Макогін Лідія Володимирівна
вчитель початкових класів

LinkLinkYouTubeFacebookInstagram

Педагогічна ідея – це повітря, в якому розправляє крила педагогічна творчість. (Василь Сухомлинський)

Фахівці радять: коли ми помічаємо, що дитина віддає перевагу певному стилю пізнання (навчання), то повинні отримати з цього користь і надати їй безліч можливостей реалізуватись у певному напрямі. Але не менш важливо дати можливість проявити себе і в інших варіантах. Інакше кажучи, дитина може не усвідомлювати, якому стилю навчання віддати перевагу, доки не випробує його на ділі. 

Внутрішньоособистісний тип інтелекту 

Створити спільного проєкту "Як я змінююся"

Завдання. Надіслати особисті фото  (до року, 1 рік, 2 роки, 3 роки, 4 роки, 5 років, 6 років, 7 років) в груповий чат. Результат: Мініфільм зі знімків

Завдання. Створити спільний проєкт для  майбутніх першокласників та їх батьків. Познайомити їх з нашою рідною школою

Вербально-лінгвістичний тип інтелекту 

Завдання. У створений вчителем  спільний альбом, додати відео декламації вірша на задану тему, цікаві фото тощо для створення спільних творчих проєктів. Проєкт "Україна - моя Батьківщина!"  та  Творчий проєкт "Моє літо - 2020"

Усі вправи та проєкти для навчання учнів слід розробляти таким чином, щоб допомагати учням розвивати різноманітні складові їх інтелекту. Такий розвиток робить навчання частиною всього життя. 

Метою створення проєктів (визначеного як глибоке дослідження теми) має стати не просто пошук правильних відповідей на запитання, поставлені вчителем, а усвідомлення проблеми, з'ясування причин її виникнення і, нарешті, пошук шляхів розв'язання. У процесі створення проєкту учень отримує досвід, необхідний для його подальшого розвитку як індивідуальності. Організація навчально-виховного середовища є одночасно інформаційним, різнобічним, комплексним і тематичним, динамічним і варіативним, близьким до дитячого сприймання. Вона сприяє розвиткові пізнавальної активності учнів