вільним слухачем. 1875 року полишає Академію та повертається в Україну, до Чернігова. 

Брав активну участь у численних виставках у Києві, Санкт-Петербурзі, Чернігові.

Помер Іван Рашевський у ніч з 20 на 21 липня 1921 року. Поховали його на Вознесенському кладовищі. Проте храм був знищений у повоєнний час, а цвинтар зрівняний із землею.

РОБОТИ  ІВАНА РАШЕВСЬКОГО

Після себе художник залишив великий творчий спадок. І хоча значна частина робіт Івана Рашевського була втрачена під час Другої світової війни, все ж його твори зберігаються у приватних колекціях та у трьох чернігівських музеях – обласному художньому музеї імені Григорія Галагана, обласному історичному музеї імені Василя Тарновського та в літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського.

«Портрет Володимира Калиновського» (1880)

«Портрет Миколи Вербицького» (1902)

«На веранді (Портрет Олени Балбот-Вербицької)»

«В селянській хаті» (1897)

«Краєвид» (1890)

«Кладовище» (1879)

«Портрет Миколи Коцюбинського» 

«Німі свідки гетьманської слави» (1894)

ЧИ ПОДОБАЄТЬСЯ ВАМ СТОРІНКА?