КОСТАНДІ  КИРІАК  КОСТЯНТИНОВИЧ (1852-1921)

Кіріак Костянтинович Костанді – український художник грецького походження, видатний педагог, один із засновників Товариства  південноруських художників (ТЮРГ), директор Одеського художнього музею (з 1917).

Художник народився у невеликому селі Дофінівка на березі Чорного моря, поряд з Одесою. Його батько Костянтин Костянтіді Василькеті переселився сюди з грецького острова Санторіні. 

Коли Кіріаку виповнилося 9 років, його батько помер, і старші діти були змушені шукати собі роботу, щоб допомагати матері та молодшим. Майбутній художник працював спочатку в одеській бакалійній крамниці, після якої працював у винному льоху та кабачку. Кіріак любив малювати з дитинства; він малював на парканах та стінах, вугіллям та крейдою.

Якось його малюнки побачив одеський фотограф Бюллов. Він запросив хлопчика попрацювати в його студії ретушером, де Кіріак працював два роки. Лише у 18 років Костанді розпочав свою художню освіту – він вступив до недільної школи Одеського товариства образотворчих мистецтв. Через три роки, в 1873 році, Костанді отримав на випускних іспитах срібну медаль. Вступив до Академії мистецтв у 1874 році.

У 1876 році він отримав дві малі срібні медалі. Повноправним студентом Академії Костанді став лише у 1877 році, коли здав повний гімназичний курс та курс живопису.

РОБОТИ  КИРІАКА  КОСТАНДІ

Художник не любив писати великі полотна, всі його картини невеликі за розмірами. Однією з головних тем його картин стали краєвиди околиць Одеси, які сам художник зображував майстерно та прищеплював любов до природи своїм учням. Костанді чудово писав портрети, яких залишив чимало. Він вважався одним із найсильніших українських колористів, які жили та творили на рубежі 19 та 20 століть.

«В люди» (1885)

«Портрет старого»

«Стара жінка з глечиком. Сутінки» (1893)

«Гуси» (1913)

«Дівчина в синій пелеринці» (1888)

«Жіночий портрет»

«Дівчинка та гуси» (1888)

«Пастушок. Хлопчик з гусями» (1918)

«Вівчар» (поч ХХ ст)

«Млин»

«Перед грозою»

«Страсний четвер»

«Краєвид » (1897)

«Бузок» (1915)

«На дачі (Полудень)» (1892)

«У хворого товариша» (1884)

 «Сімейна ідилія. Первісток»

«Галки. Осінь» (1915)

«Квітучий бузок» (1902)

«Рання весна» (1892)

«На терасі»

«Сонячний день»

«Портрет Костанді Л.К.»

«Портрет Єфросинії Князевої» (1890)

«Портрет художника Кудрявцева»

Етюд до картини «Корова»

«Страсний четвер»

ЧИ ПОДОБАЄТЬСЯ ВАМ СТОРІНКА?

Джерела: фейсбук сторінка "ONFAM", сайт "Arthive", сайт " Сімейна колекція Уманських"