Галімський Владислав

ГАЛІМСЬКИЙ ВЛАДИСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ (1860-1940)

Український та польський живописець, пейзажист, педагог народився 9 липня 1860 у Києві у сім`ї дворянина, колезького секретаря. Початкову освіту здобув в гімназії та Київському реальному училищі. Протягом 1878-1888 рр. навчався у Петербурзькій Академії Мистецтв у Миколи Мурашка, який безпосередньо мав найбільший вплив на формування Галімського як художника.

Після закінчення навчання художник переїжджає до Києва, де засновує школу живопису та скульптури і в ній же працює включно до 1921 року, школа розміщувалась в той час на Львівській вулиці.

У 1900 році у творчості художника наступає переломний момент, оскільки в стиль та техніку художника проникають елементи модерну і імпресіонізму.

Після відновлення ІІ Речі Посполитої Галімський переїжджає у Польщу у 1921 р. У пошуках роботи він переїжджає до Кременця, де у 1924 році починає працювати у Кременецькому ліцеї включно до 1932 року.

Під кінець свого життя художник переїжджає у Бидгощ, Польща. Помер художник 09.02.1940 року

РОБОТИ  ГАЛІМСЬКОГО ВЛАДИСЛВА

Галімський працював у переважно у техніці олійного живопису та пастелями. Роботи – пейзажі, композиційні пейзажі, міські пейзажі. Твори художника представлені у колекціях таких закладів як Кременецький краєзнавчий музей, Музей українського образотворчого мистецтва у Києві, Полтавському художньому музеї, Державному російському музеї.

«Українські луки»

«Зимова ніч»

«Дощ у степу» (1928)

«Пташине подвір'я»

«Краєвид з водяним млином»

«Макове поле біля хати»

«Ловля вугрів в Іква»

«Цвинтар»

«Місячна ніч»

«Влітку»

«Похмурий ранок»

«Краєвид з вітряками»

«Пейзаж»

«Софійський собор та дзвіниця» (1889-1895)

«Щекавицький цвинтар» (1913)

«Пам'ятник Богдану Хмельницьком» (1910-ті)

ЧИ ПОДОБАЄТЬСЯ ВАМ СТОРІНКА?

Джерела: портал "Тернопільщина", відкриті інтернет-джерела