Микола Ярошенко




МИКОЛА ОЛЕКСАНДРОВИЧ ЯРОШЕНКО  (1846 – 1898)

Микола Олександрович Ярошенко – видатний художник-передвижник, член Товариства пересувних виставок (з 1876 р.), член правління (з 1876 р.) та голова Товариства (з 1887 р.).

За фахом – військовий інженер. Після закінчення Михайлівської артилерійської академії понад 20 років служив на патронному заводі в Санкт-Петербурзі. У відставку вийшов у чині генерал-майора (1892).

Мистецтво опановував з раннього віку. Брав приватні уроки, відвідував вечірні класи Рисувальної школи Товариства заохочення мистецтв, у період 1868-1874 рр. був вільним слухачем Петербурзької академії мистецтв.

Відомий насамперед як живописець, майстер гостросоціальних жанрових картин та психологічного портрета. Багато працював над створенням пейзажів, писав натюрморти. У його доробку також ряд цікавих графічних творів. Найбільш відомі полотна – «Кочегар», «Студент», «Ув’язнений», «Курсистка», «Всюди життя», портрет П.А. Стрепетової, портрет В.Г. Короленка, «В горах Кавказу».

РОБОТИ  МИКОЛИ  ЯРОШЕНКА

Після смерті чоловіка Марія Павлівна (дружина художника) активно займалася популяризацією його творчості, організацією посмертної виставки в Петербурзі (1898) та передачею мистецької збірки на батьківщину і відкриттям у Полтаві музею імені М.О. Ярошенка.

"Турист в горах. Портрет М. М. Ковалевського"

"Захід сонця над морем. Етюд"

"Горянка. Етюд"

"Вівці" (Етюд до картини "Забутий храм" 1896)

"Катакомби" (1896. Етюд до картини "Іуда")

"Лісова річка. Етюд" (1894)

"Промені крізь хмари" (1880-ті)

"Старий сад. Етюд"

"В горах Кавказу" (1888)

"Кладовище (Етюд до картини "Втрата первістка". 1893)

«Курсистка Г. К. Дітеріхс»

«Усюди життя» (1888)

«Студент» (1881)

«Польові квіти»

«Жіночий портрет (Українка)» (1870-ті)

ЦИФРОВИЙ АРХІВ ТВОРІВ МИКОЛИ ОЛЕКСАНДРОВИЧА ЯРОШЕНКА

Link

ЧИ ПОДОБАЄТЬСЯ ВАМ СТОРІНКА?